Gy. András
Beharangozó: Real Valladolid – Real Madrid: A cél az első hely
A Real Madrid folyamatosan haladt előre 2020 első hónapjában, összesen hét mérkőzést játszva három versenysorozatban (bajnokság, Király-kupa, Spanyol Szuperkupa). Miután a blancók kvalifikálták magukat a Király-kupa legjobb 16 csapata közé, ahol a Zaragozával küzdenek majd a továbbjutásért, a Valladolid otthonában lépnek pályára a spanyol bajnokság 21. fordulójában.
A Madrid abban reménykedik, hogy most már nem csak pontegyenlőséggel, hanem pontelőnnyel foglalhatja el a tabella első helyét, amire minden esélye megvan, hiszen a Valencia tegnap 2-0 arányban győzte le a Barcelonát. Azonban a Valladolid elleni meccs nem lesz egy sétagalopp, tekintettel a kasztíliaiak hazai formájára. A José Zorillában az idény során mindössze egyetlen vereséget szenvedtek (a Barcelona ellen, 5-1 arányban).

„Jó formában vagyunk, szeretnénk, ha ez a Valladolid ellen is megmaradna” – mondta Zidane a mérkőzés előtt. Carvajal eltiltás miatt nem szerepelhet a mérkőzésen, Vinícius, Mariano és Brahim pedig az edző döntése alapján nem utazik, viszont sérülése után visszatér Sergio Ramos a védelem tengelyébe, aki a szuperkupa-döntő óta először tagja a keretnek. A blancók a bajnokság legkevesebb gólt kapott csapata (13 gól 20 meccsen), és 17 különböző játékos szerzett már gólt a keretből ebben az idényben.
A Valladolid a héten elbúcsúzott a Király-kupa küzdelmeitől, miután a Tenerife búcsúztatta őket. Ez a vereség egy ötmeccses veretlenségi sorozatnak vetett véget. A bajnokságban a 15. helyen áll a csapat, négy győzelemmel, tíz döntetlennel és hat vereséggel. Házi gólkirályuk az ötgólos Enes Ünal. A két csapat a bajnokság elején 1-1-es döntetlent játszott Madridban.
A Valladolid elleni keret
Kapusok: Courtois, Areola, Altube
Védők: Militão, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo és Mendy
Középpályások: Kroos, Modrić, Casemiro, Valverde, James és Isco
Támadók: Benzema, Lucas Vázquez, Jović és Rodrygo
Kimaradt: Asensio, Bale és Hazard sérülés, Mariano, Brahim és Vinícius Jr. technikai döntés, Carvajal pedig eltiltás miatt.

Valladolid – Real Madrid, bajnoki mérkőzés
Helyszín: Estadio José Zorrilla (Valladolid); Időpont: 2020.01.26. (vasárnap) 21:00; TV: Spíler 2
José María Gutiérrez…
José María Gutiérrez remekül teljesít edzőként az Almería élén. A Real Madrid legendája még novemberben vette át a csapat irányítását az akkori edző menesztése után, mostanra pedig a spanyol másodosztály tabellájának élére vezette azt. Amennyiben az első két hely valamelyikén végez az Almería, automatikusan feljut az első osztályba.
Odriozola: Nincs kétségem afelől, hogy jól döntöttem
„Szeretném megköszönni a klubnak, hogy érdeklődött irántam.”
„Xabi Alonso nagyon jó barátom, sok jó dolgot mesélt nekem a Bayernről és München városáról. Jamestől és Tonitól is csak jókat hallottam, ez pedig megkönnyítette a döntést. Nincs kétségem afelől, hogy jól döntöttem. Igazi kiváltság egy olyan nagy klubnál játszani, mint a Bayern München, és viselni a klub mezét. Amint felmerült a lehetőség, hogy itt játszhatok, azonnal igent mondtam.”

„Nagyon kedvelem a német bajnokságot, mindig követtem az itteni történéseket. Látok hasonlóságokat a német és a spanyol liga között. Labdatartásra törekednek és megpróbálnak magasan nyomást gyakorolni az ellenfélre. Szeretnék védekezésben és támadásban is jól szerepelni. Az edzővel már beszélgettem a játékfilozófiájáról.”
„Már a Schalke elleni meccsre gondolok, és nagyon szeretnék játszani. Készen állok, egyetlen percet sem szeretnék elvesztegetni. Tisztában vagyok vele, hogy errefelé hatalmasak az elvárások! Én mindig 100%-ot akarok adni magamból.”

„Nagyszerű első benyomásom van a csapatról, a klub pedig csodálatos. Nagyon boldog vagyok, nem is mehetett volna jobban a találkozás. Thiago és Lucas Hernández beszélnek spanyolul, így nagyon könnyen be fogok illeszkedni. Toni Kroos is elmondta, hogy milyen nagyszerű ez a csapat. Ezt már most megerősíthetem. Nagyon szerencsés vagyok. Már most is jót beszélgettem az edzői stábbal.”
„Néhány évvel ezelőtt még támadó voltam, de mostanra jobb oldali védő lett belőlem, és védőnek is tartom magam.”
„Vielen Dank!"
Ceballos távozna, az Arsenal nem engedi
Ceballos utoljára november elején játszott az Arsenalban, még a Vitoria SC ellen az Európa-ligában. Ezt követően sérülés miatt kihagyott 9 bajnoki meccset, de felépülése óta sem lépett még pályára Mikel Arteta kezei alatt az új esztendőben.
A helyzet állítólag odáig fajult, hogy a 23 éves spanyol már kommunikálta edzőjének a távozási szándékát. Ezt követően a Real Madridot is informálták a játékos igényéről, és kérték őket annak megvizsgálására, hogy van-e lehetőség a kölcsönszerződés idő előtti felmondására, ahogy erre más játékosoknál, mint Vallejo, Lunin és De Frutos már megoldották.

Az Arsenal azonban idő közben egyértelművé tette mind a játékos, mind a Real Madrid számára, hogy nem szeretnék elengedni Ceballost. A londoni klubvezetés úgy gondolja, hogy a jelenlegi kevés játékperc ellenére is fontos játékossá válhat a csapatban a középpályás.
Az is bonyolítja a helyzetet, hogy a Real Madridból való távozás döntését annak idején egyedül a játékos hozta meg. Unai Emery jelezte, hogy igényt tartana a szolgálataira, a Real Madrid pedig belement az üzletbe, mivel Zinédine Zidane nem számolt a középpályással. A spanyol klub ezért úgy gondolja, hogy ezt a helyzetet Ceballosnak kell megoldania az Arsenallal. Más a helyzet, mint Vallejo esetében, ahol a Real Madrid is bevonódott a történésekbe, hiszen ott a Wolves edzője egyértelműen jelezte, hogy nem számol a játékossal, így előnyösebb lenne számára a távozás.
Ceballos döntésének a hátterében egyébként a 2020-as Európa-bajnokság áll. A nyári kölcsönszerződés értelmében a játékos egészen az idény végéig az Arsenalnál maradna. Ígéretesen is kezdődött számára az angliai kaland, hiszen a csapat első 11 bajnokiján mindig kezdőként lépett pályára Unai Emery kezei alatt. Sérülése óta azonban nem adódott számára lehetőség, pedig pont azzal a céllal távozott a spanyol fővárosból, hogy a folyamatos játéklehetőségnek köszönhetően fejlődni tudjon, és ott lehessen a kontinenstornán.

Sok klub, köztük a Valencia és az AC Milan is figyeli a játékossal kapcsolatos történéseket, akik mind nyitottak arra, hogy kölcsönvegyék a spanyol tehetséget. A középpályás nagyon szeretne bekerülni Luis Enrique Eb-keretébe, és olyan klubhoz szeretne menni, ahol garantálják számára a játékperceket.
Van még idő az átigazolási időszakból, ám nem valószínű, hogy az angol együttes meggondolja magát. A Madrid kiváló kapcsolatot ápol a londoniakkal, amit szeretne is megőrizni, így biztosan nem fog nyomást gyakorolni rájuk. A blancók aggódva figyelik a történéseket, de nem fognak beavatkozni, és kitartanak amellett, hogy Ceballosnak meg kell harcolnia a helyéért.
VIDEÓ – Összefoglaló: Unionistas de Salamanca – Real Madrid (1-3)
A találkozó összefoglalója:
Másik videó, ha az előzőt törölnék:
Valverde: Játszottam már rosszabb pályákon is
Valverde:
„Nyerni akartak, a szurkolóik pedig nagyon jól érezték magukat. Keményen harcoltak, mi pedig nem mindig voltunk olyan jók, mint szerettük volna, de a legfontosabb, hogy ott vagyunk a következő fordulóban. Játszanod kell és élvezned kell a játékot, függetlenül a pályától. Bale kapott egy rúgást, remélem, hogy hamar felépül.”
„Uruguayból jöttem, játszottam már ennél rosszabb pályákon is. Nem aggódtunk emiatt. Egyébként mindkét csapatnak ugyanolyan volt a pálya.”
(A riválissal vagy a pályával volt nehezebb megküzdeni?) „Természetesen a riválissal.”

Areola:
„Elégedettek vagyunk az eredménnyel, a győzelemmel és a továbbjutással. Készen kellett állnunk és arra kellett koncentrálnunk, hogy mindent beleadjunk, és ez is történt. Az Unionistas a második félidőben növelte a nyomást, ezért is kaptunk gólt, de összeszedtük magunkat és megoldottuk.”
Nacho:
„Örülünk, hogy ott vagyunk a következő körben. Tudtuk, hogy nehéz lesz, de a csapat lényegében az egész meccsen jó formát mutatott. Az volt a feladatunk, hogy jöjjünk ide, nyerjük meg a meccset és mutassunk jó képet magunkról, az ilyen pályákon pedig ezt nem könnyű megtenni.”

„Maximális koncentrációval, agresszívan kellett kimennünk a pályára egy fejlődő, nagyon motivált csapat ellen. Jól végeztük a dolgunkat egy olyan meccsen, amiről az emberek azt gondolták, hogy könnyű menet lesz, de nem volt az. Minden körülményhez alkalmazkodnunk kell, minden meccsen nagy koncentrációra van szükség.”
„Jó a nézőknek, hogy egy meccsen dől el a továbbjutás. A kupa a szurkolók számára nagyon vonzó torna. Meg kell nyernünk a meccseinket és fejlődnünk kell.”
Beszámoló: Unionistas de Salamanca – Real Madrid (1-3): Irány a legjobb 16!
A találkozó 18. percében már vezetést szereztek, miután James beadása Góngora fejéről Bale elé került, aki mellel levette a labdát, majd jobb lábas lövése Guille Andrés segítségével Brais kapujába került. Egy perccel később Góngora válaszolt egy távoli kísérlettel, de Areola nagyot nyújtózva meg tudta akadályozni a gólszerzést.
A Real Madrid irányította a játékot, több helyzetet is kidolgozva az első játékrészben. Benzema próbálkozott egyéni akcióval a 35. percben, de a labda végül az oldalhálót találta meg. Két perccel később James játszott össze Casemiróval, de a kolumbiai lövésénél a kapufa segített Braisnak.

A második félidőben több helyzetet láthattak a nézők. Bale keresztezett a 49. percben, Vinícius sarokkal juttatta el a labdát a büntetőponthoz, ahol Benzema segítségével Jameshez jutott a játékszer, de a kolumbiai lövésénél ezúttal a hazaiak kapusa volt résen. Amikor úgy tűnt, hogy már csak idő kérdése az újabb vendég találat, a frissen beállt Alvaro Romero egy nagyszerű mozdulatsort követően védhetetlenül lőtt a bal felsőbe az 57. percben.
A Real Madrid öt perccel később újra megszerezte a vezetést. Marcelo keresztezett, a Bale helyére beállt Brahim pedig a hosszú oldalon érkezett, egy furcsa mozdulattal a kapu felé lőtte a labdát, ami Góngora mentési kísérlete ellenére is a hálóban kötött ki. A hazaiak azonnal reagáltak, De la Nava előtt meg is volt a lehetőség az egyenlítésre, de lövése Areola kezei között kötött ki. A Madrid játékosai nem akartak kockáztatni, így egyre több helyzetet dolgoztak ki. A 85. percben kis szerencsével lezárhatták volna a meccset, de Brahim a kapufát találta el, Vinícius a kipattanóból a kapusra fejelte a labdát, majd az újabb kipattanóra Jovic érkezett, aki szintén a kapufára rúgta a játékszert. A hosszabbítás pillanataiban aztán Brahim állította be a 3-1-es végeredményt egy nagyszerű egyéni akciót követően. A következő forduló beosztását pénteken, 12:30-tól sorsolják.
Az Unionistas játékosai: Maximálisan ki akarjuk élvezni ezt a meccset
Kétségtelen, hogy ez lesz a klub történetének legjelentősebb mérkőzése.
Tisztelet a klubnak
Ha van három játékos, akik mindenkinél többet tudnak az UDS-ről, akkor ők Carlos de la Nava, Piojo és José Ángel. Ez a hármas a korábban létezett klub kötelékébe tartozott, most pedig fontos szerepet játszanak az Unionistas életében.
„Hatalmas büszkeség ez számunkra” – mondta José Ángel a MARCA újságírójának.
„Mindhárman Salamancában éltünk néhány évet. Itt nőttünk fel, és nagyon nehéz volt, hogy minden és mindenki eltűnt.”
„Nagy megtiszteltetés, hogy ezt a klubot képviselhetjük, és harcolhatunk érte.”

Az utolsó kapitány
A 30 éves José Ángel honkongi kiruccanásáról visszatérve írt alá az Unionistashoz úgy, hogy korábban az UDS kapitánya volt.
„Ez plusz érzelmi töltést ad” – mondta. „Nem is tudom ezt megmagyarázni. Én is csak egy vagyok a csapattagok közül, sokan vannak, akik nálam fontosabb játékosok.”
Ez egy másik klub
A klubot 2013 augusztusában alapította szurkolók egy kisebb csoportja. Minden szempontból más ez a helyzet, mint a korábbi, hiszen önkéntesek működtetik az egyesületet.
„Belülről egyértelműen látszik, hogy minden más klubtól különbözünk” – mondta Piojo. „Senki nem kap pénzt azért, amit csinál, egyszerűen a klub szeretetéért teszik a dolgukat.”
A kapitány azt is elmondta, hogy a képességbeli különbségek ellenére a csapat nem tett le arról, hogy megverje a Real Madridot.
„Nagyon élvezni fogjuk a játékot” – mondta. „Hazai pályán vagyunk, a szurkolóinkkal a hátunk mögött más lesz minden. Nem akarunk semmilyen határt szabni, maximálisan ki akarjuk élvezni a mérkőzést.”
Vinícius
Az előző idényben az Unionistas megmérkőzött a Castillával, ahol annak idején Vinícius is játszott. „Kiváló játékos, nagyon nehéz volt ellene játszani. Elkértem a mezét még a meccs előtt, és azóta is őrzöm.” – mondta Piojo.
Melyik játékos mezére pályáznak?
Biztosan nagy harc lesz a játékosok mezeiért még úgy is, hogy azért van néhány nagy hiányzó a csapatban. „Én Karim Benzema mezét fogom elkérni, számomra ő egy referencia” – mondta De la Nava.
Ki akarták rabolni Marianót egy luxusüzlet előtt
A Real Madrid támadója, Mariano Díaz rablási kísérlet áldozata lett ma délután Madridban, amikor egy luxusüzletből távozott a Calle Serranón. Az eset akkor történt, amikor a játékos egy hölggyel elhagyta az üzletet, kezükben a megvásárolt termékekkel. Ekkor egy ismeretlen személy megpróbálta erővel eltulajdonítani a náluk lévő csomagokat.

Az ABC és a helyszínen tartózkodó tanúk elmondása szerint a gyanúsított átrohant az út túlsó oldalára, amikor sikolyt hallottak. Két ember a rabló után szaladt, és bár elkapni nem tudták, a csomagokat a bűnöző végül eldobta. Mariano felvette azokat a földről, majd elhagyta a helyszínt anélkül, hogy rendőri beavatkozás történt volna.
Az egyik szomszédos üzlet alkalmazottjának elmondása szerint a gyanúsított megfigyelte a Real Madrid játékosát, mielőtt Mariano betért az üzletbe vásárolni. Szerencsére senkinek nem esett bántódása.