Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Beharangozó: Unionistas de Salamanca – Real Madrid: Folytatódik a Király-kupa

A Real Madrid ma este megkezdi szereplését a Király-kupa aktuális kiírásában. A királyiak 21 év után térnek vissza Salamancába, ekkor játszottak ugyanis utoljára térmeccset a városban. A blancók, akik a legjobb 32 között szállnak be a kupaküzdelmekbe, az Unionistas de Salamancával küzdenek meg a Las Pistas del Helmánticóban. Az egymeccses párharc egy olyan stadionban zajlik, ahol a Madrid még soha nem lépett pályára.

Benzema

Ezen a mérkőzésen két jó formában lévő csapat csap össze egymással. A Real Madrid 17 meccses veretlenségi sorozattal a háta mögött várja a találkozót, az Unionistas pedig legyőzte az Atlético Baleares-t és a Deportivo de La Coruñát annak érdekében, hogy elérjen a kupa jelenlegi szakaszáig, illetve legutóbbi 9 mérkőzésükön nem találtak legyőzőre (5 győzelem).

„Kötelességünk mindent beleadni” – mondta Zinédine Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A francia tréner csupán néhány játékosát pihenteti a találkozón, a 19 fős keretbe nem hívott fel mezőnyjátékost a Castillából.

Az Unionistas de Salamanca egy 2013-ban alapított klub, amely jelenleg a 16. helyen áll a spanyol harmadosztály 2. csoportjában. A hazaiak trénere, Jabu Luaces elmondta, hogy milyen jelentősége is van ennek a találkozónak: „Tudjuk, hogy mit reprezentál a Madrid, ez a mérkőzés pedig az egész város számára nagy mérföldkő. Jutalomként kell tekintenünk rá, és egy lehetőségként, hiszen így sokan megismerhetik a klubot, a fiúk pedig megmutathatják, hogy teljes joggal jutottak el ide.” A csapat az utolsó hat hazai mérkőzésén nem kapott ki.

Tovább

Hivatalos közlemény: Álvaro Odriozola

A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy mindenben megegyezett a Bayern Münchennel Álvaro Odriozola kölcsönjátékát illetően. A játékos az idény végéig, vagyis 2020. június 30-ig marad a bajor klubnál.

Az AS szerint Odrioz…

Az AS szerint Odriozola már Münchenben van, ahol át fog esni az orvosi vizsgálatokon. Ezt követően, még a mai napon megtörténhet a hivatalos bejelentés, miszerint a játékos az év végéig kölcsönben a Bayern csapatánál lesz. A spanyol védő fizetését a bajor klub állja majd, vásárlási opciót vélhetően nem foglalnak a szerződésbe.

Tovább

Az Unionistas de Salamanca elleni keret

Kapusok: Courtois, Areola, Altube
Védők: Carvajal, Militão, Varane, Nacho, Marcelo és Mendy
Középpályások: Casemiro, Valverde, James és Isco
Támadók: Benzema, Bale, Lucas Vazquez, Jović, Brahim és Vinícius Jr.

Kimaradt: Asensio, Hazard és Ramos sérülés, Mariano, Odriozola, Kroos, Modrić és Rodrygo pedig technikai döntés okán.

KeretUnionistas de Salamanca – Real Madrid, Király-kupa-mérkőzés
Helyszín: Estadio Las Pistas (Salamanca); Időpont: 2020.01.22. (szerda) 21:00; TV: Sport 2

Tovább

A Tottenham vinné Gareth Bale-t!

A Tottenham szeretné megerősíteni csapatát, ami oda vezetett, hogy megpróbálják visszacsábítani Gareth Bale-t Londonba. A walesi alig szerepelt a Real Madridban ebben az idényben, részben Zidane döntése értelmében, de legnagyobbrészt sérülések miatt, a blancók pedig nem zárkóznak el attól, hogy a megfelelő összeg ellenében elengedjék játékosukat.

Bale

Miután Harry Kane négy hónapra kidőlt, a Tottenham szezonja veszélybe került. Az egyik spanyol rádióműsor információi szerint a Tottenham elnöke, Daniel Levy már találkozott is Florentino Pérezzel, hogy az esetleges átigazolásról beszéljenek.

Az idény végéig még bármi megtörténhet, de a visszatérés Londonba lényegében hazatérés lenne Bale számára, aki José Mourinho csapatának sztárja lehetne, ez pedig olyan luxus, amit a Bernabéuban nem igazán mondhat már el magáról.

Tovább

Mbappé: Most a PSG-re kell koncentrálnom, az idény végén meglátjuk, hogy mi lesz

„Mindenki erről beszél, amikor fiatal voltam, én is ilyenekről beszéltem. De most már játékos vagyok, így tudom, hogy nem most van erre a megfelelő pillanat.”

„Januárban vagyunk, még csak most jön az idény jó része. Képzeld csak el, ha megválaszolom a kérdésedet, és mondok valamit. Utána mindenki erről beszélne, ami nem tenne jót a PSG-nek.”

Mbappé

„Most a PSG játékosa vagyok, 100%-osan a klub mögött állok. Segíteni akarom a klubomat, hogy növekedhessen, nyerjen sok trófeát, szóval nekem sem jó, ha a jövőmről beszélek.”

„A klub sokat segített nekem, így törődöm vele. 18 évesen jöttem ide. Tehetséges voltam, de nem szupersztár. Mostanra a PSG-nek és a francia válogatottnak köszönhetően szupersztár lettem.”

„Nyugodtnak kell maradnom és a PSG-re kell koncentrálnom. Az idény végén meglátjuk, hogy mi lesz. De most a játékomra koncentrálok.”
 

Tovább

Zidane: Kötelességünk mindent beleadni

„Maximális koncentrációval állunk a mérkőzéshez. Tudjuk, hogy ez a sorozat ugyanolyan fontos, mint a többi, és készen állunk a játékra. Minden játékosom játszott már rossz minőségű pályákon, vagy nehézségekkel küzdő környezetben. Mentálisan és sport szempontjából is készen állunk mindenre, tudjuk, hogy hol fogunk játszani.”

„Azért vagyunk itt, hogy megtegyük, amit kell, mindig készen kell állnunk. Ez egy Király-kupa-mérkőzés, mindent bele fogunk adni. Ismerjük a helyzetet, az ellenfelünket, és tudjuk, hogy kötelességünk készen állni, mivel a találkozó nagyon fontos.”

Zidane

„Franciaországban már megtapasztaltam az egymeccses párharcokat. Most itt is ugyanez a helyzet, elfogadjuk, ami ránk vár.”

„James és Bale is rendesen edzett, mindketten készen állnak az utazásra és a játékra.”

„Odriozolának lehetősége van távozni, de ez még nem hivatalos. Meglátjuk, hogy mi történik.”

„Bármi megtörténhet. Nem fogok elengedni valakit azért, hogy hozzunk helyette mást. Mély a keretünk. Meglátjuk, hogy mi lesz Vallejóval. Jelenleg nem tudok mit mondani.”

(Mbappé Zidane-t nevezte meg gyerekkori példaképként) „Most ő a példakép. Akik futballoznak, példaként tekintenek ránk. Néhányan kedveltek engem játékosként, és nekik példakép voltam.”

„Reinierrel lépésről lépésre kell haladnunk. Meglátjuk, hogy mi lesz, amikor megérkezik. A terv az, hogy a Castillában fog játszani. Ahogy minden brazil, rendkívül technikás. A róla szóló videókon ez jól látható.”

„Hogy Areola játszik-e? Sajnálom, nem fogok elárulni semmit a kezdőről.”

„Nem gondolom, hogy januárban igazolunk valakit. Mindenesetre bármi megtörténhet. Elképzelhető, hogy lesznek távozók és érkezők január 31-ig.”
 

A MARCA szerint Odri…

A MARCA szerint Odriozola ma azért maradt távol az edzéstől, mert bármelyik pillanatban csatlakozhat a Bayern München együtteséhez. A hírek szerint a két klub már tárgyal, a játékos pedig még ma Münchenbe utazhat. A németek kölcsönszerződésben gondolkodnak. Érdekesség, hogy délelőtt még a Sevilla vagy az Athletic Bilbao tűnt a legvalószínűbb célállomásnak, de azóta felgyorsultak az események.

Tovább

Reinier: A galaktikus korszak óta madridista vagyok

A MARCA interjúját ide kattintva elolvashatod.

Amikor először jártál a Bernabéuban, gondoltad volna, hogy nem sokkal később te is csatlakozol a Real Madridhoz?
Minden gyerek arról álmodik, hogy egy ilyen hatalmas klub játékosa lesz. Amikor a Bernabéuban jártam, el sem tudtam képzelni, hogy ennyi minden történik majd az életemben az azt követő hónapokban, vagy hogy lehetőségem lesz megélni az álmomat.

Hogy derült ki számodra a Madrid érdeklődése?
A klubvilágbajnokságon voltam, amikor kezdett kiderülni számomra, hogy mi történik. A családom és az ügynököm meglátogatott a hotelben, és elmondták. Nagyon meglepődtem, de egyszerre nagyon boldog is voltam.

Spanyolországban a lapok megírták, hogy elkezdted követni a Real Madridot és a csapat több játékosát Instagramon. Ez egy visszajelzés volt, hogy szívesen csatlakoznál?
Nem, semmi ilyesmi. Nagyon sok játékost követek, különböző klubokból. A Madridot és az ott játszó nagyszerű játékosokat pedig mindig követtem.

Reinier

Gyerekként madridista voltál?
A Real Madrid a világ legnagyobb klubja, mindig nagyszerű keretük volt. Gyerekkoromban édesapám mindig bátorított, hogy nézzem a Real meccseit. A galaktikus korszak óta, amikor még nagyon fiatal voltam, egészen a mostani, 4 BL-címet megnyert generációig madridista voltam.

Spanyolországban azt mondják rólad, hogy nehéz körülmények között nőttél fel. Milyen volt a gyerekkorod?
A szüleim biztosították, hogy sem én, sem a lánytestvéreim ne szenvedjünk hiányt semmiben. Édesapám a brazil futsalcsapattal világbajnok volt. Én a tőlünk nem messze lévő pályán kezdtem el focizni. 11 éves koromban elhagytam Brazíliavárost és Rióba költöztem, hogy karriert tudjak csinálni. Édesanyám és a testvéreim Brazíliavárosban maradtak, és csak akkor jöttek utánam, amikor egyértelművé vált, hogy bevált a dolog és rendelkezésre állnak a megfelelő körülmények ahhoz, hogy jól éljünk.

Ki a példaképed a futballban?
Kettő van. Zidane és Kaká.

Mit gondolsz, hogy fogsz reagálni, amikor találkozol Raúllal, aki az edződ lesz, és Zidane-nal, akihez hasonlítottak?
Mindketten a futballvilág nagyjai, akik mind a pályán, mind azon kívül komoly történelemmel rendelkeznek a Real Madridban. Amikor megismerem őket, mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy annyit tanuljak tőlük, amennyit csak lehet.

Kivel várod leginkább a közös játékot?
Benzema. Nagyon kedvelem őt. Remekül megérteti magát a többiekkel.

Reinier

Milyen lenne az álomszerű bemutatkozás számodra?
Szeretnék gólt szerezni és gólpasszt adni. Ez az, ami Madridba hozott engem. De tudom, hogy még nagyon hosszú út áll előttem.

Szeretnél üzenni a Real Madrid szurkolóinak?
Sziasztok, madridisták! Itt Reinier, Brazíliából. 18 éves vagyok. Szeretnék a Madrid történelmének részévé válni. Mindent meg fogok tenni, hogy megtiszteljem a világ legjobb klubját. Számíthattuk rám. ¡Hala Madrid y nada más!