Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

VIDEO – Ancelotti – 100

Az Estadio de la Cerámicában lejátszott, Villarreal elleni mérkőzés volt Carlo Ancelotti 100. spanyol bajnoki összecsapása edzőként a Real Madrid kispadján. Az olasz szakember 73 győzelmet, 14 döntetlent és 13 vereséget számlál ezen időszakában. Ő a klub történetének nyolcadik edzője, aki eléri ezt a számot.

A nyolc klublegenda közül Ancelotti rendelkezik a második legjobb győzelmi aránnyal, hiszen az ő 73 győztes meccsénél csak José Mourinho tudott jobban teljesíteni, 76 győztes mérkőzéssel. Őket Miguel Muñoz (72), Zidane (71), Beenhakker (68), Molowny (56), Del Bosque (54) és Miljanic (52) követi. Az olasz szakember csapata ezen időszak alatt 270 gólt szerzett és mindössze 96-ot kapott.

Tovább

VIDEO – Vini Jr. – 150

Vinícius Júnior 150. alkalommal húzhatta magára a Real Madrid mezét tétmérkőzésen tegnap este, a Villarreal elleni spanyol bajnoki mérkőzésen a Cerámicában.

A brazil támadónak a negyedik idényében sikerült elérni ezt a számot, úgy, hogy közben 92-szer örülhetett győzelemnek, továbbá 30 gólt szerzett. Ezen időszak alatt 1 klubvilágbajnoki címet, 1 spanyol bajnoki címet és 2 Spanyol Szuperkupát nyert a csapattal.

Legtöbbször az előző idényben lépett pályára, amikor 49 találkozón kapott lehetőséget. Az aktuális idényben már 32 mérkőzésnél jár, 23 győzelemmel és 15 góllal (12 bajnokság, 2 BL és 1 Spanyol Szuperkupa), amivel a csapat második legeredményesebb játékosa a 24 gólos Karim Benzema mögött.

Tovább

Unai Emery: Ilyen meccseket akarok látni

„Nem elég az egy pont, de el kell fogadnunk, hogy így ment a játék. Képesek vagyunk a játék és a párharcok tekintetében felvenni a versenyt a Real Madriddal, de hiányzott valami, amit ha teljes a keret, úgy gondolom, megtaláltuk volna. Két hét múlva a Juventus következik, én pedig úgy gondolom, hogy ez egy jó teszt volt. Közelebb akarunk kerülni a tabella elejéhez és azt akarjuk, hogy az olyan meccseken, mint ami vár ránk a BL-ben, legyenek lehetőségeink az ellenfelek kiejtésére.”

EmeryA kép forrása: Villarreal TV (Youtube screenshot)

„Elégedett vagyok a mérkőzéssel, mindkét csapatnak megvoltak az időszakai, ahol megmutatta, mit tud. A hátsó sorukkal jól védekeztek, és mögénk is tudtak kerülni. Tiszta helyzeteik voltak, bár Jovićé szerintem les volt és a VAR-nak közbe kellett volna avatkoznia. Az utolsó néhány percben nekünk is volt esélyünk a győzelemre.”

„Nem láttam az eseteket, de szerintem tiszta mérkőzés volt, két olyan csapattal, akik játszani akartak, bár lehet, hogy volt néhány kétes szituáció. Láttunk már más típusú meccseket, de a mai olyan volt, ahol mindkét csapat furcsaságok nélkül akart játszani. Kevesebbet kell reklamálnunk, azt akarjuk, hogy menjen a játék. Segítenünk kell, hogy a LaLiga egy erős brand legyen. Volt néhány kétséges pillanat, de a bíró döntéseit tiszteletben kell tartani, olyan meccseket akarunk, mint a mai volt.”

„Nem szabad elégedettnek lenni, ha az eredmény nem ezt tükrözi. A Madrid egy erős csapat, amellyel versenyben akarunk lenni és amelyet meg akarunk közelíteni, előrébb akarunk kerülni a tabellán. Sikerült megbízható játékot hoznunk, de valami még hiányzik ahhoz, hogy az ilyen meccseket meg tudjuk nyerni.”

Tovább

VIDEO – Összefoglaló: Villarreal – Real Madrid (0-0)

Tovább

Beszámoló: Villarreal – Real Madrid (0-0): Újabb döntetlen a Cerámicában

A kapufát háromszor is eltalálták ezen a mérkőzésen, először Danjuma, majd Gareth Bale és Luka Jović, de végül egyik csapat sem tudta megszerezni a maga gólját. A próbálkozásokból mindenesetre nem volt hiány ezen az estén, a Real Madrid jó néhányszor megdolgoztatta Geronimo Rullit.

A Villarreal lenyűgözően kezdte a mérkőzést, Samu Chukwueze tört be a büntetőterületen belülre, ám nem tudta megfelelően befejezni az akciót, Danjuma pedig kicsit több mint negyedórányi játék után a kapufát is eltalálta. A holland egy remek támadás végén lőtt kapura, ezt még blokkolták, az ismétlés pedig a kapufán csattant.

Vini

Nem sokkal a Danjuma-helyzetet megelőzően a Real Madrid büntetőt szeretett volna elvégezni. Vinícius Júnior futott a bal szélen, próbálta nyomás alá helyezni Rullit, akinél ott volt a labda, ám Raúl Albiol nemes egyszerűséggel lekönyökölte a brazilt, azonban a játékvezető nem látta szabálytalannak az esetet. (Hozzá kell tennem, hogy teljesen érthetetlen módon, ugyanis tisztán látszott, hogy Albiol előbb megnézte, hogy hova fog ütni, majd szándékosan be is vitte a könyököst.)

A Real Madrid aztán a szünet előtt eljutott a félidőben a maga legnagyobb helyzetéig. Casemiro adott nagy passzt Bale-nek, aki remekül vette le a labdát a levegőben, kapura is küldte azt, ám Rulli kirobbant a kapujából és nagyot védett.

A második félidő 11. percében aztán a walesi a kapufát is eltalálta. A 32 éves szélső egyre inkább bejátszotta a jobb oldalt, itt kapott remek labdát Viníciustól, befelé húzott az előtte álló védő mellett, majd kapura küldte a labdát. A lövésbe Rulli még bele tudott piszkálni, ez pedig pontosan elég volt arra, hogy a labda ne a kapuban kössön ki, hanem a kapufát találja telibe.

A mérkőzés hátralévő részében nem láthattunk túl sok óriási helyzetet, de Viníciusnak volt egy nagy lehetősége az előny megszerzésére, két perccel Bale kapufája után. Valverde szerzett labdát Parejótól a Villarreal térfelén, Viníciusnak passzolt, de a brazil rosszul helyezett lövését Rulli könnyedén védeni tudta.

Amikor már úgy tűnt, hogy a mérkőzés gól nélküli döntetlenre végződik majd, a blancók három cserejátékosa majdnem összehozott egy találatot. Eden Hazard passzolt tökéletesen Jović elé, a szerb szép mozdulattal emelte át a labdát Rulli felett, ám a játékszer ezúttal is a kapufát választotta, a kipattanót Nacho küldte kapura, az ő lövését pedig a gólvonalon álló Aurier blokkolta.

A Real Madrid csalódott lehet a pontvesztés miatt, de még így is négy pontos előny birtokában térhet vissza Madridba, és bízhat abban, hogy kedden este pontosabb lesz a befejezéseknél a PSG elleni BL-mérkőzésen.

Tovább

Unai Emery: Le akarjuk győzni a Real Madridot

„Az európai céljainkkal kapcsolatban és az olyan nagy ellenfelek elleni meccseken mint a Real Madrid, igazán ambiciózusak vagyunk. Ők a bajnokság legjobb csapata. Három pontot szerezhetünk, de látni szeretnénk azt is ezen a meccsen, hogy hol tartunk. A remek formában lévő listavezető ellen lépünk pályára.”

EmeryA kép forrása: Villarreal TV screenshot (YouTube)

„Ők a Real Madrid, mi pedig tiszteljük őket a nevükért, azért, amit képviselnek, továbbá a játékosaikért. Versenyben akarunk lenni ellenük, le akarjuk győzni őket. A két csapat idénybeli első találkozóján jól teljesítettünk és döntetlent értünk el a Bernabéuban. Ezúttal még egyet akarunk lépni előre, és meg akarjuk találni azt, ami hiányzott az akkori győzelemhez.”

„Nagyon okosan kell játszanunk, okosan kell támadnunk. Olvasnunk kell a játékot a mérkőzés minden szakaszában, meg kell próbálnunk magunkat adni, jól teljesíteni, nagy iramban futballozni és a párharcokban erősnek lenni.”

„A Real Madrid tudja, hogy nehéz meccsre számíthat. Tudják, hogy jó teljesítményt kell nyújtaniuk, hogy szeretjük tartani a labdát és el kell venniük tőlünk. Tudják, kiválóan kell játszaniuk ahhoz, hogy nyerni tudjanak itt, és azt is, hogy képesek vagyunk felvenni velük a harcot.”

Tovább

Rulli: Készen fogunk állni a Real Madrid elleni meccsre

Jó védekezés: „Úgy gondolom, szükség van egy állandó csapatra, amely versenyképes, erősnek kell lennünk védekezésben, hogy ebből tudjunk támadásokat építeni. Elégedettek vagyunk a védekező munkánkkal, a csatároktól a kapusig, ez pedig kifizetődik, hiszen mi vagyunk az egyik legkevesebb gólt kapó csapat a bajnokságban. Biztos vagyok benne, hogy ez továbbra is megéri majd.”

Kulcsfontosságú időszak: „Számunkra minden meccs kulcsfontosságú, persze vannak összecsapások, ahol elengedhetetlen a győzelem, mint például a Sociedad, a Rayo és a Betis elleni meccseken, ahol a csapat kiválóan reagált. Most a bajnoki listavezető következik, ez a mérkőzés pedig sokat vár el tőlünk. A stadionjukban jól teljesítettünk. Vannak visszatérőink. Jól fogunk játszani, 100%-osan készen fogunk állni a meccsre.”

RulliA kép forrása: Villarreal TV (screenshot)

Az eddigi idény: „A bajnokságban, ami mindig a legfontosabb volt számunkra, közel állunk ahhoz a pozícióhoz, ahol lenni szeretnénk, de tudjuk, hogy még néhány ponttal le vagyunk maradva. Sokat javultunk az elmúlt másfél hónapban. A kupabúcsú nagy pofon volt. A BL-ben a jó csoportkör eredményét élvezhetjük. Összességében a csapat leküzdötte a nehézségeket, jó idényünk van.”

Optimizmus: „Ott akarunk lenni a tabella elején minden évben. A klub sok munkát tesz bele abba, hogy a legjobbakkal küzdhessünk, ezzel tisztában vagyunk. Január nehéz volt a sérülések, a COVID és az Afrika-kupa miatt. Most a legtöbben bevethetők vagyunk, egyénileg akarunk javulni, mert erre alapozva a csapat is javulni tud. Izgatottak vagyunk az előttünk álló feladatok miatt, de tudjuk, hogy nehéz dolgunk lesz.”

Lo Celso: „Úgy gondolom, hogy csapatként ad nekünk valami pluszt, segít majd, hogy jobbak legyünk. Nem tudom szavakba önteni, hogy hogyan játszik vagy ki is ő. Copa América bajnok, világklasszis játékos. Hosszú ideje ismerem már, tudom, hogy milyen ember. Nagyon örülök, hogy itt van velünk. Remélhetőleg jól megy majd neki és hamar összeszokunk, így együtt nagyszerű meccseket játszhatunk.”

Gerard Moreno: „Ő a csapat kulcsfigurája. Az előző idényben ő volt a legeredményesebb játékosunk. Nagy a különbség a között, ha ott van a pályán, és ha nincs. De mindenki készen áll majd és az elvárt szinten fog teljesíteni.”

Tovább

Asensio: Nem gondoltam arra, hogy elhagynám a Real Madridot

„Igen, többször is visszanéztem a Granada elleni gólomat. Ez is egy újabb szép találat. Fontos volt ahhoz, hogy növeljük az előnyünket a Sevillával szemben.”

„A legfőbb riválisunk a bajnokságban a Sevilla, hiszen ők állnak hozzánk a legközelebb. Továbbra is tartanunk kell a formánkat, távol kell maradnunk a versenytársaktól.”

„Benzema egy nagyon fontos játékos számunkra. Minden szempontból sokat fejlődött. Ő egy inspiráció mindenki számára. Voltak nehéz pillanatai, de ezeket mindig arra használta, hogy még erősebbé váljon.”

AsensioA kép forrása: MARCA TV (screenshot)

„Nem gondoltam a távozásra. A sérülésem éve nehéz volt, nem könnyű újra a legjobb állapotba kerülni, de tudtam, hogy kiteljesedhetek. Sokat beszélgettem az edzővel, bizalmat szavazott nekem, de ezt a pályán is ki kell érdemelni. Tetszik az, amit kér tőlem.”

„Mbappé, mint csapattárs? Szeretek a legjobbakkal játszani. Ha érkezne, biztos vagyok benne, hogy tökéletesen megértenénk egymást.”

„Mindig szeretnék a válogatottban szerepelni. Jól kell teljesítenem a klubom színeiben, így Luis Enrique majd be akar hívni a válogatottba.”

„Ramos írt nekem a Granada elleni meccs után, gratulált a gólhoz. Mondtam neki, hogy bárcsak ott lehetnék majd a pályán és szembenézhetnék vele.”

„A PSG elleni párharcnak nincs favoritja. Nagyszerű csapat ellen játszunk majd, de mi vagyunk a Real Madrid, bízunk magunkban, hogy jól teljesítünk és bejutunk a negyeddöntőbe. Bízunk abban, hogy győzni fogunk és továbbjutunk.”

„A jövőm? A legfontosabb, hogy élvezzem a játékot és sokat játsszak a Real Madridban. Jelenleg nem gondolok semmi másra. Sokat akarok játszani, jól akarok játszani és sok örömet akarok okozni a Real Madrid szurkolóinak. Lehet, hogy nagyobbak az elvárások velem szemben, mint másokkal. Le akarom tenni a névjegyem.”

„A Barcelona jó eredményeket ér el, jó játékosokat igazoltak. Az Atlético és a Barcelona két nagy csapat, nem szabad megfeledkeznünk róluk. Igazán versenyképesek, nehéz őket legyőzni, de mi csak magunkkal foglalkozunk, igyekszünk jobban csinálni a dolgainkat, mint mások. Ez az első idény, amikor ilyen nagy előnyben vagyunk a többiekkel szemben. Folyamatosan jó teljesítményt nyújtunk, tartjuk a formát, ha pedig sok meccset nyerünk meg egymás után, az megviseli a riválisokat. A LaLiga rendkívül nehéz. Bármely csapat ellen veszíthetsz pontokat. Folytatnunk kell azt, amit elkezdtünk.”

„A naptár olyan amilyen. Sok meccset kell lejátszani, az edző pedig nem fog olyan játékost pályára küldeni, aki nincs 100%-os állapotban. Az, hogy valaki kevesebbet vagy többet játszik, az edző döntése. Bárki is legyen a pályán, az biztos, hogy 100%-ot ad ki magából. Mindannyian elkötelezettek vagyunk. Nagy erőfeszítéseket teszünk. Az elmúlt néhány meccsen azok, akik csereként álltak be, sokat segítettek a csapatnak.”

Madridstore.huKattints a vasárnapig tartó Valentin-napi akcióért!

„Hazard jól dolgozik az edzéseken, látom rajta, hogy nagyon szeretne örömet okozni Madridban, de sok minden összejött, néhány sérülés… Nehéz megmondani, hogy mi a baj. Tőle kell megkérdezni, egyszer talán elmondja. Még mindig nagyon fontos lehet az idény hátralévő részében. Elképesztően tehetséges játékos. Ő az egyik legjobb, akivel valaha együtt játszottam, ez az edzéseken egyértelműen látszik. Úgy gondolom, hogy sokat adhat még ebben az idényben.”

„Bale mindennapjai teljesen normálisan zajlanak, ahogy nekünk is. Fizikálisan rendben kell lennie, hogy 100%-ot adhasson a csapatnak. Sokat adott a Madridnak. Úgy látom, hogy jól dolgozik és felkészülhet arra, hogy segítsen. De az edzőnek kell eldöntenie, hogy ad-e neki perceket. Az öltözőben és az edzéseken mindenkivel jól megérti magát. Mindenkinek megvan a saját karaktere. Nem olyan, mint amilyennek leírják.”

Tovább

Modrić: Nagyjából 40 éves koromig fogok futballozni

„Nem tudom, hogy meddig fogok futballozni. Tényleg nem. Talán nagyjából 40 éves koromig. Meglátjuk. Lépésről lépésre kell haladnom, élveznem kell amit csinálok. Fizikálisan jól érzem magam, ami nagyon fontos. Mentálisan is rendben vagyok. Egy óriási klubnál vagyok, kétségkívül a világ legjobb klubjánál, keményen dolgozom, hogy a lehető legmagasabb szinten tartsam magam.”

„Meglátjuk, hogy meddig fog ezt tartani, de nem könnyű évekről beszélni. Már majdnem 37 vagyok, és hogy őszinte legyek, remekül érzem magam. A klubon létesítményein kívül is dolgozom azon, hogy hol tudnék javulni, hogy miként tudok fizikálisan a csúcson maradni.”

Modric

„A Real Madridnál töltött időszakom alatt többet értem el, mint amennyit remélem, ez az elmúlt tíz év álomszerű volt. Nehéz lenne mindent leírni, ami az elmúlt tíz évben történt velem. A klubbal és a szurkolókkal is remek kapcsolatot ápolok. Az érkezésem óta bíztak bennem, támogattak, ez pedig segített a sikerek elérésében és abban, hogy mindig menjek előre.”

„Sok boldog pillanatot éltem át a Real Madridban, de a legboldogabb talán a Tizedik megnyerése volt. Ha egyet kellene választanom, akkor ezt mondanám, mivel ez volt a 10., a kedvenc számom. Több mint 12 évet kellett várni rá, amikor megérkeztem a klubhoz, mindenki erről beszélt, semmi más nem számított. Állandóan azt hallottam, hogy „la Décima, la Décima…”. Ezért is tudtam, hogy meg kell nyernünk ahhoz, hogy elmondhassuk, valami nagy dolgot értünk el.”

„Még nem gondolkodtam azon, hogy mit fogok csinálni a visszavonulásom után. Nem vagyok az a típus, aki túl sokat rágódik a jövőn. A jelenben élek, apránként haladok, kiélvezem a pillanatot, amit épp csinálok, aztán meglátjuk, hogy mit hoz a jövő.”

Madridstore.huKattints a vasárnapig tartó Valentin-napi akcióért!

„Remek dolog, amikor az embernek vannak példaképei, akiket láthat, vagy akik ellen játszhat. Számomra Boban volt az elsőszámú horvát a gyerekkoromban, óriási köszönet jár annak a generációnak azért, amit a 98-as világbajnokságon elértek. Számomra ő az elsőszámú. A külföldiek közül Totti a játékstílusa miatt, nagyszerű volt ellene játszani. Számomra az, hogy mezt cserélhettem vele és válthattam vele néhány szót, kivételes pillanat volt.”

Tovább

Casemiro: Tonival és Lukával nagyon jó barátok vagyunk

„Gyerekként olyan akartam lenni mint Ronaldo vagy Romario, néhányan még azt is mondták nekem, hogy úgy játszom, mint ők. Mindenki rájuk vagy Bebetóra akart hasonlítani. Mindig nagy futballszurkoló voltam, ráadásul mindig én voltam a legfiatalabb a csapatban. Ha öt órakor kezdődött a meccsem, akkor már 1 óra körül odamentem a pályához, hogy megkérdezzem, nem kell-e egy játékos egy másik csapatba, teljesen mindegy, hogy milyen posztra. Könnyedén tudtam bármely poszton játszani, mindegyiket szerettem. Nem volt nehéz feladnom a támadó posztot és hozzászoknom a gondolathoz, hogy kizárólag középpályás legyek, többek között emiatt is az egyik erősségem a pályán az, hogy könnyen alkalmazkodom a különböző szituációkhoz a pályán. Ha jó meccset játszunk, tudom, hogy hogyan álljak hozzá, de ugyanez igaz arra is, amikor szenvedünk és küzdenünk kell. Ez azért van, mert gyerekként minden poszton szerettem játszani.”

Panenka magazin címlap - Casemiro
Panenka magazin (címlap)

“Úgy gondolom, hogy van egy olyan statisztika, amiről senki nem beszél. A futballmeccsek általában 97 percesek, a Real Madrid játékosai pedig általában 2-3 percig birtokolják a labdát összesen. A másik 95 percben futunk, lezárjuk a területeket, futunk a labdáért, segítjük a csapatot. Sokszor ránézünk erre a néhány percre és ez alapján mondunk véleményt, miközben megfeledkezünk a többiről. Szabálytalankodsz, hogy megakadályozz egy kontrát, lezárod az üres területeket, arra kényszeríted az ellenfelet, hogy hátra passzoljon, ez komoly munka. Néha ez a legfontosabb a meccsen. A védők és a védekező középpályások, mint amilyen én is vagyok, kevesebbet hibázhatnak, mint a támadók. Mindig azt mondom, hogy mindenféle játékos kell egy csapatba. Minőségi játékosok, akik segítenek, futnak, megfelelően vegyíteni kell őket. Ha a Modrić, Kroos, Casemiro hármasról beszélünk, akkor az egyikünk segít a másiknak, a harmadik pedig kiegészíti őket. Az egyik kiválóan passzol, a másik agresszívabb, a harmadik varázsol, ez a legjobb példa. Segítség nélkül nem lehet csapatot építeni. Ezért is mondom, hogy nagy megtiszteltetés számomra, hogy segíthetek Marcelónak, hiszen nincs még egy olyan bal hátvéd, aki ilyen kvalitásokkal bírna. Ha figyelek rá, az azért van, mert tudom, hogy mennyit tud adni a támadásokhoz.”

„Lukával és Tonival szavak nélkül is megértjük egymást. Tudjuk, hogy a másik hogyan szereti kapni a labdát, vagy épp milyen passzt fog adni. Nincs erre különösebb magyarázat. Az évek során különleges kapcsolat alakult ki közöttünk, én pedig úgy gondolom, hogy ebben az idényben a pályán kívül még egységesebbek vagyunk. Nagyszerű, mély és csodás barátság van közöttünk, úgyhogy a kémia a pályán kívül is működik. Aki látja, hogy a pályán kívül milyenek vagyunk egymással, a vicceket, a bajtársiasságot… Barátok vagyunk, nagyon élvezzük a közös játékot.”

“A labdaszerzés és az okos szabálytalanságok, ezek a céljaim. Ezek az én gólpasszaim. Ezeket kedvelem a leginkább, a labdaszerzéseket. Ha vége egy meccsnek, mindig megnézem, hogy hány labdát szereztem, hány lövést blokkoltam. Ezek a számaim. Persze mindenki szeret gólt szerezni, szépen megjátszani a labdát, de én a labdaszerzésektől vagyok boldog, a részemről ez mutatja meg, hogy mennyire segítettem a csapatot.”

“Nem aggódom amiatt, hogy durva játékosnak tartanak. Pont az ellenkezője igaz. A számok magukért beszélnek, mindössze két alkalommal állítottak ki Madridban. Nem zavar, hogy ezt gondolják, egy védekező középpályásnak az a feladata, hogy megállítsa az ellenfél játékát, mindig ott legyen, megállítsa a kontrákat, ez a munkám. Ráadásul van különbség a szabálytalankodás és a szándékos sérülésokozás között. Én mindig megpróbálom elérni a labdát, persze nagy intenzitással teszem mindezt, ilyen vagyok, a testem is ilyen. De sosem próbáltam ártani senkinek. Igazából mérges vagyok magamra, ha eltalálok valakit. A szabálytalanság a játék része, de soha nem a szándékos ártó szándékkal fűszerezve, ezek azok az értékek, amelyeket édesanyámtól tanultam. Soha nem akarok sérülést okozni, sosem inzultálom a többi játékost. Persze néha vitázik az ember. Én továbbra is szabálytalankodom és kapom érte a lapokat, de sosem hazudtolom meg magam.”

Madridi uzlet
Kattints ide és nézd meg a kínálatot!

„Nem játszottam túl sokat Ancelotti kezei alatt az első időszakban, mivel voltak más játékosai. Xabi Alonso, az egyik mentorom, Khedira, Di María… Ez teljesen normális volt. Még mindig tanultam, emlékszem, hogy nem tudtam, hová menjek. Mehettem volna a Sevillába, tényleg szerettem volna. Ajánlatot tettek, Emery ott volt. Az Inter is érdeklődött egy kölcsönszerződéssel. Ezek mind kölcsönmegállapodások voltak, mivel Florentino azt mondta, hogy biztosan a Real Madrid játékosa leszek. Aztán bejött a képbe a Porto, ők nem szerepeltek a terveimben. Választhattam volna mást, játszani akartam, aztán felhívott Lopetegui, beszéltünk negyed órát a játékstílusáról, néhány perc múlva pedig rájöttem, hogy nála akarok játszani. A legjobb az egészben az, hogy nem tévedtem, nem is tudom elmondani, hogy mennyit segített nekem emberileg és szakmailag. Még ma is nagyon hálás vagyok neki a segítségéért, kapcsolatban vagyunk, szoktunk írni egymásnak, csak jót tudok mondani róla. Sajnos Madridban nem működött valami, mivel a futball végül is az eredményekről szól, azok pedig nem jöttek, de ő egy nagyszerű edző, igazi profi, aki imádja a munkáját.”