Gy. András
Zidane: Büszke vagyok a csapatra
„Képesek voltunk visszazárni. Várható volt, hogy szükségünk lesz erre egy negyeddöntőben. Megérdemeltük a továbbjutást, de persze tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz. Jól irányítottuk a meccset, keményen dolgoztunk egymásért, nagyon örülök a srácoknak. Nagyon fontos volt, hogy továbbmenjünk a következő körbe, ez nagy morális lökést ad nekünk.”
„Boldogok vagyunk, hogy továbbjutottunk, de még semmit nem nyertünk. Még mindkét sorozatban életben vagyunk. Büszke vagyok a csapatra, és mindenre, amit teszünk, így kell folytatnunk. Most csak a pihenésre koncentrálunk, aztán a következő, Getafe elleni mérkőzéssel foglalkozunk.”
„A kezdő összeállításánál úgy döntöttem, hogy Valverde lesz a jobb hátvéd. Nagyszerű teljesítményt nyújtott egy olyan poszton, amelyhez nincs hozzászokva. Büszke vagyok Benzemára, Asensióra és Viníciusra is. Voltak időszakok, amikor szenvedtünk, főleg a második félidőben.”

„Courtois a kapusunk, briliáns volt ma este. Nagyon fontos, hogy legyen egy ilyen biztos kapusunk, ő ezt nyújtja nekünk. Fantasztikus munkát végez.”
„Ne fogok kritikát megfogalmazni. Még mindkét sorozatban versenyben vagyunk, ezzel elégedettek vagyunk, de még semmit nem nyertünk. Voltak nehézségeink, de most itt vagyunk az idény végén, ahol minden eldől. Így kell folytatnunk tovább.”
„Most ki fogjuk élvezni az eredményt. Aztán még sok bajnoki vár ránk. A Chelsea egy kiváló csapat. Minél tovább jutunk a sorozatban, annál nehezebb meccsek jönnek.”
„Ma jobb állapotban fejeztük be a meccset, mint a Barcelona ellenit. Három meccsünk volt a héten, a játékosoknak óriási erőfeszítéseket kellett tenniük. De most elégedettek lehetünk magunkkal. Beszéltem az előző meccs után arról, hogy a játékosok fizikailag határon vannak, de ez egy ilyen meccs után normális. Nem volt könnyű eljutni idáig, de még állunk az idény hajrájában.”
„A játékosok mindig többet akarnak, a csapat pedig mindig megmutatja a karakterét. Amikor nehézségek adódnak, még egységesebbé válnak, és feljebb akarnak lépni. Kiváló kvalitásokkal rendelkezünk, de a kulcs a játékosok karakterében rejlik.”
Milner: Eleget tettünk a továbbjutáshoz, csak a gólok hiányoztak
„Úgy gondolom, hogy jól teljesítettünk. Az intenzitás és a továbbjutási vágy megvolt, sok labdát szereztünk, nyomás alatt tartottuk őket. De nem engedheted meg magadnak, hogy az ilyen helyzeteket ne váltsd gólra, mint amilyenek előttünk adódtak. Több mint elég helyzetünk volt ahhoz, amire szükségünk volt, de nem használtuk ki ezeket, és sajnos ez jelentette a különbséget.”
„Pozitív, hogy helyzeteket dolgoztunk ki, különösen egy ilyen csapat ellen, és az is, ahogy reagáltunk az első meccs után. Eleget tettünk a továbbjutásért ma este, megvoltak a helyzeteink. Egyértelműen mi voltunk a jobb csapat. Ali is remek védéseket mutatott be, amire lehetett számítani, de eleget tettünk a győzelemért és a továbbjutásért. De ha nem használod ki a helyzeteidet… És csak az első kellett volna. Ha megvan az első, akkor egyértelmű, hogy megváltozik minden, de ha nem használod ki a helyzeteidet, akkor nem fogsz továbbjutni.”
Proud of the performance from the team, but the result is always king. Now to give everything to be in it again next season #YNWA pic.twitter.com/vpOWuOVwNy
— James Milner (@JamesMilner) April 14, 2021
„Szerettünk volna kitörni, és biztosítani, hogy nem lesz náluk a labda, mi akartuk diktálni a tempót. Szerintem ez az elején sikerült is, a cseréknél talán egy ideig kevésbé, néha kell egy kis idő, amíg az újak belerázódnak, úgyhogy ez talán belekerült néhány percünkbe, de aztán újra jöttünk előre, és megvoltak a helyzeteink, a srácok, akik beálltak, felvették a meccs ritmusát. Csalódás, egyértelmű csalódás, mivel ha ilyen intenzitással játszottunk volna az első meccsen, biztos vagyok abban, hogy más lett volna a történet.”
„Az első meccsen mutatott teljesítményünkkel egy hegyet gördítettünk magunk elé. Mondhatjátok, hogy túl nagy feladat elé állítottuk magunkat, mivel nem sikerült, de ahogy már elmondtam, szerintem eleget tettünk ma este, és ha a helyzeteinket kihasználtuk volna, akkor nyertünk volna. De sajnos nem voltunk elég jók a továbbjutáshoz a két mérkőzésen. Odatettük magunkat ma este, szerintem volt néhány kimagasló teljesítmény. Nat Phillips ismét fantasztikus volt hátul. És még egyszer mondom, csalódás a kiesés, mert mindent megtettünk, amit akartunk, csak a két gólt nem sikerült megszereznünk, ami egyértelműen a legfontosabb dolog.”
„A legfontosabb most az, hogy koncentráljunk a saját teljesítményünkre, és ha a mai tempóval, intenzitással és vággyal játszunk a hátralévő bajnokikon, akkor elcsíphetjük az első négy hely valamelyikét. De a legfontosabb az, hogy tovább tudjuk vinni ezt a formát és teljesítményt. Ez hiányzott eddig, az állandóság, szóval ezt kell visszaszereznünk, és oda kell tennünk magunkat ezen az utolsó néhány meccsen, és félre kell tennünk a csalódottságunkat.”
Beszámoló: Liverpool – Real Madrid (0-0): Ott is van az elődöntő!
A rengeteg sérüléssel és hiányzóval sújtott kerettel Zidane-nak ismét meg kellett kavarnia a védelmet. Ezúttal Fede Valverdének szavazott bizalmat a hátsó alakzat jobb oldalán, így az idény során Carvajal, Odriozola, Mendy, Nacho, Lucas és Marvin után a hetedik játékost próbálta ki ezen a poszton a francia tréner. Fede mellett Militão, Nacho és Mendy alkotta a hátsó négyest, ami az idény 20. védelmi variációja volt. Egészen elképesztő.
A középpályán a szokásos hármas, Toni Kroos, Luka Modric és Casemiro kapott helyet, a támadásokért pedig ezúttal is Asensio, Benzema és Vini Jr. felelt. Persze ha a meccs összképét nézzük, akkor mondhatjuk, hogy a védekezésért pedig mindenki, hiszen olyan szintű szervezettséget és csapatvédekezést láthattunk a pályán, ami vélhetően a Liverpoolt is meglepte, ám egy kétgólos előny tudatában talán elmondhatjuk, hogy tökéletes választás volt ez a taktika, és kis szerencsével akár a kegyelemdöfést is bevihette volna a Madrid a hazaiaknak.
A Liverpool erősen kezdett, ahogy ez várható is volt, a találkozó elején minden szabad labdát megszereztek, helyzeteket alakítottak ki. Az igyekezetük persze néhány esetben durvaságba ment át, ilyen volt mindjárt a meccs elején az a(z egyébként szankció nélkül maradt) Milner-belépő, ami könnyedén Benzema meccsének, vagy akár idényének a végét is eredményezhette volna, ám szerencsére a francia csatár megúszta a helyzetet. Az első, és talán a meccs legnagyobb helyzete mindjárt a második percben adódott Mohamed Salah előtt, akinek lövését Courtois óriási bravúrral védte. Később a belga óriásnak James Milner lövésénél kellett nagyot vetődnie, ám itt is magabiztos volt. Látszott, hogy ezen az estén nem lesz gond a kapusposzton, madridi oldalon.

A Madrid nem sokkal később összeszedte magát, és egy szenzációs Benzema-szóló után kishíján összetörte a hazai álmokat. A francia okosan szlalomozott a védők között, a tizenhatoson belülre érve próbálta bejátszani a labdát középre, az érkező Viníciusnak, azonban beadásába úgy ért bele az egyik hazai védő, hogy a labda végül a hazai kapufán csattant.
A blancók végig arra törekedtek, hogy ha megszerzik a labdát, akkor a lehető legtovább próbálják is azt megtartani, ebben nagy szerepe volt a remekül teljesítő Luka Modricnak a középpályán, ám a Liverpool folyamatosan veszélyes volt, és próbálta gólra váltani az igyekezetet. Viszont sem Salah, sem Wijnaldum nem tudta befejezni az adódó lehetőségeket. A félidőre 0-0-val vonultak el a csapatok, ami lélektanilag egyértelműen a vendégeknek kedvezett.
Ahogy az első félidőben, úgy a második játékrészben is rendkívül elszántan jött ki a Liverpool a pályára, Courtois-nak mindjárt védeni valója is akadt, Firmino lövését kellett lábbal hárítania.
Ám hasonlóan az első játékrészben látottakhoz, a Madrid állta a sarat, és majdnem eldöntötte a nyitott kérdéseket. Fede Valverde adott mesteri labdát a kiugró Viníciusnak, ám Alisson remek ütemben robbant ki a kapujából, és hárítani tudta a brazil próbálkozását, bár ebben az is benne volt, hogy Vini vélhetően nem látta Raúl González alápöccintős góljait videón, hiszen ha látta volna, akkor itt megszerezte volna a vezetést, és hőssé válhatott volna.
Zidane az utolsó 20-25 percre küldött be friss embereket. Rodrygo és Odriozola érkezett Toni Kroos és Vinícius helyére, ezzel pedig szerepcsere is történt a pályán. Valverde feljebb lépett Kroos helyére, Odriozola pedig a védelem jobb oldalán kapott helyet.
Normál esetben egy BL-negyeddöntőben az Anfielden egy kétgólos előny megőrzése is nehéz lett volna, ám a Madrid maximálisan ki tudta használni a szurkolók hiányát, és majdnem beverte az utolsó szöget is a Pool koporsójába, ám a középen magasra emelkedő Benzema fejese végül a kapu felett hagyta el a játékteret. A Liverpool tovább próbálkozott, ám a kapu előtt lényegében falba ütköztek, továbbá azzal sem tudtak mit kezdeni, hogy egy-egy madridi akció után Benzema és Valverde még a 90. perc környékén is olyan elánnal rohant vissza labdát szerezni a saját térfelének közepére, mintha épp csak akkor kezdődött volna a meccs.
Zidane még pályára küldte Iscót is, a fáradt Asensio helyére, Salah előtt adódott még lehetőség a győztes gól megszerzésére, de egyéb említésre méltó dolog már nem történt a hosszabbítás perceiben. Így a hazai 3-1 és az idegenbeli 0-0 azt jelentette, hogy a Real Madrid bejutott a BL elődöntőjébe, ahol a Chelsea együttesével kell megküzdenie a döntőbe jutásért.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Liverpool – Real Madrid)

Balázs szerint:
Courtois – Odriozola, Nacho, Militão, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos Modrić – Vini Jr., Benzema
Csabi szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Valverde, Benzema, Vini Jr.
Gergő szerint:
Courtois – Militão, Nacho, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos, Modrić, Marcelo – Benzema, Vini Jr.
Jázon szerint:
Courtois – Militão, Nacho, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos, Modrić, Marcelo – Vini Jr., Benzema
Kristóf szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Valverde, Benzema, Vini Jr.
Matyi szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos, Modrić – Benzema, Vini Jr.
umek szerint:
Courtois – Militão, Nacho, F. Mendy – Valverde, Kroos, Modrić, Casemiro, Marcelo – Asensio, Benzema, Vinícius Jr
Vik szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Valverde, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:
1-1 Benzema
Csabi szerint:
2-1 Rodrygo (csereként)
Gergő szerint:
1-2 Benzema, Vini Jr.
Jázon szerint:
1-2 Vini Jr., Asensio (csereként)
Kristóf szerint:
2-2 Valverde, Mendy
Matyi szerint:
1-2 Benzema, Casemiro
umek szerint:
1-2 Benzema, Rodrygo
Vik szerint:
2-2 Benzema, Nacho
Valverde: Nem az a célunk, hogy egy góllal kapjunk ki
„Uruguayban nem minden pálya füves, még az első osztályban sem. Szóval gondolhatod, hogy mi a helyzet az utánpótlásban. Sáros, kavicsos pályák. Elvégzel egy szögletet, és ott van melletted egy állat. Ettől gyorsan felnősz, megtanulsz harcolni, erősebb leszel. Jó dolog egy olyan meccsről hazatérni, amely után az arcod csupa mocsok, a hajad összeállt a sártól, a cipőd pedig tele van kaviccsal. A legszebb dolog, amit egy srác megtapasztalhat, az az, hogy minden hétvégén felszáll a buszra a mezében, és ezt megoszthatja a családjával, barátaival.”
„A futball alapvető fontosságú Uruguay számára, az emberek meghalnának a csapatukért, megőrülnek értük. Kisgyerekként az első dolog, amit hozzád vágnak, az egy labda. Kicsi ország vagyunk, 3,5 millió emberrel, úgyhogy az, hogy ilyen sok kiváló játékos kerül ki tőlünk, büszkeséggel tölt el minket.”

„A legtöbb uruguayi hazai csapatoknak szurkol, de amikor Luis Suárez a Liverpool játékosa volt, én neki szurkoltam. Ugyanez történik Cavanival a Manchester Unitednél is. Abban az évben az egész ország a Liverpoolnak szurkolt. Úgy gondolom, hogy most a Real Madridnak fognak.”
„Suárezzel és Gimenezzel is barátok vagyunk a pályán kívül. De először mindig megöljük egymást. Néha félretesszük a focit, mert néha jó egyszerűen csak élvezni a családot, a gyerekeket. De még ha a gyerekekkel is játszunk, nevetünk, a foci mindig ott van a háttérben. Mindig jönnek a szurkálódások, odapiszkálások, egymás ugratása. Ha nem nyersz, akkor ideges leszel. A fiam még túl kicsi, a labda túl nagy. De ha a feleségemmel játszunk, nem fogom vissza magam, simán beleszállok. Vagy ő megy tovább, vagy a labda. Mindkettő egyszerre sosem.” (nevet)
„Bár a feleségem argentin és nagy River szurkoló, a fiam Peñarol szurkoló lesz, én otthon mindig Uruguayért fogok szorítani. Három évesen kezdtem az Estudiantes de la Uniónban, a lakóhelyemen, egy alázatos, munkás környéken. Csak a labda közelében csillant fel a szemem. A szüleim harcoltak értem. Az a sok izzadság, munka, könnyek. És most itt vannak velem, itt van a fiam is, ez olyan nagy erőt ad nekem, amit nem is tudok leírni.”

„Volt egy pillanat az életemben, ami nagy változást hozott, és már bánom, mivel az iskolában kellett volna maradnom. El kellett döntenem, hogy folytatom-e a tanulást, vagy futballozom, mivel sokat hiányoztam az iskolából. Ahhoz, hogy ez az egész sikerüljön, ott kellett hagynom az iskolát. 14 vagy 15 voltam, tagja voltam a korosztályos válogatottnak. Sokat utaztunk, kihagytam az órákat, lemaradtam, nehéz volt. A szüleim nem akarták, hogy kimaradjak, de a két dolog nem fért össze. Döntöttem. A futball volt az álmom, amiben jó vagyok, az a futball. Ennek a sportnak fogom szentelni az életem. Szerencsére bejött.”
„Nagyon szerencsés voltam, hiszen amikor debütálhattam a Peñarolban, a kedvenc klubomban, Diego Forlan odaigazolt. Az egyszerűen… Nem is tudtam, hogy mit gondoljak, hogy mit mondjak. De csodálatos volt, és nem csak a fociban; rengeteget segített abban, hogy ne veszítsem el a fejem. Amikor nagy klubok jöttek, azt mondta, hogy nyugodjak meg, fiatal vagyok, élvezzek ki minden egyes napot. Ha jönnek érted, az azért van, mert van benned valami. Ez motiváljon.”
„Nem tudom, hogy a félelem lenne-e a megfelelő szó. Amikor üldözöd az álmaidat, semmi sem állhat az utadba. De vannak akadályok. Lehet, hogy van, akinek nem probléma 18 évesen elhagyni a családját, de nekem az volt. Nem volt könnyű. A Madridnál mindent megadnak neked, rengetegen segítenek, de az anyai és apai szeretet más. Még ha meg is van a célod, nincsenek korlátok.”
(Gerrard elismerően beszélt róla.) „Gerrard egy példakép, egy olyan sztár, aki óriási dolgokat nyert, egy csodálatos játékos, azokkal a hihetetlen passzokkal, a lövésekkel, áttörésekkel. Óriási. Egész nap tudtam volna nézni a játékát. De az ő volt, nekem a saját nevemért kell harcolnom.”
„Toni, Casemiro és Luka a pályán, Zidane a kispadon? Nem panaszkodhatok. Ezek a játékosok mindent megnyertek Spanyolországban és nemzetközi szinten is, a BL-címekkel is tele van a padlásuk. Ha összerakod őket, akkor kiadják a tökéletes játékost. Case mindig készen áll bármire: erős, gyors, meglátja a területeket, megfogja a játékosokat, akik próbálnak nyomást gyakorolni. Luka dinamikus, ő a kapocs a sorok között. Toni pedig türelmes, és képes kizárni a nyomást, és úgy játszani, mintha a kertben focizna.”

„Mi lehetne jobb annál, mint hogy velük oszthatom meg az öltözőt? Elég csak nézni őket, hogy tanulj, ha pedig tanácsot adnak, meg kell hallgatnod őket. Case kiemelkedően segítőkész volt, nagyban segítette a beilleszkedésemet. Ha van egy egészséges rivalizálás, az jót tesz a csapatnak, én pedig imádom ezt a versengést három olyan játékossal, akik mellett szinte lehetetlen csapatba kerülni. Szeretem a kihívásokat, a harcot a kezdőbe kerülésért. Ha pedig velük játszol, azt még jobban élvezed.”
„Ha egy csapat veszít, az emberek általában azt mondják, hogy rosszul játszott, de ez két csapatról szól, és gyakran a másik együttes érdeme a dolog. A Liverpool követett el hibákat, mint például a második gólnál, de a Madrid remekül játszott. Jól védekeztünk, remekül támadtuk le őket, jól támadtunk. Sokkal inkább arról van szó, hogy amit mi csináltunk, az jó volt. De az is igaz, hogy a 3-1-es eredmény, és a tény, hogy nem játszottak jól az első félidőben, nem jelenti azt, hogy most sétagalopp lesz ez a meccs. Nyerniük kell, de nem fogjuk tárt karokkal várni őket, és nézni, hogy mit csinál a Liverpool. Megvannak a saját fegyvereink, a célunk pedig nem az, hogy egy góllal kapjunk ki.”
„Nagyon szívesen játszottam volna egy zsúfolásig megtelt Anfielden. Az a nyomás, a szurkolóik… Ez a futball varázslata. Nem ugyanaz a játék a szurkolók energiája nélkül, de hozzászokik az ember. Játszottam olyan pályákon, ahol nem volt fű és nem volt nézőtér, nem ez a legjobb, de akkor is kimész, hogy élvezd a játékot és nyerj. Meg fogjuk próbálni legyőzni a Liverpoolt.”
Beharangozó: Liverpool – Real Madrid: Mindent bele az elődöntőért!
Az egyértelmű, hogy nem lesz könnyű meccs. A blancók a torna egyik esélyese, a 2019-es győztes ellen készülnek kiharcolni a továbbjutást. Az angol együttes hazai pályán elért eredményei a Bajnokok Ligája idei kiírásában megmutatják, hogy komoly kihívás elé néz a csapat. A Liverpool mindössze két gólt kapott eddig ezeken a találkozókon, ráadásul mindkettőt egy meccsen, az Atalanta elleni 2-0-s vereség alkalmával. A csapat három további meccsén nem tudtak betalálni ellenük, ráadásul mindhárom találkozót meg is nyerték: Midtjylland (2-0), Ajax (1-0) és Leipzig (2-0).

Mindenesetre ahogy a Real Madrid az odavágón már megmutatta, a legjobbját képes nyújtani az ilyen találkozókon. „Nem úgy kell kimennünk a pályára, hogy védeni akarjuk az előnyünket, hanem úgy, hogy meg akarjuk nyerni a meccset” – mondta Luka Modrić a találkozó előtt. Zinédine Zidane bizalmáról biztosította csapatát, amely az elmúlt 17 mérkőzésének mindegyikén betalált az ellenfelek hálójába. „Újabb nagyszerű teljesítményre lesz szükségünk a továbbjutáshoz” – mondta a francia mester. A blancók trénere 21 játékost nevezett a mérkőzésre, Fede Valverde végül megfelelően regenerálódott az El Clásico után, és ott van a keretben az a Karim Benzema is, aki az elmúlt 9 mérkőzéséből 8 alkalommal betalált, összesen 10 gólt szerezve.
Az angol együttes nem csupán a sorozat egyik legjobb védelmével rendelkezik (mindössze három bekapott góllal a negyeddöntő előtt), hanem számtalan kiváló támadó játékossal is rendelkeznek, akik képesek lehetnek megfordítani a párharc állását. A csapat eddigi 15 góljából 13-at a Salah (6), Jota (4), Mané (3) hármas szerezte a BL-ben. Minden jel arra mutat tehát, hogy izgalmas összecsapást láthatunk ma este a két európai óriás között, akik összesen 19 BEK/BL sikeren osztoznak (13 a Madrid, 6 a Liverpool esetében). A párharc győztese a legjobb négy között küzdhet majd meg a döntőbe jutásért.
A találkozó előtt Klopp mester mellett Andrew Robertson adott sajtótájékoztatót. A védő elmondta, hogy a csapat tisztában van azzal, hogy mennyire nehéz feladat előtt állnak, de hisznek abban, hogy ha a maximumot tudják nyújtani, tovább fognak jutni. Klopp mester kitért arra, hogy a korábbi történelmi fordítások most semmit nem érnek, ez egy teljesen más történet, ahol ráadásul egy egygólos győzelem nem lesz elég a cél eléréséhez, ami nem más, mint a továbbjutás.
Zidane: Tovább akarunk jutni
„Tudjuk, hogy milyen mérkőzésre számítsunk. Biztos vagyok benne, hogy kemény meccs lesz, de nekünk egyszerűen folytatnunk kell azt, amit eddig tettünk. Küzdenünk kell, jól kell védekeznünk és támadnunk. Készen állunk erre a visszavágóra.”
„Nem fogjuk vissza magunkat. Amikor a Real Madrid pályára lép, azt a győzelemért teszi. Az elmúlt két meccsen tett erőfeszítéseink után (az odavágó és a Barcelona elleni mérkőzések) nem lesz ma sem másképp, de ezt már megszokhattuk. Hihetetlenül nehéz meccs lesz, de továbbjuthatunk az elődöntőbe, és mindent meg is fogunk tenni ezért. Sok sérültünk van, de mennünk kell előre. Készen állunk.”
„Kéz a kézben jár a mentális és a fizikális állapot. Jól vagyunk, de szeretnénk egy újabb remek teljesítményt letenni az asztalra, ez az, amire most szükség lesz. A legfontosabb az, hogy a csapat készen áll a harcra, és meg fogjuk próbálni megnyerni a meccset.”

„Ez a csapat mindig összefog a rossz időszakokban, és megmutatja igazi erejét. Jobban örülnék, ha mindenki bevethető lenne, de azokkal megyünk ki a pályára, akik itt vannak, és jó teljesítményt akarunk nyújtani.”
„Ez egy sok szempontból szokatlan idény, de semmit nem tehetünk ez ellen. Annyit tudunk tenni, hogy megfelelően regenerálódunk a meccsek után, ha van erre lehetőségünk, de a beosztásunk ugyanolyan, mint másoknak. Megyünk előre, két címért is versenyben vagyunk, a végsőkig harcolunk.”
„Mi is zárt kapuk mögött játszottunk a saját stadionunkban. Ez most így működik, ez a helyzet, de reméljük, hogy a jövőben ismét üdvözölhetjük a szurkolókat a stadionokban.”
„Nem fogunk választani a két sorozat közül. Folytatni akarjuk, amit csinálunk. Holnap lesz egy meccsünk, csak erre koncentrálunk. Tovább akarunk jutni.”
„Valverde visszatért, 100%-os lesz, ott lesz a csapattal. Meglátjuk, hogy holnap mi történik, de ahogy mondtam, 100%-os lesz.”
„Odriozola nem játszott sokat ebben az idényben, de nagyon elkötelezett, és a Barcelona ellen pályára lépett a minap. Meg kell várni a holnapot ahhoz, hogy megtudjátok, játszik-e. Nem fogok mondani semmit a kezdőről.”
Hivatalos közlemény: Sergio Ramos
A Real Madrid C.F. hivatalos közleményben tudatja, hogy Sergio Ramos legutóbbi koronavírus-tesztje pozitív eredményt hozott.
Orvosi jelentés: Lucas Vázquez
A Real Madrid orvosi stábja által a mai napon elvégzett tesztek kimutatták, hogy Lucas Vázquez a bal térdében ínszalag húzódást szenvedett. A játékos felépülését folyamatosan nyomon követik.
Nem hivatalos információk szerint a játékos akár 8 hetet is kihagyhat, így az idény hátralévő részében Zidane már nem számíthat rá. Mielőbbi felépülést kívánunk, Lucas!