Gy. András
Zidane: Tisztelnünk kell a sorozatot és a riválisunkat
„Még van egy meccsünk a bajnokságból, tisztelnünk kell a sorozatot és a riválisunkat. Holnap vár ránk egy mérkőzés, ahol játszanunk kell, meg fogunk próbálni jól teljesíteni, ahogy mindig.”
„Motiváltnak kell lennünk, hiszen ez egy LaLiga-meccs. Bármikor húzod magadra ezt a mezt, nyerni akarsz. Ez benne van a klub DNS-ében. Holnap bajnoki meccsünk lesz, nem egy barátságos összecsapás, és jól akarunk teljesíteni. Még mindig zajlanak versenysorozatok, nem fogok a következő idényről beszélni, amíg ennek nincs vége. Lépésről lépésre kell haladni. Holnap meccsünk van, utána pedig jön a Bajnokok Ligája.”
„Szerencsés vagyok, hogy itt lehetek, ezekkel a játékosokkal, ennél a klubnál. Nagyon élvezem a mindennapi munkámat, aminek egyszer vége szakad majd, ahogy ez már a múltban is megtörtént. Ezért egyszerűen csak kiélvezem.”

„Természetesen szeretném, ha Benzema lenne a bajnokság gólkirálya. Holnap még lesz egy meccsünk, de nem mondom meg, hogy ki fog játszani. Benzema remekül teljesített, megérdemli, hogy megnyerje a Pichichit.
„Nem fogom magam értékelni, ez a ti dolgotok. Én örülök, hogy játékos és edző is lehettem. 20 évig a szenvedélyem volt a játék, most pedig edzőként dolgozom már négy vagy öt idény óta. De nem fogom magam osztályozni.”
„Nincs semmilyen befejezetlen ügyem. Egyszerűen csak élvezem, amit csinálok. Néha túl sokat beszélnek az itteni dolgokról, de én élvezem azt, ami a szenvedélyem. Először is nagyszerű volt futballistának lenni, aztán a legjobb játékosokat a világ legjobb klubjában edzeni is remek. Nincs ezzel kapcsolatban más mondandóm.”
„Úgy gondolom, hogy minden egyes alkalommal, amikor elérünk valamit, az a csapat érdeme. A játékosoké, akik kiveszik ebből a részüket. Nem szabad lekicsinylően beszélni a bajnoki címről, mivel nagyon nehéz sorozat volt, a végsőkig harcban álltunk. Most ki kell élveznünk a győzelmet, de a futball iránti tiszteletből holnap oda kell tennünk magunkat.”
„Most itt vagyok, de senki nem tudja, hogy mi fog történni. Ezért sem beszélek a következő idényről vagy az azutániról. Szerződésem van, itthon érzem magam, élvezem amit csinálok. Sosem tudhatod, hogy mi fog történni a futballban, ezért is vagyok teljesen nyugodt a helyzetemmel kapcsolatban. A dolgok napról napra változhatnak, nem lehet megjósolni, hogy mi történik a jövőben. Egyelőre élvezem a helyzetet, meglátjuk, hogy meddig tart majd.”
„A BL-ben kemény mérkőzés vár ránk. Az első meccs nehéz volt, a második sem lesz könnyebb. A mérkőzés utolsó pillanatáig harcolni fogunk.”
„Nem 10 mérkőzés alatt nyertük meg a bajnokságot. A futballban szükség van az egyensúlyra. Mostanában kiegyensúlyozottak voltunk, különösen védekezésben. Amikor a védekezésről beszélünk, akkor mindig a kapusra, a hátsó négyesre és a védelemre gondolunk, pedig ez nem így működik. A futballban mindenkinek védekeznie kell, és ugyanez igaz a támadásra is. Ahhoz, hogy meccseket és trófeákat nyerj, erre van szükség, és olyan játékosokra, akik megteszik a szükséges erőfeszítéseket.”
„Ti azt mondjátok, hogy nem nagyon támadtunk, de szerintem nem ez a helyzet. Például a Granada elleni meccs első félidejében nagyon jól játszottunk. A filozófiánk az, hogy meglegyen az egyensúly és szépen játsszunk, de van a pályán ellenfél is, és nem lehet mindig úgy játszani, ahogy szeretnél. Ez teszi különlegessé a futballt, így gondolkodom erről a sportról.”
„Vagyok, aki vagyok. Nem fogok dicsekedni, mivel nem ilyen vagyok. Én élveztem a játékos éveimet és az edzői munkát is. Szeretem, és boldog vagyok, amikor jó dolgok történnek velem. Ilyen a foci.”

„Nem lesz két és fél hét pihenőnk. Lesz néhány szabadnapunk, de nem nyári szüneten vagyunk. Egy kicsit kipihenjük magunkat, mivel a véghajrá nagyon fárasztó volt. De aztán visszatérünk a BL-re.”
„A Barcelona hat meccset nyert, három döntetlent játszott, és csupán egyszer kapott ki. Nagyszerűen zártuk az idényt, de nem szabad lebecsülnünk azt, amit a Barcelona elért.”
„Aguirre rendkívül tapasztalt edző, csodálom őt, mivel jó néhány klubnál végzett már kiváló munkát. Ugyanezt teszi a Leganés együttesénél is, nagyon tisztelem ezért. Emellett amúgy is követem a többi edző munkásságát, mivel sokat tanulhatok tőlük.”
„A lehető legjobban szeretnénk befejezni az idényt. Jól akarjuk végezni a dolgunkat, a végsőkig össze akarunk tartani. Ki fogjuk pihenni magunkat, de az idénynek még nincs vége. Hamarosan újra visszatérünk, hiszen rendkívül fontos mérkőzés vár ránk augusztusban a Manchester City ellen.”
Javier Aguirre: A legjobb Madridra számítok vasárnap
„Meg fogjuk tenni, ami tőlünk telik. Megpróbáljuk majd megnyerni a meccset, nem tehetünk mást. Meglátjuk, hogy a többi meccs eredménye segít-e nekünk, vagy nem. He te nem végzed el a munkádat, mások nem fogják helyetted. Sajnos nem csak magunktól függünk, valamit biztosan nem jól csináltunk. Mindig hinni fogok a futballban. Ezt a csapatot az alázatosság határozza meg.”

„Ez egy különleges idény lett. Sosem gondoltuk volna, hogy az idény közepét otthon töltjük, meccsek nélkül. Még sosem volt példa ilyenre. A világjárvány miatti nehézségek és a klub körüli körülmények teszik különlegessé ezt az idényt. A kiesés elleni harc mindenesetre ugyanolyan, de még versenyben vagyunk, ez a lényeg.”
„A Madrid egy versenyképes csapat, ők a bajnokok, de vannak még elérhető céljaik, mint a győzelmi széria, a gólkirályi cím. Nem lesznek kíméletesek velünk. A legjobb Madridra számítok. Igazán komplett csapatuk van, minden játékosuk jól fog teljesíteni.”
„Nem tudok mit mondani a jövőmről. Csak a vasárnapi 97 percre koncentrálok. Nem csak az én jövőm függ tőle, hanem a klubé is. Alázatosak vagyunk, keményen dolgozunk. Persze, hogy hívő vagyok, de ez a magánéletem része.”
Modrić: Meg akarjuk nyerni az idény utolsó bajnokiját is
Modrić:
„Ez egy nagyon hosszú idény volt, rengeteg mérkőzéssel, amelyeken a csapat kiemelkedően jól teljesített, és ahol megmutatta, hogy mennyire éhes a sikerre. Nem engedtünk ki, nagyon jól dolgoztunk annak érdekében, hogy újra azon a szinten legyünk, amit az edző elvárt tőlünk.”
„10 meccset nyertünk meg 10-ből, de még van hátra egy összecsapás, amit szintén meg akarunk nyerni, hogy győzelemmel zárjuk az idényt. Ez a csapat sosem dől hátra, mindig nyerni akar. Keményen dolgoztam a lezárás alatt, ez annak a munkának a gyümölcse. Rengeteg kiválóan és magas szinten teljesítő játékosunk van.”
„Kemény mérkőzés vár ránk a Manchester City ellen, meg kell fordítanunk az állást, de hazai pályán jól játszottunk. Megvan mindenünk ahhoz, hogy jó teljesítménnyel megfordíthassuk a párharc állását. Pihennünk kell előtte, és jól fel kell készülnünk a meccsre, amely nagyon nehéz lesz. Készen állunk, fel vagyunk készülve.”

Valverde:
„Ha ezt a mezt viseled, akkor az első mérkőzéstől az utolsóig úgy kell játszanod, mintha egy döntőn futballoznál. Megvan bennünk a győzni akarás, és a vágy, hogy elkerüljük a bekapott gólt. Mindannyian csapatként védekezünk, mind ugyanazért dolgozunk, ez pedig megmutatkozik a pályán is. Meccsről meccsre küzdöttünk a Barcelonával, de megnyertük az összes mérkőzésünket. Amikor újra felvehettük a Real Madrid mezét, boldogok voltunk. A karantén alatt nehéz napokat éltünk át, hiányoztunk egymásnak. Mindenkinek ki kell vennie a részét ahhoz, hogy elérjük a közös célt.”
Rodrygo:
„Ez egy valóra vált álom. Ez egy nehéz idény volt, de csak az számít, hogy hogyan végződött. Nem számítottam rá, hogy ilyen sok mérkőzésen pályára léphetek, mivel ez az első idényem, de úgy gondolom, hogy jól sikerült a szezon. A családom gratulált nekem, és mondták, hogy folytassam tovább az újabb sikerekért. Tudják, hogy mindig az volt az álmom, hogy itt játszhassak. A szuperkupa nagyszerű, de a bajnoki cím valami más. Azóta, hogy megérkeztem, tudtam, hogy a Real Madrid a győzelemről szól, és sosincs megállás. Megnyertük a Villarreal elleni meccset és a bajnokságot, de már a következő meccsre koncentrálunk.”
Kroos: Megérdemelten nyertük meg ezt a címet
Kroos:
„Nagyon boldogok vagyunk. Az idény elején a bajnokság megnyerése volt a célunk. Nem sikerült ezt elérnünk az elmúlt három évben, ami nagyon zavart minket. Úgy éreztem, hogy mindannyian meg akarjuk nyerni ezt a címet, ez minden meccsünkön látható volt. Nem mindig játszottunk jól, de a csapat végül mindig odatette magát, kevés gólt kapott, ez pedig azért volt, mert mindannyian összedolgoztunk. Megérdemeltük ezt a bajnoki címet.”
„A szünet előtt megnyertük az El Clásicót, aztán kikaptunk a Betistől, és kétpontos hátrányba kerültünk. De azt mondtuk magunknak, hogy 11 meccsünk van hátra, ami 11 kupadöntőnek felel meg. Sok meccset nyertünk meg 1-0-ra, de a legfőbb erősségünk az volt, hogy mindent bele akartunk adni a pályán a bajnoki cím megnyerése érdekében.”
Courtois: Bebizonyosodott, hogy jó munkát végeztünk
„Nagyon sokat javult a védekezésünk az elmúlt meccseken, alig kaptunk gólokat. Ha hat-hét játékossal védekezel, akkor többet kapsz. Ez volt az erősségünk, mivel tudtuk, hogy elölről is be tudunk segíteni.”

Valverde:
„Hatalmas öröm, hogy megnyertük a bajnokságot, ez különleges dolog. Szeretnék köszönetet mondani a társaimnak, az edzői stábnak, a szurkolóknak, a családomnak a bizalomért, amelyet egész évben megkaptam. A kisfiammal fogom kiélvezni ezt a trófeát. Néha zavaró lehet az idegesség, a vágy, hogy a kezedben tarthasd a trófeát, és még volt hátra jó pár meccsünk. De jól kezeltük a helyzetet, és a végén megcsináltuk.”
„A csapat minden tagja kivette a részét a munkából, mindenki azt tette a közös cél érdekében, amit az edző kért, ennek pedig meglett az eredménye. Az egész idény során voltak kemény meccseink, amelyeket meg tudtunk nyerni. Nagyszerű érzés magasba emelni a trófeát, nehéz szavakba önteni. Ez a legnagyszerűbb dolog, amit eddig elértem.”
Zidane: Nagy dolgot vittünk véghez
„A bajnokság folyamatos küzdelem. 38 mérkőzés van, és csak a végén érhetsz el valami olyan nagy dolgot, mint ez a mai. Mindenek előtt hihetetlenül hálás vagyok a játékosaimnak, mivel ők azok, akik a pályán harcolnak. Nekem is megvan a szerepem, és velük vagyok, de ez csapatmunka. Ez egy óriási eredmény, hihetetlenül érzelmes pillanat. Nagyon nehéz megnyerni a spanyol bajnokságot, tényleg nagyon nehéz.”
„Mindenkinek meglehet a véleménye, különösen akkor, ha a Real Madridról van szó, ez így működik. Mindenesetre én ettől nem leszek boldogabb vagy kevésbé boldog. Ha kritizálnak, akkor csak annyit tehetek, hogy próbálkozom és végzem a munkám. Szenvedélyes vagyok, és van szerencsém ennél a csodás klubnál, ezekkel a csodás játékosokkal dolgozni. Ők azok, akik ezért a trófeáért megküzdöttek, ők érték el ezt a nagyszerű eredményt a lezárás után. 10 meccs, 10 győzelem. Ez elképesztő.”

„Hihetetlenül boldog vagyok mindazért, amim van. Ahogy mondtátok, az első bajnoki cím csodás volt, de ez nagyon különleges, mivel két hónap otthonlét után folytatódott. Visszatértünk, különleges felkészülésen vettünk részt, majd megnyertük a bajnokságot, ami mindig a legnehezebb. Megcsináltuk, ez közös siker, kifizetődtek a csapat által meghozott áldozatok.”
Courtois: Bebizonyosodott, hogy jó munkát végeztünk
„Kiváló kapcsolatom van a játékosaimmal. Ennek még a legnehezebb időszakokban is így kell lennie. Voltak kemény időszakok, még akkor is, ha rengeteg dolgot megnyertünk, de a kapcsolatunk mindig mindenkivel jó volt. Igazi profikról van szó, akik tisztelettudók, de ami a legjobban érdekel az a köztük lévő kapcsolat. Kiemelitek Sergio Ramost. Ő a vezérünk, ő indítja be a csapatot. Mindannyian adunk valamit a csapatnak, de ő a kapitányunk. 4 kapitányunk van, Marcelo, Varane, Benzema és Ramos, de az igaz, hogy Sergio a vezérünk. Úgy gondolom, hogy minden madridista úgy érzi, hogy Sergio Ramos minden szempontból képviseli őt.”
„Először is köszönet jár a szurkolóknak, mivel bár nem lehettek itt velünk testben, lélekben itt voltak. Mindig mögöttünk álltak a nehéz pillanatokban. Gondolok rájuk, de elsősorban a keretnek, és a körülöttük dolgozóknak jár a köszönet, hiszen rengetegen vagyunk itt, és mindenki hatalmas erőfeszítéseket tett. De ha elérünk valami olyan hatalmasat, mint egy bajnoki cím megnyerése, az azért van, mert hiszünk abban, amit csinálunk.”
„Ez csodás dolog. Nem könnyű átmenni azon, amin átmentünk. Kemény bajnoki idényen vagyunk túl, de a hitünknek és a kemény munkánknak köszönhetően végül nyerni tudtunk. Hittünk magunkban, a játékosoknak pedig jár a tisztelet, mivel ők azok, akik a pályán harcoltak, ők teszik oda magukat. Elégedett vagyok velük. Vannak emberek, akik szerint a boldogságnak nincs hangja, de most legbelül én vagyok a világ legboldogabb embere. Mindenkinek köszönöm a támogatást.”
Kroos: Megérdemelten nyertük meg ezt a címet
„Vagyok, aki vagyok. Való igaz, hogy nem vagyok az a kifelé érzelmes típus, de belül tényleg nagyon örülök. Mindig azt mondtam, hogy még nem nyertünk semmit, de most már igen. Úgyhogy ma elővehetem a legszélesebb mosolyomat, hiszen már nevethetünk.”

„Hogy jobb edző vagyok-e mint játékos? Nem. Ez két teljesen különböző dolog. Négy éve vagyok edző, 20 évig voltam játékos. Nem lehet a kettőt összehasonlítani. Ha edzőként folytatom, akkor majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő.”
„Az elnök úr szavai? Örülök, mert ő volt az, aki ide hozott engem játékosként. Mindig hálás leszek neki azért, hogy elhozott engem a Real Madridba, a világ legjobb klubjába, hogy itt játszhassak. A történet pedig neki köszönhetően íródik tovább.”
Florentino Pérez nyilatkozata: Zidane Isten ajándéka
„Az idény legnehezebb pillanata? A Betis elleni mérkőzés a szünet előtt, mivel a Barcelona legyőzése után ez egy hatalmas visszalépés volt. Aztán két hónapra otthon ragadtunk, a visszatérés pedig már teljesen más volt. Megújult energiákkal érkeztünk vissza, mindent jól akartunk csinálni, fel akartunk készülni, edzeni akartunk, erősek akartunk lenni, végül pedig 10 meccsből sikerült mind a 10-et megnyernünk. Sokkal nyugodtabb vagyok most, hogy ma megnyertük a bajnokságot, és már nem foglalkozom a Betis elleni meccsel.”
Courtois: Bebizonyosodott, hogy jó munkát végeztünk
Courtois:
„Annyira örülök. Az, hogy megnyertem a bajnokságot ezzel a klubbal, egy valóra vált álom. A kulcs a védelmünk volt. Ha öt gólt lősz egy meccsen, akkor megengedheted magadnak, hogy kapj kettőt, de az újraindulás után nagyon kevés gólt kaptunk, rendkívül fontos, hogy hátul egységesek voltunk. 11 emberrel támadunk, és 11 emberrel védekezünk.”
Sergio Ramos: Addig maradok, ameddig az elnök úr akarja
„Azért vagyok itt, hogy megakadályozzam a gólokat, hogy ezáltal pontokat szerezzünk, a csatároknak pedig gólokat kell lőniük. Ez csapatmunka. Úgy kezeltük ezt az időszakot, mint egy Eb-t vagy vb-t, egyszerre csak egy meccsel foglalkoztunk. Sorozatban 10 győzelmet szerezni elképesztő dolog, ez is azt mutatja, hogy milyen keményen dolgoztunk a karantén ideje alatt. Maximálisan hittem a csapatomban, most pedig bebizonyosodott, hogy jól végeztük a dolgunkat.”
„Zidane kitalálta a tervet a csapat számára, és eljuttatott minket ide. Az első pillanattól kezdve bízott a csapatban, mi pedig megcsináltuk.”
„A nyakam egy kicsit fáj, de azt hiszem, hogy kemény fejem van. Az orvos úgy látta, hogy rendben vagyok, és nem szédültem, úgy éreztem, tudom folytatni.”

Asensio:
„Nagyon boldog vagyok, hogy újabb bajnoki címet ünnepelhetek ezzel a klubbal. Hihetetlenül sok munka zajlott a háttérben annak érdekében, hogy eljussunk ide, nagyon örülünk, hogy újabb címet nyertünk a Real Madriddal. Mindig a legjobbat képzeled magad elé, pozitívan gondolkodsz, ez visz előre. Bízol a jó eredményekben, és ez most be is jött. Fantasztikus véghajrá volt ez, 10 meccset nyertünk sorozatban. A magam részéről hihetetlenül boldog vagyok, hogy kivehettem a részem ebből a menetelésből, élvezhettem a csapattársaim társaságát, és hozzájárulhattam ahhoz, hogy egy újabb címet adtunk a madridizmusnak.”
Kroos: Megérdemelten nyertük meg ezt a címet
„Az elsődleges célom az volt, hogy itt legyek, és lendüljek jó formába. Csapatszinten pedig 11 meccs megnyerését tűztük ki magunk elé, amelyből még egy hátra van, de a bajnokság már a miénk. Ez volt a célunk, és nem volt könnyű. Ez az általunk befektetett kemény munka eredménye.”
„Erre az évre mindig emlékezni fogok, hiszen különleges volt. Voltak nagyon nehéz pillanatok, de örömteliek is, például amikor visszatértem a sérülésemből, vagy a mostani, amikor megnyertük a trófeát. Egy év eltelt a sérülésem óta, és az, hogy így fejeztük be az idényt, hihetetlen.”
Sergio Ramos: Addig maradok, ameddig az elnök úr akarja
„Ez a kemény munkánk, eltökéltségünk, kiegyensúlyozott teljesítményünk eredménye. Ha jól végzed a dolgod, akkor annak meglesz az eredménye. Ez a teljesítmény dicséretet érdemel, mindegy, hogy lesznek, akik mást mondanak. Ez most egy kivételes idény volt a világjárvány miatt, de a lezárás után tisztában voltunk azzal, hogy minden meccsünket meg kell nyernünk, ha bajnokok akarunk lenni.”

„A Barcelona kétpontos előnyben volt, mi pedig tudtuk, hogy nem hibázhatunk. Ezért küzdöttünk, és végül bizonyítottunk. A Real Madridnak most már 34 bajnoki címe van, nekem pedig ez volt az ötödik. A kulcs az állandóságunk volt. Erre az idényre úgy fognak emlékezni, mint a koronavírus bajnoksága, és reméljük, hogy nem lesz több ilyen.”
„Zidane kulcsfontosságú, ő a hajónk kapitánya, ő az, akinek fel kell állnia, és meg kell teremtenie a különbséget. Mindig bízott a játékosaiban, mindig éreztük a támogatását. Hiszünk benne és a munkájában. Minden, amihez hozzáér, arannyá változik. Reméljük, hogy ez még sokáig így lesz. Az emberek akkor talán belátják, hogy milyen nagyszerű ember is ő. Egy kivételes edző.”
Ide kattintva elolvashatod Zinédine Zidane nyilatkozatát: "Nagy dolgot vittünk véghez"
„Addig maradok, ameddig az elnök úr akarja. Nem rajtam múlik. Örülök, hogy itt lehetek, ezt mindenki tudja. Szeretném itt befejezni a karrieremet. Boldog és nyugodt vagyok. Remélem, hogy itt akaszthatom majd szegre a stoplist. Nem gondolom, hogy bármely fél részéről lesz olyan lépés, ami ezt megakadályozza.”
Florentino Pérez: Sergio Ramos élete végéig itt lesz
„Meg akartuk nyerni ezt a bajnokságot, nagyon elégedettek vagyunk. Minden jól alakult, teljesen le vagyunk nyűgözve. Az erő és intenzitás, amit ez a csapat sugároz, az első naptól kezdve látható volt. Ez egy küzdelmes bajnoki idény volt, ez a cím különleges trófeaként fog bevonulni a klub történelmébe. A játékosok hihetetlenül egységes csapatot alkottak, ezt láthattuk ma, és a többi mérkőzésen is.”
„A karantén fontos szerepet játszott a csapat életében. Csodálatosan dolgoztak, megvolt a megfelelő mentalitásuk a fordításhoz, és az éhségük a trófea megnyerésére. Háromnaponta játszottunk, hihetetlen erőfeszítéseket tettek. Mindenki láthatja, hogy milyen erősek vagyunk. A boldogság ezen pillanataiban szeretnénk megemlékezni azokról, akik sokat szenvedtek, akik nehéz időket éltek át, és nem lehetnek velünk. Gondolunk rájuk.”

„Sergio Ramos élete végéig itt lesz. Ő több, mint egy kapitány, mivel összekovácsolta a csapat mentalitását, és hihetetlen vezetői képességről tett tanúbizonyságot. Kulcsszerepe volt a győzelemben. Ő is nagyon boldog. Sok pletyka van erről, de nem fog eligazolni sehova. Mindenki nyugodt.”
Ide kattintva elolvashatod Sergio Ramos nyilatkozatát: „Addig maradok, ameddig az elnök úr akarja.”
„Olvastam egy Twitter-bejegyzést, amely szerint Zidane 19 meccsenként nyert trófeát a Real Madriddal. Mit lehet még ehhez hozzátenni? Ő Isten ajándéka, remélem, hogy még nagyon sokáig velünk lesz. Az emberek kritizálhatják őt, ahogy csak akarják, ő akkor is trófeákat fog nyerni. Zidane ennek a bajnoki címnek a főmérnöke.”
„A karantén óta egy remek sorozatot élvezhettünk. Sok mérkőzést kellett lejátszanunk szurkolók nélkül. A játékosok azt mondják, hogy érzik a szurkolók támogatását, erejét, energiáját, még annak ellenére is, hogy nincsenek a pálya szélén. Nem szabad elfelejtenünk őket sem.”
„A klubokban sokkal több közös van, mint ami megkülönböztet minket. A nagy klubok szenvednek a szurkolók nélkül, ez a Real Madrid és a Barcelona számára hatalmas jelentőségű dolog, hiszen a bevételeink 20%-át ez jelenti. Videóbíró? Erről nem beszéltünk a Bartomeuval.”
„Kiemelkedően jó kerettel rendelkezünk, tele kiváló játékosokkal. Karim, Courtois, Casemiro… Ramos… ő több, mint egy egyszerű kapitány. Zidane pedig egy valóságos építész. Nagyon elégedettek vagyunk.”
Beszámoló: Real Madrid – Villarreal (2-1): BAJNOKCSAPAT!!!
A Real Madrid nem hagyta kihasználatlanul a bajnoki cím megszerzésének lehetőségét, így a klub begyűjtötte 34. bajnoki elsőségét. A csapat Karim Benzema duplájának köszönhetően győzte le a Villarreal együttesét az Alfredo Di Stéfano Stadionban, így a bajnokság újraindulását követő 10. meccsét is megnyerte. A Madrid egy mérkőzéssel a sorozat vége előtt magáénak tudhatja a bajnoki címet.
A blancók úgy futottak ki a gyepre, hogy tisztában voltak azzal, mi forog kockán. A mérkőzés elején dominálták a játékot, magasan letámadtak, a játék lényegében a Villarreal térfelén zajlott. Az első veszélyes megmozdulásra négy percet kellett várni. Sergio Ramos küldte előre a labdát Carvajalnak, aki remekül vette át a játékszert, de nem tudta átemelni Sergio Asenjót. Három perccel később Luka Modric beadása találta meg Benzemát, ám a francia lövése a vendég kapus kesztyűjében landolt. Az első ivószünet előtt mégis a francia támadó szerzett vezetést. Casemiro szerzett labdát a pálya közepén, azonnal Modrichoz passzolt, aki Benzemát találta meg a tizenhatos vonalánál, aki aztán a kapus lábai között gurított a hálóba. A szünetig nem változott az eredmény.

A szünet után sem változott a játék képe. A Real Madrid továbbra is dominálta a játékot, az 54. percben pedig közel került ahhoz, hogy növelje az előnyét. Carvajal tört előre, két védőt is kicselezett, majd ballábas lövését Asenjo védte. Zidane ennél a pontnál döntött a változtatás mellett, és beküldte Asensiót és Viníciust, Rodrygo és Hazard helyére.
A meccs aztán a 73. percben vett fordulatot, amikor Ramos szerzett labdát a pálya középső harmadában, majd betört a tizenhatoson belülre, ahol Sofian buktatta. Az esetet a VAR is visszanézte, és megerősítette a bíró ítéletét, vagyis a büntető jogos volt. Többen azt hitték, hogy Sergio Ramos át fogja engedni a tizenegyesrúgás lehetőségét a Pichichiért harcban álló Benzemának, ám mégis a kapitány állt a büntetőponton lévő labda mögé. Mindenki meglepetésére azonban egy figura következett. Ramos lepasszolta a büntetőt a berobbanó Benzemának, aki nem hibázott, és a kapuba juttatta a labdát. Mivel azonban mind Benzema, mind pedig több Villarreal-játékos a labda elrúgásának pillanata előtt belépett a büntetőterületre, a tizenegyest újrarúgatta Hernández Hernández. Ezúttal már Karim Benzema állt a labda mögé, és kegyetlenül be is varrta a tizenegyest. 2-0.
A madridisták majdnem megszerezték harmadik góljukat, de Toni Kroos bombaerős lökete a felsőlécen csattant. A 3-0 helyett azonban 2-1 lett az állás, mivel Vicente Iborra gyönyörűen fejelte el a labdát nyújtózó Courtois mellett a találkozó 82. percében. Még volt hátra néhány perc, de a Real Madrid ismét tanúbizonyságot tett arról a nagyszerű védekező formáról, amelyet az elmúlt mérkőzéseken is láthattunk tőle. Volt még egy emlékezetes madridi jelenet, melynek során Vinícius Júnior öt védőn hámozta át magát, majd Asensiónak adott gólpasszt estében, azonban a találatot érvénytelenítették, mivel az akció elindulásakor Karim Benzema kezére pattant a labda, amelyre a VAR hívta fel Hernández Hernández figyelmét. Kár érte, mert szépségdíjas gól lett volna. A vendégek ezt követően már csak egyszer jutottak el komolyabb helyzetig, de ekkor Courtois kétszer is védett gyors egymásutánban, bebiztosítva ezzel csapata győzelmét, és azt is, hogy őt válasszák a mérkőzés legjobbjának. A blancók tehát kitartottak, a 34. bajnoki cím pedig a miénk lett! Hala Madrid!