Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Rayo Vallecano (2-1)

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Rayo Vallecano (2-1): Újra a tabella élén

A Real Madrid Toni Kroos és Karim Benzema góljai után azt hihette, hogy nem lesz nehéz dolga, azonban a Rayo kései feltámadása és Falcao gólja egy idegtépő végjátékot hozott a blancók számára.

Carlo Ancelotti két helyen változtatott a Sahtar elleni kezdőhöz képest. Eduardo Camavinga helyettesítette a megfázással küszködő Modrićot, Marco Asensio pedig Lucas Vázquez helyére került be a kezdőbe.

A Real Madrid hamar megszerezte a vezetést (14. perc), de nem azonnal örülhetett a gólnak, mivel a VAR-nak is közbe kellett avatkoznia. Először les miatt érvénytelenítették Kroos találatát, mivel a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy Vinícius a védők mögött tartózkodott Kroos akciót elindító fejesénél, amelyre a brazil lecsapott, Asensióhoz passzolt, aki középre játszott az érkező német középpályáshoz, aki remekül helyezett a kapuba. A videószobában aztán nagyon gyorsan megszületett a döntés, Vinícius nem volt lesen, a találat érvényes. 1-0.

Kroos és Vini

A Real Madrid továbbra is irányította a mérkőzést, bár a Rayo Vallecano játékára sem lehetett panasz. A blancók második góljára a 38. percig kellett várni, ekkor David Alaba adott tűpontos keresztlabdát Benzemának, aki egy védő szorításában a kapuba helyezte a játékszert. 2-0.

Néhány perccel később Benzema megszerezhette volna második gólját, amikor Vinícius próbálkozott lövéssel, ám a labda kipattant a kapusról, pontosan Benzema elé, aki fejjel próbálkozott, de nem tudta jól irányítani a labdát, így a kapu fölé fejelt.

A Real Madrid nem mutatta jelét annak, hogy kiengedne, Vinícius lövésénél a gólvonalról kellett menteniük a Rayo védőinek. Dimitrievskinek aztán Asensio lövésénél kellett közbeavatkoznia, aki Kroos passza után küldte kapura a labdát, nem sokkal később pedig Benzema tekert milliméterekkel a kapu fölé az este talán legszebb akciójának végén, miután Vinícius és Mendy is sarokkal továbbította a labdát a tizenhatoson belül.

A Rayónak szüksége volt a támadások felfrissítésére, így Radamel Falcao is pályára lépett, de először Bebe előtt adódott nagy lehetőség, azonban a támadó csak a kapufát találta el nagy erővel, miután a madridi védőket és Courtois-t már megverte.

Falcao aztán nem sokat teketóriázott, hét perccel a beállása után egy remek fejessel hamar gólt szerzett Álvaro García középre adott labdájából. 2-1. Nem sokkal ezután azonban Falcao az ágyékát fájlalta, majd jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. Ancelotti ezt követően Benzema és Asensio helyére pályára küldte Hazard-t és Lucast.

A második félidőben meglehetősen visszavett a Real Madrid, és ezen a Rayo gólja hatására sem változtattak, így a vendég együttes többször is közel állt az egyenlítéshez. Az utolsó percekben még Toni Kroosnak kellett a gólvonalról mentenie Oscar Valentin lövésénél. Bár a Rayo a második játékrészben egyértelműen felülmúlta ellenfelét, végül nem tudott pontot szerezni a Bernabéuban.

Tovább

Hivatalos közlemény: Modrić kikerült a Rayo Vallecano elleni keretből

Luka Modrić biztosan nem lép pályára a Rayo Vallecano ellen a mai mérkőzésen a Santiago Bernabéu Stadionban a LaLiga 13. meccsnapján. A horvát bekerült Carlo Ancelotti meccskeretébe, azonban az utolsó pillanatban kikerült, mivel erős megfázástól szenved. 

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Rayo Vallecano: Irány a tabella első helye!

Ma este ismét a bajnokságban lép pályára a Real Madrid, hogy három év után először fogadja a Rayo Vallecano együttesét a sorozat 13. fordulójában. A blancók a héten másodszor játszanak a Bernabéuban, miután szerdán győzni tudtak a Sahtar ellen a Bajnokok Ligájában. A csapat célja sorozatban a harmadik győzelem megszerzése és a LaLiga első helyére ugrás.

Az előző bajnoki fordulóban Vini Jr. volt a főszereplő, hiszen duplájának köszönhetően szerezte meg a Madrid a három pontot az Elche ellen, a BL-ben Karim Benzema duplázott, itt mindkét gólpasszt a brazil jegyezte. Mindkét támadó bomba formában van, a legutóbbi Rayo elleni meccsen pedig Benzema volt az, aki a győztes gólt szerezte (1-0).

Benzema

„Komplett teljesítményt kell nyújtanunk” – mondta Carlo Ancelotti a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón. A találkozó emlékezetes lehet Toni Kroos számára is, aki első madridi gólját a Rayo Vallecano ellen szerezte szinte napra pontosan hét évvel ezelőtt (2014. november 8-án) a Santiago Bernabéuban. Kroos most is ott van a meccskeretben, ahogy Benzema és Vinícius is.

A Rayo remekül kezdte az idényt. A frissen feljutó együttes jelenleg európai szereplést jelentő helyen áll a tabellán, a hatodik pozícióból, 20 ponttal várva az esti mérkőzést. Andoni Iraola, aki a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón arra hívta fel a figyelmet, hogy ezen az összecsapáson nincs helye hibázásnak, támadó futballt játszat csapatával, ami abból is látható, hogy 18 gólt szereztek már ebben az idényben. A Rayo a legutóbbi meccsein döntetlent játszott a Celta ellen és legyőzte a Barcelonát. A klub sztár igazolása, Radamel Falcao és Álvaro García a két legeredményesebb játékosuk, 4-4 góllal, a csapatkapitány, Óscar Trejo pedig hat gólpassznál jár.

Tovább

A Rayo Vallecano elleni keret

Kapusok: Courtois, Lunin és Toni Fuidia
Védők: Carvajal, E. Militão, Alaba, Vallejo, Nacho, Marcelo, Miguel és F. Mendy
Középpályások: Kroos, Modrić, Casemiro, Lucas V., Isco, Camavinga és Blanco
Támadók: Hazard, Benzema, Asensio, Jović és Vini Jr.

Kimaradt sérülés miatt Mariano, Valverde, Gareth Bale és Dani Ceballos.

Casemiro

Real Madrid – Rayo Vallecano (bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Estadio Santiago Bernabéu (Madrid); Időpont: 2021.11.06. (szombat) 21:00; TV: Spíler2

Tovább

Andoni Iraola: Nem hibázhatunk ezen a meccsen

„Nem egy-két dolgot kell jól csinálnunk ahhoz, hogy megállítsuk őket, hanem nagyon sok dolgot. Hibáknak nincs helye, és ahogy mondtam, gyakorlatilag mindent jól kell csinálnunk, ha ki akarunk hozni valamit ebből a meccsből. Ők egy olyan csapat, amely ha hagyják, hogy tegyék a dolgukat, akkor meg fogják találni a jó pillanataikat, ahogy minden meccsen teszik, tartson ez akár hosszabb vagy rövidebb ideig.”

„Lehetetlen egyetlen játékost kiemelni közülük. Sok olyan játékosuk van, aki a posztján a világ legjobbjai közé tartozik. Talán Benzema és Vinícius azok, akik az elmúlt időszakban kibillentették a meccseket az egyensúlyi helyzetből, de gyakorlatilag minden poszton vannak elit játékosaik.”

„Nem gondolom, hogy olyan csapat vagyunk, amely más lenne idegenben és hazai pályán. Az eddigi meccsek színvonala rendkívül magas volt. Volt néhány nagyon nehéz mérkőzésünk. Lehet, hogy a szezon második felében majd azt kérdezitek tőlem, ahogy tavaly is, hogy miért megy jobban otthon. Valószínűleg köze van a beosztáshoz. Egyes pályákon nehezebb játszani mint másokon, mi pedig most az egyik legnehezebbre megyünk, ahol nagyon nehéz bármit is elérni. De ahogy mondtam, a lehetőségünk megvan erre. Nem tudom, hogy hány helyzetünk lesz, de amik adódnak, azokat megpróbáljuk a lehető legjobban kihasználni.”

Andoni Iraola
a kép forrása: YouTube screenshot (Rayo Vallecano de Madrid)

„Amikor egy ilyen pályán játszol, arról álmodozol, hogy jól teljesítesz, kihozod magadból a legtöbbet és a szerencse neked kedvez majd. Játszhatsz ugyanúgy, mint a Barcelona ellen, de ítélnek ellened egy büntetőt, ami bármikor előfordulhat, és döntetlenre változik az állás, ami mindent megváltoztat. Mindent megteszünk majd, de nem tudjuk, mi fog történni. Ami rajtunk múlik, azt megtesszük. A legjobbunkat kell nyújtanunk, ami szerintem elég versenyképes ahhoz, hogy megnehezítsük a Real Madrid dolgát. Hogy ez elegendő lesz-e ahhoz, hogy pontot, pontokat szerezzünk, nem tudjuk.”

„Hogy mit kell másképp csinálnunk, mint a Barca ellen? Két teljesen más mérkőzésről van szó, a környezet, az ellenfél játékmódja miatt… Ha otthon játszunk, akkor ott vannak velünk a szurkolóink, ami most sajnos nem így lesz. A Bernabéu egy nagyobb pálya, több térrel, több előre-hátra játékkal… Ők egy olyan csapat, amely ilyenkor komoly gondokat tud okozni, meg kell próbálnunk jobban irányítani a játékot.”

(Hol volt 1996-ban, amikor a Rayo legyőzte a Real Madridot a Bernabéuban?) „14 éves voltam. Nem emlékszem, hogy mit csináltam, de az biztos, hogy rendkívül nehéz dolog itt nyerni, ahogy más csapatok statisztikáiból is látszik. Végül is ha egy ilyen pályán hosszú éveken át nem tudsz nyerni, akkor egy idő után akár kedvezően is alakulhatnak a dolgok. A tizenhatoson belül nagyon pontosnak kell lenni, nem szabad gólokat eredményező hibákat elkövetni, ki kell használni az adódó lehetőségeket, de mindenekelőtt a legjobbunkat kell nyújtanunk. Bármi, amiben nem hozzuk ezt a szintet, vagy ha a határunkon leszünk, az meg fogja nehezíteni a dolgunkat, és bíznunk kell abban, hogy nekik nem ez lesz a legjobb napjuk. De ha mi nem hozzuk azt, amit tudunk, akkor biztosan az lesz.”

Tovább

Elképesztő videó az új Bernabéu mozgatható pályájáról

Tovább

Alaba: Az El Clásicón lőtt gólom örök emlék marad

Mennyi üzenetet kaptál azután, hogy az 1-2-re megnyert El Clásicón te lőtted az első gólt?
Egy kicsit többet mint általában, a gólhoz és a győzelemhez is gratuláltak. A csapattársak is gratuláltak, ami jól esett, de ez a győzelem elsősorban a csapatunknak volt nagyon fontos. Mindenképp nyerni akartunk. Az első El Clásicóm különleges volt, de így, hogy betaláltam, még szebb emlék marad.

Annak fényében, hogy 13 Bayernnél töltött év után új kihívásokat kerestél, ez lett karriered egyik legfontosabb találata?
Egyértelmű, hogy fontos és különleges gól volt, és a karrierem során megélt legszebb pillanatai között van. De ilyenekből volt jó néhány Münchenben is.

Alaba

Hogy sikerült beilleszkedned Madridba sport szempontból és emberileg?
Nagyon jól. Van egy házunk Madridban, nagyon jól érezzük itt magunkat. A csapatban is jól érzem magam, viszonylag gyorsan beilleszkedtem. A srácok is megkönnyítették a dolgom.

Milyen a spanyolod?
Már egész jó. Tudok beszélgetni a társaimmal, megértem őket, szorgalmasan tanulok és rendszeresen nyelvórákat veszek. Az egyik célom az volt, hogy gyorsan sajátítsam el a nyelvet. Itt ez nagyon fontos, mivel az öltözőben természetesen sokat beszélnek spanyolul, ahogy a pályán is. De a városban is jó, ha tudsz spanyolul, mivel az emberek nem nagyon beszélnek angolul.

A Bayernben is ismerkedtél már a nyelvvel, vagy csak nyáron kezdted?
Először Madridban foglalkoztam vele, egész gyorsan szereztem egy nyelvtanárt, már akkor, amikor még csak szállodában laktam. Még mindig a tanulás fázisában vagyok, sokat kell még elsajátítanom. Az alapok már megvannak. A Bayernnél évekig játszottam spanyolokkal, ott is ragadt rám valami, bár egy itteni beszélgetéshez azért az nem lett volna elég.

A Real Madrid történelme hemzseg a legendás játékosoktól. Találkoztál már hírességekkel?
Roberto Carlos minden idegenbeli meccsre eljön velünk, gyakran beszélgetünk, de nem a futballról, hanem az életről általában. Raúllal, a második csapat edzőjével is beszélgettem már. Ezek mindig jó beszélgetések. Megpróbáltam Raúllal németül beszélgetni. Egy kicsi megmaradt benne a Schalkénál töltött időszakából, de nem sok. Azt még megérti, hogy „Wie geht’s?”.

Milyennek látod első kézből a Real Madrid mítoszát?
Nagyon pozitívan látom, már az első naptól kezdve érzem a különleges hangulatot és kisugárzást. A klub történelmét akkor kezded el felfogni, amikor az edzőközpontban vagy a városban sétálsz. Ez egy nagyon különleges klub.

Alaba

Az átigazolásod előtt is foglalkoztatott már a klub történelme?
Ha a futball világában nősz fel, már gyerekként is ebben mozogsz, akkor nem igazán kell tenned semmit ezért. Aki szereti ezt a sportot, az egy életre magával viszi ezt a történelmet. Az emberek ismerik ennek a klubnak a történeteit.

És a Bernabéu milyen? Bár még átépítés alatt van, már ott játsszátok a meccseket.
A meccseken az ember nem sok mindent vesz észre. Ha kívülről ránézünk, látjuk, hogy még sok munka lesz vele. Ez egy építkezés. A hangulat mindenesetre szuper, a pálya kiváló, jó érzés ott játszani.

Mi a közös a Realban és a Bayernben? És miben különbözik a két klub?
Mindkettő egyenlő a sikerrel. A Bayern a világ egyik legnagyobb klubja, akárcsak a Real Madrid. Nincs nagy különbség. Ennek ellenére itt, a Realnál minden egy kicsit nagyobb, mondom ezt anélkül, hogy tiszteletlen lennék a Bayernnel.

És mik a sportszempontú különbségek?
Mindkét csapat nagyszerű stílusban futballozik. A különbség az apró részletekben van. Ráadásul ez mindig függ az aktuális edzőtől és az ő kézjegyétől. Ezt az évek során megtapasztaltam a Bayernnél, és itt sincs másképp. Mindkét klubnál a siker a legfontosabb. A Real Madrid jelenlegi csapata nagyon éhes a sikerre, minden meccsen győzni akar. Ez a Bayernnél sem volt másként.

Alaba

Milyen különbségek vannak a Bundesliga és a LaLiga között?
A LaLigában más a játék. Még a Levante és az Alavés is megpróbálnak hátulról építkező futballt játszani. Középső védőként kevesebb fejpárbajt kell megvívnom a szabadrúgások után, mint a Bundesligában. Ott direktebb az előrejáték, míg a spanyoloknál nagyobb hangsúlyt fektetnek a labdabirtoklásra, még a tabella végén lévő csapatoknál is.

A LaLiga csak más, vagy jobb?
Nehéz ezt megmondani. Más.

Te lettél a védelem vezére a Realnál, hogy megy ez a feladat?
Ahogy Münchenben. Először is megpróbálom az erősségeimet a pályára vinni, vezető szerepet vállalni, hátulról olvasni a játékot. Erősségeim közé tartozik a figurák megindítása, a játék formálása. Nem kellett változtatnom a stílusomon.

Milyen gyakran hasonlítanak össze Ramosszal? Mennyire zavar ez téged?
Az első naptól kezdve hangoztattam, hogy nem azért jöttem ide, hogy bárkivel is összehasonlítsanak. A saját történetemet akarom megírni, a saját játékomat akarom játszani. Időről időre megkapom az összehasonlításokat, de nem igazán foglalkozom velük. A srácok elfogadják, hogy most már én vagyok itt, a saját játékomat játszom, a saját történetemet írom. Különben meg teljesen más típusú játékosok vagyunk, nem lehet minket összehasonlítani.

Mennyire segít az, hogy Ancelotti már korábban is az edződ volt?
Kiváló a kapcsolatunk, ez már Münchenben is így volt. Nagyon jó, hogy újra vele dolgozhatok. Edzőként elképesztően sok tapasztalata van, emellett nagyon jól ismeri a Real Madridot. Ez meg is látszik.

madridstore

Beszéltetek arról, hogy 2017-ben mi nem működött, miért kellett elhagynia a Bayernt?
Nem, ez már a múlt.

Milyen játékosnak és vezérnek látod Karim Benzemát?
Nagyon pozitívan látom őt. Ő a pályán és azon kívül is egy igazi vezér. Példát mutat, keményen dolgozik. Napi szinten látom őt az edzőteremben, ahogy a regenerálódik, vigyáz a testére. Nagyon inspiráló, hiszen minden nap az elsők között érkezik meg, minden edzésen 100%-ot nyújt. A meccseken is láthatja mindenki, hogy mennyire fontos játékos számunkra.

Benzema a Realban, Lewandowski a Bayernben. Hogyan hasonlítanád össze a két világklasszist?
Minden, amit Karimról említettem, igaz Lewy-re is. Sosem állnak le, sikeréhesek, keményen dolgoznak. Ezt a pályán is megmutatják. Ez az életük, mindent megtesznek a sikerekért. Mindketten hihetetlenül fontosak a csapatuknak, mindketten vezérek.

Melyik játékosok nyűgöznek le még leginkább?
Már az első napjaimon pozitív benyomást tett rám, hogy mennyire profin dolgozik mindenki. Az ember láthatja, hogy ezért a sportért élnek. Toni Kroost már ismertem Münchenből, most pedig itt is együtt játszunk. Ő is egy igazi példakép.

Ő az egyik, akivel a legtöbbet kommunikálsz?
Tonival már Münchenben is remekül kijöttünk egymással, ő volt az egyik első, aki üdvözölt engem itt. Nagyon sokat segített nekem, magánéleti dolgokban is, például házat keresni. A felesége is nagyon segítőkész volt a párommal.

Beszéljünk egy kicsit a célokról. A Real Madridot a BL határozza meg. Ez az elsődleges cél?
Minden lehetséges trófea cél. De igen, a BL-ambíciók nem fognak megváltozni. Ez a klub sikereket akar, ezért dolgozik mindenki. Az, hogy végül sikerül-e ezeket elérni, már más kérdés.

Bár vezetitek a csoportot a BL-ben, mennyire érint meg benneteket a Sheriff elleni vereség?
Ez már a múlt. A fociban minden nagyon gyorsan megy, három naponta játszunk. Mindig az aktuális mérkőzéssel foglalkozunk, a Tiraspol elleni óta már eltelt néhány hét. Ilyen dolgok mindig megtörténnek a fociban, volt elég helyzetünk azon a meccsen. Akkor este rossz volt, de később már nem.

Alaba

Mit gondolsz, a Real mellett kik lehetnek esélyesek a BL-re?
A Bayern Münchennek biztosan fontos szerepe lesz. A Liverpool erős, a Chelsea, a PSG is, hogy csak néhányat említsek. Ezért olyan különleges dolog megnyerni a sorozatot. Hosszú még az út, a döntőig el is kell jutni és azt meg is kell nyerni. Addig még sok nehéz feladat vár ránk.

Kétszer is megnyerted a BL-t. Mennyire volt fontos a 2020-as győzelem 2013 után?
Ezen a szinten futballistaként ezért élsz és dolgozol keményen minden egyes nap. 2013 hihetetlenül szép volt, a csapatunknak nagyon fontos volt az a győzelem a 2012-es döntő után. 2020 is ugyanolyan különleges volt a klub számára, de nekem még különlegesebb, hiszen akkoriban már más szerepben játszottam, mint 2013-ban.

Milyennek látod jelenleg a Bayernt?
Mint mindig. Csapatként hihetetlenül erősek, látni lehet Nagelsmann munkájának nyomát. Egyáltalán nem lep meg, mivel tudtam, hogy a Bayern mindent meg fog tenni a sikerért. Ez az én időmben is így volt, és ezután is így lesz.

Visszatekintve hogyan jellemeznéd a müncheni éveidet?
Hihetetlenül szép, pozitív érzelmekkel teli időszak, ami mindig az életem fontos része marad. Emberként és játékosként is rengeteget fejlődtem. Nagyon szép emlékeket őrzök erről az időszakról.

Te és Müller vagytok a rekorderek a német bajnoki címek tekintetében. Szorítasz, hogy ne húzzon el?
Nem, nem, Thomas az idény végén meg fogja nyerni a 11. címét.

És te az első spanyol bajnoki címedet?
Ez a célom, de ez itt nem könnyű, és nagyon különleges lenne. A Real nem sokszor nyerte meg ezt a címet az elmúlt tíz évben.

Pontosan egy évvel ezelőtt vonta vissza a Bayern a neked tett ajánlatát. Mi maradt meg neked erről?
Már mindent elmondtam. Az egyetlen dolog, ami 13 ott töltött év után megmaradt, az a sok pozitív érzés és gondolat. Mindig ezt hangsúlyoztam és a jövőben is ezt fogom tenni. Nagyon hálás vagyok a klubnak azért, amit nekem adott.

A Real és a Bayern szóba került a BL-esélyesek között, de a Barcelonát nem említetted. Mit a benyomásod róluk az első klasszikusod után?
Megértem, hogy a klubjuk nehéz időszakon megy keresztül. Mindenesetre ettől még ők maradnak Spanyolországban az egyik fő riválisunk. Még mindig kiváló csapatuk van, top játékosokkal, még akkor is, ha az idényben megvannak a hullámvölgyeik. Továbbra is versengeni fognak a nagy címekért.

Alaba

A tehetségeik miatt?
Egy zavaros időszakon mennek át, a fiatal játékosaik pedig már most nagy felelősséget vállalnak. Kiváló tehetségek, nagy potenciállal. De majd az idő megmondja, hogy mi történik. Mindenesetre remek egyveleget alkotnak az olyan tapasztalt játékosokkal mint Piqué vagy Busquets. Memphis Depay-jal pedig komoly támadó kvalitásokkal erősödtek.

Vessünk egy pillantást Bécsre is. Miért szerepelt ilyen rosszul az osztrák válogatott a vb-selejtezőkön?
Jó kérdés, amit mi is feltettünk magunknak. A lehető leggyorsabban szeretnénk visszatérni a helyes útra. A selejtezők nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna, de még mindig van esélyünk, hogy eljussunk Katarba. A nemzetek ligáján keresztül még kijuthatunk. Jó csapat vagyunk, ezt be is akarjuk bizonyítani.

Még mindig Franco Foda a megfelelő edző a nemzeti csapat élére?
Amikor kielemezzük a selejtezőket, akkor minden játékosnak magába kell néznie, a saját teljesítményét kell értékelnie, meg kell tudnia, hogy mit tud jobban csinálni. Túl könnyű és túl gyors lenne néhány héttel az Eb után az edzőről diskurálni.

Nemrég megszerezted az Austria Wien részvényeinek 2%-át. Mennyire áll közel hozzád a klub?
Nagyon hálás vagyok nekik, ott kezdtem el focizni az U11-es csapatban, majd végigjártam a korosztályos csapatokat. Ennek megfelelően közel állnak a szívemhez, még most is követem őket. Egyrészt fáj, ami történik velük, viszont meggyőződésem, hogy a következő években jobb helyzetbe kerülnek és fejlődni fognak.

Veled, mint elnök, sportigazgató vagy edző?
(nevet) Az azért még messze van…

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Sahtar Doneck (2-1)