Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

2000. október 21. – Figo visszatérése a Camp Nouba

A Barcelona szurkolói számára maga volt a megvalósult rémálom, hogy Figót a Real Madrid mezében láthatták. A meccs hetében minden nap úgy ébredtek a játékosok, hogy mindenki Figóról beszélt. Jorge Valdano, a Real Madrid sportigazgatója elmondta, hogy akkoriban Figo esete teljesen más volt, mint mondjuk a szintén a két klub között váltó Laudrupé, mivel a portugál „már tudta, hogy mi várhat rá”.

Vicente del Bosque volt a blancók edzője akkoriban, ő pedig biztosította az embereket, hogy Figo ott lesz a pályán. „Megbirkózik vele” – mondta. „Ő egy igazi profi.” A Barcelona akkori elnöke, Joan Gaspart nem zengett dicshimnuszt a játékosról. „Nem készülünk különleges fogadtatással” – mondta. „Én sem kaptam virágot, amikor a Bernabéuba mentem.” Raúl, a Real Madrid csatára akkor azt nyilatkozta, hogy „Figo el tudja csendesíteni a Nou Campot”, miközben a katalánok középpályása, Pep Guardiola figyelmeztetett, hogy „Figót pontosan úgy üdvözlik majd, ahogy Luis Enriquét üdvözölték Madridban”.

Figo

Maga Figo is beszélt a MARCA munkatársaival az utazás előtt. „Néha úgy érzem, hogy gyilkosként kezelnek” – mondta. „Nem gondolom, hogy Júdás lennék, vagy áruló.” Hozzátette, hogy leginkább az aggasztja, hogy ne történjen erőszak. 

A fogadtatás olyan volt, mint amire számítani lehetett. A katalán Sport még Figo arcképével ellátott bankjegyeket ábrázoló posztereket is biztosított az olvasóinak. A Real Madrid játékosait különböző tárgyakkal dobálták a repülőtéren, a hotelbe vezető úton, a szálloda előtt pedig éjjel kettőkor is szurkolók gyülekeztek, hogy hangos dudálással és énekkel tartsák ébren a blancókat.  A Real Madrid végül elképesztő hangulattal találta szembe magát, majd Luis Enrique és Simao góljainak köszönhetően alulmaradt a küzdelemben.

A zaj mértéke elérte a 112 decibelt, ami egy leszálló repülő hangjával hasonlítható össze. A sértések, a tárgyak folyamatosan érkeztek, amint a játékos a pálya szélének közelébe került.

Figo játszott, de nem igazán volt a pályán. Vagyis ott volt, de nem igazán vett részt a játékban. Puyol olyan hatékonyan védekezte le, hogy 13 alkalommal veszített labdát, sárga lapot is kapott, és mindössze egy kapura lövése volt. Figo még a szögleteket sem végezte el, a csapat ezzel próbálta őt védeni. De két évvel később erre már nem került sor, amikor egy levágott disznófejet dobtak a lábához a katalán szurkolók.

A meccs után Florentino Pérez egy interjúban mondta el a véleményét. „Azt gondoltam, hogy zavarni fogja Figót a hangulat, de igazából az egész csapatot megzavarta” – mondta. Figo Madridban szólalt meg először: „Sajnálom a csapattársaimat. Fáj, hogy veszítettünk.” Johann Cruyff eközben azt nyilatkozta, hogy „a Nou Camp felfalta Figót és az egész Real Madridot”.

Abelardo középső védőként játszott akkor a Barcelonában. „Elképesztő volt, hogy már a bemelegítésnél tömve voltak a lelátók, ami akkoriban ritka volt. Pár szót váltottam Figóval a meccs után. Látszott rajta, hogy megviselte. Az átigazolása minket is rosszul érintett, a klub része volt. De a meccs bizonyos pillanataiban sajnáltam őt. A végén beszéltünk, és úgy gondolom, hogy nem örült annak, hogy pellengérre állították a szurkolók, akik korábban felnéztek rá, talán jobban, mint bármely más játékosra.”

Figo

A mérkőzés játékvezetője Pérez Burull volt, akinek ez volt az első klasszikusa. „A bevonulás elképesztő volt. Ez volt karrierem egyetlen olyan mérkőzése, ahol egy rendőrkocsiban vittek a pályára. Emlékszem a fülsiketítő zajra. Nagyon erős agresszió volt jelen a lelátókon, láttam a bankjegyeket. Sosem felejtesz el egy ilyen meccset.” A bíró aztán elmesélte, hogy miként állt a mérkőzéshez. „A célom az volt, hogy hagyjam folyni a mérkőzést a maga útján. Kivéve akkor, amikor a bedobált tárgyakat kellett felvennem. Volt mobiltelefon is, ami akkoriban luxuscikknek számított.”

A Barcelona bal oldali védője, Sergi semmihez sem hasonlítható eseményként emlékszik vissza erre a napra. „Kivételes nap volt” – mondta. „Minden Figo körül forgott. Játékosként már hozzászoktunk hasonlóhoz, de ez azért még neki is sok volt. Beszéltem vele a meccs közben, jó kapcsolatot ápoltunk. Kivételes helyzet volt.”

Figo azóta már többször is beszélt arról a napról. „Számítottam rá, hogy ez lesz” – mondta egy interjúban Valdanónak. „A média nagyon felfújta az egészet. Amit láttam, az egy szokatlan helyzet volt, nem a sportról szólt. Egyedül a testi épségem miatt aggódtam.” Ezt a történelmi napot talán Alfredo Di Stéfano foglalta össze a legjobban: „Ilyet még soha nem láttam” – mondta.

Tovább

Luis Castro: A Real nehéz helyzetben van? Ez valami vicc?

Luis Castro:

Azt olvastam, hogy rengeteg a hiányzó a csapatában. A rendelkezésére álló keret figyelembevételével mi a személyes véleménye? El kellett volna halasztani a találkozót?
Az UEFA meghozott bizonyos szabályokat, amelyeknek tisztában vagyunk a tartalmával, nekünk eszerint kell eljárnunk. Azt kérdezed, hogy mit preferálnék? Természetesen azt, ha olyan időszakban játszhatnánk a Real Madrid ellen, amikor nincs ilyen sok sérültünk. Jelen pillanatban rémálomra számítunk. Krivtszov, Matviyenko, Ismaily, Sztyepanyenko, Alan Patrick, Kovalenko, Taison, Moraes, Bolbat és még néhányan távol lesznek… Természetesen nem ez egy edző álma. Ugyanakkor ki kell állnunk a meccsre, és minden energiánkkal küzdenünk kell. A tény, hogy elveszítettünk néhány játékost, nem csökkenti a felelősségünket. Arra törekszünk, amit a Sahtar elvár tőlünk, jó játékra és jó eredményre. Hogy nehéz lesz-e ilyen körülmények között? Igen. Nehéz lesz.

Ukrajna két teljesen különböző meccset játszott Spanyolország ellen. Az egyik a labdatartásról, a másik a kontrákról és a fizikumról szólt. A Sahtar feladja saját játékfilozófiáját a Real Madrid elleni meccsen?
Igen, láttam mindkét meccset. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy nyilvánosan is gratuláljak Sevcsenkónak és az egész ukrán csapatnak az eredmény miatt. De azt is látnunk kell, hogy a spanyolok rengeteg helyzetet dolgoztak ki, amiket szerencsére nem tudtak értékesíteni. Mindenesetre a helyzeteik megvoltak. Úgy gondolom, hogy egy futballmeccset nem csak a végeredmény alapján kell megítélni, hanem a találkozó dinamikája alapján is, és mindent figyelembe véve, ami a pályán történik. Miközben erős csapatok ellen támad vagy visszaáll valaki, nem szabad elfelejtenünk, hogy a jó eredményre törekszik. Nem zárhatják ki egyiket sem, mindkettőre szükség van a meccsen. Játékosokat veszítettünk, de a stílusunk megmaradt, a DNS-ünk ugyanaz. Nem mindig csináljuk azt a meccseken, amit szeretnénk, de ez nem jelenti azt, hogy nem akarjuk. Gyakran előfordul, hogy ez történik, hiszen az ellenfél megakadályoz abban, hogy azt csináljuk, amit szeretnénk. És mi mindig ugyanazt akarjuk. Dominálni a pályán, együtt támadni, miközben védekezésben egyensúlyt teremtünk, hogy elkerüljük az ellenfél gyors fordulásait. Többet akarjuk birtokolni a labdát, sok helyzetet akarunk kialakítani. De ha egy ilyen erős csapat ellen játszol… Értem, hogy mit kérdeztél. Elképzelhető, hogy néhány dologban alkalmazkodnunk kell majd ehhez a meccshez. Nagyon fontos lesz a stratégia a holnapi meccsen. Egyetértek abban, hogy ezt a találkozót másképp kell megközelítenünk. Igazad van.

A Real Madrid jelenlegi helyzete talán segít abban, hogy a csapata jobb eredményt érjen el?
Milyen a Real Madrid jelenlegi helyzete?

Elveszítették a legutóbbi meccsüket a Cádiz ellen.
A Real Madrid három BL-címet nyert meg sorozatban. Rengeteg alkalommal lettek spanyol bajnokok. Meg kell értenetek, hogy 13 játékosunkra nem számíthatunk. A Real Madrid nehéz helyzetéről kérdeztek? Ez most valami vicc? Milyen a Real Madrid jelenlegi helyzete? A csapatban ott van Courtois, Nacho, Varane, Ramos, Militão, Marcelo, Casemiro, Valverde, Modrić, Benzema, Isco, Vinícius… És a Real Madrid helyzete a kérdés? Na ne, ennél sokkal komolyabban kell vennetek a futballt. A korábbi eredményekkel soha nem kell foglalkozni, azok nincsenek hatással a következő mérkőzésekre. A Real Madrid egy nagyon veszélyes, erős csapat. Én viszont egy dolgot szeretnék ettől a meccstől. Azt akarom, hogy a játékosaim sok energiát tegyenek bele, mert nyerni akarnak, sikeresek akarnak lenni. A Sahtar is jó eredményekre törekszik. De a Sahtar nem azért tudja ezt elérni, mert a Real Madrid kikapott a Cádiztól. A Real Madrid 75%-ban birtokolta a labdát, 14-szer lőtt kapura. Sokkal több gólt lőhettek volna. És eközben azt mondjátok, hogy a Real Madrid krízisben van? Nem, ez nem igaz. És még valami, amin szerintem mindenki elgondolkodhat. Ebben az idényben a Bayern négy gólt kapott a Hoffenheimről, a Liverpool is kapott egy hetest, a Manchester United hatot, a Barcelona nyolcat a BL-ben. A City hat vagy hét pontra van az első helytől, a Real kikapott a Cádiztól, a Porto otthon szenvedett vereséget a Maritimótól… Ez történik a nagy klubokkal, ellenmondások. Senki nem nyaral, mindenkinek rengeteg meccse van. Válogatott szünet, BL, bajnokságok, kupák… A labdarúgók nem pihennek, stresszben vannak, ráadásul a futballvilág egyfajra krízist él meg. De ezeken nem lehet változtatni, mind továbblépünk. Nem csak a Real Madrid, sok európai topcsapat veszített pontokat, szenvedett el vereségeket. Szóval az ilyen dolgokat szerintem mélyebben kell elemeznünk ennél.

A spanyol riporterek nem kérdeztek Zidane-tól vagy Courtois-tól egyetlen kérdést sem a Sahtarról, mivel nem gondolják, hogy fenyegetést jelentene a Real Madridra. Mindeközben a Sahtar a csoport második kalapos csapata, nem az Inter vagy a Borussia. Tudják ezt a játékosai? Persze vannak gondok, néhányan Kijevben maradtak, de mennyire hiszik el a többiek azt, hogy nem csak játszani, de harcolni és pontokért mennek Madridba?
Úgy gondolom, hogy ez tiszteletlenség. Azok az újságírók, akik részt vettek Zidane és Courtois sajtótájékoztatóján, kérdezhettek volna valamit a Sahtarról, hiszen szerda este a Sahtar játszik a Real Madrid ellen. Még akkor is, ha nem épp a legjobb időket éljük jelenleg, ez akkor is tiszteletlenség. De sok ember van a világban manapság, akik nem tisztelik egymást. Ez mindig így volt, és így is lesz. Talán a tiszteletlenség vezet ilyen dolgokhoz. Nekem ez nem tetszik, de tudnunk kell együtt élni vele. Nincs annál rosszabb, mint amikor alábecsülnek másokat. Nagyon fontos, hogy mindenkinek jár a tisztelet. Sajnos sokan nem tanultak még a koronavírus helyzetből sem. Néhányan azt gondolják, hogy ők mások felett állnak, jobbak, mint mások. Ez szomorú, de igaz.
 
Milyen játékot tervez holnapra, tudva, hogy fontos játékosok hiányoznak? Azt mondta, hogy jobb lenne, ha más kerettel, más körülmények között kerülne sor erre a meccsre. Most kezdődik az idény. És azt is mondta, hogy a Real helyzete egyáltalán nem rossz.
A Real Madrid esetében nem szabadna alapul vennünk a Cádiz elleni meccset. Megértem, hogy ez a legutóbbi, és erre emlékszünk a legélénkebben. De ahogy mondtam, a többi európai óriás rossz eredményei is jól mutatják, hogy mi történik a futballban manapság. A lehetséges fáradtság – mentális, fizikai, tecnikai és taktikai – és a rengeteg meccs miatt van egy általános stressz. Ha ránézek a Real Madridra, nem mondhatom, hogy már nem erősek, mert legutóbb kikaptak a Cádiztól. Látjuk, hogy a Real rendkívül erős csapat, és szerdán játszanunk kell ellenük. Nagyon szeretnénk méltósággal bizonyítani magunknak, és szeretnénk jó eredményt elérni. Tudjuk, hogy mire képes a Real Madrid. Még akkor is ők lennének a favoritok, ha bevethető lenne az a 13 játékosunk, akiket már említettem. De annak ellenére, hogy nincsenek velünk, mi jó eredményt akarunk elérni. Annyit mondhatok, hogy sok fiatal lesz a csapatunkban a mérkőzésen. Nagy energiával és szenvedéllyel fogják demonstrálni a csapatunk erejét. Nem egyénileg, csapatként. Az erős Real Madrid ellen csak együtt, csapatként mutathatja meg a Sahtar, hogy milyen szintet képvisel.

Anatolii Trubin:
Anatolii, hogy érzi magát a 19 éves srác, aki debütálhat a BL-ben a Real Madrid ellen?

A BL egy olyan sorozat, amelyről minden futballista álmodik. Csak jó érzések kavarognak bennem. Nagyon komolyan felkészültünk a Real Madrid elleni meccsre.

Taison egyszer Courtois-hoz hasonlított téged Instagramon. Holnap találkozol a belgával a pályán. Nem zavar téged ez az összehasonlítás? Melyik kapus a példaképed?
Ha a csapattársaim így gondolják, nyugodtan mondhatják. Ez egy vicces formája a kommunikációnak, és egyáltalán nem támadó jellegű. Nem mondanám, hogy lenne konkrét példaképem, de vannak európai kapusok, akiknek kedvelem a játékát.

A csoportkör sorsolása után azt mondtad, hogy szerettél volna a Real Madrid ellen játszani. Miért?
Mert ők egy rendkívül erős csapat, akik számos alkalommal nyerték már meg a Bajnokok Ligáját. Gyerekként a Real Madrid szurkolója voltam, és arról álmodtam, hogy találkozom ezzel a klubbal.

Sajnálod, hogy nem a Bernabéuban lesz a meccs?
Persze, nagyon szerettem volna szurkolók előtt játszani egy olyan csodás stadionban, mint amilyen a Bernabéu. Nagyon jó lenne, ha normalizálódna már a helyzet. De jelenleg el kell fogadnunk a feltételeket. Most ez van.
 

Tovább

Courtois: Meg akarjuk nyerni a BL-t

„A Bajnokok Ligája nagyon fontos nekünk és a klubnak is. Különleges sorozat, és nagyon fontos, hogy jól kezdjünk hazai pályán, és megszerezzük mindhárom pontot, mivel ez nagyban segítene minket az idény hátralévő részében.”

„Alig várjuk a holnapot, szeretnénk jó teljesítményt nyújtani és megnyerni a meccset. Mindenki a legjobbját akarja nyújtani. Nekem ki kell segítenem a csapatot a nehéz pillanatokban. Előfordul, hogy vannak kulcspillanatok, ahol a kapusnak ki kell állnia, hiszen mostanában nem lövünk túl sok gólt. Minden játékos a legjobbját adja, hogy győzelemhez segítse a csapatot.”

Olvasd el Zidane meccs előtti nyilatkozatát is!

„Én nagyszerűen érzem magam. Keményen dolgoztam az ideérkezésem napja óta, és sosem könnyű megélni egy változást. Ha új csapathoz költözöl, bele kell szoknod a helyzetbe, én pedig elvárom magamtól, hogy keményen dolgozzak és segítsem a csapatot.”

Courtois

„Hiszek ebben a keretben, és hiszek abban, hogy meg tudjuk nyerni ezt a sorozatot. A Real Madrid mindig favorit ebben a sorozatban, megvan bennünk a minőség, ami a BL megnyeréséhez kell.”

„Meglátjuk, hogy Ramos bevethető lesz-e. Ő a kapitányunk, mindig hiányzik, ha nincs ott velünk a pályán. Vannak más világklasszis védőink, mély a keretünk. Hiányozni fog, ha nem játszik, mivel ő a kapitány, de megbízunk a többiekben is.”

A Sahtar Doneck elleni keretet itt tudod megnézni!

„Alig várjuk a meccset. Öt bajnoki meccsünkből háromszor is elkerültük a bekapott gólt. Egyre jobbá kell válnunk, folyamatosan tanulnunk kell. Ezt tesszük az edzéseken a mesterrel, mivel más csapatok sokszor változtatnak a játékrendszerükön, amikor ellenünk játszanak. Ezek a dolgok előfordulnak a futballban, a modern csapatok pedig imádnak támadni. Ez várható a LaLigában.”

„Remekül védekeznek, két négyes sorral húzódnak hátra, a csatárok pedig kisegítik őket, szóval nem lesz könnyű dolgunk. Sok emberrel támadunk, szóval ha hibázunk, akkor kontrázhatnak, és vannak esetek, amikor kettő a kettő ellen támadnak. Ezeken dolgozunk az edzővel. Itt is előfordulhat ilyen, ők sem lőnek sok gólt, és nem gond, ha eljutnak néhány lövésig.”

„Bízom a csapatban, megnyerhetjük a BL-t. A Real Madrid mindig favoritként indul, én pedig maximálisan hiszek ebben a csapatban, mivel megvan bennünk a minőség ahhoz, hogy megnyerjük a tornát. Nagyon hosszú ez az idény. Éhesek vagyunk a sikerre, harcolni akarunk a BL-címért. Nem felejthetjük el, hogy vannak más kiváló csapatok. Nem mi vagyunk az abszolút esélyesek, de mi vagyunk a Real Madrid, és mindig harcban állunk a győzelemért. A világ legjobb csapatai játszanak ebben a sorozatban, ez a legnagyobb, a Real Madrid pedig mindig az esélyesek között lesz.”

„Mindig minden sorozatra koncentrálunk. 38 meccs van a bajnokságban, szeptembertől májusig, és nagyon fontos, hogy jól játszunk ezeken, és hogy jó formában legyünk a BL-ben is. Nagyszerű munkát akarunk végezni mindkét sorozatban. Nem helyezzük egyiket a másik elé.”

„Lunin nagyszerű kapus, nagy jövő előtt áll, az edzéseken nagyon éles. Amikor lehetőséget kap a játékra, nagyszerű munkát fog végezni. Segítjük egymást az edzéseken, hogy biztosítsuk, mindenki készen áll.”

„A lezárások és a vírus tekintetében minden ország meghozza a szükséges döntéseket, hogy biztosítsa, a BL folytatódhat. Nekünk nagyon egyértelmű és szigorú szabályokat kell betartanunk. Minden attól függ majd, hogy a vírus milyen irányt vesz. Remélem, hogy hamarosan visszatérhetnek a szurkolók a stadionokba.”

Tovább

Zidane: Sokat várunk a BL-től

„Ez az, amit akarunk. Itthon vagyunk, ez pedig egy BL-meccs. Pontosan az ilyen meccsekre készülünk, jó, hogy egy újabb sorozatban mérettethetjük meg magunkat. Holnap BL-összecsapás vár ránk, jól akarunk kezdeni.”

„Tudjuk, hogy kik vagyunk és mit akarunk. A legfontosabb az, hogy megfelelően felkészüljünk. Rengeteg csapat van, amely megnyerheti a Bajnokok Ligáját, ez mindig is így volt, de ez a klub is közéjük tartozik, mi pedig próbálkozunk, ahogy minden évben. Nehéz lesz, lesznek nehéz időszakok. Még akkor is vannak problémás szakaszok egy idényben, ha egyébként nyersz, szóval ez várható. Mi, ahogy sok más csapat, sokat várunk a BL-től, és meg akarjuk nyerni.”

Courtois meccs előtti nyilatkozatát itt tudod elolvasni!

Zidane

„Hazard újra a pályán dolgozik, de a sérülése sokkal komolyabb volt, mint először gondoltuk. Tökéletesen bízom azokban, akikkel együtt dolgozunk. Remélem, hogy hamarosan viszontláthatjuk. A legfontosabb az, hogy egészséges legyen az idény hátralévő részében.”

„Mind egy hajóban evezünk, a kritikák pedig megerősítenek minket. Tudva azt, hogy hogyan állunk és mi a helyzet a világban, jönnek a kritikák, a hétvégi meccs után még erősebben, de mi csak annyit tehetünk, hogy keményen dolgozunk tovább. Az a jó, hogy három naponta vannak meccseink. Megérdemeljük a kritikát a hétvégi teljesítményünkért, én különösen, mivel én vagyok a felelős. A játékosok keményen küzdenek, a legjobbjukat nyújtják, de néha előfordul, hogy a dolgok nem jönnek össze.”

„Holnap változtatni fogunk, de mindig lesznek kritikusaink, még akkor is, ha nyerünk. Isco döntő fontosságú játékos, ezt mindig megmutatta, nincsenek kétségeim vele kapcsolatban. Változtatni akarunk és fogunk is, Isco is, ahogy mindenki más. Efelől nincs kétségem.”

Itt tudod megnézni, kiket nevezett Zidane a Sahtar elleni mérkőzésre!

„Sergio kisebb rúgást kapott, nem edzett velünk ma reggel, mivel nem akartuk kockáztatni. Meglátjuk, hogy mi történik holnap, de ma nem tudott teljes értékű edzésmunkát végezni.”

„Ez a csapat mindig megmutatta, hogy mennyire jó a nehéz időszakokban. Úgy értem, hogy mindig vannak időszakok egy idényen belül, amikor jobbak lehetnénk, de azok is leszünk, ebben biztos vagyok.”

„A teljes képet kell nézni, nem csak azt, hogy hogyan kezdtük az idényt. Minden csapatnak vannak nehézségei. Biztos vagyok benne, hogy javulni fogunk, és lesznek napok, amikor briliánsak leszünk.”

„A labdarúgás sokat változott a játék fizikai oldalát nézve, az intenzitás manapság hatalmas. Nagyon jól kell edzened ahhoz, hogy bírd a tempót a meccseken, én pedig ezt nagyon támogatom. Magas letámadás, játék az ellenfél térfelén. Tudjuk, hogy ha már magasan letámadjuk őket, akkor gondot okozhatunk nekik. Játszhatnánk mélyen, és várhatnánk, ez is egy felfogás, de nem olyan, amit én osztok.”

„Mi készülünk a holnapi meccsre, csak erre gondolunk. Aztán majd foglalkozunk a többi meccsel is. Az, hogy bizonyos játékosok sérültek a Sahtarnál, nem változtat semmin, versenyképes csapatuk van, és olyan játékosokat fognak pályára küldeni, akik készen állnak a játékra. Mély keretük van. Felkészültnek kell lennünk egy olyan csapat ellen, amely már megmutatta, hogy mennyire jó.”

„A Cádiz elleni vereség? Mindig ugyanazt mondom, tudjuk, hogy mi a dolgunk. Ha veszítünk, jönnek a kritikák. Rossz meccset játszottunk, de holnap itt a lehetőség, hogy változtassunk. Minden nap dolgozunk, közös a célunk, mindenért harcolni fogunk, amit megnyerhetünk.”

„Három pontot veszítettünk tavaly a Mallorca és most a Cádiz ellen. Ez a valóság. Nem fogok a részletekbe belemenni. Tudjuk, hogy mit akarunk, és ez a Mallorca elleni meccs után sem változott meg tavaly. Jól akarunk játszani, és meccseket akarunk nyerni, erre készülünk. Néha vannak meccsek, amelyeken nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnéd. Holnap meccsünk lesz, nem tudom, hogy mi fog történni az idény hátralévő részében, de keményen fogunk harcolni annak érdekében, hogy jó munkát végezzünk, és büszkévé tegyük a szurkolókat. Ez néha nehéz, ahogy a minap is láthattuk.”

„Thibaut mindig megmutatja, hogy mennyire jó kapus. Időre volt szüksége, hogy megszokjon egy ekkora klubot, mint a Real Madrid. Nem gondolom, hogy bárki is kételkedett a képességeiben. Napról napra jobbá válik, ezt mindenki láthatja. Ez a csapat számára és neki is jó dolog. Ha minden játékosunk 100%-ot nyújt, akkor nehéz lesz minket legyőzni, úgyhogy mindent megteszünk azért, hogy minden meccsen 100%-osak legyünk.”

Tovább

5 ok, amiért Håland jobban illik a Real Madridba, mint Jović

1. Szenvedély a hidegvérrel szemben
Jović megmutatta gólszerzési képességeit az Eintracht Frankfurtnál eltöltött nagyszerű időszaka alatt, de ő egy hidegvérű játékos. Túl rideg ahhoz, amit a Real Madrid és a Bernabéu képvisel. Håland ennek szöges ellentéte. Minden egyes játékostársára átragasztja a szenvedélyességét, könnyedén teremt kapcsolatot a szurkolókkal, akár ott vannak a lelátón, akár nem. Ez alapján a norvég nagyon gyorsan tudna köteléket kialakítani a blancók szurkolóival, ami még Karim Benzemának sem mindig sikerül.

2. A norvég gyorsasága
Håland valószínűleg a futballvilág jelenlegi leggyorsabb játékosa. Indulósebessége hihetetlen, a blancóknak pedig pont egy ilyen játékos hiányzik a támadósorból. Jovićban ez nincs meg.

3. Håland egy vezér
Annak ellenére, hogy 2020 januárjában csatlakozott a Dortmundhoz, és még csak 20 éves, már igazi vezérré nőtte ki magát a csapatnál. A pályán jobbá teszi a társait, hajtja őket előre, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy szeretnék. Jović teljesen más. A pályán egy másodvonalas figura, aki semmilyen szinten nem csillogtatott vezetői erényeket Madridban. Nincs meg benne egy született vezér lelkülete.

4. Håland megbízhatósága megkérdőjelezhetetlen
A norvég válogatott játékos minden idénnyel egyre jobbá válik. Nem érezte meg a váltást a Salzburg és a Dortmund között, a gólok ugyanúgy érkeztek, annak ellenére, hogy a német csapat a világ egyik legnagyobbja. Gólátlaga folyamatosan kiemelkedő, és nem mehetünk el a tény mellett szó nélkül, hogy a Real Madrid támadójátéka 2000 óta nem volt ilyen gyenge. Jović egy kiemelkedő idényt tudhat magáénak, ami ott ébreszt kételyeket, ahol Haaland esetében ilyenről nem beszélhetünk. 

5. Túl sok pályán kívüli probléma Jović esetében
A szerbnek nem csak a pályán, de azon kívül is nehéz éve volt. Túl sok focin kívüli gondja van, karantén megszegése, bulizás a pandémia alatt, fura sérülés a szünet alatt, ezek egy ilyen klubnál, mint a Madrid, nem férnek bele. Hålandról csak akkor hallasz, amikor gólokat szerez, ezen kívül egyáltalán nem.
 

A Real Madrid női cs…

A Real Madrid női csapata győzelmet ünnepelhetett, miután 3-1 arányban múlta felül a Rayo Vallecanót. Ez volt a csapat első győztes bajnokija! Gratulálunk!
A blancók góljait Oroz, Asllani és Martínez szerezték.

Borja Mayoral debütá…

Borja Mayoral debütált az AS Roma együttesében. A támadó a 84. percben állt be csereként a Benevento elleni bajnokin, 4-2-es állásnál. A Roma végül 5-2-re nyert.

A szerb Srdjan Jovan…

A szerb Srdjan Jovanović lesz a Real Madrid – Sahtar Doneck BL-mérkőzés játékvezetője. A szakember első alkalommal fúj Real Madrid-meccset.

Tovább

’Choco’ Lozano: Hihetetlen, de megcsináltuk

’Choco’ Lozano:

„Szerencsés voltam, hogy betalálhattam, ami nagyon nem könnyű a világ legjobbjai ellen. De a gólom mellett az egész csapat remekül dolgozott, és biztosította, hogy számítson ez a találat. Hihetetlen, de megcsináltuk.”

„Több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de boldoggá tesz minket, amit a pályán tettünk a Real Madrid ellen. Keményen kell dolgoznunk tovább, mivel hosszú út áll még előttünk a bajnokságban.”

„Úgy jöttünk ide, hogy az első pillanattól kezdve győzni akarunk. Kemény volt, mivel egy nagyon erős csapat ellen játszottunk, de tudtuk, hogy miként kezeljük a nyomást, és megszereztük mind a három pontot.”

„Egy rúgást kaptam Ramostól, de szerintem nem volt szándékos. Úgy gondoltam, hogy tudok majd játszani a második félidőben, de végül rosszabb lett. Lehetőséget kellett adnom egy csapattársamnak, aki legalább olyan jól teljesített, mint én. A legnagyszerűbb a csapatunkban az, hogy nem számít, ki áll be, teljesen feltüzelt állapotban teszi azt.”

’Pacha’ Espino:
„Ez egy történelmi pillanat, nagyon boldogok vagyunk. Mindenki remekül teljesített. Úgy gondolom, hogy az első félidőben nagyon jól játszottunk, ez volt az egyik eddigi legjobb félidőnk. Teljesen normális, hogy a második játékrészben aztán nyomtak, de kitartottunk.”

„Ezen dolgoztunk egész héten, és nagyon jól működött. A nap végén megvolt a legfontosabb, a győzelem. Ez történelmi, ki kell élveznünk, és ki kell használnunk a pihenőnapokat, mivel egy újabb döntőre készülünk.”

Akapo: 
„Mindannyian erről álmodtunk, ide jönni és nyerni. Ez olyasvalami, amit nagyon ritkán ér el egy futballista a karrierje során. A lehető legnagyobb megelégedettséggel távozunk innen.”

„Nagy önbizalommal jöttünk ki a pályára, úgy gondoltuk, hogy a kontráink veszélyesek lesznek rájuk, a meccs elején pedig volt néhány nagy helyzetünk, még Choco gólja előtt. Aztán a kontrákkal jobbak voltunk náluk, ha megszereztük a labdát, ügyesen tudtunk előre lépni.”

„Voltak tiszta helyzeteik a második félidőben. Az első 45 percben méregettek minket, ismeretlenek voltunk számukra. Úgy gondolom, hogy sokat beszélnek majd rólunk az emberek. Ez egy nagyszerű teljesítmény volt tőlünk, történelmet írtunk.”

„Sérülten érkeztem, és csak néhány meccset játszottam eddig. Az emberek sokat beszéltek rólam, de a nap végén meglátszik az elvégzett munka. Játszanom kell.”