Gy. András
Hivatalos közlemény: Bajnoki ünneplés
A 34. bajnoki cím megnyerésének alkalmából 2020.07.17-én, pénteken a Real Madrid City ad otthont az intézményes eseménynek, mely során megünneplésre kerül a trófea elhódítása. Az eseményen részt vesz Isabel Díaz Ayuso, a madridi autonóm közösség elnöke, José Luis Martínez-Almeida, Madrid polgármestere, Florentino Pérez, a Real Madrid elnöke, és a Real Madrid kerete. A 14:00-kor kezdődő eseményt a RealmadridTV élőben közvetíti.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Villarreal)

Gergő szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas, Benzema, Asensio
Karesz szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Hazard, Benzema, Vinícius Jr
Matyi szerint:
Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde, Modrić – Benzema, Hazard
N.Kristóf szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Vinícius, Benzema, Hazard
Pisti szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Hazard
Szoki szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Vinícius, Hazard, Benzema
umek szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Kroos, Modrić, Casemiro – Asensio, Benzema, Vinícius
Vik szerint:
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Hazard

Gergő szerint:
3-1 (Benzema (2), Asensio)
Karesz szerint:
3-1 (Ramos, Benzema (2))
Matyi szerint:
1-0 (Benzema)
N.Kristóf szerint:
3-1 (Vinícius, Hazard (2))
Pisti szerint:
2-1 (Benzema, Hazard)
Szoki szerint:
3-2 (Benzema, Ramos, Asensio)
umek szerint:
3-0 (Benzema (2), Vinícius)
Vik szerint:
2-2 (Benzema, Asensio)
A Hertha Berlin lecsapna Jovićra
A MARCA szerint a Hertha Berlin szeretné leigazolni Luka Jovićot a Real Madridtól. A csatár, aki az Eintracht Frankfurt játékosaként rendkívül sikeres idényt zárt a német bajnokságban, Spanyolországban nem tudott ugyanilyen magas szinten teljesíteni.
A Hertha kimondott célja az, hogy a német bajnokság két topcsapatának, a Bayern Münchennek és a Borussia Dortmundnak sikeres kihívójává váljon, ehhez pedig Lars Windhorst, a klub mögött álló befektető meg is adja a szükséges támogatást.

Hogy a céljuk sikerüljön, komoly erősítésekre van szükségük a játékoskeretükben, német hírek alapján pedig Jović az egyik célpontjuk.
A szerb támadó a Frankfurtban 27 találatig jutott a 2018/2019-es idényben, Németországban rendkívül jó a megítélése. A Bernabéuban mindenesetre nem tudott kellőképpen beilleszkedni, és nem is igazán kapott szerepet Zidane csapatában.
A Real Madrid meghallgatja a támadóért érkező ajánlatokat.
Beharangozó: Real Madrid – Villarreal: Előre a végső győzelemért!
Ahhoz, hogy ez a Barcelona mérkőzésének végeredményétől függetlenül megtörténjen, a blancóknak meg kell verniük a Villarreal együttesét a LaLiga 37. fordulójában. Ha a Barcelona nem tudja megnyerni a saját meccsét, a Real Madrid mindenképp bajnoki címet ünnepelhet.

A blancók egy elképesztő, kilencmeccses győzelmi széria után abban bíznak, hogy meglesz a tizedik győztes mérkőzés, így egy fordulóval a bajnokság vége előtt magasba emelhetik a trófeát. A győzelem kulcsa az lehet, hogy a Real Madridnak biztosítania kell a kiváló hazai forma fenntartását, hiszen ebben a bajnoki idényben hazai pályán még nem kapott ki a csapat, ráadásul a bajnokság újraindítása óta csupán egyetlen gólt kapott öt hazai meccsén.
A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Zidane kiemelte a játékosok hozzáállását: „Mindent bele fogunk adni, ahogy minden mérkőzésünkön tesszük” – mondta a francia mester. A sorsdöntő összecsapásra 24 főt nevezett Zidane, ezúttal visszatért a támadósorba Jovic és Mariano, a védelemben pedig újra bevethető Nacho.
Javi Calleja csapata az ötödik helyen állva várja az összecsapást, azt remélve, hogy az Európa-liga-szereplést jelentő helyet már ezen a mérkőzésen bebiztosíthatják. A Villarreal rendelkezik az egyik legjobb mérleggel a bajnokság újraindulása óta: 6 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség az eddigi 9 mérkőzésen. Legeredményesebb támadójuk a 16 gólos Gerard Moreno.
Javi Calleja: A Real Madrid megérdemelten vezeti a bajnokságot
„A Real Madrid minden nap megmutatja, hogy ők a legerősebb csapat. Kemény mérkőzés lesz, mivel a LaLiga megnyeréséért játszanak, de keményen fogunk dolgozni, hogy matematikailag bebiztosítsuk a célunkat ezen a meccsen. Ez egy olyan kihívás, ami motivál minket, és megpróbáljuk megszerezni a győzelmet.”
„Ki kell várnunk a megfelelő pillanatot a helyzetek kialakítására. Jól kell védekeznünk, és a lehető legtöbbet kell kihoznunk az adódó lehetőségekből. Készen kell állnunk arra, hogy vissza tudjunk állni, hogy jól tudjunk teljesíteni, és megnehezítsük a dolgukat a mérkőzés alatt.”
„Nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy szerepelhessünk az Európa-ligában, hogy újra a legjobbak között legyünk. Remélhetőleg minden évben játszhatunk ilyen meccseket, megpróbálunk minél messzebbre jutni. Szeretnénk nyerni a Real Madrid ellen. Félelem nélkül fogunk küzdeni a pályán, nem adjuk fel.”

„Arra számítunk, hogy a Real Madrid az első perctől kezdve nagyon erős lesz. Meg fogják próbálni a lehető leggyorsabban eldönteni a meccset. Minden mérkőzés motivál engem, mindegy, hogy ki az ellenfél. Két idénnyel ezelőtt megvertük a Real Madridot. Most egy újabb győzelemért harcolunk.”
„Amíg matematikailag nem biztos, addig a Madrid nem bajnok. Harcolni fogunk a győzelemért. A Madrid hozzá van szokva az ilyen meccsekhez, most pedig óvatosak, hogy az esetleges siker esetén ne lepjék el az utcákat az emberek. Igyekszünk elérni, hogy ne holnap ünnepelhessenek.”
„Paco Alcácer nincs túl jól, úgyhogy nem lesz ott a meccsen.”
„A Real Madrid a legjobban védekező csapat. Ehhez még hozzá jön a támadóik minősége. Nagyon egységesek, fegyelmezetten visszazárnak. Nagyon nehéz ellenük gólt szerezni. A Real Madrid azért vezeti a bajnokságot, mert megérdemli.”
„Ha nem kapunk gólt, akkor már megvan az egy pont, ami El-indulást érő helyet eredményez. Szeretnénk elkerülni a bekapott gólt. Ez nem lehetetlen. Már az Eibar elleni meccs előtt biztosítani akarjuk az Európa-ligába való bejutást. Biztosan remek mérkőzés lesz.”
Zidane: Két döntetlen nekem nem lenne elég, meg akarjuk verni a Villarrealt
A meccs: „Egy olyan csapat ellen lépünk pályára, amely megmutatta, hogy tud jó futballt játszani. Kemény ellenfél, nagyon erős csapat. Nagy valószínűséggel a holnapi lesz a legnehezebb meccsünk. Egyáltalán nem érezzük úgy, hogy már bajnokok vagyunk. Fantasztikus látni, hogy milyen energiákat mozgatunk meg napról napra. Motiváltak vagyunk. Nem tudjuk, hogy mi fog történni.”
Két pont kell a bajnoksághoz: „A két döntetlen nekem nem lenne elég. Egy dolog miatt vagyunk itt; csak a holnapi mérkőzés megnyerésére gondolunk. Ez az, ami motivál minket, erre készülünk. Holnap úgy megyünk ki a pályára, hogy mindent beleadunk, ahogy minden meccsen, az ellenfeleink sem tesznek majd másképp. Most minden erőnkkel a holnapi meccsre kell koncentrálnunk, kemény mérkőzés lesz.”
Hazard: „Jobban van, jól érzi magát, újra velünk van. Holnap ti magatok is meglátjátok. Nem érzi azt a fájdalmat, amit néhány napja még igen, ez pedig jó jel. A legfontosabb az, hogy jól van.”

Cibeles: „Holnap meccsünk van. Nagy most a csapat körüli felhajtás, és fontos, hogy mi csak a meccsre koncentráljunk. Mindig sokat beszélnek rólunk, de a játékosok és mindenki más a stábban a holnapi meccsel foglalkozik.”
Modric formája, esetleges visszavonulása: „Sok hasonlóság van az ő helyzete és az enyém között, de a legfontosabb az, hogy ő maga hogyan érez, és mit szeretne tenni. Én 34 évesen abbahagytam, de biztos vagyok benne, hogy Luka szeretné folytatni. Nagyszerű idénye van. Tudjuk, hogy milyen nagyszerű játékos, örülünk, hogy a csapat tagja, és ugyanez elmondható Sergióról is. Mindketten 34 évesek.”
Bale helyzete hogyan hat az öltözőre? „Ó Istenem, megint témánál vagyunk. A holnapi meccsre koncentrálunk, ahogy Gareth is. Ő is a csapatunk tagja. Folyamatosan próbáltok szavakat adni a szánkba, utalgattok mindenfélére, összeugrasztanátok minket, de nem fogtok sikerrel járni. Mindig ugyanazt kérdezitek. Persze ezt megtehetitek, jogotok van hozzá, de nem fog sikerülni, amit akartok. Egységesek vagyunk, mindannyian ugyanazt gondoljuk. James, Gareth, mindenki.”
Bajnokság a koronavírus alatt: „Gondolunk a szurkolóinkra, mivel ahogy ti is mondtátok, rengeteg ember él most át nagyon nehéz időszakot, sokan szenvednek. A futball is egy eszköz arra, hogy elfeledtesse a mindennapi nehézségeket. Mi továbbra is keményen dolgozunk mindazokért az emberekért, akik nem tudnak eljönni a meccseinkre. Figyelni fogják, hogy mit csinálunk, és remélem, hogy büszkék lesznek az egész keretre. Nekünk az utolsó pillanatig mennünk kell előre.”
Az Atlético Madrid elleni vereség az előszezonban: „Biztos vagyok benne, hogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy javuljunk. Nagyon mérges voltam a vereség után, ahogy a játékosok is. Ez a csapat megmutatta, hogy képes szenvedni. Megvan a klubban az ambíció, ahogy a történelme során mindig is megvolt. Amikor visszatértünk a lezárás után, láthattátok a játékosokon, hogy nagy dolgokat akarnak elérni.”
Úgy érzi, hogy alábecsülik a teljesítményét? „Nem. Én csak örülök, hogy ennél a klubnál dolgozhatok. Amit a klubon kívül beszélnek, nem fog változtatni semmin.”
Benzema megnyerheti az Aranylabdát? „Számomra az én játékosaim a legjobbak. Karim hosszú évek óta kiválóan teljesít, de ahogy mindig, az Aranylabdát most is egy játékos fogja nyerni, és mindenkinek meglehet a véleménye. Ha engem kérdezel, az én játékosaim mind megérdemelnék.”
Az idény: „Én a saját munkámra koncentrálok, hiszek a csapatomban, a stábomban, mindenki jól végzi a munkáját. Vannak jó és rossz pillanatok, de végül mindig kisüt a nap, és ezért is érzem azt, hogy nagyon szerencsés vagyok, amiért itt lehetek. Továbbra is szeretném ezt kiélvezni.”
Zidane kritikusai sosem fáradnak el
Zinédine Zidane meg fogja nyerni a bajnokságot, és lesz valaki, aki majd hívja az ügyfélszolgálatot, hogy panaszkodjon. „Igen, a mosogatógép működik, de nem tetszik a gombok elhelyezése.”
A kezdő tizenegy összeállítása a következőképp zajlik: Zidane eldönti, hogy kik kezdenek, néhány órával a meccs előtt prezentálja a döntést a játékosoknak, a klub hivatalos csatornái pedig nagyjából egy órával a kezdősípszó előtt közzéteszik a döntés eredményét, innentől kezdve pedig megkezdődik a kommentáradat, tele kritikákkal, személyes meggyőződésekkel, mágnestáblás oktatásokkal.
Az azonban mindig igaz, hogy az edző mindent rosszul csinál. Haveri alapon választ játékosokat, másokat formán kívül tart, és padon hagyja Diego Maradonát, Pelét és Magic Johnsont.

Granadában öt középpályással kezdett, azok sikítófrászát hallgatva, akik fehérítőt öntenének a saját szemükbe, csak hogy ne kelljen Iscót a pályán látniuk, vagy akik nyilvánosan megkínoznák saját magukat, amiért Vinícius Júnior nem lépett a gyepre, vagy akik James Rodríguez vagy Gareth Bale elpazarlása miatt panaszkodnak (igen, még léteznek ilyenek).
A Real Madrid úgy ment ki a pályára a bajnoki címért harcolva, hogy a Nuevo Estadio de Los Cármenesben lejátszandó mérkőzést döntőként fogta fel. Aztán 45 percig remekül játszott a csapat. 40 perc labdatartás, 45 perc tökéletes futball. A második játékrészben aztán nem voltak olyan jók, de ez is elég volt a győzelemhez.
Zidane újabb BL-címet fog nyerni Lionel Messi ellen, hiszen tudjuk, hogy amíg Messi él, addig Messi ellen versenyez.
Az argentint évről évre megfosztják újabb és újabb trófeáktól, miközben egyre idősebb lesz, és közeleg a visszavonulása. Ez lesz a második alkalom, hogy Zizou legyőzi a Barcelonát három teljes Real Madridnál töltött idénye alatt.
Ezekért a LaLiga-címekért nap mint nap meg kellett küzdeni. A játékosok 38 mérkőzésen át küzdöttek véres verejtékkel, ő pedig 38 különböző kezdővel állt ki. Kritizálni Zidane-t nevetséges. De nem tanulnak belőle, és folytatják.
Amikor Zidane visszatért, már nem volt esély semmilyen trófeára. Úgy távozott, hogy két és fél év alatt megnyert három BL-t, hatvan év után először tudott bajnokságot és BL-t nyerni egy idényen belül a csapatban, ezzel egy életre helye van a blancók Olümposzán.
De visszatért, eloltsa a Julen Lopetegui és Santiago Solari által fellobbantott tüzet, és próbálja menteni a menthetőt. És most olybá tűnik, hogy újabb bajnoki címet nyer, ugyanazokkal a játékosokkal, akik egy éve majdnem távoztak, de Gareth Bale, Marco Asensio, és lényegében Eden Hazard nélkül.
Egy napon (lényegében bármikor) újra el fog menni, de akkor végleg. És akkor azok, akik ma kritizálják, újra hívogatni fogják az ügyfélszolgálatot, hogy dühösen panaszkodjanak a következő edzőre, mint aki az 5-ös gomb funkciójának hallgatásakor már nem emlékszik arra, hogy mi történik, ha a 2-es gombot nyomja meg.
Ahhoz, hogy edző lehess, képesítés kell. Ha azt hiszed, mindenkinél okosabb vagy, csak iratkozz be egy képzésre.
Hivatalos közlemény: Bajnoki ünneplés
- Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk, hogy társadalmi szinten milyen erőfeszítéseket kíván a COVID-19 elleni küzdelem. Ebből a futball is kiveszi a részét, és mindenki segítségével végül sikerült folytatnunk a bajnokságot ezek között a hihetetlenül extrém körülmények között is.
- Mindössze két mérkőzéssel a LaLiga aktuális idényének befejezése előtt mind a saját csapatunk, mind pedig az F.C. Barcelona esélyes arra, hogy bajnokká avassák.
- A Real Madrid bajnoki címe esetén a bajnokavató ünnepségen a játékosaink nem látogatják végig a szokásos helyszíneket, így a Plaza de Cibelest sem, ezért arra kérjük a klubtagjainkat és szurkolóinkat, hogy ők se vonuljanak ki ezekre a helyszínekre. Az eddigiekhez hasonlóan most is szükség van mindannyiunk együttműködésére és maximális felelősségvállalására ahhoz, hogy elkerüljük a fertőzés terjedésének kockázatát.
- A Real Madrid szeretné megköszönni a klubtagok és szurkolók megértését. A játékosaink, edzői stábunk és a klub által a trófeák megnyeréséért tett erőfeszítések célja az, hogy a sikereken osztozhassunk a szurkolóinkkal, de tisztában vagyunk azzal, hogy a jelenlegi helyzet kötelez minket a lehető legmagasabb szintű megelőző intézkedések megtételére.
- A Real Madrid kötelességének érzi, hogy felelősségtudatból közzé tegye ezt a felhívást. A klub hisz abban, hogy a csapatunk lehetséges bajnoki győzelme nem eredményezhet visszalépést a világjárvánnyal való küzdelemben.
A Real Madrid női csapata megkezdte az előszezont
Megkezdődött a Real Madrid női csapatának 2020/2021-es idénye. A játékosok a Hospital Universitario Sanitas La Moraleja egyik épületében találkoztak, hogy átessenek a kötelező orvosi vizsgálatokon az előszezon megkezdése előtt. Ettől az idénytől kezdődően a hölgyek orvosi ellátásáért a Sanitas felel majd. A női csapat tagjai így ugyanazokat a szolgáltatásokat élvezhetik, amelyeket az első számú férfi csapat és a kosárlabda csapat játékosai.




Az előszezon David Aznar irányításával az alábbi 22 fős kerettel kezdődik meg:
Kapusok: María Isabel Rodríguez ‘Misa’, Yohana Gómez, Sara Ezquerro.
Védők: Marta Corredera, Kenti Robles, Samara Ortiz, Babett Peter, Lucía Suárez, Ivana Andrés Sanz, Daiane Limeira Santos.
Középpályások: Auréli Anne Sophie Kaci, Teresa Abelleira, Malena Ortiz, Maite Oroz, Thaisa de Moraes Rosa.
Támadók: Kosovare Asllani, Sofia Jakobsson, Marta Cardona, Lorena Navarro, Chioma Grace Ubogagu, Olga Carmona, Jessica Martínez.