Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Liverpool (3-1)

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Liverpool (3-1): Nagyszerű teljesítmény a negyeddöntő első meccsén

A brazil két gólja egy Asensio találatot fogott közre, egy ellentmondást nem tűrő játékot hozó mérkőzésen. A második félidő elején a Liverpoolnak volt néhány jó perce, amelyet sikerült egy Salah-góllal megkoronázniuk, így az angol együttes előtt még ott van a továbbjutás reménye az Anfielden megrendezésre kerülő visszavágó kapcsán. Az előny jelentős, ám még semmi nem dőlt el.

Sergio Ramos sérülése és Varane koronavírus-fertőzése miatt Zidane-nak muszáj volt megkavarnia a védelmet, és végül egy négyvédős rendszer mellett tette le a voksát a három középső védős játék helyett. Lucas és Mendy a két szélen, Nacho és Militão pedig a védelem közepén próbálta megakadályozni az angolok támadásait. A középpályán a jól megszokott CKM irányította a történéseket, elől pedig az Asensio – Benzema – Vinícius hármas támadta a vendégek kapuját.

Real Madrid - Liverpool 3-1

Jürgen Klopp meglepetésre kihagyta a kezdőből Thiago Alcantarát, ezúttal Naby Keita kapta meg a bizalmat.

A mérkőzés irama és alakulása a Madrid számára kedvezett a találkozó elején, Benzema nagyon gyorsan megeresztette az első lövést, amely Alissonnak nem okozott gondot. Nem sokkal később aztán tehetetlennek bizonyult a brazil kapus. Toni Kroos adott tanítani való félpályás passzt Viníciusnak, aki mellel tette maga elé a tűpontos labdát, majd két Liverpool-védő gyűrűjében nagyszerűen helyezett Alisson mellett a kapuba. 1-0.

Kroos a második gól előtt is okosat húzott. Ismét egy hosszú átadást eresztett meg, amelyet Trent Alexander-Arnold Asensio elé fejelt, a spanyol támadó pedig köszönte szépen a lehetőséget, és először elpöccintette a labdát Alisson felett, majd még egy akrobatikus mozdulattal a hálóba is juttatta azt. 2-0.

A Liverpool védelme nem volt a helyzet magaslatán ezekben a percekben, Ozan Kabak is ajándék labdával lepte meg Asensiót, egy rendkívül gyengére sikerült hazaadási kísérlet során, ám a madridi játékos lövése elsuhant a kapu előtt.

Klopp nem bírta tovább nézni csapata szenvedését, és még a félidő vége előtt három perccel pályára küldte Thiagót Keita helyére, hogy próbálja megerősíteni a középpályát. Ez a csere jónak bizonyult a vendégek szempontjából, mivel a fordulás után néhány perccel Salah révén szépíteni tudott a Liverpool. Diogo Jota passzolt az egyiptomi támadó elé, akinek a lövésébe Courtois még bele tudott kapni, ám a labda végül a hálóban kötött ki. 2-1.

De ezt követően is a Madrid irányított, és nem sokkal később Luka Modric passzolt nagyszerűen a középen álló Viníciusnak, aki kapásból lőtt kapura, és kötényt adva a Liverpool védőjének, a teljesen esélytelen Alisson mellett a hálóba juttatta a játékszert. Így már kétgólosra nőtt a blancók előnye. 3-1.

A Madrid egyébként akár több góllal is növelhette volna előnyét, ám ez végül nem sikerült. Az egyik ilyen szituációban Asensio és Vinícius robogott a kapu felé, azonban a spanyol a lehető legrosszabb döntést hozta, és a vendég védőbe rúgta a labdát úgy, hogy akár ő is lőhetett volna, vagy ha pontosabban passzol Viníciusnak, a brazil egy az egyben vezethette volna a labdát Alissonra.

Zidane aztán a láthatóan elfáradt Asensio helyére behozta Valverdét, majd a kétgólos Viníciust Rodrygo váltotta. Innentől kezdve a Madrid célja az volt, hogy elkerülje a második bekapott gólt. A Liverpool próbálkozott, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani, így maradt a 3-1-es végeredmény.

A két csapat jövő héten szerdán találkozik egymással újra, amikor is eldől a továbbjutás kérdése. A Madrid megnyugtató, ám koránt sem biztos előny birtokában várhatja a találkozót. 

Az már csak bosszantó érdekesség, hogy most már menetrendszerűen érkezett egy újabb meg nem adott tizenegyes a blancók oldalán, ezúttal Benzemát buktatták teljesen egyértelműen a büntetőterületen belül, ám sem a játékvezető, sem a partjelző, sem pedig a VAR nem látta indokoltnak az ítélet meghozatalát. Reméljük, hogy ennek nem lesz hatása a végső elszámolásra.

Tovább

Morientes: A Real Madridért szorítok

Fernando Morientes mind a Real Madridban, mind pedig a Liverpoolban megfordult játékos pályafutása során, ám számára nem kétséges, hogy kinek fog szurkolni a BL-negyeddöntőben. A korábbi spanyol válogatott kiválóság azt is elmondta, hogy a Liverpoolt nem szabad lebecsülni a sérülések és a bajnoki szereplés miatt, emellett pedig hisz abban, hogy a blancók mind a BL-ben, mind pedig a bajnokságban versenyképesek.

„Nem húz kétfelé a szívem. Ha a Real Madriddal játszik valaki, akkor nagyon nehéz lenne megosztani a szívemet” – mondta Morientes a Radio MARCA-nak.

„Egy ilyen meccsen bármi megtörténhet. Nincsenek favoritok. A Liverpool most báránybőrbe bújt farkasként érkezik Madridba, nem bízom bennük.”

„A Real Madridban megvan a versenyszellem és a győztes gén, ami miatt mindig ott vannak az ilyen nagy tornák végén. Szerintem mindkét címet van esélyük megnyerni, amelyekért még versenyben vannak.”

A Real Madrid és Sergio Ramos még mindig nem egyeztek meg egymással a szerződéshosszabbításuk kapcsán, de Morientes bízik abban, hogy hamarosan meglesz a megállapodás.

„Nagyon fáj, hogy még mindig nincs megállapodás a felek között. De meggyőződésem, hogy meg fog születni az egyezség, ami mind a klub, mind pedig a játékos számára elfogadható.”

Morientes emellett Viníciust és Benzemát is méltatta.

„Viníciusban megvan az ösztönös tehetség arra, hogy lerázza az ellenfelek védőit, és ez nincs meg mindenkiben” – mondta.

„A mai futballban nagyon nehéz találni egy olyan játékost, aki ilyen képességekkel rendelkezik az egy-egy elleni szituációkat illetően. Mindeközben Benzema a vállára vette az egész csapatot.”

Tovább

Hivatalos közlemény: Raphaël Varane

A Real Madrid C.F. hivatalos közleményben tudatja, hogy Raphaël Varane ma reggeli koronavírus-tesztje pozitív eredményt hozott.

A blancóknak így Sergio Ramos és most már Varane nélkül kell kiállniuk ma este a Liverpool elleni BL-negyeddöntő első mérkőzésén, de az El Clásico és a visszavágó is szinte biztosra vehető.

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Liverpool: Megkezdődik a negyeddöntő

A Bajnokok Ligája aktuális kiírása elérkezett a negyeddöntőkhöz, és nem is akármilyen összecsapással indul a sorozat ezen fázisa, hiszen a Real Madrid a Liverpoolt fogadja a Di Stéfanóban. A mérkőzés kapcsán felelevenedtek a klub 13. BL-győzelmének emlékei, hiszen a két együttes legutóbbi találkozója után a blancók magasba emelhették a legrangosabb európai kupasorozat elnyeréséért járó trófeát.

Mindenesetre akkor, amikor két európai óriás találkozik, nem beszélhetünk esélyesekről. A Real Madrid és a Liverpool összesen 19 BL-győzelemmel rendelkeznek (13 a madridi, 6 a liverpooli oldalon), és minden arra utal, hogy egy rendkívül kiegyenlített találkozót láthatunk majd. A két csapat legutóbbi hat találkozóján mindkét együttes 3-3 győzelmet számlál úgy, hogy az utolsó három alkalommal a Madrid örülhetett. A blancók egyébként jelenleg 11 mérkőzés óta veretlenek, ezt a sorozatukat is szeretnék tovább vinni.

Real Madrid - Liverpool (beharangozó)

„Az erőnk az egységünkben rejlik” – mondta Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján, ahová ezúttal Nacho kísérte el. A spanyol védő kiemelte, hogy mindent bele kell adniuk a jó eredmény érdekében. Az edző a 21 fős keretébe nem nevezte Eden Hazard-t, azonban visszatért a középpályára Fede Valverde. A találkozót egyébként Félix Byrch vezeti majd.

Jürgen Klopp a D csoportból jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, az Atalanta, az Ajax és a Midtjylland előtt, ahol aztán a Leipzig együttesét búcsúztatta. A Liverpool ebben a kiírásban mindössze három gólt kapott. A csapat 14 lőtt góljából 12-t a Salah (5), Jota (4), Mané (3) hármas szerezte.

A találkozó előtt Jürgen Klopp és Diogo Jota állt az újságírók rendelkezésére. A német szakember kiemelte interjúja során, hogy nem a bosszú vezérli csapatát a 2018-as döntőben elszenvedett vereségért, Jota pedig Nachóval egyetértésben szintén arra hívta fel a figyelmet, hogy maximális erőbedobásra lesz szüksége a csapatának, ha kedvező eredményt akarnak elérni a visszavágó előtt.

Tovább

Jürgen Klopp: Ez nem egy bosszúhadjárat

Az Arsenal elleni meccs egyfajta bizonyítási szándék volt Trent Alexander-Arnolddal kapcsolatban? „Nyilvánvaló volt, hogy az emberek ilyesmiket fognak mondani, és hogy így működik a világ. Belerúgunk valakibe egy nagyot, ő pedig reagál. Én nem így látom az életet, nem így látom a tanítást. Számomra ez másról szól. Nyilvánvalóan úgy is lehet csinálni, hogy bizalmat szavazol valakinek, hiszel valakiben, ő pedig sikeres lehet. Vagy kihagyod, ő pedig reagál. Amit csak akarsz. Számunkra ez nem egy bizonyítás vagy valami hasonló volt. Nem arról van szó, hogy két hétig azon dolgozott, hogy megmutassuk Gareth Southgate-nek, hogy nem döntött jól amikor kihagyta őt a válogatott keretből. Mi csak azt szerettük volna, ha Trent a legjobbját nyújtja, ahogy ezt már korábban is megtette jó néhányszor. Ennyi. Egyszerűen úgy gondoltuk, hogy ez most egy fontos mérkőzés lesz, úgyhogy készüljünk fel rá alaposan.”

Három kapott gól nélküli meccs sorozatban, ugyanazzal a védelemmel: „Ez is az egyik ok. Nem az egyetlen, de az egyik. Ez biztos. Nagyon sokat segít, ha hosszabb ideig dolgoztok és játszotok együtt. De ahogy már mondtam a meccs után is, nagyon fontos volt a felállás, az, hogy az egész csapat elszántan védekezett, hihetetlenül fegyelmezett volt mindenki. Erre volt szükség. Zárni a megfelelő területeket, érezni a felelősséget. Ez teremti meg a különbséget. Most egy komoly teszt vár ránk, mivel az ellenfél rendezett védekezést követel meg. Láthattuk, hogy jó úton haladunk.”

KloppA kép forrása: YouTube (liverpoolfc.com)

A fejekben ott van a 2018-as BL-döntő? Mennyire motivált a csapat? „A motiváció az egekben van, mivel ez a Bajnokok Ligája, és tovább akarunk jutni a következő körbe. A olyan Real Madriddal játszunk, amelynek semmi köze nincs a 2018-as csapathoz. De amikor megvolt a sorsolás, természetesen eszembe jutott az a meccs, hiszen azóta nem játszottunk ellenük. Akkor a meccs után azt mondtam, hogy ha valaki egy hét múlva, egy hónap múlva megkérdezné tőlem, hogy meghívnám-e Sergio Ramost a 60. születésnapomra, nemet mondanék. Azóta átgondoltam ezt, mivel remek futballista. De persze azt is elmondtam, hogy nem tetszett, ami aznap este történt. Egy fura este volt az számunkra, de ez teljesen normális. De ez már régen volt, már nincsenek bennem azok az érzések, nem vagyok mérges vagy ilyesmi, és nem is akarok az lenni. Megpróbálom felkészíteni a csapatomat a meccsre, hogy megmutassuk, milyen jó futballcsapat vagyunk ebben a furcsa és számunkra nyilvánvalóan nehéz idényben is. De meg akarjuk mutatni, hogy milyen jók vagyunk. És ha jobbak leszünk, mint a Real Madrid, vagy több gólt lövünk nálunk, vagy bármi, akkor továbbjutunk. Ha nem, akkor ők jutnak tovább.”

Egyszer már megmutatták, hogy ez a támadóhármas tud ártani a Real Madridnak. Most is erre törekednek majd? „Jók voltunk azon a meccsen, ez igaz. Salah sérülése után nem voltunk meccsben, a Real pedig felállt és dominálta a meccset. A csapatunk most pontosan az ilyen meccsekre van felkészítve. Egy futballozó csapattal fogunk játszani, amely összességében jót tesz a futballnak, de a mi védekezési stílusunkhoz is jól passzol, így egyértelműen van esélyünk. Én már kívülről azt hallom, hogy mindenki a Real Madridot tartja esélyesnek. Nagyszerű, ezzel semmi baj nincs. Hozzászoktak már ehhez a szerephez, nekünk pedig semmilyen gondunk nincs a kihívó szereppel. Ahogy mondtam, meg akarjuk próbálni. Tudjuk, hogy akkor este is jók voltunk, de 25 nagyon jó perc nem elég egy döntőben, és senkit sem érdekel 10-15 év távlatából, hogy hogyan játszottál az első 25 percben. Bár mi úgyis tudjuk. De akkor más idők jártak, más helyzetben voltunk, sok minden történt azóta. Szóval jó helyzetben vagyunk, de tudjuk, hogy ez nagyon nehéz ellenféllel nézünk szembe.”

A gyenge bajnoki szereplés miatt még inkább bizonyítani akarnak a BL-ben? „Nem vagyunk a megszállottjai a dolognak, hogy őszinte legyek azt szeretném megmutatni a szurkolóinknak, hogy még mindig keményen küzdünk. Ez számomra sokkal fontosabb. Voltak problémáink. Aki követi az eseményeket, tudja. A célunk az, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki ebből az idényből. Sokszor elmondtuk már, hogy az idény bizonyos részéig fel kell építened egy erős alapot, majd ott van az idény hajrája. Most itt tartunk. Megvan a jó alapunk, jobb, mint ami korábban volt. De még harcban állunk a BL-indulást érő helyekért is.”

"Adtam egy interjút, azt hiszem a Leipzig elleni meccs után Lothar Matthäusnak Németországban, és akkor őszintén úgy gondoltam, hogy nem úgy néz ki, mintha lenne esélyünk a bajnokságon keresztül kvalifikálni magunkat a BL-be. Azóta viszont 2 vagy 3 pontra vagyunk ettől. Tehát egyértelmű, hogy van esélyünk, még akkor is, ha nagyon nehéz meccsek vannak hátra. Szóval még minden folyamatban van, mennünk kell előre. Üldöznünk kell az előttünk álló csapatot, most pedig a Real Madridot. Nagyon jó pillanatban vannak, tényleg. Igen, Ramos sérült, Carvajal nem lesz ott, vannak ilyen dolgok. De nagyon jó csapatuk van, egy kiváló pillanatban, nagy tapasztalattal. Ha valaki tudja, hogy hogyan kell BL-t nyerni, az a Real Madrid. És mi vagyunk az ellenfeleik, szóval úgy gondolom, meg kell próbálnunk továbbjutni."

KloppA kép forrása: YouTube (liverpoolfc.com)

Meg fogja bánni, ha nem edzi egyszer a Real Madridot? „Ha a karrierem végén azt mondhatom, hogy Mainz, Borussia Dortmund és Liverpool, az nem rossz. Nem bánnám meg. Azt kérdezed, hogy bánnám-e, ha nem edzeném soha a Real Madridot? Ez volt a kérdés? Szerintem nem bánnám. De amikor kiszálltunk a repülőből ma délután, már bántam, hogy nem itt élünk, mivel annyival jobb itt az idő… El sem tudjátok képzelni. Megfagyunk. Még egy mellényt, meg hasonló dolgokat is hoztam magammal. Hogy őszinte legyek, szerencsések vagytok, hogy itt éltek. Mi a nehezebb úton megyünk!”

Melyik spanyol csapattal tud leginkább azonosulni? „Ezen gondolkodnom kell. Három jó csapat van. Szeretném azt gondolni, hogy mindhárommal, hogy őszinte legyek. Az egyetlen probléma az, hogy nincs időm, és a spanyolom nagyon rossz. Szóval nem élveznétek, ha itt lennék, és állandóan törném a spanyolt, és mindig elsütném a sörrendelős viccet. Ezzel nem lehet hosszú távon érvényesülni. Minden itteni klubnak kiváló edzője van. A Mallorca egész jó lenne, legalább is ott lakni biztosan.”

Ez egy bosszú? Akár a 2018-as döntő, akár a gyenge bajnoki idény miatt? „Nem az, nem bosszúhadjáraton vagyunk. Ilyen az élet. Mindent megteszel a győzelemért, veszítesz, majd újra találkozol az akkori ellenfeleddel. Néha, egy-két héttel később még élénken élnek benned az emlékek, az érzelmek. De nem gondolom, hogy ez egy bosszú lenne. Mindenesetre jó lenne továbbjutni a Real Madrid ellen, mivel ez azt jelentené, hogy ott vagyunk a következő körben, és lényegében ezt szeretnénk. Kitűnő csapatuk van, Zidane és a srácai tökéletesen tudják, hogy megy ez. Szóval nem bosszút állni jöttünk. És a bajnoksághoz sincs semmi köze ennek a meccsnek. Jó pillanatban vagyunk a bajnokságban. Jó meccseink voltak a szünet előtt és utána is, most pedig reméljük, hogy ez a pillanat még kitart. Nagyon jó lenne, mivel jobban kell játszanunk, nagyon jó meccset kell hoznunk, másképp nem lesz esélyünk.”

Firmino, Jota, Mané, Salah együtt a pályán? „Erre még várnotok kell. Zidane mondott bármit a felállásról? Meglátjuk, hogy mit fogunk tenni. De az Arsenal ellen jónak tűnt, amit láttunk, nem? Elég jól nézett ki a dolog. A City elleni első félidő is egész jó volt, nagyon tetszett. Eljön az ideje, amikor megpróbálkozunk ezzel. Lehet, hogy már most? Meglátjuk.”

Tovább

Diogo Jota: A legjobbunkat kell nyújtanunk, ha jó eredményt akarunk elérni

Az eddigi legjobb idényének egalizálása a gólok számát tekintve: „Nyilvánvaló, hogy szép számmal lövöm a gólokat. Ezt akarom csinálni. Segíteni a csapatot az idény hátralévő részében. Nem érdekel, ha nem találok be, amíg a csapat nyer.”

Trent Alexander-Arnold gólpassza: „Ez nagyon fontos számomra. Egyértelmű, hogy nekünk, támadó játékosoknak legtöbbször szükségünk van a jó passzokra, azt pedig mindannyian tudjuk, hogy Trent milyen remekül passzol és keresztez. Nem ez az első gólpassza, remélem, hogy nem is az utolsó.”

Három győzelem után találkozni a Real Madriddal: „Jó pillanatban vagyunk. Két győzelem után vonultunk el a válogatott szünetre, ráadásul két kapott gól nélküli meccs után. Most ugyanezen az úton megyünk tovább, egy újabb szép győzelmet szereztünk, a teljesítményünk pedig sokkal jobb volt, mint az azt megelőző meccseken. Szeretnénk erre építeni, de ez a meccs nagy kihívás lesz számunkra, készen kell állnunk.”

Jota (Liverpoolfc.com YouTube)
a kép forrása: YouTube (liverpoolfc.com)

Mi kell a győzelemhez? „Sok minden. Legfőképp rengeteg erőfeszítés. Nyilvánvaló, hogy sokat kell majd futnunk, keményen kell harcolnunk, ez a játékukból következik. Ők rendelkeznek a legtöbb BL-győzelemmel, szóval hozzászoktak már az egyenes kieséses szakaszhoz, nekünk pedig a legjobbunkat kell nyújtanunk, ha jó eredményt akarunk elérni a meccsen.”

Milyen taktikát, formációt vár a Real Madridtól? „Fontos a játékrendszer, ez egyértelmű, de szerintem a legfontosabb az, ahogy játszanak. Itt az edzőnk, aki valószínűleg ki tudná találni, de a meccs kezdetéig nem lehetünk biztosak ebben, szóval ismernünk kell a szokásaikat, még akkor is, ha kicsit változtatni fognak, mivel ötleteik lesznek, de a játékosaik ugyanazok. Szerintem nagyon nehéz előre megjósolni ilyen dolgokat. Nekünk csak a legjobbunkat kell nyújtanunk, és tisztában kell lennünk azzal, hogy mire képesek, akár három, akár négy védővel játszanak.”

Az Atléticónál töltött idejéről: „Aláírtam az Atléticóhoz, de nem játszottam. Szóval tisztában vagyok vele, hogy a Real Madrid a csapat riválisa, de nem volt időm átérezni ezt a dolgot. Én most csak arra koncentrálok, hogy megnyerjem ezt a meccset a Liverpoollal, ennyi.”

Három hónap kihagyás után formába lendülni: „Egy játékos számára a sérülés a legrosszabb, ami történhet vele. Látni a csapatot a TV-ben, úgy, hogy te semmit nem tehetsz a többiekért, frusztráló. Maximálisan a felépülésemre kellett koncentrálnom, és arra, hogy mielőbb visszatérjek a pályára, és azt csináljam, amit szoktam. Segítsem a csapatot, nyújtsam a legjobbamat, gólokat szerezzek.”

Tovább

VIDEÓ – Kroos 200, Modrić 250!

Modrić
A horvát játékos a tegnapi naptól 250 győzelmet tudhat magáénak a Real Madrid játékosaként (bajnokság 174, BL 52, Király-kupa 12, klubvilágbajnokság 6, Spanyol Szuperkupa 3 és UEFA-Szuperkupa 3 győztes mérkőzés). A középpályás a legtöbb nyertes meccsét a 2013/2014-es idényben ünnepelhette, szám szerint 38-at.

A kilenc idény során, amelyeket Modrić a Real Madridban töltött, négy BL-címet, négy klubvilágbajnoki címet, három UEFA-Szuperkupát, két bajnoki címet, egy Király-kupát és három Spanyol Szuperkupát nyert meg. A lejátszott 380 mérkőzése során 26 gólt szerzett.

Kroos
A tegnapi mérkőzés volt Toni Kroos 200. madridi győzelme. A blancóknál töltött időszakában a német középpályás összesen 14 trófeát nyert a csapattal: 3 BL-cím, négy klubvilágbajnoki cím, három UEFA-Szuperkupa, két bajnoki cím és két Spanyol Szuperkupa.

314 mérkőzésével Kroos a valaha volt legtöbbet foglalkoztatott német játékos a Real Madrid történetében. A középpályás 200 győzelme az alábbiak szerint oszlik meg a versenysorozatok tekintetében: 139 bajnoki, 44 BL, 5 Király-kupa, 7 klubvilágbajnoki, három Spanyol Szuperkupa és két UEFA-Szuperkupa. Legjobb idénye a 2014/2015-ös volt, 39 győzelemmel. A klubnál töltött ideje alatt a német kiválóság 21 gólt szerzett.
 

Tovább

VIDEÓ – Zidane 250!

Zinédine Zidane a 250 mérkőzését tudhatta maga mögött tegnap délután a Real Madrid edzőjeként, miután csapata 2-0 arányban legyőzte az Eibar együttesét. A találkozó végén Florentino Pérez egy erre az alkalomra készített mezt ajándékozott a francia szakembernek. A csapat jelenleg 11 mérkőzéses veretlenségi sorozatot tudhat magáénak (9 győzelem, 2 döntetlen), legutóbbi négy találkozóját pedig megnyerte.

Zidane és Pérez

Zidane madridi időszaka sikerekkel tarkított. Minden madridista életre szóló emlékeket őriz majd a Bajnokok Ligájában elért sorozatban három győzelemről, amelyeket 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban ünnepelhettünk. Zidane ezeken kívül még számos trófeához segítette a csapatot: két klubvilágbajnoki cím, két UEFA-Szuperkupa, két bajnoki cím és két Spanyol Szuperkupa.

Zidane elmondhatja magáról, hogy Miguel Muñoz (605 mérkőzés) után ő a Real Madrid történetének második legtöbbet foglalkoztatott edzője. A 250 mérkőzést az alábbi megosztásban érte el: bajnokság 174, BL 49, Király-kupa 16, Spanyol Szuperkupa 5, klubvilágbajnokság 4, UEFA-Szuperkupa 2 meccs. A mester eddig 165 alkalommal aratott győzelmet a csapattal.

Az Eibar elleni két találat azt is jelenti, hogy megvan a klub 400. bajnoki gólja Zidane irányítása alatt. Ennél többször csak Muñoz irányításával szerzett a Real Madrid a bajnokságban, szám szerint 809-et, 424 mérkőzésen.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Eibar (2-0)