Gy. András
Beharangozó: Real Madrid – Athletic Bilbao: Az elhalasztott meccs
A Santiago Bernabéu ma este ismét egy spanyol bajnoki mérkőzésnek ad otthont, négy nappal a Sevilla elleni összecsapás után. Az ellenfél ezúttal az Athletic Bilbao együttese lesz, a találkozó pedig a 9. fordulóban elhalasztott bajnoki pótlása miatt kerül most megrendezésre. A Madrid célja az, hogy egy győzelemmel tovább növelje előnyét a riválisaival szemben.
Miután vasárnap este megszerezte 10. bajnoki győzelmét, a Madrid négy pontnyi előnyre tett szert a 14 meccses Atlético Madriddal és a 15 meccses Real Sociedaddal szemben. Carlo Ancelotti az év utolsó hónapját szeretnék ugyanolyan remek formában megkezdeni, ahogy az előzőt abbahagyták, és sorozatban hetedik győzelmükre készülnek. Az Athletic mindig trükkös ellenfélnek bizonyul, de a madridisták a két csapat utolsó három találkozóján győztesen hagyhatták el a pályát.

Ancelotti mester a mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján magabiztos volt, kijelentette, hogy csapata versenyben lesz a bajnoki cím megnyeréséért, és azt is elmondta, hogy játékosai remekül teljesítenek. Az olasz szakember keretében természetesen ezúttal is ott lesz Karim Benzema és Vini Jr., a kiváló támadó páros, akik jelenleg 20 gólon osztoznak, de visszatért a bevethető játékosok közé Eden Hazard is.
Az Athletic jelenleg három pontra van az európai szereplést jelentő helytől a tabellán, Marcelino pedig olyan csapatot épített, amelyet rendkívül nehéz legyőzni. A Bilbao mestere is erre hívta fel a figyelmet a meccs előtti sajtótájékoztatóján, de a szakember méltatta a Real Madrid játékát, támadóduóját és az előző idényhez képest mutatott fejlődését. A baszk együttes mindössze két vereséget szenvedett el ebben az idényben, bekapott tíz góljukkal pedig elmondhatják magukról, hogy a legjobb védelemmel rendelkeznek. Legeredményesebb játékosaik Iñaki Williams és Raúl García, mindketten három gólig jutottak.
Marcelino: A Real Madrid gyorsabban támad, mint az előző idényben
„Nehéz legyőzni minket, versenyképes csapatunk van. Ráadásul nagyon biztos a védekezésünk. A Real Madridnak három napja volt felkészülni, nekünk öt, ez talán egy apró előny számunkra, de az is igaz, hogy ők már hozzá vannak szokva ehhez, a keretük pedig kellően mély. Mi mindössze két mérkőzést veszítettünk el, talán pontosan azokat, amelyektől ezt a legkevésbé vártuk, és abban a felállásban álmunkban sem gondoltuk volna, hogy kikapunk.”
„Egyértelmű alapelveink vannak, amelyeken nem fogunk változtatni, továbbra is ezekre építünk majd. Véleményem szerint jobbak vagyunk annál, mint amit az eredmények tükröznek. Harcolni fogunk, győzni megyünk Madridba.”
„A Real Madrid nagyszerű formában van, védekezésben nagyon oda kell tennünk magunkat. Fel kell készülnünk arra, hogy lesznek időszakok, amikor szenvedni fogunk, amikor vissza kell állnunk ahhoz, hogy tartani tudjuk őket. Két olyan támadójuk van, akik 20 gólon osztoznak és meghatározó játékosok a ligában. Minden olyan csapat megmutatta már, hogy milyen hatékony, amely a tabella elején tartózkodik. Egyértelmű, hogy a Real Madrid a bajnokság esélyese.”

a kép forrása: YouTube screenshot (Athletic Club)
„A Granada ellen a fiatalok remekül teljesítettek, nagyon odatették magukat. Türelmet kérek tőlük, van még idejük arra, hogy megfelelően megalapozzák magukat futballistaként. Kiváló képességű játékosok, tisztában vannak azzal, hogy mire van szükségük ehhez, de nem hagyhatjuk, hogy a nyomás visszavesse a fejlődésüket.”
„Én talán Benzemának adtam volna az Aranylabdát, vagy esetleg Lewandowskinak, akinek szintén csodálatos éve volt. Annyira nehéz megállapítani, hogy ki a legjobb, így tiszteletben tartok bármilyen ezzel kapcsolatos döntést. De ha Benzemáról van szó, azt gondolom, hogy ő csodálatos, mivel mind az előkészítésben, mind pedig a befejezésben kiváló.”
„Elfogadtuk, hogy el kellett halasztani ezt a mérkőzést, de én az preferáltam volna, hogy az eredeti időpontban rendezzük meg. A Real Madrid mostanra más dinamikával játszik.”
„A legjobb módszer Vinícius megállítására az, ha megpróbálod elérni, hogy a lehető legkevesebb labdát kapja meg. A formáját és az önbizalmát tekintve is a csúcson van.”
„Nagyon figyelnünk kell arra, hogy lezárjuk a területeket védekezésben, és megpróbáljuk a lehető legkevesebb lehetőséget megadni az ellenfélnek. Ugyanakkor támadásban ébernek kell lennünk. Vinícius képes arra, hogy 60 méterre a kaputól megkapja a labdát, majd onnan jut el a tizenhatoson belülre, mint például Dembelé. Ők olyan játékosok, akik rákényszerítenek, hogy azon a pályarészen is védekezz.”
„Magas letámadással operálunk majd, amikor a kapusukhoz közel lesz a labda, és megpróbálunk nagyon gyorsan visszarendeződni, mélyen pedig a lehető legjobban védekezni.”
„A Real Madrid ebben az idényben gyorsabban támad, mint az előzőben. Elérik, hogy túljussanak az első védvonal nyomásán, majd a gyorsaságukkal és jó ritmusban megtámadják a szabad területeket. Két meghatározó játékosuk van támadásban, gólokkal, jó támadásépítéssel, emellett ott a középpálya, rengeteg lehetőséggel… Komoly védekezésre van szükség ellenük.”
Barnett: Nem érdekelnek a Real Madrid szurkolói
Gareth Bale és a Real Madrid szurkolóinak kapcsolata mélyponton van. A walesi csaknem az egész eddigi idényt partvonalon kívül töltötte, hiszen mindössze az első három meccsen játszott az őszi szezonban. A walesi válogatottban négyszer is pályára lépett. Miután éppen időben felépült a legutóbbi válogatott szünet előtt, lejátszotta csapata Fehéroroszország elleni meccsének első 45 percét, amikor aztán újabb sérülést szedett össze, amely abban már megakadályozta, hogy a belgák ellen is játsszon három nappal később. A fehéroroszok elleni, 5-1-es walesi győzelemmel végződő meccs volt Bale 100. válogatott mérkőzése.
A játékos ügynöke, Jonathan Barnett néhány nappal ezelőtt a Deportes Cuatróban nyilatkozott ügyfele jövője kapcsán. Bale Real Madriddal kötött szerződése 2022 nyarán lejár, ezt követően szabadon távozhat Madridból, lezárva egy kilenc éves időszakot a spanyol fővárosban, amelyből egyet Londonban töltött kölcsönben.

Barnett a beszélgetés során kritikus volt a Real Madrid szurkolóival is, akik szerinte nem megfelelően viselkedtek Bale-lel. „Nem fontos és nem érdekel, hogy mit gondolnak. Nem érdekelnek. Miért foglalkoznék velük? Úgy gondolom, hogy undorítóan bántak vele” – mondta Barnett.
A szurkolók közleményben kritizálták Barnettet a kijelentései miatt
Egy madridi szurkolói klubokat tömörítő szövetség egy szókimondó hivatalos közleményben bírálta Bale és Barnett viselkedését. A közlemény így szólt:
„A szövetség ezúton szeretné kifejezni, hogy felháborítónak tartja és elutasítja Jonathan Barnett szavait, amelyek az európai ügynökök találkozóján hangzottak el.”
„Az említett találkozón Gareth Bale képviselője a következőt mondta: ’Nem fontos és nem érdekel, hogy mit gondolnak (a Real Madrid szurkolói). Nem érdekelnek. Miért foglalkoznék velük? Úgy gondolom, hogy undorítóan bántak vele.’.”
„Sokadszorra fordul elő, hogy a hetvenéves ügynök éles kritikát fogalmaz meg a Real Madriddal, mint intézmény, vagy a klub szurkolóival szemben. A legutóbbi alkalomra az előző idényben került sor, amikor is a támadásainak célpontja Zinédine Zidane volt. ’Zidane tiszteletlen. Nem tudja, hogyan adja meg a tiszteletet egy olyan játékosnak, aki ilyen sokat adott a Real Madridnak.’. A brit ráadásul többször is kinyilatkozta, hogy a Real Madrid szurkolónak vörös szőnyeget kellene fektetniük az ügyfele lábai elé.”
„Gareth Bale-ből, aki a Real Madridnál eltöltött első éveiben az egyre gyakoribb sérülései ellenére is arany korszakát élte mind a pályán, mind azon kívül, mostanra elérte, hogy a legtöbb szurkolónak elege legyen belőle. Ebben az idényben 193 percet játszott a csapatban, miközben bármikor is kapott behívót a válogatottba, hirtelen csodálatos gyógyuláson ment át, majd a visszatérése előtt ismét megsérült. Elmondhatjuk, hogy hosszú évek óta az a helyzet, hogy a játékos csak Wales csapata számára bevethető.”
„Nem értjük, hogy Mr. Barnett milyen szurkolói viselkedésre is utal pontosan, hiszen a szurkolóknak nincs semmilyen lehetőségük, hogy elmondják a véleményüket a játékos kapcsán. Emlékeztetni szeretnénk őt arra, hogy amióta nem kötelező a nem bevethető játékosok megjelenése a mérkőzéseken a stadionban, Gareth Bale egyetlen alkalommal sem bukkant fel a helyszínen, így a felek találkozásának lényegében a lehetősége sem létezik. Másrészt úgy gondoljuk, hogy a Real Madrid játékosaként köteles lenne visszaadni valamit abból, amit a Real Madridtól megkapott az évek során, és helyre kellene hoznia az ügynöke hibáját (akitől erkölcstelensége révén ezt nem várhatjuk el).”
A kép forrása: YouTube (WeShow Football) [screenshot]
Barnett is reagált a szurkolói kinyilatkoztatásra
Az AS munkatársának adott exkluzív interjúban Barnett elmondta a véleményét a fenti közleményről.
Egy jelentős szurkolói csoport egy közleményt adott ki azzal kapcsolatban, amit ön mondott a Real Madrid szurkolóiról, vagyis hogy ők undorítóan bántak Gareth Bale-lel. Azt kérik, hogy kérjen bocsánatot vagy változtassa meg a szavait.
Nincs megoldás. Nem érdekel. Miért érdekelne?
Gareth az utolsó idényében van. Miért akar rosszban lenni a Real Madrid szurkolóival?
Azok nem az ő szavai voltak. Én mondtam őket. Azok az én gondolataim, nem pedig Bale gondolatai. Nem a nevében beszélek. Egyszerűen úgy gondolom, hogy a szurkolók undorítóan bántak vele.
Miért gondolja így?
Nem hallotta a fújolást? És nem látta, hogyan viselkednek vele? Tényleg nem hallotta?
Értem.
De nem hallotta? Hallotta, hogy hogyan viselkednek? Hallotta? Igen vagy nem?
Igen, hallottam.
Na ezért. Mert ez igaz. Ő fantasztikus volt a Real Madridban. Csak meg kell nézni mennyi mindent megnyert velük. És a gólokat, amiket szerzett. És megfelelően bántak vele? Nem.
Valószínűleg azért lehet ez, mert többet vártak tőle.
Fogalmuk sincs semmiről, nem érdekelnek.
Ezt le fogom írni.
Megkérdeztek, elmondtam a saját véleményemet, nem Gareth Bale-ét. Bárki, aki szerint nem viselkedtek rosszul, elmagyarázhatja nekem, hogy miért nem viselkedtek rosszul.
Köszönöm.
Ez nekem egyáltalán nem fontos. Nem érdekelnek.
Újabb komoly bevétel várható a klub számláján
Florentino Pérez nem viccelt, amikor azt mondta, hogy meg fog tenni mindent annak érdekében, hogy a Real Madrid versenyképes tudjon maradni az olyan klubokkal szemben, amelyek mögött állami tőke áll. Az új Santiago Bernabéu Stadion lesz az elnök regnálásának ékköve. Az új stadion fejlesztésével segít biztosítani szeretett klubja számára a pénzügyi biztonságot. Az El Confidencial egyik cikkében megjelent információk szerint Florentino Pérez azon dolgozik, hogy 400 millió euró értékben értékesítse a nem sportjellegű események rendezési jogát az új stadion esetében, legyen szó például koncertekről, üzleti eseményekről, divatrendezvényekről.
A lap szerint a megállapodás már meg is született a felek között, a vásárló pedig egy amerikai magántőkealap. Az üzlet létrejöttében főszerepet vállalt a Key Capital, egy spanyol székhelyű magánbefektető cég, amellyel Florentino Pérez régóta üzleti kapcsolatban áll. A Key Capital egyébként részt vett az Európai Szuperliga finanszírozási hátterének biztosításában is. A „The Athletic” egyik cikke szerint Anas Laghrari, a cég francia-marokkói partnere lett volna a Szuperliga főtitkára. Laghari Florentino Pérez egyik korábbi üzlettársának a fia, akivel még a 80-as években dolgozott együtt az ACS különböző projektjein.

Nem tisztázott, hogy a 400 millió eurós összeget egy összegben előre, vagy az évek során részletekben fizetik majd ki, de az biztos, hogy minkét módszer javítana a klub pénzforgalmán, és ezáltal kedvezőbb helyzetből tudnának összegeket biztosítani játékosok megvásárlására, alkalmazotti költségekre, új fejlesztésekre, rezsiköltségekre.
A klub már megegyezett egy amerikai céggel, a Legend Internationallal, akik a klub értékesítési és digitális stratégiáját felügyelik majd, és nyitnak egy új Real Madrid store-t az átépített Bernabéuban. A Legends olyan klubokkal dolgozott már együtt mint a New York Yankees vagy a Dallas Cowboys, és egy Sixth Street nevű befektető cég tulajdonában van, ami pedig az AirBnB befektetőjeként lehet ismerős. A Real Madrid és a Legends azon dolgozik majd, hogy „innovatív, nyereséges és szurkoló-központú élményeket hozzanak létre”. A klub egyik legfőbb célja az új stadionnal az, hogy olyan magával ragadó élményeket nyújtson, amelyek a meccsnapokon kívül is képesek számottevő bevételt generálni.
Emellett a klub négy idényre összesen 200 millió euróért értékesítette szponzori jogainak egy részét az amerikai Providence részvénytársaságnak. Ha mindezeket összevetjük a J.P. Morgan és a Real Madrid között létrejött szerződéssel, amely a stadion átépítésének finanszírozásáról szól, láthatóvá válik, hogy a klub kiváló munkát végzett a stratégiai partnerekkel való együttműködés kiépítésében, és olyan üzleteket kötött, amelyek segítségével stabil és kiszámítható pénzforgalmat tud biztosítani. Kevés klub mondhatja el magáról, hogy olyan erősen jön majd ki a koronavírus járvány okozta gazdasági helyzetből, mint a Real Madrid. Különösen igaz ez azokra a klubokra, akiket nem különböző állami tulajdonú cégek finanszíroznak.
Hanga Ádámék tökéletes novembere
Pablo Laso csapata hibátlan novembert tudhat maga mögött, hiszen minden egyes lejátszott összecsapása után győztesen hagyta el a pályát. Tette ezt ráadásul úgy, hogy meglehetősen sűrű volt a meccsnaptár ebben a hónapban, 21 nap alatt 8 mérkőzésen kellett helytállniuk. Ötször léptek pályára az Euroligában és négyszer a spanyol bajnokságban, mostanra pedig mindkét sorozatban az élre kerültek.
A blancók első mérkőzésére a Bayern München ellen került sor november 5-én, amikor is 76-80 arányban tudtak nyerni idegenben a találkozó utolsó pillanataiban, egy remekelő Yabusele főszereplésével.
Ez a találkozó aztán megágyazott a következő mérkőzéseknek, kezdve a két nappal később megrendezett hazai bajnoki összecsapással a Surne Bilbao Basket ellen, ahol tekintélyt parancsoló, 95-61 arányú győzelem született. Hanga Ádám kiemelkedő volt ezen a találkozón, 19 pontig jutott, 5 három pontost is értékesített. A csapat harmadik győzelme november 12-én érkezett a Zalgiris ellen. A csapat 95-82-re nyert Madridban, ezúttal Poirier volt a csapat legjobbja.
Kevesebb mint 48 óra múlva Laso fiai megszerezték legharcosabb győzelmüket a hónapban. November 14-én, az Urbas Fuenlabrada ellen sikerült nyerni úgy, hogy Heurtel az utolsó pillanatban dobott hárompontost (85-88). Az utolsó héten aztán a Madrid három összecsapáson is pályára lépett, kétszer az Euroligában. November 16-án a blancók fontos győzelmet arattak az LDLC ASVEL Villeurbanne ellen (74-87), többek között Causeur remek teljesítényének köszönhetően, aki 18 perc játékidő alatt 25 pontig jutott. A csapat aztán az Estrella Roja együttesét fogadta, ezen 79-67-re végződő a találkozón Tavares, Poirier és Hanga Ádám is 20 pont fölé jutott. A blancók aztán még ugyanezen a héten vasárnap a Coosur Betis ellen arattak meggyőző győzelmet (71-48). Ezen a találkozón a bajnokságot tekintve 2005 óta a legjobb védelmet mutatták be, hiszen 48 ponton tartották az ellenfelet.
A tökéletes hónapot aztán Vitoriában zárták le a madridiak, megszerezve sorozatban 8. győzelmüket ebben az időszakban. A 60-88-ra végződő mérkőzésen az ellenfél a Baskonia együttese volt az Euroliga 12. fordulójában. A blancók remek formáját mutatja az is, hogy rövid időn belül ez volt a második ilyen hónapjuk, hiszen szeptemberben sem tudta őket megszorongatni senki.
Beszámoló: Real Madrid – Sevilla (2-1): Megharcolt a három pontért a Real Madrid
Carlo Ancelotti ezúttal sem rotált, a lehető legerősebb kezdőjét küldte pályára a Sevilla ellen. Marco Asensio foglalta el a mérkőzés előtt gyomorproblémákkal kieső Rodrygo helyét a pályán, David Alaba pedig annak ellenére is kezdett, hogy a Sheriff elleni hétközi BL-meccsen kisebb problémákkal küzdve hagyta el a pályát.
A Real Madrid kissé lomhán kezdte a mérkőzést, a Sevilla így hamar meg tudta szerezni a vezetést. Egy szögletet követően Rafa Mir fejelhetett zavartalanul a kapu irányába, a jól eltalált labdát Courtois nem foghatta. Érdekesség, hogy a spanyol támadónak még csak felugrania sem kellett. 0-1.
Néhány perccel később Courtois-nak kellett résen lennie, Rafa Mir ezúttal a bal szélről próbálkozott lövéssel, borzolva ezzel a Bernabéu közönségének idegeit.
Vinícius próbálkozott a másik oldalon a tizenhatoson kívülről, ám kísérletét Bono hárította, a blancók azonban ezt követően sem voltak túl élesek. Ocampos próbálkozott távoli lövéssel, ám remekül meglőtt labdája a vetődő Courtois felett a kapufát találta el.
Ezt követően aztán a hazaiaknak sikerült kiegyenlíteniük. Militão eresztett meg egy nagy löketet jó húsz méterről, a lövés megtréfálta Bonót, a labda kipattant, Benzema pedig jó érzékkel csapott le a játékszerre, hogy aztán a hálóba juttassa azt. 1-1.

A Real Madrid a második játékrész elején hagyta, hogy a Sevilla járassa a labdát, de nem sokkal később Asensio lövése milliméterekkel kerülte el a kaput, ami már jelezte, hogy a hazaiaknak nem lesz elég a döntetlen ezen az estén. A mérkőzés ezen szakaszában egyébként nem igazán voltak helyzetek egyik oldalon sem.
Ancelotti a vártnál később cserélt, Fede Valverde és Camavinga állt be Asensio és Modrić helyére, a Real Madrid pedig mindent megtett annak érdekében, hogy megpróbálja megszerezni a győzelmet jelentő gólt. A Sevilláról ez nem volt elmondható, ők inkább a játék tördelésére, időhúzásra, az ellenfél játékosainak hergelésére mentek rá, ami később meg is bosszulta magát.
Alaba egy kapáslövéssel került közel a gólszerzéshez, de végül Vinícius tett csodát. A brazil Militão keresztlabdáját szelídítette meg mesterien, vállal tette maga elé a labdát úgy, hogy Ocampos ezt nem tudta lekövetni, majd befelé húzott, és egy kiváló mozdulattal lőtt a jobb felső sarokba. Bono csak beleérni tudott a labdába, de azt nem tudta megakadályozni, hogy a Madrid megszerezze a vezetést. 2-1.
A gólszerző lement, a helyén Nacho folytatta, majd Lucas még beállt az utolsó percre Carvajal helyére, lényegében időhúzásként, de az eredmény innentől kezdve már nem változott, a Madrid tehát a rá váró rendkívül nehéz mérkőzések közül az elsőt megnyerte.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Sevilla)

Balázs szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.
Gergő szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.
Matyi szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Peti szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.
Szoki szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
umek szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Vik szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:
2-1 Benzema (2)
Gergő szerint:
3-1 Benzema 2, Vini Jr.
Matyi szerint:
2-1 Benzema, Vini Jr.
Peti szerint:
2-0 Asensio, Benzema
Szoki szerint:
2-1 Vini Jr. (2)
umek szerint:
3-1 Kroos, Benzema, Vini Jr.
Vik szerint:
1-1 Benzema
A Real Madrid nem fogja leigazolni Pogbát
A Manchester United középpályása, Paul Pogba egy ideje már tervezi, hogy a Real Madridba igazol, azonban úgy néz ki, hogy ez az átigazolás nem fog megvalósulni, mivel a blancók behúzták a kéziféket az ügyben.
A 28 éves játékost egy ideje már figyeli a Real Madrid, lényegében már azóta, hogy a Juventusban kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és sokan úgy gondolták, hogy június 30-án, amikor lejár a szerződése a vörös ördögökkel, kiváló opció lehet a blancók számára a csapat megerősítésére.
Annak ellenére, hogy Pogba a pálya közepén félelmetes teljesítményt nyújt és kiváló tehetség, a Real Madrid inkább a keret más részeinek megerősítésére összpontosítana.

Kattints a kedvezmény igénybevételéhez!
Pogba január elsejétől szabadon tárgyalhat bármely klubbal, de úgy tűnik, hogy a Real Madrid inkább megtartja Luka Modrićot, mint hogy lecserélje őt a franciára. Amikor Zinédine Zidane ült a madridiak kispadján, ő mindkét edzősége alatt kifejezte azirányú szándékát, hogy honfitársát a csapathoz csábítaná a Unitedtől. Pogba sem volt mindig elégedett a Unitedben, legrosszabb időszakát José Mourinho kezei alatt élte, akkoriban távozni is szeretett volna.
Az éveken át húzódó huzavona azonban most úgy néz ki, hogy véget ér, és jelenleg úgy tűnik, hogy a Real Madrid nem él a lehetőséggel, hogy leigazolja a világ egyik legjobb középpályását.
Figyelembe véve azt, hogy a blancóknál játszik a legendás középpályás-trió, Modrić, Kroos és Casemiro, olyan játékosokkal mögöttük, mint Camavinga, Valverde és Blanco, nincs igazán szükség arra, hogy a középpályát ilyen módon megerősítsék.
Ancelotti egyébként a napokban pont azzal viccelődött, hogy azzal a magas színvonalú játékkal, amelyet Modrić, Kroos és Casemiro mutatott az elmúlt hetekben, ez a hármas akár még a következő évtizedben is uralhatná a középpályát.
A cikk fő képének forrása: YouTube [SkySports] (screenshot)
