Gy. András
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Osasuna – Real Madrid)

Balázs szerint:
Courtois – Lucas, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Hazard
Gergő szerint:
Courtois – Lucas, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vinícius
Jázon szerint:
Courtois – Lucas, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Hazard
Matyi szerint:
Courtois – Lucas Vázquez, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Hazard, Benzema, Vinícius
Pisti szerint:
Courtois – Nacho, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Hazard, Benzema, Lucas V.
Szoki szerint:
Courtois – Lucas, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Hazard, Asensio, Benzema
umek szerint:
Courtois, Nacho, Varane, Ramos, Mendy, Valverde, Modrić, Casemiro, Lucas Vázquez, Benzema, Hazard

Balázs szerint:
0-1 Hazard
Gergő szerint:
1-3 Benzema 2, Hazard (csereként)
Jázon szerint:
0-3 Lucas (3)
Matyi szerint:
0-3 Hazard, Benzema, Ramos
Pisti szerint:
0-3 Hazard, Benzema, Modrić
Szoki szerint:
0-2 Benzema, Hazard
umek szerint:
0-2, Benzema, Hazard
Luka Jović új csapatot keres
Bár a csatár a Spanyol Szuperkupában még kezdő volt 2020 elején, végül csak 607 perccel és egy góllal zárta az esztendőt, amelyet 18 pályára lépés alkalmával hozott össze. A Real Madrid összesen 50 meccset játszott ebben az időszakban.
Ebben az idényben 208 percet játszott öt mérkőzésen, amelyek közül egy BL-meccs volt. Közben nem szerzett gólt, nem adott gólpasszt, ráadásul november 8 óta már nem lépett pályára.
Luka Jovic's scored his last goal for Real Madrid in February, 2020. #RealMadrid pic.twitter.com/BEQMMUKE8C
— RouteOneFootball (@Route1futbol) January 8, 2021
Igaz, hogy sérülések és a koronavírus is hátráltatta ebben, de azt sem lehet nem észre venni, hogy Mariano elé került a választási sorban.
Mindezek miatt távozni szeretne és új csapatot keres magának. Korábban az Eintracht Frankfurttal és az AC Milannal hozták szóba.
Ha távozna, az nem lenne hatással Zidane terveire az idény hátralévő részében.
A Real Madrid az Osasuna elleni mérkőzés időpontjának módosítását kéri
A Real Madrid végül el tudott utazni Pamplonába pénteken este, a szombati, Osasuna elleni bajnoki mérkőzés előtt, miután egy hóvihar miatt háromórás késéssel tudott elindulni a spanyol fővárosból.
Beszorultunk, mint a hörcsögök
Miután a csapat beszállt a Navarrába induló gépre, Zidane fiai több órán át a Barajas reptéren ragadtak egy óriási hóviharnak köszönhetően, amely egész Spanyolországban fennakadásokat okozott a közlekedésben. „Beszoroltunk ide, mint a hörcsögök” – panaszkodott az egyik utas, miközben a blancók az indulásra vártak.
A csapat repülője végül 22:30 körül tudott felszállni, majd 23:15 előtt már landolt is Pamplonában.
We’ve arrived in Pamplona! @PalladiumHG | #HalaMadrid pic.twitter.com/UB52AwDw07
— Real Madrid C.F. (@realmadriden) January 8, 2021
A Real Madrid nem elégedett azzal, ahogy a LaLiga reagált az extrém helyzetre
A Madrid játékosai és stábja nem repes az örömtől az incidens kapcsán, hiszen a meteorológusok már a hét közepén megkérdőjelezték az El Sadarban lejátszandó mérkőzés megrendezését. Navarrát óriási hóvihar (Filomena) fenyegeti, amely országszerte számos mérkőzés lefújását eredményezte.
A klub a LaLigát hibáztatja a káosz miatt, és azt állítja, hogy egy gyors beavatkozással azonnal el kellett volna halasztani a fordulót, ahelyett, hogy a csapatokat utazásra kényszerítették.
A Madrid most azt szeretné, ha a szombati mérkőzést előrébb hoznák 21:00-ról 12:00-ra, tekintettel arra, hogy ekkorra jósolják a legenyhébbnek a pamplonai havazást és hőmérsékletet. Azzal érvelnek a javaslat mellett, hogy ezzel elkerülhető lenne az utolsó pillanatos halasztás, hiszen a késő esti időpontra jósolják a legnagyobb havazást.
„Tiszta őrület”
Azzal kapcsolatban is vannak kétségek, hogy az eseménydús utazás mit eredményez a játékosoknál, figyelembe véve, hogy a késő esti érkezés órákkal a tervezett időpont utánra esett. ”Ez tiszta őrület. Teljesen érthetetlen. Totális káosz” – mondta az AS-nak egy klubhoz közeli forrás.
Jović nem lesz ott P…
Jović nem lesz ott Pamplonában! A szerb támadó végül az utolsó pillanatban, a kerethirdetés után került ki a csapatból, mivel bal lábának izomtúlterhelése miatt nem tudta vállalni az Osasuna elleni mérkőzést.
Egy különleges fotó különös története: Don Santiago Bernabéu autóbalesete
1968. január 9-én, vagyis napra pontosan 53 évvel ezelőtt egy Antonio Conesa nevű fotós készítette az alábbi képet Santiago Bernabéu de Yestéről, vagyis a Real Madrid legendás elnökéről.
A képnek különleges története van, hiszen néhány perccel azután készült, hogy Bernabéu egy komoly balesetet úszott meg sértetlenül. Don Santiago horgászni indult Torreviejában, amikor pályán kívüli életének egyik legrosszabb pillanatát kellett átélnie, miután egy tartálykocsival ütközött össze autójával. Az ütközést csodával határos módon sértetlenül megúszta, pedig Morris márkájú autója felborult.
Akkoriban szinte minden hírlap beszámolt az esetről, az ABC például a következőt írta: „Torrevieja (Alicante). Santiago Bernabéu úr, a Real Madrid elnöke sértetlenül úszott meg egy autóbalesetet. Reggel hét órakor a María Parodi és a Ramón Gallud utca kereszteződésében egy négytengelyes tartálykocsi ütközött egy általa vezetett és tulajdonában álló személygépkocsival. Az ütközés nagyon látványos volt, de Don Santiago sértetlenül szállt ki az autójából, annak ellenére, hogy annak mind a négy kereke az ég felé meredt, miután nekiütközött egy közeli ház falának és áttört egy gyalogos korlátot, miközben lakhelyétől horgászni tartott.”
Así de sonriente posaba Santiago Bernabeu junto a su coche tras sufrir un accidente en Torrevieja, tal día como hoy en 1968.
[Antonio Conesa – EFE ] pic.twitter.com/QPifjvm5m9— Hemeroteca RMCF (@HemerotecaRMCF) January 8, 2021
A baleset után Santiago Bernabéu az autójára támaszkodva pózolt, de a legmeglepőbb az egészben talán az volt, hogy fülig érő mosollyal tette mindezt, mintha épp megnyert volna egy újabb BEK-et. A képet egyébként egy helyi festő és fotós, Antonio Conesa készítette, aki pont a helyszínen tartózkodott, és a fényképet elküldte az EFE ügynökségnek, amiért fotóriporteri akkreditációt kapott.
Ramos – A szerződés megújítása bármi áron?
Másfél évvel ezelőtt egy ajánlattal a kezében és 800 millió eurós kivásárlási árral a középső védő arra kérte Florentino Pérezt, hogy engedje őt el ingyen, mert Kínából nagyszerű ajánlatot kapott. Az elnök visszautasította a kérést.
Ez 2019 májusában történt, de a két fél összeszólalkozásával indult márciusban, miután a Real Madrid kiesett a Bajnokok Ligájából az Ajax elleni fiaskó után. Sergio végül nem távozott, majd adott egy interjút, amelyben elmondta, hogy akár ingyen is játszana a Real Madridban. (Ez a mondat pedig minket is megihletett annak idején…)
De az elnök és Ramos furcsa kapcsolata még régebbre nyúlik vissza. 2015 nyarán Iker Casillas különös körülmények között távozott, Ramos szerződéshosszabbítása pedig porondon volt. Néhányan a klubnál úgy gondolják, hogy Ramos akkor kihasználta a klub helyzetét, és felhasznált a jobb feltételek és a magasabb fizetés kiharcolása érdekében egy Manchester Unitedtől származó ajánlatot.
Néhány évvel később más a helyzet. Ramost a Real Madrid történetének legjobb középső védőjeként tartják számon, 35 évesen nyújtott kiváló teljesítménye pedig teljesen megérdemelté tenne egy szerződéshosszabbítást. De a játékos korát is figyelembe kell venni, a klub pedig kész kompromisszumot kötni saját szabályának felrúgásával, és kétéves szerződéssel marasztalná a csapatkapitányt, amelyet nem a múltjával, hanem a teljesítményével érdemelt ki.
Bármennyire is Sergio Ramos mellett áll valaki, azt látni kell, hogy a játékos nem kevesebb, mint nettó 13 millió eurót tett zsebre évente, mostanra pedig 35 esztendős, így kétszer is át kell gondolni a szerződés részleteit, különösen a koronavírus-járvány következtében kialakult gazdasági helyzetben. A labdarúgás 2021-ben nem ugyanolyan, mint amilyen 2015-ben volt.
Sergio Ramos a Real Madrid történelmének része, és történjék bármi, mindig is az lesz. A szerződését meg fogják hosszabbítani, de mindig szappanoperába torkollik, ha erre kerül sor. A klub fenyegetése, és állítólagos több millió eurós ajánlatok lebegtetése nem tesz jót a játékos megítélésének. Természetesen joga van ahhoz, hogy a lehető legmagasabb fizetést harcolja ki magának, és ne fogadjon el egy 10%-os fizetéscsökkentést. 16 Real Madridnál töltött év után azonban tisztában kellene lennie azzal, hogy nem kellene bármi áron ezt tennie.
Zidane: Úgy készülünk, hogy játszani fogunk
A mérkőzésről:
„Egy nehéz pályán lépünk a gyepre egy kiváló ellenfél ellen, de tudjuk, hogy mi a tét, és készen kell állnunk arra, hogy a legjobbunkat nyújtsuk, jól játszunk és szilárdan védekezzünk. A játék minden elemében meg kell próbálnunk föléjük nőni, és meg kell szereznünk a három pontot.”
A bizonytalanság:
„Reméljük, hogy játszhatunk, a pálya pedig jó állapotban lesz. Elutazunk és fel fogunk készülni, mintha megrendezésre kerülne a találkozó. Aztán meglátjuk, hogy mi fog történni. Ez most egy különleges meccs lesz az időjárási körülmények miatt. Ha tudunk játszani, akkor fogunk, ha nem, akkor nem. Ma el kell utaznunk, nincs más lehetőség. Ez a kötelességünk, és azt fogjuk tenni, amit Real Madridként meg kell tennünk.”
Időjárás:
„25 játékos készül a mérkőzésre. Igaz, amit mondtatok, hogy először történik ilyen egy viharral Spanyolországban. Nem tudjuk pontosan, hogy mi lesz holnap, de a pályamunkások keményen dolgoztak azért, hogy normálisan tudjunk edzeni ma reggel. Mindenki, aki részt vett ebben, azért dolgozott, hogy lefolytathassuk az edzést. Úgy készülünk, hogy játszani fogunk.”

Kezdő:
„Sok mindent számításba kell venni, de a legfontosabb, hogy mindenki készen álljon. Mindenkinek felkészülnek kell lennie a győzelem érdekében. Annak eldöntése pedig, hogy ki fog játszani, az edző dolga. Nem változtattunk túl sokat mostanában, de mindenki készen áll, mert a játékosok játszani akarnak.”
Hazard:
„Hazard velünk lesz, folyamatosan edz. Nem gondolom, hogy készen áll 90 percnyi játékra, meglátjuk, hogy holnap és a későbbi meccseken hogyan tudjuk majd használni. Apró lépésekben haladunk. Ez nem változott. Az időjárás olyan amilyen, a játékosok hozzászoktak ahhoz, hogy ilyen körülmények között játszanak. Eden is, hiszen ő Londonban játszott. Az időjárás nem befolyásolja a döntéseimet. Meglátjuk, hogy hogyan lépünk pályára holnap, de ezt szokás szerint csak holnap árulom el.”
CMK:
„Mindhárman jól vannak. Tapasztalt játékosok, akik hosszú ideje együtt játszanak már a Real Madridban. Mindannyian tudják, hogy ez mit jelent, ahogy azok is, akik nincsenek itt olyan régóta. Mindannyian készen állnak a versengésre, a játékra. Ebből csak profitálhatunk.”
Benzema:
„Teljes mellszélességgel mellette állok. Tudom, hogy az ilyen helyzetek nem könnyűek. A legfontosabb az, hogy úgy látom, jól van, teljesen kizárja ezt a dolgot és csak a munkájára, a családjára és arra koncentrál, amit csinálni akar és szeret. Ez nehéz helyzet, de meg fog oldódni. Úgy tűnik, hogy rendben van, és boldoggá akarja tenni a szurkolókat, amikor pályára lép.”
Felkészülés:
„Három napunk volt a munkára, úgyhogy leginkább a fizikai felkészülésre koncentráltunk, mint az előszezonban, hiszen nem igazán van idő másra.”
Szerződések:
„Nem beszéltünk erről. A legfontosabb az, hogy ezek a dolgok megoldódjanak. Szeretném, ha mielőbb lezárulna minden, ennyi. Én azt akarom, amit látok is, hogy mindenki jól dolgozzon az edzéseken, készen álljanak a játékra és jól végezzék a munkájukat. Számomra ez a legfontosabb. A futballban sosem lehet tudni, hogy mi történik. A mérkőzés után is meg fogtok kérdezni, és ugyanezt fogom mondani. Tudjátok, hogy mit gondolok, és remélem, hogy megoldódik minden. Ennyi. Addig is Sergio itt van, Lucas itt van, holnap pedig jól kell játszanunk.”
Így ünnepelték az Alcoyano játékosai, hogy a Real Madrid lett az ellenfelük
☺️ Los gordos del sorteo de Copa del Rey
#Golazo pic.twitter.com/IoBpC4C16A
— El Golazo de Gol (@ElGolazoDeGol) January 8, 2021
Hivatalos közlemény: Kubo
A Real Madrid C.F. és a Getafe C.F. mindenben megyezett egymással Takefusa Kubo idény végéig tartó kölcsönjátékával kapcsolatban.
Nem hivatalos információk szerint a Getafe fizeti a játékos fizetését és a kölcsönadási díj idény második felére szóló részét is.
Újabb játékos távozhat a Real Madridból
A spanyol védő mindössze 57 percnyi játéklehetőséget kapott ebben az idényben úgy, hogy már a negyedik helyre szorult a jobb oldali védő pozícióban, hiszen Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Nacho Fernández is megelőzi őt.
Egyáltalán nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt szerette volna. A lehető legrosszabbkor szenvedett sérülést, így Carvajal távollétében ő is partvonalon kívülre szorult, Lucas és Nacho pedig éltek az adódó lehetőséggel.

Az egyetlen pályára lépésére szeptember 30-án került sor, ekkor 57 percet játszott a Real Valladolid ellen, egy 1-0-s győzelem alkalmával. Azóta egyetlen másodpercet sem játszott úgy, hogy sorozatban hétszer ülte végig a kispadot anélkül, hogy be kellett volna melegítenie.
Egyértelmű, hogy Zidane csapatában nincs helye. 2019 szeptembere óta 6 alkalommal szerepelt a Real Madridban, de a Bayernben töltött kölcsönjátéka alatt is csak 179 percet adott ehhez hozzá, összesen 5 mérkőzésen.
Így az elmúlt másfél évben Odriozola 11 meccset és 670 percet tud felmutatni, most pedig abban reménykedik, hogy találhat egy csapatot a téli átigazolási időszakban, ahol állandó játéklehetőséget tudnak biztosítani számára.