Gy. András
Marcelino: Igazságtalannak érzem, hogy nem szereztünk pontot
„Nagyon elégedett vagyok azzal, ahogy a játékosaim reagáltak. Remekül játszottak egy nagyszerű ellenféllel szemben. Egyedül a végeredmény miatt vagyok dühös.”
„Nagy kár, hogy hat perc után minden ennyire nehéz lett. Arra kényszerítettek minket, hogy hármat lőjünk egy olyan ellenfélnek, amely alig kap gólt. Nagyon nehéz volt felállnunk az első gól után, aztán egy kis balszerencsénk is lett és jött a második egy megpattanó labda után. De innentől kezdve a csapat elképesztően reagált a Real Madrid ellen, akiknek a meccs végéig nem voltak helyzeteik. Sancet aztán az egyetlen olyan módon lőtt gólt, ahogy Courtois gólt kaphat, eltalálta a kapufát és onnan bepattant a labda.”
a kép forrása: youtube screenshot (Athletic Club)
„Végig meccsben voltunk. Egy 1-2-es állásnál is benne van a pakliban, hogy megkapod a harmadik gólt és lezárul a meccs. Azért voltak a végén helyzeteik, mert akkorra már kitámadtunk. Úgy gondolom, hogy a csapat nagyon jól játszott.”
„Úgy döntöttem, hogy pályára küldöm Raúl Garciát, hogy a lehető legtöbb labdát tudjuk megszerezni elöl, emellett ő több opciót is jelent számunkra a befejezéseknél. Szerintem a második félidő legnagyobb részében domináltuk a játékot. Ha kiegyenlítettünk volna, jött volna a győzelem is.”
„Az, hogy ezen a két meccsen nem szereztünk egyetlen pontot sem a Real Madrid ellen, igazságtalannak tűnik nekem. Úgy gondolom, hogy többet érdemeltünk volna. Mindenesetre a pozitívumokat kell magunkkal vinnünk, minden mérkőzéssel egyre jobbak leszünk.”
„A Real Madrid kevés helyzetet dolgozott ki, nekünk pedig voltak jó akcióink, az utolsó pillanatig mentünk előre, csak a második gól hiányzott. Gratuláltam a Madridnak, de a saját játékosaimnak is.”
Beszámoló: Athletic Bilbao – Real Madrid (1-2): Győzelemmel zárta az évet a listavezető
A Real Madrid jól zárta a 2021-es évet, egy Athletic Bilbao elleni nagyszerű győzelemmel. A csapat nem sokat teketóriázott, már az első tíz percben kétgólos előnyre tett szert. Kroos adott le nagyon gyorsan egy figyelmeztető lövést, egy perccel később pedig már a vezető gól is megérkezett. Vinícius – Kroos – Benzema volt a labda útja, a francia pedig elképesztően nagy gólt ragasztott a hosszú felsőbe a tizenhatosról. Szépségdíjas találat. 0-1.
A listavezető tudta, hogy egy gól nem lesz elég a győzelemhez, és nagyon gyorsan sikerült megnövelnie az előnyét. Valverde szerzett labdát a középpályán, gyorsan előre játszotta a labdát, Hazard-t indította, a labda megpattant egy védőn, így került Benzema elé, aki nem hibázott, és elrúgta a labdát Agirrezabala mellett. 0-2. És még csak a 7. percben jártunk.

A hazaiak nem torpantak meg, sőt, nagyon hamar tudtak reagálni. Lényegében az első lövésükből szépíteni tudtak. Sancet lőtt kapura távolról, lövése pedig a kapufáról befelé pattant. Courtois tehetetlen volt. 1-2.
A mérkőzés teljesen nyílttá vált. Ancelotti együttesének megvolt a lehetősége, hogy már fél óra után tovább növelje előnyét. Hazard jobb oldalról tört be, visszajátszott Benzemának, ám De Marcos az utolsó pillanatban menteni tudott. A Real Madrid tartotta a labdát, irányította a meccset és diktálta a tempót, az Athletic pedig szokásos módon magasan letámadott a második játékrészben is. Egy óránál jártunk, amikor Williams került közel az egyenlítéshez, de lövése az oldalhálót találta el.
A szurkolók buzdítása közepette a hazaiak mindent beleadtak, védekezésre kényszerítették a Real Madridot, miközben Vini Jr. figyelemreméltó teljesítményt nyújtott. Az utolsó 15 percre már a fáradtság is felütötte a fejét, ám az iram nem csökkent. Hazard előtt adódott esély egy kontra végén a 80. percben, ám a belga ballábas lövését nagy bravúrral hárítani tudta a hazai kapus. Ancelotti pályára küldte Marianót, Jovićot és Petert, akik a támadó hármas tagjait váltották, majd mindent beleadtak, helyzeteket alakítottak ki. Hátul Courtois is remekül helytállt, így végül megmaradt az előny. A blancók 3 pontot szereztek a San Mamésben.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Athletic Bilbao – Real Madrid)

Balázs szerint:
–
Csabi szerint:
–
Gergő szerint:
–
Jázon szerint:
–
Matyi szerint:
–
Pisti szerint:
–
Szoki szerint:
–
umek szerint:
–
Vik szerint:
–

Balázs szerint:
–
Csabi szerint:
–
Gergő szerint:
–
Jázon szerint:
–
Matyi szerint:
–
Peti szerint:
–
Pisti szerint:
–
Szoki szerint:
–
umek szerint:
–
Vik szerint:
–
Marcelino: Remélem, hogy győzelemmel zárjuk a meccset
Marcelino:
„A csapat megmutatta az előző meccseken, hogy képes nyerni, de ezt egy győzelemmel bebizonyítani nagy lökést adna a morálunknak.”
„Ez azonban egy teljesen más mérkőzés lesz, az utolsó pillanatig küzdenünk kell majd. Egy szinte tökéletes mérkőzést kell majd lejátszanunk, ahogy azt a Bernabéuban is tettük, de sokkal pontosabbnak kell lennünk a kapunk előtt. A Real Madridnak nagyszerű csapata van, a legyőzésüknek egy fontos eleme az, hogy elkerüljük a bekapott gólt.”
(a kép forrása: YouTube screenshot, Athletic Club)
„Ez egy látványos, izgalmas meccs lesz, egy vélhetően teltházas San Mamésben, a győzelemre törekszünk majd. Azt mondják, hogy ez egy különleges párharc. A játékosok azt mondták, hogy ez olyasvalami, amit meg kell tapasztalni.”
„Remélem, hogy győzelemmel zárjuk majd a meccset. Ha jó napot fogunk ki, ők pedig nem, ráadásul pontosak tudunk lenni a kapu előtt, nyerhetünk. A San Mamésben játszunk, készen állunk bármire.”
„Most együtt kell élnünk a COVID-helyzettel. Nagyon figyelnünk kell magunkra, de még így is megvan az esély, hogy elkapja az ember. Amikor már azt hittük, hogy túl vagyunk rajta, újra lecsapott. Óvatosnak kell lennünk.”
Agirrezabala:
„Nehéz meccset játszottunk a Betis ellen, de fontos pontokat szereztünk. A csapat nagy erőfeszítéseket tett még akkor is, amikor az eredmény nem nekünk kedvezett.”
„Nagyszerűen éreztem magam, magabiztos voltam. Az, ha kaphatok játékperceket a LaLigában, nagyszerű és boldoggá tesz. Készen kell állnod, amikor szükség van rád.”

(a kép forrása: YouTube screenshot, Athletic Club)
„Szerdán újabb kemény meccs vár ránk, ezúttal egy top ellenfél ellen. Tudjuk, hogy ők a listavezetők, egy nagyon erős csapat. Sokszor kerülték el a bekapott gólt, sok gólt szereznek, de megmutattuk a Betis ellen, hogy bárkivel képesek vagyunk versenyezni.”
„Most megfelelően fel kell készülnünk. Egyszerre csak egy mérkőzéssel kell foglalkoznunk és napi szinten keményen kell dolgoznunk, hogy továbbra is nyerni tudjuk a meccseinket.”
„Az öltöző nagyon szeretne jól teljesíteni. A következő meccsre koncentrálunk, meglátjuk, hogy be tudjuk-e fejezni az évet a lehető legjobb módon, vagyis három pontot szerezve a Real Madrid ellen.”
Ancelotti: Ez a meccs jó alkalom arra, hogy megmutassuk, mi rejlik a keretben
„Nagyon izgalmas és nehéz mérkőzés vár ránk a San Mamésben, egy olyan helyszínen, ahol a szurkolók olyan hangulatot varázsolnak, amit nagyon kedvelek. Van néhány hiányzónk, de ez egy jó lehetőség lehet arra, hogy az egész keret minőségét meg tudjuk mutatni. Jól fel fogunk készülni a meccsre, megpróbálunk majd nyerni, ahogy mindig.”
„Minden a hatékonyságról szól. Az egyik első edzőm azt mondta, hogy ha nálad van a labda, nem fogsz gólt kapni, és több esélyed lesz nyerni. De labdabirtoklással önmagában még nem lehet nyerni, hatékonynak is kell lenned, minőségi játékot kell játszanod és képesnek kell lenned megfelelően mozogni, ha a területeket lezárják. Ezeket tudja a csapat, nem aggódom emiatt. Sok kapura lövésünk volt, de elöl hiányzott valami, ez előfordul. Nemrég az Athletic ellen láthattuk, hogy ők sokkal direktebb, agresszív futballt játszanak, úgyhogy teljesen már lesz ez a találkozó mint a Cádiz elleni.”
„A középpályáról kiesett Casemiro és Modrić, ez egy esély az olyan játékosoknak, mint Camavinga, aki eddig nem sokat játszott. Most és a jövőben is számolunk vele, ahogy Valverdével is. Holnap ez egy jó esély lehet ezeknek a játékosoknak. Nem tudom, hogy változtatni fogok-e a rendszeren, mivel mostanában eléggé sikeresek voltunk, nem vagyok biztos a változtatásban. Igaz, hogy nincs jobb szélsőnk, ez lenne az egyetlen ok, ami miatt változtatnék. Lehet, hogy jobb lenne egy 4-4-2, de nem vagyok benne biztos. Megvárom az estét, az este mindig jó tanácsadó.”

„Igaz, hogy Modrić jelenleg nem edz, mivel nincs jól. Bármi is legyen a teszt eredménye, pozitív vagy negatív, a játékos lehet negatív és fáradt, lehet láza, tünetei. Modrić nem edz, mert nem érzi jól magát. Meg kell várnunk amíg jobban lesz, erre most itt lesz a hétnapos szünet. Remélhetőleg amikor visszatérünk, újra képes lesz edzésbe állni. Az persze igaz, hogy ha valakinek pozitív a tesztje, nem edzhet. Ez egy orvosi kérdés.”
„Vini nem fáradt. Holnap a 22. meccsét fogja lejátszani. Ha fizikálisan rendben van, játszik, mivel sokat ad a csapatnak. Nekem nem tűnik fáradtnak, nagyon motivált és lelkes, nagyon fontos számunkra, különösen az olyan meccseken, mint a holnapi, ahol egy olyan csapatra lesz szükségünk, amely készen áll felvenni a harcot egy olyan együttessel, amely keményen dolgozik a pályán. Nekünk is szükségünk lesz arra az energiára, ami a Bilbaót jellemzi.”
„Fel kell mérnem Hazard állapotát. Végig a pályán volt a legutóbbi meccsen, meg fogjuk vizsgálni a mai edzés után. Tegnap rendben volt, elvégezte a regeneráló edzést, ahogy a többiek is. Ő nem olyan szélső, aki a vonal mellett játszik, mint Vini Jr., szívesen játszik a bal szélen, de inkább a csatár mögött. A jobb oldalon játszott legutóbb. Szeretném, ha jól érezné magát amikor játszik, de sosem játszott itt, mivel Lucas Vázquez szokott itt futballozni.”
„Szeret a csatárok mögött játszani, én pedig azt szeretném, ha a játékosok jól éreznék magukat a pályán. Hazard jól dolgozik, megfelelő intenzitással edz. Ha játszani fog, nem gondolom, hogy az kockázatos lesz. A játékos jó formában van, maximum azért lehet fáradt, mert nincs hozzászokva ahhoz, hogy háromnaponta pályára lépjen, ezért mondjuk azokhoz képest, akik megszokták ezt a ritmust, nagyobb számára a kockázat.”
„Büntetők? Kicsit fura ez nekem, de ilyen volt 2021. Remélhetőleg 2022 szerencsésebb lesz.”
„Sevilla – Barcelona? Szeretnék egy jó meccset látni, én pedig úgy gondolom, hogy az is lesz, mivel a két csapat különböző szinten tart. A Barcelona egyre jobb, a Sevilla pedig jó sorozatban van. Ez egy látványos meccs lesz, meg fogom nézni a TV-ben.”
„Úgy gondolom, hogy a labdabirtoklás határozza meg a ritmust és így lehet irányítani a játékot, ennyi. Amikor sokkal direktebben játszol, az kockázatosabb lehet, hiszen veszélyesek lehetnek a kontrák. A játékosaimtól azt kérem, hogy előre játsszanak, jó kombinációkat hajtsanak végre és mozogjanak a labda nélkül is.”
„Ceballos hosszú ideig volt partvonalon kívül, nemrég megkezdte a munkát. Kétséges, hogy a keretbe kerül-e, mivel hosszú ideig volt távol. Minőségi játékos, aki nagyon szeretne visszatérni, de nem fogunk kockáztatni senkit sem. Ő egy fontos része lesz a keretnek jövőre, amikor visszatérünk.”
„Isco esete nem könnyű. Mind emberileg, mind szakmailag. A játékos nem mutathatta meg a benne rejlő kvalitásokat, mivel a csapat nélküle teljesített nagyon jól, és ennek a dinamikának az állandósága nem csak neki, hanem másoknak is megnehezítette a dolgát.”
„Iscóról beszélek, de ugyanezt mondhatnám Nacho, Camavinga, Valverde vagy Marcelo esetében is. Ez a jó sorozat nem tett jót nekik abból a szempontból, hogy nem kaptak játékperceket, amikor megmutathatták volna, mit tudnak. De szakmailag elmondhatom, hogy mindannyian remekül dolgoznak. Nincsenek konfliktusok emiatt, nem veszekszünk egymással, nem vagyok rá mérges. Szakmai szinten elfogadták, hogy a csapat jól teljesít. Jól dolgoznak az edzéseken, türelmesek, várják a lehetőséget. Isco most nincs jól, de fontos lehet a holnapi meccsen.”
Nacho 250, Benzema 400, Vini Jr. 100
Karim Benzema: 400 mérkőzés a spanyol bajnokságban
A francia támadó 400. alkalommal lépett pályára a Real Madrid színeiben a spanyol bajnokságban. A csatár a 13. idényében jutott el eddig a mérföldkőig, miközben 282 alkalommal örülhetett győzelemnek és 205-ször zörgette meg az ellenfelek hálóját.

Karim Cristiano Ronaldo, Raúl és Di Stéfano mögött a negyedik helyen áll a gólszerzők listáján a spanyol bajnokságot tekintve, és három bajnoki címe van. A legtöbbször a 2019/2020-as idényben lépett pályára (37), legeredményesebb pedig a 2015/2016-os idényben volt, 24 góllal. Ebben az idényben 17 meccsen 13 gólnál jár, amivel jelenleg vezeti a spanyol góllövőlistát.
Vini Jr.: 100 mérkőzés a spanyol bajnokságban
Vini Jr. számára a Cádiz elleni bajnoki volt a 100. meccs a LaLigában. A támadó negyedik idényében érte el ezt a számot, 64 győztes mérkőzéssel a háta mögött, 18 gólt szerezve és egy alkalommal a bajnoki címet is elhódítva az idáig vezető úton.

Vini remek formában van, az aktuális kiírásban 10 gólnál és 4 gólpassznál jár, ami a legjobb mutatója azóta, hogy csatlakozott a klubhoz. A fiatal brazil az idény eddigi összes bajnokiján pályára lépett.
Nacho: 250 mérkőzés a Real Madridban
Nacho Fernández 250. alkalommal lépett pályára a Real Madridban a Cádiz elleni bajnokin. A spanyol védő, aki egy külön erre az alkalomra készített mezt vehetett át a találkozó után, tíz idény alatt érte el ezt a számot az első csapattal, miközben 176 alkalommal örülhetett győzelemnek. A játékos sikeres karriert futott be a blancóknál, 17 trófea került fel a neve mellé: 4 BL, 4 klubvilágbajnokság, 3 UEFA-szuperkupa, 3 Spanyol Szuperkupa, 2 bajnoki cím és 1 Király-kupa.

A 250 mérkőzés megoszlása a következőképp alakult: LaLiga (171), BL (45), Király-kupa (30), klubvilágbajnokság (3), Spanyol Szuperkupa (1). Ebben az idényben 17 alkalommal lépett pályára, két gólt szerezve (az Alavés és a Granada ellen talált be).
Courtois: Szerdán nyernünk kell, hogy jól zárjuk az évet
Courtois:
„Úgy érezzük, hogy több pontot is szerezhettünk volna. A mérkőzés úgy alakult, mint a Villarreal és az Osasuna elleniek. Olyan csapatokról van szó, akik erősen védekeznek, nem hagynak számodra területeket. Talán gyorsabban kellett volna járatnunk a labdát az első játékrészben. A második félidőben felgyorsultunk, voltak kisebb nagyobb középre adott labdáink, mögéjük lőtt labdák, távoli lövések… Sajnos végül nem sikerült megszereznünk a győzelmet, de jó győzelmi sorozatban voltunk. Tovább kell lépnünk, szerdán pedig nyernünk kell egy nehéz helyszínen. Nem szabad lógatnunk az orrunkat az egy pont miatt, tovább kell mennünk.”

„Egy mérkőzéssel többet játszottunk mint a Sevilla, az Atlético és a Barcelona, de még mindig jó ritmusban vagyunk. A legfontosabb az, hogy továbbra is tartsuk fenn a nyomást az első helyen, nyerjük a meccseinket, ezért is fontos, hogy győzni tudjunk a Bilbao ellen szerdán, és jó hangulatban zárjuk az évet. Az új esztendőben is nyernünk kell a meccseinket. Remekül teljesítettünk az első 18 összecsapáson, bár sajnos veszítettünk néhány pontot hazai környezetben. A csapatok védekezni jönnek ide, mivel a kontráink nagyon veszélyesek. Nem volt könnyű ez a hét, de megyünk előre.”
„A héten történtek nem befolyásolták a dolgokat, csak két vagy három napra változott meg az edzések rendje. Egyébként jól dolgoztunk, minden normálisan zajlott. A pozitív esetek száma megnőtt, mivel a vírus egy kicsit fertőzőbb most, de úgy gondolom, hogy minden rendben van. Mindenki jól van, ez most a legfontosabb.”
Lucas Vázquez:
„Az elejétől a végéig domináltunk a mérkőzésen. Talán az utolsó harmadban hiányzott valami, ahol most nem a legjobbunkat hoztuk és volt néhány tiszta helyzetünk. A futballban vannak napok, amikor a labda bemegy a hálóba, és vannak olyan napok, amikor egyszerűen semmi nem megy be. Ez most az utóbbi volt.”
„Tudtuk, hogy milyen mérkőzésre számítsunk, hogy hogyan fognak felállni. Ha néhány helyzetünket értékesíteni tudtuk volna, akkor teljesen más meccs lett volna ez. Tanulnunk kell belőle, meg kell tartanunk a lendületet, még mindig vezetjük a tabellát. Jó formában vagyunk, így fogjuk folytatni.”

„Az első félidőben még sok időnk volt. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre inkább meg akartuk szerezni a vezetést. Mindent megtettünk elöl, kockáztattunk azzal, hogy esetleg lekontráznak minket, de erre volt szükség. Kár, hogy nem tudtunk nyerni.”
„A bajnokságban különböző helyzetekkel szembesülünk a meccseken, néha nyolc percet kapunk, néha kettőt… Úgy gondolom, hogy néha túlságosan is jutalmazzák az időhúzást. Ez egyáltalán nem kifogás, de figyelembe kell venni.”
„Nem figyeljük a tabellán a különbséget, csak magunkra koncentrálunk. Így akarjuk folytatni. A csapat remek őszi idényt produkált. Keményen dolgozunk tovább a végsőkig, hogy a szurkolóinkat megajándékozhassuk trófeákkal. Mindannyian ezt szeretnénk.”
Ancelotti: Bár nem nyertünk, jól játszottunk, így nem vagyok szomorú
„Nagyon boldog vagyok, amikor nyerünk, még akkor is, ha rosszul játszottunk. Ha rosszul játszunk és veszítünk, akkor nem vagy boldog. Ha jól játszunk de nem nyerünk, akkor még mindig tudok örülni. Szóval ma sem vagyok szomorú. Mindent megtettünk az első pillanattól az utolsóig. Egyszerűen ma nem jött össze. Az utolsó 30 méteren hiányzott valami, de nincs mit kritizálni. Az ilyen meccsek néha megtörténnek. Sok pozitívumot tudok magammal vinni a mai találkozóról. Az egyetlen, ami nem pozitív, az az, hogy nem szereztük meg a három pontot. Néha van úgy, hogy nem érdemelsz győzelmet és mégis nyersz. Tovább kell lépnünk.”

„A csapat jó teljesítményt nyújtott. Technikai szempontból nehezebb találkozó volt, bonyolultabb, ahol nem volt területünk, a széleken hagytak minket játszani, de nem a beívelésekben vagyunk a legerősebbek, mivel a csatáraink más jellemzőkkel bírnak. Ezek a meccsek a legnehezebbek számunkra, de a csapat elkötelezettségével elégedett vagyok, és azzal is, hogy milyen jól bántunk a labdával. Casemiro mindent visszaszerzett, sokan vették ki a részüket a támadásokból is, és úgy gondolom, hogy most nyugodtnak kell maradnunk és a következő meccsre kell koncentrálnunk, mert az is nehéznek ígérkezik.”
„A Cádiz mindent megpróbált megtenni, lezárta a területeket, védekezett, hosszú passzokkal próbálkozott, megtették amit kell, ahogy mi is. Nem találtunk be, de a végsőkig próbálkoztunk. A tabellát tekintve a Sevilla közelebb került hozzánk. Ők egy olyan csapat, akik komoly technikai kvalitásokkal rendelkeznek, elkötelezettek és egy olyan szurkolótáboruk van, amely tényleg mindig mögöttük áll. Szóval a Sevilla közelebb került hozzánk, meg kell küzdenünk velük. Még hosszú az út, úgy gondolom, hogy a mögöttük lévők is zárkózni fognak.”
„Casemiro belépőjére pirosat adni túlzás lett volna. Nem láttam, hogy mi történt. Szerintem egy olyan szabálytalanság volt, amely megakadályozott egy kontrát, a sárga jogos volt, de ahogy mondtam, nem láttam pontosan. Az egy pont az egy pont, kettőt elhullajtottunk ma este. Néha nyertünk olyan meccseken, amikor nem érdemeltük meg, ez pedig kiegyenlítődik olyankor, amikor megérdemeltük volna, de nem nyertünk. Nincs ok az aggodalomra Casemiro pótlása kapcsán, Camavinga be tudja tölteni a szerepet. A jobb oldalon nagyon hiányoztak a játékosaink, sokat kell gondolkodnunk a szerdai meccsen és azon, hogy kik fognak játszani a jobb oldalon.”

Kattints ide és nézd meg a kínálatot!
„Hazard egy kicsit nehezen találta magát az első félidőben, ahogy a többiek is. A második játékrészben sokkal jobban teljesített. Igazad van, ha azt mondod, hogy a szélen egy kicsit többet szenved és nincs hozzászokva ahhoz, hogy a jobb oldalon játsszon. Jól játszott össze Karimmal. Hazard egyértelműen egy újabb fegyver számunkra az idény második felére.”
„Modrić egy fontos játékos számunkra. Remekül teljesített, most pedig jött ez a probléma. De nincs gond. Ez a hét egy kissé szokatlan volt, de szerintem a csapat mindent megpróbált, elszánt volt. Nem tudom hibáztatni őket, most pedig vigyáznunk kell magunkra. Mindenkinek így kell tennie, mert az emberek egészsége a legfontosabb, tovább kell harcolnunk a vírus ellen.”