Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!

Pablo Laso 800. alka…

Pablo Laso 800. alkalommal ülhetett le a Real Madrid kosárlabdacsapatának kispadjára a tegnapi, Maccabi ellen megnyert Euroliga-mérkőzésen, ami a szakember 619. győzelme volt a klub színeiben (77,3%-os győzelmi mutatóval). A spanyol szakember 21 trófeát nyert a csapattal az itt eltöltött 11 idénye alatt, az alábbi bontásban: 5 bajnoki cím, 2 Euroliga, 1 Világkupa, 6 Király-kupa, 7 Spanyol Szuperkupa. Lasót kétszer választották az Euroliga legjobb edzőjének, a spanyol edzői szövetség pedig hét alkalommal döntött úgy, hogy neki ítéli a legjobbnak járó díjat.

Ibrahimovic: „Igaz, …

Ibrahimovic: „Igaz, hogy azt tanácsoltam Mbappénak, hogy hagyja el a PSG-t. Egy sokkal strukturáltabb környezetre van szüksége, olyanra, mint amilyen a Real Madridnál van. De aztán azt mondtam a PSG elnökének, hogy ne adja el.”

Tovább

Courtois: Nincs megállás

Courtois:
„Az első félidőben nagyon jól játszottunk. Talán nem dolgoztunk ki sok helyzetet, de sokat lőttünk kapura. Jött is a gól. A második játékrészben aztán agresszívabban jöttek ki a pályára, mi pedig nem voltunk kellően pontosak a passzokkal. Az utolsó 15 percben megnehezítettük a saját dolgunkat, mivel nyugodtabbnak kellett volna lennünk és enyhítenünk kellett volna a nyomást. Volt néhány helyzetük, de végül 1-0 maradt az eredmény, mi pedig három nagyon értékes pontot szereztünk.”

„Sok mérkőzést játszunk le gyors egymásutánban, néha meg kell próbálnod visszavenni, hogy spórolj az energiáiddal, de egy ilyen meccsen ezt nem teheted meg. Nagy intenzitással játszottak a cseréik után, mi pedig pont ekkor rontottunk passzokat. Úgy gondolom, hogy ha sikerült volna enyhítenünk ezen a nyomáson, akkor meglőhettük volna a második vagy harmadik gólunkat is. A meccset lezáró sípszóig bármi megtörténhet.”

Courtois

„Nem rossz csapatuk van, amikor pedig meglátták, hogy hogyan játszunk, változtattak és megtalálták a módját, hogy gondot okozzanak nekünk. Megnehezítették a dolgunkat, volt néhány helyzetük, de a gól nagyon jókor jött.”

„Jelenleg jól játszunk, veszítettünk néhány pontot, de összességében jól teljesítünk. Nagy meccset játszunk a Sociedad ellen szombaton, aztán az Inter következik, ahol a tét a csoport első helye lesz a BL-ben, majd jön a madridi derbi. Nincs megállás, mi pedig megpróbáljuk kipihenni magunkat és újabb győzelmeket elérni.”

„Raúl fejese nagyon közelről jött, a földre fejelte a labdát, nem volt könnyű hárítani. A másodiknál próbáltam óriássá válni és a lábam alatti területet is lezárni.”

„Úgy gondolom, hogy Benzema megérdemelte volna az Aranylabdát, de ez egy fura díj. Ha megnézed, hogy kik kapták meg, láthatod, hogy Copa Américát, Eb-t, BL-t nyertek, és mindig ez volt a helyzet. Igazából az egész egy-két kupáról szól, csak ezt nézik, nem az egész évet. Remélhetőleg nyerünk néhány kupát az idényben, így jövőre ő nyerheti.”

Lucas Vázquez:
„Nehéz mérkőzés volt. Tudtuk, hogy jól védekeznek és a végsőkig harcolnak. A csapat összességében jól játszott, voltak szép dolgaink. Megmutattuk, hogy tudunk jól játszani, ha pedig szükség van rá, vissza is tudunk állni. Talán lehettünk volna pontosabbak a kapu előtt, akkor nem szenvedtünk volna ennyit a meccs végén.”

„Ancelotti elkötelezettséget vár, mind támadásban, mind védekezésben. Benzemától Courtois-ig mindenkinek meg kell küzdenie a labda visszaszerzéséért, a szabad labdákért, és gyorsan kell járatnunk a labdát. A csapat remek munkát végzett.”

Lucas

„Egy idény során vannak meccsek, amikor a szokásosnál többet kell visszaállnunk. A csapat megmutatta, hogy ezt is meg tudjuk tenni, összedolgoztunk és védekeztünk. Ez jó dolog.”

„Courtois nagyszerű védéseket mutatott be, ez a munkája, és nagyon jó benne. Az én blokkomnál láttam, hogy Dani García felé megy a labda, és leolvastam, hogy lőni fog. Tudtam, hogy be tudok vetődni a labda elé. Szerencsém volt, hogy eltalált, és szöglet lett belőle.”

„Jó úton haladunk, remek sorozatban vagyunk. Öt nagyon fontos meccs vár ránk, úgy állunk hozzájuk, mintha mindegyik egy döntő lenne. Ha jól sikerülnek ezek a mérkőzések, akkor az megfelelő önbizalmat adhat nekünk az idény hátralévő részére.”

Tovább

Ancelotti: Nem véletlen, hogy hét meccset nyertünk meg egymás után

„Egy jó csapat ellen játszottunk, amely nagy intenzitással futballozik. Eddig még nem szenvedtek vereséget idegenben, ráadásul két nappal többet pihenhettek nálunk. Az első félidőben jól teljesítettünk. A másodikban több labdát adtunk el, és volt 15-20 nehéz percünk. De képesek voltunk beásni magunkat, amikor nem tudtuk azt a játékot játszani, amit szerettünk volna. Vannak olyanok, akik az ilyen esetekben feladják. A Real Madrid nem ilyen, mivel olyan játékosaink vannak, akik jelenleg nagyon sikeréhesek.”

„Az, hogy megnyertünk sorozatban hét meccset, nem szerencse. Ha valami épp nem megy a csapatnak, akkor elő tudunk húzni a tarsolyunkból olyat, ami működik. Elégedett vagyok. A meccs vége jobban tetszett mint az első félidő, mert az olyannak tűnt, mintha nem akartunk volna helyzeteket kialakítani. A hajrában nem játszottunk túl jól, de a győzni akarás nem hiányzott.”

Ancelotti

„A csapat a meccs végére elfáradt. Ez normális, hiszen egy frissebb csapat ellen léptünk pályára, amit meg is éreztünk. A következő mérkőzés előtt ezt fejben kell tartanom. Meg kell vizsgálnom, hogy a játékosaim, akik fáradtság jeleit mutatták, tudnak-e játszani. Azt gondolom, hogy az öt cserelehetőség mellett jó, ha az első 60 percre komolyabb kvalitásokkal rendelkező játékosokat küldesz a pályára, az utolsó 30-ra pedig azokat, akikben több az energia.”

„Amikor egygólos előnyben vagy, mindig meg kell szenvedned. Megnehezítették a dolgunkat. A futballban bármi megtörténhet, ha 1-0-ra vezetsz. Egy rögzített szituáció, egy hosszú indítás vagy egy egyéni hiba.”

„A következő három mérkőzés előtt nem lesz idő pihenésre. Jól meg kell fontolnom a döntéseimet. Remek sorozatban vagyunk, mindenkivel elégedett vagyok, azokkal is, akik játszanak és azokkal is, akik nem. Remek a hangulat, tetszik a játékunk.”

„Az Athleticnek voltak helyzetei, jól játszottak, különösen a második félidőben. De az első 30 percben csak a Real Madrid volt a pályán.”

„Courtois rendkívüli dolgokat művel. Védekezésben javulnunk kell. Két rögzített helyzetnél is komoly bajban voltunk. Itt van nekünk Courtois, ezt ki kell élveznünk. Nehéz megmondani, hogy ki volt az eddigi legjobb kapusom. Komoly listám van kiváló kapusokról: Casillas, Diego López, Buffon, Neuer és Cech. Jelenleg kétségtelen, hogy Courtois a legjobb.”

Tovább

Marcelino: Hihetetlen, hogy nem nyertünk

„Az Athletic nem érdemelt vereséget. Egyszerűen hihetetlen, hogy nem nyertük meg ezt a meccset. Most már nem az első eset, hogy ez történik. Remélem, hogy ez a trend hamarosan megváltozik. Sok éve vagyok már edző, de ilyet még nem láttam. Ez megtörténhet egy meccsen, de nem ilyen sokszor egymás után. Csak jót mondhatok a játékosaimról.”

„Ahhoz, hogy legyőzd a Real Madridot vagy a Barcelonát, ki kell használnod minden apró lehetőséget, nekik pedig nem szabad hagynod, hogy ugyanezt megtegyék.”

MarcelinoA kép forrása: YouTube screenshot, Athletic Club

„Egy kicsit több szerencsére lenne szükségünk. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és nagyon kevés lehetőséget adtunk egy ilyen jó formában lévő Real Madridnak… Nem lehet, hogy ezért csak ennyi jár. A futball néha ilyen igazságtalan, de mindig az a csapat nyer, amelyik a több gólt szerzi.”

„Kevesebb pontunk van, mint amennyit megérdemelnénk. A kapu előtt vannak problémáink, de nem azzal, hogy ne próbálkoznánk, hanem az utolsó labdaérintéseknél nincs szerencsénk. Az első 20 perctől eltekintve a csapat dominálta a meccset, remek teljesítményt nyújtott, ahogy ez általában jellemző. Már sokszor elmondtam, hogy jól teljesítünk és jó úton haladunk.”

„Továbbra is úgy kell versenyeznünk, ahogy eddig is tettük. A csapat szenved, mivel úgy érezzük, hogy sok mindent nagyon jól csinálunk, a jutalom azonban elmarad.”

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Athletic Bilbao (1-0)

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Athletic Bilbao (1-0): Ezért a három pontért is meg kellett szenvedni

A remekül védő és a meccs embere címet is bezsebelő Thibaut Courtois mellett Karim Benzema volt az este hőse, hiszen a francia góljának köszönhetően győzött a Real Madrid az Athletic Bilbao ellen a Santiago Bernabéu Stadionban a LaLiga 9. fordulójának bepótolt mérkőzésén.

A francia 40. percben szerzett gólja azt eredményezte, hogy a Real Madrid hét pontos előnyre tett szert a bajnoki tabella élén, de ez a mérkőzés egyáltalán nem volt könnyű menet Ancelotti fiai számára.

A Real Madrid az egész mérkőzésen keményen küzdött, az olasz mester döntése pedig, amely szerint egyetlen játékos kivételével senkit nem pihentetett a hétvégi, Sevilla elleni kezdőcsapatból, azt eredményezte, hogy több futballista is fáradtnak látszott.

Ancelotti Fede Valverde és Camavinga beállításával próbálta felfrissíteni a középpályát, a Real Madrid pedig megmutatta, hogy miért is ők a legesélyesebbek a bajnoki címre.

Az Athletic számos helyzetet kidolgozott a mérkőzés során, Williams, Raúl García, Dani García és Zarraga is kihagyta a maga lehetőségét, vagy épp blokkolták a kapura tartó labdájukat.

Az Athletic játékosait vélhetően rémálmok gyötrik majd, amelyekben a főszereplők Militão és Courtois lesznek, akiken egyszerűen nem lehetett ma este kifogni, és amikor szükség volt rájuk, mindig helyt tudtak állni.

Benzema

A mérkőzés elején a madridi védelem kissé bizonytalannak tűnt, de az első komolyabb helyzet mégis a madridiak előtt adódott. Vinícius keresztlabdája után Benzema lőtt a 7. percben, ám kísérletét Unai Simón hárította. A 11. percben szintén ők ketten játszottak össze, Benzema akrobatikus mozdulattal tette maga elé a labdát majd lőtt kapura, ám a rövid sarkot nem tudta bevenni.

A 23. percben aztán Iñaki Williams talált be kishíján. Egy előreívelt labda Militãót találta hátba, a labda Williams elé pattant, aki azonnal kapura tört, ám a brazil még annyira meg tudta zavarni a vendégek támadóját, hogy az a kapu mellé tekerjen. A 27 percben aztán Courtois védett hatalmasat egy Raúl Garcia próbálkozásnál, a játékos lényegében tisztán fejelhetett kapura, de a belga óriás résen volt. 

A 40. percben Vinícius indult meg a bal szélről, Mordićhoz passzolt, a horvát sarokkal tette vissza a brazilnak, aki azonnal továbbadta a játékszert Asensiónak. A spanyol aztán a tizenhatos vonaláról kapura lőtt, Unai Simón ebbe még bele tudott érni, azonban a kipattanó Luka Modrić lábán landolt, a horvát középre lőtte a labdát, Benzema pedig a hálóba juttatta azt. 1-0.

Az 53. percben Casemirónak kellett közbeavatkoznia egy Muniain kísérletnél, aztán két perccel később Kroos próbálkozott lövéssel kétszer egymás után. A második esetnél Simónnak nagyot kellett védenie. A 60. percben viszont jött az újabb madridi blokk, ezúttal Lucas Vázquez vetődött bele egy kapura tartó lövésbe, Dani García próbálkozásánál. 

Ancelotti a 64. percben Asensio helyére beküldte Rodrygót, a 70. percben pedig Modrić helyére Valverdét. A 76. percben aztán megint jött Courtois, és hatalmas védést mutatott be Sancet kísérleténél. A 80. percben beállt Camavinga is, Kroos helyett.

A 85. percben a Bilbao nagyon közel állt az egyenlítéshez, Zarraga közelről fejelhetett kapura, ám a fejesét arccal blokkolni tudta Militão. A hátralévő időben és a háromperces hosszabbításban még a vendégek próbálkoztak, ám sikertelenül, így az állás már nem változott.

Az Athletic biztosan bosszús amiatt, hogy bár nagy helyzeteik voltak, végül egyetlen pontot sem szereztek a mérkőzésen, ráadásul először veszítettek el bajnokit az aktuális idényben idegenben, viszont a Real Madrid elszántsága meghozta az eredményét és a blancók begyűjtötték a győzelemért járó három pontot.

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Athletic Bilbao)

Balázs szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vinícius

Csabi szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Gergő szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Asensio, Benzema, Vinícius

Matyi szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Peti szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Pisti szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Szoki szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Nacho, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vinícius

umek szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vinícius

Vik szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Balázs szerint:

1-1, Benzema

Csabi szerint:

1-0, Rodrygo

Gergő szerint:

2-0, Benzema (2)

Matyi szerint:

2-0, Benzema, Rodrygo

Peti szerint:

2-0, Militão, Benzema

Pisti szerint:

1-0, Vinícius

Szoki szerint:

2-1, Benzema, Vinícius

umek szerint:

1-0, Benzema

Vik szerint:

1-0, Benzema

Tovább

Kroos: Ha már léteznek egyéni díjak, legalább lennének igazságosak

„Először is azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem érdekelnek az egyéni díjak. Mindenesetre ha már vannak ilyenek, akkor azoknak igazságosnak kellene lenniük. Szerintem egyáltalán nem ez a helyzet.”

„Kétségtelen, hogy Messi és Cristiano az elmúlt tíz-tizenöt év legjobbjai, olyan kvalitásokkal bírnak, amilyenekkel a többiek sosem fognak, teljesen egyértelmű, hogy ők ketten dominálták ezt az időszakot. De ennek a díjnak az esetében az elmúlt egy év legjobb egyéni teljesítményét nyújtó játékost kellett volna elismerni.”


Kattints ide és nézd meg a kínálatot!

„Jorginho harmadik helye szerintem teljesen rendben van, lényegében mindent megnyert a Chelsea-vel, Lewandowski ugye második lett, ha ő esetleg az első helyen végzett volna, nem szóltam volna semmit, hiszen egy világklasszis, azonban számomra Karim lett volna az első számú jelölt, ha ténylegesen egy adott játékos előző évben mutatott teljesítményét vesszük figyelembe. Közelről van lehetőségem megfigyelni, hogy milyen kivételes játékos is ő. Tehát az én sorrendem a következő lett volna: 3. Jorginho, 2. Lewandowski és 1. Benzema.” 

„Amikor azt látom, hogy Cristiano mennyi fontos gólt szerzett mostanában – a United például csak neki köszönheti, hogy még a BL-ben van – akkor a szememben ő is Messi előtt végzett volna.”

„Ahogy már elmondtam, nem érdekelnek az ilyen egyéni díjak, hiszen a futball egy csapatsport, de ha már léteznek, akkor az ember nyugodtan elmondhatja a véleményét velük kapcsolatban. ”

Tovább

Vini Jr.: Szerelmes vagyok a Real Madridba

„Mindig az volt az álmom, hogy a Real Madridban futballozzak. Minden brazil kissrác arról álmodozik, hogy itt fog kikötni, mivel sok brazil lett itt sikeres, én pedig szintén történelmet akarok írni ennél a klubnál. Azon dolgozunk, hogy ezt elérjem.”

„Ancelotti kiváló edző. Mindig egyértelműen fogalmaz, a pályán és azon kívül is, megkönnyíti a dolgunkat. Ez nem lepett meg. Azt kéri tőlem, hogy maradjak nyugodt, mert így tudom megtenni azt, amire egyébként képes vagyok.”

„Mindig megcsókolom a címert a szurkolókért és a klubért a felém irányuló szeretetük miatt. Mindenki nagyon szeret engem, aki itt van, én pedig mindent megteszek azért, hogy a Real Madrid oda jusson, ahová való.”

Vini Jr.

„A pályán Karim áll hozzám a legközelebb, hiszen egymás mellett játszunk és mindig összedolgozunk. A pályán kívül Militão és Rodrygo a két legjobb barátom, mivel mindketten brazilok és állandóan együtt vagyunk. Az öltözőben rengeteget viccelődünk Marcelóval és Militãóval, mindketten nagyszerű srácok.”

„Benzema lenyűgöző. Minden nehéz dolgot olyan könnyűnek láttat. Kiváló futballista. Imádok mellette játszani, szeretnék segíteni neki abban, hogy sokáig itt legyen és egyszer megnyerje az Aranylabdát.”

„Először nem volt könnyű, sok minden megváltozott az életemben, például a nyelv, gyorsan be kellett illeszkednem. De a családommal és a barátaimmal voltam, ez pedig sokat segített. Nehéz volt, de szerelmes vagyok a Real Madridba, még hosszú évekig itt akarok lenni, történelmet akarok írni ennél a klubnál.”