Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Hazard: Szívesen lőttem volna én Zidane 2002-es gólját

Furcsának tűnhet, hogy a nyár közepén, augusztus elején beszélgetünk erről, de hamarosan újra BL…
Igen, hihetetlen. Úgy gondolom, hogy az embereknek, a világnak szüksége van a futballra. Örömet okoz, ezért is szeretjük annyira. Már hosszú hónapok teltek el BL-meccsek nélkül, az ilyen szintű összecsapások nélkül. Az emberek egyszerűen csak nézni akarják.

Melyik BL-gólod a kedvenced?
Ez könnyű, mert nem lőttem túl sokat, de úgy gondolom, hogy az első [Schalke – Chelsea 0-3, 2013]. Tudod, az első mindig különleges. Idegenben, egy nagy meccsen, fantasztikusan játszottunk. Passzolhattam volna Fernando Torresnek, és le is tudtam volna adni a labdát, de végül egyedül oldottam meg, úgyhogy szerencse, hogy bement. Ezért is ez a kedvencem. Úgy gondolom, hogy Torres mesterhármast akart, úgyhogy ez az én hibám. Bocs, Fernando.

Hazard

Gólszerzés vagy gólpassz?
Ha a labda a hálóban köt ki, ugyanolyan érzés. Én nem csak arra gondolok, hogy gólokat lőjek. Néhányan csak erre koncentrálnak. Én? Én inkább olyan játékos vagyok, aki szeret előkészíteni valamit. Ezért is mondom azt, hogy sokkal inkább vagyok gólpasszokat adó srác, mint gólvágó. Szeretek gólpasszokat adni, de azt az érzést is szeretem, amikor az ember lő egy csodás gólt, egy utolsó perces gólt, és végül megnyeritek vele a meccset.

Melyik a legszebb BL-gól, amit valaha láttál?
Két évvel ezelőtt Cristiano Ronaldo a Juventus ellen lőtte a negyeddöntő első meccsén. A TV előtt ültem, és csak annyit mondtam, hogy „Wow! Micsoda gól!”. Gareth Bale gólja a Liverpool elleni döntőben is gyönyörű volt. Wow! Mindegyik nagyszerű!

Melyik BL-gólt lőtted volna legszívesebben?
Ez könnyű. Zinédine ZIdane BL-döntős gólját, amelyet a Leverkusen ellen szerzett 2002-ben. Ballábas kapáslövés, felső sarokba, szevasz.

Emlékszel olyanra, hogy a BL-ben ellenetek lőtt valaki olyan gólt, amire csak annyit mondtál, hogy „Wow! Ez különleges volt.”?
Igen, a Roma ellen játszottunk a Chelsea-vel 2018-ban. Džeko kapásgólja hihetetlen volt. És tudtuk. Tudtuk, érted. Conte kiabálta, hogy „Ne! Menjetek Džekóra! Menjetek Džekóra!”

Melyik a legcsodásabb gól, amit valaha láttál?
Az egyik legjobb számomra? Dennis Bergkamp Arsenalban lőtt gólja, még 2002-ből, amelyet a Newcastle ellen szerzett. Egy érintés, megszelídítette a labdát, majd lőtt. Ahogy lefordult a védőről, az nagyon különleges volt.
 

Tovább

A Manchester City elleni kezdő nagy kérdése

Zinédine Zidane-ra az egész idény során jellemző volt, hogy meglepő kezdőket állított össze, ezzel mi is megküzdöttünk állandó rovatunk, a Szerintünk összeállításakor. Például az idény első nagyobb meccsén, a PSG ellen a Parc des Princesben nagy meglepetést okozott egy erősen támadó szellemű kezdővel Hazard-ral, Benzemával és Bale-lel a támadósorban, mögöttük pedig a Kroos, Casemiro és… James hármassal.

A kísérlet végül balul sült el, mivel a Madrid 3-0-ra kikapott, de Zidane a következő meccsen ugyanezzel a felállással küldte ki a csapatot a Pizjuánban, és nyert. A francia szívesen ragaszkodik a saját meggyőződéseihez.

Zidane

Döntési helyzet a City előtti mérkőzés kezdője kapcsán
Az idény első Clásicóján Bale ismét a kezdőben találta magát, elől Benzemával, a túloldalon pedig Valverdével. A második meccsen aztán Viníciusra esett a választása, Valverde továbbra is a jobb oldalon volt. Aztán ott volt a Manchester City elleni első meccs, ahol Zidane kihagyta Kroost, ami akkor egy furcsa rotációs választásnak tűnt, amelyet kevesen értettek, még Guardiola sem, aki a meccs után a folyosón beszélte ki a történteket Kroosszal a Bernabéu öltözőfolyosóján. Kroos azóta nem hagyott ki egy meccset sem.

A pénteki BL-meccsen mindenesetre nem számíthatunk rotációra. Ez lehet az idény utolsó meccse, a játékosok frissen érkeztek vissza az egyhetes pihenőjük után, amelyet Zidane azért engedélyezett, hogy a legerősebb kezdőjét küldhesse majd pályára a City ellen. Igazából egyetlen kulcsember nem lesz ott a pályán, Sergio Ramos, aki eltiltását tölti. Ez Éder Militão számára komoly lehetőség a bizonyításra, és a játékos már el is mondta, hogy élni is akar vele.  Vélhetően Ferland Mendy lesz a védelem bal oldalán, miközben Courtois, Varane és Carvajal teszi teljessé a védősort.

A középpályán vélhetően nem lesz változás az előző BL-sikereket elhozó hármas tekintetében, vagyis nagy valószínűséggel Casemiro, Kroos és Modric kezdi meg a visszavágót. Elől a sérüléséből felépült Hazard és az idény madridi gólfelelőse, Karim Benzema helye tűnik biztosnak. Ezzel egyetlen hely maradt a kezdő tizenegyben, amely még kiadó, erre azonban hárman is pályáznak: Valverde, Isco és Asensio. Úgy tűnik tehát, hogy ez lesz az Etihadban (?) megvívandó csata fő kérdése, a meghozott döntés pedig hatással lesz a játékrendszerre.

Asensio, Valverde vagy Isco?
Asensióval vélhetően egy támadóbb szellemű Zidane-csapatot láthatnánk, amely azonban a védelemben sebezhetőbb lenne. A Madrid viszont nem engedheti meg magának, hogy szellős legyen a védekezése, mivel hátrányt kell ledolgoznia. A fenti hármasból a mallorcai srác a leginkább támadó szellemű játékos. Amióta visszatért a térdműtétjéről, három gólt szerzett 334 perc alatt, kilenc mérkőzés során. Az első lényegében a visszatérését követő első labdaérintéséből született. Ez egy remek emlékeztető volt arra, hogy a képesség megvan benne, és hozhatja azt a pluszt, amire most nagy szüksége van a csapatnak.

Mindenesetre az Asensio által keltett izgatottság ellenére sokkal valószínűbb, hogy Zidane Iscót vagy Valverdét választja majd. Az uruguayi az idény egyik felfedezettje, az edző gyakran használta arra a középpálya jobb oldalán, hogy megteremtse a csapat egyensúlyát, és ezzel Carvajal is bátrabban szállhasson be a támadásokba. A Barcelona elleni két összecsapáson, és a City elleni odavágón is ez volt a helyzet.

Isco, Asensio, Valverde

Isco, aki szintén játszott az odavágón, sokszor szül vitákat a szurkolók között, de végül minden fontosabb mérkőzésen pályára lép. Zidane három győztes BL-döntőjében is kezdett, bár most kétséges, hogy milyen állapotban van, mivel ma tért vissza először a csapattal való közös munkához. A klub mindenesetre azt kommunikálta, hogy a játékos a héten már visszatér a teljesértékű edzésekhez, és csak elővigyázatosságból dolgozott külön, tehát úgy tűnik, hogy végül a taktika lesz a döntő faktor abban, hogy milyen felállást választ Zidane. Valverde 1,6 percenként passzol, Isco 1,3 percenként. Az uruguayi 193 percenként lő kapura, a málagai 85 percenként, bár előbbi kétszer, utóbbi háromszor talált be összesen. Ha azt nézzük, hogy Guardiola tehetséges játékosainak megállításában ki lehet a befutó, akkor nincs kérdés. Valverde 170 labdát szerzett az idény során, Isco 85-öt.

Persze a fentieket Zidane eddigi döntéseire alapozzuk, ám ezen felül is számos egyéb opció áll a francia mester rendelkezésére. A cél mindenesetre egyértelmű, továbbra is veretlennek maradni a kétmeccses párharcokban. A széleken ott van még a két fiatal brazil, Vinícius és Rodrygo, akiknek megvan a saját módszerük arra, hogy feltörjék az ellenfél védelmét, de ott van Lucas Vázquez és Bale, utóbbi ráadásul a nagy meccsek meglepetésembere. De mint mindig, most is várnunk kell szinte a kezdést jelentő sípszóig, hogy megtudjuk, pontosan milyen felállásban küldi csatába a fiait Zidane.

Tovább

A Real Madrid terve: Mbappé, Håland, Camavinga

A koronavírus járvány által okozott gazdasági válság, illetve a tény, hogy a bajnokságot nyerő csapat megmutatta, hogy van benne potenciál, arra sarkallta a Real Madridot, hogy ezen a nyáron ne költekezzen túlságosan az átigazolási piacon.

A blancók az idényzárást követően inkább a bevételszerzésre koncentrálnak, emellett a jelenleg kölcsönben lévő játékosokkal számolnának. Ami a jelentős változásokat illeti, a Madrid azokat a 2021-es évre és későbbre tervezi.

Mbappé 2021
A Real Madrid legfőbb célpontja a jövőre nézve Kylian Mbappé, akit a klub a 2022-ben elkészülő új Bernabéu Stadiont felavató csapat ékköveként vizionál. A Madrid úgy döntött, hogy 2021-ig nem tesz erőfeszítéseket a játékos leigazolása érdekében, figyelembe véve, hogy a támadó PSG-vel kötött szerződése az azt követő évben lejár, így csökkentett áron lehetne megszerezni.

Eddig minden a Madrid tervei szerint halad. A 21 éves játékos nem írt alá új szerződést a PSG-vel, annak ellenére, hogy már három ajánlatot is kapott. A blancók számára állítólag az sem lenne tragédia, ha a játékos megújítaná a szerződését a francia együttessel, mivel az új kontraktus tartalmazhatna olyan kitételt, amely lehetővé tenné a Madridba való távozást egy bizonyos összeg fejében.

Haaland, Mbappé, Camavinga

Camavinga 2021
A Rennes középpályása, Eduardo Camavinga is a Madrid egyik legfontosabb célpontja a középpálya megerősítésére. A fiatal srác a francia bajnokság egyik nagy felfedezettje volt az előző idényben, de a Rennes vezetősége nagy pénzt akar szakítani az eladásából, és kitartanak a 80 millió eurós igény mellett. Emiatt a Madrid úgy döntött, hogy a játékos megszerzését a következő nyárra ütemezi.

A kockázat a Madrid számára az, hogy a játékosnak vannak kétségei afelől, hogy várnia kellene-e, hiszen számos topklubtól (pl. PSG vagy Bayern München) vannak megfontolandó ajánlatai.

Camavinga szintén egy szerződéshosszabbítás aláírása előtt áll a Rennes együttesével, mivel a jelenlegi kontraktusa 2022-ben jár le. Ha ezt az üzletet nyélbe ütik, akkor kevésbé valószínű, hogy a Madrid egy lelépési díjjal meg tudja majd szerezni őt 12 hónap múlva.

Håland 2022
Miután a Salzburg játékosaként már bizonyított, Erling Braut Håland a Dortmundban magasabb szintre lépett. A német együttes 20 millió euróért szerezte meg a norvég támadót, ami mostanra aprópénznek tűnik.

Haaland szerződésében állítólag nincs olyan kitétel, amely egy 75 millió eurós ajánlat esetén arra kötelezné a Dortmundot, hogy elengedjék őt ezen a nyáron. Viszont a játékos ügynökével, Mino Raiolával van egy szóbeli megállapodása a német klubbal, amely szerint a 2021/2022-es idényt követően tárgyalhatnak a beérkező ajánlatokról. Ez az a pillanat, amire a Real Madrid vár.

Karim Benzema jelenlegi szerződése akkor jár majd le, bár a francia szerződéshosszabbítására a remek formájának köszönhetően azért reális esély van.

Badiashile 2020?
Az AS úgy tudja, hogy az AS Monaco 30 millió eurós árcédulát tett Benoit Badiadshile-re, az egyik lehetséges érkezőre. A 19 éves középső védő, akiért olyan spanyol klubok is érdeklődnek, mint a Valencia, Zinédine Zidane ajánlására érkezne.

Az elfogadható ár azt jelenti, hogy a Madrid már ezen a nyáron bejelentkezhet érte, ha további eladásokat tud eszközölni. Bár a védelem közepének megerősítése azt jelentené, hogy Zidane lehetőségei bővülnének a védelem összeállítását illetően, Basiashile nem első számú prioritás a klub számára.

Tovább

Militão: Ramos nem lesz ott a City ellen, de én igen

Mit csináltál 2019 elején, amikor megtudtad, hogy a Real Madrid akar téged?
Otthon voltam, és az ügynököm hívott telefonon. Nagyon boldog voltam. Remek érzés volt, mert ez azt igazolta, hogy nagyszerű munkát végeztem a Portónál.

Ünnepelted a hírt?
Nyugodt ember vagyok, nem igazán szoktam ünnepelni, de a Madrid a világ legnagyobb klubja. Boldog voltam és a családommal ünnepeltem.

Casillas és Pepe milyen hatással voltak a folyamatra?
Sok mindent elmondtak nekem a klubról. Hogy hogyan működik, milyen hatalmas, milyen itt a mindennapi élet. Annak ellenére, hogy kevés időt töltöttünk együtt, sok dologra emlékszem, amiket mondtak.

Miliao

Mesélj kicsit magadról. Milyen volt a gyerekkorod?
Nem annyira forgott a futball körül, nem ez volt a legfőbb dolog. Jobban szerettem biciklizni és sárkányt reptetni. És ha fociztunk, általában kapus voltam.

És ez hogyan változott meg?
Otthon voltam, és édesapám egyik barátja elhívott egy tornára. Elmentem, jól sikerült, és onnantól kezdve elkezdtünk együtt dolgozni, mert mindenki azt mondta, hogy megvan bennem a potenciál, messzire juthatok, nagy klubokban játszhatok.

Mi akartál lenni felnőtt korodban?
Nem gondolkodtam ezen, csak játszottam a barátaimmal az utcán.

És milyen a madridi életed?
A családommal és a barátaimmal élek. Szeretek otthon lenni, nyugalomban. Sokat játszunk a medencében, ilyesmik.

Kivel jössz ki a legjobban a társaid közül?
Mindenkivel. Remek emberek. Bátorítanak, támogatnak.

Nem lehetett könnyű egy olyan öltözőbe megérkezni, mint a Real Madridé. Volt olyan, aki kifejezetten sokat segített neked?
Mindenkivel remekül kijövök, de Casemiro az, aki mindig beszél hozzám, ő mondja el a legtöbb fontos dolgot. És Marcelo. Casemiróval nagyon jó barátok vagyunk, mindig támogat, emellett a válogatottban is együtt játszunk.

Militao

Ki lepett meg téged a leginkább Valdebebasban?
Sergio Ramos mindig lenyűgözött engem, amikor a TV-ben láttam játszani, az pedig, hogy most élőben is láthatom, nagyszerű. Ő egy hihetetlen akaraterővel rendelkező játékos. De Toni Kroos és Luka Modric is. Csodásak.

És mi az, ami a legkiemelkedőbb a Real Madridban?
Ez a világ legnagyobb klubja. Minden, ami körülveszi. A sajtó, az igazolások, minden. A Madrid földöntúli.

Édesapád futballista volt. Mennyire játszott fontos szerepet a karrieredben?
Inspirált engem. Nem lett topjátékos, de sokan azt mondják, hogy nagyon jó volt. Amikor meccsem van, felhív, elmondja, hogy mit csináljak, segít fókuszálni. Ez egyben motiváció és öröm is.

Még nagyobb nyomást érzel úgy, hogy a klub történelmének legdrágább védője vagy?
Számomra ez nagyon fontos dolog. Ez az eddig elvégzett munkám elismerése. Tovább kell dolgoznom, hogy megmutassam, megérte a kiadott pénz.

A bemutatásod különleges volt, emlékezetes maradt arról, hogy rosszul lettél.
Egy nappal előtte Casemiro elmondta, hogy nagy nyomást fogok érezni, ami a világ legjobb klubjához való csatlakozás okoz. Hogy tudnom kell, hogyan koncentráljak megfelelően arra, hogy jól csináljak mindent, a sajtót jól kezeljem, stb. Korábban soha nem volt sajtótájékoztatóm ennyi újságíróval. Az egyik pillanatban csak azt láttam, hogy rengetegen néznek, filmeznek, elragadtak az érzelmek, és nem tudom mi történt, egyszerűen csak nem tudtam megszólalni. (nevet)

Mit mondtak a srácok erről az öltözőben?
A brazilok sokat viccelődtek velem (nevet). A többiek jól fogadtak.

Azt mondtad, hogy a legjobban a BL-t szeretnéd megnyerni. Milyen érzés volt a bajnokság megnyerése?
Azt mondtam, hogy a BL nagyon fontos, de a bajnoki cím is. Nem tudom szavakba önteni, hogy milyen volt, csodálatos. Most a BL következik, és harcolni fogunk azért, hogy az utolsó szakaszba jussunk, és megnyerjük.

Az első meccs után komoly kritikákkal illették a csapatot a szurkolók és a sajtó munkatársai. Igazságtalannak érezted ezt?
A médiának mindig kell beszélnie a Real Madridról. Tudjuk, hogy edzéseken mennyit dolgoztunk, és hogy milyen jól teljesítettünk. Nem szeretünk veszíteni, mindig nyerni akarunk, de nem mindig sikerül. Tudtuk, hogy jó úton haladunk.

Militao

A Manchester City ellen kezdeni fogsz. Hogy érzel ezzel kapcsolatban?
Ez nagyon erős érzés. Különleges pillanat lesz számomra. Ramos nem lesz ott, nekem pedig a szívemet ki kell tennem a pályára, mindent bele kell adnom.

Hatalmas kihívás ez. Teherként éled meg, vagy nagy lehetőségként?
Ez egy remek lehetőség arra, hogy megmutassam, számolhatnak velem a könnyebb és a nehezebb meccsek esetén is. Jól felkészültem, remélem, hogy nagyszerű mérkőzés lesz.

Játékpercek tekintetében a 15. vagy a keretben. Elégedett vagy az eddigi idényeddel?
Jobbra számítottam, de meg kell nézni a helyzetet, amiben vagyunk. Mindenre fel kell készülnünk. Nem számítottunk arra, hogy ilyen dolgokon kell átmennünk.

Milyen osztályzatot adnál rá?
Egy 7-est.

Folyamatosan javulsz, az Athletic ellen kiemelkedőt nyújtottál. A City elleni mérkőzésre máshogy készülsz, mint általában?
Ugyanúgy edzek. Az ilyen meccsekre még jobban kell fókuszálni. A fejben való felkészülés és a fizikális felkészülés intenzitása is magasabb, figyelembe véve azt, hogy a mérkőzésen sem lesz majd másképp. 

Szerinted ki a City legveszélyesebb játékosa.
Bár mindegyikük rendkívül veszélyes, Gabriel Jesús.

Amikor Zidane megérkezett, a klub téged már leigazolt. Milyen a kapcsolatod vele?
Nagyon jól kijövünk. Mindig beszél velem a meccs előtti napon, vagy a meccs napján. Koncentrációt kér tőlem, és azt, hogy jól csináljam a dolgom.

Meglepett, hogy egy ekkora játékos-, és edzőlegenda ilyen közel áll a játékosokhoz?
Nem. Erre számítottam.

Militao

Hogy jellemeznéd Ramost?
Gladiátor.

Szeptember 14-én debütáltál a Levante ellen, Eden Hazard-ral. Milyennek tűnik az állapota így a City elleni meccs előtt?
Csodálatos játékos, amit Angliában már meg is mutatott. Mindig ő volt a legjobb a Premier League-ben. Alapvető fontosságú nekünk, hogy pályán legyen, nagyon jól ismeri a City együttesét. Számára is fontos ez az összecsapás. Remekül halad a felépülése, biztos vagyok benne, hogy segíteni fog nekünk.

Sokat tettél már a csapatért, de még nem szereztél gólt. Milyennek képzeled az első gólodat a Real Madrid színeiben?
Most el tudnám képzelni, hogy Manchesterben szerzem, a BL-ben. Egy győztes gólt, egy fejest. De nem tudom, hogy hogyan ünnepelném… Semmi sem lehetetlen, úgyhogy ez lesz a célom.

Mit üzennél a Real Madrid szurkolóinak?
Madridisták! A City ellen nem lesz ott a kapitányunk, de én igen. Jó meccset fogok játszani, bízzatok bennem. Győzni fogunk.

Tovább

Kubo: Nagyon élvezem, hogy a világ egyik legerősebb bajnokságában játszhatok

„A Mallorcánál mind játékosként, mind pedig emberként fejlődtem. Sok jó barátot szereztem ott, akikkel átéltünk együtt jó és rossz pillanatokat. Mindig éreztem az egész sziget támogatását, sok szempontból felejthetetlen idényen vagyunk túl.”

„A álmom mindig az volt, hogy az egyik legjobb játékossá váljak, és továbbra is ezért fogok dolgozni. Mindig azt mondtam, hogy a célom az, hogy a Real Madridban futballozzak, ezért dolgozom, ezért teszek meg mindent, még akkor is, ha nem tudom, mi fog történni. Nagyon élvezem, hogy a világ egyik legerősebb bajnokságában játszhatok. De ez látszik is rajtam, nem? (nevet)”

Kubo

„Szeretem a támadó harmadban vagy a középpályán megkapni a labdát, ahol több a védő. Itt próbálom megverni őket, és itt próbálok döntő fontosságú lépéseket tenni. A cselezési technikám az, amit az elmúlt évek során megtanultam a futballban, és még sok évem van arra, hogy még jobbá váljak. Gyerekként rengeteget játszottam, soha nem álltam le, sosem untam meg. Ez a játék a szenvedélyem, az életem része, azért játszom, hogy egyre jobbá váljak.”

„Sosem vagyok szégyenlős a pályán. Egy játékosnak ki kell fejeznie magát a gyepen. Ha szégyenlősködsz, akkor nem fogsz fejlődni. A játékodnak kell beszélnie helyetted, amikor a pályán vagy.”
 

Tovább

Az Osasuna lehet a befutó a Kubóért folytatott harcban

A Real Madrid fiatalja, Take Kubo a nyári átigazolási időszak egyik legkeresettebb tehetsége lehet. Az AS információi szerint jelen pillanatban az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a japán az Osasuna együttesében folytatja. A másik két esélyes a játékos megszerzésére a Real Betis és a Granada, miközben a Sevilla lényegében kiszállt a küzdelemből. Bármely csapathoz is kerül végül a fiatal szélső, 5 millió eurót kell fizetnie a Madridnak a kölcsönszerződésért cserébe.

Az Ajax és a Lazio jelenleg is fennálló érdeklődése ellenére Kubo azt tervezi, hogy Spanyolországban marad, és szeretne 40 meccset játszani a következő idényben, miután nagyszerűen teljesített a Mallorcában, még úgy is, hogy a klub végül búcsúzott az első osztálytól. A japán fiatal meg van győződve arról, hogy ha majd 20 esztendősen, 70 spanyol bajnokival a lábában tér vissza a Madridba, akkor a csapat meccseinek állandó résztvevője lehet.

Kubo

A Madrid és Kubo meggyőzése érdekében az Osasuna biztosította arról a feleket, hogy a játékosnak vezető szerepet szánnak a felújított El Sadarban, a klub centenáriumi esztendejében. Jagoba Arrasate edző személye, és a klub új szerződése az Adidasszal, a Real Madrid mezszponzorával, szintén az Osasuna malmára hajtja a vizet.

Az Osasunának meg kell küzdenie a játékosért
Mindenesetre a kérők listája meglehetősen hosszú, és több első osztályú spanyol együttes érdeklődik Kubo iránt. A Granada és a Real Sociedad egyértelművé tette a Bernabéu számára, hogy szeretnék kölcsönvenni a játékost, miközben a Levante, a Celta Vigo, a frissen feljutó Huesca, a Betis és a Sevilla is élénken érdeklődik.

Ami a sevillai belharcot illeti a két andalúz csapat között, az AS forrása szerint a Betis sokkal valószínűbb opció, mint a piros-fehérek, bár a Madridnak mindenekelőtt látnia kell Manuel Pellegrini terveit. A Sevilla helyzete már nem ilyen egyszerű, lényegében az elvárásaik miatt. Kétéves kölcsönszerződést szeretnének vételi opcióval, amit a Madrid teljesen kizártnak tart.

Kubo

A nyári távozók miatt a Madrid úgy döntött, hogy hagy magának időt Kubo rövid távú jövőjének eldöntése szempontjából. Ami azonban biztos, az az, hogy a játékos nem eladó.

Irány Tokió, jogosítvány a zsebben
Kubo most visszatért családjához Tokióba, ahol jelenleg kéthetes házi karanténban van a beutazási szabályok miatt.

Mielőtt hazatért, a 19 éves srác sikeresen megszerezte a jogosítványt Madridban. Ez azt jelenti, hogy a jövőben nem kell édesanyjának, Tamikónak vinnie őt az edzésekre, amikor visszatér Spanyolországba, bárhová is vezessen a következő útja az Ibériai-félszigeten.

Tovább

Hivatalos közlemény: Jorge de Frutos

A Real Madrid C.F. és a Levante U.D. megállapodott egymással Jorge de Frutos átigazolásával kapcsolatban. A játékos a következő idényt már új csapatával kezdi meg.

A klub szeretné megköszönni De Frutos elkötelezettségét, professzionalizmusát és hozzáállását, amelyet az akadémiánkon töltött időszakban tanúsított, és a legjobbakat kívánjuk neki a karrierjének következő szakaszához.

De Frutos

A Levante által kiadott hivatalos közleményben szerepel, hogy a játékos 5 évre írt alá a valenciai klubhoz.

A MARCA információi szerint a Levante ötmillió eurót fizetett De Frutosért, a Real Madridnak nincs visszavásárlási opciója, azonban egy jövőbeli játékoseladásból 50% a blancókat illeti majd.

Tovább

Bernardo Silva: Úgy kell gondolkodnunk, mintha nem lett volna az első meccs

Milyen volt a futball visszatérése Angliában, a szurkolók nélkül? Mit gondolsz az új körülményekről?
Igazából nagyon hiányzott nekünk a futball. Az edzés a csapattársakkal, hogy minden nap együtt legyünk. Az is igaz, hogy ez most teljesen más világ, mint eddig, ilyet még nem tapasztaltunk. Kicsit furcsa a szurkolók nélkül játszani, de már kezdünk hozzászokni, és igazság szerint nagyon jó érzés, hogy újra játszhatunk. Várjuk a Bajnokok Ligáját, reméljük, hogy eljutunk a döntőig, bár nem lesz könnyű dolgunk. Még mindig van miért játszanunk, jót tett nekünk, hogy visszatérhettünk a futballhoz, a versengéshez.

Milyen dolgok vannak most a pályán, amiket eddig nem tapasztaltál?
Halljuk egymást a pályán, a motivációt, a bíztatást. Pontosan halljuk azt is, amit az edző mond. Én azt gondolom, hogy az ünneplés egy gól után egy közös dolog. De ha betalálsz, most nincsenek ott a szurkolók, és ez nagyon más. Rájössz, hogy valami hiányzik. Az emberek, akik a legfontosabbak. Azért játszol, hogy őket boldoggá tedd, és nincsenek ott. Ehhez nem vagyunk hozzászokva, de a legjobbat kell kihoznunk a helyzetből, és így a legbiztonságosabb a számukra. Az első az egészség.

Bernardo Silva és Carvajal

A City nagyon sok gólt lőtt az újraindulás óta, de keveset kapott.
Jól kezdtünk. Úgy hiszem, hogy jó formában vagyunk, és így is akarjuk folytatni. A Real Madrid elleni meccs nagyon fontos számunkra, mivel ebben a sorozatban olyan messzire akarunk jutni, ameddig csak lehetséges, és végre nyerni szeretnénk.

Guardiola elmondta, hogy a Citynél senki nem ismeri úgy a Real Madridot, mint ő. Ő tudja, hogy a Real Madrid mekkora problémákat okozhat. Gondolod, hogy a City játékosai úgy játszanak majd, mintha 0-0-ról indulnátok?
Igazából nagyon sok idő eltelik a párharc két mérkőzése között, amitől különleges lesz, de tudjuk, hogy 2-1-re nyertünk idegenben. Ugyanazzal a hozzáállással kell játszanunk, ugyanolyan magabiztosan, de az eredménnyel is tisztában kell lennünk. Tudjuk, hogy egy masszív klub ellen játszunk majd, a világ egyik legjobbja ellen, de úgy hiszem, hogy nekünk is erős csapatunk van, amely képes ismét nyerni.

Gondolod, hogy Guardiola tapasztalata sokat jelenthet számotokra? Talán vannak olyan tippjei, amik segítenek nektek, hogy felülkerekedjetek a Real Madridon.
Nincs más, aki úgy tudna segíteni nekünk spanyol csapatok ellen, ahogy ő. Különösen egy olyan ellen, amelyet ennyire ismer. Az, hogy ő az edzőnk egy Real Madrid elleni meccsen, jó dolog. Ahogy te is mondtad, mindig olyan edző volt, aki tudta, hogy hogyan kell a lehető legjobban játszani a Real Madrid ellen.

Bernardo Silva és Guardiola

Milyennek látod a Real Madridot? Gondolod, hogy megnyerhetitek a meccset?
Az újrakezdés után a Madrid szinte minden meccsét megnyerte, és bajnok is lett. Ez is csak hajtja őket, jól fel fognak készülni a meccsre. Nagyon jó formában kell lennünk, jól kell játszanunk, mert ha nem így teszünk, akkor nem fogunk továbbmenni. Tudjuk, hogy egy nagy csapat ellen fogunk játszani, és meg kell mutatnunk a kvalitásainkat annak érdekében, hogy legyőzzük őket.

A rossz pillanatokból mindig tanul valamit az ember. Mit tanultál az előző idényből, ahol a Tottenham ellen estetek ki hazai pályán?
Úgy gondolom, hogy a BL egy rendkívül nehéz sorozat, de idén már megtettünk valamit a Real Madrid ellen, amit a Tottenham ellen nem. Idegenben gólokat lőttünk. Az, hogy két gólt szereztünk a Real Madrid otthonában, nagyon fontos volt, és úgy hiszem, hogy ez volt a Tottenham elleni párharc nagy tanulsága. Emellett ha előnyben vagy egy párharcban, akkor jobban kell menedzselned a meccset, hiszen a legapróbb részletek is számítanak. Ezért is fogunk most megpróbálni messzebbre jutni a BL-ben, mint az előző két idényben. Ez egy olyan sorozat, amelyet a klubunk még sosem nyert meg, és most nagyon szeretnénk elsők lenni.

Az utolsó meccsekre Lisszabonban, a szülővárosodban kerül majd sor. Izgalmas számodra a lehetőség, hogy visszatérj az Estadio De La Luzba?
Igen. Igazából Lisszabon és ez a stadion az otthonom, ezért is lenne különleges ott játszani a döntőben és magasba emelni a trófeát. Meg fogjuk próbálni megverni a Real Madridot annak érdekében, hogy ott lehessünk a torna utolsó szakaszában. Ne szabad foglalkoznunk az előző meccsel, mivel meg akarnak lepni minket.

Bernardo Silva Benfica

Amikor megtudtad, hogy Lisszabonban lesznek az utolsó meccsek, még inkább szerettél volna döntőbe jutni?
A koncentrációnk mindig a maximumon van. Ahogy korábban is mondtam, ez egy olyan sorozat, amelyet még nem nyertünk meg. Készen állunk rá, ha pedig legyőzzük a Real Madridot, a szülővárosomban játszhatunk, ami különleges érzés lenne. Ez a városom, ez a hazám. Persze hogy nagyon várom, hogy visszatérhessek.

Elképzelted már, hogy milyen lenne megnyerni a BL-t? Vagy egyszerre mindig csak egy lépést teszel előre?
Hiszek abban, hogy a lépésenként való előrehaladás a legjobb módszer. Most például egy olyan mérkőzés vár ránk, amelyről senki nem gondolja az öltözőben hogy könnyű lesz. 2-1-re legyőztük a Real Madridot idegenben, de egy ilyen csapat ellen soha nem dőlhetsz hátra. Ez lesz az első nagyon nehéz teszt, amin át kell mennünk. Ezután lesz időnk gondolkodni Lisszabonon és a következő lépésen.

Képzelj el egy döntőt a Manchester City és az Atlético Madrid között, veled és João Félix-szel a pályán. A két benficás srác, a régi stadionban.
Ez fantasztikus lenne, hiszen azt jelentené, hogy döntős vagyok. Ezt már most aláírnám.

De ha legyőznétek az Atléticót, akkor megsiratnád João Félixet…
De nyerni akarok, ahogy mindenki. Úgyhogy egy kicsit sírnia kellene… (nevet) Igazából ebben a sorozatban bárki bejuthat a döntőbe. Egy meccset fognak játszani az egyenes kieséses szakaszban, ami mindent megváltoztat. Sokkal megjósolhatatlanabb a vége. Nagyszerű csapatunk van, messzire akarunk jutni.

Bernardo Silva

Milyen különbséget jelent, hogy csak egy meccset kell lejátszani?
Ha két meccses a párharc, a legapróbb részletek is sokat számítanak. Az egymeccses párharcnál még ennél is többet. Amikor 38 meccset játszol egy bajnokságban, és elkövetsz egy hibát, azt a következőn kijavíthatod. De ha csak egy meccs van, akkor egy piros lap, egy védelmi hiba, vagy valami hasonló lényegében a kiesésedet jelenti. Az apró részletek sokat számítanak az ilyen meccseken, de ahogy mondtam, nem vagyunk még Lisszabonban.

Augusztusban lesz a meccs, ami normális esetben már előszezon. Mit gondolsz, milyen állapotban lesztek?
Igazából volt két hónapunk, amikor nem csináltunk semmit, csak pihentünk. Most már két hónapja keményen dolgozunk, a csapat jó formában van és fizikálisan is erősek vagyunk. Biztos vagyok benne, hogy a Real Madrid ellen is jó formában leszünk, hogy ezzel is a lehető legjobb esélyeket biztosítsuk magunknak.

Mindig azt mondtad, hogy ketten voltak rád nagy hatással futball szempontjából, Rui Costa és Zidane. Hogy látod ezt a párharcot most, hogy Zidane ül a túloldal kispadján?
Zidane minden idők egyik legjobb középpályása volt. Ha a csúcson akarsz lenni, akkor a legjobbak ellen kell harcolnod, most pedig Zidane-nal állok majd szemben, persze nem játékosként lesz ott, hanem edzőként, de ez is különleges dolog. Mindig nagy hatással volt rám, mivel általában azon a poszton játszottam, mint ő, és csodás játékos volt. De most le akarom győzni. Csak arra gondolok, hogy nyerjünk, és jussunk el Lisszabonba.

Egy kicsit vissza akarsz vágni Zidane-nak azért, amiért a 2000-es Eb elődöntőjében az ő góljának köszönhetően búcsúzott Portugália a tornától?
Egy kicsit igen. Ez nem túl erős emlék, mert nagyon kicsi voltam még, de emlékszem a tizenegyesre, amit Zidane lőtt, és amivel ki is estünk a tornáról.

Beszéltél valaha Zidane-nal?
Soha.

Tovább

Orvosi jelentés: Mariano

Miután a tegnapi napon a Real Madrid orvosi stábja az első csapat minden játékosán elvégezte a koronavírus-teszteket, Mariano pozitív eredményt produkált. A játékos tökéletes egészségi állapotban van, és otthonában betartja az izolációs protokollt.

Tovább

Luís Figo: A Madrid megtalálta a Cristiano nélküli utat

Üdvözöllek Luís, hogy megy a sorod?
Szerencsére minden rendben. Az egész család Madridban volt karantén alatt, egy érzelmi hullámvasút volt ez az egész. Voltak jobb és rosszabb napok, ahogy mindenkinek. De szerencsére mindannyian jól vagyunk.

Ki gondolta volna, hogy így kell élnünk?
Kicsit olyan ez az egész, mint egy sci-fi. Nem gondolod, hogy tényleg igaz, de az.

Most volt 20 éve, hogy aláírtál a Madridhoz, eléggé felkapták ezt a témát a lapok.
Nos, elhiheted, te emlékeztettél rá, amikor felhívtál. Olyan sok év telt már el… Az az átigazolás a pénzügyi dolgok miatt még most is nevetséges lenne.

Figo

60 millió euróból manapság meg tudsz venni egy Jovićot.
(nevet) 20 éve ez hatalmas pénz volt, való igaz.

Megváltoztatta ez az átigazolás a Madrid történelmét?
Nem igazán, de a spanyol futball irányára némileg hatással volt. Korábban ilyen nem történt.

És ez jelentette a kezdetét annak, hogy a futballt iparágként láthattuk. A galaktikus Madrid.
Lehetett volna a modern Madrid kezdete is. Ez egy fantasztikus időszak volt, rengeteg jó játékos jött össze… És persze nyertünk is néhány dolgot.

Mikor kaptad az első híreket Madridból?
Az Eb-n voltam épp, egy jó idény után. Madridban és a Barcánál is választások voltak. Az ügynököm (José Veiga) felhívott, hogy van egy klub, a Lazio, amely kifizetné a kivásárlási áramat, de a Real Madrid elnökjelöltje is érdeklődik.

Komolyan vetted a dolgot?
Meghallgattam, de nem igazán foglalkoztam ezzel. Tájékoztattam az ajánlatokról a Barca vezetését. Ők sem vettek komolyan engem.

Megbántad valaha a döntésedet?
Nem igazán. Bár meg kell hagyni, hogy nagyon kemény nyár volt. Hatalmas volt a nyomás, sok volt a pletyka, a bizonytalanság.

Figo

Igaz, hogy az utolsó pillanatban vissza akartál táncolni, és felhívtad Núñezt, hogy elmondd neki azt, hogy ha a Barca kifizeti a kompenzációt, maradsz?
Ez hazugság. Nem beszéltem Núñezzel az Eb után vagy a nyaralásom alatt. Sem vele, sem Gasparttal. Ez egy komplett hazugság. Pont az ellenkezője történt…

Igen?
A választások során Gaspart előnyt kovácsolt abból, hogy a Sport egy ismert újságírójával elküldött nekem Szardíniára egy aláírt levelet, amelyben felajánlotta nekem ugyanazt, amit a Madrid megad, és kompenzálnak is.

A történet ezen része nem volt ismert.
Nem bíztam Gaspart-ban. És sosem fogok. (nevet)

Miért hagytad el a Barcát?
Ha egy olyan helyen dolgozol, ahol nem értékelnek, majd ezt elmondod nekik, az makacsságként hat. De a dolgok egyre komolyabbá válnak, mire meghozod a végleges döntést. Itt is ez történt.

Mikor beszéltél először Florentinóval?
Először az ügyvédem lisszaboni irodájában láttam őt. A szardíniai nyaralásom után találkoztunk ott, miután megválasztották elnöknek. Ennek a célja az volt, hogy aláírjak Madridba.

Mit mondott neked?
Amíg nem írtam alá, nyugtalan volt. Amíg nem volt teljesen biztos, hogy Madridba megyek. Elmondta, hogy a világ egyik legjobb klubjához fogok igazolni, hogy címeket fogok nyerni, hogy ez presztízs szempontjából is jó döntés. Megpróbált meggyőzni.

De nem kellett volna milliókat fizetned, ha nem írsz alá?
Nem. Nem köteleztem el magam előre. Az ügynököm volt az, aki előre aláírt valamit.

Nem volt meg a felhatalmazása arra, hogy elkötelezzen a Madrid irányába?
A szóbeli megvolt, de az írásbeli nem. Szóval nem volt szerződéses kötelezettségem. Semmit nem írtam alá vele, csak a bizalom és a barátság volt meg kettőnk között.

Figo

Mérges voltál, amikor megtudtad, hogy mit írt alá?
Igazából nem is tudtam. Csak a tárgyalások lefolytatásához adtam neki útmutatásokat.

Haragudtál rá?
Nos, igazából úgy gondoltam, hogy az övé a felelősség, ennyi. Mindketten felelősek voltunk a saját tetteinkért, kötelezettségeinkért. De nagyon sokan aggódtak aznap, mivel sokan részei voltak az üzlet létrejöttének. Amíg alá nem írtam a szerződést, logikus, hogy sokan idegesek voltak.

Florentino csalódást okozott neked, amikor elhagytad Madridot?
Igazából nem viselkedett velem valami szépen. Akkoriban sokszor felhúzott, mindig heves volt a kapcsolatunk. Amikor elárulva érzed magad, akkor nem látod kedvezőnek a helyzetet.

Mit gondolsz, mi vezetett ahhoz, hogy igazságtalan volt veled?
Nem tudom. Ötletem sincs. Talán úgy gondolta, hogy már nem érdekel a projekt. Ha nem illeszkedsz a főnök stratégiájába, lecserélnek.

Miért érezted, hogy elárultak?
Mert nem volt tiszta a helyzet. Még volt egy év a szerződésemből, és elkezdtem kimaradni kezdőcsapatból az idény utolsó három hónapjában. Pont egy héttel a Madrid – Barca előtt. Onnantól kezdve csere voltam, és a helyzetem megváltozott.

Megkeresett azóta Florentino, hogy térj vissza Madridba, mint Hierro vagy Raúl?
Igen, nagyjából egy éve, de az UEFA-nál betöltött szerepem miatt nem voltam elérhető.

Visszatérnél Madridba úgy, hogy ő az elnök?
Nos, nem mondhatok egyértelmű igent vagy nemet. A múlt ott van, tudom, hogy hogyan működnek a dolgok, de sosem mennék vissza csak azért, hogy a kedvére tegyek. Ez egyértelmű.

Figo és Zidane

Meglepett téged az edző Zidane?
Először meglepett, hogy edző akart lenni. Vannak olyanok, mint Guardiola, akikkel kapcsolatban ez nyilvánvaló. De amikor meghozta ezt a döntést, akkor már tudtam, hogy megvan benne a képesség, a veleszületett tehetség, így már nem volt meglepetés.

A Madridnak olyan edzők kellenek, akik nem túlzottan szigorúak? Mint Del Bosque, Ancelotti, Zidane?
Nagyon ismerned kell a klubot, a környezetet, a játékosokat… Az úgynevezett kemény kézre nincs szükség egy klubnál, ahol olyan játékosok vannak, akik azonosulni tudnak a projekttel. Így sokkal könnyebb az irányítás. A Madridhoz összességében jobban passzol ez a típus, de van olyan időszak is, amikor keménynek kell lenni, hívni kell valakit, ha a dolgok rosszul mennek. Semmi sem fekete vagy fehér.

Mondhatjuk, hogy a Madridnak szerencséje volt Zidane-nal?
A szerencsét meg is kell találni, meg kell dolgozni érte. Zidane nyugodt, és megvannak a trükkjei. A helyzete nem tűnik szerencsésnek.

A galaktikusok öltözője problémás volt?
Nem gondolom. Mindenki tudta a szerepét, mindenki tisztában volt a saját helyzetével. Mindannyian remek kapcsolatot ápolunk egymással a mai napig.

Szoktatok beszélni telefonon?
Mindenkinek megvan a saját életed, de igen, szoktunk. David, Hierro, Raúl, Redondo…

Mi a helyzet azzal a pletykával, amely szerint Zidane bement Florentino irodájába panaszkodni amiatt, hogy Figo nem passzol neki?
Úgy gondolom, hogy ez a sztori a média leleményességének volt köszönhető. De hogy eloszlassa a kételyeket, Miñano, az akkori erőnléti edzőnk egy nap odajött hozzánk, és megmutatta a statisztikáinkat. „Csak a tisztánlátás kedvéért mondom, hogy a legutóbbi meccsen többször passzoltatok egymásnak ti ketten, mint bárki más a pályán” – mondta. Röhejes volt az egész.

Figo

A Real Madridnak meg kell újítania a keretét, ha továbbra is nyerni akar?
Épp ellenkezőleg. A Madridnak bő kerete van, a világ egyik legjobbja. Ez segítette hozzá őket ahhoz, hogy bajnokok legyenek a liga végén mutatott menetelésükkel. A keretük a tapasztalt és a fiatal, nagy jövő előtt álló játékosok érdekes egyvelege. Én az igyekezetet nagyra értékelem. Ha 36 évesen hozod az eredményeket, mit számít a kor? Modrić egy példakép. Spanyolországban túl sokat foglalkoznak a korral, és túl keveset az igyekezettel. Olaszországban teljesen más volt.

Mbappét emlegetik, mint az új korszak kezdetét.
Ő a világ egyik legjobbja, nagyon tehetséges, és nagyon sokat fejlődhet még. De már most is egy pénzügyileg nagyon erős klubnál van. Nem tudom, hogy valaha is lehetséges lesz-e őt habfehérben látni.

Vinícius megtanulhatja a befejezést?
Ahogy idősödik, javulni fog a kapcsolata a kapuval. De az is igaz, hogy erre születni kell, ezt nem tanulod. Vagy benned van a gólszerző ösztön, vagy nincs. De javulni fog természetesen. Nem kérheted egy ilyen fiatal sráctól, hogy a játék minden elemében legyen tökéletes.

Benzema 9-esként vagy 10-esként a legjobb?
Nagyszerű játékos, ezt idén is megmutatta. Fontos szerepet vett magára Cristiano távozása után, fontosabbnak érezte magát. Ő egy kilences és egy tízes keveréke.

Voltak emberek, akik kételkedtek abban, hogy a Madrid Cristiano nélkül is nyerhet valamit.
Cristiano nagyon fontos volt a Madridnak, és a Madrid is Cristianónak. Ő pótolhatatlan. De a Madrid megtalálta az utat nélküle is.

Bale Madridban töltött ideje csalódást keltő volt számodra?
A szurkolókkal megélt nehézségei ellenére még mindig úgy gondolom, hogy nagyon minőségi játékos. Én nagyon kedvelem őt.

Figo és Raúl

Mely csapatok játékát élvezed mostanában?
Nagyon tetszik a Liverpool. A Madrid is, amikor nyernek, mert nagyon egységesek. A Barca, amikor a saját stílusukat játsszák. De általánosságban azokat a csapatokat kedvelem, amelyek támadó focit játszanak, és lenyűgöző dolgokat csinálnak.

Zidane után Raúl jöhet?
Ő egy igazi győztes, a klub embere. A legjobbakat kívánom neki, de majd attól is függ, hogy mi történik, hogy milyen lehetőségeket adnak neki. Megvan a tudása és a képessége, mint ahogy Gutinak, Hierrónak is.

Téged is láthatunk majd valamikor a játékoskijáróban?
Igen, de csak nézőként, (nevet)