Gy. András
Gabriel Jesus: Legyőztük a sorozat legjobb csapatát
Gabriel Jesus:
„Mint a legutóbbi meccsen, most is rengeteget futottunk, és jól járattuk a labdát. Nagyon fontos volt számunkra a győzelem. A Real Madrid egy topcsapat, és a legjobb klub a sorozatban, úgyhogy ez nekünk hatalmas dolog.”
„Úgy gondolom, hogy ez az egész hit kérdése. Hinni kell abban, hogy lesznek hibáik. Ők is emberek. Ha nagy nyomás alatt vagy, akkor elkövethetsz hibákat. Az egyik képességem az, hogy képes vagyok végig nyomást gyakorolni, hogy segítsem a csapatomat. Örülök, hogy betaláltam.”

„Hihetetlenül jó csapatuk van, rengeteg top játékossal. Ez a Real Madrid, egy top csapat. Le tudnak győzni minket. Keményen dolgoztunk, és megpróbáltunk nyerni, és jól játszani, ami sikerült is.”
„Azért dolgozom, hogy minden egyes nap nagyszerű csatár lehessek. Keményen dolgozom, hogy olyan legyek, mint amilyen Ronaldo Nazário volt.”
„Nem gondolom, hogy ezzel a továbbjutással üzentünk volna a többi csapatnak. Dolgoznunk kell a legkisebb dolgokon is, és erősnek kell lennünk a következő meccsen.”
Sterling:
„Úgy gondolom, hogy az energia és a szenvedély miatt mentünk tovább. Ez egy olyan sorozat, amelyben nagyon jól akarunk teljesíteni, és elmondtuk, hogy nagyon fontos, hogy a saját játékunkat játsszuk, de a kulcs az volt, hogy kifulladásig futottunk, mivel hittünk abban, hogy az eredmény így jönni fog.”
„Ma az volt a legfontosabb, hogy tudtuk, mennyire jók, de azt is, hogy mi mennyire jók vagyunk. A különbség abból adódott, hogy mi többet futottunk, és hogy ki volt az, aki bele akarta tenni a szükséges pluszt a meccsbe. Úgy gondolom, hogy ma csodásak voltunk.”

„A játékosainkkal, akik pályán voltak, nem éreztük magunkat alárendeltnek. Nagyon jól játszottunk, és persze vannak nagyszerű játékosaik, de azzal az energiával és teljesítménnyel, amit a srácok mutattak, briliánsak voltunk ma. Azt terveztük, hogy már magasan letámadjuk őket, hogy sokat leszünk elől, agresszívan, végig rajtuk leszünk, és így is tettük.”
„Most továbbjutottunk a legjobb nyolc közé Lisszabonba, ez pedig egy olyan kihívás, amit alig vártunk. Örülök, hogy ott vagyunk.”
„Nagyszerű eredmény, hogy már száz gólnál járok a csapatban, remélem, hogy még egy jó pár követi majd!”
Guardiola: Ahhoz, hogy a legjobb lehess, a legjobbakat kell legyőzni
„Azért vagyunk itt, hogy megnyerjük a Bajnokok Ligáját. Ez csak egy lépés volt. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy a játékosok eljutottak Portugáliába. Pontosan tudjuk, hogy melyik csapatot győztük le. Elégedettek vagyunk.”
„Természetesen ez nagyon fontos számunkra. Kétszer is legyőztük őket. Sosem veszítettek el két meccset egyenes kieséses szakaszban. Ahhoz, hogy megnyerd ezt a sorozatot, olyan csapatok ellen kell nyerned, mint a Real Madrid, a Barcelona, stb.”
„Amikor a Real Madrid ellen játszol, rájössz, hogy mennyire jók. Látod azt, hogy milyen személyiséggel játszanak, nagyon jók. Ha ott állsz a vonal mellett, láthatod a karizmát, a személyiséget, amivel rendelkeznek. Olyan, mintha barátságos meccset játszanának, mintha már ezerszer játszottak volna ilyen meccseket.”

„Nem akartuk megtartani az 1-1-et. Próbáltunk betalálni, és nem tudtunk. Courtois bemutatott néhány védést, mindenesetre megérdemeljük a továbbjutást. Két gólt szereztünk a hibáikból. Ez nem könnyű, próbáltuk őket kicsalogatni, mindenesetre ott vagyunk a negyeddöntőben, és örülünk.”
„Ez a sorozat megbünteti a hibákat, de Gabriel hozzátette a magáét. Ő tudja a legjobban kihasználni ezeket a lehetőségeket. Ő volt a két meccs legjobbja. Betalált Madridban, kiharcolt egy tizenegyest, ma pedig gólpasszt adott és gólt szerzett. A gólokon kívül mással is segít nekünk, de egy csatár esetében fontos a gólszerzés is. A nagy játékosoknak mindig fontos, hogy megmutassák magukat a legnagyobb színpadon. Ő ezt kétszer is megtette, nagy lépést tett afelé, hogy elmondhassa: ’Itt vagyok, egyedül is tudok meccseket nyerni’.”
„Hogy a presszingünk lett volna a kulcs? Láthattátok, hogy a csapat hogyan játszott az elmúlt négy évben, most is ez történt. Néha működik, néha nem. Jó csapatok ellen sokkal nehezebb. Tudtuk, hogy szenvedni fogunk, de kevés lehetőségük volt, Eddy pedig védett egy hatalmasat. A második félidőben nem annyira működött. A játékosok nagy erőfeszítéseket tettek, mindannyian.”
„Az első félidőben beljebb játszottak a szélsőink. Ez hiba volt, de a második félidőre kijavítottuk. Több területünk volt.”
„A Lyon? Most beszéltem a megfigyelőinkkel, akik elmondták, hogy nagyon vigyázzunk. Még mindig sok kiváló csapat van talpon, de az önbizalmunknak jót tett a Real Madrid legyőzése. De még csak a legjobb 16 között vagyunk. Most megyünk Portugáliába, együtt leszünk, jókat eszünk, sokat nevetünk és keményen dolgozunk. Az eddigi legjobb teljesítményünk ebben a sorozatban az elődöntő volt. Nyugodtnak kell maradnunk, és meglátjuk, hogy mi történik. Most lesz hét-nyolc napunk felkészülni. Ma és holnap kiélvezzük a győzelmet, aztán majd kitaláljuk, hogy mi legyen.”
Beszámoló: Manchester City – Real Madrid (2-1): Búcsú a BL-től
A Real Madrid nem tudott felülkerekedni a Manchester City együttesén, így elbúcsúzott a Bajnokok Ligájától. Az este nem is kezdődhetett volna rosszabbul, Gabriel Jesus vette el a labdát Raphaël Varane-tól a tizenhatoson belül, majd Sterling elé tálalt, aki nem hibázott, és kilenc perccel a kezdést követően megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A Real Madrid csapata, amely eleve 2-1-es hátrányból indult, még nehezebb helyzetbe került. Mindenesetre a City korai gólja nem törte meg a csapatot, amely így még elszántabban próbálta bebizonyítani, hogy ez a gárda sosem adja fel.

20 perc játék után a Madrid kezdte birtokolni a labdát, és jöttek a helyzetek is. Eden Hazard vette észre a kiugró Benzemát, aki remekül fordult le a védőjéről, majd lőtt kapura, ám Ederson résen volt, és védeni tudott. Alig egy perccel később a belga próbálkozott egy ballábas bombával, ám a brazil hálóőr ismét közbe tudott avatkozni. A Madrid érezte, hogy a gól már nincs messze, és hat perc múlva meg is lett az egyenlítés. Rodrygo indult meg a jobb oldalon egy nagyszerű egyéni megmozdulást követően, majd tökéletesen küldte be a labdát középre, ahol Karim Benzema fejelt kapura három védő gyűrűjében. 1-1.
A félidőre döntetlennel vonultak el a csapatok, bár Foden a 42. percben még megeresztett egy nagy lövést, ami elkerülte a kaput, De Bruyne pedig megpróbált szögletből túljárni honfitársa, Thibaut Courtois eszén, azonban a kapus résen volt. A fordulás után a Real Madrid kapusa remekül teljesített, a 47. percben Sterlinggel került szembe, de meg tudta állítani a hazaiak támadóját.
Zidane egy óra játék után küldte pályára Marco Asensiót Rodrygo helyére. A mérkőzés ezután adok-kapokká vált. Benzema próbálkozott a 64. percben lövéssel, amelyet Ederson hárított. A City azonnal válaszolt, de Courtois ismét hárította Gabriel Jesus próbálkozását. Nem sokkel ezután a brazil ismét előnyhöz juttatta csapatát. Varane próbált Courtois-hoz fejelni, ám hazaadása pontatlan volt, amire lecsapott a brazil, és nem hibázott. A gól azt jelentette, hogy biztosan nem lesz hosszabbítás a mérkőzésen, ám a tényen, hogy a blancóknak két gólra volt szükségük a továbbjutáshoz, nem változtatott. A 70. percben Modric került közel a gólszerzéshez, de lövését Gündogan hárította a gólvonalon. A blancók próbáltak gólt szerezni a hátralévő időben, de a City remekül tartotta a labdát, és megvédte előnyét.
Hazard: Éhesebben fogunk visszatérni
Hazard:
„Úgy gondolom, hogy jól teljesítettünk az első félidőben, és többet érdemeltünk volna. Úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, ők betaláltak, és mi is. Amikor ebben a klubban játszol, mindent meg akarsz nyerni, különösen a BL-t.”
„A Manchester City letámadása megnehezíti a dolgod, ezért is vétettünk hibákat, amelyek hozzá tartoznak a játékhoz. Ez nehéz. Éhesebben fogunk visszatérni, és mindent meg akarunk majd nyerni, ez az, amit ez a klub megkövetel.”

Rodrygo:
„A Manchester City nagyszerű csapat. Nagyon nehéz ellenük játszani a saját pályájukon, de a csapat a végsőkig harcolt. Sajnálatos, ami Varane-nal történt, de ő egy nagyszerű játékos, aki sok dicséretre méltó dolgot ad nekünk. A meccs során többet is elérhettünk volna, de nem hagytuk abba a próbálkozást. Az ilyen dolgok megtörténnek a futballban. Nagyszerű teljesítményt nyújtott a City, megérdemlik a továbbjutást.”
„Az idényt 9-esre értékelném, nem adhatok 10-est a BL miatt. Nagyszerű idényünk volt.”
Varane: Ez a vereség az én hibám
„Ki akartam állni és el akartam mondani, hogy ez a vereség az én hibám, amit el kell fogadnom. Szomorú vagyok a csapattársaim miatt, mivel komoly erőfeszítéseket tettek. Vállalom a vereség felelősségének rám eső részét. Jól játszottunk, jól felkészültünk a meccsre. A hibákért ezen a szinten drágán meg kell fizetni, nem tudom megmagyarázni őket.”

„Ilyen dolgok előfordulnak a futballban. Ez egy kemény este számomra. Ezt nem tudjuk kiverni a fejünkből. Mindent beleadtunk a pályán, és néha előfordul, hogy hibázol. Ma én hibáztam, és ezt el kell fogadnom. Már 1-1-nél is volt esélyünk a javításra, de végül nem így alakult.”
„Néha összejönnek a dolgok, néha pedig nem. Ma este nekem semmi nem jött össze. Ezt el kell fogadnom. Jól éreztem magam, amikor kifutottunk a pályára, talán túl sok kockázatot vállaltunk az elején, amiért drágán megfizettünk. Nincs több magyarázkodás. Mindenki tudja, hogy nagyon mérges vagyok, le kell ezt rendeznem magamban. Komoly tartást igényel az, hogy ezután jobban és erősebben térjek vissza. Ez egy nehéz éjszaka lesz, versengő típus vagyok, ma veszítettünk, én pedig hibákat követtem el.”
Zidane: Büszke vagyok a játékosaimra
„Nem lehetsz boldog egy vereség után, de most büszkének kell lennünk arra, amit véghez vittünk. Gratulálnunk kell az ellenfelünknek, mivel remekül játszottak, ennyi. Nem kereshetünk kifogásokat. A legfontosabb most az, hogy büszke vagyok a játékosaimra, mivel mindent beleadtak a pályán.”

„Mindkét meccset elveszítettük, a Manchester City megérdemli a továbbjutást. Az első negyedóra kivételével egész jól játszottunk. A második játékrészben, amikor jobbak voltunk, megszerezték a második gólt.”
„Varane hibái? Nyugodtnak kell maradunk és felemelt fejjel kell hazamennünk, mivel annak, amit a játékosok ebben az idényben tettek, a 95%-a csodálatos volt. Ezt fogom magammal vinni. A játékosoknak is ezt mondtam el az előbb.”
„Cserék? Mindenkinek megvan a véleménye. Én vagyok az edző, néha bizonyos játékosok kezdenek, néha mások, ma ők játszottak. A cseréknél megint mások. Ennyi.”
"Az idény összességében jól sikerült. Nem zártuk jó eredménnyel itt a végén, de nagyszerű volt az idény. Örülnünk kell annak, amit elértünk."
"Beszéltünk Varane-nal. Senki nem örül annak, ami történt. De el kell fogadnunk, hogy ilyen dolgok megtörténnek a futballban, és gratulálnunk kell az ellenfélnek."
James madridi korszakának vége
A Real Madrid 1-2-es, Real Sociedad elleni győzelme emlékezetes lesz James Rodríguez számára, hiszen a 2020. június 21-én megrendezett meccs volt az utolsó összecsapása a blancók mezében. A kolumbiai többet már nem lép pályára a Real Madridban, még akkor sem, ha a csapat továbbjut a Bajnokok Ligája későbbi szakaszába, és a játékosnak még van egy év a szerződéséből.

James korábban arra kérte Zidane-t, hogy hagyja ki az Athletic Bilbao elleni, július 5-én lejátszott meccs keretéből. Az edző elfogadta a játékos kérését, és ez volt az a pillanat, amikor Zidane eldöntötte, hogy James a későbbi meccskeretekbe sem fog bekerülni. Bármi is történjék ma az Etihadben, James madridi napjai meg vannak számlálva. Ha Zidane csapata továbbjut a City ellen, a kolumbiai folytatja az edzéseket az eddig megszokott módon, de annak tudatában, hogy nem szerepelhet a tizennegyedik BL-címért folytatott küzdelem további mérkőzésein.
Az elmúlt hetekben Jorge Mendes keményen dolgozott azon, hogy új klubot találjon James Rodrígueznek. A PSG, az Atlético és az Arsenal a három lehetséges célállomás a játékos számára, de konkrétum még egyik esetben sincs. Az FA-kupa-győztes Arsenal mutatta a legnagyobb érdeklődést James iránt. A Madrid, nem úgy, mint az előző nyáron, amikor minden ajánlatot visszautasított, meghallgatja a kérők ajánlatait, amelyeket Mendes prezentál.
James 2014-ben csatlakozott a Real Madridhoz, 80 millió euró fejében. 125 meccsen lépett pályára a blancók színeiben, 37 gólt lőtt és 42 gólpasszt osztott ki.
Beharangozó: Manchester City – Real Madrid: Kétgólos győzelem kell a továbbjutáshoz
Öt hónap telt már el azóta, hogy utoljára BL-meccset rendeztek, de most végre eljött a pillanat a Real Madrid számára, hogy visszatérjen a legrangosabb európai kupasorozatba. Erre egy nagy mérkőzésen kerül majd sor az Etihad Stadionban, ahol a spanyol bajnok a Manchester City együttesével küzd meg a negyeddöntőbe kerülésért.

Az aktuális BL-kiírás utolsó fázisába, amelyet Lisszabonban rendeznek majd, nem lesz könnyű bejutni, tekintettel arra, hogy legalább két gólt kell szereznie a csapatnak, de még egy 1-2-es eredmény is csak a hosszabbításra lenne elég. A biztos továbbjutáshoz tehát kétgólos győzelemre van szükség. A Madrid jelenleg hétmeccses idegenbeli győzelmi szériában van, már ami a BL legjobb 16 közötti szakaszát illeti, és szeretnék ezt a sorozatukat tovább folytatni egy olyan pályán, ahol eddig két döntetlent tudtak elérni (1-1, 0-0).
„Ez olyan számunkra, mint egy újabb döntő, megpróbálunk nagyszerű teljesítményt nyújtani” – mondta Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A találkozón biztosan nem lesz bevethető Sergio Ramos, de pályára léphet Karim Benzema, aki nem csak a csapat gólkirálya, de a múltban kétszer is betalált a Manchester City ellen. Az edző 24 fős keretébe ezúttal sem került be Gareth Bale és James Rodríguez.
A City eddig az idény egyik kiemelkedő csapatának tekinthető. Veretlenek a BL-ben, 18 gólt lőttek, és mindössze ötöt kaptak. Az angol együttes a BL-cím egyik legfőbb várományosa egy olyan idényben, amely során a Premier League-ben nem volt sok esélyük a győzelemre a domináló Liverpool ellen. Gabriel Jesús és Sterling 5-5 gólja, és Mahres négy gólpassza is jól mutatja a Manchester City támadóerejét.
Guardiola: Készen állunk, hogy szintet lépjünk
A meccs: „Nagyon régen játszottuk már az első mérkőzést. Tudtuk, hogy vár még ránk egy hazai összecsapás is. A szurkolóink nélkül játszunk, de megpróbálunk jó meccset hozni. Örülnénk, ha továbbjutnánk, de egy ilyen csapat legyőzése hatalmas önbizalomnövelő is lenne egyben. Meg akarjuk nyerni a Bajnokok Ligáját, úgyhogy egyszerre csak egy meccsre koncentrálhatunk. Nagyon fontos, hogy nyerjünk holnap. Maximálisan a meccsre koncentrálunk, el akarjuk érni a célunkat, mivel ez rendkívül fontos az egész klub számára. Nekem is ez az álmom, ahogy mindenkinek. Csodálatos meccs vár ránk, ami egy döntő számunkra, de meg vagyunk győződve arról, hogy még messzire jutunk.”
Érzések: „Úgy érzem, hogy készen állunk a meccsre, jól fogunk teljesíteni, és megnyerjük azt. Ezt érzem: készen állunk. Igen, történelmet akarunk írni. Meg akarjuk nyerni a sorozatot. Ahhoz, hogy ezt megtehessük, le kell győznünk az olyan csapatokat, mint a Real Madrid. Holnap és a következő körökben is nyernünk kell.”

Szurkolók nélkül: „Úgy gondolom, hogy mindenki, nem csak az edzők, hiányolják a szurkolókat. Ez most a realitás, de valamennyire már megszoktuk. Az egészségügyi helyzettől függ, hogy mikor játszhatunk újra szurkolók előtt, de amikor megtörténik, akkor mindenki számára biztonságosnak kell lennie. Azt szeretnénk, ha a gyerekek is lehető leghamarabb mehessenek iskolába, ez sokkal fontosabb, mint az, hogy mikor lehet visszatérni a stadionokba.”
Bekapott gólok: „Igen, javulnunk kell ebben. Nem az a lényeg, hogy kapunk-e gólt, hanem hogy hogyan kapunk. Ha briliánsan játszanak, akkor azt el kell fogadnunk. De sok bekapott gólt elkerülhettünk volna. Meg kell próbálnunk elkerülni a hibákat. Ez a sorozat könnyen megbüntet. Tisztában vagyunk ezzel, beszéltünk róla a korábbi években. Ha előre akarunk lépni csapatként, hogy közel kerüljünk a sorozat megnyeréséhez, akkor javulnunk kell ebben.”
Különleges lenne kiejteni a Madridot a barcelonai múltja miatt? „Nem, nem különösebben. Mindig Barcelona-szurkoló leszek, mindegy, hogy a Real Madrid ellen játszunk-e, vagy nem. Ott nőttem fel, ott lettem az, aki vagyok, de amikor a Bayern edzője voltam, és akár a Real Madriddal, akár a Barcelonával kerültem szembe, le akartam győzni őket. Ebben nincs semmi különös. Azt akarom, hogy a játékosaim és a klub is tovább lépjen, és ne veszítsenek a koncentrációból ilyen dolgok miatt, mert én csak arra összpontosítok, hogy mit kell tennünk ahhoz csapatként, hogy le tudjuk győzni a Real Madridot.”
Eric García: „Bejelentette nekünk, hogy nem akarja meghosszabbítani a szerződését a Cityvel. Még van egy év a szerződéséből, de utána már nem akar hosszabbítani. Mi szerettük volna, de ő nem, vagyis úgy gondolom, hogy másol szeretne játszani.”
Karim Benzema szintje: „Fantasztikus játékos, ezt már azóta tudom, hogy fiatal srácként a Lyon játékosa volt, a Real Madridban pedig már több mint tíz évet eltöltött. Nagyszerű futballista, de a Barcelonánál töltött időszakom óta 20 játékosról is megkérdezték tőlem, hogy Messihez képest milyen szintet képviselnek. 20 játékosról… Ő a 21.”

Eden Hazard: „Olyan ellenfelek ellen akarunk játszani, akik a legjobb játékosaikkal lépnek pályára. Nem kellek én ahhoz, hogy tudjátok, hogy Hazard a világ egyik legjobbja, és meg tud fordítani egy meccset, és hatással van a végeredményre. Zidane-on múlik, hogy kockáztatja-e a játékát, ha nem teljesen egészséges, de tisztában vagyunk azzal, hogy milyen veszélyeket rejt ha játszik ellenünk, készen állunk rá.”
Ramos távolmaradása: „Már a Bernabéuban lejátszott meccs óta tudjuk, hogy Ramos nem lesz ott a visszavágón. Természetesen kulcsfontosságú játékos számukra, egész karrierje során nagyszerű volt, de ahogy mondtam, mi inkább azzal foglalkozunk, hogy mit tudunk tenni annak érdekében, hogy úgy befolyásoljuk a meccset, hogy megnyerjük azt, nem pedig azzal, hogy ki játszhat a Madridban.”
Zidane játékfelfogása: „Nagyon nehéz kiismerni, hiszen amikor azt gondolod, hogy felkészültél az egyik taktikájára, akkor előhúz egy újat, vagy visszatér egy régihez. Manapság már nagyon nehéz kielemezni a taktikákat. A homályos, távoli múltban játszottuk az első meccset, és amire abból a meccsből emlékszünk, fel fogjuk használni. A Madrid azóta lejátszott összes meccsét megnéztük, beszéltünk arról, hogy vajon hogyan fognak felállni ezen a találkozón, de leginkább azt próbáltuk kitalálni, hogy csapatként hogyan tudunk nekik problémát okozni. Erre koncentráltunk a felkészülés során.”
Agüero: „Most épp nem tudom, hogy mi a helyzet vele. Barcelonában van, és egyre jobban érzi magát. Beszéltem az orvosokkal, minden úgy halad, ahogy gondoltuk. Remélhetőleg ott lehet velünk, ha továbbjutunk, de nem tudom.”