Gy. András
Ancelotti: A csapat megtörhetetlen lelki ereje miatt nyertünk ma
„Ma nem a kvalitásaink miatt nyertünk, hanem a csapat megtörhetetlen lelki ereje miatt. Nyugodtak tudtunk maradni, és az utolsó pillanatig mentünk előre. A csapatunk elég fiatal, de remekül teljesít. Védekezésben javulnunk kell, sokkal agresszívabbnak kell lennünk amikor nincs nálunk a labda, de ezzel a szellemiséggel ezt is el fogjuk érni.”
„Mindig nehéz cserélni, de akik beálltak, remekül teljesítettek. Megváltoztatták a játék dinamikáját azzal, hogy sokkal agresszívabbak voltak elől, és megmutatták a kvalitásaikat. Ez volt a kulcs. Nagy előny, hogy ötöt cserélhetünk, mivel a kispad nagyon erős. Mindannyian nagyon fontosak, még akkor is, ha csak a padon kezdenek.”

„Vinícius és Benzema nagyon jól játszanak. Remekül játszottak össze Hazard-ral, még úgy is, hogy voltak nehéz időszakaink a meccsen és nem voltunk a legfrissebbek az első félidőben. Nagyszerűen kontráztak, a második félidőben pedig az irányítás átvétele után megmutatták, hogy nagyon veszélyesek.”
„Hazard remekül játszott, jól játszott össze a többiekkel. Friss volt és sok problémát okozott az ellenfélnek, jól teljesített. Az elöl játszók remekül végezték a támadó feladataikat.”
„Nem gondolom, hogy amikor megérkeztem, a csapatnak kevés gólja volt. Kiemelkedő kvalitásokkal rendelkező játékosaim vannak, az edző feladata pedig az, hogy úgy kombinálja ezeket a kvalitásokat, hogy az a csapat számára működőképes legyen. Ennyi a feladat.”
„Sok fiatal, igazán tehetséges játékosom van, de fontos, hogy megértsék, hogy a technikai képességek önmagukban nem bizonyulnak elegendőnek a mai játékban. Elkötelezettségre, egyéniségre és akaraterőre van szükség. A fiatalok a csapatban első osztályú játékosok.”
Beszámoló: Valencia – Real Madrid (1-2): Megvan a győzelem, irány a tabella első helye!
Az első percekben mindkét csapat megpróbálta felmérni az ellenfelet, nem mondhatjuk, hogy egymásnak rontottak volna. A találkozó első helyzetére a 7. percig kellett várni, ekkor egy támadás végén Valverde próbálkozott lövéssel a tizenhatosról, majd a kipattanót még Casemiro küldte kapura, ám nem vitt a lövésbe elég erőt és nem is talált kaput.
A 11. percben Hazard indult meg a pálya közepéről, a tizenhatosnál kiugratta Valverdét, akinek beadását a kapus és védője együttes erővel tisztázták szögletre. A pontrúgás után aztán Modrić próbálkozott lövéssel, de nem találta el jól a labdát, így a mozdulat nem okozott veszélyt.
A 13. percben nagyszerű mozdulatokat láthattunk. Először Vinícius ugratta ki egy köténnyel Hazard-t, aki gyönyörűen fordult meg a védője kötül a tizenhatoson belül, lövését azonban blokkolni tudták.

Carlos Soler a találkozó elején rosszul lépett, és a háta olyan sérülést szenvedett mindeközben, amely miatt nem tudta folytatni a meccset, így a 15. percben cserére kényszerült a Valencia, Musah lépett pályára.
A következő percekben érdemi akciót nem láthattunk, bár Viníciust furcsa helyzetben esett el a tizenhatoson belül. A Valenciának nem volt szerencséje, hiszen Correia a 22. percben egy rossz mozdulat következtében megsérült. A Valencia második kényszerű cseréje következett tehát, Leto lépett pályára.
Dani Carvajal a 25. percben kért cserét, így madridi oldalon sem kerülte el a csapatot a sérülés. A spanyol végő helyére Lucas Vázquez állt be, aki az előző idényben számtalan alkalommal helyettesítette hasznosan Danit.
A 29. percben Maxi Gómez homorított hatalmasat a büntetőterületen határán Alaba mellett, a VAR természetesen vizsgálta a helyzetet, azonban megállapítást nyert, hogy nem történt szabálytalanság, így folytatódhatott a játék.
A 31. percben Lucas Vázquez kétszer is hibázott a tizenhatos sarkánál, aminek majdnem komoly következménye lett, ám az akció végén eleresztett beadásra nem érkezett időben senki, így felszabadult a madridi kapu.
Válaszként a Real Madrid is eljutott a kapura lövésig, Casemiro próbálkozott a tizenhatoson kívül az ellentámadás végén. A 38. percben Vinícius indult volna meg a szélen, ám Paulista szabálytalanul tudta megállítani, amiért meg is kapta jól megérdemelt sárga lapját. A 41. percben Guedest ugratta ki Paulista remek passzal, ám Militão szorításában a portugál nem tudta elérni a labdát, Courtois remekül érkezett, majd ütközött a támadóval. Sérülés mindenesetre nem történt.
Casemiro szabálytalankodott nagyjából 25 méterre a kapu előtt, Wass végezhetett el szabadrúgást, a beívelését pedig Paulista bólintotta kapura, ám Courtois hatalmasat védett. Egy perccel később a Madrid ptóbálkozott, remek labdajáratás végén azonban Valverde beadását a hazaiak kapusa lefülelte, így az nem jutott el a középen érkező Viníciushoz.
Az első félidőben négy percet hosszabbított a játékvezető, ezek leginkább a Valencia percei voltak. A hazaiak próbálták megnyomni a félidő végét, de jelentősebb eredmény nélkül. Casemiro az utolsó pillanatban még kapott egy sárga lapot egy félresikerült becsúszás után, amely során elrúgta a labdát, azonban ezt követően az ellenfele bokáját is megrúgta. A kaputól 30 méterre végezhetett el szabadrúgást Maxi Gómez, a lövése nem sokkal kerülte el a kaput, ám Courtois jól vetődött, így ha kapura megy a labda, vélhetően eléri azt.
A szünetben egyik mester sem változtatott. A második félidőt nagy helyzettel kezdte a Valencia, Lucas Vázquez még az öltözőben maradt fejben, simán elment mellette Duro, miközben Lucas szépen végig követte, ahogy a labda átpattan a feje felett, azonban Courtois védeni tudott.
Az 50. percben Musak gondolt egyet, majd beindult a tizenhatoson belülre, visszatette lövésre a teljesen üresen álló Guedesnek, aki szerencsére nem találta el a kaput. Ezekben a percekben egyértelmű volt a hazai fölény, a madridiaknak nem úgy sikerült a kijönni az öltözőből, ahogy szerettek volna.

Az 54. percben Hazard veszített labdát a bíró által zavartatva, az ellentámadásból pedig szép akciót vezetett a Valencia, melynek végén azonban Hugo Duro nem tudott erőt vinni a lövésbe, a labda Courtois kezében landolt. A következő néhány percben a Madrid is próbálkozott, a legnagyobb helyzet talán Lucas Vázquez távoli lövése volt, amelyet a hazai kapusnak védenie kellett. A 61. percben Casemiro is megkínálta a kaput, és bár lövését nem tudta azonnal fogni a kapus, érkező nem volt, így az akció befejeződött. A 63. percben ismét Lucas próbálkozott, ám lövése erőtlen volt, így nem okozott gondot a kapusnak. A 65. percben Vinícius lövése landolt a kapus ölében. A meccs ezen szakaszában beszorult a Valencia.
A 66. percben azonban jött a pofon. Hugo Duro, a Real Madrid utánpótlásában nevelkedett játékos megszerezte a vezetést a Valenciának. Egy beívelést követően Lucas Vázquez hozta kihagyhatatlan helyzetbe korábbi csapattársát, aki köszönte szépen, és el is tette a labdát a hosszúba. Courtois tehetetlen volt. 1-0.
Modrić helyére Camavingát küldte be Ancelotti, Casemirót pedig Rodrygo váltotta. A 68. percben Benzema próbálkozott lövéssel a büntetőterületen belülről, ám a hazai kapus résen volt, nagyot védett, még akkor is, ha ezt sem tudta fogni elsőre. A Madrid láthatóan ritmust váltott, a bekapott gól után azonnal felgyorsult a vendégek játéka.
A 73. percben Lucas beívelése után Rodrygo próbálkozott lövéssel, ám nem tudta kapura irányítani a labdát. A 75. percben Benzema lőtt ismét a tizenhatoson kívülről, de a kapus ezúttal magabiztosan hárított, most ki sem jött róla a labda.
Itt aztán következett 5 perc játékmegszakítás. Persze nem ivószünet, hanem a Real Madrid két gyors cseréje (Valverde és .. helyére jött Jović és Isco), illetve a Valencia három nagyon lassú cseréje (Guedes, Duro, Gomez le, Račić, De Sousa, Costa be). Észlelve, hogy a Madrid feljebb kapcsolt, a Valencia látványos időhúzással tördelte a játékot, így lényegében érdemi játékra alig volt lehetőség a blancók részéről. Amikor azonban volt, akkor a blancók próbálkoztak becsülettel, de a betömörülő Valencia ellen az utolsó passzok nem jöttek össze.
Egészen a 86. percig, amikor is Vinícius Jr. révén megtört a jég. Rodrygo játszott Benzemához, aki remekül vette észre a szélen érkező Viníciust, akinek lövése az egyik hazai védőn megpattanva a kapuban kötött ki. 1-1!

A 89. percben aztán ráfizetett a Valencia az időhúzó játékra, illetve arra, hogy láthatóan el is fáradt a találkozó végére. Vinícius Jr. emelte középre a labdát tökéletesen Karim Benzema fejére, a francia pedig nem hibázott, és megszerezte 6. bajnoki gólját! 1-2! Elképesztő fordítás!
A játékvezető 5 percet hosszabbított, ami meglehetősen kevésnek tűnik, ha a Valencia időhúzását nézzük, mindenesetre ki panaszkodna akkor, amikor az utolsó pillanatban megfordította a meccset a Real Madrid. Mi biztosan nem, és a játékosaink sem, így a 96. percben a játékvezető le is fújta a találkozót. A Real Madrid tehát 1-2-es győzelmének köszönhetően vezeti a tabellát!
Beharangozó: Valencia – Real Madrid: A liga két leggólerősebb csapata csap össze a Mestallában
A blancók célja nem más, mint hogy egy győzelemmel a tabella élére ugorjanak. Ehhez azonban azt a Valenciát kell legyőzni, amely a Madridhoz hasonlóan kiválóan kezdte az idényt, három győzelemmel és egy döntetlennel szintén 10 pontos.
A Valencia otthona sosem könnyű helyszín, ráadásul ezúttal egy hét napon belül lejátszandó hármasból ez lesz az első találkozó Ancelotti fiainak, akik a Bernabéuban fogadják majd a Mallorcát és a Villarrealt. Karim Benzema kiváló formában van, a francia jelenleg vezeti a góllövőlistát a bajnokságban, a Valencia ellen pedig a legutóbbi öt alkalom mindegyikén betalált.

„A csapat fizikálisan remek állapotban van, és felkészült erre a nehéz mérkőzésre” – mondta Ancelotti a meccs előtti sajtótájékoztatón. Az olasz mester 22 játékost nevezett a találkozóra, köztük Benzemát és Viníciust, a csapat aktuális gólfelelőseit.
José Bordalás csapata remekül kezdte az idényt, veretlenül várja a Real Madrid elleni összecsapást. Carlos Soler már három gólnál és két gólpassznál jár, a Valencia pedig a 13 gólos Real Madrid mögött 9 találattal a második legeredményesebb a bajnokságban. Minden jel arra mutat tehát, hogy ez izgalmas összecsapás áll előttünk ma este, ahol biztosan nem maradunk gólok nélkül.
Mesterhármas: Valencia
1. Van egy pillanat, ami minden alkalommal először fog eszembe jutni, ha a Valencia valamilyen módon szóba kerül. Ez pedig nem más, mint Ruud van Nistelrooy elképesztő kapásgólja 2007-ből. Igen, ez nálam még a BL-döntőt is megelőzi, pedig azt is élőben követtem a TV előtt. Az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy számomra a 2006/2007-es bajnoki idény minden idők legemlékezetesebb bajnoki menetelése, hiszen fej fej mellett haladva a Barcelonával, végül az utolsó mérkőzésen aratott győzelemmel sikerült bebiztosítani a győzelmet. Micsoda izgalmakat éltünk át akkor… De visszatérve a Valencia elleni meccsre. 2007. április 21-ét írtunk, a Real Madrid pedig egy álomszerű akciót vezetett a Bernabéuban a denevérek ellen a találkozó 18. percében, melynek végén Miguel Torres tűpontos beívelését Ruud van Nistelrooy elképesztő erővel küldte nem akárki, hanem Cañizares kapujába. A találatot és az akciót több kameraállásból is érdemes megnézni. A mérkőzés egyébként 2-1-es madridi sikert hozott, Nistelrooy mellett még Sergio Ramos talált be, további érdekesség pedig, hogy az ellenfél találatát Fernando Morientes szerezte.
2. Jó, nyilván nem mehetünk el szó nélkül a 2000-es BL-döntő mellett sem, amelyet 3-0-ra nyertünk meg a Héctor Cuper által irányított, többek között Mendietával, Kily Gonzálezzel, Caňizaresszel, Claudio Lópezzel felálló Valencia ellen. A mi oldalunkon Del Bosque ült a padon, a csapatban pedig olyan játékosok rúgták a bőrt, mint Raúl, Morientes, Roberto Carlos, McManaman, Redondo, Hierro vagy Casillas. Amit azonban kiemelnék a meccsről, az nem Raúl csodálatos, pályán végig rohanós és Overmars-t letérdeltetős gólja, vagy Morientes vezetést jelentő fejesgólja, hanem McManamané, ami örökre beleégett az agyamba. Nem is tudom, hogy lehetne jellemezni a mozdulatot, amivel az angol megőrjítette a közönséget, mindenesetre Steve nem sokat teketóriázott, amikor közeledett felé a labda, és kapásból kapura küldte a játékszert, ami kíméletlenül vágódott a hálóba. Ez volt a második BL-győzelem, aminek én magam személyesen örülhettem.
3. Számos pillanatot lehetne még feleleveníteni, de ezeket meghagyom majd a következő alkalmakra, amit harmadiknak választottam, az ismét egy madridi sikersztori. 2008 augusztusában a spanyol bajnok Real Madrid és a Király-kupa aktuális győztese, a Valencia küzdött meg egymással a Spanyol Szuperkupáért. Ebben az időszakban Bernd Schuster irányította a csapatot, és olyan játékosok futballoztak Madridban, mint Robben, De la Red, Diarra, Robinho vagy Van der Vaart, de Raúl, Salgado, Casillas, Guti, Higuaín és Ramos sem hiányozhatott. A túloldal sem szerénykedhetett, hiszen David Villa, Mata, David Silva, Baraja, Albiol, Joaquín, Morientes vagy Helguera is a csapatot erősítette, a kispadról pedig Unai Emery irányított.
Az első találkozót 3-2-re a Valencia nyerte, mindkét madridi gólt Nistelrooy szerezte, az tehát biztos volt, hogy a Madridnak fordítania kell a visszavágón. De ez a meccs sem indult jól, Silva révén megszerezték a vezetést a denevérek, ráadásul Van der Vaart a 39. percben piros lappal elköszönt. Nistelrooy büntetőből kiegyenlített az 50. percben, de jött a fekete leves, a 72. percben második sárga lappal ő is elköszönt. (Ez egy eléggé vitatott szituáció volt, én a mai napig meg vagyok győződve róla, hogy nem ért sárgát a belépő, a lassítások is ezt igazolták. A jó öreg Iturralde viszont már akkor sem szeretett minket.) Itt már sokan azt hihették, hogy vége mindennek, de a Real Madrid nem véletlenül Real Madrid.
A csapat megrázta magát, először Ramos talált be egy szögletet követő kavarodás után a 77. percben, majd jött Rubén de la Red bődületes bombája a 86-ban, a 89. percben pedig Higuaín is lefülelt egy hazaadást, szemfüles gólt szerzett. A Valenciának már csak egy Morientes-gólra futotta, így mi örülhettünk a végén 6-5-ös összesítéssel. A kupát természetesen Raúl emelte a magasba.
A Valencia elleni keret
Kapusok: Courtois, Lunin és Toni Fuidias
Védők: Carvajal, E. Militão, Alaba, Vallejo, Nacho és Miguel.
Középpályások: Modrić, Casemiro, Valverde, Lucas V., Isco, Camavinga és Blanco
Támadók: Hazard, Benzema, Asensio, Jović, Vini Jr. és Rodrygo.
Kimaradt sérülés miatt Toni Kroos, Gareth Bale, Dani Ceballos, Marcelo, Mariano és Mendy.

Valencia CF – Real Madrid CF (spanyol bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Mestalla (Valencia); Időpont: 2021.09.19. (vasárnap) 21:00; TV: Spíler2
Bordalás: Tiszteljük a Madridot, de nyerni akarunk
A Valencia sok dolgot csinált jól az idény elején. Mit kell tenniük ahhoz, hogy legyőzzék a Valenciát?
Mindenképp jó meccset szeretnénk játszani, a saját játékunkra és erényeinkre építve. Megabiztosak vagyunk és tiszteljük a Real Madridot. A csapat jól teljesít, felkészültek, magabiztosak vagyunk. A csapat játékával nem lesz gond, efelől nincs kétségem. Úgy tűnik, hogy a játékosok jó formában vannak és lendületesek, tisztában vannak a mérkőzés nehézségével, de készen állnak arra, hogy jó meccset játsszanak.
A Real Madrid elleni három pont a tabellán sem mutatna rosszul.
A csapat magabiztos. Tudjuk, hogy ez a mérkőzés milyen nehézségekkel járhat, egy Real Madrid ellen pedig aztán még inkább, hiszen ők trófeákért küzdenek. A csapat felkészült a meccsre, bíznotok kell a játékosokban, mivel nincs kétségem afelől, hogy jó meccset fogunk játszani.
Tapasztalja a szurkolók közötti izgatottságot? Egy ilyen idénykezdet általában BL-indulást érő hellyel végződik.
Készülünk a meccsre, és csak a közeli jövőre gondolunk. Az ellenfelünk által képviselt szint még izgalmasabbá teszi a dolgot. Még mindig két lábbal a földön vagyunk. Még csak most kezdődött el az idény. Reménykedünk és magabiztosak vagyunk. Én meg vagyok győződve arról, hogy a csapat mindent bele fog adni a Real Madrid ellen.

a kép forrása: Youtube (screenshot) [Valencia CF]
Ez most az eddigi karrierje legfontosabb mérkőzése?
Nem. Nem hívhatjuk annak, hiszen az idény még csak most kezdődött. Három pont forog kockán, függetlenül attól, hogy ki az ellenfél. Az ötödik meccsnapon nem beszélhetsz arról, hogy ez a legfontosabb meccs. Tovább dolgozunk azért, hogy jobbá váljunk, javuljunk, és jó meccset játsszunk egy nagyszerű ellenfél ellen.
Félnek a Real Madridtól?
Nem félünk senkitől. Soha nem féltem senkitől vagy semmiről. Természetesen tiszteljük őket, ahogy az összes ellenfelünket. Minden ellenfél megérdemli a maximális tiszteletet, hiszen ők is a győzelemért dolgoznak és harcolnak. Nem félhetünk. Azt tesszük, amit a legjobban szeretünk. Maximális profizmussal dolgozunk, egy csodás klubban, csodás szurkolókkal. Holnap a Valencia CF szíve, vagyis a szurkolósereg mögöttünk lesz, ők megvédenek minket.
Mit gondol arról, hogy ilyen hatalmas az izgatottság a szurkolók körében a jó idénykezdetet követően?
Nem szabad elszállnunk, még csak most kezdtük az idényt. Örülünk, hogy ilyen jól sikerült az eleje, de ez egy hosszútávú futam. Egy idény során mindig vannak jó és rossz pillanatok. Fel vagyunk készülve erre. Megértem, hogy a szurkolók izgatottak. Az egyetlen üzenetem számukra az, hogy kérem a támogatásukat holnap este, amiről teljes meggyőződéssel mondom, hogy meg is fogják adni. A Mestalla ennek a csapatnak és ennek a klubnak a szíve.
Gondolja, hogy jobb lenne Foulquiert Gayá mögött játszatni?
Gayá csodás játékos, nagyon fontos számunkra. Ő egy olyan futballista, aki a természetes pozíciójában rengeteget ad nekünk. A minap változtatnunk kellett Cheryshev sérülése miatt, de ez is egy lehetőség. Egy jó játékos több poszton is bevethető. Vannak alternatívák. Majd a találkozó előtt eldöntjük, hogy mit fogunk tenni. Beszéltem a játékosokkal, segíteni akarják a csapatot, ki akarják venni a részüket, nem érdekli őket, ha máshol kell játszaniuk, alkalmazkodni fognak a csapat szükségleteihez. Ez a legfontosabb. Mindannyian a Valencia CF-ért dolgozunk, és azért, hogy nagyszerű meccset játsszunk.
Miben más Ancelotti Madridja, mint a tavalyi?
Nem én vagyok az, akinek a különbségekről beszélnie kellene. Ancelotti nagyszerű edző. Ismeri a ligát, semmi sem új neki. Nagyon jól kezdték az idényt, épp legyőzték az Intert. A Real Madrid mindig olyan ellenfél, amely megérdemli a maximális tiszteletet, mi pedig meg fogunk próbálni föléjük kerekedni és nyerni. A Real Madridot nem könnyű legyőzni.
Gillamón a középpályán játszott a kezei alatt. Gondolja, hogy felkészült arra, hogy itt lépjen pályára a Real Madrid ellen?
Ez számomra egy új dolog, bár korábban is játszott már itt néha. Azért játszik ott, mert a csapat ezt kívánja meg, és mert úgy gondolom, hogy a kvalitásaival csodás játékos lehet ezen a poszton. Holnap meglátjuk, hogy készen áll-e. Fiatal, de nagyszerű játékos, nagyszerű ember, rendkívül fogékony, javulni és tanulni akar. Ha valaki fogékony a tanulásra, akkor véleményem szerint nagyszerű játékos lesz belőle. Rengeteget segít nekünk, jó meccset fog játszani. Nincsenek kétségeim.
Gondolja, hogy Helder Costa ugyanolyan szinten van fizikálisan és taktikai szempontból, mint a csapattársai?
Ő az utolsó pillanatban érkezett, az átigazolási piac végén, kevesebb ideje volt felkészülni, mint a többieknek. Jól dolgozik. Ő egy olyan játékos, aki remek munkát végez, és ha eléri a ligában elvárt szintet, és azt, amit mi szeretnénk a csapatban, biztosan segíteni fog nekünk.
Lautaro: Megfizettünk azért, hogy nem lőttünk gólt
Lautaro:
„Tudjuk, hogy miről szól ez a sorozat, hogy ki ellen léptünk ma pályára. És tudjuk, hogy ha nem rúgunk gólt egy olyan csapat ellen, mint a Real Madrid, akkor azért meg fogunk fizetni.”
„Javulnunk kell bizonyos dolgokban, amiket nem csináltunk elég jól, de rengeteg jó dolgot is tettünk ma, különösen az első félidőben. Erre kell építenünk és tovább kell dolgoznunk az edzéseken, hogy jobbá váljunk.”
„Most arra kell koncentrálnunk, hogy megszerezzük a három pontot Bologna ellen. Ők is egy trükkös csapat, akik keményen küzdenek. Pihennünk kell és készen kell állnunk a következő meccsre.”
„Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak, mert mindig mögöttünk állnak. Reméljük, hogy visszafizethetjük ezt nekik egy szép győzelemmel.”

a kép forrása: Youtube screenshot (Inter)
Džeko:
„Ennél sokkal jobb eredményt érdemeltünk volna, de ha nem használod ki a helyzeteidet, akkor úgy nehéz nyerni. Nem volt szerencsénk, hiszen jól játszottunk, de a meccs végén kaptunk egy gólt. Másként kellett volna történnie.”
„Sok helyzetet dolgoztunk ki, de Courtois nagyon jól játszott, jobban mint mi. Nagy kár.”
„Nagyon jól érzem magam az Interben. A srácok jól fogadtak. Nagyszerű társaság ez, csodás játékosokkal, ahogy ezt már az előző idényben is megmutatták.”
Darmian:
„Egyáltalán nem érdemeltünk ma vereséget, figyelembe véve a játékunkat. Feltüzelve mentünk ki a pályára, és már az első pillanattól megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek. Sok helyzetet alakítottunk ki, nagy kár, hogy nem jött meg az áttörés. Megfizettünk ezért a végén.”
„Nem gondolom, hogy egyetlen mérkőzésnek hatással kellene lennie az önbizalmunkra, különösen úgy, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Biztosítanunk kell, hogy a hátralévő öt mérkőzést ugyanilyen elszántsággal játsszuk le. Ha így teszünk, nem lesz probléma a továbbjutással.”

a kép forrása: Youtube screenshot (Inter)
Cordaz:
„Csúcsteljesítményt nyújtottunk. Az eredményért kár, de hosszú még az út, van időnk megtalálni a helyes irányt. Mindent bele kell adnunk annak érdekében, hogy a lehető legtöbb pontot gyűjtsük be a hátralévő meccseken. Tudjuk, hogy mire vagyunk képesek, a játékstílusunk is adott. Biztosak vagyunk a továbbjutásban.”
Inzaghi: Ha így játszunk, tovább fogunk jutni
„Sajnos ennél jobban kell koncentrálnunk. Egy perc volt hátra, csalódott vagyok, hogy vereségről kell nyilatkoznom egy ilyen teljesítmény után.”
„Előre kell tekintenünk, miközben nem szabad elfelejtenünk, hogy hogyan tartottuk magunkat a pályán a Real Madrid ellen. Kértem a játékosokat, hogy legyenek bátrak és mutassák meg, milyen fából faragták őket, ők pedig jól reagáltak. Egy olyan kapus ellen játszottunk, aki mellett nagyon nehéz volt ma ellőni a labdát. Courtois csúcsteljesítményt nyújtott.”

A kép forrása: Youtube screenshot (Inter)
„Jó volt, ahogy magasan letámadtunk, az agresszív játék, amit a Real Madrid ellen mutattunk. Ami rossz volt, az Courtois a remek védéseivel. Azok közül a lövések közül egynek vagy kettőnek be kellett volna mennie.”
„Hétvégén mindkét csatárt lecseréltem, most választanom kellett. Lautaro sárga lapos volt, így inkább Edint hagytam a pályán.”
„Nagyon csalódott vagyok a szurkolók miatt, akik hosszú idő után először tértek vissza a stadionba egy Bajnokok Ligája összecsapásra, de a klub miatt és a játékosok miatt is, akik mindent megtettek a pályán. Sajnálatos módon bizonyos csapatok ellen egy pillanatnyi kihagyás sem megengedett, mivel azonnal büntetnek. Nagyon jól játszottunk, és ha így folytatjuk, továbbjuthatunk a következő körbe.”
Rodrygo: Tudtuk, hogy jönni fog a gól
Rodrygo:
„Nagyon örülök az eredménynek, a csapat erőfeszítéseinek és a gólomnak. Úgy gondolom, hogy jó munkát végeztem, mindig segítettem a csapatot, ha a BL-ben pályára léptem. Nagyon boldog vagyok, imádok játszani és gólokat lőni a BL-ben.”
„Nagyon fontos, hogy győzelemmel kezdtünk. Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, de képesek voltunk átvészelni a nehéz pillanatokat. Jobbak voltak az első félidőben, de a szünet után inkább mi irányítottunk. Minden mérkőzés nehéz lesz, folyamatosan koncentrálnunk kell.”

„Tudtuk, hogy túl kell élnünk a vihart, hogy életben maradjunk. Képesek voltunk erre, keményen harcoltunk a végsőkig, tudtuk, hogy jönni fog a gól. És ez is történt.”
„Először is a letámadást és az emberfogást kellett megoldanunk. Az edző beszélt erről velünk és javultunk is benne. Aztán azt tettük, amit mindig, járattuk a labdát, és működött. Örülök, hogy én lőttem a gólt. Amikor a pályán vagyok, tehetek valamit a csapatért. Mindig játszani akarok, de az edző hozza a döntéseket, amit én tiszteletben tartok. Mindig próbálom a maximumot nyújtani edzéseken, hogy készen álljak, ha eljön az én pillanatom.”
Courtois:
„Nem birtokoltuk annyit a labdát a meccsen, amennyit szerettük volna. Megnehezítették a dolgunkat védekezésben a magas letámadásukkal az első félidőben. Be kellett mutatnom néhány védést. A második játékrészben veszélyesebbek voltak. Meg kellett őriznünk a hitünket, mivel ez a csapat rengeteg gólt szerez, és jött is a végén a találat.”

„Tudtuk, hogy hogyan védekeznek, de meg kellett őriznünk a nyugalmunkat. Nem volt könnyű előre juttatni a labdát, mivel folyamatosan letámadtak. A második félidőben a cseréiket jól reagáltuk le, de nem ez volt a legjobb játékunk. Viszont a tény, hogy legyőztük a csoport legerősebb ellenfelét, jó kezdésnek minősül.
„Ancelotti kijavított néhány dolgot a félidőben. Beszéltünk vele, elmondta, hogy mire van szükségünk, és a második félidő jobban sikerült. Az Internek voltak a nagyobb helyzetei, és talán a győzelmet is megérdemelték volna.”
Lucas Vázquez:
„Nehéz volt az első félidő. Hatalmas iramot diktáltak, a szokásosnál talán magasabban támadtak le minket a saját térfelünkön. Nincsenek könnyű meccsek a BL-ben, szenvedtünk is. Remekül játszottak az első félidőben, de a másodikban összeállt a játékunk, jobban sikerült a letámadásunk és többet volt nálunk a labda. Ez az, ami végül győzelmet eredményezett.”

„A BL-ben kemény munkát igénylő meccsek vannak, top ellenfél ellen játszottunk. De ha egy kicsit jobban ment volna a játék, amikor nálunk volt a labda, több helyzetünk is lehetett volna.”
„Ez egy kritikus fontosságú győzelem volt számunkra. Jót tett az önbizalmunknak a hátralévő meccsek előtt, szeretnénk az első helyről továbbjutni a csoportból.”