Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

A Real Madrid legrosszabb BL-kezdése mögötti tényezők

Zinédine Zidane előtt komoly kihívás áll, hiszen vissza kell terelnie a fővárosi együttest a helyes útra, ráadásul egy El Clásicóval a láthatáron. A francia edző beismerte a hibáját a csapatösszeállítás kapcsán, és az elmúlt két mérkőzés mély nyomot hagyhat a Bernabéuban eltöltött második időszakán.

De csak ő a felelős a kialakult helyzetért? A szurkolók egy jelentős része szerint nem, bár van néhány komoly probléma, amelyek mindig ilyen estéket fognak eredményezni, mint például a szerdai.

1. Zidane kísérletei, és az állandó kezdő 11 hiánya
Volt idő, amikor Zidane második vonala olyan játékosokból állt, mint James, Isco, Asensio, Kovacic és Morata. Az utóbbi időben a keret már nem ezt a szintet képviseli, és a spanyol futballra hatással lévő gazdasági helyzet egy még gyengébb tartaléknévsort hagyott Zidane-nak, mint amit a szurkolók valaha is képzeltek volna.

Egy olyan idényben, ahol lényegében három naponta játszanak meccseket a csapatok, Zidane-nak vakon meg kellett bíznia a rotációban és a kezdőcsapatokra vonatkozó kísérletezésben, viszont mostanra ebből csak hullámzó teljesítményhez és sérülések sorához vezetett.

A legbeszédesebb talán az, hogy nagyon kevesen lennének képesek megmondani, hogy mi lenne a legjobb kezdő a Barcelona elleni meccsre.

Sahtar elleni kezdő

2. Rossz döntés támadásban
Zidane mindenkit meglepett azzal, hogy kihagyta Karim Benzemát a kezdőcsapatból az ukrán együttes ellen, de ami még ennél is meglepőbb volt, az az, hogy Luka Jovic a kezdőbe került.

Emlékezzünk, hogy néhány héttel ezelőtt még Zidane azt mondta a szerbnek, hogy kölcsönbe kellene távoznia, most pedig egy fontos BL-meccsen kezdőként szerepeltette.

Zidane elkeseredetten próbálja megtalálni a módját annak, hogy felpörgesse Jovicot, de a játékrendszere nem igazán fekszik egy vérbeli középcsatárnak, akinek a képességei nagyban eltérnek Karim Benzema kvalitásaitól.

Asensio és Rodrygo a szerb két oldalán egyszerűen nem működik, nem volt meg az egyensúly a támadásokban. Jovic alig kapott labdát, pedig ő nem az a típusú játékos, aki megteremti a helyzeteket, neki be kell adni a labdát.

3. A védelem nem működik Ramos nélkül
A Real Madridnak egyszer meg kell találnia Ramos utódját, és ez a nap még vészesen közel van. Teljesen egyértelmű, hogy a kapitány nélkül egyszerűen nem működik a csapat védelme. Az elmúlt hónapokban rendre összeomlik a védelem, ha Ramos nincs a pályán, különösen igaz ez az európai hadszíntérre. A blancók az elmúlt hét Ramos nélküli BL-meccsükről hatot elveszítettek.

A Sahtar ellen a középső védők nem tudtak jól teljesíteni, Varane pedig nem tudta átvenni a vezér szerepét. Militão olyan volt, mint egy gyerek, aki elveszett a plázában, egyszerűen nem találta a helyét, és a három gólból kettőben is erősen benne volt.

Olyan volt, mintha bármilyen beívelés gondot tudna okozni ennek a védelemnek, ez pedig megengedhetetlen, különösen úgy, hogy Ramos már karrierje végéhez közelít.

4. Zidane taktikai hibái
Kevesen gondolják úgy, hogy Zidane olyan taktikai zseni lenne, mint Guardiola vagy Mourinho, a francia erőssége az első időszakában az volt, hogy nagyon ügyesen tudta kezelni a keretet, fel tudta tüzelni a játékosokat, akik egyébként már mindent megnyertek.

Szerda este azonban komoly taktikai hibákat vétett, amelyek sokba kerültek a csapatnak. Zidane mindhalálig hisz abban, hogy a játékosainak nyomás alatt kell tartaniuk az ellenfelet, ehhez azonban szükség van arra, hogy az egész keret egyensúlyban legyen, és meglegyen az egység.

Ez a rendszer nem bírja el az egyéni hibákat, de olyan csapatok ellen sem válik be, amelyek nagyon gyorsak támadásban. A magasra tolt védekező vonalat könnyű átjátszani hosszú ívelésekkel, és ez mind a Cádiz, mind pedig a Sahtar ellen meg is történt.

Zidane

5. Vinícius az utolsó remény
A blancók nem igazoltak a nyáron, Vinícius Jr. újra feltűnt a színen. Santiago Solari úgy használta őt, mint a játékos, aki majd eldönt mindent, de ez nem tűnt jó megoldásnak. Solari túlságosan függött egy ilyen fiatal játékostól.

A brazilnak a Sahtar ellen mindössze 14 másodperc kellett ahhoz, hogy gólt szerezzen, és reményt adjon a csapatának a fordításra. A gond az, hogy Zidane sosem szavazott bizalmat a Vininek, de Hazard sérülése miatt nincs más lehetősége, mint nyomást helyezni a játékosra a Clásicón, ahogy Solari is tette.

Tovább

VIDEÓ – Bemutatták a 4. számú mezt

BenzemaMarceloAsensioRamosMez

Tovább

Rubén de la Red: Raúlnak megvan a képessége ahhoz, hogy a Real Madrid edzője legyen

„Úgy érzem, hogy ha Raúlnak kell irányítania a Real Madridot a jövőben, akkor megvan ehhez minden képessége, és sikeres is lesz.”

„Meg kell vizsgálnunk, hogy miért történik az a csapattal, amit látunk. Zidane biztosan rá fog jönni erre, és meg is fogja oldani.”

„Megleptek a vereségek, mivel a csapat jól kezdte az idényt, de alkalmazkodnunk kell a COVID-19-hez és a körülötte kialakult helyzethez.”

„Nem lesz ugyanolyan az El Clásico, mintha nézők előtt játszanák, nem lesz meg az a hangulat, az a környezet, mintha tömve lenne a stadion nézőkkel.”

„Annak a csapatnak lesz a nagyobb esélye megszerezni a három pontot, amelyik mentálisan jobb állapotban lesz.”
 

Tovább

Zidane sorsa a játékosai kezében van

Az, hogy a Real Madrid nem csak a Cádiz, de a Sahtar ellen is alulmaradt, egy dolog. De az, ahogy összeomlottak, már egyáltalán nem fogadható el. A szurkolók között felütötték fejüket a kétségek, a blancóknál pedig nem sok esélye van egy edzőnek arra, hogy megalázó vereségeket szenvedjen. 

Néhányan attól félnek, hogy a dolgok még rosszabbra fordulnak a következő négy mérkőzésen, kezdve a Barcelona elleni bajnoki találkozóval. Ezt követően a Borussia Mönchengladbach, az Huesca és az Inter lesz a blancók ellenfele, és ezek a meccsek fogják meghatározni Zidane madridi jövőjét. Miközben közvetlenül senki nem beszél arról, hogy Zidane-t lecserélnék, legalább is a klubon belül nem, a javulás legkisebb jele nélkül nem lehet vakon megbízni az edzőben.

És itt jönnek képbe a játékosok. A következő meccsen jelentős javulásról kell tanúbizonyságot tenniük, be kell bizonyítaniuk, hogy a francia módszerei működnek, különben komoly döntés elé állítják Florentino Pérezt.

Zidane

A játékosok tudják, hogy az ő helyük teljesen biztos a spanyol fővárosban, egészen addig, amíg el nem fogadnak egy jó ajánlatot valahonnan, de az edző esetében ez nem így van.

Zidane nem gondolkodik a lemondáson, még mindig hisz abban, hogy ő irányítja az öltözőt, és el tudja érni, hogy komoly javuláson essen át a csapat ebben az időszakban. A 2020/2021-es idényben általa eszközölt változások meglehetősen meglepőek voltak, bár az igaz, hogy nincsenek már meg azok a játékosok és az a mélység a keretben, akikkel első edzői időszakában lehengerlő tudott lenni.

A nyári átigazolási időszak közel sem volt ideálisnak mondható a blancók számára, de Pérez meglehetősen hamar Zidane tudtára adta, hogy mi a helyzet, ő pedig elfogadta ezt, és erősen védi a játékosokat, akik rendelkezésére állnak, és akikkel keményen kell dolgoznia.

Zidane tudja, hogy a jövője a játékosai kezében van, viszont az látható, hogy nem minden kerettagban bízik meg feltétel nélkül. Nagyon rosszul jött neki Eden Hazard folyamatos kiesése, de nem tudta jól megoldani a kulcspozíciók rotációját sem.

Miután megszabadult azoktól, akiket nem akart a keretben látni (Ceballos, James, Bale), úgy tűnt, hogy ezzel önbizalmat ad a maradóknak, de valamiért ez sem működött.

Gyorsjavító módszer nincs, nincs lehetőség vészmegoldásként a játékospiacra lépni, és nincs olyan kiemelkedő fiatal az utánpótlásban, akit fel lehetne karolni, és aki 10 gólt szállítana, így Zidane-nak azzal kell főznie, amije van, és gyorsan meg kell oldania a problémákat.

Szintén nem elhanyagolható probléma a régi gárdájába vetett folyamatos hite, az egyetlen kivétel talán Sergio Ramos, aki remek teljesítményt nyújt, de Marcelo például bármikor is játszik, terhet jelent a csapat számára.

A Jović, Militão és Vinícius kapcsán folyamatosan jelen lévő kétségek tovább gyengítettek az öltöző önbizalmán, de Zidane nagyon számít arra, hogy a brazil fiatal megvillantja tehetségét az El Clásicón, Vini pedig tökéletesen tisztában van ezzel.

Tovább

Luka Jović hat hónapra is börtönbe kerülhet

Amióta 2019-ben csatlakozott a Real Madridhoz az Eintracht Frankfurt együttesétől, Jović számtalan alkalommal került címlapokra pályán kívüli tevékenysége miatt.

A szerb Tanjug híroldal szerint a játékost hat hónapos börtönbüntetésre is ítélhetik, mivel márciusban megsértette a protokollt, amikor annak ellenére tért haza hazájába, hogy a Real Madrid játékosaként karanténban volt Spanyolországban. A szerb főügyészség azt kifogásolja, hogy nem tartotta be az egészségügyi előírásokat az érkezésével.

Korábbi cikkünket a játékos ügyéről ide kattintva elolvashatod.

Ahhoz, hogy vádemelésről beszélhettünk, egy bírónak jóvá kell hagynia a főügyészség által előterjesztett vádakat. Erre akár már ma sor kerülhet.

Az RTS szerint a játékosnak korábban 30.000 eurót kellett befizetnie, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a főügyészség enyhébb büntetés kiszabását kérje.

Tovább

Ramos nélkül széthullik a Real Madrid védelme

A Real Madrid kaotikus első félidei játéka a Sahtar Doneck ellen ismét megmutatta, hogy Sergio Ramos mennyire fontos eleme a csapatnak. Amikor az elmúlt időszakban nélküle kellett pályára lépniük a blancóknak, teljesen szétestek. A varázslat, ami a csapat tizenegyedik és tizenharmadik BL-címéhez vezetett, már rég a múlté. Azóta pedig, amikor Ramos eltiltás vagy sérülés miatt nem bevethető, a Madrid kedvetlennek és vezér nélküli csapatnak tűnik. Ez az előző idény utolsó BL-meccsén is tisztán látszott, amikor Zidane csapatát 2-1 arányban múlta felül a Manchester City egy olyan estén, amelyet Varane legszívesebben kitörölne az emlékezetéből. És most, az aktuális idény első BL-mérkőzésén ugyanez történt Militãóval, aki mérföldekre járt fejben, és a hanyag madridi védekezés egyik fő oka volt. Ezen az estén mindkét játkos tűz alá került. Varane azért, mert nem tudott vezérré válni Ramos hiányában, Militão pedig a hozzáállása miatt.

Ramos

A Madrid Európában gyenge Ramos nélkül
És voltak még további mérkőzések is, amelyeken a Madrid szétesett a kapitánya nélkül. A 2017-2018-as idényben a Juventus ellen közel állt a csapat a kieséshez úgy, hogy az első meccsen 1-3-ra megverték őket. Aztán ott volt a megalázó 1-4-es vereség az Ajax ellen a Bernabéuban abban az idényben, amelyben három edző is megfordult a Madrid kispadján Lopetegui, Solari és Zidane személyében. Ugyanebben az idényben Ramos nélkül a Madrid kikapott idegenben és hazai pályán is a CSZKA Moszkvától (1-0, 0-3). Az előző szezonban, Zidane irányítása alatt a Varane – Militão párost szétszedte a PSG, a meccs pedig 3-0-s vereséggel ért véget Ramos nélkül. 

Ramos rúgást kapott a Cádiz ellen, ezért kihagyni kényszerült a Sahtar elleni meccset, ahol a blancók már a 13. percben hátrányba kerültek egy olyan riválissal szemben, melynek a legtöbb állandó kezdőjátékosa karanténba vonult pozitív koronavírus-tesztek miatt, de mégis meg tudták verni Courtoist egy az egy elleni játékban. Ezután a javulás helyett mélyrepülés következett. Az ukránok összesen hármat vágtak az első 45 percben, de könnyedén lehetett volna ez négy vagy öt is. Militão sétálgatása a harmadik gól előtt teljesen sokkolta Pedja Mijatovićot, aki a mérkőzés kommentátoraként a következőt mondta: „Nem tudom, hogy mi történik a Madrid középső védőivel, de te jó Isten…”

Ramos

Az eredmény még rosszabb is lehetett volna
Ha Militão hibás volt, akkor Casemiro, Varane és Marcelo sem volt különb. A balhátvéd számtalanszor fennmaradt az ellenfél térfelén, és képtelen volt visszazárni. Férland Mendy, egy igazi baloldali védő nem a saját posztján játszott, mégis ő volt az egyetlen a védelemben, aki jól teljesített. Dentinho az 55. percben könnyedén 1-4-es állást állíthatott volna be, de Teté is 2-4-re módosíthatta volna az állást, ha nem hibázza el a lövést Courtois-val szemben a 68. percben. Tíz perccel a meccs vége előtt aztán Teté lesen tartózkodott az akció során, ezért érvénytelenítették Marlos gólját A Madrid védekezése nem azt a szintet hozta, amelyet egy BL-álmokat kergető csapattól elvárna az ember, amelyet Zidane és Courtois is kiemelt a meccs előtti sajtótájékoztatókon.

A legrosszabb hír Zidane számára, hogy ez a vereség fejben is okozhatott sebeket a játékosoknak. Varane bevallotta, hogy az Etihadban elkövetett hibái miatt nehezen tudott koncentrálni az augusztusi meccsen. Ez a legutóbbi vereség, melynek alkalmával öngólt is szerzett, könnyedén feltéphette a sebeket. Mindeközben Ramos sem lesz fiatalabb, szerződése pedig 2021-ben lejár.

Tovább

Asensio: Igazolhattam volna a Barcelonába is

Hogy kezeled a veled szemben támasztott elvárások okozta nyomást?
Nagyon izgatott vagyok az új idény miatt. Rendkívül nehéz év van mögöttem a sérülésem miatt. A nehézségeket akkor fogod fel igazán, ha megsérülsz, ha minden rendben van, akkor magától értetődőnek tűnik minden. Keményen dolgoztam ebben az évben azért, hogy jó idényem legyen.

Bale távozott, de nem érkezett helyette senki. Élvezed Zidane bizalmát?
Ez mindig megvolt. Most a pályán is meg kell mutatnom, hogy mit tudok, és ez is a célom. Ismétlem, nagyon izgatott vagyok az új idény miatt.

Tényleg nem volt szükség új igazolásokra?
Sokat beszéltek már erről a témáról, de szerintem a világ egyik legjobb kerete a miénk. Ez egy mély keret. Mindannyian játszhatunk, és fontos, hogy készen is állunk a játékra, hiszen rendkívül szoros a naptár.

Asensio

A Sevilla és az Atléti harcolhat a bajnoki címért?
Igen, az Atléti már jó néhány éve ott van, a Sevillának pedig remek edzője van Lopetegui személyében, és nagyszerű a csapat is. Kétség sem fér hozzá, hogy ők is nagy riválisaink a bajnoki címért folytatott harcban.

A BL-ben melyik csapat az, amelyet le kell győzni? A Bayern? A Liverpool?
Mindig az aktuális bajnok az. A BL mindig nagyon kemény, ez pedig még nagyobb értéket ad a néhány évvel ezelőtti teljesítményünknek. Minden idényben vannak csapatok, amelyek felkészültebbek a többieknél, és bárki megverhet bárkit. Nehéz lesz, de az az álmunk, hogy bejutunk a döntőbe.

A sérülésed után gondoltál arra, hogy nem játszol újra?
Először is a legfontosabb, hogy birtokában legyél minden információnak. Először fogalmam sem volt, hogy mi a bajom, és sokat kérdezgettem az orvosokat, hogy biztos legyek benne. Amikor már megszoktam a helyzetet, és mindennel tisztában voltam, azt gondoltam magamban, hogy kemény lesz, de vissza kell térnem. És ez lebegett a szemem előtt az első naptól kezdve.

Mi volt a legrosszabb, amire a sérülésedből emlékszel?
Az út a kórházba a mentőben. Nagy fájdalmaim voltak, a mentő hihetetlenül gyorsan ment, és sok volt a kátyú. Telefonon beszéltem a családommal, nehéz volt…

Milyen pozitívumokat hoztál magaddal ebből az időszakból?
Sokkal többre értékelem az egészségemet, képes vagyok újra élvezni a futballt. Fejben is megerősített, sokkal komolyabban veszem a megfelelő edzéseket és felkészülést. Szerintem több pozitívuma van, mint negatívuma.

Asensio

Erősebbnek érzed magad, mint azelőtt?
Jól érzem magam. Az előző idény végén még kerestem a ritmust, nehéz és lassú folyamat volt a gyógyulás, de nagyon jól dolgoztam annak érdekében, hogy gyorsnak, erősnek, és kellően élesnek érezhessem magam, ami ezen a szinten elvárás, és nagyon jól vagyok.

Micsoda gól volt az a Valencia ellen… 25 másodperccel a visszatérésed után…
Abban a pillanatban végigfut rajtad a 11 játék nélküli hónap emléke, és felszabadulnak az érzelmek, az öröm, és majdnem el is sírtam magam. Mindenki eszembe jutott, a családom, az orvosok… Nagyon különleges volt.

Hogy lettál 11-es?
A 20-assal karrierem egy szakaszát lezártam, alig vártam, hogy új számom legyen. A 11-es felszabadult, tetszett, és lecsaptam rá. Fejlődni akarok benne.

Igaz, hogy a Barcelonába is mehettél volna?
Igen, de voltak más klubok is. Mindig vannak nagy érdeklődők, akik felmérik a helyzetet. Amikor a Madridhoz szerződtem, minden nagyon gyorsan történt, csodásan bántak velem, hihetetlen érdeklődést mutattak irányomba. Amikor egy ilyen lehetőség adódik, lehetetlen nemet mondani.

És igaz, hogy Rafa Nadal tanácsolta a leigazolásodat?
Azt mondják! Nagyon kedveli a futballt és a Madridot. A nagybátyja a sportvezetés tagja volt a Mallorcánál. Felhívta őt, és azt mondta neki: „Van egy nagyon jó srác, akinek a Madridban kell játszania!” Én voltam ez a srác, így kezdődött minden.

Kaptál komoly ajánlatot Liverpoolból,
Sok klub érdeklődött különböző pillanatokban, de én szeretnék a Madridban sikeres lenni. Itt akarok maradni.

Zidane-on kívül ki volt a gyerekkori példaképed?
Raúl. Ő egy olyan példakép volt, akit nagyon szívesen követnék Madridban, mivel spanyol volt, ő volt a kapitány, és a gólokon kívül is olyan sokat adott a szurkolóknak… Számomra követendő példa amiatt is, hogy mennyi mindent adott a szurkolóknak.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Sahtar Doneck (2-3)

Tovább

Luis Castro: A játékosaimat nem kellett feltüzelni

Luis, gratulálok a győzelemhez! Boldog?
Természetesen igen, boldog vagyok! Első sorban a csapatom sikerének örülök. Az edzőnek az a küldetése, hogy másokat boldoggá tegyen. Nos, az is, hogy boldog legyen, de mindenekelőtt mások öröme a fontos: a szurkolóké, a munkatársaké és a játékosoké. Ezt érzem most. Sikerélményem van. A meccs alatt nagyon, nagyon keményen dolgoztunk, csakúgy, mint az elmúlt napokban, hogy a legjobb formánkban legyünk. És nagyon nehéz körülmények között kellett ezt a munkát elvégeznünk. Csak azért, hogy megértsétek: az indulás napján – tegnap reggel – két olyan játékos nélkül szálltunk fel a gépre, akik előzetesen ott voltak a listán. Így élünk, minden nap reagálva a világjárványra. És tudni azt, hogy azok, akik rendben vannak, megízlelhették ezt a győzelmet, fantasztikus érzés számomra.

Nagyon nem örülnék annak, ha az ukrán sajtó a Sahtar tartalékcsapatának győzelmét hirdetné a Real Madrid felett, de már megtették. Ennélfogva az önnek címzett kérdés nekik szól leginkább: meg tudna nevezni bárkit a keretből, aki csak a kispadra elegendő? Dentinho is a harmadik meccsét játszotta a szezonban, Maycon pedig a negyediket. Nem találni egyetlen kispadost sem az elvileg tartalékcsapatban, amely ma győzelmet aratott.
A Sahtarnak nincs tartalékcsapata. Még az első csapatnak sincs. Játékosaink vannak, akik minden nap keményen dolgoznak, elkötelezetten, ambíciókkal, és mindenki arra készül, hogy játszani fog. Ha nem lenne mindenki felkészült, ma sem érhettünk volna el ilyen nagyszerű eredményt. A srácok nagyon elhivatottak voltak – nagyon közel állnak egymáshoz, szoros a kapocs a csapaton belül. A Sahtarban nincs olyan, hogy ki játszik és ki nem. A mérkőzésekre is csapatként tekintünk. A mögöttünk hagyott idényben 23 pontos előnnyel nyertük meg az ukrán bajnokságot, az Európa-ligában pedig az elődöntőkig jutottunk. Ezt csak csapatként érhettük el. És ma, ugyancsak csapatként, nagyszerű győzelmet arattunk. Szeretnék gratulálni mindenkinek, aki a klubnál dolgozik, az egész Sahtar-családnak, és szeretném megköszönni a támogatásukat, amellyel átvészelhetjük ezt a kritikus időszakot.

Korniienko nagyon jól szerepelt az első gólnál, legyőzve a Real Madrid sztárjátékosait. Mit mondana azoknak a játékosoknak, akiknek a mai volt az első pályáralépésük a Bajnokok Ligájában?
A következőket. Ma, ahogy máskor is a Sahtar együttesénél, nincsenek egyének, akik kifutnak a pályára, itt egy csapat van. A Real Madridot is csak így győzhettük le. Nem egyik vagy másik játékosunk miatt, nem azért, mert voltak jobban és gyengébben teljesítő labdarúgók. Nem, mindenki remekül elsajátította a taktikát a mai mérkőzésre. Nagyon jók voltunk a széleken és a középpályán. Dentinho játékának köszönhetően az általa nyitott területeket is bejátszhattuk, Tete és Solomon mozgott be általában. Ez a stratégia pedig továbbfejlődött a csapatnak köszönhetően. Ez vezetett a győzelmünkhöz. Korniienko jól teljesített ma, azonban nem nyertünk volna, ha a csapat rosszul játszik. Szeretnék gratulálni mindannyiójuknak a mai nagyszerű teljesítményükhöz.

Az előző kiírásban a Sahtarnak sikerült emlékezetes teljesítményt nyújtania idegenben a Manchester City ellen, annak ellenére, hogy több hiányzóval is számolniuk kellett. Ma ugyanez volt a helyzet, sőt, még rosszabb, és mégis ismét szenzációs, magabiztos védelmet láthattunk, amely a csapatmunka eredménye. Mi lehet a hátterében ennek a véletlen egybeesésnek?
A csapat nem csupán egy 1-1-es döntetlent ért el a Manchester City ellen és ma egy 3-2-es győzelmet a Real Madrid ellen. Az Atalantát szintén le tudtuk győzni… A csapat szép eredményeket ért el az előző szezonban. Ma szintén ez történt. A srácokkal, akik többet játszottak, és másokkal, akik napi szinten dolgoznak. És most nem fogom kiemelni őket és kinevezni kezdő 11-nek, a többieket pedig cseréknek. Meg akarom ismételni a tavalyi 23 pontos előnyt a második helyezettel szemben, és az Európa-liga elődöntőt. Az egész csapat nagyszerűen dolgozik, és játékra kész. A mai győzelmet elmagyarázni egyenlő lenne azzal, ha a játékosaink előző meccsen mutatott összpontosításáról, szilárdságáról, fegyelméről és elhivatottságáról beszélnék.  Ez az egyetlen módja, hogy legyőzhesd a Real Madridot. Ezek nélkül ez nem valósulhatott volna meg. A Real Madrid a legerősebb szupercsapat, rendkívül tapasztalt játéksokkal és edzővel. Ahogy említettem, az összpontosítással, fegyelmezettséggel és az elhivatottsággal tudnám magyarázni a győzelmünket.

A mérkőzést megelőzően sok szó esett a sajtótájékoztatódról. Az embereket érdekelte a mondandód, a hangulatod, talán az a kihallható harag is, amivel próbáltad kivívni a spanyol újságírók tiszteletét a Sahtarral kapcsolatban, hogy igen is ismerjék őket. Véleményem szerint ezután a mérkőzés után már biztosan ismerni fogják a Sahtart, illetve amikor majd legközelebb megérkezel, a legtöbb kérdés veled kapcsolatos lesz. Direkt adtál ilyen érzelemdús sajtótájékoztatót a mérkőzés előtt? Ezzel is motiválni szeretted volna a csapatot?
Az életben a tiszteletlenséget tudom a legkevésbé tolerálni. Ennél sokkal több tiszteletre lenne szükség. Ahogy már elmondtam, sajnos még ez a koronavírus-helyzet sem tanította meg az embereket arra, hogy milyen törékeny is a világ. Jelenleg a világban a hatalommal rendelkezők próbálják megtörni, támadni és legyűrni a gyengébbeket. Miközben a tiszteletnek kellene irányítania az embereket. Amikor egy BL-meccs zajlik a Real Madrid és a Sahtar között, akkor a Cádiz – Real a fő téma… Vélhetően ez az eredmény majd növeli a tiszteletet az irányunkba. A válaszomnak semmi köze nem volt a Real Madridhoz. A Real Madrid egy erős csapat, a világ egyik legjobba, amelyet nagyon tisztelünk. Ők mindig példaképek lesznek a szervezettségük és a klub működése miatt. Tegnap tiszteletlenek voltak az újságírók, mivel Zidane-tól nem kérdeztek semmit a Sahtarról, vagy a Sahtar elleni meccs taktikájáról. A tettek sokkal fontosabbak, mint a szavak. Lehet, hogy valaki azt gondolja, hogy csak azért mondom ezt, mert nyertünk. Nem. Tegnap még kérdéses volt, de ma a Real Madrid akár három, négy vagy öt góllal is megverhetne minket. De ismétlem: nem másnak kellene irányítania az embereket, mint a tiszteletnek.

Mit mondott a játékosainak a meccs előtt? Hogy tüzelte fel őket? Talán megmutatta nekik az Ali-filmet? Ma a Sahtar úgy szállt, mint egy pillangó, és úgy csapott le, mint egy méh.
Trubin válogatott játékos. Bondar válogatott játékos. Dodo válogatott játékos. Khocholava válogatott játékos. Korniienko, Maycon, Marlos, Marcos Antonio, Tete és Solomon válogatott játékosok. Sokan, vélhetően figyelmetlenségből adódóan nem kezelték megfelelően a Sahtart. Ezek a játékosok nagyon ügyesek, egész héten keményen dolgoztak, ambiciózusak. Nyertünk. Nem kellett őket feltüzelni. A Real Madrid birtokolta a labdát, de a játékosaink tehetségének köszönhetően egy remek csapatot alkottunk, amelynek sikerült jó eredményt elérnie.

Ez egy történelmi győzelem. Tegnap azt kérdezte tőlem, hogy mi a helyzet a Real Madridnál? A Madrid most már két mérkőzést veszített sorozatban. Még mindig azt gondolja, hogy nincs problémájuk?
Úgy gondolom, hogy a csapatok vereséget szenvednek, ha nem tudják elvégezni a küldetésüket a pályán, vagy ha az ellenfél jobban végezte a dolgát. A mérkőzés megtekintése után elmondhatjuk, hogy a Sahtar nyert, vagy azt is mondhatjuk, hogy a Realnak gondjai voltak. Ha dicsérni akarod a Sahtart, akkor elmondhatod, hogy jó csapat, amely megtalálta a Real Madrid gyengeségét. Én végignéztem a meccset, és azt akarom mondani, hogy a játékosaimnak ma jó volt a stratégiájuk, jól védekeztünk és tudtuk, hogy mit tegyünk, ha nálunk volt a labda. Rendben, a futball milliókat ültet a képernyők elé, mivel senki nem tudja, mi fog történni egy meccsen. De úgy gondolom, hogy ti több Real Madrid meccset néztetek meg, mint én, így ti jobban tudjátok, hogy vannak-e gondjaik. Amikor mi megmutattuk a videókat a játékosainknak a Madridról, akkor egy szupererős, fantasztikus csapatot láttunk, amely elképesztő dolgokra képes a pályán. Mi teljes készültségben vártuk a meccset, mivel minden pillanat veszélyt hordozott magában. Így készültünk. A Realnak vannak-e gondjai? Ez a kérdés nem nekem szól, ezt az elemzők tudják megmondani. Én nem vagyok elemző, én a csapatom edzője vagyok. És a csapatomról tudok beszélni.
 

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Sahtar Doneck (2-3): Vereséggel indult a BL-szezon

A Real Madrid vereséggel kezdte a Bajnokok Ligája aktuális kiírását. Az ellenfél a Sahtar Doneck volt, a helyszín pedig a Di Stéfano Stadion. Habár a találkozó első helyzete Asensio előtt adódott, a vezetést végül mégis a vendégek szerezték meg. Tetê juttatta előnyhöz csapatát a 28. percben, Korniienko remek passza után. Jović egyenlíthetett volna két perccel később, Marcelo remek keresztlabdája után, azonban a támadó lövése végül az ukránok kapusának kezében landolt.

A mérkőzés aztán nyíltabbá vált, a vendégek pedig remek helyzetkihasználásuknak köszönhetően már a 32. percben megduplázták előnyüket. Tetê lövése után Varaneról került a blancók hálójába a labda, miközben a francia Dentinho gólszerzését próbálta megakadályozni. A dolgok aztán még rosszabbra fordultak. Salomon góljának köszönhetően már a 42. percben 0-3-at mutatott az eredményjelző. A szünet utána Madrid magas letámadással próbálkozott, aminek meg is lett az eredménye. Modrić az 54. percben szépített, egy nagyszerű távoli bombának köszönhetően. Lövése védhetetlenül csapódott a kapu sarkába.

Vinícius

Négy perccel később aztán Vinícius Jr. állt be Jović helyére, és első labdaérintéséből gólt szerzett. A brazil szemfülesen labdát szerzett az ellenfél tizenhatosánál, majd higgadtan fejezte be az akciót. A találkozó aztán nyíltsisakos küzdelemmé vált, voltak helyzetek mindkét oldalon, miközben a Real Madrid próbálta megszerezni az egyenlítő találatot. A 62. percben ez Vinícius egyéni megmozdulása, és Benzema kísérlete után majdnem sikerült, ám Bondar jóvoltából végül meghiúsult. Courtois is a legjobbját nyújtotta, amikor megakadályozta, hogy az egy az egyben kapura törő Tetê végleg eldöntse a meccset.

A Sahtar teljesen visszazárt, a hazaiak pedig egyre idegesebbek lettek. A Real Madrid tovább próbálkozott, Valverde a hosszabbítás perceiben egy távoli lövést eresztett meg, amely a kapuban kötött ki, ám a videóbíró segítségével a találatot végül érvénytelenítették, mivel a lesen tartózkodó Vinícius zavarta a kapust. Újabb gól már nem született, így a csapat számára nem maradt más hátra, mint megkezdeni a felkészülést az El Clásicóra.