Gy. András
Zidane: Teljesen megérdemelt győzelem volt
„Mi irányítottuk a meccset, megérdemelten nyertünk. Megvoltak a helyzeteink a harmadik, vagy akár a negyedik gólhoz. Voltak időszakok, amikor szenvedtünk, de ez azért volt, mert ez a meccs rengeteget kivett belőlünk, ugyanúgy, ahogy a Liverpool elleni is. De az ilyen csapatok ellen ez normális. Jól megérdemelt Real Madrid-győzelem volt.”
„Lucas nem tudta folytatni egy rúgás után, Odriozola pedig beállt a helyére, de semmi nem változott. Egy ez nehéz meccs volt, mivel bár mi lőttük az első gólt, vissza kellett állnunk. A Barcelona egy nagyon jó csapat, és megtalálják a réseket a játékosaik képességeinek köszönhetően.”
„Fizikálisan a határon vagyunk. Ez ma ebből a szempontból borzasztó meccs volt, de ilyen a futball, most ezzel főzünk, de jobb érzés így, hogy megvan a három pont. Nem fogunk megváltoztatni semmit, folytatnunk kell tovább, mivel még semmit sem nyertünk. Ez egy meccs, három pont, és semmi nem változott. Ugyanúgy harcban állunk, mint a többi csapat.”

„Akár rosszul mennek a dolgok, akár jól, nem hallgatok külső hangokra. Az idény végéig semmi nem fog változni. Folytatnunk kell, amit csináltunk eddig. Tudjuk, hogy bonyolult és nehéz lesz, de megyünk előre. Nem foglalkozunk azzal, hogy mit mond a külvilág, mivel ez egyáltalán nem segítene.”
„Nacho egy rendkívül sokoldalú játékos, hosszú ideje van már a klubnál, nagyon jól ismeri a helyet. Mindig készen áll a játékra, ha szükségünk van rá. Jól teljesített ma, minden játékosommal elégedett vagyok, hiszen nem könnyű véghez vinni azt, amit csinálunk épp.”
„Néhányan kevesebbet, néhányan többet játszanak, de a hármas csere jól működött. Fontos, hogy mindenki kivegye a részét, hiszen szükségünk lesz mindenkire. Mindannyian elkötelezettek a közös ügyért, elégedett vagyok velük.”
„Még két sorozatban is versenyben vagyunk. Ott vagyunk a BL-ben, tovább akarunk harcolni, nyerni akarunk. Lehet, hogy vannak problémáink, de nem kell félnünk semmitől, hinnünk kell az elvégzett munkánkban. Még mindkét sorozatban állunk, keményen kell dolgoznunk tovább. A csapat a határon van, most pihennünk kell a szerdai meccsre, ami ismét nagyon nehéz lesz.”
Nacho: Három nagyon fontos pontot szereztünk
Nacho:
„Három nagyon fontos pontot szereztünk most a bajnoki címért folytatott harcban. Tovább kell nyomnunk, hiszen még hosszú út áll előttünk. Egy klasszikus megnyerése mindig különleges érzés, nagyon jó dolog, különösen akkor, ha ilyen szoros az állás a tabellán, miközben mindenki a trófeáért küzd. Ez egy nagyon fontos győzelem volt.”
„Nagyon jól kontráztunk. A Barcelona szereti tartani a labdát, tudnak gondot okozni, jól kell védekezned, szükségünk is volt erre a végén, de kétgólos előnyünk volt, ami segített abban, hogy győzni tudjunk. Keményen kellett dolgoznunk, de megvan a győzelem, ez a legfontosabb.”
„Nagyon erős keretünk van, mindannyian kivesszük a részünket az ilyen nagy meccseken, mint a mai, vagy a minap a Liverpool elleni.”
„Az edző mindannyiunkban hisz, 100%-on pörgünk. Még mindig vannak igazán nagy dolgok, amikért harcban állunk.”
„A Mendy-esetnél pont a rossz oldalon álltam, nem tudok mit mondani. Ha majd megnézem, lesz róla véleményem.”

Courtois:
„A második félidőben vissza kellett állnunk, ami nagyon nehéz volt, de kitartottunk, jó munkát végeztünk. A csapat tudja, hogy hogyan kell küzdeni, ma is ezt tettük. Csapatként védekeztünk, ha kellett. Volt néhány lövésük, de sikerült hárítanom őket. Amikor így leszakad az ég, és teljesen elázol, a kezeid, karjaid megfagynak, de a meccsen dolgozik az adrenalin, és megfeledkezel erről.”
„Alba középre adott labdája? Ma videókat néztem Robertóval, és láttuk, hogy sokszor próbálkoznak ezzel a figurával. Amikor láttam, hogy egyedül van, éreztem, hogy mi lesz, és meg tudtam állítani.”
Beszámoló: Real Madrid – Barcelona: Megvan a győzelem az El Clásicón!
Zinédine Zidane egyetlen helyen változtatott kezdőcsapatán a Liverpool elleni BL-negyeddöntőhöz képest, ezúttal Fede Valverde került be a kezdőbe, míg Asensio csak a padon kapott helyet. Koeman mester Griezmannt és Piquét is a padon hagyta, a védelem közepén Araujo kezdett, a támadósort pedig a Dembelé – Messi páros alkotta.
A találkozó El Clásicóhoz méltó tempóban kezdődött, a Real Madrid pedig ki is használta ezt az időszakot arra, hogy egy fantasztikus Benzema-sarkazással megszerezze a vezetést. Jordi Alba hibázott nagyot, amit Fede Valverde remekül kihasznált, és kilőtte magát a Barcelona kapuja felé. Ezt követően tökéletes ütemben szöktette a szélen Lucas Vázquezt, aki a középen érkező Benzemához passzolt, a francia pedig szépségdíjas mozdulattal váltotta gólra a tökéletes passzt, sarokkal juttatta Ter Stegen kapujába a labdát. 1-0.
A Real Madrid akarata érvényesült a pályán, aminek köszönhetően kétgólos előnyre tett szert a hazai együttes. Viníciusszal szemben követtek el szabálytalanságot a tizenhatoson kívül, a megítélt szabadrúgást Kroos végezte el, akinek lövése két emberen megpattanva (végül Jordi Alba fejéről) került a kapuba.

A Real Madrid támadásainál minden alkalommal úgy tűnt, mintha a Barcelona emberhátrányban lenne, és csak a kapufának és Ter Stegen remek teljesítményének köszönhetik a katalánok, hogy nem kapták meg a harmadik gólt. Először Fede Valverde gólt érdemlő lövése csattant a kapufán, a kipattanó lövést Lucas Vázquez küldte kapura, ám a vendégek kapusa védeni tudott.
Vázquez aztán egy labdaszerzésnél szerencsétlenül ütközött az ellenfelével, lényegében térd a térddel csattant, így Zidane mester Odriozolát küldte pályára a védelem jobb oldalára.
A Barcelona szinte alig tudott épkézláb támadást végig vinni az első félidőben, az első komolyabb helyzetre a játékrész végéig kellett várni. Persze az hozzátartozik az igazsághoz, hogy helyzetről sem beszélnénk, ha a kérdéses szögletet megelőző szituációnál helyes bírói ítélet születik, és kirúgást ítél Gil Manzano. A szögletet mindenesetre Messi végezte el, akinek középre lőtt labdája a kapufán csattant.
A második félidőben aztán már nem csak szemerkélő eső, hanem szélviharral párosuló ömlő eső várta a játékosokat, a katalán oldalon pedig Griezmann érkezett Dest helyére.
A Barcelona mindent megtett annak érdekében, hogy csökkentse a hátrányát, ami végül szerencsésen sikerült is nekik. A láthatóan az utolsókat húzó Valverde fájdalmait kihasználva Jordi Alba középre adta a labdát, amely Griezmann valóban szép mozdulata után (lényegében átverte Militãót) eljutott Minguezához, a katalánok játékosa pedig egy rendkívül furcsa mozdulattal juttatta hálóba a labdát, lényegében úgy, hogy belebotlott a játékszerbe. 2-1.

Asensio a gólt már a vonal mellől nézte végig, azonnal be is állt Valverde helyére. Nem sokkal később Vinícius került közel a gólhoz, amikor középre lőtt labdájába Araujo ért bele szerencsétlenül, ám a megpattanó labda végül a kapufáról kifelé pattant.
Koeman aztán Busquets helyére pályára küldte Sergio Robertót, aki január óta először játszott. Nagy volt az iram ezekben a percekben is, a Barcelona próbált kiegyenlíteni, ami a Real Madrid számára területeket nyitott. Kroos például fejjel vehette volna be a kaput, de célt tévesztett.
Zidane utolsó cseréit már a pihentetés vezérelte, hiszen Kroos, Benzema és Vinícius helyére Isco, Mariano és Marcelo állt be, miközben Koeman is változtatott. Araujo helyett Ilaix, Pedri és Dembelé helyett pedig Trincao és Braithwaite állt be.
Nem múlhat el El Clásico vitás helyzetek nélkül, az egyik ilyen a Real Madrid tizenhatosán belül történt, az utolsó percekben. A Barcelona tizenegyest reklamált, miután Ferland Mendy és Braithwaite között volt minimális kontakt a tizenhatoson belül, egy teljesen ártalmatlan szituációban, egy elveszett labdánál. Gil Manzano és a VAR azonban nagyon helyesen úgy ítélte meg, hogy az eset nem ér büntetőt, amivel a katalánok olyannyira nem értettek egyet, hogy a találkozó után a cserepadon ülő Piqué még a pályán lerohanta a bírót, hogy néhány keresetlen szót intézzen irányába, a meccs utáni interjúk során pedig Koeman mester hagyta faképnél a kérdező újságírót, mert az nem volt hajlandó azt mondani, hogy valóban büntetőt kellett volna ítélni.
Casemiro az utolsó percekben még begyűjtött két sárga lapot, amiért megkapta a piros kártyát is, így idő előtt mehetett zuhanyozni, a Barcelona pedig a hosszabbítás pillanataiban még megpróbált kiegyenlíteni. Ter Stegen is felment a blancók kapujához, még lövéssel is próbálkozott, de az igazán nagy helyzet Ilaix előtt adódott, aki az utolsó pillanatban a kapufát találta telibe. Ezt követően változás már nem történt, így a Real Madrid 2-1-es győzelemmel zárta a mérkőzést úgy, hogy lényegében Zidane meste még pihentetni is tudott játékosokat a Liverpool elleni BL-negyeddöntő visszavágójára.
Beharangozó: Real Madrid – Barcelona: Az első El Clásico a Di Stéfanóban
Az Alfredo Di Stéfano Stadion ma este a spanyol bajnokság legjobban várt mérkőzésének ad otthont, története során először. A Real Madrid a Barcelona együttesét fogadja 21:00-kor a LaLiga 30. fordulójában. A két csapat 9 mérkőzéssel a sorozat befejezése előtt találkozik egymással úgy, hogy mindketten harcban állnak a bajnoki címért.
A harmadik helyezett csap össze a második helyezettel úgy, hogy mindössze két pont választja el egymástól a két csapatot a tabellán. Zinédine Zidane együttese mostanra érkezett el az idény legkritikusabb szakaszához, ám tette ezt úgy, hogy 12 mérkőzés óta nem talál legyőzőre, legutóbb a hétközi BL-negyeddöntőben verte a Liverpoolt. Ha a blancóknak sikerül egy újabb győzelmet bezsebelniük ma este, akkor átveszik a második helyet a tabellán, és tovább javítanak a két csapat egymás elleni eredményén, tekintettel arra, hogy az őszi klasszikuson 3-1-es győzelmet arattak.

„Tudjuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de készen állunk” – mondta Zinédine Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján. A blancók szeretnének tovább javítani veretlenségi sorozatukon, ami a LaLigában 10 mérkőzés óta tart, és bíznak abban, hogy Karim Benzema is megőrizte remek kapu előtti formáját, hiszen legutóbbi négy mérkőzésén 6 gólt szerzett. A 19 fős keretbe végül nem került be Eden Hazard, ráadásul az a Sergio Ramos sem a keret tagja, aki 2011 májusa óta minden klasszikuson pályára lépett. Ott van azonban a szintén remek formában lévő Vinícius, aki a Liverpool elleni meccsen kétszer is megtréfálta Alissont.
A Real Madrid és a Barcelona összecsapásai minden alkalommal szenvedélyesek, küzdelmesek, ez pedig most sem lesz másképp. A legutóbbi három összecsapáson két madridi győzelem és egy döntetlen született. Bár a Barcelona a BL-ben már nem érdekelt, a bajnokságban szintén jó sorozatban van, hiszen a legutóbbi hat mérkőzését (Valladolid, Real Sociedad, Huesca, Osasuna, Sevilla, Elche) meg tudta nyerni.
A találkozó előtt Koeman mester többek között arra hívta fel a figyelmet, hogy bár a találkozó nem dönti el a bajnoki cím sorsát, az esetleges győztes komoly morális lökést kaphat a hátralévő fordulókra.
Koeman: Nem holnap dől el a bajnokság
„A csapat magabiztos, mostanában jó eredményeket értünk el. Mindkét együttes harcban áll a bajnoki címért. A játékosok sok meccset játszottak, fontos, hogy frissen nézzenek szembe a bajnoki véghajrával. A csapat sokat javult, bár az előző klasszikuson sem voltunk rosszak. A második félidőben veszítettünk. Védekezésben és támadásban is javultunk azóta. Holnap ugyanazt kell csinálnunk, mint eddig, annak ellenére, hogy a Real Madrid lesz az ellenfelünk.”
„A holnapi eredmény nem dönti el a bajnokságot, még sok meccset kell lejátszani, ráadásul nehéz meccsek várnak ránk. Bárki is nyer holnap, az komoly morális löketet kap a hátralévő meccsekre.”

A kép forrása: YouTube (FCBarcelona.com)
„A Clásico különbözik minden más mérkőzéstől. A Barcelona jól teljesít, sok pontot gyűjtött, jó sorozatban van, ami nagyon pozitív. A Real Madrid komoly kritikákat kapott, de még mindig életben vannak a BL-ben, és harcban állnak a bajnoki címért is. Több játékrendszerben is tudnak játszani. A mi feladatunk az, hogy ezek mindegyikére felkészüljünk.”
„Sergi Roberto és Piqué is fontos játékosok, nem csak a minőség miatt, amit képviselnek, hanem a személyiségük miatt is. Ez egy olyan meccsen, mint a holnapi, különösen fontos. Piqué személye rendkívül sokat számít az ilyen találkozókon, hiszen ő a kapitány. Fizikálisan mindkét játékos rendben van, izgatottak a holnap miatt.”
„A legjobb Messire lesz szükségünk, de a legjobb Barcára is. Jól kell játszanunk, a megfelelő dolgokat kell csinálnunk a bajnokságban is. Jól kell járatnunk a labdát, hogy helyzeteket tudjunk kidolgozni.”
„Sergio Ramos és Varane kiesése nagy veszteség a Real Madrid számára, mivel két nagyon jó középső védőről beszélünk, az egyikük ráadásul a kapitányuk. De a Liverpool ellen már megmutatták, hogy vannak kiváló játékosaik, akik tudják helyettesíteni a hiányzókat.”
Zidane: Tudjuk, hogy nehéz meccs lesz, de nyerni akarunk
„Ugyanúgy készülünk erre a meccsre is, mint bármelyik másikra. Tudjuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de készen állunk. Volt néhány napunk a regenerálódásra, készen állunk a mérkőzésre.”
„Az Atléticónak van egy kis előnye, mivel ők játszanak először. Bármi is történjék, a bajnoki cím sorsa a végsőkig nyitott lesz. Nagyon nehéz és versenyképes sorozat ez, bármelyik csapat képes lehet a győzelemre, az utolsó pillanatig nyitott lesz a küzdelem. Még sok pontért lehet játszani. Sokat javult a védekezésünk az elmúlt időszakban, nagyon jó teljesítményre lesz szükségünk, ha nyerni akarunk. Az idénynek még nincs vége, még semmit nem nyertünk. Továbbra is keményen kell dolgoznunk, és maximális koncentrációra lesz szükségünk.”
„Keményen dolgozunk minden egyes nap, készülünk a meccseinkre, és folytatni szeretnénk ezen az úton. Még mindig sok van hátra az idényből, de jó formában vagyunk, ezt kell fenntartanunk. Még sok pontot lehet gyűjteni, van miért játszani. Két sorozatban is életben vagyunk, szeretnénk, ha ez így is maradna.”

„Hazard és Vini Jr. is rendelkezésünkre áll. Eden is a mi játékosunk, elégedettek vagyunk a munkájával. Sok problémánk volt a sérülésekkel, aminek nem örülünk, de ez egy mély keret, ahol a játékosok elkötelezettek és játszani akarnak. A legfontosabb az, hogy a csapat minden meccsen a győzelemért küzd. Vinivel is elégedettek vagyunk, keményen dolgozik, még nagyon fiatal. Békén kell hagynunk, nem szabad állandóan arról beszélnünk, hogy ő a legjobb. Nyugodt és a munkájára koncentrál. Így kell folytatnia.”
„Reméljük, hogy nem ez lesz Ramos utolsó Clásicója. Bízom benne, hogy itt marad.”
„Ez a meccs is csak három pontról szól, ahogy az Eibar vagy a Cádiz elleni. Nem ugyanolyan hatása van, de akkor is három pontot ér, mi pedig megpróbáljuk majd megnyerni, bár tudjuk, hogy nehéz lesz. Nem gondolok arra, hogy ha veszítünk, akkor elbuktuk a ligát, egyszerűen csak a felkészülésre koncentrálok, és arra, hogy mindent beleadjunk. Pozitívan állunk a meccshez, jó futballt akarunk játszani.”
„Nagyon jól ismerem Mbappét, de ő nem a játékosom. Csak a holnapi meccsről beszélhetek, csak ez foglalkoztat. Ő egy nagyszerű játékos, meglátjuk, hogy mit tesz majd a jövőben, de jelenleg ez nem az én dolgom.”
„Remélhetőleg Messi marad a Barcelonában. Jó neki ott, és a spanyol bajnokságnak is jót tesz, ha marad. Tudjuk jól, hogy milyen kiváló játékos. Lehet, hogy nem ő lövi a gólokat, de a Barcelona ellen játszunk. Mindannyian remek játékosok, mi pedig megpróbáljuk visszafogni az erősségeiket, és megpróbálunk jól bánni a labdával.”
„Militão is nagyon fiatal, rengeteget tanul. Napról napra fejlődik, ez pedig nagyon jó, mivel ő a jelen és a jövő játékosa. Örülünk, hogy velünk van.”
„Mindannyian ismerjük Asensio kvalitásait. A támadó játékosoknak szükségük van a gólokra, neki pedig egyre jobban megy, túl van már a sérülésén. Amikor gólt szerez, tovább nő az önbizalma, még szabadabban játszhat a pályán. Most ez történik vele. A játékosok tudják, hogy sok meccset kell lejátszani, három naponta versenyeznünk kell. Minden meccs megterhelő, jól fel kell készülnünk.”
„Hazard játéka nem függ a nemzeti csapattól vagy a Real Madridtól, ez a játékos döntése. Az érzései nagyon fontosak, ez is része a felépülési folyamatnak.”
Benzema: Néha keményebb vagyok Vinivel, de csak az ő érdekében
„Nehéz mérkőzés lesz. A Barcelona is szereti tartani a labdát, és mi is. A meccsen döntő fontosságú lesz a középpálya. Ahogy az előző összecsapásunkon, most is a győzelemre törekszünk majd, mivel ez is olyan lesz számunkra, mint egy kupadöntő. Jó formában vagyok, mind fizikálisan, mind mentálisan. A keret minden tagja készen áll erre a kritikus időszakra.”
„Nekem, és mindenki másnak is ez a világ legnagyszerűbb meccse, ezért is olyan különleges dolog betalálni rajta. Amikor van szerencséd gólt szerezni a Barcelona ellen, az különleges érzés, hiszen ez egy El Clásico. Mindkét klub történelme nagyszerű, ez egy rendkívül fontos összecsapás. Régen mindig arról álmodoztam, hogy játszom rajta. A Clásicók olyan meccsek, amiket már gyerekkoruk óta követnek az emberek. Hatalmas a nyomás, mielőtt pályára lépsz, szóval elképzelhetitek, hogy mekkora, amikor már a pályán vagy. Mindenesetre minden Barcelona elleni meccset élvezünk.”
„Mindennek fontos szerepe van, amit a pályán képesek vagyunk megtenni. Fontos a felállás, és hogy ne azzal foglalkozzunk, ők mit csinálnak. Ha nyomás alatt tartjuk őket, akkor azt a lehető legerősebb szinten kell megtennünk, ha pedig megszerezzük a labdát, akkor azt a lehető legtovább kell megtartanunk, mivel nem szeretik üldözni.”

„A Barcelona mindig sokat birtokolja a labdát, van egy remek kapusuk, és ott van Messi, a játékos, aki mindennek az alapja a Barcelonánál. Nagyon óvatosnak kell lennünk vele, mert rendkívül veszélyes.”
„Mindenki a közös célért hajt, ez látszik az edzéseinken is. Amikor a csapat jól teljesít az edzéseken, az a meccseken is meglátszik, ahol szintén jól tudunk teljesíteni. Bárki is lépjen pályára, mindig mindenki belead mindent. Igaz, hogy a rengeteg sérülés nem segít. Kulcsfontosságú meccsek jönnek, de ahogy a pályán is látszik, jó formában vagyunk.”
„Nem tudom, hogy ez-e a legjobb idényem, de minden évben nulláról kezdek, és jobban akarok teljesíteni, mint az azt megelőző szezonban. Tudom, hogy jó sorozatban vagyok, és ha ezt tudom tartani, és ezzel hozzásegíthetem a csapatot a meccsek megnyeréséhez, pontok gyűjtéséhez. Ahogy mindig mondom, a legfontosabb az, hogy meccseket nyerünk.”
„Mindig büszkeséggel tölt el, ha magamra ölthetem ezt a mezt, amelyet olyan nagyon tisztelek. A Real Madrid a világ legnagyobb klubja. Nagyon élvezem az itteni mindennapokat, mivel nagyon fontos számomra a klub. Mindig az volt az álmom, hogy itt játsszak, és most, hogy itt vagyok, kiélvezek minden egyes napot.”
„A pályán szabadnak érzem magam, azt teszek, amit akarok. Segítek a csapatnak egy-egy figura elindításában vagy épp befejezésében. Gyerekkorom óta így játszom, és nagyon élvezek minden meccset és edzést a csapattal.”
„Nehéz idény van mögöttünk. Az ellenfelek minden idénnyel egyre erősebbek, nagyon mélyen kielemeznek minket. Ez látszik a pályán is, mindenesetre az idény eddig jól alakul. A LaLigára és a BL-re koncentrálunk. Nincs sok hátra az idényből, most már futószalagon jönnek a fontos meccsek.”
„Ez a bajnoki hajrá az utolsó pillanatig fog tartani. Nagyon kemény lesz, de minden meccset döntőként kell kezelnünk. Még mindig versenyben vagyunk a BL-ben és a bajnokságban, én pedig remélem, hogy sikeresek lehetünk a végén. Mindig arra koncentrálunk, hogy meglegyen az éhségünk arra, hogy a legjobbunkat nyújtsuk és trófeákat nyerjünk.”
„Zizou egy legenda. Mind játékosként, mind edzőként. Nagy önbizalmat ad nekünk, nyugalmat áraszt, és egy játékstílust is meghonosított. Edzőként szereti, ha tartjuk a labdát, jól mozgunk és gólokat szerzünk. Szeretünk a kezei alatt játszani.”
„Vini egy nagyon fiatal játékos, de én hiszek benne, mivel minden megvan benne ahhoz, hogy sikeres legyen ennél a klubnál. Ezért is beszélek vele olyan sokat a pályán, néha talán kicsit hangosan, de csak az ő érdekében. Sokkal többet adhat még a csapatnak, hiszen ha tényleg akarja, akkor egy fenomén.”
Jürgen Klopp: Van esélyünk a fordításra, de nem ilyen játékkal
„Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy szerintem nem érdemeltünk ma győzelmet. Nem játszottunk elég jól ehhez, és talán ez az, ami miatt a legjobban aggódnom kell. Különösen az első félidőre igaz ez, ahol nem játszottunk elég jó focit. Nagyjából nyomás alatt tartottuk őket, ez igaz, távolról kellett lőniük úgy, hogy nem volt tiszta célpont előttük. Ezeket a labdákat megszereztük, de a második passzunkkal nagyjából oda is adtuk nekik őket. Ez nem segített. A futball egy olyan sport, ahol a hibák teljesen normálisak, de a hibákat a megfelelő helyen kell elkövetned. Ha ezt teszed, akkor visszaszerezheted a labdát egy visszatámadással, vagy valami hasonlóval. De ha teljesen váratlan helyzetben vagy, és odaadod a labdát az ellenfélnek, az trükkös tud lenni.”
„Szóval bekaptuk az első gólt, a másodikat aztán tálcán kínáltuk nekik, de nem ez volt a meccs legnagyobb problémája. A második félidőben jobban teljesítettünk, jobb focit játszottunk, próbáltunk helyzeteket kialakítani. Ez persze egy nagyon szenvedélyes, és mélyen védekező Real Madrid ellen nagyon nehéz, úgy, hogy a kontráik rendkívül veszélyesek. De meglőttük a gólunkat, ami egyértelműen pozitívum, vagyis az egyetlen pozitívum ma este, ennyi. Hogy többet érdemeltünk volna, mint 3-1? Hogy őszinte legyek, nem tudom.”
a kép forrása: YouTube (liverpoolfc.com)
„A Sadio-esetre azt kell mondanom, hogy nem értem, mit csinált a bíró ma este. Ezt magamra is vettem, mivel Sadio esetét úgy kezelte, mintha tiszta szerelés lett volna, mintha feldobta volna magát, vagy valami ilyesmi, és onnantól kezdve Sadiónak semmit nem fújt be, ez pedig nem helyes. Ezt el is mondtam neki a meccs után. Szerintem igazságtalan volt Sadióval, ennyi. De ez semmin nem változtat. Nem ő veszítette el a meccset, hanem mi nem voltunk elég jók ahhoz, hogy jobb eredményt érjünk el.”
„Keita lecserélése taktikai döntés volt. Az ilyen dolgokat nem szeretem a munkámban. Meghozol egy ilyen döntést, és olyan, mintha egyetlen játékos lenne a felelős az első félidőben látottakért. Naby nem volt felelős. Nem játszott egy ideje, különösen nem kezdőként. Nem voltunk meccsben, Naby sem játszott jól, de mindláttuk a meccset, úgyhogy akkor kellett néhány változtatást eszközölnöm. Szóval nem Nabyról szólt, de megtettem, és most nem örülök neki, mert úgy beszélünk róla, mintha Naby lenne a felelős. Nem erről van szó. Taktikai döntés volt, ennyi.”
„Természetesen Trent tanulni fog a hibájából. Az ilyen hibák nem véletlenül történnek, mindennek megvan az előzménye és az utótörténete is. Nem tetszett a játékunk az első félidőben. Egyszerűen nem voltunk meccsben, ez a mi hibánk, és kritikusnak kell lennünk magunkkal szemben. És ilyen dolgok előfordulnak: rosszul ítélünk meg valamit, röviden passzolunk a kapusnak… Akkor Trent csinálta ezt fejjel, de máskor meg lehetőséget adtunk nekik, hogy kihasználják a sebességüket, és túl könnyen mögénk tudtak kerülni, amikor váratlan pillanatokban veszítettünk labdát. Ha kielemzed a Real Madridot, a náluk meglévő természetes egyéni kvalitásokat, a sok oldalváltást, a labdajáratást… Ott van náluk a világ legjobb középpályásai közül három, akik olyanok, mintha már húsz éve együtt játszanának. Ha megszerzik a labdát, akkor Modric, de különösen Kroos, és Casemiro továbbítja a labdát, és máris nyomás alatt vagy, és nem tudod, hogy hol a csatár, mert körbe futnak. Az ilyen hibák megtörténnek. Nem ez a bajom a meccsel, mivel ilyen dolgok megtörténhetnek egy Real Madrid ellen. De csak akkor, ha labdát veszítesz. Viszont mi túl sokszor veszítjük el. Ennyi a történet. Ha tovább akarsz jutni az elődöntőbe, ami teljesen rendben van, akkor azt ki kell érdemelni a pályán mutatott teljesítménnyel, mi pedig ma este nem voltunk elég jók a győzelemhez. Az egyetlen jó hír az, hogy van még egy meccs, de persze nem arról van szó, hogy nálunk lenne az előny. Nagy a nyomás rajtunk, meg kell mutatnunk, hogy tudjuk kezelni.”
„Nem válogathatunk, minden trófeáért küzdenünk kell. Ez nem úgy működik, hogy most meghozzuk azt a döntést, hogy úgysincs esélyünk a Bajnokok Ligájában, így csak a bajnokságra koncentrálunk. A PL-ben nem tudunk minden héten változtatni, az utolsó pillanatig kell küzdenünk, és ezt is fogjuk tenni. A ma esti egy remek eredmény a Real Madrid számára, és nem azt mondom, hogy lenne bármilyen előnyünk, de ahogy közeledünk a következő mérkőzés időpontjához, egyre kevésbé lesz jó nekik és egyre kevésbé lesz rossz nekünk, mivel természetesen van esélyünk. De sokkal jobban kell játszanunk, nem úgy, mint ma. Például amikor néhány évvel ezelőtt 3-0-ra kaptunk ki a Barcelonától, nagyszerű meccset játszottunk. Ez egy komoly különbség, mert ma nem így tettünk, viszont tudunk sokkal jobban játszani, tudunk sokkal kellemetlenebb ellenfél lenni, és ezt kell biztosítanunk a jövő hétre. Most regenerálódnunk kell, az Aston Villa elleni meccsre kell koncentrálnunk, ami nagyon fontos számunkra, nem csak az ellenük az elmúlt időszakban elért eredmények miatt.”
A kép forrása: YouTube (liverpoolfc.com)
„Ha elveszítesz egy meccset, akkor bírnod kell a kritikát, ezzel nincs problémám. Hogy őszinte legyek, sok remek letámadást láttam. Ha a Real Madrid arra kényszerül, hogy hosszú labdákat küldjön a térfelünk közepére úgy, hogy nincs ott csatár, az jó dolog. De nem szerezheted meg mindig ezeket a labdákat. A baj az, hogy túl könnyen adtuk el a labdát. Egy igazán jó meccshez az kell, hogy igazán jól érezd magad, és ezt lépésről lépésre építsd fel, az első félidőben pedig ennek nyoma sem volt. Egy pillanatra sem tűnt jónak a félidő, azt hiszem egyetlen kapura lövésünk sem volt, ami nem jó jel egy focimeccsen, és ezt a problémát nem tudtuk megoldani. A félidőben volt egy nagyon fontos szünet, ott lehetőségünk volt nulláról elindulni, ezt próbáltuk megtenni. Meglőttük a gólunkat, jobbak voltunk, sokkal jobbak, mint előtte. Nem voltunk nagyszerűek, de sokkal jobban játszottunk, mint az első félidőben, és még a második gólunkat is meglőhettük volna, ami nagyszerű lett volna. Nem tette volna semmissé az első félidőt, de jobb eredményt tudtunk volna elérni. De most ez van. A sok mai problémánk ellenére is az egyik gólt úgy szerezte a Real Madrid, hogy odaajándékoztuk nekik a labdát, és a másik két találatuknál is mi hibáztunk. A helyzet az, hogy ha nem követjük el ezeket a hibákat, és jobban játszunk a visszavágón, amire igenis képesek vagyunk, akkor egy teljesen új meccset fogunk látni, és meglátjuk, hogy mi lesz az eredmény.”
„Természetesen teljesen más lesz a visszavágó a szurkolók nélkül. Teljesen más. Ha érzelmes emlékeket akar felidézni az ember, akkor visszanézi a Barcelone elleni meccset, aminek a 80%-a a stadion hangulatának köszönhető. Szóval igen, most enélkül kell megcsinálnunk. De nem arról van szó, hogy most itt ülök, és azt gondolom, hogy a fordítás a mi védjegyünk, mindig megcsináljuk. Időnként sikerült, de mindig mögöttünk voltak a szurkolóink a stadionban. Ezúttal nem így lesz, szóval nem tudom, hogy meg tudjuk-e csinálni, de azt megígérhetem, hogy meg fogjuk próbálni. A srácok nagyon nyerni akartak ma, de az első félidőben valamiért nem tudtunk jól játszani, szóval ki kell találnunk, hogy miért történt ez, változtatnunk kell, és újra meg kell próbálnunk. Ez a mai meccs nagyon fura és nehéz volt, egy más helyzet volt ezzel a stadionnal, de az Anfield legalább egy megfelelő stadion, és megfelelő lesz számunkra.”
Zidane: Vini megérdemli a sikert
„Elégedett vagyok a játékosokkal. Készülünk a meccsekre, és ez egyáltalán nem könnyű feladat. Sikerült folytatnunk a jó sorozatunkat. Az első perctől irányítottuk a meccset. A második félidő elején egy kicsit szenvedtünk, mivel a pályán van egy másik csapat is, és az egyetlen helyzetükből betaláltak, de alapvetően megérdemelt a 3-1-es végeredmény. Komoly erőfeszítéseket tettünk. A játékosok elfáradtak, most ki kell élveznünk, amit tettünk, jól ki kell pihennünk magunkat, regenerálódnunk kell, majd holnaptól már a szombati meccsre kell koncentrálnunk.”
„Nem változtattunk semmin. Pályára lépett Militão Varane helyett. 4-3-3-as felállást terveztünk, így maradtunk annál, amit szerettünk volna. Örülök a csapatnak, mivel nem könnyű kezelni egy játékos utolsó perces kiesését. Sok dologgal kellett megküzdenünk ebben az idényben, de mindig készen állunk, és ezt ma este ismét megmutattuk.”

„Nem vagyok benne biztos, hogy ez volt Vini eddigi legjobb teljesítménye, de annyi bizonyos, hogy egy negyeddöntőben két gólt szerezni nagy fegyvertény neki és a csapatnak is. Keményen dolgozik, ahogy a többiek is, és mindig fontos egy játékosnak, ha gólt szerez. Először is nagyon örülök neki. Ő és a csapat is nagyszerű munkát végzett, különösen védekezésben. Tudjuk, hogy milyen kiváló játékos, amikor van területe, ahogy az első gólnál is láthattuk. Örülök, mert az egyetlen dolog, ami hiányzott a játékából, az a gól volt. Figyelembe véve azt, hogy mennyit dolgozik, ez a két gól mind neki, mind a csapatnak nagy önbizalomnövelő lesz. Megérdemli.”
„Még nagyon messze vagyunk attól, hogy bármit is nyerjünk. Eddig még nem nyertünk semmit. Örülünk az eredménynek. A játékosok csodálatos munkát végeznek, a minket sújtó dolgok ellenére is. Elégedettek vagyunk a helyzetünkkel. Még hosszú az út, még két sorozatban is harcban állunk, továbbra is küzdeni fogunk. Ez még csak az odavágó volt, tudjuk, hogy egy visszavágó is vár még ránk, a terveink szerint azonban úgy állunk hozzá a meccshez, mintha még mindig 0-0 lenne az állás. Egy újabb nagyon kemény meccs vár ránk a visszavágón.”
„Ilyen a csapat karaktere. Minden játékos átmegy nehéz időszakokon, nem volt ez könnyű számukra, de abban biztos vagyok, hogy ennek a csapatnak megvan a személyisége ahhoz, hogy megfordítsa a dolgokat. Keményen küzdenek a pályán, mindent beleadnak minden mérkőzésen. Ennek a csapatnak nincsenek határok, ami nagyszerű, mindig többet akarnak. Rengeteg tapasztalattal bíró játékosaink vannak, akik már nagyon sok címet nyertek, de továbbra is ez a céljuk, ez pedig megmutatja a keret minden játékosának karakterét.”
„Minden meccsre felkészülünk. Tudtuk, hogy a szélső védőik támadó szelleműek, és problémákat okozhatnak nekünk. Jól felkészültünk, a többi a pályán lévő játékosokon múlik, nekik kell elvégezniük a feladatot. Amit nagyon jól csináltunk, az a védekező munka volt. Először is jól kell védekezni, és ezt most mindenki megtette. Ha jól védekezel, akkor lesznek lehetőségeid támadásban is. Ez ma is látszott, hiszen ott volt Toni csodálatos labdája, a Vini előtti terület. Az első gól lenyűgöző volt.”
„Minden játékosunkat jól ismerjük, mindenki remek munkát végez. Kroos, Modric és Casemiro nagyon tapasztalt játékosok, meg akarják mutatni, hogy mennyire jók, és ezt is teszik újra és újra.”
„Le kell játszanunk a visszavágót. Szurkolókkal, vagy szurkolók nélkül a Liverpool lesz az ellenfelünk, ők pedig mindent bele fognak adni a győzelemért. Készen kell állnunk, nehéz visszavágó vár ránk, és tudjuk, hogy ugyanazt kell véghez vinnünk, amit ma.”
„Nem tudom, hogy Klopp mit mondott a stadionról. Ez a stadionunk. Itt játszunk, és büszkék vagyunk arra, hogy a Di Stéfanóban léphetünk pályára.”
Vinícius Jr.: Köszönöm Toninak a csodálatos passzt
Vinícius Jr.:
„Nagyon fontos volt, hogy megnyerjük ezt a meccset. Ez egy jó eredmény. Egész évben keményen dolgoztunk azért, hogy minden meccset megnyerjünk az idény kulcsfontosságú szakaszában. Nem hagytuk, hogy túl sok helyzetet dolgozzanak ki, ezt kell folytatnunk, továbbra is úgy kell játszanunk, ahogy ma tettük.”
„Az edző mindig azt a fajta nyugalmat árasztja felénk, amire szükségünk van ahhoz, hogy az edzésen begyakorolt dolgokat élesben is alkalmazni tudjuk. Mindent megtettünk ma, amit kért tőlünk, és jól teljesítettünk. Toni hihetetlen, ő egy csodálatos játékos. Minden alkalommal, ha pályára lép, megmutatja a klasszisát, senki nem játszik úgy, ahogy ő. Szeretném megköszönni neki a passzt, nagyon örülök, hogy betaláltam.”

„Azért csókolom meg a mezt, ha betalálok, mert nagyon keményen dolgoztam, és mindig arról álmodtam, hogy a Real Madrid játékosa lehetek, a világ legjobb játékosai mellett, és azért is, mert nagyon keményen dolgozunk egész évben és végig megmutattuk, hogy mennyire szeretnénk sikereket elérni. Mindig a legjobbat akarom a szurkolóinknak és mindenkinek, akinek köze van a klubhoz. Továbbra is keményen fogok dolgozni, a csapattársaim pedig erőt és önbizalmat adnak nekem ahhoz, hogy gólokat szerezzek a kulcsfontosságú pillanatokban. Fáradt voltam, amikor lejöttem a pályáról, mivel mindent beleadtam ezért a mezért, amelyet annyira szeretek.”
„A Liverpool egy nagyszerű csapat, biztos vagyok benne, hogy minden erejükkel azon lesznek, hogy megnyerjék a párharcot, de nekünk továbbra is maximális koncentrációra lesz szükségünk, ahogy ma este is, és meg kell nyernünk a meccset.”
Asensio:
„Nagyszerű teljesítményt nyújtottunk, mind támadásban, mind védekezésben, és erősen játszottunk. Elégedett vagyok a csapattal, és azzal is, hogy ilyen jó sorozatot tudhatok magam mögött a kapu előtt, amivel segíthetem a csapatot, és azokat, akik támogatnak engem.”
„Tudom, hogy idővel minden jól alakul, én pedig hittem abban, hogy el fog jönni ez az idő. A legfontosabb az, hogy az idény kulcsfontosságú szakaszában jött el. Fontos, hogy egységesek legyünk, és mindenki kivegye a részét. Ez a kulcsa annak, hogy az idény végén trófeával ünnepelhessünk.”

Lucas:
„Örülnünk kell. Jó teljesítményt nyújtottunk, az első perctől az utolsóig nyerésben voltunk, és tisztában voltunk azzal, hogy mi forog kockán ez ellen a nagyszerű ellenfél ellen.”
„Fontos mérkőzés volt, egy kemény odavágó a BL-negyeddöntőben, ami jót tett az önbizalmunknak az El Clásico előtt. Még mindig van hátra egy visszavágó az Anfielden, ahol biztos vagyok benne, hogy kemény este vár ránk.”
„Szentírásnak vesszük, amit az edző mond, megpróbálunk mindent aszerint csinálni, ahogy kéri tőlünk. Ma jól alakultak a dolgok számunkra, örülnünk kell ennek. Az erősségünk az volt, hogy kombináltuk a labdatartást a hosszú labdákkal, és megpróbáltunk a védőik mögé kerülni, hogy megtaláljuk Vinit és Marcót, akik nagyon gyorsak.”

„Megnyitottuk a területeket azzal, hogy járattuk a labdát, itt jön be a képbe Luka és Toni segítsége, akik nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban játsszon a csapat.”
„Csak a jelenre koncentrálok. Nagyon élvezem ezt az idényt, sokat játszom, magabiztos vagyok a pályán. Ez boldoggá tesz, és remélem, hogy még sokáig folytathatom. Mindig is a Real Madrid szurkolója voltam, és mindig az is maradok.”
Courtois:
„Nagyon elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel. A Liverpool nagyszerű csapat, de kiválóan védekeztünk. Szerencsés gólt lőttek, de jól reagáltunk, és meglőttük a harmadikat. Reméljük, hogy a jövő héten le tudjuk zárni a párharcot. Tudjuk, hogy nehéz lesz, de meg tudjuk csinálni. Ők egy olyan csapat, akik hazai pályán nagyon erősek, de hiszünk magunkban, mivel a védekezésre fordított erőfeszítéseink óriásiak.”

„Jól ismerjük egymást, ez a napi munkánkból adódik. Az edző megkért, hogy jöjjek kijjebb, hogy egy kicsit jobban tudjak besegíteni a labdajáratásba, és segítsek megakadályozni, hogy a vonalaink közé játsszák a labdát. Mindig jól szervezettek voltunk, amikor megpróbáltak letámadni minket. Kiválóan védekeztünk, sajnálatos, hogy kaptunk egy gólt. Nagyon jól irányítottuk a meccset a labdatartásunknak köszönhetően. Nagyon örülök Vininek, aki két csodás gólt szerzett, és Marcónak is.”
„Gyakran leírnak minket egy-egy rossz meccs után, de az igazság az, hogy két fronton is harcban állunk, és éhesek vagyunk a sikerre. Remélem, hogy szombaton, az El Clásicón, és a jövő heti visszavágón is meg tudjuk ezt mutatni.”