Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Negredo: Az én csapatomban Ramos mindig benne lenne

Először beszéljünk a helyről, ahol felnőttél. A Real Madridról. Meglepett a legutóbbi néhány botlásuk?
Néztem a szombati meccset. A Madrid jól játszott, de elbuktak a Király-kupában, döntetlent játszottak a Celtával, és kikaptak a Levantétól. Az, hogy most kell játszaniuk a BL-ben, nem jött jól nekik, de igazából jól játszanak, és nem dobhatnak el mindent két meccs miatt. Biztos vagyok benne, hogy a végsőkig harcolni fognak.

Milyen problémákkal kell megküzdenie Zidane-nak?
Remek védelme van, és a világ egyik legjobb középpályája, de úgy gondolom, hogy a támadójátékukért fizetnek meg leginkább. Nem Karim Benzema, hanem Eden Hazard az, aki nem teljesít az elvárt szinten a sérülései miatt, és Gareth Bale. Nincs túl sok góljuk.

Negredo

Benzema visszavett.
Nagyon kedvelem őt, akkor is, amikor épp nem lő gólt. Én valakit közelebb tennék hozzá, hogy ezt ki tudja használni. Sokszor fut ki a szélre, és kell neki valaki, aki érkezik. Sokkal többet várnék Iscótól, Modrićtól, Kroos-tól, Valverdétől… Aztán ott van Bale és Hazard is. Remélem, hogy hamarosan visszatér a legjobbjához, mivel nagyon szeretem, a Madridnak pedig szüksége van rá.

Mi a helyzet Luka Joviccsal?
Ez nehéz, hiszen nem kapja meg azokat a perceket, amiket Németországban megkapott. Az állandó játéklehetőségből belecsöppent abba a helyzetbe, hogy csak néhány percet játszik. Egy csatár számára a játékpercek és a bizalom a legfontosabb, és öt vagy tíz perc semmire sem elég.

A Madridnak újabb faltörő kosra van szüksége?
Benzema játéka miatt valaki másra van szükségük. Neki egy csatár kell az oldalára.

A Clásico is érkezik a héten. Szerinted ki az esélyes?
Nem tudom, mivel ha megnézed a Barcelonát, nemrég még rosszak voltak, az Eibar ellen azonban ötöt lőttek, és most már minden másképp hat. Mindkét csapat ugyanazt akarja, de egy Clásicón bármi megtörténhet. Mindkét csapat kiváló.

Az utánpótlásbázis játékosai közül mit gondolsz Sergio Reguilónról? Vissza kellene térnie nyáron?
Ő egy fantasztikus játékos, aki nagy jövő előtt áll. Olyan lehet, mint Carvajal, el kellett mennie Madridból, hogy a visszatérése előtt fontos játékossá váljon.

Negredo

Kik a kedvenceid a Madrid játékosai közül?
Sergio Ramos kivételes. Ő a Madrid és a nemzeti csapat vezére, a világ egyik legjobb védője. Ő mindig benne lenne a csapatomban. Modrić és Isco is kiemelkedő kvalitású játékos, és Benzemát is imádom.

Két excsapatod találkozik a BL-ben. Mit súg a szíved?
Ez egy hatalmas meccs lesz, mindkét csapat nagyszerű, kiváló edzőkkel, szóval meglátjuk, hogy mi lesz. Győzzön a jobb. Nem tudnék választani közülük.

Melyik csapat van jobb formában?
Az első meccs nagyon fontos, a legtöbb párharc eldől az első meccsen. A Madridnak van egy különleges adottsága a BL-ben, szóval egy kicsit több van bennük.

Az angol bajnokságban és egy olyan csapatban játszani, mint a City, bármely játékos számára egy álom.
Igen, megnyertük a PL-t és az FA-kupát. A fellegekben jártam, nagyon boldog voltam, és sokat javultam játékosként. Nem igazán veszítettünk meccseket, nagyszerű időszak volt.

Negredo

Amikor együtt játszottál David Silvával, sosem mondta, hogy megbánta, hogy nem csatlakozott a Real Madridhoz?
Sosem beszéltünk erről. Boldog volt a City-nél, egy igazi legenda ott.

Az angol vagy a spanyol bajnokság erősebb?
Különbözőek. Számomra a legjobb játékosok Spanyolországban játszottak, de az angliai szervezettséghez nem hasonlítható semmi, mivel minden sokkal jobban előkészített, különösen a szurkolók számára.

Nem hívott téged a Barcelona a télen?
Nem. Nem gondolom, hogy valaha is hívnának.

De az Almeríával volt kapcsolatfelvétel a részedről.
Igazából semmi nem volt, csak találgatás. Remek emlékeim vannak arról a klubról, sosem mondanám azt, hogy sosem fogok visszatérni, de nem volt ajánlat, úgyhogy nem tudok mit mondani.

Ha már az exek, mi történt a Mestallában, ami miatt folyamatosak a problémák a Valenciánál?
Nem egyszerű hely. Olyan emberek irányítják a klubot, akikről őszintén hiszem, hogy fogalmuk sincs arról, mit is jelent egy futballklub, vagy hogy miként is működik.

Mit gondolsz a Sevilláról? Lopetegui nem sziporkázik.
Nem a legjobb időket éli át. Egy olyan klubról van szó, amely mindig a szívemben lesz, hiszen a legjobb éveimet ott töltöttem el.

Közeleg az Eb, a spanyoloknál pedig nyitott a 9-es posztért folyó küzdelem.
Ez nehéz. Ott van Morata, Diego Costa, Aspas, Rodrigo Moreno, Paco Alcacer, akik mind-mind mást adnak a csapatnak. Paco egy igazi 9-es, remek gólszerzési képességgel, szerintem jól teljesíthet.

Negredo

Mit gondolsz az Eb-ről?
A spanyolok, a németek és a franciák az esélyesek. Ez a három legerősebb csapat, de mindig lehetnek meglepetések.

Nem mehetünk el szó nélkül Erling Håland mellett.
Meglepett. Ő egy olyan játékos, akit sokszor láttam játszani, és zseniális. Mindkét lábával jól lő, minden helyzetet kihasznál. Egyre jobb lesz.

Ő az, aki hiányzik a Madridból?
Lehet. Tökéletesen beleillene a csapatba, jól együtt tudna működni Benzemával.

Végül arra válaszolj, hogy visszatérsz-e Spanyolországba a nyáron?
Nem tudom. Júniusig szerződésem van. Beszélgetünk a hosszabbításról, de még semmi nem dőlt el. Még élvezem a futballt, szóval két-három évig még tudok játszani. Jelenleg boldog vagyok.
 

Tovább

Benjamin Mendy: Karim jó barátom, de remélem, hogy ellenünk nem lő gólt

„A Real Madrid elleni egy különleges mérkőzés lesz. Nagyon várjuk már ezt az összecsapást. A franciák számára Zidane egy isten, élvezet lesz a csapat ellen játszani, amelynek ő az edzője. Számomra, és a többi francia ember számára is inspirációt jelentett. De úgy megyünk oda, hogy harcolni fogunk ellenük, a saját csapatunkért küzdünk, és megpróbálunk nyerni. Megpróbálunk minden tőlünk telhetőt.”

„Nagyon fájt, hogy térdsérülés miatt ki kellett hagynom az előző idényben a Tottenham elleni meccset. Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Az elődöntőig meneteltünk annak idején a Monacóval, annyira közel álltunk a győzelemhez…”

Benjamin Mendy

„Remélem, hogy idén még közelebb leszünk, és bejutunk a döntőbe a City-vel. Egy csapat számára ez a legjobb sorozat. Lehet látni a reakciókon, hogy mit jelent az emberek számára. Minden nagy csapat itt van. Mindent meg fogunk próbálni annak érdekében, hogy boldoggá tegyük a szurkolóinkat.”

„Természetesen most erre a sorozatra koncentrálunk. Tudjuk, hogy a bajnokságban a Liverpool nagyon jól játszik, úgyhogy idén a BL-t próbáljuk megnyerni.”

„Karim a barátom, ő egy hihetetlenül jó csatár. A legjobbakat kívánom neki, kivéve az ellenünk lejátszandó két meccs idejére, ahol remélem, hogy nem talál majd be. Sergio is nagyon jó. Ő egy legenda a Madrid számára.”

Tovább

Játékosaink, akiknek 2021-ig lejár a szerződése

Sergio Ramos szerződése a Real Madriddal 2021 júniusában lejár, és a dolgok jelenlegi állása szerint nem lehet tudni, hogy a spanyol védő hol fogja folytatni a pályafutását. A Madrid idáig nem érezte szükségesnek a téma erőltetését, sokkal inkább szeretnék, hogy a játékosok az idény kihívásaira koncentráljanak – a bajnokság és a Bajnokok Ligája megnyerésére.
 
Egyes források szerint Ramos egy kétéves szerződéshosszabbításról szeretne tárgyalni, majd 2023-ban véget vetni csillogó madridi karrierjének. Ekkor már 37 éves lesz, ami még úgy is soknak számít egy középső védőnél, hogy Sergio mindezidáig el tudta kerülni a súlyos sérüléseket és jó formában tudott maradni.

Ramos

Ugyan vannak védők, akik 37 felett is képesek voltak játékban maradni – a Valenciában játszó Amadeo Carboni például 41 éves korában akasztotta szögre a stoplist, de ő egy nagyon ritka kivétel, emellett pedig a dolgok menete nagyon más a Madrid háza táján. A 32 évnél idősebb játékosok általában egyéves szerződéshosszabbítási ajánlatot kapnak. A legutóbbi, mostanihoz hasonló eset Pepéé volt, aki végül 2017-ben, 33 évesen távozott a klubtól. Ramoshoz hasonlóan ő is két évvel szerette volna meghosszabbítani a szerződését, de a Madrid mindössze egy évet volt hajlandó ajánlani. 

Luca Zidane jövője
Van két játékos, akik idén júniusig szóló szerződést kötöttek a klubbal: Lucas Silva és Luca Zidane. A középpályás tavaly szeptemberben felbontotta a szerződését, és visszatért Brazíliába, ahol a Grêmio csapatát erősíti, Luca Zidane pedig jelenleg a Racing Club Santander együttesében játszik egy kölcsönszerződés keretein belül. Ő majd akkor tárgyal a jövőjéről a Madriddal, ha kitöltötte az idejét az El Sardineróban. A szituáció nem sokat változott a távozása óta, a csapat elsőszámú kapusa most is Courtois, akit Areola követ a rangsorban, Diego Altube pedig a harmadik választási lehetőség. Egy ilyen sűrű mezőnyben elég nehezen jutna játékpercekhez a fiatal hálóőr.

Egy újabb mozgalmas nyár Modrić előtt
Ramos mellett öt másik játékos ül majd le a tárgyalóasztal mellé, hogy a jövőjükről tárgyaljanak a klubbal. Mindegyikük esete nagyon egyedi. Luka Modrić 2016-ban hosszabbította meg két évvel az akkor érvényben lévő szerződését, majd ezt később még egy évvel megtoldotta, ami azt jelenti, hogy jövőre jár le a klubbal kötött kontraktusa. A horvát mágus remek formában van az aktuális idényben. 24 alkalommal ölthette magára a klub szerelését, ebből 16 alkalommal kezdőként, de saját bevallása szerint a 2018-as világbajnokságot követően nagyon nehéz volt újra felvennie a ritmust. Az idei nyár megint nagyon mozgalmas lesz Modrić számára, aki Horvátországot fogja képviselni az Európa-bajnokságon (Csehországgal és Angliával kell megküzdenie a csoportmérkőzések során). Mire 2021-ben lejár a szerződése, már 35 éves lesz. Sok játékos van a Madrid háza táján, aki a helyébe léphetne, de még így is lehet, hogy ajánlanak majd neki egy egyéves szerződéshosszabbítást. Mindez attól függ, hogy a játékos hogyan vélekedik efelől, illetve, hogy szeretné-e esetleg valahol máshol befejezni a karrierjét. 

Modric

Lucas Vázquez karrierje csúcsán van. Még mindig csak 28 éves, és a Bernabéuban töltött ideje során nagyon fontos beugró játékosnak bizonyult, aki mindig rendelkezésre áll, ha a csapatnak egy pár friss lábra van szüksége. Egyike volt azoknak a játékosoknak, akik távozhattak volna a nyáron, de a maradás mellett döntött, és eddig 14 alkalommal léphetett pályára az idény során – az esetek felében csereként. Az ő helyzetét nagyban befolyásolja majd a szezon végéig nyújtott teljesítménye.

James sérülésekkel tűzdelt idénye
Ugyanebben a szituációban van James Rodríguez is, aki 2021 januárjában elkezdhet más klubokkal tárgyalni. Ő is 28 éves, de nem tudta magát beverekedni a kezdőcsapatba azt követően, hogy lejárt a Bayern Münchennel kötött kétéves kölcsönszerződése. A kolumbiait nagyban hátráltatták egészségügyi problémái, és idáig összesen 12 alkalommal léphetett pályára, néhány gólt szerezve ezeken a mérkőzéseken.

James és Modric

Borja Mayoral már második évét tölti kölcsönben a Levante együttesénél. A 22 éves játékos esélyei a csapatnál most halványabbak, mint valaha, hiszen Karim Benzema a csapat elsőszámú támadója (akinek a szerződése szintén lejár jövő év júniusában, de ő beleegyezett a hosszabbítás feltételeibe), és Zidane Hazard-t vagy Jovićot szokta játszatni a francia mellett. A Real Madrid nagyjából 4 millió euró fejében válhatna meg Mayoraltól, aki azt mondja, boldog jelenlegi csapatánál, de miután visszatér a spanyol fővárosba nyáron, leül tárgyalni a jövőjéről. 

Mariano Díaznak még három éve van aktív szerződéséből, de nagy az esély arra, hogy Mayorallal karöltve ő is kisétál a klub kapuin a következő átigazolási időszakban.

Tovább

Hernández Hernándeznek kérnie kellene, hogy ne osszák be a Real Madrid meccseire

Valamit biztosan rosszul csinálunk, ha két olyan név, mint Sergio Ramos és Sergio Busquets, a Real Madrid, a Barcelona, továbbá a nemzeti csapat alappillérei megállapítják, hogy úgy érzik, a bírók előre megfontolt szándékkal cselekednek.

Anélkül, hogy mélyen belemennénk a pártatlanság sérülésével kapcsolatos kérdésekbe, néha nem is kell mondanunk semmit, hiszen pont a futball ezen főszereplői azok, akik megélik ezeket a helyzeteket.

Nem kérdeztem meg más csapatkapitányokat a bajnokságból, de el tudom képzelni a válaszukat: „Ha ők panaszkodnak, akkor képzeld csak el, hogy mi mit élünk át…”

A bizonyos bírókkal kapcsolatban felreppenő különböző történetek játékosoktól, kluboktól meglehetősen veszélyes mértéket kezdenek ölteni. Nincs megfelelő bizonyítékunk, hogy megkérdőjelezzük a bírók becsületességét, de ilyen szándékunk sincsen. A megítélésük mindenesetre kétségkívül a legrosszabb, annak ellenére, hogy a történelem legjobb felkészítésében részesülhetnek.

Hernandez Hernandez, Sergio Ramos, Kroos

Alejandro Hernández Hernández csak egy bíró. Nem tudom, hogy nagyobb meccseket kap-e, mint amire hivatott. Nem tudom, hogy a Kanári-szigeteki származása ugródeszkaként szolgált-e ahhoz, hogy nemzetközi szintű játékvezető legyen, de amikor a Real Madridnak vezet, nem igazolja az érdemeit.

Amikor ihletett arccal mondja azt Sergio Ramosnak, hogy „egyáltalán semmi, egyáltalán semmi”, miután a védő megkérdezi tőle, hogy van-e vele személyes problémája vele, az mindent elmond.

Nem könnyű helyzet. A tiltakozás lehetőségének ideje a futballban már lejárt, pedig más sportokban, mint a tenisz, ahol kevesebb a vitás helyzet, és nagyobb tisztelet övezi a játékvezetőket, még létezik a vétó. Hernández Hernándeznek saját megítélésének, hitelének, becsületének érdekében kérnie kellene, hogy a jövőben ne bízzanak rá Real Madrid-mérkőzéseket.

Ez két dolgot eredményezne. Az első és legfontosabb az, hogy nem járul hozzá azoknak a statisztikáknak a létrejöttéhez, amelyek alapján ki lehet kiáltani főgonosznak, ami ellen nehéz védekezni. A második az, hogy így nem állna fenn a lehetősége annak, hogy egy egyébként a játék képe alapján magyarázható vereséget elmaradt vagy megítélt büntetőkkel próbáljanak megvédeni.

Tovább

Guardiola: Ki akarjuk ejteni a Madridot

„Hihetetlenül nagy csodálója vagyok a Real Madridnak. A játékosok, akik ott játszanak, rengeteg BL-döntőben szerepeltek már, nem is tudom, hogy melyikük hányszor emelte már magasba a trófeát.”

„Nálunk talán Claudio Bravo nyert egyedül, meg esetleg még valaki. De nem sokan vannak. De nagyon kell akarnunk a győzelmet, magunkat kell adnunk. Akár megnyerjük, akár nem, a Real Madrid ellen lejátszandó 180 perc alatt végig hűnek kell lennünk önmagunkhoz. Ez az igazi teszt.”

„Sokszor játszottam a Madrid ellen mind játékosként, mind edzőként, mindig csodálatos élmény, és tudom, hogy mennyire nehéz feladat.”

Guardiola

„Ez az igazi teszt, a sorozat királyai egy olyan csapat ellen, amely nincs hozzászokva az ilyen meccsekhez. De meg kell mutatnunk saját személyiségünket, tudom, hogy a játékosok, én és a klub is egyet akarunk, a végsőkig harcolni ezért a trófeáért.”

„De ehhez előbb utóbb találkoznod kell ezekkel a csapatokkal. Meg kell verned a Madridot, a Barcelonát, a Bayern Münchent… Meg kell verned az óriásokat a győzelemhez.”

„Az új játékosok, akik Madridba mennek, ismerik a klub történelmét. Magukra húzzák a címert, és tudják, hogy a történelmükért harcolnak. Ez egy extra dolog. De előbb vagy utóbb jönnek más csapatok, akik le akarják utánozni és ki akarják ejteni őket.”

„Ők egy olyan klub, akiket ki akarunk ejteni, akiket le akarunk másolni, és oda kell tennünk magunkat. Oda akarok menni, a meccs végén pedig azt akarom mondani, hogy megtettük, ami tőlünk telt. Ez a legfontosabb ezekben a párharcokban.”

„Meg kell próbálnunk ezt a világ egyik legnagyobb, legszebb és legnagyobb presztízsű stadionjában megtenni. Ehhez rendelkezésünkre áll a saját fegyverarzenálunk, meg fogunk próbálni gólokat szerezni. He nem tudunk, gratulálni fogunk nekik és a következő alkalomra megpróbálunk még jobbá válni.”

„Számunkra nagyon izgalmas, nagyon jó érzés, hogy itt lehetünk, a legjobbunkat fogjuk nyújtani, tudva azt, hogy egy olyan csapat ellen játszunk, amely 13 alkalommal hódította el a Bajnokok Ligája-címet, és a sorozat királya.”

Tovább

Benzema: A City egy nagyszerű csapat, kiváló edzővel

11 évvel ezelőtt csatlakoztál a Real Madridhoz. Milyen érzés, hogy egy ilyen nagyszerű klubnál ilyen sok időt töltöttél el?
Boldog és büszke vagyok. Vannak nehezebb időszakok, de ez is a futballista karrier velejárója. Visszagondolok 2009-re, amikor ide jöttem, és az azóta megtett útra, a rengeteg mérkőzésre, amelyeken lehetőségem volt pályára lépni ezzel a klubbal, amely a világ legjobbja, ebben a csodálatos stadionban. Nagyon büszke vagyok, remélem, hogy sokáig tart még ez az út.

Mit jelent neked a Bajnokok Ligája?
Rengeteget jelent. Van benne valami különleges. Teljesen más érzés járja át, és nem tudom, de normális dolog, hogy az ember ott még többet akar adni. Persze nem arról van szó, hogy máshol kevesebbet adsz bele, de a BL-ben van valami különleges. Nem tudom, hogy mi ez. A Bajnokok Ligájával kapcsolatban minden csodálatos, sokkal nagyobb a nyomás is.

A Manchester City-vel találkoztok a legjobb 16 között. Mit gondolsz róluk?
A City egy nagyszerű csapat, kiváló edzővel. Igazán tehetséges együttes, amely nem fél a labdajáratástól. Kiegyenlített párharc lesz. Mi mindig nyerni akarunk. Nyilvánvalóan ki fogjuk elemezni az ellenfelet, de leginkább magunkra koncentrálunk.

Benzema

Az embernek az az érzése, hogy Benzema, mint a jó bor, a korral egyre jobbá válik.
Mindig keményen dolgozom. Testileg remekül érzem magam, úgy gondolom, jó formában vagyok. Rendszeresen járok a konditerembe, nagyon jól érzem magam a pályán. Az elmúlt idényekben szereztem néhány gólt, de gólpasszokat is kisztok, ami nagyon pozitív. Szeretem a csapatomat, a futballban pedig azt szeretem a legjobban, hogy a legjobbamat nyújtom a pályán a csapat győzelemhez segítése érdekében.

Gondolod, hogy ez az idény karriered legjobbja?
Sosem tudhatod, hogy épp a karriered csúcsán vagy-e, hiszen mindig a tökéletességre törekszel. Meglehetősen magas szinten tudok teljesíteni, azonban ennek ellenére keresem a lehetőségét, hogy még jobb legyek, mivel tudom, hogy ennél is feljebb juthatok.

Mi a titka annak, hogy folyamatosan egyre többet tudj kihozni magadból,
Ez olyan munka, amit senki nem lát. Minden, ami a pályán kívül történik, a pihenés, a munka, a megfelelő étkezés… A pályán mindenkinek megvannak a maga erősségei, kivételes tehetsége. Mindannyian másként dolgozunk, a pályán kívül pedig dolgozhatsz a saját játékodon.

Mik a céljaid erre az idényre vonatkozóan?
A Real Madridnál mindig a győzelem a cél. Nem is csak egyszerűen meg kell próbálni nyerni, hanem nyerni kell. Ehhez persze szerencsére is szükség van, és a megfelelő időben csúcsformában kell lenned. Nem mondhatom, hogy szeretek veszíteni, de ha ez történik, akkor mindig lehetőség van feltenni a kérdéseket, és motivációként felhasználni a történteket, hogy még magasabbra juss. Idén valami nagy dolgot akarunk elérni, mind a bajnokságban, mind a BL-ben.

11 Real Madridban töltött év után számolsz azzal, hogy mostanra vezér lettél, és példakép vagy a fiatalok számára?
A vezérré válás egy természetes folyamat, hiszen most épp a Real Madrid harmadik számú kapitánya vagyok. Rengeteg dolgot megtapasztaltam, amióra itt vagyok. Harcolok a helyemért, hogy bekerüljek a kezdőbe és segíthessem a csapatot. Ahogy mindig mondtam, az én szerepem az, hogy segítsek a társaimnak, amikor együtt harcolunk a pályán. Ez az, amit teszek, és nagyon boldog vagyok emiatt.

Tovább

Carvajal: Túlságosan engedékenyek voltunk velük

Carvajal:
„Az első félidőben túlságosan engedtük őket kibontakozni, Morales pedig csodás gólt szerzett. Nem tudtuk begyötörni a labdát a kapujukba, ez pedig három pontunkba került. A csapat teljesítménye visszaesett. A gól után jött az idegesség, szerettünk volna ismét mielőbb a tabella élére kerülni, de ez most nem jött össze.”

„Egy hete vezettük a ligát, most pedig a Barcelona mögött vagyunk. Egyértelmű, hogy nem lehet feladni, most a következő meccsre kell koncentrálnunk. Ez most egy nagyon nehéz párharc első összecsapása lesz, ahol megpróbálunk nagyon jó teljesítményt nyújtani, és ahol szeretnénk magunk felé billenteni a mérleg nyelvét. A vasárnapi meccset majd a szerdai után vesszük elő.”

Carvajal

„A bíró tudja, hogy mikor kell tizenegyest adni. Néha megadja, néha nem. Ez fura. Nem tudok mit mondani, mivel még maguk a játékosok sem tudják, hogy mi történik. El kell fogadnunk a bíró és a VAR döntéseit.”

Valverde:
„Szomorúak és csalódottak vagyunk, mivel győzni akartunk, de nem sikerült. Volt néhány kiváló helyzetünk, de nem tudtuk őket befejezni. Aztán feljöttek, gólt szereztek, és eldöntötték a meccset. Ha jól játszol, de nem nyersz, eléggé frusztráló. De holnap újra dolgozni fogunk és mindent beleadunk.”

„Most két nagyon fontos meccs következik, komoly motivációra lesz szükség. Erős, komoly kihívást jelentő csapatokkal küzdünk majd meg. Jól kell játszanunk, és meg kell változtatnunk, ami épp történik, meg kell mutatnunk az embereknek, hogy nyerni akarunk.”
 

Tovább

Sergio Ramos: Nagyon haragszom Hernández Hernándezre

„Nagyon idegesek vagyunk a helyzet miatt, hiszen rossz eredményt értünk el, nem szereztünk három pontot és nem maradtunk a tabella élén. Jó meccset játszottunk, megtettük, amit a héten gyakoroltunk, csak a gól hiányzott.”

„Most döntő fontosságú hét áll előttünk, úgyhogy keményen kell dolgoznunk, nem lazíthatunk. Voltak szép helyzeteink, de nem tudtuk befejezni őket. Nekik egy is elég volt, amit be is tudtak fejezni. Egységesnek, erősnek kell maradnunk. Jobban, mint valaha.”

„Az eredménytől függetlenül ez egy kielégítő mérkőzés volt. A Real Madrid jól játszott. Nálunk volt a labda, tudtuk, hogy hogyan játsszunk egy olyan erős rivális ellen, aki nagy iramú focit játszik, és kialakítottunk üres területeket, néhány nagy helyzetet. A gól nem jött, de ezen fogunk dolgozni a héten.”

Ramos

„Nem szeretek a bírókról beszélni, hiszen ők is hibázhatnak, de néha azért elgondolkodik az ember. Kettős mérce. Tizenegyest adtak ellenem egy vétlen kezezés miatt a Spanyol Szuperkupában, ma kettő ilyen is volt, és nem adtak büntetőt. Nagyon mérges vagyok Hernández Hernándezre. Nagyon rossz helyzetbe hozott a tízedik percben kiosztott sárga lappal. Igazából én voltam az, akit lekönyököltek és megrúgtak. Ezek a dolgok elgondolkodtatók, talán minden előre el van döntve. A bírókat korábban nagyobb tisztelet övezte, a kapitányok beszélhettek velük, tisztelettudóan, felvilágosítás céljával. Azonban vannak emberek, akiknek semmit nem mondhatsz. Az arrogancia egy olyan dolog, ami vagy benned van, vagy nincs. Megkérdeztem a bírót, hogy van-e bármilyen személyes problémája velem, és ha van, akkor mondja meg, hogy meg tudjuk oldani. Végig nagyon vigyáztam, hogy nehogy piros lapot kapjak, nem akartam a csapatot ebbe a helyzetbe hozni. De rendben, hibázhatnak, reméljük, hogy a következő hibák majd nekünk kedveznek.”

„Alig várjuk a City és a Barcelona elleni meccseket. Rossz eredmények után érkezünk el ezekhez, nehéz dolog elveszíteni az első helyet. Sajnos nem tudtunk a tabella élén maradni, de tovább kell lépnünk. Sok minden történt ezen a meccsen, de fontos, hogy nem a bíró vagy a VAR veszítette el ezt a meccset, hanem mi. Most következik a varázslatos hét, nagy dolog a BL-ben és a bajnoki tabella első helyezettje ellen játszani. Ezen a héten megmutathatjuk, hogy milyen fából faragtak minket, hatalmas lépéseket tehetünk, ha legyőzzük a City-t és a Barcelonát is.”

„Hazard sérülése rossz hír, de reméljük, hogy nem akkora a baj, mint amilyennek elsőre látszott. Az orvosok meg fogják vizsgálni, és a lehető leghamarabb visszatér. Úgy tűnik, hogy amikor egészséges és segíti a csapatot, újabb sérülés éri.”
 

Tovább

Zidane: Csak a legfontosabb nem sikerült, a gólszerzés

„Nagyon rosszul érezzük magunkat, mivel nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, és csak a gól hiányzott. Rengeteget tartózkodtunk a térfelükön, de nem szereztünk gólt, ami pedig a legfontosabb lett volna. A szünet után feljöttek ránk, és gólt lőttek.

„A jóból átmentünk a nem túl jóba. A szünet után szenvedtünk. Egy igazi helyzetük volt, és abból gólt szereztek. Ez az igazság. Tudjuk, hogy tovább kell lépnünk, de ehhez az egész keretre szükségünk lesz. Mérgesek vagyunk, mivel nem szereztük meg a győzelmet, de három nap múlva meccsünk van, úgyhogy most már arra kell koncentrálnunk. A jövő héten nagyon sok minden forog majd kockán, szóval az eddig elvégzett feladatokból a jókra kell építenünk.”

Zidane

„Ilyen a futball, az ilyen dolgok megtörténnek. Voltak jó pillanatink az idény során, a legutóbbi két meccsünkön pedig nagyon rossz eredményt értünk el. Most nem szabad lógatnunk az orrunkat, előre kell lépnünk és mindezt erővel, bátorsággal és nagy energiával kell megtennünk. El kell fogadnunk, ami történt, és át kell gondolnunk a héten, hiszen most mindenért játszunk majd.”

„Hazard sérülése nem nézett ki jól, mivel ott érzett fájdalmat, ahol korábban sérült volt. Ez nagy veszteség, de meglátjuk, mi lesz. Most fájdalmai vannak, de holnap meglátjuk, csinálunk néhány tesztet.”

„Ezután a két meccs után, ahol öt pontot veszítettünk, tudjuk, hogy nyernünk kell a Barcelona ellen hazai pályán. A legjobbunkat fogjuk hozni, de először még lesz egy meccsünk szerdán. Tudjuk, hogy milyen fontosak ezek a találkozók, meg kell próbálnunk megnyerni őket.”