Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!

Deschamps: „Karim al…

Deschamps: „Karim alapvető fontosságú. Komoly kvalitásokkal bír, nálunk is folyamatosan megteszi azt, amit a Real Madridban. Sikeres akar lenni, elégedett vagyok vele. Ebben a Nemzetek Ligája győzelemben is alapvető szerepe volt. Rengeteget javult. Sokkal inkább kiveszi a részét a játékból, jó formában van, érett játékos. Évek óta a legjobbját nyújtja.”

Fede Valverde végigj…

Fede Valverde végigjátszotta az Argentína – Uruguay vb-selejtezőt, ahol csapatával 3-0-s vereséget szenvedett.

A hírek szerint Case…

A hírek szerint Casemiro fogproblémája megoldódott (begyulladt bölcsességfog), így a holnapi napon már ő is ott lehet Valdebebasban.

Courtois (A Nemzetek…

Courtois (A Nemzetek Ligája 3. helyéért lejátszott meccs után): „Őszintének kell lennünk, ezek a meccsek csak a pénzről szólnak. Csak azért játsszuk le őket, mert ez plusz pénz az UEFA-nak, egy újabb meccs a TV-ben. Ez is azt mutatja, hogy túl sok meccset játszunk, júniusban újabb négy meccs a Nemzetek Ligájában. Miért? Jövőre novemberben világbajnokság, aztán meccseink lesznek talán június végéig. Meg fogunk sérülni. Ebből is látszik, hogy a játékosok már senkit nem érdekelnek. Egy hosszú idény után négy NL-meccs, majd két hét szünet. Ez nem elég a játékosoknak arra, hogy a legmagasabb szinten folytassák a következő 12 hónapban. Ha soha nem nyitjuk ki a szánkat, akkor semmi nem fog változni. Nem érdeklik őket a játékosok. Csak a zsebeiket akarják megtölteni. Ha nem beszélnek erről a játékosok, az nem jó. Most pedig éves váltásban akarnak világbajnokságot és Európa-bajnokságot. Mikor fogunk pihenni? Soha. Nem vagyunk gépek. Egyre több meccs, egyre kevesebb pihenés. Senkit nem érdekelnek a játékosok. Ennyi.”

Benzema: “Lőttem néh…

Benzema: “Lőttem néhány ilyen gólt a bemelegítés alatt, és ha van lehetőségem jobblábas lövésre, megpróbálom kapura küldeni a labdát. Abban a pillanatban tudtam, hogy be fog menni, amikor ellőttem, de azt nem tudtam, hogy ennyire a felsőbe fog érkezni.”

Karim Benzema tegnap…

Karim Benzema tegnap este megszerezte profi karrierjének 27. trófeáját, amivel a valaha volt legeredményesebb francia játékos. A legendás csatár a Real Madriddal 19, a Lyonnal 7, a válogatottal pedig 1 trófeát gyűjtött be.

A Real Madrid hivata…

A Real Madrid hivatalos Twitter-oldala: “Gratulálunk a francia válogatottnak és a francia futball szurkolóinak, továbbá csodálatos játékosunknak, Karim Benzemának a rendkívüli Nemzetek Ligája győzelemhez. Aranylabda.”

Benzema: “Ez egy nag…

Benzema: “Ez egy nagyon fontos trófea számomra. Az, hogy ilyen hosszú idő után visszatértem a csapatba, majd nyertünk egy címet, rendkívül boldoggá tesz. Nagyon sok munka van ebben, most kiélvezhetem a sikert a csapattársaimmal. Ez a győzelem csak még jobban motivál a francia válogatottal kapcsolatban. Egy igazán kiváló csapatunk van.”

Luis Enrique: “Ha be…

Luis Enrique: “Ha betalálsz egy csapat ellen, akkor az mentálisan hat a játékosokra, de aztán amit Karim Benzema csinált, az hihetetlen volt.”

Mivel Ferland Mendy …

Mivel Ferland Mendy és Eduardo Camavinga is pályára léptek a Nemzetek Ligája korábbi mérkőzésein, így ők is kapnak a torna megnyeréséért járó aranyéremből.