Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Zidane csodái

Courtois átalakulása
Nincs olyan csapat a ligában, amelyik kevesebb gólt kapott volna, mint a Real Madrid. Ferland Mendy magabiztos teljesítménye a védelemben és Thibaut Courtois kiegyensúlyozottsága a kapuban segített a csapat 

Courtois

Valverde hatása
A 21 éves játékos a pálya középső harmadában nyújtott teljesítményével mindenkit lenyűgözött az elmúlt hónapokban. Figyelemre méltó fizikai ereje lehetett az a bizonyos hiányzó láncszem a madridi középpályáról.

Valverde

Nyomásgyakorlás
A Real Madrid a lenyűgöző labdaszerzési mutatókkal rendelkező Casemiróval és Fede Valverdével magasan letámadja az ellenfeleket, akik így nem tudják diktálni a tempót és akiknek így hátulról kell építkezniük.

Modrić, Isco és Kroos feltámadása…

Isco

Nincs állandó formáció
A blancók egyaránt tudnak szélsőkkel, három középpályással, vagy 4-4-2-es felállással játszani, de akár öt középpályással is. A támadókat sújtó sérüléseket követően Zidane-nak kísérleteznie kellett a kerettel, és sok esetben bejöttek a húzásai.

Sérülések túlélése
A Real Madrid tavaly nyáron Marco Asensio személyében elveszítette egyik legtehetségesebb játékosát egy hosszan tartó sérülés miatt. Az új szerzemény, Eden Hazard a fizikai állapotával küszködött, de a csapat már nem függ az egyénektől, a játékosok már hozzászoktak az ilyen helyzetekhez.

Új Benzema
A francia karrierje egyik legjobb időszakát éli, már 12 gólt szerzett a bajnokságban, Messi mögött a második helyen áll ebben a tekintetben.

Benzema és Hazard

Minimum 14 kezdő játékos
11-nél több játékos is megérdemli a kezdőbe kerülést, Zidane-nak pedig sikerült rotálnia. A Valencia elleni meccsen Szaúd-Arábiában esélyt adott Mariano Díaznak, aki eddig még nem játszott, pályára küldte James Rodríguezt, aki hetekig pályán kívülre szorult sérülés miatt.

Versenyben minden címért
A Real Madrid ott van a Spanyol Szuperkupa döntőjében, pontegyenlőséggel a bajnoki tabella élén áll, miközben már játszott a LaLigában a Barcelona, az Atlético, a Valencia és a Sevilla pályáján. Még nem játszotta le első meccsét a Király-kupában, és a Manchester City-vel játszik a BL legjobb 16 csapata között.

Real Madrid

Türelem Bale-lel szemben
A számtalan Gareth Bale-lel és James Rodríguez-szel kapcsolatos pályán és azon kívüli történés ellenére Zidane megőrizte nyugalmát és továbbra is lehetőséget biztosít a két játékosnak, akik így bizonyíthatják, hogy megérdemlik a folytatást.

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Atlético Madrid: Előre a győzelemért!

A Spanyol Szuperkupa bajnokát ma este avatják. A King Abdullah Sport City Stadionban a Real Madrid és az Atlético Madrid, vagyis két remek formában lévő csapat küzd meg a trófeáért 19:00-tól. A két résztvevő a Király-kupa és a bajnokság győztesét ejtette ki az elődöntőkben.

A Real Madrid az év első trófeájáért száll harcba, 15 meccses veretlenségi sorozatot követően (ebből 10 győzelem), az ellen az Atlético ellen, amely az elmúlt 5 mérkőzésén győztesen hagyta el a pályát. Ez a két csapat kapta a legkevesebb gólt a bajnokságban (12-12).

„Mindent meg fogunk tenni a győzelemért” – mondta Zidane a találkozó előtti sajtótájékoztatón. A francia a döntők specialistája, hiszen nyolc eddigi döntőjéből mind a nyolcat megnyerte a blancókkal. Asensio, Hazard, Benzema és Bale biztosan nem lesz ott a döntőben.

Real Madrid

Nem csak Zidane beszélt a sajtóval a találkozó előtt. Sergio Ramos, az első számú csapatkapitány kiemelte a találkozó fontosságát: „Nagyszerű érzés egy újabb döntőt játszani, az apró részleteken múlik majd minden”. Modrić is remek formában van, hiszen 2020 eddigi mindkét mérkőzésén gólt szerzett. Betalált a Getafe ellen a bajnokságban, és a Valencia ellen a Spanyol Szuperkupa elődöntőjében.

Az Atlético bejutott a BL legjobb 16 csapata közé, a bajnokságban pedig a harmadik helyen áll. A matracosok a második mérkőzésüket játsszák ebben a naptári évben, az elsőn a Barcelonát győzték le 3-2 arányban a torna elődöntőjében. Legeredményesebb játékosuk a 10 gólos Morata, Correa pedig az utolsó három meccsükön eredményes tudott lenni.

A MARCA szerint Rein…

A MARCA szerint Reinier sikeresen átesett az orvosi vizsgálatokon, így már csak a hivatalos bejelentés van hátra az átigazolás kapcsán, amire a játékos 18. születésnapjáig, vagyis január 19-ig várni kell.

Tovább

Zidane, a döntők királya

Vasárnap este Zinédine Zidane a kilencedik döntőjére készül, mint a Real Madrid edzője. A francia eddig még sosem veszített döntőt edzői karrierje során. Három alkalommal nyert a Bajnokok Ligája döntőjében (2016, 2017, 2018), kétszer az UEFA-szuperkupán (2017, 2018), kétszer a klubvilágbajnokságon (2016, 2017) és egyszer a Spanyol Szuperkupán (2017). Ha Zizou-nak sikerül második Spanyol Szuperkupa-győzelmét is megszereznie, úgy a 10. trófeáját gyűjti majd be a Real Madriddal, hiszen a fentieken túl még egy bajnoki címmel is büszkélkedhet. Így négy trófeára közelítené meg Miguel Muñozt, aki 14 trófeával a Real Madrid legeredményesebb edzőjének számít. Zidane a mérkőzései 66%-át nyerte meg (124 győzelem, 40 döntetlen, 22 vereség a 185 meccsen) 2016 januárjától 2018 júniusáig, illetve 2019 márciusától mostanáig.

Zidane

Zidane az Atlético elleni BL-döntővel kezdte meg a trófeagyűjtést 2016-ban (1-1 a rendes játékidőben, majd 5-3 tizenegyesekkel). Ez a győzelem nagy lökést adott a blancóknak, akik két hónappal később legyőzték a Sevillát az UEFA-szuperkupa döntőjében. A csapat emlékezetesen zárta a 2016-os évet, hiszen a klubvilágbajnokság döntőjében 4-2 arányban múlta felül a Kashima Antlers csapatát. Kevesebb mint hét hónap alatt három finálét is győztesen fejezett be Zidane. De a legjobb még csak ezután jött. A Madrid megsemmisítő vereséget mért a Juventusra (4-1) a 2017 júniusában megrendezett BL-döntőben, a Manchester United ellen megnyerte az UEFA-szuperkupát (2-1), majd a Barcelona ellenében kettős győzelemmel (1-3, 2-0) gyűjtötte be a Spanyol Szuperkupát. Zidane Madridja megállíthatatlan volt, augusztus és december között mindössze három vereséget számlált a csapat (Girona, Betis, Tottenham). 2017 végén újabb klubvilágbajnoki trófea következett, ezúttal a Grêmio volt az áldozat. Zidane csapata aztán sorozatban harmadszor is magasba emelhette a BL-serleget, miután a blancók a Liverpool ellen nyertek 3-1-re Kijevben.

Zidane

A Madrid 15 tétmérkőzés óta veretlen. A csapat utoljára októberben kapott ki, akkor a Mallorca együttesétől. 2016 áprilisa és 2017 januárja között a csapat 40 veretlen meccset játszott le (30 győzelem, 10 döntetlen). Azóta a mostani a legjobb sorozatuk. Zidane több rekordot tart, mint bármely más edző a klub történetében. Sorozatban három BL-cím megnyerésére vezette a csapatot (Carlo Ancelotti és Bob Paisley a másik két edző, aki háromszor is elhódította ezt a trófeát), ráadásul az első 100 mérkőzésén ő veszítette el a legkevesebb meccset (8). A franciának tehát már csak 5 trófea kell ahhoz, hogy holtversenyben a Real Madrid történetének legeredményesebb edzőjének mondhassa magát.

Tovább

Ramos: Egy klubot sem tekintek ellenségnek

„Az egyik legfontosabb dolog az, hogy legyen ambíciónk, sose unjuk meg a győzelmeket és tartsuk fenn azt az ambíciót, ami évek óta jellemez minket. Ez vezetett oda, hogy újabb döntőt játszhatunk. Egy olyan ellenfél ellen játszunk, amelyet jól ismerünk, és aki szintén megérdemli, hogy itt legyen. Mindenkinek fegyelmezettnek kell lennie, a lehető legkevesebb hibát követhetjük csak el, és meg kell próbálnunk megszerezni a trófeát.”

Ramos

„Az ilyen meccseken az apró finomságok vereséget és győzelmet is eredményezhetnek. A védekező játékunkban nagyon jó egyensúlyról tettünk tanúbizonyságot, a csapat pedig előnyt tud kovácsolni ebből. Meg fogunk próbálni gondot okozni az Atléticónak, ha pedig tanulmányozza őket az ember, akkor láthatja, hogy ezt többféleképp is meg lehet tenni. Elegendő motiváció az, hogy trófeát nyerhetünk, nem szükséges a korábbi összecsapásainkra gondolni.”

„Karrierem jó időszakában vagyok, fiatalnak érzem magam. Ha jól teljesítesz, a csapat profitál ebből. Remélem, hogy elkerülnek a sérülések és a legjobbamat tudom nyújtani, így meglesz az egyensúly a védelemben és elkerüljük a bekapott gólokat.”

„Zidane bebizonyította, hogy kitűnő edző, én mindig ezt mondtam róla. Az idő előrehaladtával folyamatosan tanul, ahogy én is. Keményen dolgozom minden nap, úgy gondolom, hogy az edzők is ezt teszik. Továbbra is kemény munkával és szakmaisággal végzi a dolgát. Nem változtunk, ugyanazok vagyunk most is. Ha keményen dolgozol és beleteszed amit kell, az eredmények végül jönni fognak. Fizikálisan jobb formában vagyunk, jobban értjük, hogy mit kell játszanunk. Hamarabb megtaláltuk az egyensúlyt, mint sokan várták.”

„A korábbi döntőink az Atlético ellen? A győztes meccseinkre gondolok. Remélem, hogy folytatjuk ezt a sorozatot. Kemény csapat, akik a végsőkig harcolnak. Top edzőjük van, nagyszerű játékosokkal rendelkeznek. Készen állunk, hogy mindhalálig küzdjünk ezért a trófeáért.”

„Öt középpályás? Ha ilyen sok játékosod van középen, akkor többet birtoklod a labdát. Több csatárral közvetlenebb a játék. Jól kézben tartjuk a dolgokat, de lehetnénk direktebbek. A rivális függvényében tudunk változtatni, ez pedig jó, mert több gondot tudunk okozni. Az edzőn múlik, hogy hogyan állunk fel, ő remekül kezeli ezt a dolgot.”

„Nem gondolom, hogy tiszteletlenek lennének Zidane-nal, hiszen a sajtó a véleményekről szól. Kemény dolog 11 embert kiválasztani minden meccsre. Mindenkinél jobban ismeri a csapatot, azt teszi, ami szerinte a legjobb. Jó sorozatunk van, függetlenül attól, mi történik. Most magas szinten játszunk, szeretnénk ezt fenntartani, amíg csak lehet. Jól akarunk teljesíteni ezeken a meccseken, irányítani akarjuk a játékot és a kapu előtt hatékonyak akarunk lenni.”

„Szeretnék többet beszélni a csapatomról, mint a riválisról. Kemény csapat, tudjuk, hogy a holnapi meccs nagyon komplex mérkőzés lesz. Ha az apró részletekre is koncentrálunk, és megpróbáljuk minimalizálni a károkat, akkor rendben leszünk.”

„Nem szeretem az ellenség szót, ez egy ronda szó. Igazi rivalizálás van a két fél között. Egyetlen olyan csapatot sem tekintek ellenségnek, mint az Atlético. Ők a riválisaink, mi pedig nyerni akarunk ellenük, hiszen a tét most egy trófea.”

Ramos

„A Real Madrid azzal dolgozik, amije van. A csapat a veszteségek ellenére is hozza az eredményeket, meg fogunk próbálni gólokat lőni, függetlenül attól, hogy ki játszik. Nem gondolom, hogy gólínségben szenvednénk. Lehet, hogy volt ilyen. A végsőkig talpon akarunk maradni minden sorozatban.”

„A formátum a szövetség dolga, jól megszervezték, hogy újjáélesszék a sorozatot. Ez az év segített nekünk, hiszen korábban csak a bajnok és a kupagyőztes játszhatott a döntőben. Meglátjuk, hogy jövőre mi történik. Ez egyáltalán nem változtatta meg a beosztást, ráadásul az érkezésünk óta kiváló ellátásban részesülünk. Ha ez gazdaságilag segít a kluboknak és a szövetségnek, akkor nem kellene negatívumokat keresgélnünk.”

„Érezzük a szurkolók szeretetét, nagyra értékeljük ezt. A Real Madrid egy nemzetközi csapat, bárhová is megy, nagyra becsülik. Nagyszerű lenne megnyerni a tornát a szurkolóinkért, akik itt és az egész világon ünnepelhetnének.”

Tovább

Simeone: Ha a játékosaim jó formában vannak, semmitől nem tartok

„Az, hogy olyan csapatokkal játszhatunk, mint a Real Madrid, Barcelona, Liverpool… Jobb csapattá tesz minket. Az ilyen mérkőzések nem hasonlíthatók a bajnoki meccseinkhez. Itt egy meccs van, ha hibázol, akkor annyi volt. A holnapi meccs nagy lehetőség számunkra.”

„Hiszek a játékosaimban, megpróbáljuk erősebbé tenni a klubot. Én belőlük nyerem az energiámat. Látni azt, hogy a pályán fel vannak tüzelve és motiváltak, hajt engem. Ha a játékosaim jó formában vannak, akkor nem tartok semmitől. Nem tudom, hogy mi fog történni, ha nyerünk. Először még le kell játszani a döntőt. Nincs fontosabb mérkőzés a szurkolóknak, játékosoknak, igazgatóknak, edzőknek, mint a holnapi.”

Simeone

„Oblak és Correa kapott egy-egy rúgást, de mindketten jól vannak, José (Giménez) pedig jól dolgozott tegnap. A délutáni edzésen meglátjuk, hogy milyen állapotban vannak, ezt követően pedig eldöntjük, hogy ki lesz a kezdőcsapatban a meccsen.”

„A Madrid egy olyan csapat, amit jól ismerünk. Egy igazi győztes az edzőjük. Mindig, ha játszanak, azt közvetítik, hogy nyerniük kell, és nyernek is. Benzema, Bale és Hazard nélkül játszanak, de ez semmin nem változtat, a legerősebb csapatukat fogják pályára küldeni. Remekül járatják a labdát, a középpályájukról többen be tudnak csatlakozni a támadásokba. Ott van Vinícius és Rodrygo, ha játszanak, akkor megnő a játékuk sebessége és a labdatartásuk is, szóval ki kell találnunk, hogy miként tudjuk ezeket a pozíciókat támadni, és úgy büntetni a hibáikat, ahogy akarjuk.”

„Hogy Zidane most jobb edző? Mindannyian jobbá válunk a korral. A megszerzett tapasztalatra tudunk építeni, ez segít fejlődni. Szerintem én is fejlődtem mind a magánéletben, mind a sportban, és hiszek abban, hogy ezt a kettőt nem is lehet elválasztani egymástól.”
 

Tovább

Zidane: Győzni jöttünk ide

„Az üzenetem a játékosoknak ugyanaz. Győzni jöttünk ide. Tudjuk, hogy mi forog kockán, hogy miért jöttünk ide. Örülünk, hogy bejutottunk a döntőbe, készen állunk nagyszerű teljesítményt nyújtani. Mindent bele fogunk adni, mivel ez kell a győzelemhez. Csak ez érdekel.”

„Ez egy kupadöntő, de ez a tény semmin nem változtat. Boldogok vagyunk, hogy bejutottunk egy újabb döntőbe, ezért dolgozunk. Ez a klub DNS-ében van. Nagy klub vagyunk, a játékosok az ilyen meccsekért élnek. Nincs extra nyomás. Ez is egy újabb meccs, de egy fontos meccs, hiszen egy trófea a tét. Minden mérkőzés teljesen más, az Atlético ellen pedig nyertünk és veszítettünk is meccseket. Holnap egy kupadöntőt fogunk játszani, nem lesz ugyanaz a meccs, mint az előzők, nem ugyanazok a játékosok fognak játszani.”

Zidane

„Jobb edzőnek tartom magam, mint az első időszakomban, és folyamatosan fejlődöm. Az életben, nem csak edzőként, tanulunk abból, ami velünk történik, és tanulunk a körülöttünk lévő emberektől. Nagyon szívesen hallgatok azokra, akik velem dolgoznak, mivel nagyon jók abban, amit csinálnak. Ez lehetővé teszi számomra, hogy edzőként és emberként is fejlődhessek. Ez a célom. Az, hogy valaki szerencsés edző-e vagy nem, csupán annak a kérdése, hogy ki hogyan fogja ezt fel. Én azért vagyok itt, hogy dolgozzak, és élvezzem a munkámat. Másra nem tudok hatással lenni. Erős maradok és erős meggyőződéssel csinálom azt, amit az edzéseken végzek.”

„Egy játékos karrierjében vannak különleges pillanatok, és olyanok is, amikor több a kritika, különösen akkor, ha előtte sokat nyert valaki. Ilyen egy focista élete. Ahhoz, hogy visszajuss oda, ahol lenni szeretnél, kemény munkára és türelemre van szükséged. Kiváló keretünk van, és ismét mosolyt szeretnénk csalni a szurkolóink arcára. Ezért dolgozunk.”

„A csapat javulására nincs különleges formula. Mi csak annyit tehetünk, hogy keményen dolgozunk. Hiszek a keretemben, mivel nekem vannak a legjobb játékosaim, de ezt be is kell bizonyítanunk. Ez a titok. Ha lehetőséged van, élj vele. Ha játszol, használd ki. Minden meccsre úgy készülünk fel, hogy kielemezzük az ellenfél védekezését és támadó játékát. Fontos, hogy megismerd, mivel kerülsz szembe, ennyi. Nem hiszem, hogy annyi taktikai lehetőségük van, mint amennyit ti gondoltok.”

„Nem fogom megmondani, hogy hogyan állunk fel. Tudjuk, hogy nem a bárki által megjósolható taktikai felállás a fontos, hanem az, hogy támadásban jól teljesítettünk. Tudjuk, hogy képesek vagyunk jó teljesítményre a támadó harmadban, a legfontosabb pedig maga a csapat.”

Zidane

„Az új formátumról nincs mit mondanom. Ez a szövetség döntése, mi pedig elfogadjuk. Szerencsések vagyunk, hogy itt lehetünk, kihasználtuk a lehetőséget, hogy küzdhetünk a trófeáért. Minden versenysorozatot meg akarunk nyerni, amelyben csak elindulunk. Sok éve vagyok már Spanyolországban, ez nagy öröm számomra. Az emberek errefelé élvezik a futballt és az életet. Szerencsés vagyok, hogy itt élhetek és vannak spanyol rokonaim. Most a futballon kívüli dolgokról beszélek, de ez nem számít.”

„Nincs kétségem afelől, hogy João Félix a jelen és a jövő játékosa. Nagyon jó futballista, az Atlético pedig azért igazolta le, mert az övé a jövő. Ez nem kérdés.”

„Az elődöntőjükben úgy tűnt, hogy a Barcelona fog nyerni, de nem így történt. Az Atlético a végsőkig ment előre, és megfordította az állást. Ilyen a foci. Bármi megtörténhet, egészen az utolsó pillanatig. Nagyon erős csapatuk van, tudjuk, hogy milyen mérkőzésre számíthatunk holnap. Lehet azt gondolni, hogy az Atlético ellen más lesz, mint a Barcelona ellen, de nagyon erős csapatuk van.”

„Ernesto helyzete? Minden edzővel előfordul, hogy nyomás alá kerül. Nem akarok beszélni erről. Amin most átmegy, azon mindannyian átmegyünk edzőként.”

Tovább

A madridi derbik döntőinek 97 éves története

Nem kevesebb, mint 12.000 néző gyűlt össze a Campo de Ciudad Linealban (a Real Madrid stadionja volt egy éven keresztül), hogy megtekintsék a Real Madrid és az Atlético Madrid részvételével megrendezett első döntőt.

Ezen a napon a blancók győzedelmeskedtek 6-2 arányban, most pedig, 97 évvel később a két madridi csapat újra összecsap egy trófeáért. Ezúttal azonban a spanyol fővárostól távol, Szaúd-Arábiában. Dzsidda 6000 km-re található Madridtól, bár a határon túli összecsapás nem újdonság a két csapat számára.

Derbi

A két legutóbbi döntő, amit a két csapat egymás ellen játszott, Spanyolországon kívül került megrendezésre. 2016-ban Milánóban, 2019-ben pedig Tallinban.

Ezen a hétvégén második alkalommal játszanak derbit Európán kívül, az elsőre az Egyesült Államokban került sor tavaly nyáron, amikor is az Atlético Madrid 7-3-as győzelmet aratott az előszezon felkészülési mérkőzésén.

Az elmúlt évtizedben a madridi derbi a bolygó egyik legnagyobb derbijévé nőtte ki magát, ami nagyban köszönhető annak, hogy az Atlético hatalmas fejlődésen ment keresztül Diego Simeone irányítása alatt. El Cholo két BL-döntőbe is eljuttatta a csapatot – mindkettőt a blancók ellen veszítették el – és egy bajnoki címet is megszerzett a matracosokkal.

Ezek az összecsapások nem voltak mindig ennyire látványosak. A rivalizálás a hazai sorozatokban kezdődött, a feljebb már említett blanco-győzelemmel.

A következő találkozás 1928-ban érkezett el, de az Atlético első győzelmére 1941-ig kellett várni. 1943-ban ismét a matracosok örülhettek, aztán a Real Madrid visszatért a győztes útra.

A modern futballban ez a meccs már inkább látványosság, de az ehhez vezető út első lépése az volt, hogy Spanyolországban nagy jelentőséget tulajdonítsanak neki.

Derbi

Az Atlético az 1959/60-as idényben megakadályozta, hogy a Real Madrid duplázzon. A vörös-fehérek a kupadöntőben múlták felül a blancókat, akik azonban magasba emelhették a BEK-trófeát.

A Real Madrid aztán 1975-ig nem vett revansot a matracosokon, amikor is büntetőkkel nyerte meg a kupát a Vicente Calderónban.

A következő Real-győzelem az 1985-ös ligakupában született, ahol egy kétmeccses párharcot 4-3-as összesítéssel nyertek meg a blancók.

Ezután újra az Atlétio örülhetett a Spanyol Szuperkupában, amikor is a 2014/15-ös idényben Ancelotti Real Madridja ellen nyertek 2-1 arányban az akkor kétmeccses párharcban.

Összesen 14 alkalommal küzdött meg a két fél egymással valamilyen döntőben, a mérleg jelenleg 7-7, így a Dzsiddában megrendezésre kerülő szuperkupa-döntő biztosan elbillenti a mérleg nyelvét valamelyik csapat irányába.
 

Tovább

Casemiro: Nem hibázhatunk, ha le akarjuk győzni az Atléticót

„Tudjuk, hogy az Atlético legyőzéséhez nagy intenzitásra, jó játékra, a játék irányítására és arra van szükség, hogy mindenki jól csinálja a dolgát. Mindkét csapat megérdemelten van ott a döntőben.”

Casemiro

„Tudjuk, hogy kemény mérkőzés lesz. Izgalmas meccset várunk, két olyan csapat szereplésével, amelyek jó focit játszanak. Az Atlético Madrid nagyon tapasztalt csapat, tudják, hogy miként kell ilyen döntőkben játszani, úgyhogy csúcsteljesítményre lesz szükség, és remélhetőleg nyerni fogunk. Keményen kell dolgoznunk és a legjobbunkat kell nyújtanunk.”

„Jó formában vagyunk, élvezzük a játékot, jó sorozat van mögöttünk. Egységként harcolunk, az edző pedig mindenkiben bízik. Ez nem csak a játékosokon, de az edzői stábon és magán az edzőn is múlik, hiszen ők is a legjobbjukat nyújtják mindannyiunkért.”

Tovább

Jorge Jesus: Reinier kivételes tehetség

Reinier csatlakozik a Real Madridhoz. Edzőjeként mit tud mondani róla?
Ő egy rendkívül tehetséges fiatal játékos, de nem úgy tekintenek rá, mint Joao Felixre, akin óriási volt a nyomás. Igazán hiszek Reinierben, mindenféléről beszélgettem már vele. Hogy mire kell figyelnie, hogy miként tud javulni, a hibák kijavításáról. Sokat beszélgettünk, több különböző kivételes játékosról meséltem neki, hogy legyen előtte követendő példa.

Reinier egy nagyon intelligens srác, szeret tanulni, azt pedig nyugodtan mondhatom, hogy kivételes tehetség. Fizikálisan tökéletes felépítése van a második csatár poszthoz, de nem szabad neki új szerepet kitalálni, a szélre rakni, mert ott teljesen elfojtják. Számára a kulcs a játékrendszerben rejlik. Például egy 4-3-3-as rendszerben nehezen tud játszani.

Jorge Jesus és Reinier

Gondolja, hogy sikeres lesz Spanyolországban?
Igen. Még csak 17 éves, de fizikálisan már most kivételes. Rendkívül technikás, öt évvel a kortársai előtt jár a pályán, úgy játszik, mintha 22 éves lenne. Most fejlődnie kell. Ő nem Joao Felix, teljesen különböző játékosok. A portugál sokkal inkább góllövő, miközben Reinier rendkívül technikás és nem csatárként szeret játszani. Azt szereti, ha van mellette valaki, és nagyon erős a középpályások között.

Beszélt vele a Real Madridról?
Nem volt időm rá, de biztosan megérett már rá. Készen áll majd, amikor megérkezik. De fontos, hogy kapjon elég időt a fejlődésre. Ez mindenképp szükséges ahhoz, hogy egy napon sikeres lehessen a Real Madridban.