Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Hogy került Cristiano Ronaldo a Bernabéuba?

A koronavírus miatt több mérkőzést is elhalasztottak Olaszországban, így a portugál csillag azt gondolta, most jött el a megfelelő alkalom arra, hogy visszatérjen oda, ahol kilenc évet töltött el az életéből.

Cristiano Ronaldo felhívta a Real Madrid elnökét, aki meghívta őt a Barcelona elleni összecsapásra, a Santiago Bernabéuba.

Miután biztossá vált a világsztár jelenléte az El Clásicón, a Real Madrid elkezdett felkészülni korábbi csillagának érkezésére. Gondoltak arra, hogy egy páholyban biztosítanak neki helyet, de mivel még mindig aktív játékosról van szó, úgy döntöttek, hogy ennél egy diszkrétebb megoldást választanak.

Cristiano Ronaldo

A klubnak számos privát boksz áll rendelkezésére a hasonló helyzetek kezelésére, így Ronaldo is az egyik ilyenben kapott helyet.

A blancók minden tőlük telhetőt megtettek annak érdekében, hogy csökkentsék a játékos érkezésével kapcsolatos izgalmat, de miután többen meglátták Ronaldót Madridban, majd a stadionba való érkezésekor is, már nem volt mit tenni.

A találkozó után, amelyen a Real Madrid győzelemnek örülhetett, mind Ronaldo, mind pedig a Real Madrid elégedett lehetett a látogatással, ami a felek elválásának körülményeit tekintve pozitív változást jelent.

Tovább

Zidane: Nem tudom, hogy Hazard játszik-e még az idényben

Betis: „Nagyon jó csapatról van szó, kemény ellenfél lesz, még akkor is, ha az eredményekkel vannak gondjaik. Fizikálisan komoly igénybevételt jelent majd az összecsapás, taktikailag ki kell tennünk magunkért.”

Nyomás: „Persze, hogy van nyomás ebben a szerepben, de mindig a futball volt a szenvedélyem, így a megélhetésemet is az jelenti, amit a legjobban szeretek. Az, hogy ennek a klubnak dolgozhatok, hatalmas büszkeség, minden pillanatát ki fogom élvezni, bár a játékosok azok, akik a történelmet írják.”

A Barcelona segédedzőjének viselkedése: „Mindenki végzi a munkáját, ahogy tudja. Mindenki a legjobbját akarja adni. Vannak pillanatok, amikor elszakad a cérna. Nem fogok belemenni abba, hogy a pálya melletti viselkedése helyénvaló volt-e, vagy nem. Mindenki a maga módján éli meg a munkáját.”

Zidane

Vinícius Bale előtt: „Senki nincs senki előtt. Megmondtam a játékosaimnak, hogy mindenki nagyon fontos. Készen kell állnunk a szereplésre. A játékosok mindig játszani akarnak, a döntéseket pedig én hozom.”

Koronavírus: „Ugyanazt tudjuk, mint bárki más. Megmondták, hogy mit tegyünk, mi pedig megbízunk azokban, akik értenek hozzá.”

A klub támogatása: „Érzem a támogatást, de tudom, hogy ez hogyan működik. Ma a Real Madrid edzője vagyok, de egyik napról a másikra minden megváltozhat.”

Juventus, francia válogatott: „Nem hívtak. Csak a Real Madridra gondolok. Nem tudok ezekről a dolgokról semmit. Mindig vannak pletykák.”

Marcelo: „Sokat beszélnek róla, mind jó, mind rossz dolgokat, de ő a keret egy nagyon fontos eleme, és rendkívüli módon elégedett vagyok a Barcelona ellen nyújtott teljesítményével. Ha jó formában van, akkor a kvalitásai beszélnek helyette.”

Hazard: „Beszéltem vele a sérülése után és az operációja után is. Jól van. Nagyon mérges volt a sérülés miatt, de most már jobb kedve van, mivel remekül sikerült a műtét. Remélhetőleg hamarosan visszatérhet, bár nem tudom, hogy az idény vége előtt számíthatunk-e még rá. Lehetséges.”

Mariano kevés játékperc: „Készen kell állnia, ahogy a keret többi tagjának is. Ennyi. Ha ilyen jó a kereted, akkor nehéz kihagyni egy játékost is.”

Tovább

A Real Madrid korábbi támadói Viníciusról: Világsztár lesz belőle?

Javier Portillo:
„Komoly kvalitásokkal bír, de még fiatal, türelmesnek kell lennünk vele. Ennél jobban kell a befejezéseit végrehajtania, javítania kell az utolsó labdaérintésein. Ahogy egyre több tapasztalatot szerez ezen a téren, egyre közelebb kerül a világklasszis szinthez, de persze a futballban a legnehezebb az, hogy jó döntést hozz a pálya utolsó harmadában.”

Davor Šuker:
„Nagyszerű igazolás volt a Real Madrid és Florentino Pérez számára, mivel ezzel a támadásaik nagyon fontos darabját illesztették a helyére, hosszú évekre. Fiatal kora ellenére már most is megmutatja, hogy milyen nagyszerű játékos, nekem pedig nincs kétségem afelől, hogy remek húzás volt a megszerzése a blancók részéről.”

Vinícius

Julio Baptista:
„Minden játékosnál van egy átmeneti időszak, főleg akkor, ha Brazíliából érkezik és ennyire fiatal. Ha egy kisebb klubhoz mész, akkor van időd nyomás nélkül adaptálódni, fejlődni. De a Real Madridnál sokkal nehezebb dolgod van, hiszen ők a győzelem megszállottjai. Egy 19 éves sráctól sokkal többet várnak, mint amit valójában nyújtani tud ebben a pillanatban. Mindent bele fog adni a Real Madridért, de most nagyobb nyomás alatt van, mintha máshol lenne.”

Amancio Amaro:
„Láthatjuk, hogy mennyire gyors, technikás játékos, rendkívül fiatal, és hatalmas jövő áll előtte. De még türelmesnek kell lennünk ahhoz, hogy megtudjuk, valóban világsztár lesz-e belőle.”

„Az erősségeiből látszik, hogy kivételes játékos, hasonló azokhoz, akik az én időmben futballoztak, amikor sokat cseleztünk. Vannak hiányosságai is, de biztos vagyok benne, hogy ez idővel megváltozik.”

Ismael Urzaiz:
„Fizikuma, karaktere alapján olyan, mint Pelé. Nem túl magas, de nagyon erős, képes helyzeteket kidolgozni. Sok helyzetet. Gyors, technikás a labdával. Már most kezdő a Real Madridban, ami nem sokaknak adatik meg.”

Vinícius

Sebastián Losada:
„Az első dolog, amire szüksége lesz, az az állandóság. Most még nem lehet megmondani, hogy világsztár lesz-e.” 

„Láttam már sok olyan csatárt a Real Madridban, akik hozzá hasonló személyiséggel rendelkeztek, de mégsem volt lehetőségük játszani. A személyiség önmagában nem elég, de a tudás sem. Most jó időszaka van, hiszen van lehetősége játszani, mert épp nincs a posztján egy igazi világsztár.”

„Ha kihasználja az adódó lehetőségeket, akkor fejleszteni tudja magát azokban a dolgokban, amelyek még nem tökéletesek.”

Hipólito Rincón (Poli Rincón):
„Mindig keresi a labdát, sosem tűnik el. Képes mindig előre törni és veszélyt okozni. Nagyon kitartó, ha nem mennek jól a dolgok, akkor sem áll le. Ez dicséretre méltó. Marianóban például van valami, ami Viniben nincs. Ő egy született gólvágó. Vagy megvan ez benned, vagy nincs. Javíthatsz rajta, de csak néhány csatárban van meg ez az ösztön.”

„Viníciusnak más nagyon hasznos tulajdonságai vannak. Még nem Mbappé, és nem tudjuk, hogy olyan lesz-e valaha, de nagyszerű játékos, komoly kvalitásokkal.”

Sávio Bortolini:
„Remekül teljesít. A Barcelona elleni meccs különleges volt, igazi fordulópont. Rendkívül technikás, hatalmas potenciál van benne, de szerintem még túl korai megmondani, hogy milyen játékos lesz végül. Jelenleg egy nagyon tehetséges és remek személyiséggel rendelkező játékos, ami nagyon fontos a Real Madridnál.”

Vinícius

Víctor Sánchez del Amo:
„Először is definiálnunk kell, hogy mit értünk szupersztár alatt, mivel ha azt, amit Cristiano és Messi jelent, akkor egy 19 éves sráccal, aki előtt még ott áll az egész karrierje, türelmesnek kell lennünk.”

„Vinícius statisztikái megmutatják, hogy az első két évében 8 gólt szerzett. Cristiano annak idején 11-et. Ez is azt mutatja, hogy milyen sok dolog vár még rá, milyen hosszú utat kell bejárnia. Vinícius nagyon hasonló szinten van, mint Cristiano ebben a korban, és hasonlóan játszik: szélső, aki le tudja nyűgözni a közönséget a cseleivel, mielőtt gólt szerez.”

„Nagyon fontos, hogy fejben tudjon túllépni azokon az akadályokon, amik előtte állnak. Ronaldo ezt már megmutatta. Minden csapást leküzdött, mielőtt a történelem egyik legjobbjává vált.”

„Egy másik nagyon fontos dolog az, hogy Vinícius az ideális klubnál van ahhoz, hogy elérjen a csúcsra, hiszen itt a legnagyobbak az elvárások, a világ legjobbjai veszik körül mind a játékosok, mind az edzői stáb tekintetében, ami mind-mind azt szolgálja, hogy elérjen a legmagasabb szintre.”

Alfonso Pérez Muñoz:
„A legjobb dolog vele kapcsolatban a sebessége. A ritmusváltási képessége, a gyorsasága, a cselezési készsége. Ez senki másban nincs meg, ezt kell kiaknázni.”

„Ahhoz, hogy világsztár legyen, sokszor kell megteremtenie a különbséget, de a legfontosabb az, hogy már most is eléri ezt a sebességének köszönhetően, manapság pedig a futballban kulcsfontosságú, hogy veszélyt tudj teremteni.”

José Emlio Amavisca:
„Nagyon kevés támadóban van meg ez a cselezési képesség. Minden megvan benne ahhoz, hogy világsztár legyen. Még hiányzik a jó befejezés, de ez idővel meg fog jönni.”

Vinícius

Hugo Sánchez:
„Számomra ez attól függ, hogy úgy közelíti-e meg a góllövést, mint eddig. Hogy javulni akar-e ebben, hogy megtanul-e gólt lőni. Ha magára veszi a gólszerzés felelősségét, akkor a megfelelő hozzáállással nagyon fontos játékossá válhat a Real Madrid számára, hiszen a tehetsége és a vakmerősége megvan hozzá.”

Javier Saviola:
„Még mindig van miben javulnia, de igaz, hogy messzire juthat. Nagy az önbizalma és az energiája, testben és lélekben is erős. Idővel megmutatkozik, amit mindannyian várunk, hogy ez a játékos, amely most csillog, a világ legjobbjai közé emelkedik.”

Tote:
„A legjobb, hogy nem fél senkitől. Nem érdekli sem a közönség, sem a rivális. Nem remeg meg, korához képest nagyon érett személyiség. Sosem lesz olyan, mint Maradona vagy Iniesta, de javulni fog a befejezése, ha sokat gyakorolja.”

Edwin Congo:
„Az első évében is kivételes dolgokat vitt véghez, hiszen a nehézségek ellenére megnyerte magának a Bernabéut, a sikeréhsége és ambiciózus hozzáállása nem maradt észrevétlen. Most a fejlődés szakaszában van, de szerintem számára nincs határ. Rajta múlik, hogy világsztár lesz-e, minden megvan benne, ami ehhez kell. De nem csak magáért, hanem a csapatért kell játszania.”
 

Tovább

Šuker és Mijatović a Hetedik megnyerésére emlékeztek vissza

„Nincs jobb annál, mint itt lenni Amszterdamban, kávét szürcsölgetni, és közben arról a döntőről beszélgetni” – mondta Šuker.

„Csodálatos volt. Mindenki szerint esélytelenek voltunk, de nézd meg, mi történt. El sem hiszem, hogy 22 évvel ezelőtt történt. Úgy emlékszem rá, mintha tegnap lett volna.”

„Az emlékek mindig feltörnek, amikor a városba jövök. Azok a győzelmek a legjobbak, ahol senki nem támogat. Nem számoltak azzal, hogy mi voltunk a Real Madrid. De megjöttünk.”

Mijatovićnak is megvannak a saját gondolatai a Juventus elleni győzelemről.

Suker és Mijatovic

„Amikor belőttem azt a bizonyos gólt, fogalmam sem volt, hogy ez mit fog jelenteni a Real Madrid számára” – mondta.

„Ha most megnézed, láthatod, hogy a klub történelmének részévé vált.”

Šuker a mérkőzés 89. percében állt be, 1-0-s vezetésnél, úton a nagy győzelem felé.

„Meg voltam győződve arról, hogy nyerni fogunk” – emlékezett vissza a horvát.

„Tetszett, hogy nem mi vagyunk a favoritok. Nagyszerű csapatunk volt, együtt voltunk, végül pedig óriási dolgot értünk el. A gólt Pedja lőtte, de olyan érzés volt, mintha az egész csapat együtt kotorta volna be azt a labdát a kapuba.”

„Amikor néhány hónappal a BL-döntő előtt megújítottam a szerződésemet, megkérdeztem az akkori elnöktől, Lorenzo Sanztól, hogy ha megnyerjük a BL-t, kapunk-e érte valamilyen bónuszt.” – idézte fel egy vicces emlékét Mijatović.

Suker és Mijatovic

„Úgy nézett rám, mintha megőrültem volna, de a végén megegyeztünk. Pár hónap múlva pedig meg is kaptam” – tette hozzá nevetve.

„Ez Pedja, a srác, aki a győztes gólt szerezte!” – kiáltott fel a beszélgetés végén Šuker.

A Madrid még mindig a szívükben van, az amszterdami utazás pedig újra felelevenítette bennük ezeket a csodás emlékeket.

Tovább

Berbatov: Hålandban megvan a potenciál, hogy betöltse a Messi és Ronaldo által hagyott űrt

Ezen a héten rengeteget lehetett olvasni és hallani arról, hogy nagy klubok érdeklődnek Erling Håland iránt, de én úgy látom, hogy még csak most csatlakozott a Dortmundhoz, és nem gondolom, hogy a közeljövőben egy másik nagy együtteshez igazolna. Véleményem szerint a számára legtökéletesebb helyen van, láthatótan fejlődik, javul, gólokat lő, gólpasszokat ad.

Ugyanezt elmondhatnánk róla, ha a Manchester United vagy a Real Madrid csapatához igazolt volna?

A csapat, a hely, ahol él, akik körülveszik, mind nagyon fontosak, ezért is tetszik az, amit most csinál, hiszen olybá tűnik, hogy ott minden jól alakul számára.

Haaland

Még nagyon fiatal, szerintem pedig hiba lenne, ha most váltana. Dortmundban kell maradnia, még tovább kell fejlődnie. A többi csapat nem fog menni sehová, még mindig figyelni fogják őt. Ha eljön az idő, nagyon sokakat fog érdekelni, és nem lepne meg, ha átigazolási rekordot is döntene, és több mint 200 millió euróért váltana majd klubot. De most hagyni kell játszani.

Hihetetlenül nagy ígéret, én pedig úgy gondolom, hogy megvan az esélye, hogy Messi és Ronaldo követője legyen. Nem csak őt, hanem Mbappét is nagyon kedvelem, aki bolondot csinál a védőkből. Lélegzetünket visszafojtva kell reménykednünk, hogy ezek a játékosok egészségesek maradnak, tovább fejlődnek, hogy aztán olyan sokáig élvezhessük a játékukat a legmagasabb szinten, ameddig csak lehetséges.

Tovább

VIDEÓ – 118 évnyi legenda

Tovább

Vinícius: A meccs végéig nem is tudtam, hogy Cristiano a stadionban van

A vereség nem volt opció. Ha a Barcelona nyert volna, nagy előnyre tett volna szert a bajnokságban.
Igen. Így öt pont előnyük lett volna, viszont most mi vagyunk előttük egyel. Jó a matek, ugye? (nevet)

A Barcelona már a meccs elején nyomott, volt néhány nagy védés.
Igen, tudtuk, hogy a Barcelonának remek játékosai vannak, hogy lesz néhány nehéz pillanat, hiszen mindig az ellenfél kapujára törnek. Az elején szenvedtünk, de a második félidőre sikerült megteremtenünk az egyensúlyt, és nem hagytuk, hogy nyomás alá helyezzenek minket.

Volt két nagy lehetőségetek.
Igen, az egyiknél a gólvonalról mentettek, a másiknál hatalmasat védett a kapus. Aztán ott volt Karim lövése is. Voltak lehetőségeink.

Vinicius

Amíg Kroos meg nem találta a kölyköt?
Igen. Mutatta, hogy „menj, menj, menj”! (nevet) Tudtam, hogy passzolni fog, de féltem, hogy les lesz. Mondta, hogy kicsit korábban induljak meg. Feljebb szoktam maradni, mert gyors vagyok. A megfelelő pillanatban passzolta a labdát, nekem pedig sikerült betalálnom. 

(Megmutatták Viníciusnak a videót, amelyen az látható, hogy Tomás Roncero a góljának örül, kiabálja, hogy szereti, és még a TV készüléket is megcsókolja.)
(nevet) Nagyon örülök, amikor a közönség már akkor is felhördül, ha megkapom a labdát, és azt várják, hogy mutassak valami szépet. Külön öröm, hogy ezen a fontos meccsen tudtam segíteni a csapatot és tudtam boldoggá tenni a szurkolókat.

Igazak a hírek, hogy Cristiano Ronaldo miatt ünnepelted így a gólodat, és utána felnéztél rá a lelátóra?
Nem. (nevet) Igazából azt sem tudtam, hogy a stadionban van. És nem is miatta ünnepeltem így, nem ez járt a fejemben, egyszerűen csak megtörtént. Valószínű belül éreztem, hogy ott van. (nevet) A meccs után az elnök úr mondta el, hogy Cristiano is ott volt a lelátón. Örülök, hogy segíthettem a csapatot úgy, ahogy ő is szokta. 

Jó kis példakép, igaz?
Így van, igazi klubikon.

(Megmutattak neki egy képsorozatot a gólöröméről, amit valaki múzeumba is kiállítana, ha tehetné.) Szerinted is helye lenne ott?
Persze! (nevet)

Találjunk neki egy helyet a Pradóban! Ez egy jó figyelemfelhívás a múzeum dolgozói felé.
Csak szólj, ha meg lehet nézni. (nevet)

(Egy Twitter-bejegyzés: Teljesen abszurd az emberek kritikája Vinícius felé. 19 évesen, 58 meccs után 27 gólban volt benne, az emberek pedig még mindig leszólják. Hihetetlen.)
„Haters gonna hate”… (nevet)

Vinicius

Nos, tényleg sok kritikát kaptál, főleg a média részéről. Gondolod, hogy most fordult a kocka? Mit tettél ennek érdekében?
Mindig keményen dolgozom, nyugodt vagyok, és hiszek az elvégzett munkámban, a klubomban, és a projektben, amit a klubom kidolgozott nekem. Nem lettem a világ legjobbja, hogy meglőttem azt a bizonyos gólt, de nem is lettem a világ legrosszabbja, amikor keveset játszottam. Mindig arra koncentráltam, hogy mit is tudok én tenni, hova tudok eljutni. 

(Most azt a képet mutatják neki, amelyen Piqué kérdezi tőle, hogy „megőrültél?”.) Erről mesélj egy kicsit. Mi volt ez?
Azt gondoltam, hogy rálépett a lábamra, de miután megnéztem a felvételeket, kiderült számomra, hogy nem ő volt. (nevet) Ezért kérdezte, hogy megőrültem-e. (nevet)

Mindig jó tisztázni ezeket a helyzeteket.
Persze, de nem történt semmi. Azt hittem, hogy rám lépett, de később láttam, hogy nem ő volt. De ez is a játék része. Előfordul. Meccs közben mindenki felfokozott idegállapotban van.

(Egy képet mutatnak neki, amelyen Messinek mond valamit a mérkőzésen, miközben a vállára teszi a kezét. A vicces Twitter bejegyzés szerint ez hangzott el: „Később gyere át hozzám, Messito! Eszünk valamit, és megünnepeljük a Real győzelmét!”)  Itt mi történt?
Csak annyi volt, hogy megkérdeztem, hogy minden rendben van-e. (nevet) Semmi különös. 

Zidane elmondta a meccs után, hogy megérdemelted ezt a gólt. Tényleg megérdemelted?
Persze. Tudtam, hogy eljön a megfelelő pillanat, most pedig tovább kell javulnom, továbbra is segítenem kell a csapatot, tapasztalatot kell szereznem ilyen fontos meccseken.

A videó a beszélgetésről YouTube-on megtekinthető.

Tovább

Benitez: Soha nem akartam megtanítani Cristianót szabadrúgást lőni

Két és fél évre szerződött Kínába. Nem aggódik amiatt, hogy Európa végleg hátra hagyja?
Egyáltalán nem. Kiváló stábom van, mindennel naprakészek vagyunk. Követünk más bajnokságokat, figyelünk játékosokat, az egyetlen különbség annyi, hogy itt nem vagy minden nap címlapon.

Angliában még mindig van hírneve. Bármikor visszatérhetne.
Igen, de jelenleg nem gondolok erre. Szeretnénk fejleszteni az itteni futballon. Voltak ajánlataink más kluboktól is, mielőtt ide jöttünk, de nem azt ajánlották, amit kerestünk. Mehettünk volna máshova is.

Spanyolországba is?
Igen. Sok pénzt tettek ki az asztalra több topligából is, de olyan csapatoktól, amelyek nem versenyképesek vagy nem győztesek. De itt, amellett, hogy jó szerződést kötöttünk, egy olyan projektem van, ahol nem elvárás a trófeák megnyerése, de javítani kell a dolgokon, és örökül kell hagynunk valamit, ezt pedig meg tudjuk tenni.

Benitez

Lehetséges, hogy újra láthatjuk majd a LaLigában?
A nagy bajnokságok mindig vonzottak engem. A legfontosabb az, hogy az emberek tudják, mindennel képben vagyunk. A stábom és én sosem állunk le.

Milyennek látja a kapcsolatát a Real Madriddal?
Hosszú ideje nem beszéltem már a klubról. Gondoltam rá, hogy mondok valamit, de aztán amit mondani akartam volna, azt nem mondhattam. Szóval nem beszélek róluk, és csak a jövőre koncentrálok, ami épp a Dalien Professionalt jelenti.

Még mindig vannak nyomai a Madridnál: Casemiro, Lucas Vázquez…
Le tudtuk igazilni Lucast, Casemirót, Kovačićot, ketten közülük még mindig magas szintet képviselnek a Madridnál, de nem akarok beszélni erről. Hat hónapig hagytak minket dolgozni, de valamilyen oknál fogva egyszer csak már egyáltalán nem érdekeltük őket. Nem akarom mást mondani erről.

Sok mindent mondtak önről. Igaz, hogy megpróbálta megtanítani Cristiano Ronaldónak, hogy hogyan kell szabadrúgást lőni,
Ez hazugság. Sosem tettem ilyet. Egyetlen alkalommal beszélgettünk szabadrúgásokról, még Ausztráliában. Elmondtam neki, hogy kielemeztem a manchesteri pontrúgásait. Nem mondtam neki, hogy hogyan rúgja őket. Ahogy Modrićnak sem mondtam, hogy fejezze be külsővel passzolást.

Szóval akkor nem volt semmi hasonló a horváttal?
Annyit mondtam neki, hogy ha ott a lehetőség egy egyszerű belsős passzra, akkor inkább azt válassza, mert könnyebb a csapattársának. Játékosként én is gyakran külsőztem, de 10-15 méterre. Mindenesetre nagyon könnyű hazugságokat kitalálni.

Ki akar rosszat önnek?
Néhányan ezt sokkal jobban tudják, mint én, de nem pazarlom erre az időmet, a jövőmre koncentrálok.

Tovább

VIDEÓ – Így üdvözölte az öltöző Marianót

Mariano:

„Az, hogy ilyen hosszú idő után visszatértem a bajnokságba, hogy gólt szereztem a Barcelona ellen, hogy újra a tabella élén állunk, nagyon jó dolog, amit most ki is fogok élvezni. Ugyanezen az úton megyek tovább.”

„Nagy megkönnyebbülés volt betalálni. Már közeledett a meccs végét jelző sípszó, de ezzel is lehetőséget adhattam a csapatnak egy lélegzetvételre.”

„Nagyon boldog vagyok, most csak arra gondolok, hogy így folytassam tovább, és élvezzem ki a pillanatot.”

És a videó: