Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Álvaro Cervera: Mindig emlékezni fogok erre a pillanatra

„Én mindig a pillanatnak élek, ez pedig egy újabb csodás emlék lesz. Ez, sok mással egyetemben egy olyan pillanat, amelyre mindig emlékezni fogok, hiszen nem minden nap nyersz a Madrid ellen idegenben.”

„Nagyon jól játszottunk az első félidőben. Voltak gólhelyzeteink, nekik pedig alig akadt. A második játékrészben védekezőbb felfogásban játszottunk, szerettük volna kontrából növelni az előnyünket. Idegörlő volt, hiszen ha magadra húzod a Madridot, a végén ráfázhatsz, de ma nem voltak formában, mi pedig megnyertük a meccset.”

„Tudtuk, hogy milyen minőséget képviselnek, és úgy védekeztünk, hogy minden támadójukra volt emberünk. Aztán kerestük a kontra lehetőségét. Megérdemeltük ezt a győzelmet, büszkének kell lennünk rá.”

„A célunk az, hogy bent maradjunk az első osztályban, ez pedig nagyon nehéz lesz, de már eddig is hosszú utat tettünk meg.”
 

Tovább

Courtois: Az első félidőben mindenben jobbak voltak nálunk

Courtois:
„Ki kell elemeznünk a meccset, és a jó dolgokat kell magunkkal vinnünk. Az első félidei játékunk eléggé gyenge volt, három vagy négy alkalommal is közbe kellett avatkoznom, nem nyertük meg a párharcokat, lényegében a játék minden elemében jobbak voltak nálunk. Az edző aztán változtatott a szünetben, és mi voltunk a jobbak a második játékrészben, de nem tudtunk betalálni, mivel rendkívül jól szervezett csapatról van szó, akik kiválóan védekeznek. Nagyon nehéz ilyen csapatok ellen hátrányban játszani.”

Courtois

„Holnap át kell beszélnünk egymás közt a történteket. A tegnapi edzés kivételével tudtunk együtt dolgozni mind a 20-an, a válogatott meccsek miatt nehéz ezt összehozni, de ez nem lehet kifogás.”

„Egy vereség abból a szempontból jó, hogy ébresztőt fúj, keményebb munkára sarkall, rámutat azokra a dolgokra, amelyeket rosszul csinálunk, és lehetőséget teremt a javulásra. Nem szabad ennek túl nagy feneket keríteni. Ez egy vereség. Különösen fontos, hogy a hazai meccseidet megnyerd, de most futószalagon jönnek a meccsek. Jó teljesítményt kell nyújtanunk a Sahtar ellen, meg kell nyernünk azt a meccset, hogy a Camp Nouba megfelelő önbizalommal érkezzünk.”

„Az öt meccsünkből háromszor gólt sem kaptunk. Nem teljesítettünk jól ma este, ha pedig nem kapod el a fonalat, az kihatással van a védekezésre és a támadásra is, lényegében az egész csapatra.”

Casemiro:
„Keményen dolgoztunk és harcoltunk, de jobban játszottak nálunk az első félidőben. A második játékrészben nyomás alá helyeztük őket, tudtuk irányítani a meccset, de a Cádiz egy minőségi csapat, mi pedig odaajándékoztunk nekik egy teljes félidőt.”

„Meg kell vizsgálnunk a hibákat, de az első félidei hozzáállásunk nem volt megfelelő, és elveszítettünk három pontot egy rendkívül szervezett csapat ellen, amely pontosan tudta, hogy mit kell tennie a pályán. El kell felejtenünk a történteket, mivel most BL-mérkőzés jön, és nagyon fontos számunkra, hogy ezt a hetet jól kezdjük majd, mivel nagyon hosszú és kemény lesz.”

Casemiro

„Úgy gondolom, hogy mindig van hová fejlődni, de a második félidőben egyszer sem lőttek kapura. Keményen kell dolgoznunk tovább, javulnunk kell védekezésben és támadásban is, és biztosítanunk kell, hogy tanulunk a hibáinkból, hogy újra ne fordulhassanak elő. Még van időnk, együtt vagyunk, összetartunk. Minél inkább egységesek vagyunk, annál könnyebben tudjuk elérni a céljainkat.”

„Minden mérkőzés más, mindig csak a következőre kell gondolnunk. Most a BL-ben fogunk pályára lépni egy nagyon erős csapat ellen, ki kell javítanunk a hibáinkat. A Cádiz elleni meccs már a múlté, most a Sahtarra kell koncentrálnunk.”

Tovább

Zidane: Megérdemelten nyert a Cádiz

„Erre nincs magyarázat. El kell fogadnunk a vereséget, ennyit tehetünk. Nem lehetünk elégedettek magunkkal, és nem is vagyunk, de ilyen dolgok előfordulnak a futballban. Nagyon nehezen vettük fel a meccs ritmusát, az első pillanattól kezdve rendkívül nehéz dolgunk volt. A szünet után sokat javultunk, de egy szót sem szólhattunk volna, ha két vagy három góllal mennek el az első félidőben. Az ellenfél megérdemelte a győzelmet. Ha nem tudsz jól kezdeni, akkor egyre jobban fogsz szenvedni, ma pontosan ez történt, de ez nem kifogás.”

Zidane

„Elveszítettünk egy meccset, ennyi történt. Természetesen fontos három pont volt ez, mivel hazai pályán voltunk, és a tabella éléről vártuk a meccset… Persze, hogy fontos pontok voltak, de ennyi. Mindannyian tudjuk, hogy most a következő meccsünkre kell koncentrálnunk. Szenvedtünk a meccs elején. Nem tudtuk felvenni a ritmust. Erőnléti problémáink is voltak, ha pedig a helyzetekről van szó, akkor ez nagyban függ attól, hogy hogyan kezded a meccset. Ma valóban sokat szenvedtünk.”

„Sergio Ramos? Reméljük, hogy semmi komoly. Holnap, a vizsgálatok után látjuk majd, hogy pontosan mi a helyzet. Reméljük, hogy csak egy apróság.”

„Most a következő meccsünkre kell gondolnunk, addig pedig ki kell pihennünk magunkat, és a győzelem érdekében törekednünk kell arra, hogy jobban teljesítsünk. A mai mind a játékosaim, mind a madridizmus számára szomorú nap, de a következő meccsen megpróbálunk változtatni ezen.”

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Cádiz: Fájdalmas vereség a Di Stéfanóban

A vendégek első helyzetére nem kellett sokat várni, lényegében már a kezdősípszó után veszélyeztettek. Kroos veszített labdát hátul, Negredo pedig megverte Courtois-t, de Ramos bevetődve mentett szinte a gólvonalról. Ez már egy figyelmeztető jel volt az andalúz csapattól, amely hat perccel később ismét előnyhöz juthatott volna, ám Cortuois remekül védte Lozano lövését. A madridi kapus a 13. percben is kiválóan teljesített, ekkor Cala próbálkozott távoli lövéssel, ám a 15. percben már a belga sem tudott segíteni. José Mari keresztlabdáját Negredo szelídítette meg, végül pedig Lozano emelt Courtois felett a kapuba.

Benzema

Fél óra telt már el a meccsből, amikor ismét Courtois-nak kellett közbelépnie, ezúttal megállította Lozanót. A 38. percben aztán a blancók kis híján egyenlítettek. Kroos szögletét fejelte alig mellé Varane. A félidőben Zidane négyet cserélt. A Real Madrid a fordulás után dominálta a meccset, de nem tudta feltörni a Cádiz kiváló védelmét.

Jöttek a helyzetek, az első kettő mindjárt Vini Jr. előtt adódott. A játékos két védőt is kicselezett, mielőtt a tizenhatos vonalától fölé lőtte a labdát az 56. percben. Tíz perccel később Toni Kroos adta be ballal a játékszert, a brazil zavartalanul fejelt, a kapus is verve volt, ám Vini nem találta el a kaput.

A hazaiak nyomás alatt tartották a vendégeket, akik még zártabban védekeztek. A blancók aztán majdnem megszerezték az egyenlítő találatot a 80. percben, amikor egy tanítani való támadás végén Benzema nagyszerű lövése végül a kapufát találta el. A Real Madrid tovább próbálkozott, de az egyenlítés végül nem jött össze, így megszületett a csapat első veresége a Di Stéfanóban. Ennek a sorozatnak is vége szakadt.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Cádiz (0-1)

Tovább

Zidane: Én kértem Jović leigazolását

„A Cádiz egy nagyon fegyelmezett csapat, amely frissen jutott fel az első osztályba, és most a Real Madrid ellen fog játszani. Nagyon megnehezítik majd a dolgunkat, de tudjuk, hogy a LaLigában minden mérkőzés nehéz. A spanyol másodosztály hihetetlenül erős. A kulcs az, hogy kellően felkészült legyél, tudjuk, hogy mindent bele fognak adni, tisztában vagyunk, mennyire nehéz meccs lesz. A legjobbunkat fogjuk adni, annak érdekében, hogy megverjük őket, és jó teljesítményt nyújtsunk, mivel meg akarjuk szerezni mindhárom pontot.”

„Tisztában vagyunk a helyzetünkkel, 14 játékosunk volt távol 12 napig, de jól dolgoztunk, és a játékosok, akik a válogatottjuknál voltak, egészségesen, problémák nélkül érkeztek vissza, ami a legfontosabb. Ma együtt edzettünk, holnap pedig meccsünk lesz, ami egy hétmeccses sorozat első találkozója lesz. Készen állunk.”

Rodrygo remek játékos, nagyszerű jövő vár rá. Leginkább a jobb oldalon szeret játszani, de bal oldalon és középen is bevethető. Sok játékosunk van, a legfontosabb számára most a fejlődés, tudja, hogy ő is fontos tagja a keretnek. Nagy csapatunk van, mindenkire számítok. A legfontosabb az, hogy kellően felkészültek legyenek a játékosok, és jó munkát végezzenek, ha pályára küldjük őket.”

Zidane

„Ahhoz, hogy egy hosszú idény végén nyerj valamit, szükség van a rotációra. Sok jó játékosunk van, akikkel megkavarhatjuk a dolgokat. Szeretnék emlékeztetni mindenkit, hogy hogyan mennek a dolgok errefelé. A játékosok soha nem pihennek. A szurkolókhoz akarok szólni, mert ők nagyon fontosak. Ők azok, akik támogatják a játékosokat, ők akarják, hogy győzzön a Real Madrid. A játékosaink soha nem pihennek, hét meccses feszített sorozat következik, soha nem állnak le, és mennek a válogatottjukhoz is. Mindenkit használni akarunk, rotálni fogunk, már megmutattuk, hogy képesek vagyunk ezzel a felfogással nyerni. Így lehet nagy dolgokat elérni, mi pedig így fogjuk folytatni.”

Szoktam beszélni a játékosaimmal, de ezek magánjellegű beszélgetések, nem fogom elmondani, hogy miről szólnak. A legfontosabb számomra az, hogy őszinte legyek velük. Az emberek gondolkodhatnak másként, vitázhatnak, de én ebbe nem fogok belemenni. Ez a csapat áll rendelkezésünkre, harcolni fogunk a címekért.”

Csak ti mondjátok, hogy azt mondtam Jovićnak, hogy menjen el. Én voltam az, aki kérte Jović leigazolását! Nem igaz, hogy nem kedvelem őt. Az embereknek meglehet a véleménye, de butaságokat beszélni…. Mindegy, ez nem így működik. Bonyolult.”

„Úgy érzem, hogy megbecsülnek. Élvezem a mindennapokat, 2000%-on pörgök, mert tudom, hogy ez nem fog örökké tartani. Tudom, hogy mit jelent a Real Madrid edzőjének lenni, minden meccsen megítélnek. Ez a poszt ezzel jár. Imádok a játékosaimmal dolgozni. Szerencsés vagyok, hogy velük lehetek, és hogy azt csinálhatom, amit imádok. Futballal foglalkozhatok. Kihasználom az ittlétem minden pillanatát.”

„Nem tudok semmit arról, hogy a klub megpróbálta volna leigazolni Messit 2013-ban. Nem tudok mit mondani erre, nem beszélek olyan játékosról, aki más klubnál játszik. Tudjuk, hogy Messi mit tett eddig és mit tesz most is. De nem az én játékosom, nem mondhatok véleményt róla. Arról pedig semmit nem tudok, amit kérdeztél tőlem.”

„Nem gondolom, hogy a nézők hiánya kevésbé izgalmas meccseket eredményezne. Persze én is jobban szeretem, ha vannak szurkolók a stadionokban, ez lenne a normális. Mindig is ezt szerettem. Nem mi döntünk ezzel kapcsolatban, mi alkalmazkodunk. Ha nem lehetnek nézők, akkor így fogunk játszani.”

„Láttam a norvég meccseket, láttam, hogy bár más volt a játékrendszer, Martín remekül teljesített. Håland nem az én játékosom, de kiváló. Nem tudok mást mondani.”

Kapusok rotációja? Meglátjuk. Három kapusom van. Meglátjuk, hogy miként kezeljük a helyzetet. Felkészültnek kell lenniük.”

Mbappé? Sokat pletykálnak a Real Madridról, és nem egy játékos kapcsán, hanem általánosságban. Ez nem zavar minket, nem érdekli a játékosokat. Az átigazolási piac zárva van. Itt van ez a csapat, amely harcolni fog minden egyes megnyerhető trófeáért.”

Tovább

Raúl: Azt akarjuk, hogy az emberek élvezzék a játékunkat

„Ez most egy teljesen új sorozat, más formátummal. Nagyon izgalmas, és már az első meccsről kezdve a legjobb formában kell lennünk. Minden pont számít a következő állomás előtt, minden meccsen úgy kell játszanunk, mintha az lenne az utolsó, és a lehető legversenyképesebbnek kell lennünk.”

„Egyre jobbá váltunk az előszezon során, minden meccsen kijavítottunk dolgokat, most pedig egész jó formában vagyunk, de keményen kell dolgoznunk a továbbiakban is. A csapat fizikálisan remekül van, és tökéletesen tisztában vagyunk azzal, hogy hogyan akarunk játszani. Minden meccsen ennek megfelelően akarunk szerepelni.”

Raúl

„Nagyon fiatal csapatunk van, egy jó maggal az Ifjúsági Ligából, és hoztunk néhány új arcot is, akik tapasztalatot adnak a csapatnak. Megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani minden egyes meccsen, így a srácok egyre jobbak lesznek, mi pedig egy jó csapatot láthatunk a pályán, bármikor is játsszon a Castilla.”

„Én azt kérem tőlük, hogy érezzék jól magukat, egyénileg és csapatként is, hogy így minél inkább csapatként tudjunk működni. Ez egy új csapat, de a győzelmi vágy megvan, ez pedig most egy új formátum, szóval az indulástól kezdve a legjobb formánkat kell hoznunk. Én a srácok teljesítményére fogok koncentrálni, hogy biztosíthassam a fejlődésüket a megfelelő erőbedobással, hozzáállással, energiával. A lényeg, hogy jól érezzék magukat a pályán, mutassanak nagyszerű dolgokat, hogy az emberek nézzenek minket a Realmadrid TV-n, és élvezzék is, amit látnak.”

„Kitüntetett helyzetben vagyunk, amiért játszhatunk, hiszen minden sorozat megállt hat hónappal ezelőtt. Továbbra is felelősségteljesen kell viselkednünk, nagyon vigyáznunk kell annak érdekében, hogy élvezhessük azt, amit szeretünk.”

Tovább

Álex Fernández: Különleges érzés lesz szembetalálkozni a bátyámmal

„Visszatérek oda, ahol 10 évet töltöttem el az életemből, ahol felnőttem. A Real Madrid adott nekem mindent, ami ahhoz kellett, hogy futballista váljon belőlem, az pedig, hogy a bátyám ellen léphetek pályára, aki számomra mindig példakép volt, igazán különleges.”

„Egyszerűen csak élvezni akarom a meccset. Beszéltünk arról, hogy mi történik majd, ha szembetalálkozunk egy szituációban a pályán. Nyilvánvaló, hogy profiként kell viselkednem, és mindent meg kell tennem a győzelemért, de attól még furcsa érzés lesz.”

„Hogy kapok-e rúgást Nachótól? Kétség sem férhet hozzá, biztosan kapok. Profinak kell lennünk, mindenki a saját csapatáért harcol. Akkor is, ha gólszerzési lehetősége adódna a 90. percben, vagy nekem kellene elvégeznem egy büntetőt a kilencvenkettedikben. Minden a győzelemről szól.”

„Nacho fiai kedvelik a Madridot és a Cádizt is. Kicsit idősebbek, mint az én gyerekeim, és szeretik nézni az apukájuk és a bácsikájuk meccseit is. A legfontosabb az, hogy ha felnőnek, büszkék legyenek, és tudjanak azonosulni mindkét klub értékeivel.”

„El fog jönni a pillanat, hogy egymás mellett játszunk majd. Biztos vagyok benne, hogy mindketten szívesen tennénk ezt, és biztos vagyok benne, hogy meg is történik egyszer, de nem most van itt ennek az ideje.”
 

Tovább

Courtois: Mindig csodáltam Ramost, egyetlen pillanatot kivéve

„Nagyon szívesen maradnék hosszú évekig a Real Madrid játékosa. Nagyszerű lenne, ha a karrierem hátralévő részét itt tölthetném.”

„Biztos vagyok benne, hogy az emberek fogják látni a legjobb Hazard-t. Nagyon szeretné megmutatni, hogy mire képes. Rendkívül szerencsétlenül járt a sérülésekkel, de hamarosan visszatér, és meg fogja teremteni a különbséget.”

„Már jól vagyok. A Levante elleni meccs után éreztem valamit az ágyékomnál, de csak apróság volt. Ha valamilyen kiemelten fontos meccset játszott volna a belga válogatott, valószínűleg tudtam volna játszani, de szerencsésebb volt pihenni, figyelembe véve, hogy milyen sok mérkőzés vár ránk a következő hetekben. Pihentem néhány napot, és néha ez a legjobb, ami a testedért tehetsz.”

Courtois

„Az elmúlt időszakban bemutatott védéseim nagyobb figyelmet kaptak, mivel kulcsmomentumokban történtek. Vezethettünk volna több góllal is, és akkor nem beszéltek volna ennyit ezekről a védésekről. Én megpróbálom a legjobbamat nyújtani, és megszerezni a három pontot. Szívesebben vagyok készenlétben a meccseken, mint hogy 6-7 védést kelljen bemutatnom.”

„Senki kritikájára nem kell reagálnom. Tudom, hogy mire vagyok képes a pályán, ismerem az itteni helyzetemet. Könnyű keményen kritizálni, ez pedig csak vitákat szül. A körülöttem lévők véleményét meghallgatom, hiszen ők építő jellegű kritikát fogalmaznak meg, én pedig tisztában vagyok azzal, hogy jó vagy rossz meccset játszottam. A kritika zavaró lehet, mindannyian emberek vagyunk, vannak érzelmeink. De azt is figyelembe kell venni, hogy ki kritizál. Én mindig tudom, hogy egy lövés védhetetlen volt-e, hogy tehettem volna-e többet. Számomra az a fontos, hogy kemény munkával tartsam fenn az állandóságot.”

„Mindig elég gyenge voltam lábbal, de sokat dolgoztam azon, hogy javítsak ezen, és segíthessem a hátulról építkezést. A Real Madrid kapusának lenni nagy felelősség, figyelembe véve a nyomást, és hogy mennyire támadó szellemű a játékunk. A pályán kívül van egy személyi edzőm, aki segít nekem az erőm és robbanékonyságom fejlesztésében, és van egy séf is, aki segít a megfelelő étkezésben.”

„Keylor mindent megnyert itt. Ő egy nagyszerű kapus, ezt a PSG-ben is bizonyítja. De ez most már egy új korszak, én pedig úgy akarok segíteni a csapatnak trófeákat nyerni, hogy nem gondolok a múltra.”

„Zidane nagyon bízik bennem. Mindig éreztem a bizalmát, ez pedig nagyon fontos, különösen az olyan nehéz pillanatokban, mint az előző idény. A labdarúgás legalább annyira szól a mentális dolgokról, mint minden másról, úgyhogy jól kell érezned magad ahhoz, hogy jól játszhass.”

„Sokat tanultam Zidane-tól. Simeone sokkal inkább engedte, hogy az ellenfélnél legyen a labda, és egységes védekezésre törekedett, de sokat lehet tanulni abból, hogy másféle játékstílusokat is megismersz.”

„Nagyon fontos, hogy Ramos maradjon. Mindig azt mondom neki, hogy meg akarom nyerni vele a Bajnokok Ligáját. Mindig is csodáltam őt, kivéve persze egy bizonyos lisszaboni pillanatot. Messi vagy Cristiano? Egyszerűen csak ki kell élvezni a játékukat, amíg tehetjük.”

„A legjobbakat kívánom Gareth-nek, még akkor is, ha nem London legjobb csapatához csatlakozott.”
 

Tovább

A Real Madrid aggódik Kubo helyzete miatt

Közel 30 ajánlat érkezett Kubóért a Real Madridhoz, ezek egy része még a nyár előtt, a Madrid számára pedig az volt a legfontosabb, hogy olyan helyre adják kölcsön a 19 éves középpályást, ahol sok játékpercre számíthat.

A Bayern München például 7 millió eurót ajánlott a japán válogatott játékosért, de ezt hamar elvetették a blancók vezetői, mivel úgy gondolták, hogy magas a kockázata annak, hogy Kubo kevés játékpercet kapna.

A Madrid végül a Villarreal mellett döntött, és arra számított, hogy ebben az idényben 40 mérkőzésen pályára lép majd a fiatal japán, de eddig nagyon nem ez a helyzet. A királyiak sportvezetése komolyan aggódik.

5 mérkőzés, 54 perc
Kubo eddig 54 percet játszott 5 mérkőzésen Unai Emery kezei alatt, aki eddig egyszer sem számolt kezdőként a japánnal. Átlagosan 11 percet tölt a pályán a Real Madrid kölcsönjátékosa, a legtöbb eddig 16 perc volt, a Nou Campban, egy 4-0-s vereség alkalmával.

Annak tudatában, hogy Emery mennyire ragaszkodott a játékoshoz, a Real Madridnál értetlenül állnak a helyzet előtt.

A Madrid egyelőre nem gondolkodik a kölcsönszerződés felbontásán, bíznak abban, hogy az aggodalmaik ebben a hónapban eloszlanak. A Villarreal már előrevetítette, hogy az Európa-liga küzdelmeinek megkezdése több lehetőséget nyit majd Kubo számára.

Közben persze a játékos sem élvezi a helyzete, de meg van győződve arról, hogy lesznek lehetőségei a bizonyításra, és ki is akarja majd használni ezeket.