Gy. András
Marcelino: A San Mamés és a pontosság megteremti majd a különbséget
Az oroszlánok legutóbb 3-2-re legyőzték a Barcelonát a Király-kupában egy teljesen felvillanyozott közönség előtt. Ezt az estét Marcelino „varázslatos élménynek” nevezte, amelyet szeretne megismételni.
Ma este 21:30-kor a Real Madrid lesz a Bilbao ellenfele, akikről Marcelino úgy gondolja, hogy „a LaLiga legjobb formában lévő csapata”. A szakember emellett úgy gondolja, hogy az Athletic megmutatta a két csapat korábbi találkozóin, hogy képes lehet a győzelemre.
A kép forrása: YouTube screenshot (Athletic Club)
„Ha nem értük el azt az előző találkozóinkon, amit megérdemeltünk volna, az azért volt, mert a kapu előtt nem voltunk kellően pontosak. Minden más területen pariban voltunk velük.”
„Jobban kell teljesítenünk a pálya utolsó harmadában, a szurkolóink támogatásával pedig, akik biztosan teljes erejükkel mögöttünk állnak majd, bejuthatunk az elődöntőbe.”
Az edző szerint az Athletic azzal a magas letámadásos játékkal operál majd, amely az idény során remekül működik a csapatnál: „Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk a gyors kontráikat. Tökéletes meccset kell játszanunk, és biztosítanunk kell, hogy ez nekik ne sikerüljön. Véleményem szerint az előbbi közvetlenül kihat az utóbbira.”
„Számomra ebben az idényben eddig a bajnokság legjobbja minden szempontból Karim Benzema. A legjobb az lenne, ha vele a csapatban tudnánk legyőzni a Real Madridot, de ha ő nem játszik, akkor több lehetőség adódhat előttünk.”
Az Athletic Bilbao elleni keret
Kapusok: Courtois, Lunin és Fuidias.
Védők: Carvajal, Alaba, Nacho, Vallejo és Militão.
Középpályások: Kroos, Modrić, Casemiro, Valverde, Lucas V., D. Ceballos, Isco és Camavinga.
Támadók: Hazard, Asensio, Jović, Bale, Vini Jr. és Rodrygo.
Kimaradt Mariano, Benzema, Mendy és Marcelo.

Athletic Bilbao – Real Madrid (Király-kupa, negyeddöntő)
Helyszín: San Mamés (Bilbao); Időpont: 2022.02.03. (csütörtök) 21:30; TV: Sport2
Reinier alig kap lehetőséget, de a Dortmund nem engedné el idő előtt
Reinier Jesus néhány évvel ezelőtt boldog ember volt. Miután meglőtte hazája válogatottjának egyik gólját egy Bolívia elleni olimpiai felkészülési meccsen, összecsomagolt és készen állt arra, hogy megkezdje a munkát Raúl González irányítása alatt a Real Madrid Castillában. Ő volt a Real Madrid legfrissebben igazolt brazil tehetsége, Vinícius Júnior és Rodrygo Goes után.
2020. február 23-án debütált, három mérkőzéssel később pedig a COVID megálljt parancsolt a labdarúgásnak. De ezeken a meccseken is látszott, hogy a játékos által képviselt szint nem a spanyol harmadosztályba való, így nem volt kérdés, hogy más megoldást kell találni számára.
2020 augusztusában a brazil fiatal a Borussia Dortmund együttesébe távozott kölcsönbe, 17 hónappal később pedig nem mondható túl boldognak. Az átigazolásnak tökéletesen kellett volna sikerülnie, de a dolgok végül nem a tervek szerint alakultak.
Ebben a 17 hónapban Reinier összesen 614 percet játszott, 30 alkalommal pályára lépve, ami átlagosan 20 perc játékidőt jelent szereplésenként. Mindössze három meccsen kezdett és egy gól fűződik a nevéhez. Amióta csatlakozott a német csapathoz, 30 játékos játszott nála több percet a klub színeiben.
Reinier Jesus has played 614 minutes in 17 months for BVB. Despite the player wanting to break the loan deal in this window, the German club refused. Real will loan him out to a La Liga club next season. @marca pic.twitter.com/oF1fifi7qR
— Infinite Madrid (@InfiniteMadrid) January 30, 2022
Reinier még mindig csak 20 éves
Semmi nem úgy alakult, ahogy azt a Real Madrid vagy Reinier tervezte, a blancók pedig tudják, hogy ez a klubváltás kudarcnak tekinthető. Reinier nem fejlődött, ráadásul nem volt könnyű időszak számára a németországi tartózkodás a pandémiás időszak alatt. A Real Madrid szeretné, ha a játékos visszatérne Spanyolországba, ahol új megoldást találnának számára, amely a fejlődését szolgálná, állandó játéklehetőséggel. A Dortmund mindenesetre egyelőre nem szándékozik elengedni a játékost.
A német klub számol a brazillal az idény végéig, még úgy is, hogy számottevő lehetőséget nem adnak neki. A játékos Andriy Luninhoz hasonló időszakon megy át a kölcsönjátéka során, és csak a blancókon múlik, hogy lerövidítsék ezt az időszakot, és helyet találjanak neki egy másik csapatnál.
A 20 éves brazilnak van még ideje fejlődni, de mind ő, mind pedig a Real Madrid tisztában vannak azzal, hogy karrierje következő lépését bölcsen kell megválasztani.
Tequila, Merkel, Guardiola, rituálé – Kroos emlékei a vb-győzelemről
„A mérkőzés helyi idő szerint 16:00-kor kezdődött, de Németországban ha jól emlékszem 21:00 volt. A döntő előtti éjszakán nem aludtam valami jól. Ez azért volt, mert a feleségem, Jessi egy nappal előtte érkezett, csak a döntőre utazott Brazíliába. Én már hat hete ott voltam, azóta nem találkoztunk. Azt hiszem reggel hatkor landolt a gépe.”
„A döntő reggelén nem is reggeliztem, csak ebédeltem. A meccsek előtt a stadionban mindig butaságokról szoktam beszélgetni José Menesesszel, a csapat biztonsági főnökével, de azt mondta, hogy aznap semmi ilyen nem történt.”
„Akkor még nem volt biztos, hogy melyik klubnál folytatom a következő idénytől, Pep Guardiola pedig írt egy üzenetet és a legjobbakat kívánta a döntőre. Úgy gondoltam, hogy kedves tőle.”

Kattints ide és nézd meg a kínálatot!
„A győzelem után nagyon jó érzés volt újra megölelni a feleségem hat hét elteltével, nem sokkal a lefújást követően. De jó volt beszélgetni Angie-vel, Angela Merkellel az öltözőben. Beszéltünk egy kicsit Mecklenburg-Előpomerániáról, a régióról, ahol születtem.”
„A torna előtt José [Meneses] adott nekem, Löwnek, Bierhoffnak, Schweinsteigernek és Klosénak egy-egy karkötőt. Ez egyfajta fogadalom volt a torna és a trófea kapcsán. A döntő után azt hittük, hogy valakinek be kell áldoznia a karkötőt, aztán körbe álltunk a tengerparton, José pedig bedobta a sajátját a tengerbe.”
„Ekkor eldöntöttem, hogy aznap este mindenkivel iszom egy tequilát, de szerencsétlenül elbuktam, és ez nem az első eset volt. Amikor a Bayernnel elveszítettük a 2012-es BL-döntőt a Chelsea ellen, emlékszem, hogy a csalódottság miatt ittunk. Közel voltunk ahhoz, hogy orvosra legyen szükségünk. Nem volt más módja a fájdalom enyhítésének.”
VIDEO – Casemiro Ecuador elleni gólja
Brazília 1-1-es döntetlent játszott Ecuador ellen, de így is vezeti világbajnoki selejtező csoportját. A brazilok már biztos továbbjutóként érkeztek a mérkőzésre, de három meccsel a selejtezők vége előtt 11 győzelmet és 3 döntetlent számlálnak, tehát eddig nem találtak legyőzőre.
Ezen a találkozón Casemiro góllal is kivette a részét a pontszerzésből, hiszen az 1-1-es döntetlenre végződött találkozón ő szerezte csapata egyetlen találatát a mérkőzés 6. percében. Viníciust a 63. percben cserélték le, Militão kezdőként lépett pályára és begyűjtött egy sárga lapot, Rodrygo ezúttal nem kapott szerepet.
Egy újabb brazil tehetség, Endrick a Real Madrid radarján
Az elmúlt hónapokban számos felvétel látott napvilágot a fiatal brazil kapcsán, amelyek tanúsítják az ifi szinten lenyűgöző gólszerzési képességeit. Legutóbb egy csodás ollózós gólt szerzett a Copinhán, ami egy U20-as torna Sao Paulóban.
A Palmeiras nagy reményeket fűz a sráchoz, aki három Copinha-meccsen öt gólt szerzett, mindössze 90 percnyi játék alatt, és próbálták őt távoltartani a rivaldafénytől. Még a torna egy meccséről is távol maradt, hogy inkább egy zárt kapus barátságos meccsen játsszon az első csapattal, amellyel addig nem léphet pályára hivatalos tétmeccsen, amíg be nem tölti a 16. életévét most júliusban.
Senhores e senhores… ENDRICK!
Não custa repetir: apenas 15 anos de idade. QUE GOL!!!
Palmeiras 3×0 Oeste #Copinha2022 pic.twitter.com/FIll0mmvNd
— Goleada Info (@goleada_info) January 19, 2022
Kivásárlási ár
A Palmeirason egyre nagyobb a nyomás külföldi klubok és szponzorok irányából a fiatal brazil jövőjének tisztázása kapcsán. A játékosnak már most szerződése van a Nike-kal, utánpótlás-szerződésében pedig egy 17 millió eurós kivásárlási ár szerepel, ám fontos megjegyezni, hogy 18 esztendős koráig nem igazolhatja le külföldi klub.
Endricket olyan csapatok figyelik, mint a Real Madrid, a Barcelona, az Atlético Madrid, a Bayern München, a Paris Saint-Germain, a Manchester United, a Manchester City, a Chelsea, az Arsenal és a Liverpool, akik közül már többen közvetlenül is felvették a kapcsolatot a Palmeirasszal, sőt, már a játékos családjával is találkoztak.
A Real Madrid a legesélyesebb
Bár Endrick még legalább két és fél évig nem csatlakozhat egyetlen európai klubhoz sem, az aláírásáért folytatott harc már megkezdődött, jelenleg pedig úgy tűnik, hogy a blancók lehetnek a befutók ebben a küzdelemben. Vinícius kapcsolatba került a sráccal, küldött neki aláírt mezt, a srác ügyeit kezelő ügynökség pedig remek kapcsolatot ápol a klubbal.
A Real Madrid számára nem ismeretlen terület a brazil tehetségek megszerzése, Vinícius erre remek példa. A blancók 45 millió euróban állapodtak meg a Flamengóval, ami 15 millió euróval magasabb összeg volt, mint a játékos kivásárlási ára. Tették mindezt akkor, amikor Vini még csak 17 éves volt, így egy évvel később csatlakozott a klubhoz.
essa tem 21 em, hehehehe cuida de mim e @LaraHernandess pic.twitter.com/0mqD6bpV2m
— Endrick (@endrickii) January 26, 2022
A Real Madridnál tudják, hogy nem csak gyorsan, de okosan is kell cselekedniük ahhoz, hogy megszerezzék Endricket a Palmeirastól. A tervek szerint hasonlóan járnának el, mint Vini és Rodrygo esetében, akik 17 évesen írták alá szerződésüket, amely 18 éves korukra lépett életbe. Jelenleg úgy tűnik, hogy 30 és 40 millió euró között lehetne megállapodni a brazil klubbal.
A Barcelona is figyeli az eseményeket, de a klub gazdasági helyzetéből adódóan nem valószínűsíthető semmilyen valós mozgás. A Real Madridnál a probléma inkább az lehet, hogy Endrick miként fér bele a terveikbe úgy, hogy már most is rengeteg fiatal tehetség harcol a támadó pozíciókért.
A válogatott brazilok nem lesznek ott a Bilbao elleni meccsen
A brazil válogatott koordinátora, Juninho Paulista egy interjúban megerősítette, hogy a brazilok nem engedik el a Real Madrid játékosait a válogatott szünet vége előtt. Mint ismeretes, ebben a válogatott szünetben a blancók játékosai közül Rodrygo, Vinícius, Casemiro és Militão is behívót kapott a válogatottba, hogy ott legyen a csapat két tét nélküli selejtező mérkőzésén. Az utolsó mérkőzésre február 1-jén kerül sor, miközben a Király-kupa negyeddöntőjét február 3-án játssza a Real Madrid az Athletic Bilbao ellen a San Mamésben.
A fent nevezett négy játékos kapcsán Juninho Paulista elmondta, hogy bár elképzelhető, hogy nem kapnak szerepet mindkét mérkőzésen, február 2-ig, vagyis a válogatott szünet végéig a nemzeti csapattal maradnak, így pedig szinte biztos, hogy nem lesznek bevethetők a blancók kupameccsén.

Kattints ide és nézd meg a kínálatot!
„Nem fogjuk idő előtt elengedni a játékosokat” – mondta Juninho egy spanyol rádiónak.
„Velünk kell lenniük a FIFA által meghatározott időszak végéig, február 2-ig. Attól függően, hogy játszanak-e az első meccsen, meg fogjuk beszélni, hogy a másodikon pályára lépjenek-e.”
„Végig velünk lesznek. Nem akarjuk elengedni őket. Ez nem lehet precedens. Más kluboktól is kaptunk ilyen kéréseket.”
„Nagyon kevés időt tölthetünk a játékosokkal. Ki kell használnunk a lehetőséget most, hogy megkezdődött a felkészülés a világbajnokságra.”
„Nem arról van szó, hogy nem akarjuk, hanem egyszerűen nem tehetjük. Tite irányítása alatt még sosem történt ilyen. Megértjük a klubok helyzetét. A pandémia miatt alakult így a válogatott szünet. Korábban nem volt januári alkalom. Ebbe a helyzetbe kényszerültünk.”
„Nagyon jó kapcsolatunk van a klubokkal. Mindig barátságosan beszélünk egymással. Tite elmagyarázta a helyzetet Ancelottinak. Normális hangon tudtak beszélni. Megértették a helyzetet, szerintem nincs probléma.”
„Úgy gondolom, hogy Tite a játékosokkal is megbeszélt mindent, egyértelművé tette számukra a helyzetet.”
„A 2022 októberi időszakot lemondták, így egy hetünk lesz felkészülni a vb-re novemberben. Egy hét áll Tite rendelkezésére, hogy a játékosokkal legyen és felmérje az állapotukat. A klubok megértik ezt. A PSG igazgatójával, Leonardóval is beszéltem, de több angol klubbal is, ugyanezen oknál fogva.”
Rodrygo: Megtiszteltetés lenne Mbappé mellett játszani
„Úgy gondolom, hogy amikor a BL-ről beszélünk, a Real Madridot mindig meg kell említenünk az esélyesek között. Még mindig sok időnk van a következő fordulóig, addig is keményen dolgozunk. A Real Madrid mindig úgy gondolkodik, hogy minden trófeát meg akar nyerni, legfőképp a Bajnokok Ligáját.”
„Ez a párosítás jöhetett volna a sorozat későbbi szakaszában is.”
„Egy remek idény közepén vagyunk, úgy kell folytatnunk, ahogy eddig. Természetesen a PSG-ben is van néhány nagyszerű játékos, a világ legjobbjai közül néhányan. Nehéz párharc lesz, kitűnő csapatuk van, de mi jól dolgozunk.”

„Természetesen szeretném, ha döntő szerepet játszanék a párharc során. Néhányszor volt már szerencsém ebben a sorozatban, remélem, hogy a jövőben sem pártol el mellőlem és segít nekünk abban, hogy megnyerjük a trófeát.”
„Mindig különleges dolog Neymar ellen játszani. Lehetetlen nem élvezni a játékát.”
„Amióta megérkeztem a Real Madridba, meglehetősen sok pletykával találkoztam, nem csak Mbappé, de más játékosok lehetséges érkezése kapcsán is. Nem tudom pontosan, hogy mi a helyzet, ezen a poszton már most is nagy a verseny, ő pedig egy nagyon nagy névként kerülne fel a listára. De természetesen biztos vagyok benne, hogy segítené a csapatot és boldoggá tenne minket a játékával. Megtiszteltetés lenne vele játszani. Nagyjából így tekintek rá, egy játékos, akinek az érkezése segítene nekünk.”
„Az volt az álmom, hogy a Real Madrid játékosa legyek, most pedig itt vagyok, nem érdekel más. Remélem, hogy még sok évig itt játszhatok.”
„Minden sokkal könnyebb, ha Viníciusszal és Benzemával játszol. Vininek nagyszerű idénye van, Karim pedig nagyon intelligensen játszik. Nagyon könnyű vele focizni. Számomra megtiszteltetés, hogy gólpasszt adhattam neki. Nem ok nélkül vannak küzdenek azért, hogy a világ legjobb játékosai között legyenek, nagyon boldog vagyok, hogy mellettük futballozhatok.”
„Nagyon fontos számomra, hogy visszatérhettem a válogatott keretébe. Nagy célom volt, hogy visszakerüljek. Úgy gondolom, hogy ezek a meccsek is meghatározók lehetnek, remélem, hogy játszhatok és beilleszkedhetek a csapatba.”

Kattints ide és nézd meg a kínálatot!
„Minden brazil ott akar lenni Katarban. Dolgozni fogok ezért. Ha jól játszom, lesz esélyem. Ha választanom kellene egy 2022-es trófeát, akkor a világbajnoki címet választanám.”
„Ancelottinak fontos szerepe van a fejlődésemben. Az előszezon óta rengeteget beszélünk. Mindig segít nekem, tudom, hogy javulnom kell. Elfogadom az építő jellegű kritikákat, ő pedig gratulál akkor is, ha jól csinálok valamit. Tudom, hogy fejlődhetek mellette. Minden szempontból javulhatok. Több gólt szerezhetek, több gólpasszt oszthatok ki.”
A válogatott szünet menetrendje a madridisták számára
Ecuador – Brazília (január 27. (csütörtök), 22:00)
Brazília – Paraguay (február 2. (szerda), 01:30)
Casemiro, Militão, Rodrygo és Vini Jr. is bekerült Tite keretébe Brazília következő két, lényegében tét nélküli vb-selejtezőjére. A már biztos vb-résztvevő, csoportelső brazilok a harmadik helyen álló Ecuadorral játszanak idegenben az LDU Quito stadionjában, az Estadio Rodrigo Paz Delgadóban. Hat nappal később Paraguay együttesét fogadják a Belo Horizonte otthonában, az Estádio Mineirãóban.

Paraguay – Uruguay (január 28. (péntek), 0:00)
Uruguay – Venezuela (február 2. (szerda), 0:00)
Valverde két nagy téttel bíró meccsen léphet pályára a csoport két utolsó helyén álló ellenfelekkel szemben Uruguay színeiben, hiszen a válogatott célja a világbajnoki szereplés bebiztosítása. Négy mérkőzéssel a selejtezők vége előtt Uruguay a hetedik helyen áll, ám csupán egy ponttal van lemaradva a negyedik helytől, amely az automatikus kijutást jelentené. A csapat először Asunciónba utazik, hogy Paraguay ellen lépjen pályára az Estadio General Pablo Rojasban, majd Venezuelát fogadja Montevideóban, az Estadio Centenarióban.