Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Raúlt az Eintracht, Zidane-t a Juventus vinné

Raúl és a Frankfurt
Előfordulhat, hogy Raúl González edzőként tér vissza a Bundesligába, hogy az Eintracht Frankfurt együttesét irányítsa. Német hírek szerint a sasok érdeklődnek a Real Madrid Castilla edzője iránt, és szeretnék, ha átvenné a Borussia Mönchengladbachhoz távozó Adi Hütter helyét a csapat edzői székében. A Goal német oldala szerint már meg is történt a megkeresés a klub részéről.

Mindenesetre a tárgyalások egyelőre szünetelnek, tekintettel arra, hogy mind Raúl csapata, mind pedig a Frankfurt az idény hajrájában, egy rendkívül fontos szakaszban van. A németek három meccsel az idény vége előtt a negyedikek a tabellán, és a céljuk az, hogy jövőre a BL-ben szerepelhessenek, a Castilla pedig a rájátszásban szeretné kiharcolni a másodosztályban való szereplés jogát.

Raúl még 2010-ben igazolt a Schalke együtteséhez, ahol azonnal közönségkedvenc lett belőle, majd az Al Sadd és a New York Cosmos csapatánál játszott, mielőtt megkezdte edzői karrierjét a madridi utánpótlásbázison. A Frankfurtot lenyűgözi Raúl munkája, többek között azért is, mert a kezei alatt dolgozó Arribas, Blanco és Gutiérrez már a felnőttek között is megkapták a lehetőséget.

A Frankfurtnál hisznek abban, hogy Raúl megszerzése garanciát jelentene a jelenlegi projektjük folytatása kapcsán, amely fiatal játékosok megfigyelésén, és a klub akadémiáján való fejlesztésén alapul.

Zidane és a Juventus
Az olasz Tuttosport szerint Zidane az egyik első számú jelölt a Juventus edzői székére, miután úgy tűnik, Andrea Pirlo távozik a klubtól. A klub elnöke, Andrea Agnelli már 2019-ben is szerette volna megszerezni a franciát, ezen a nyáron pedig az olasz lap szerint ismét megpróbálkozik majd.

Zidane jelenlegi szerződése 2022 nyarán jár le, de nem tartalmaz kivásárlási záradékot. Egy olaszországi szerződés Zidane számára anyagilag nem lenne túl kifizetődő, hiszen jelenlegi, 12 millió eurós fizetése helyett vélhetően egy bónuszokkal együtt 7,5 millió eurós fizetést kaphatna.

A Tuttosport szerint a másik két jelölt a pozícióra Maximiliano Allegri és Gennaro Gattuso.

Tovább

Hazard-t nem a Real Madridnak teremtették

Eden Hazard már két éve a világ legkomolyabb elvárásait támasztó klubjánál van, és ha közelebbről megvizsgáljuk a dolgot, úgy tűnik, ez nem neki való. Ha valaki a világ legsikeresebb klubjának valaha volt legdrágább igazolása, az jár némi kötelezettséggel, mint például újabb trófeák elhódításához való hozzájárulás, de Hazard az elmúlt két évben még semmit nem tett hozzá. Tehetett volna valamit akár szerdán, a BL-elődöntő visszavágóján, de a meccs ismét elment mellette. Amikor vége lett az összecsapásnak, együtt nevetgélt a Chelsea játékosával, ami nem mutatott túl jó, figyelembe véve Modrić, Casemiro vagy Karim Benzema reakcióját a meccs után. Ez meglehetősen feldühítette a Real Madrid szurkolóit, és ők nem arról híresek, hogy könnyen elfelejtenék az ilyen dolgokat. A belga játékos, látva az esetre érkezett reakciókat, a közösségi médiában kért bocsánatot, mondván senkit nem akart megbántani.

Ez a bocsánatkérés az első, amiért tapsot érdemel, hiszen az elmúlt évben sem a pályán, sem pedig azon kívül nem hozta azt a szintet, amit egy Real Madrid játékostól elvárna az ember. Mindössze 40 mérkőzésen lépett pályára a lehetséges 99-ből, összesen 2388 percet töltött a pályán (a lehetséges játékpercek 26%-át), mialatt négy gólt szerzett. Négy alkalommal játszott végig mérkőzést, 9 sérülése miatt összesen 396 napot hagyott ki. 2020 márciusában meg kellett műteni a jobb bokáját, miután 2019 novemberében honfitársa, Thomas Meunier belépője következtében megsérült. Mindezeken túl Hazard koronavírus miatt is pihenőre kényszerült. Figyelembe véve azt, hogy a Real Madrid 120 millió eurót fizetett érte úgy, hogy csupán egy év volt hátra a szerződéséből a Chelsea játékosaként, és azt, hogy évi nettó 15 millió eurót keres, ezáltal a keret legjobban fizetett játékosa, csak egy lehetséges következtetést vonhatunk le. Ahogy a klub történetének legdrágább, úgy legrosszabb igazolása is egyben. Legalább is amíg nem bizonyítja be, hogy ez nem így van.

Hazard már a legelső napon sem volt képes felnőni a feladathoz, hiszen hat kilogramm túlsúllyal érkezett meg az előszezonra. A klubnál sokan már ezen a napon rájöttek arra, hogy hibát követtek el, amikor őt választották ki Cristiano Ronaldo pótlására. A játékos második idényének elején ez csak megerősítésre került, amikor még mindig sérülten elutazott a belga válogatottal, ahelyett, hogy a felépülésére koncentrált volna. Hazard nem köteleződött el, de nem is figyel oda magára kellőképpen. Nem rendelkezik egy vezér mentalitásával, és nem képes felnőni az elvárásokhoz, amelyek egy Real Madrid szupersztárral szemben megvannak. Ha nem gondolt bele abba, hogy a Real Madrid szurkolónak fájdalmat okoz azzal, ha röhögcsélni látják őt a szerdai meccs után, akkor ez azért van, mert a futball nem a legfontosabb dolog számára. Amikor épp vezetnie kellene a Real Madridot, akkor ez azt mutatja meg, hogy rossz helyen van. Hazard egy kiváló futballista, de nem akart a legjobb lenni, és pontosan ezért nem a Real Madridnak teremtették.

Tovább

Alaba: Nagyon várom, hogy mit hoz a jövő

David, a Bayernnél töltött időszakod 13 év után lezárulni készül. Milyen érzés ez?
Még van egy kis idő, mielőtt távozom, szóval még nem igazán tudtam felfogni. De hogy őszinte legyek, sokszor azon kapom magam, hogy visszagondolok az itt töltött különleges évekre. Egyszerűen fantasztikus volt.

Mit gondolsz, mi fog leginkább hiányozni?
Az öltöző, a csapattársaim, a szurkolók a stadionban, a Säbener utca hangulata, ahol két évet töltöttem még az utánpótlás tagjaként. München is hiányozni fog, ahol 13 évig éltem, és ami sokkal több lett nekem, mint egy második otthon. A fiam Münchenben született, a nagyszülei itt élnek, szóval mindig szoros kötelék fűz majd ide.

A pályán mutatott teljesítményed mellett a bécsi akcentusod is hiányozni fog a többieknek. Valójában ki értette meg, amit mondasz? Csak Thomas Müller?
(nevet) Nem, egyáltalán nem. Egy idő után egyre többen és többen értettek meg. Mostanra már Jérôme [Boateng] is megért, szóval nem kell ismételnem magam. És most már az általam gyakran hangoztatott ’Bist du deppert!’ (Te bolond vagy!) is benne van a külföldi játékosok szótárában. Leon [Goretzka] nemrég azt mondta nekem, hogy mindig meg kell küzdenie velem akkor, amikor visszatérek a válogatottból. Ilyenkor kell néhány nap az akklimatizálódáshoz.

FC Bayern Magazin 51
Az FC Bayern Magazin címlapja (fcbayern.com)

Említetted, hogy először az utánpótlásbázison laktál. Mit jelent neked a Bayern ilyen sok év után?
16 évesen jöttem ide Bécsből, tehát eddigi életem közel felére tekintek most vissza. Ez mindent elmond. A klub a családom, az otthonom, a különleges helyem.

Hullajtasz néhány könnyet, amikor távozol?
Nem mondom, hogy látni fogtok, amint sírok, de belül biztosan fogok. Akkor is a könnyeimmel küzdöttem, amikor megvolt az utolsó nagy fotózásunk az Allianz Arenában. Elképesztően hálás vagyok a szurkolók támogatásáért, amelyet az itt töltött évek során tapasztaltam. Mindig úgy éreztem, hogy különleges kapcsolat van közöttünk. Egyszer Frankfurtban odahívott egy szurkoló a kerítéshez, azóta pedig legalább minden mérkőzés után megvan köztünk a szemkontaktus. Mindig oda tudtam képzelni magam a lelátóra, mivel tiniként jó párszor voltam én is a Südkurve részen. Vicces, hogy azóta miként alakult az élet. Labdaszedő voltam, a BL-meccsek előtt pedig én voltam az egyik, aki rázta a kör alakú zászlót a pálya közepén, miközben a sztárok kijöttek a pályára. Aztán én lettem az egyik játékos a pályán.

Szeretnél mondani valamit a szurkolóknak, mielőtt távozol?
Igen, egyszerűen annyit, hogy köszönök mindent! Soha nem fogom elfelejteni a kapcsolatunkat, mindig a szívemben őrzöm majd.

Ha visszatekintesz a 16 éves Davidra, milyen srác volt ő?
Egyértelműen egy csibész. De persze olyan srác, aki mindig hitt a nagy álmában, és el akarta érni a célját. A szobámból az első csapat pályájára láttam rá. Minden nap figyeltem az edzéseket az ablakomból, és eldöntöttem, hogy mindent megteszek annak érdekében, hogy az álmom valóra váljon.

A Bayern szurkolóit feldúlta a hír, hogy távozol. Őszintén. Nem ugyanezt érzed?
De, persze. Mindig nagyon nehéz, ha valami véget ér, az pedig nem titok, hogy itthon éreztem magam itt. Természetesen könnyes szemmel búcsúzom a Bayerntől, de közben várom, hogy mit hoz a jövő. Ez nem egy klub ellen szóló döntés volt, egyszerűen szerettem volna valami új dolgot csinálni, még egy lépést tenni előre. Ahhoz, hogy fejlődj, el kell hagynod a „komfortzónádat”. És szándékosan teszem idézőjelbe ezt a szót, nehogy valaki félreértse. A Bayernnél mindig óriásiak az elvárások a pályán a vezetőség, az öltöző és saját magad részéről is. Szerintem egyszerűen bele kell vetned magad az ismeretlenbe ahhoz, hogy még érettebb legyél.

Mit kívánsz a Bayernnek?
Csak a legjobbakat. Ez a klub mindig a szívemben lesz. Rendkívül hálás vagyok mindenért. Azt kívánom, hogy az FC Bayern továbbra is egy nagyszerű, sikeres történetet írjon. Hogy őszinte legyek, úgy gondolom, hogy egyáltalán nem kell aggódnom emiatt.

Tovább

A Real Madrid-gén

A győzelem mindig édes, a vereség soha. Mindenesetre vannak, akik erkölcsi győzelmekkel akarják megtölteni a trófeás vitrinjüket, néhányan pedig ódákat zengenek egy bukás nagyságáról. A vereség az élsport tragédiája, a legfőbb céljának megsemmisítése, a lényegének megtagadása. Azért játszol, hogy nyerj. Az iskolai pályától kezdve a világbajnoki döntőig.

Ahogy a civil életben, úgy a sportban is az eredmények túlnyomó része vereség. Igaz, hogy vannak klubok, sportolók, sportolónők, akik kevesebbszer ízlelik meg a vereség ízét, mint mások, és ez teszi őket az áldozatok szemében győztessé. Ez történik a Real Madriddal vagy Rafa Nadallal is, csak hogy két példát mondjak. De mindketten többet veszítenek, mint nyernek, egy teljesen objektív valóságban. A vereség mindig nyer, legalábbis a statisztika, a valószínűség és a matematika ezt mondja.

Real Madrid

Egyetlen Real Madrid-szurkoló sem tépte ki a haját a Stamford Bridge-en látottak okán. És itt most nem a Chelsea, vagyis a jól megérdemelt döntős egyértelmű fölényéről van szó. Hanem arról, hogy a Real Madrid milyen idényt tudhat maga mögött. Egy idényt, amely során ez az európai szereplés messze túlmutat a határokon, és ahol még mindig versenyben vannak a bajnoki címért. Valami hasonló történt a kosárlabda csapattal is, melynek bátor helytállása nem várt mértékű talpon maradást eredményezett az Euroligában. Végül mindkét csapat elbukott, hiszen erősebb ellenféllel kerültek szembe, de demonstrálták a címerhez tartozó versenyszellem lényegét azzal, hogy minden nehézséget le tudtak győzni (sérülések, COVID, távozó játékosok), ráadásul nem felejthetjük el, hogy az ellenfeleik jobban vészelték át a világjárvány okozta válsághelyzetet, mint a Real Madrid.

Mindenesetre Zinédine Zidane (és Pablo Laso) csapata helyreállította presztízsét, felnőttek a klub történelmi elvárásaihoz, vagyis megvolt bennük az a gén, amely úgy tűnik, a mezről átragad a viselőjére. Egy elődöntős kiesés nem kis teljesítmény, nyugodtan kérdezzünk körbe erről bárkit, a körülmények figyelembevételével (amelyeket nem kell ecsetelnem) pedig még kevésbé az. Persze, vereség. Ez nem kérdés. De ne felejtsük el, hogy a vereségek felhalmozásán keresztül vezet az út a végső győzelemhez.

Tovább

Összefoglaló: Chelsea – Real Madrid (2-0)

Tovább

Beszámoló: Chelsea – Real Madrid (2-0): Felébredtünk a BL-álomból

A blancók szinte az egész mérkőzésen gyengébbek voltak ellenfelüknél, mindössze két Karim Benzema helyzetet írhatunk fel a gólszerzési lehetőségek listájára. Végig a Chelsea vitte a show-t, ráadásul Werner és Mount jóvoltából a gólokat is ők szerezték, így végül 3-1-es összesítéssel jutottak a torna döntőjébe, ahol a Manchester City lesz az ellenfelük.

Zidane kezdőcsapatába hosszú kihagyás után visszatért a kapitány, Sergio Ramos, de kezdő volt Mendy és Hazard is. A középpályát a szokásos CKM-trió alkotta, támadásban pedig Benzema mellett Vinícius próbálkozott a védelem megzavarásával.

A Chelsea jól (és egyébként kifejezetten durván) kezdte a meccset, Werner révén a vezetést is majdnem megszerezték, ám a találatot les címén érvénytelenítették. Ez már egy jel volt a Madrid számára, hiszen Casemiro labdavesztése a középpályán azonnali büntetést eredményezett. Nem úgy, mint Kai Havertz teljesen érthetetlen megmozdulásai, amelyekkel kétszer is büntetlenül letarolta Nachót.

Hazard

A Madrid ezt követően hamar magára talált, és Benzema adott le figyelmeztető lövést Mendy kapujára, amelyet a kapus hatalmas bravúrral hárítani tudott.

Az első gólt aztán mégis a Chelsea szerezte. Kanté játszotta be a labdát Havertzek, aki Courtois felett a kapufára pöccintett, a kipattanó labdára pedig egyedül Werner mozdult rá, így senkitől sem zavartatva, néhány centiméterről a kapuba bólintott. 1-0. A Madrid számára persze sok minden ettől a góltól még nem változott meg, hiszen most is biztos volt, hogy ha szeretnének továbbjutásról beszélni, egy gólra minimum szükségük volt.

Ennek megfelelően Benzema próbálkozott újra nem sokkal később. A francia ezúttal egy beadást követően fejelt a kapu irányába, azonban Mendy talán élete legnagyobb nyújtózását bemutatva kitolta a labdát a kapu fölé.

A második félidő elején Havertz ismét kapufát talált, ezúttal egy fejessel, jelezve, hogy a kékek nem akarnak megállni egy gólnál. Ezután Mount előtt adódott helyzet egy Werner-sarkazás után, majd Havertz lövését hárította bravúrral Courtois. Ezek nem a Madrid percei voltak.

Zidane nem sokkal a 60. perc után pályára küldte Valverdét és Asensiót Mendy és Vinícius helyére.

Aztán Kanté előtt adódott hatalmas lehetőség. A francia végigrobogott a pálya bal oldalán, lekövetve csapata kontráját, majd a tizenhatosnál megkapta a labdát, lőtt, de Courtois résen volt, és hárítani tudott. Ha nem lett volna ilyen remek formában a belga óriás, a Chelsea ekkorra már lezárhatta volna a továbbjutás kérdését.

Ezt követően lényegében már csak a Chelsea játékában volt benne a gól. A londoniak minden párharcot megnyertek, földön és levegőben is, szorosan letámadták a teljes Real Madridot.

Zidane még megpróbálkozott mindent feltenni egy lapra, és Casemiro helyére beküldte Rodrigót, ám ez már kevésnek bizonyult. A Chelsea magabiztosan irányította a találkozót, és minden nyitott kérdést lezárt, amikor Mount Pulisic passza után néhány méterről a kapuba vágta a labdát. 2-0. Vége a BL-álomnak.
 

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Chelsea – Real Madrid)

Balázs szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos – Valverde, Modrić, Casemiro, Kroos, Mendy – Benzema, Hazard

Csabi szerint:

Courtois – Odriozola, Nacho, Ramos, Militão, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Benzema, Hazard

Gergő szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić- Rodrygo, Benzema, Hazard

Kristóf szerint:

Courtois – Nacho, E. Militão, Sergio Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Valverde, Benzema, Hazard

Matyi szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić- Hazard, Benzema, Vini Jr.

Pisti szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić- Hazard, Benzema, Vini Jr.

Szoki szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde – Hazard, Benzema

umek szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić- Asensio, Benzema, Hazard

Vik szerint:

Courtois – Nacho, Ramos, Militao – Odriozola, Modric, Casemiro, Kroos, Mendy – Benzema, Hazard

Balázs szerint:

1-1 Kroos (tizenegyespárbajjal: 7-8)

Csabi szerint:

2-2 Benzema, Ramos

Gergő szerint:

1-2 Benzema, Hazard

Kristóf szerint:

0-2 Valverde, Hazard

Matyi szerint:

0-1 Hazard

Pisti szerint:

1-2 Hazard (2)

Szoki szerint:

0-1 Benzema

umek szerint:

2-2 Benzema, Hazard

Vik szerint:

1-2 Benzema, Hazard

Tovább

Courtois: A Real Madrid a világfutball másik dimenziója

Milyen érzés a Real Madridban játszani? „Az idő előre haladtával egyre fontosabbnak érzem magam a Real Madridban. El sem tudtam volna képzelni, hogy egy ilyen klubnál fogok kikötni, ez minden alkalommal eszembe jut, amikor kimegyek a stadionba. Egy játékos, aki egy kis klubnál kezdett el játszani, majd végül a Real Madridba igazol. Ez olyan, mint egy tündérmese.”

A nyomás: „Ha a Real Madrid játékosa akarsz lenni, akkor tisztában vagy azzal, hogy ez nagy nyomással jár. A Real Madrid a világ legnagyobb klubja, és az teszi olyan csodálatossá az itteni létet, amikor megnyersz egy újabb trófeát. A Real Madrid azért a legnagyobb klub a világon, mert folyamatosan érezzük a szurkolói nyomást. Ez a világfutball másik dimenziója.”

Courtois

Eddigi legjobb idény: „A legjobb idényem? Ez attól függ, hogy nyerünk-e trófeákat vagy nem. Szeretek vezér lenni a pályán.”

A Franciaország – Belgium 2018-as válogatott meccs utáni reakciója (A találkozó után élesen kritizálta a franciák játékát, mondván semmit nem csináltak a pályán a szögleten kívül, amiből gólt fejeltek, és anti-futball-csapatnak nevezte őket – a szerk. kieg.): „Ez egy kicsit túlzás volt. De ha először játszol elődöntőt egy világbajnokságon karriered során, és veszítesz 1-0-ra, akkor normális, hogy mérges vagy. Csak csalódott voltam, mert nagyon nyerni akartam.”

BL-győzelmi álmok: „Az apró részletek döntik el a meccseket a BL-ben, az az álmunk, hogy megnyerjük a sorozatot. Eddig még nem sikerült megnyernem a Real Madriddal, de Belgiummal sem nyertem még trófeát, és remélem, hogy mindkettő hamarosan megtörténik.”

Tovább

Militão: Ki fogom érdemelni a helyem

„Remélem, hogy az egész hátralévő karrieremet itt tölthetem. Ez rajtam, és az általam végzett mindennapos kemény munkán is múlik, továbbá azon is, hogy figyeljek oda magamra, ezáltal biztosított legyen, hogy minden megfelelően működjön. Csodálatos lenne megnyerni a BL-t, mindenki erről álmodik. Remélem, hogy többször is megnyerem majd. Mindig pozitívan gondolkodom. Hiszek abban, hogy sikeres lehetek itt, és sok örömet okozhatok a szurkolóknak. Sok trófeát akarok nyerni és történelmet akarok írni a Real Madridnál. Ez az álmom.”

„Kicsit későn kezdtem el futballozni, de annál a klubnál játszottam, ahol édesapám dolgozott. Amikor elmondtam neki, hogy játszani akarok, meglepődött. A gyerekek megkérdezték tőle, hogy jó vagyok-e, ő pedig azt mondta nekik, hogy nem tudja. Engem választottak utoljára, de amikor megkezdődött a meccs, mindenkinek leesett az álla. Innentől kezdve minden vágyam az volt, hogy profi legyek. Sokat tanultam, sokat fejlődtem, és most is minden egyes nap tanulok valamit.”

Militao

„Amikor aláírtam a Real Madridhoz, minden olyan gyorsan történt. Kevesebb mint egy év telt el, és már Madridban voltam, egy álmot éltem meg. Nagyszerű játékosok mellett focizhatok, mindannyian a hőseim. Nagyon boldoggá tesz, hogy a világ legnagyszerűbb klubjában játszhatok.”

„Casemiróval sokat beszélgetünk, rengeteget segít nekem, mivel idősebb nálam. Rodrygo, Vini Jr. és én később érkeztünk a klubhoz, sokat segít nekünk. Ő olyan nekem, mint egy idősebb testvér, mivel a karrierünk hasonlóan alakult. Mindketten São Paulóból jöttünk, a válogatottban is együtt vagyunk, ott is segít nekem mind a pályán, mind azon kívül. Mindig sokat beszélgetünk, olyan, mint egy testvér, tényleg nagy segítség nekem.”

„Ideges volta, amikor debütáltam, de szerintem ez várható volt. Nagyon örültem, hogy lejátszhatom az első meccsemet, egy álmom vált valóra. A családomnak, és mindenkinek szólt, akik látták, hogy milyen boldog vagyok. A pályán kívül visszahúzódó vagyok, nem tudom, mi történik velem, amikor kimegyek a pályára. Nem szeretek veszíteni, nyerni akarok, szerintem ezért is alakulok át teljesen a pályán. Maximálisan a játékra koncentrálok, mindent beleadok a meccseken.”

„Az első idényem a tanulással telt, teljesen új bajnokságba kerültem. Szerintem volt néhány jó meccsem, és sokat tanultam. Szinte azonnal megnyertünk egy trófeát a Real Madridnak egy tizenegyespárbaj után, ami feszült pillanat volt, de nagyszerű érzés és nagy büszkeség volt a győzelem.” (Az Atlético Madrid elleni Spanyol Szuperkupa-döntő, ahol már Militão is a keret tagja volt – a szerk. kieg.)

„Az, hogy a Real Madridban, a világ legjobb klubjában vagyok, nyomással jár, de ez jó dolog, élvezem. Itt van Varane és Ramos, akik olyan sokat nyertek már együtt. Van egy olyan fajta nyomás is, ami kemény munkára sarkall, de amúgy is ezt teszem, szóval… Minden egyes meccsen, edzésen meg kell mutatnom, hogy mit tudok. Lassan, de biztosan ki fogom érdemelni a helyem és a többi játékos tiszteletét.”

Tovább

Beharangozó: Chelsea – Real Madrid: Előre a döntőért!

Ismét egy BL-este vár a Real Madridra, ezúttal az idény eddigi legfontosabb mérkőzésével, amely során a Chelsea-vel kell megküzdeni a döntőbe jutásért a Stamford Bridge-en egy 1-1-es első találkozó után, ami az idegenben lőtt gólnak köszönhetően az angol együttes számára jelenthet továbbjutást egy gólnélküli döntetlen esetén. 

Az tehát biztos, hogy Zidane fiainak gólt kell szerezniük a londoniak ellen, erre pedig a 28 gólos Karim Benzema, a hétgólos Casemiro, és a hatgólos Marco Asensio és Vini Jr. jóvoltából meg is van az esély. A brazil középpályás számára egyébként a jelenlegi az eddigi legeredményesebb bajnoki idénye. Mindenesetre a döntőbe jutáshoz nem csak elöl, de védekezésben is komoly teljesítményre lesz szükség, amihez fenn kell tartani a megszokott magabiztosságot és egységességet a hátsó alakzatban, amelyet az idény során tapasztalhattunk, ezt pedig mi sem mutatja jobban, mint az eddigi 20 kapott gól nélkül meccs.

Real Madrid

„A kemény munkánknak és a hitünknek köszönhetően jutottunk el idáig” – mondta Zidane a találkozó előtti sajtótájékoztatón, ahol Toni Kroos képviselte a játékosokat. A német szerint a csapatnak minden esélye megvan arra, hogy bejusson a döntőbe, és ezért mindent meg is fog tenni. A francia mester keretébe visszatért Sergio Ramos, de Ferland Mendy és Valverde is csatlakozott a csapathoz. Hogy melyikük lép pályára ma este, az még kérdéses.

A Chelsea komoly esélyese a Bajnokok Ligája idei kiírásának, és rendkívül kemény ellenfélnek bizonyultak a Madrid számára. Tuchel fiai a sorozat egyik legkeményebb védelmi vonalát alkotják, a Manchester City-vel egyetemben mindössze négy gólt kaptak az aktuális kiírásban. Olivier Giroud (6) és Timo Werner (3) a legeredményesebb játékosaik a BL-ben, a hétvégén pedig egy Fulham elleni 2-0-s győzelemmel melegítettek a ma esti meccsre. 

Thomas Tuchel a meccs előtti sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, hogy az első találkozó eredménye semmiben nem befolyásolta csapata felkészülését, a céljuk pedig egyértelműen a győzelem. A német szakembert Andreas Christensen kísérte el a sajtótájékoztatóra, a védő szerint pedig rendkívül fontos, hogy ellehetetlenítsék a Madrid játékát, labdaszerzés után pedig jó játékkal okozzanak problémát a blancók védőinek.

Amennyiben a Madridnak sikerül kiharcolnia a továbbjutást, a Manchester City ellen lép pályára az isztambuli döntőben.