Gy. András
Galaktikus videochat Ronaldóval
Ronaldo és Roberto Carlos:
„Nagyon nehéz helyzet ez most” – mondta Roberto Carlos a koronavírus kapcsán kialakult szituációról.
„Reméljük, hogy hamarosan minden visszatér a normál kerékvágásba. Sok embert veszítettünk el, például Lorenzo Sanzot.”
A galaktikus éra szintén szóba került, amelyről Roberto Carlosnak szép emlékei vannak.
„Szeretettel emlékszem vissza azokra az időkre, fantasztikus volt, hogy mindannyian egy helyen voltunk” – mondta.

Ronaldo és Luís Figo:
„Megvolt a lehetőségünk, hogy összehozzuk a tehetségeket, akik egyben rendkívül alázatos emberek is voltak” – mondta Figo, miután becsatlakozott.
„Minden együtt töltött pillanat különleges volt, így tudtunk nyerni.”
„Annak ellenére, hogy mennyire ismert játékosok voltunk, mindannyian tudtuk a dolgunkat, hogy keményen kell dolgoznunk.”
„Így rengeteg nagyszerű pillanatot élhettünk át.”
„Nagyon jól éreztem magam a közös edzéseken” – tette hozzá Ronaldo.
„Nem nyerhettünk meg mindent. Ilyen a futball, de ez is az egyik szépsége ennek a sportnak.”
Ronaldo és David Beckham:
„Nem túl jó az angolom, barátom” – nevetett Ronaldo.
„Ha iszok valamit, akkor javul, de a karanténban nem iszok.”
Először teniszről beszélgettek, majd miután Ronaldo Beckham fiáról, Romeóról érdeklődött, elmondta, hogy mennyire szereti a teniszt.
„Most ez a kedvenc sportom. Focizni már nem tudok a sérülések miatt. Ha játszottam, mindig tört valami.”
Szóba került Ronaldo fia is, aki DJ-ként dolgozik Brazíliában.
„Nagyszerű DJ, Brazíliában él. Ez az én hibám, folyamatosan játszottam le neki a zenéket CD-ről. Volt egy DJ-pultom otthon. Úgy nőtt fel, hogy azt látta, rengeteg zenét hallgatok, és végül DJ lett. Nagyon ügyes. Elektronikus zenét játszik. Brazíliában, és a világ minden táján hívják a klubokba. Tavaly három különböző klubban is fellépett Ibizán.”
Mind Beckham, mind pedig Ronaldo klubtulajdonosok, így ez a téma is szóba került.
„Megpróbálunk nem költekezni, igazából nincs már pénzünk” – mondta Ronaldo a Valladolidról.
„Reméljük, hogy bent maradhatunk az első osztályban a következő idényben is, mivel sok pénz folyik be a TV-s jogdíjakból. Nem tudjuk, hogy miként végződik az idei kiírás, szóval várnunk kell. Beszéltünk a LaLigával és a spanyol szövetséggel is, még 26-án, most úgy gondolom, hogy két-három hét várakozás következik, aztán visszatérhetünk az edzésekhez és a játékhoz.”
Beckham az Inter Miamiról beszélt, amely csapat két meccset játszott eddig első MLS idényében.
„Nagyon izgatottak vagyunk, hiszen ez egy különleges hely, különleges emberekkel” – mondta Beckham Miamiról.
„Olyan dolgokkal próbálkozom, amelyeket a Manchester Unitednél, a Real Madridnál, AC Milannál, PSG-nél, LA Galaxy-nál láttam. Megpróbálok mindenhonnan átemelni valamit ebbe az egyesületbe.”
A hírek szerint Beckham a Real Madridnál töltött időszaka alatt közelebb állt a portugálul beszélő csapattársaihoz, mint a spanyolokhoz.
„Emlékszem, hogy Roberto Carlosszal egyszer odajöttetek hozzám és azt mondtátok, hogy ha lenne olyan angol játékos, aki a brazil csapatban játszhatna, az én lennék” – mondta Beckham.
„De sosem hittem nektek, mert a brazilok a legjobbak.”
„Te voltál minden idők egyik legjobb középpályása” – válaszolt Ronaldo.
„Ahogy kezelted a labdát, ahogy bárhová oda tudtad tenni, ahová csak akartad, anélkül, hogy rám néztél volna… Nekem csak futnom kellett, a labda pedig jött.”

Ronaldo és Iker Casillas:
Utoljára Casillas jelentkezett be, aki a galaktikus éráról beszélt Ronaldóval.
„A város és csapat kombinációja nem is lehetne jobb, mint Madrid és a Real Madrid” – mondta Ronaldo.
„Ez volt karrierem egyik, ha nem a legjobb időszaka.”
Casillas egy konkrét esetet eleventett fel.
„Kifogtam egy tizenegyest, mielőtt beálltál az első meccseden” – emlékezett vissza.
„Kiváltság volt téged a Real Madridban tudni. A szereteteddel és azzal, ahogy az életedet élted, mindenkiben nyomot hagytál. Nagyszerű időszak volt.”
Iker aztán viccelődött Ronaldóval, hogy miért nincs ott vele a barátnője. Kiderült, hogy a Fenomén párja Brazíliában van, mivel Ronaldo már nem tudott időben repülőre szállni, így külön ragadtak.
„Most, hogy nincs itt, tudunk beszélgetni” – viccelődött a brazil.
„Te aztán szerencsés vagy” – tört ki nevetésben Iker.
Mindketten beszéltek a fizikai állapotukról, Casillas a szívproblémáit említette meg, Ronaldo pedig a sérüléseit.
„A szívrohamom hatalmas sokként ért engem. Szerencsém volt, hogy az edzőpályán történt, ez mentette meg az életem. Mindig hálás leszek az orvosoknak. Ha máshol történik velem, biztos vagyok benne, hogy most nem beszéltetnénk” – mondta Iker.
Ronaldónak is volt szomorú története.
„A sérülések éveken át olyanok voltak nekem, mint egy háború” – mondta a brazil.
„A világbajnokság, aztán a Real Madrihoz való csatlakozás egy megújulás volt számomra.”
A Rennes még egy évre megtartaná Camavingát, de a játékos már nyáron a Real Madridba jönne
Camavinga úgy gondolja, hogy karrierje szempontjából a Real Madrid lenne a legmegfelelőbb lépés, mivel a játékstílusa illene a blancókhoz, és itt lehetősége lenne fejlődni.
A fiatal játékosa 16 éves korában debütált a Rennes első csapatában, azóta pedig 32 mérkőzésen lépett pályára az együttesben, és többek között szerepelt az Európa-ligában is. A Rennes a játékos fiatal korából kifolyólag gyanakodva figyeli a Real Madrid érdeklődését. Bár még csak 17 esztendős, Camavinga nyugodtan dönthet úgy, hogy Spanyolországban fog élni, mivel francia állampolgár.

A játékos családja túl korainak gondolja a váltást egy óriási klubhoz, de azt is tudják, hogy nehéz visszautasítani egy olyan klub hívását, mint a Real Madrid. A Rennes mindenesetre meg szeretné tartani a játékost még egy idényre, és sokkal szívesebben engednék el a következő nyáron, mint most.
A Bernabéuban mindeközben biztosak abban, hogy megtalálják a megoldást a problémára. Tudják, hogy a játékos kedveli a Real Madridot, de azzal is tisztában vannak, hogy nem lesz könnyű véghez vinni az átigazolást.
Egyelőre senki nem tudja, hogy milyen hatással lesz a koronavírus az átigazolási piacra, és az idény hátralévő részére. Minden megegyezést a legapróbb részletekig ki fognak dolgozni, a klubok pedig nagyon meg fognak gondolni minden döntést a jelenlegi bizonytalan helyzetben.
A Transfermarkt szerint Camavinga értéke jelenleg 40 millió euró. Két hónappal ezelőtt a L’Equipe arról írt, hogy a Rennes 100 millió eurós árcédulát rakott a játékosára.
A Rennes egyébként előre gondolkodott, hiszen aláírattak a fiatal játékossal egy szerződéshosszabbítást, amely 2022 júniusáig kötelezi el őt a klubhoz.
A Real Madrid mindenesetre szeretne találni valakit, aki megosztja a feladatokat Casemiróval a középpályán, és minden jelentés azt támasztja alá, hogy erre Camavinga a legalkalmasabb.
Olyan játékosnak tartják, aki meglehetősen könnyedén tudna alkalmazkodni a poszthoz, és meg tudná csillogtatni a támadó kvalitásait is, amelyeket a francia bajnokságban már láthattunk tőle.
A blancók mindenesetre más lehetőségeket is megvizsgálnak, de az igazság az, hogy Zinédine Zidane kiválasztottja Camavinga.
Pogba: Harmadszorra csak sikerül
„Third time lucky” – mondja az angol, ha valami kétszer nem jött össze, de a siker reményében harmadszor is megpróbálja. Nos, ha van igazság a mondás mögött, akkor Pogba most már tényleg a Real Madridban köthet ki.
Amennyiben a következő idényben is Zinédine Zidane ül a Real Madrid kispadján, és miért ne ő ülne, Florentino Pérez újra meg fogja kísérelni a francia tréner által régóta áhított Paul Pogba leigazolását.

A 2016-os és 2019-es sikertelen próbálkozások után most valós esély van arra, hogy sikerül véghez vinni a tervet. A játékos ügynöke, Mino Raiola kapcsolata sokat javult a Real Madriddal, Pogba pedig minden eddiginél befogadóbb a klubváltással kapcsolatosan.
Az AS most visszatekint a Real Madrid első két kísérletére, illetve a jelenlegi helyzetet is felvázolja.
2016 nyara: Pogba a Manchester Unitedet választja a Real Madrid helyett
A Real Madrid tárgyalásban állt Raiolával és a Juventusszal Torinóban a játékos leigazolása kapcsán. Zidane már akkor is honfitársa köré szerette volna felépíteni a projektjét első teljes idényében a Real Madrid kispadján. Bár a játékos már akkor is szeretett volna a Madridhoz igazolni, kiemelkedő fizetésigénye, illetve ügynökének komoly jutalékigénye azonban megakadályozta a transzfer létrejöttét.
A Football Leaks által később nyilvánosságra hozott dokumentumokból kiderült, hogy a United 40 millió eurót fizetett az ügynöknek, a Juventus számára kifizetett 105 millió euró mellett.

2019 nyara: A United túl nagy elvárásokat támaszt a Real Madriddal szemben
Az előző nyár egyik szappanoperája szintén Paul Pogbáról szólt. Zidane kérése egyértelmű volt, így a Real Madrid megpróbálta szerződtetni a franciát. A tárgyalásokra mindenesetre rányomta a bélyegét a Raiola és Florentino Pérez között feszülő ellentét, amely még 2016-ra vezethető vissza.
A Manchester United által támasztott pénzügyi követelmények nagyban különböztek a Madrid elképzeléseitől. A blancók 85 millió eurót fizettek két fiatal brazilért (Vinícius és Rodrygo), 100 milliót pedig Eden Hazard-ért. Ekkorra már Pogba is kiállt, és nyilatkozataival közvetítette az üzenetét: új kihívásokat keres. De az átigazolás végül nem valósult meg, Hazard maradt a nyár egyetlen galaktikus igazolása.

2020 nyara: Minden út a Bernabéuba vezet
A helyzet sosem tűnt ideálisabbnak a Real Madrid számára Pogba leigazolását tekintve. A francia szerződése 2021-ben lejár, ami azt jelenti, hogy a Unitednek vagy meg kell hosszabbítania a játékos szerződését, vagy el kell adnia annak érdekében, hogy profitálhasson belőle. Igen, a francia aláírt egy kitételt, ami lehetővé teszi a United számára, hogy egy további évvel meghosszabbítsa a szerződését, de ha az angol együttes él ezzel a lehetőséggel, akkor a nyakukon marad egy magas fizetéssel rendelkező, boldogtalan sztárjátékos.
Raiola kapcsolata megromlott Ole Gunnar Solskjærral, Pogba pedig nagyon szeretne távozni, ha lesz valaki, aki kopogtat az ajtaján. A játékos egyébként Dubajban néhány hónappal ezelőtt találkozott Zidane-nal. Ha a koronavírus után visszatér az élet a normál kerékvágásba, minden készen áll majd arra, hogy Pogba a Real Madridban kössön ki, egy vélhetően korábbiaknál alacsonyabb összegért, tekintettel a koronavírusra és arra, hogy a játékos mindössze 8 meccsen tudott pályára lépni sérülések miatt.
Roberto Carlos nem engedte, hogy Marcelót kölcsönadják
Az ESPN megragadta az alkalmat, hogy a pénteken 47. születésnapját ünneplő brazil legendával leüljön beszélgetni. Az egyik felmerült téma a beszélgetés során Marcelo Madridba érkezése volt.
A Real Madrid 2006-ben leigazolta Marcelót a brazil Fluminensétől. A blancók 6 millió eurót fizettek a 18 esztendős védőért, akit annak idején Predrag Mijatović, a klub akkori sportigazgatója szemelt ki.
Fabio Capello volt a klub edzője, Roberto Carlos pedig még a Madrid játékosa volt. Mielőtt a Fenerbahçe együtteséhez távozott volna, a veterán balhátvéd egyengette fiatal honfitársa útját annak első madridi idénye során.

A Madrid terve az volt, hogy egy idényre kölcsönadja a fiatal brazilt tapasztalatszerzés céljából, de Roberto Carlos tudomást szerzett erről, és közvetlenül megkereste a döntéshozókat.
„Akkor találkoztam Marcelóval, amikor 18 éves volt. A Madrid kölcsön akarta adni egy spanyol csapatnak, és én voltam az első, aki ezt megvétózta” – mondta a brazil legenda.
Egy olyan fiatalnak, mint Marcelo, a tényt, hogy a klubja kölcsön akarja adni az érkezése után közvetlenül, nem könnyű megemészteni. Erről még ő maga is beszélt egy korábbi interjújában.
„18 éves koromban behívott egy igazgató az irodájába a Bernabéuban, egyedül mentem. Elmondta, hogy kölcsön akartak adni egy másik klubnak, hogy tapasztalatot szerezzek, és azt akarták, hogy a következő idényben visszatérjek” – mondta Marcelo.
„Elmondtam neki, hogy nem fogok elmenni Madridból. Ez volt a legrosszabb pillanat, mivel tudtam, hogy a csapatnak nincs szüksége rám. Viszont meg is erősített.” Szerencsére a fiatal Marcelo aztán nem távozott, részben Roberto Carlosnak is köszönhetően.
Később aztán nagy segítség volt Marcelo számára az atyai gondoskodás Carlos részéről a Bernabéuban eltöltött első időszakban, mely után a brazil kiválóság a klub történetének egyik legnagyszerűbb balhátvédjévé vált.
Upamecano nyomást helyez a klubjára a Real Madrid miatt
A Real Madrid első csapatának edzője, Zinédine Zidane az RB Leipzig védőjét, Dayot Upamecanót szemelte ki a védelem megerősítésére. A francia védő szerződése 2021-ben lejár a német klubbal, az AS forrásai szerint pedig a játékos nyomást helyez a klubjára, hogy engedjék távozni a spanyol fővárosba.

Upamecano tökéletesen illeszkedik a Real Madrid jövőbeli terveibe, ahol a cél az, hogy frissítsék az idősödő keretet. A francia védő ügynöke Toni Kroos képviselője is egyben, ami megkönnyíti a tárgyalásokat. A játékos jelenlegi keresete a német klubjánál kétmillió euró, és mivel nem valószínű, hogy szerződéshosszabbításra sor kerül, a Leipzig inkább most válna meg a védőjétől, mint hogy 2021-ben ingyen kelljen elengednie.
A német gárda már keresi a játékos utódját
Mivel a francia védő nyári távozása borítékolható, az RB Lepizig edzője, Markus Krösche és Ralf Rangnick sportigazgató két játékos megszerzését vette fontolóra: Malang Sarr (Nice) vagy Tanguy Kouassi (PSG).
Jérôme Rothen: Mbappé biztosan a Real Madrid játékosa lesz
Kylian Mbappé mindig kicsúszik a Real Madrid kezei közül. A francia csatár 2017-ben éppen csak meglépett Florentino Pérez és Zidane elől. Gareth Bale, akit akkoriban José Mourinho próbált meg a Manchester Unitedbe csábítani, végül maradt a spanyol fővárosban, így pedig nem jutott hely Mbappénak Madridban. A fiatal csatár végül a PSG játékosa lett, 180 millió euróért. Néhány próbálkozás után a Madrid nagyon közel került ahhoz, hogy megszerezze a franciát, azonban a koronavírus kapcsán kialakult helyzet ismét borította Zidane-ék terveit. Legalább is ami ezt a nyarat illeti, vélekedik Jérôme Rothen, akinek kiváló kapcsolatai vannak a PSG berkein belül. A párizsi együttes korábbi játékosa egy rádióinterjúban a következőt mondta: „A klubon belüli forrásaimtól tudom, hogy a Kylian Mbappé – Real Madrid-üzlet szinte már lezárt ügy volt. De amiatt, ami épp a világban történik, biztos vagyok benne, hogy ezt az átigazolást elhalasztják.”

Az AS már április 7-én jelentetett meg egy cikket azzal kapcsolatban, hogy Mbappé egy évvel később érkezik Madridba. A koronavírus következményei keményen lesújtanak a klubok gazdasági helyzetére is, és arra sarkallták a Real Madridot, hogy újragondolja átigazolási stratégiáját. Ennek eredményeként az elmúlt évek legambiciózusabb átigazolási hadművelete, vagyis Mbappé megszerzése a 2020/2021-es idény végéig szünetel. A Madrid bízik abban, hogy a francia válogatott játékos nem hosszabbítja meg 2022-ben lejáró szerződését a PSG-vel. A játékos eddig tartotta magát a tervhez Párizsban, a blancók pedig tisztában vannak azzal, hogy már csak egy évet kell várniuk arra, hogy élvezhessék Mbappé játékát. „Nincs az az Isten, hogy Mbappé hosszabbítson a PSG-vel. Lesz köztük egy megegyezés, mivel a PSG belement abba, hogy elengedje ezen a nyáron. Véleményem szerint már csak idő kérdése ez a klubváltás” – tette hozzá Rothen.
A játékos eltökéltsége a szerződéshosszabbítási ajánlatok elutasítása kapcsán kulcsfontosságú lesz az elkövetkezendő 12 hónapban, hiszen így nem lesz más esélye a PSG-nek, mint a távozásáról tárgyalni. 2022-ben a játékos ingyen távozhatna, ám hatalmas fizetést tudna kiharcolni magának, ez az eshetőség pedig egyik klubnak sem áll érdekében. A Madrid és a PSG között kiváló a kapcsolat. Rothen meglepő nyilatkozata alapján a Real Madrid már bebiztosította Mbappé érkezését.
A korábbi PSG-játékos egyébként nem a levegőbe beszél, tavaly márciusban például azt mondta, hogy biztos forrásból tudja, hogy Griezmann a Barcelona játékosa lesz a nyár folyamán. Néhány hónappal később a francia csatár a katalánokhoz igazolt.
VIDEÓ – Ronaldo Nazário mesterhármasa az Old Traffordon
Siéntate y disfruta…
12'
50'
59'
Old Trafford
@Ronaldo – 'El fenómeno'#RMFansEnCasa | #YoMeQuedoEnCasa pic.twitter.com/8OYWL1osom— Real Madrid C.F. (@realmadrid) April 11, 2020
Amikor a Real Madridot egy meccs választotta el attól, hogy kiessen az első osztályból
72 évvel ezetőtt a Real Madrid a klub történetének legnehezebb idényét élte át. Amikor az utolsó bajnoki fordulóhoz úgy érkezett a csapat, kérdéses volt, hogy története során először kiesik-e az első osztályból.
Az 1947/48-as idényben a Real Madrid a Real Oviedo együttese ellen lépett pályára a mindent eldöntő meccsnapon.

A találkozó végül Pruden duplájának köszönhetően 2-0-s hazai győzelemmel végződött, így a blancók bebiztosították a helyüket a spanyol elitben. Az asztúriaiak számára tét nélküli volt a mérkőzés, és nem is játszottak jól a Real Madrid ellen.
A blancók végül a bajnoki tabella 11. helyén végeztek, mindösszesen 21 ponttal, 39 lőtt góllal és 56 bekapott góllal. A Real Sociedad 19, a Sporting Gijón pedig 18 ponttal búcsúzott az első osztálytól, a bajnokságot pedig a 37 pontos Barcelona nyerte a Valencia (34) és az Atlético Madrid (33) előtt.
Willy Sagnol: A vb-döntő után két évig nem beszéltem Zidane-nal
„Lényegében egyszerre éltem át a legszebb és legrosszabb pillanatokat” – emlékezett vissza. „Hatalmas volt a nyomás Zidane tizenegyesénél. A régi vágású énem azt mondatja velem, hogy ha panenkás büntetővel próbálkozol, akkor hatalmas kockázatot vállalsz.”
„Az első gondolatom az volt, hogy Zidane teljesen megőrült. Betalált, én pedig hihetetlenül boldog voltam. De nem tudom, mégis keserű szájízzel játszottam tovább” – folytatta.
Olaszország Materazzi góljának köszönhetően 12 perccel később kiegyenlített, így hosszabbításra került sor. Ennek második félidejében mindannyian láthattuk azokat a képeket, amelyek örökre beleégtek az emlékeinkbe. Zidane, aki a torna előtt már bejelentette visszavonulását, mellkason fejelte Materazzit, miután felült az olasz folyamatos provokációjának, így a bíró végül kiállította a legendát.

A kiállítás rossz hatással volt a franciákra, a mérkőzés tizenegyesekkel dőlt el. Sagnol bevallotta, hogy amikor az öltözőbe vonultak, rendkívül mérges volt Zidane-ra.
„Belépsz az öltözőbe, teljesen elveszett vagy, van ott egy társad, aki beszél, bocsánatot kér. De nem hallod meg. Csalódottságodban mélyen bezárkózol a saját világodba.”
„Nem akartam elfogadni a bocsánatkérését, vagy egyáltalán beszélni vele. Ki kellett mennem a mosdóba, elszívtam vagy 250 cigit 10 perc alatt. Így menekültem el” – mondta a Bayern korábbi játékosa.
Sagnol tovább is ment, és bevallotta, hogy az eset nyomot hagyott kettejük kapcsolatán is.
„Ezután majdnem két évig nem beszéltünk. 2008-ban, az Európa-bajnokság után megházasodtam. A feleségem mondta, hogy hívjam meg Zidane-t is.”
„Meghívtam, de nem tudott eljönni az esti bulira. Viszont nagyon örültem, amikor másnap reggel megérkezett. Koccintottunk egyet.”
„Jót beszélgettünk, az élet pedig ment tovább.”
Hivatalossá vált, ho…
Hivatalossá vált, hogy az International Champions Cup elnevezésű felkészülési torna az idei esztendőben a koronavírusra való tekintettel elmarad. Az elmúlt években a Real Madrid is állandó szereplője volt a tornának, amelynek keretein belül idén nyáron egy El Clásicóra is sor került volna Las Vegasban.