Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Betis: Meglehet sorozatban a hatodik győzelem a Di Stéfanóban

A mérkőzés 14 nap után az első bajnoki lesz a Di Stéfanóban. A blancók utoljára a Barcelonát fogadták hazai környezetben, és egy ötmeccses hazai győzelmi sorozatot tudhatnak maguk mögött úgy, hogy nyolc mérkőzés óta nem kaptak ki (ezek közül hét győzelem volt), és a legutóbbi 18 hazai találkozójuk mindegyikén betaláltak. Egy rendkívül kemény április van a csapat háta mögött, a mai lesz a hetedik meccsük a hónapban, amit majd a Chelsea elleni BL-elődöntővel zárnak.

Real Madrid - Betis beharangozó

"Készen állunk arra, hogy nagy meccset játsszunk egy kiváló Betis ellen" – mondta Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A ma esti összecsapást megelőzően 16 találkozón nem talált legyőzőre a francia mester csapata, legutóbbi három mérkőzésén pedig gólt sem kapott. A francia keretébe hosszú idő után visszakerült Eden Hazard, de ott van Luka Modrić is. Ahogy az a Karim Benzema is, aki a Carranzában duplázott és gólpasszt is adott, a legutóbbi hét hazai meccséből hatszor be is talált, összesen hét gólt szerezve.

Az andalúz csapat kiváló formában várja a 32. fordulót. A csapat öt mérkőzés óta nem kapott ki (egy győzelem, négy döntetlen), idegenben pedig legutóbbi nyolc meccsükből mindössze egyet veszítettel el, öt győzelem mellett. Sergio Canales a Pellegrini-csapat legeredményesebb játékosa 10 góllal. A Betis jelenleg a hatodik helyen áll a bajnokságban, és harcban áll az Európa-ligában való szereplésért.

Tovább

Az UEFA nem tudja megbüntetni a Real Madridot

Az UEFA elnöke, Aleksander Ceferin szerdán azzal fenyegette meg a blancókat, hogy azonnali büntetéssel sújtja őket a futballszervezet, ami akár a Chelsea elleni BL-elődöntőből való kizárást is jelentheti.

„A kulcs az, hogy az idény már zajlik, így a televíziós társaságok beperelnének minket, ha nem lennének elődöntők. Szóval relatíve kicsi az esély arra, hogy ezt a meccset ne játsszák le a jövő héten. De a jövőben egy kicsit másképp alakulhatnak a dolgok” – mondta az elnök.

A Ceferin által megszellőztetett szankciókat az UEFA végrehajtó bizottsága alkalmazhatná, amely pénteken ül össze annak érdekében, hogy végleges döntést hozzon az Európa-bajnokság helyszíneiről, illetve elemezze az elmúlt hét történéseit.

A bizottságnak azonban nincs meg a kellő jogköre ahhoz, hogy akár a Real Madridot, akár bármely más klubot megbüntesse, tekintettel arra, hogy ez a fegyelmi bizottság feladata lenne. De semmilyen jogi alapja nincsen egy esetleges büntetésnek, ha mégis születne ilyen jellegű döntés, azt a sportdöntő bíróság semmissé tenné.

A MARCA több sportjogi szakértőt is megkérdezett a témában, akik mindannyian megerősítették, hogy nincs jogi alapja szankcióknak, de még egy későbbi időpontban sem.

A Real Madrid a sorozat szabályzatának egyetlen pontját sem szegte meg. Nincs olyan pont a szabályzatban, amely bármilyen szinten is említené azt, hogy következményekkel járhat egy párhuzamos versenysorozat megalkotása vagy bejelentése. A Bajnokok Ligája 2021-től 2024-ig terjedő időszakra vonatkozó szabályozásában sem szerepel semmilyen hasonló megjegyzés.

Tovább

Florentino Pérez: Aki azt gondolja, hogy a Szuperligának vége, téved

„Tegnap éjszaka nagyon sokáig dolgoztunk. Már hosszú évek óta dolgoztunk ezen, de talán nem megfelelően magyaráztuk el, hogy miről is szól pontosan. Nézzük, hogy most sikerülni fog-e.”

„Szomorú vagyok és csalódott. Évek óta dolgoztunk ezen az ügyön, szerettük volna jobbá tenni a dolgokat futball és gazdasági szempontból is. A bajnokságok szentek és sérthetetlenek. Amit meg tudunk változtatni, azok a hétközi mérkőzések. A Bajnokok Ligája elavult. Csak a negyeddöntőktől válik érdekessé.”

„A 12 csapat, amely alapítóként ott volt a Szuperliga kezdeményezésben, tavaly 600 millió eurót veszített. A jelenlegi formátum nem működik. Egy olyan megoldást szeretnénk, ahol egymás ellen játszhatunk, szóval ahelyett, hogy csak februárban vagy márciusban találkozunk, már az idény elején kezdhetnénk ezeket a meccseket.”

De nem várhatták, hogy az UEFA ezt támogatja, nem igaz? „Miért ne? Azért tesszük ezt, hogy támogassuk a labdarúgást.”

„Soha nem találkoztam még ilyen negatív reakciókkal, amit az UEFA-tól és más kluboktól láttam. Ennyire agresszív reakciókat, fenyegetéseket, sértegetéseket még nem láttam. Mintha megöltem volna valakit.”

„A hat angol klub kiválása zavarta meg a többi klubot. Mindenesetre számomra egyértelmű, hogy valamikor lesz Szuperliga.”

„Elkezdték azt állítani, hogy meg akarunk szabadulni a bajnokságoktól, ami egyáltalán nem volt igaz. Bizonyos embereknek [itt az UEFA-t érti – a szerk. kieg.] olyan előjogaik vannak, amelyeket nem akarnak elveszíteni.”

Pérezforrás: ASTV

„Meg vagyok győződve arról, hogy nincs más megoldás a futball problémáinak megoldására.”

Tehát vagy a Szuperliga, vagy vége a futballnak? „Vagy valaki előjön egy másik ötlettel…”

„Hiányzik három klub, német és francia csapatok, aztán még lenne öt másik. És minden más csapat egy második számú sorozatban, vagy a Bajnokok Ligájában játszana.”

„Az UEFA olyan műsort csinált, ami nagyon meglepett engem. Mintha ledobtunk volna egy atombombát. Mi rosszat tettünk? Talán rosszul tálaltuk. De miért nem hagyják, hogy beszéljünk róla? Nem igazságos, hogy Angliában hatan veszítenek, 14-en nyernek, hogy a spanyol nagy klubok pénzt veszítenek, a kicsik pedig keresnek. A futball egy nagy piramis. Ha a csúcson megvan a pénz, akkor az lecsorog, és mindenkihez eljut. A csúcson Feredernek kell játszania Nadal ellen. Az emberek nem mennek el, hogy megnézzék, amint Nadal a világranglista 80. helyezettjével játszik.”

„A Juventus és a Milan nem szálltak ki. Együtt vagyunk ebben. Azon gondolkodunk, hogy miként tudnánk előre lépni.”

„A legfontosabb a meccsek szempontjából az, hogy felkeltsék a fiatalok figyelmét a világ minden táján. A 16 és 24 év közötti fiatalok 40%-a nem néz focit. Ha olyan meccseket biztosítasz nekik, ami leköti a figyelmüket, akkor nem a konzoljaikon fognak játszani.”

Magányosnak és elhagyottnak érezte magát az elmúlt napokban? „Nem! Dolgoztam.”

„A labdarúgást mindig a nagy csapatok tartották fenn. A teniszt a nagy játékosok. Messi nagyszerű volt a spanyol labdarúgásnak és a világfutballnak is. Hagyni kell, hogy valaki megtalálja a módját annak, hogy pénzt teremtsen, különben ha semmit nem teszünk, a futball meghal.”

„A Real Madrid mindig benne volt ebben, a Real Madrid nélkül ezt a dolgot nem lehet megvalósítani. Azoknak a kluboknak kell részt venniük benne, akik ezt az elmúlt 20 évben kiérdemelték, akiket követnek a közösségi médiában, akik a Bajnokok Ligája elődöntőiben, döntőiben ott voltak. Azt mondják, mind egyenlőek vagyunk, de mégis vannak meccsek, amelyeket senki nem néz. Számomra szenvedés ezeket nézni, és ha én szenvedek… Elche vs. Valladolid? Még Ronaldónak is…”

„Vannak szerződések, mindenki együtt aláírta a papírokat, ez köti a klubokat.”

„Nem tervezünk jogi lépéseket a kilépő klubokkal szemben, de egy szerződést nem tehetsz semmissé csak így. Ezek kötelező érvényű szerződések szakemberek, üzletemberek között, akik ebben a világban mozognak.”

„Nyitottak vagyunk arra, hogy ha valaki előjön egy másik ötlettel. Ez nem a gazdagokról és a szegényekről szól. A Madrid nem gazdag, csak trófeákban gazdag. Én ebből egy fillért nem keresek. Azt kell mondanom, hogy ha az elmúlt húsz évben akartam egy mezt, akkor azt megvettem, fizettem érte. Nyugodt szívvel mondhatom, hogy ezt a futball érdekében teszem.”

„Felkészültünk a bejelentésre, de nagyon agresszív támadásnak voltunk kitéve, pontosan a bejelentést meggelőzően.”

„Nagyon örülnék, ha beszélhetnék valakivel, akinek van egy jó elképzelése arra, hogy hogyan lehetne növelni a bevételeket. Aki most azt gondolja, hogy a Szuperliga halott, téved.”

„A Szuperliga nélkül nem lesznek galaktikusok. Sem a Real Madridban, sem máshol. Most a lehető legjobban szeretnénk befejezni az idényt. Az igazolásokkal később foglalkozunk. Ha egy kisebb klub nem tud eladni játékosokat, akkor rossz idők várnak rá, mivel a TV-s jogok értéke egyre csökken. Erre és a pénzek szétosztására is kell megoldást találnunk. De még arra sem volt lehetőségünk, hogy a szolidaritási hozzájárulásról beszélhessünk a projektünk kapcsán.”

Tebas kritikája: „Nem beszélek erről. Nem kommentálom.”

„A Madrid nem megy oda, ahová nem hívják. Mr. Tebas az egyik, akinek meg kell változtatnia az általa irányított szervezet működését.”

„Azt szeretném üzenni a futballvilágnak, hogy a dolgok változnak. 2 évtized után új generációk tűnnek fel, akik már új dolgokat akarnak. Mi azt gondoljuk, hogy úgy gondolkodnak, mint mi, de ez nem igaz. A labdarúgás csodálatos, ez a világ legnépszerűbb sportja, de he nem foglalkozunk vele, az emberek mást találnak maguknak. Vannak más dolgok is ezen a világon. Más platformok. Ha nincsenek versenyképes meccsek, a TV nem fog fizetni. Minél versenyképesebb egy találkozó, annál többet fizetnek érte.”

„Számos televíziós céggel tárgyaltunk, tudjuk, hogy mit akarnak. A dolgok megváltoztak, az emberek ezt nem veszik észre.”

„Átláthatóságot akarok. Ott az NBA, nyilvánosságra hozzák a játékosok fizetését, a vezetők fizetését. Ha csökkenteniük kell a költségeket, akkor látható, hogy mit csinálnak. Úgy gondolom, hogy minden cég csökkentett a fizetéseken. Az én fizetésem nyilvános adat Spanyolországban. A labdarúgásnak áldozatokat kell hoznia. De ha az emberek belegondolnak, semmi nem változott…”

Pérezforrás: ASTV

„Ramos? Egyelőre az idény befejezésére koncentrálunk. A játékosoktól nagy áldozatot kell kérnünk a fizetések tekintetében. Aztán meglátjuk, hogy a COVID hogy alakul, hiszen ha nincsenek nézők, 80-90 millió eurót veszítünk.”

„Nagyon szeretném, ha hosszabbítana. Olyan, mintha a fiam lenne.”

„A Real Madrid helyzetétől függ majd minden. Idén 300 millió euróval kevesebb a bevételünk. El kell adnunk játékosokat, különböző lépéseket kell tennünk. Én eddig megtettem mindent, amit tudtam, és nem csináltam rosszul. Annak ellenére sem, hogy néhány ember szerint semmit nem tudok a futballról. Tudom, hogy milyen egy klubhoz megérkezni 2000-ben úgy, hogy az emberek nem kapnak fizetést. Mindent megtettem, amit tudtam, megváltoztattam a világot a galaktikusokkal, és évi 30-40 millió eurós veszteségekből átfordultunk nyereséges klubbá.”

Mbappé magas fizetése, a Tottenham 25 milliót fizet a kirúgott Mourinhónak, Haaland fizetése… Hogy mondhatja, hogy nincs pénz a futballban? „Ez így működik jelenleg. Talán nem megfelelően intézik az ügyeket. Nekem a Real Madridra kell figyelnem. A Real Madrid mögött nincs egy személy, aki önti a pénzt a klubba, hiszen ez a klub a tagoké. Nekem jól kell kezelnem a klub ügyeit ahhoz, hogy működni tudjunk.”

„Miért gondolják az emberek, hogy nem végezzük el a munkánkat? Miért gondolják, hogy idióták vagyunk? Ha minden kedden vagy szerdán a Manchester vagy valamilyen másik nagy klub ellen játszanál, akkor azt mondod, hogy az emberek erre azt mondanák, hogy köszönjük, nem kérjük? Úgy gondoljátok, hogy a Real Madrid szurkolói ezt nem akarják. Nem akarnak látványos meccseket nagy ellenfelek ellen látni már az idény elejétől kezdve?”

Hányan maradtak a Szuperligában? „Jelenleg 12 klub van benne, senki nem lépett ki.”

Prezentáció nélküli bejelentés, részletek nélkül: „Volt egy klub, amelyik úgy tűnt, hogy nem rajong ezért az ötletért, de aláírt, és elindultunk. Sok munka után írtuk alá a szerződét. Innentől kezdve azon kell dolgoznunk, hogy hogyan választjuk ki a többi öt klubot.”

„Úgy gondolom, hogy mindannyiunknak udvariasnak kell lennünk, meg kell hallgatnunk a másikat, be kell tartanunk a viselkedési normákat. Ceferin nem ezt tette. Mi felajánlunk egy víziót a futballról. Soha nem sértettem meg senkit a futball világában eltöltött 20 évem alatt. Úgy gondolom, hogy bizonyos emberek később meg fogják bánni, amiket mondtak. Nem, egyáltalán nem érzem úgy, hogy jól jöttek volna ki ebből a dologból. A szurkolók tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy mi is a manipuláció.”

Ki húzta fel a Chelsea-szurkolókat? „Az emberek emögött ugyanazok, akik a Cádiz játékosai által viselt pólók mögött állnak. Manapság ez nem normális, példát kell mutatnunk. A világfutball az értékeken alapszik.”

„Nem gondolom, hogy Zidane ne folytatná a Real Madridban. Ő egy legenda a klubnál, egyszer majd távoznia kell, de amikor eljön ez az idő, távozni is fog.”

„Nem beszéltem az Atlétivel. Nincsenek jó hangulatban azok miatt a dolgok miatt, amiket mások mondtak.”

Garantálták a szerződésben, hogy a Bayern és a PSG beszáll júliusra? „Nem. Mind ugyanazt a szerződést írtuk alá, szóról szóra. Hogy garantálhatnám ezt? Ha engem kérdez, én szeretném, ha beszállnának, én meg is tenném a helyükben, de ez nincs a szerződésben.”

„Mindenkinek azt mondtuk, hogy csak a szurkolókkal kell foglalkoznunk. Ők azok, akik fizetnek a televíziós jogokért, a mezekért. Rájuk kell gondolnunk. Néha egy edző tesz olyat, amit a szurkolók nem kedvelnek, és én mindig azt mondom, hogy ők azok, akik megbuktatnak minket.”

Arról, hogy esetleg elmaradhat a Chelsea elleni elődöntő: „Ezt meg ki mondta? Ceferin mondott ilyet? Miért?”

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Cádiz – Real Madrid (0-3)

Tovább

Beszámoló: Cádiz – Real Madrid (0-3): Magabiztos játékkal megvan a három pont

A győzelemmel a blancók ideiglenesen a tabella élére álltak, mivel ugyanannyi pontjuk van, mint az Atlético Madridnak, akik azonban az Huesca ellen lépnek pályára holnap.

Az este igazából Benzemáról szólt, aki egy tizenegyes értékesítésével nyitotta meg a gólokat, emellett fejelt is egyet, közben pedig adott egy gólpasszt Alvaro Odriozolának is.

Zinédine Zidane meglepő kezdővel állt ki. Courtois előtt a Militão, Varane, Nacho belsővédő-hármas állt, előttük a két szélen Odriozola és Marcelo kapott helyet, a középpálya közepén Casemiro és Blanco állták a sarat, a támadásokért pedig Rodrygo, Benzema és Vinícius felelt.

 

Real Madrid

A Real Madrid élesnek tűnt a pályán, és csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzik meg első góljukat. Erre fél órát kellett várni, és egy VAR-közbeavatkozásra is szükség volt hozzá. Mateu Lahoz jelzést kapott a VAR-szobából egy tizenhatoson belül történt eset után, amikor is a kapura törő Viníciust megtaposta a hazaiak védője. A játékvezető a felvételek áttekintése után gondolkodás nélkül büntetőt ítélt, amelyet Karim Benzema kíméletlenül értékesített is, Ladesma tehetetlen volt a lövésnél. 0-1

A gól nagy lökést adott Zidane csapatának, és néhány perccel később Benzema adott nagyszerű gólpasszt a magasba emelkedő és fejelő Odriozolának. 0-2.

Nem sokkal ezután könnyedén jöhetett volna a harmadik gól is, ám Benzema nagyszerű középre adott labdáját Casemiro nem tudta gólra váltani, a játékszer a kapu felett hagyta el a pályát.

Ezt követően aztán felcserélődtek a szerepek, ezúttal Casemiro tette középre a labdát, Benzema pedig megmutatta neki, hogy hogyan is kell a kapuba fejelni. 0-3.

A Cádiz négyet is cserélt a szünetben, és a második félidő elején jobbnak is tűntek, mint az első játékrészben, Choco Lozano előtt adódott is egy lehetőség, ám a játékos fejese nem volt pontos.

Továbbra is a Real Madrid irányította a meccset, Zidane három játékosát is lecserélte. Carvajal, Asensio és Isco érkezett Vini, Varane és Odriozola helyére, nem sokkal később pedig Mariano és Miguel Gutierrez jött be Benzema és Marcelo helyett.

A Real Madrid a mérkőzés hátralévő részét mág félgőzzel is kihúzta, így a blancók begyűjtötték a három pontot, amivel nyomás alá tudták helyezni a közvetlen riválisokat.

Tovább

Josep Maria Bartomeu, a Szuperliga kulcsfigurája

A Barcelona korábbi elnöke, Josep Maria Bartomeu vezette a tárgyalásokat az Európai Szuperliga kapcsán az elmúlt években. A Goal.com értesülései szerint az elmúlt öt évben a katalán együttes mellett a Juventus, a Real Madrid, a Manchester United és az Arsenal volt a kezdeményezés öt vezető klubja.

Az első egyeztetések egy lehetséges Szuperliga létrehozásáról a 2015/2016-os idényben zajlottak, innen jutottunk el oda, hogy 12 európai topklub bejelentette a versenysorozat létrehozását.

Mindenesetre a terv végül meghiúsulni látszik, tekintettel arra, hogy a klubok legnagyobb rész már visszalépett a projekttől a szurkolók és a játékosok felháborodása miatt.

A Szuperliga megalapítása
A Goal.com megtudta, hogy az első tárgyalásokra a 2015/2016-os idényben került sor, számos elitklub gondolkodott azon közösen, hogy miként lehetne létrehozni egy olyan tornát, amely a világ legjobb csapatait fogja össze. Ezek az egyeztetések azonban nem hoztak komoly eredményt, tekintettel arra, hogy az Európai Klubszövetség és az UEFA lenyugtatta a kedélyeket, még azelőtt, hogy konkrétumok történtek volna.

Bartomeu viszont tovább dolgozott azon, hogy a Szuperliga valósággá váljon, és csatlakozott hozzá Andrea Agnelli, a Juventus és a klubszövetség elnöke, hogy meghatározzák az új lehetséges sorozat alapjait.

Bartomeuforrás: YouTube (AFP News Agency)

Hamarosan Florentino Pérez is beszállt a Real Madridból, de a Manchester United és az Arsenal képviselői is csatlakoztak. Ekkor az UEFA és a klubszövetség aláírta a 2021-ig szóló időszakra vonatkozó új BL-formátummal kapcsolatos megállapodást.

2018-ban, miután látták, hogy az UEFA továbbra is miként kezeli a pénzügyeket, a Szuperligával kapcsolatos események a Barcelona vezetésével felgyorsultak. Akkoriban Bartomeu és két közvetlen munkatársa voltak azok, akik tisztában voltak a tervek részleteivel, titokban dolgoztak azon, hogy valósággá váljon a projekt.

Bartomeu és a többi érintett aláírtak egy titkos megállapodást annak érdekében, hogy ne szivároghassanak ki információk, hiszen ekkor határozták meg a sorozat formátumát, beleértve azt is, hogy hogyan tud majd működni a hazai bajnokságok mellett, továbbá hogyan lehetne bevételt szerezni és azt elosztani a résztvevő klubok között.

A Real Madrid elnöke, Florentino Pérez is teljesen elköteleződött a terv iránt, és mindent megtett azért, hogy az meg is valósuljon.

Amikor 2020-ban véglegesítették a részleteket, Bartomeu készen állt arra, hogy megossza azokat a vezetőség többi tagjával, még úgy is, hogy küszöbön volt uralkodásának összeomlása. Az elnök elmagyarázta a projektet a vezetőségnek, amely jóváhagyta a csatlakozási szándéknyilatkozat aláírását, bár annak részleteibe nem láthattak bele.

Ekkor megbíztak Bartomeu-ben, a lemondásának napján pedig ismertette a tervet, amely semmire nem kötelezte a klubot, ám mégis egy kötelező érvényű szerződéssé kellett azt alakítani.

Bartomeu utódja, Joan Laporta szombaton aláírta a szerződést, miután látta, hogy milyen mennyiségű pénz folyna be a klubhoz. A dokumentum még mindig nem volt teljesen kész, még voltak eldöntendő kérdések, mint például a pénzosztás rendszere. Ez nem egyenlő arányban osztotta volna el a bevételeket a klubok között, ám még egyeztetés alatt voltak a végső részletek.

A Barcelona az elmúlt napok eseményei ellenére még mindig hisz a Szuperligában.

„Hiszünk abban, hogy ez egy nagyon látványos sportverseny lenne, amely jelentős pénzügyi forrásokat biztosítana, és továbbra is szeretnénk fenntartani a hazai bajnokságokat” – mondta a klub egyik forrása a Goal-nak.

Miután szinte az összes alapító klub visszalépett, a Barcelona még mindig meg van győződve arról, hogy lesznek tárgyalások az UEFA-val, és megpróbálnak egy új egyezséget kötni. Ők egyelőre ezért sem adtak ki hivatalos közleményt.

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Cadiz – Real Madrid)

Balázs szerint:

Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Marcelo – Asensio, Casemiro, Isco, Vini Jr. – Benzema, Mariano

Csabi szerint:

Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Marcelo – Casemiro, Blanco, Isco – Asensio, Benzema, Vini Jr.

Matyi szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Varane, Marcelo – Casemiro, Isco, Blanco – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.

Pisti szerint:

Courtois – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo – Casemiro, Isco, Asensio – Vini Jr., Benzema, Rodrygo

Szoki szerint:

Courtois – Carvajal, Militao, Varane, Nacho – Casemiro, Marcelo, Isco – Asensio, Benzema, Vinícius

umek szerint:

Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Marcelo – Casemiro, Blanco, Isco – Asensio, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:

1-2 Isco, Asensio

Csabi szerint:

0-2 Benzema, Asensio

Matyi szerint:

0-2 Rodrygo, Isco

Pisti szerint:

1-3 Benzema (2) Arribas (csereként)

Szoki szerint:

0-3 Benzema, Vinícius, Rodrygo csereként

umek szerint:

0-1 Benzema

Tovább

A Szuperligából kilépő csapatok hivatalos közleményei

Atlético Madrid:
Az Atlético Madrid vezetősége szerdán reggel összeült, és az egyeztetés végén úgy döntött, hogy formálisan is azt kommunikálja a Szuperliga és a többi alapító klub felé, hogy végül nem csatlakozik a projekthez.

Az Atlético Madrid hétfőn olyan körülmények miatt hozta meg a döntést a csatlakozásról, amelyek azóta már nem állnak fenn.

A klub számára alapvetően fontos, hogy a vörös-fehér család minden tagja, különösen a szurkolók harmóniában éljenek egymással.

Az első csapat kerete és az edző is elégedettségét fejezte ki a klub döntése kapcsán, mivel úgy gondolják, hogy a sportértékek minden mást felül kell, hogy írjanak.

Inter Milan:
Az FC Internazionale Milano megerősíti, hogy a klub már nem része a Szuperliga projektnek.

Mindig elkötelezettek voltunk aziránt, hogy a legjobb futballélményt biztosítsuk a szurkolóink számára; a fejlődés a DNS-ünkbe van égetve a megalakulásunk óta. Az, hogy az érdekeltjeinkkel közösen szeretnénk javítani a futball iparágán, sosem fog megváltozni.

Az Inter úgy gondolja, hogy a futball, és minden más sportszektor érdeke kell, hogy legyen a versenysorozatok fejlesztése, hogy folyamatosan izgalomba tudja hozni a szurkolókat világszerte, mindezt pénzügyi biztonságban, fenntartható módon.

Ezzel a vízióval folytatjuk tovább a közös munkát más szervezetekkel és az érdekeltekkel a mindannyiunk által szeretett sport érdekében.

Liverpool:
A Liverpool Football Club megerősíti, hogy az Eurpai Szuperliga megalakításával kapcsolatos tervekben már nincs szerepünk.
Az elmúlt napokban a klub több kulcsfontosságú belső és külső érdekelt képviselőjétől kapott visszajelzéseket, az együttműködésüket pedig ezúton is külön köszönjük.

Manchester City:
A Manchester City Football Club megerősíti, hogy formálisan is megkezdte a kilépési folyamatot az Európai Szuperliga tervét kezdeményező csoportból.

Manchester United:
A Manchester United nem vesz részt az Európai Szuperligában.
Figyelmesen meghallgattuk a szurkolóink, az angol kormány és további érdekeltek véleményét.
Továbbra is elkötelezettek maradunk a másokkal közösen a futballközösség érdekében végzett munka iránt, hogy fenntartható megoldásokkal álljunk elő a sporttal szembeni hosszú távú kihívások kapcsán.

Tottenham:
Megerősítjük, hogy formálisan megkezdtük a kilépési folyamatot a Európai Szuperliga javaslatát megfogalmazó csoportból.

Daniel Levy: „Nagyon sajnáljuk azt az aggodalmat és felháborodást, amelyet a Szuperliga-javaslat okozott. Fontosnak éreztük, hogy a klubunk részt vegyen egy lehetséges új struktúra kialakításában, amelynek célja a pénzügyi fair play és a pénzügyi fenntarthatóság biztosítása volt, amellett, hogy komoly támogatásban részesíti a teljes futballpiramist.”

„Hiszünk abban, hogy sosem szabad megállni, és a sportnak folyamatosan felül kell vizsgálnia a versenysorozatait, az irányítás módját annak érdekében, hogy a mindannyiunk által imádott játék tovább fejlődhessen és lenyűgözze a szurkolókat világszerte.”

„Köszönettel tartozunk azoknak a szurkolóknak, akik elmondták a véleményüket a témában.”

Arsenal:
Az elmúlt napok ismét megmutatták, hogy milyen mély érzelmekkel vannak a szurkolóink a csapatunk és az áldalunk imádott játék iránt világszerte.

Erre nem kellett emlékeztetni minket, de az elmúlt napokban mutatott szurkolói reakciók arra késztettek minket, hogy újra és mélyebben átgondoljuk az egész dolgot.

Soha nem volt szándékunkban ilyen szorongást okozni, bár amikor megjött a lehetőség, hogy csatlakozhatunk a Szuperligához, bár tudtuk, hogy semmire nincs garancia, nem akartunk kimaradni belőle, hogy ezzel is biztosítsuk az Arsenalt és a klub jövőjét.

Végül meghallgattunk benneteket és a szélesebb futballtársadalmat az elmúlt napokban, és arra jutottunk, hogy kiszállunk a Szuperligából. Hibát követtünk el, elnézést kérünk ezért.

Tudjuk, hogy időbe fog telni a felénk érzett bizalmatok helyreállítása, de tisztázzuk, hogy a Szuperligában való részvételi szándékunkat az vezérelte, hogy megvédjük az Arsenalt, a klubot, amit imádtok, és hogy támogassuk azt a játékot, amit szerettek, nagyobb szolidaritási hozzájárulással és pénzügyi stabilitással.

A stabilitás alapvető fontosságú a futball számára, mi pedig meg fogjuk próbálni is megadni azt a biztonságot, ami az előre lépéshez kell.

A rendszert helyre kell állítani. Közösen kell olyan megoldást találnunk, amely megvédi a játékunk jövőjét, és kiaknázzák azt a rendkívüli erőt, ami ebben a sportágban van.

Végül tudjuk, hogy ez egy rendkívül nyugtalanító dolog volt mindenki számára ennek a hihetetlenül nehéz évnek a végén.

A célunk az, hogy mindig a legjobb döntést hozzuk meg a klub érdekében, hogy megvédjük a jövő számára, és előre vigyük. Nem jól döntöttünk, amit teljes mértékben elfogadunk.

Meghallottunk titeket.

Chelsea:
A Chelsea Football Club megerősíti, hogy megkezdte a formális eljárást az Európai Szuperliga kezdeményezésből való kilépésre vonatkozóan.

Azt követően, hogy a múlt héten csatlakoztunk a kezdeményezéshez, volt időnk átgondolni a dolgot teljes egészében, és végül úgy döntöttünk, hogy ha továbbra is részesei leszünk ezeknek a terveknek, az nem szolgálja maximálisan a klubunk, a szurkolók és a tágabb futballtársadalom érdekeit.

Juventus:
Hivatkozva a 2021. április 19-én nyilvánosságra hozott közleményre, a Juventus Football Club egyértelműsíti, hogy tisztában van azzal a kéréssel, szándékkal, amelyet bizonyos klubok a projektből történő kiszállásra vonatkozóan fejeztek ki, bár a klubok közötti megállapodás kapcsán megálmodott folyamat még nem fejeződött be.

Ebben a kontextusban a Juventus továbbra is meg van győződve arról, hogy a projekt sportszakmai, kereskedelmi és jogi szempontból is megalapozott, bár úgy gondolja, hogy jelenleg kevés esély van arra, hogy a projekt az eredeti terveknek megfelelően megvalósuljon.

A Juventus továbbra is elkötelezett marad a vállalat és az egész futballipar hosszú távú értékteremtése iránt.

AC Milan:
Azzal az őszinte céllal fogadtuk el a meghívást a Szuperligában való részvételre, hogy a lehető legjobb európai versenysorozatot hozhatjuk el a világ futballszurkolói számára, és ez a klubunk és szurkolóink legjobb érdekeit szolgálja. A változás nem mindig könnyű, de a fejlődéshez szükséges, és az európai labdarúgás is folyamatosan változott és fejlődött az elmúlt évtizedekben.

Mindenesetre a szurkolók Szuperligával kapcsolatosan határozottan kifejezték aggodalmaikat és véleményüket, az AC Milannak pedig meg kell hallgatnia azoknak a hangját, akik imádják ezt a csodálatos sportot.

Továbbra is keményen fogunk dolgozni azért, hogy egy fenntartható modellt alkossunk a labdarúgás számára.

Tovább

Lehet, hogy ezért nem lesz Szuperliga?

A svájci székhelyű sportszervezet egy olyan terven dolgozik a Centricusszal, amely egy megújult Bajnokok Ligáját eredményezne. A tárgyalások zajlanak, de még nem biztos, hogy megegyezésre jutnak a felek. A Centricus képviselői visszautasították a nyilatkozat lehetőségét, az UEFA szóvivője pedig nem reagált a konkrét kérdésekre.

Az UEFA nagy csatára készül a Szuperligával szemben, hiszen az új torna az európai labdarúgás legnagyobb húzása lehet az 1950-es évek óta, és megszüntetheti a Bajnokok Ligája több évtizedes egyeduralmát, mint a világ legerősebb klubtornája.

A világ néhány rendkívül gazdag labdarúgóklubja, köztük a Manchester United és a Real Madrid, összeállt, hogy megalapítsa a Szuperligát, erről hivatalos közleményt is kiadtak. Mint azóta kiderült, a JPMorgan Chase & Co 4 milliárd eurós támogatásával indulna a sorozat, ami komoly fegyvertény az UEFA eddigi pénzosztási gyakorlatával szemben. Az UEFA kizárással fenyegette a Szuperliga csapatainak játékosait minden UEFA és FIFA tornáról, ám ezeket később több forrás is elképzelhetetlennek tartotta, jogi problémákra hivatkozva. Így ez nem lehetne akadály az új versenysorozat számára. Azok után, hogy minden érintett klub hivatalos közleményben számolt be a részvételéről, tegnap éjszaka Florentino Pérez, a Szuperliga elnöke egy hosszabb rádióinterjúban beszélt a sorozatról. Minden abba az irányba ment tehát, hogy valóban megtörténik egy korszakváltás az európai labdarúgásban.

A legfrissebb hírek már arról szólnak, hogy a több csapat visszalépne, már a kilépéshez szükséges papírokat intézik, a pletykák szerint klubvezetők mondanak le az eset miatt, ám még kétséges, hogy ténylegesen mi lesz az egész ügy kimenetele.

Az mindenesetre biztosnak látszik, hogy az UEFA, amely már hónapok óta tárgyal a Centricussal, az addigi 4,2 milliárd eurós pénzügyi csomagot 6 milliárd eurósra emelte a Szuperliga hatására. A Centricus, amely 30 milliárd dolláros összeg felett diszponál, kiváló kapcsolatokkal rendelkezik Közel-Keleten és Ázsiában található óriásszervezetekkel. A Centricus egyébként számos gazdasági szektorban jelen van, konzorciumi partnersége van a FIFA-val és a SoftBankkal új futballtornák indítása kapcsán, ráadásul egyeztetések zajlanak arról, hogy befektet az FC Basel együttesébe.

Úgy tűnik tehát, hogy a hiányolt pénz megjelenik az UEFA-nál, a kérdés már csak az, hogy mit lépnek erre a Szuperliga csapatai, és mik lesznek az elmúlt napok történéseinek következményei.

Tovább

A Cádiz elleni keret

Kapusok: Courtois, Lunin, Altube
Védők: Carvajal, E. Militão, Varane, Nacho, Marcelo, Odriozola, Chust és Miguel
Középpályások: Casemiro, Isco, Arribas és Blanco
Támadók: Benzema, Asensio, Vini Jr., Mariano, Rodrygo

KimaradtSergio Ramos, Lucas, Mendy, Modric, Kroos és Valverde sérülés, Hazard pedig technikai döntés miatt.

Carvajal

Cádiz – Real Madrid (spanyol bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Ramón de Carranza (Cádiz); Időpont: 2021.04.21. (szerda) 22:00; TV: Spíler 2