Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Íme a 2021/2022-es bajnoki menetrend

Őszi menetrend:

1. forduló 2021. augusztus 14. 22:00 Alavés-Real Madrid
2. forduló 2021. augusztus 21/22 Levante-Real Madrid
3. forduló 2021. augusztus 28/29 Betis-Real Madrid 
4. forduló 2021. szeptember 11/12 Real Madrid-Celta de Vigo
5. forduló 2021. szeptember 18/19 Valencia-Real Madrid 
6. forduló 2021. szeptember 21/22/23 Real Madrid-Mallorca
7. forduló 2021. szeptember 25/26 Real Madrid-Villarreal
8. forduló 2021. október 2/3 Espanyol-Real Madrid
9. forduló 2021. október 16/17 Real Madrid-Athletic
10. forduló 2021. október 23/24 Barcelona-Real Madrid
11. forduló 2021. október 26/27/28 Real Madrid-Osasuna
12. forduló 2021. október 30/31 Elche-Real Madrid
13. forduló 2021. november 6/7 Real Madrid-Rayo Vallecano
14. forduló 2021. november 20/21 Granada-Real Madrid
15. forduló 2021. november 27/28 Real Madrid-Sevilla
16. forduló 2021. december 4/5 Real Sociedad-Real Madrid
17. forduló 2021. december 11/12 Real Madrid-Atlético Madrid
18. forduló 2021. december 18/19 Real Madrid-Cadiz
19. forduló 2021. december 31./2022. január 2. Getafe-Real Madrid

Bajnokság

Tavaszi menetrend:

20. forduló 2022. január 8/9 Real Madrid-Valencia
21. forduló 2022. január 18/19/20 Athletic-Real Madrid
22. forduló 2022. január 22/23 Real Madrid-Elche
23. forduló 2022. február 5/6 Real Madrid-Granada
24. forduló 2022. február 12/13 Villarreal-Real Madrid
25. forduló 2022. február 19/20 Real Madrid-Alavés
26. forduló 2022. február 26/27 Rayo Vallecano-Real Madrid
27. forduló 2022. március 5/6 Real Madrid-Real Sociedad
28. forduló 2022. március 12/13 Mallorca-Real Madrid
29. forduló 2022. március 19/20 Real Madrid-Barcelona
30. forduló 2022. április 2/3. Celta de Vigo-Real Madrid
31. forduló 2022. április 9/10 Real Madrid-Getafe
32. forduló 2022. április 16/17 Sevilla-Real Madrid
33. forduló 2022. április 19/20/21 Osasuna-Real Madrid
34. forduló 2022. április 30./2022. május 1. Real Madrid-Espanyol
35. forduló 2022. május 7/8 Atlético Madrid-Real Madrid
36. forduló 2022. május 10/11/12 Real Madrid-Levante
37. forduló 2022. május 14/15 Cadiz-Real Madrid
38. forduló 2022. május 21/22 Real Madrid-Betis
Tovább

Sergio Ramos: Azt akarom, hogy Mbappé maradjon

„Azt tanácsolom Mbappénak, hogy maradjon a PSG-ben. Nem én döntök a jövőjéről, de azt akarom, hogy maradjon. Az ember a legjobbakat a csapatában akarja tudni, Kylian pedig ilyen játékos, ahogy Neymar is. Mi hárman nagy dolgokat vihetünk véghez.”

„A magánéletével kapcsolatban sosem adhatnék neki tanácsot. Tapasztalataim alapján el tudom mondani a véleményemet, de ezt négyszemközt tenném. A PSG játékosaként azt akarom, hogy maradjon. Szeretek a legjobbakkal játszani, Mbappé pedig az egyik legjobb.”

„Hogy miként járulhatnék ehhez hozzá? Nem tudom. Ha valaki meghozza a döntését a távozásról vagy a maradásról, az mindig egy rendkívül személyes döntés. Az én esetemben a család és a sportprojekt volt a döntő… Nem tudom, hogy Mbappé fejében mi van. Azt akarom, hogy maradjon itt, mivel fiatal és megteremti a különbséget. Ez egy kiváló csapat. Én ehhez a győztes szellemiségemet tudom adni, és ha ezzel megfertőzök egy csapattársat, az még jobb.”

A L'Equipe mai borítója, címlapon a Ramos-interjúval
A L'Equipe mai borítója, címlapon a Ramos-interjúval

„A Madrid a világ egyik legjobb klubja. Ha a történelmet nézzük, akkor a legjobb. Úgy gondolom, hogy a legjobb játékosoknak ott is játszaniuk kell. De most azt akarom, hogy Mbappé maradjon. Nyerni akarok, ehhez pedig a legjobbaknak az én csapatomban kell lenniük.”

„Neymar és én hat vagy hét éve beszélgetünk egymással. Annak ellenére, hogy ő a Barcelonában játszott, én pedig a Madridban, mindig különleges barátság fűzött minket egymáshoz. Ugyanez a helyzet Di Maríával és Keylorral is. Velük is kapcsolatban maradtam, miután elhagyták Madridot. Neymar győzött meg, mielőtt a PSG-be igazoltam. Mielőtt egy új klubhoz igazolsz, segít, ha beszélsz néhány játékossal, vezetőkkel, jelen esetben Leonardóval, Al Khelaifivel. Mindannyian meggyőztek engem a maguk módján.”

„Számomra ez egy hatalmas változás az életemben, egy új szakasz, egy új ciklus. Imádom a Madridot, amely a történelem vélhetően legnagyobb klubja. Én a kihívások embere vagyok. Csodálatos pillanataim voltak a Realban, de már a jövőbe tekintek.”

„A PSG nem volt messze attól, hogy megnyerje a BL-t. De nem kell összehasonlítanunk a PSG-t a Madriddal. Számos körülmény vezetett a madridi döntésemhez. Erről beszéltem már a sajtótájékoztatómon, és úgy gondolom, hogy hiba lenne a múlton rágódni. Most már az új céljaimról beszélnék.”

Tovább

Vallejo: Megtanultam, hogy hogyan kíméljem magam

„Egyértelmű, hogy ha a válogatotthoz csatlakozol, akkor megpróbálsz hozzátenni valamit, tudva azt, hogy ha jól szerepeltek, az visszahat majd rád is. Tapasztaltam már ilyet, amikor a Real Zaragoza játékosa voltam, jól szerepeltem a nemzeti csapatban, és leigazolt a Real Madrid. Aztán kölcsönbe kerültem az Eintracht Frankfurt együtteséhez, jó munkát végeztünk az U21-es csapattal is, majd a következő idényben már a Madridnál voltam. A nyári tornák a válogatottakkal mindig jó élménynek bizonyultak, remélem, hogy most sem lesz másképp.”

„A kevés sérülés talán annak is köszönhető, hogy az edzővel megtanultuk, hogy mikor van szükség intenzív játékra és mikor kell nyugodtnak maradni. Megtanultam, hogy hogyan kíméljem magam az edzéseken, és hogyan álljak készen a mérkőzésekre. Annak érdekében, hogy a megfelelő energiaszinten érkezzek meg a meccsekre, az edzésen úgy tudok felkészülni, hogy nem szakadok meg. Az, hogy élvezem a társaimmal a mindennapi munkát, kulcsfontosságúnak bizonyult abban, hogy mindez természetessé váljon.”

„Az, hogy az edző rendelkezésére tudsz állni, és ha még több sorozatban kell helytállni, kulcsfontosságú, mivel így végül játszani fogsz. Európa-liga, bajnokság, Király-kupa… Az edző sokat rotált, és azzal, hogy bevetésre kész vagy, jól teljesítesz, meg fogod kapni a lehetőséget. Velem is ez történt, most pedig nagyon elégedett vagyok az elmúlt másfél évben mutatott teljesítményemmel.”

Tovább

Hivatalos közlemény: Nacho

A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy mindenben megegyezett Nacho Fernándezzel a játékos szerződéshosszabbítása kapcsán, aki így a következő két idényben, 2023 nyaráig biztosan a klub játékosa marad.

Tovább

Hivatalos: A Real Madrid a Rangers ellen játssza első felkészülési meccsét

A blancók a skót bajnokkal mérkőznek meg ezen a mérkőzésen, amely a brit klub alapításának 2022-ben esedékes 150. évfordulójához kapcsolódó események egyikeként kerül megrendezésre. A Rangers 55 bajnoki címével a skót bajnokság legsikeresebb csapata, legutóbb pedig úgy nyerték meg a trófeát, hogy a liga 38 mérkőzésének egyikén sem találtak legyőzőre. A csapat jelenlegi edzője Steven Gerrard.

Rangers - Real Madrid

Az Ibrox Stadionban a klubok korábban már egyszer találkoztak egymással tétmérkőzésen, az 1963/1964-es BEK-kiírás első fordulójában a blancók győzedelmeskedtek 0-1 arányban, Puskás Ferenc góljának köszönhetően.

Tovább

Sergio Ramos: Trófeákat akarok nyerni

Sergio, a PSG játékosa vagy! Milyen érzés?
Ez egy nagyon különleges nap számomra. Nagyon örülök, hogy csatlakozhattam a PSG-hez. Ez most egy nagy változás az életemben, egy új kihívás, de nagyon büszke vagyok arra, hogy itt lehetek. Vágyakozással teli érkeztem meg ide, keményen akarok dolgozni és trófeákat akarok nyerni, ezek a klub alapértékei is. Nagyon boldog vagyok, hogy egy ilyen nagy klub része lehetek.

Mit gondolsz a PSG-ről?
Ez egy olyan klub, amely az európai futball elitjébe tartozik, egy klub, amely keményen dolgozik a sikerért, ez egy sikertörténet. Egy fiatal, de folyamatosan növekvő klub. Nagyszerű játékosok vannak a keretben, ez most egy jó lehetőség számomra, hogy emberileg és szakmailag is fejlődhessek.

Egy karakteres, tehetséges játékos vagy, de hogyan jellemeznéd magad?
Minden idénynek ugyanolyan motiváltan állok neki, minden alkalommal nulláról kezdem, és mindig ugyanolyan elszánt vagyok, ugyanúgy nyerni akarok. Itt is ezt fogom tenni. Alázattal, kemény munkával, sok erőfeszítéssel és elszántan akarom csinálni a dolgomat. Úgy gondolom, ez ír le legjobban.

Mit adsz a keretnek?
Úgy gondolom, hogy tapasztalatot, érettséget. Keményen dolgozom, szeretem a kiegyensúlyozottságot, áldozatkész vagyok. Ezeket értem el a karrierem során, mindent meg fogok tenni, hogy annyi címet nyerjünk, amennyit csak lehet.

A PSG egy ambiciózus klub…
Egy olyan klub részei vagyunk, amely mindent meg akar nyerni. Mindenesetre a futball nem egy egzakt tudomány, mindig vannak részletek, amelyek miatt megnyersz vagy elveszítesz egy meccset… De a legjobbunkat kell nyújtanunk annak érdekében, hogy semmit ne bánjunk meg, mindent bele kell adnunk a pályán, pontosan ezek azok a dolgok, amik meghatározzák ezt a csapatot és ezt a klubot. Mindig nagy célokat kell állítanunk magunk elé. Azért vagyunk itt, hogy mindent beleadjunk és mindent megnyerjünk.

Mit üzennél a szurkolóknak?
Szeretném elmondani, hogy remélem, sikerekben gazdag idény vár ránk, abban pedig biztosak lehetnek, hogy mindent bele fogunk adni a pályán, így pedig reméljük, hogy sok trófeát ünnepelhetünk velük. Szeretnék köszönetet mondani a klubnak és az elnöknek, Nasser Al-Khelaifinek a belém fektetett bizalomért.
 

Tovább

Sergio Ramos: Ez volt életem legnagyszerűbb időszaka

„Egy igazán érzelmes, különleges és belsőséges eseményen vagyunk túl. Köszönetet mondtam ott mindenkinek, de nektek, a média képviselőinek is szeretném megköszönni, hogy végig követtétek velem ezt a csodálatos utazást. 16 évet töltöttem el a Real Madridnál, kritikákkal és dicséretekkel kikövezett úton, de ezek alatt az évek alatt rengeteget tanultam.”

„Szeretnék tisztázni mindent, ami elhangzott. Én az a típusú ember vagyok, aki szereti magát egyetlen szóval kifejezni, és ha magamat kellene egy szóval jellemezni, akkor az a tisztaság. Minden egyes percet, amit a pályán töltöttem, és amikor ezt a címert viseltem a mellkasomon, hű voltam önmagamhoz, szívemet és lelkemet adtam ennek a klubnak, és azt szeretném, ha így emlékeznének rám. Vannak erősségeim és gyengeségeim, de mindenekelőtt egy őszinte ember vagyok.”

„Ahogy elmondtam az eseményen is, nagyon szerettem volna szurkolók előtt búcsúzni a stadionunkban, de le a kalappal az elnök és a klub előtt. Nem is álmodhattam volna szebb búcsúról. Szerettem volna érezni a szurkolók támogatását, mivel egy olyan kötődés van köztünk, amely már évek óta fennáll, és amit senki és semmi nem vehet el tőlünk. Mindenesetre a COVID-19 kapcsán kialakult körülmények miatt most egy más típusú búcsúra került sor, de kitüntetettnek érzem magam, hogy megtapasztalhattam ezt, a sok trófea közt, és érezhettem a szeretetet ezen a különleges eseményen.”

Ramos

Újra aláírna a Real Madridhoz?
„Természetesen gondolkodás nélkül igen. Ez volt életem legcsodálatosabb időszaka, azért jöttem a klubhoz, hogy trófeákat nyerjek. Rengeteg trófeám van, életem legjobb döntése volt. Aláírnék a Madridhoz újra és újra.”

Tisztázás
„A játékosok a pályán beszélnek, nem azon kívül. A legjobbamat nyújtom a pályán. A körülmények miatt nem volt lehetőség beszélni, ezért is mondtam, hogy ha bármilyen újdonság van, akkor kiállok és elmondom. Ami a pénzéhes dolgot illeti, számtalan vélemény létezik, de ha az emberek véleményt mondanak, előtte informálódjanak. Az elnök három vagy négy hónapja tudta, hogy nem pénzügyi problémám van, hanem az évek számával van gondom. Én két évet szerettem volna, ők csak egyet ajánlottak, de nekem a családom biztonsága és nyugalma, továbbá az állandóság érdekében két év kellett volna, és úgy éreztem, hogy ezt kiérdemeltem. Az élet megy tovább, ez most életem egyik időszakának befejezése, de egy újabb fejezet kezdődik, és minden megtörténik majd a maga idejében.”

Boldogság keresése
„A hozzám közel állóknak már többször elmondtam, hogy szerintem a Real Madrid és Sergio Ramos a tökéletes párosítás. Ezek az életkörülmények és dolgok úgy alakulnak, ahogy alakulniuk kell. Vannak dolgok, amiken nem változtathatunk, és csak el kell fogadnunk őket. Most egy új klubot kell keresnem, máshol kell megtalálnom a boldogságot, a legjobbamat kell nyújtanom. Ez az, ami most leginkább izgat, megpróbálok még több trófeát nyerni.”

Nem voltál prioritás a klub számára?
„Erre nem tudok válaszolni. A klubnak megvannak a prioritásai, de egyetlen játékos sem fontosabb, mint maga a klub.”

Tárgyalások más klubokkal
„Soha nem gondoltunk távozásra. Január óta, amikor már szabadon tárgyalhattam, volta néhány érdeklődő hívás kluboktól, de soha nem akartam távozni, ezzel kapcsolatban mindig őszinte voltam. Most megvizsgáljuk a lehetőségeket. A Sevilla a másik klubom, csodás időszakot töltöttem el ott, de jelenleg ők nem opció, és én sem vagyok az nekik. A Barcelona? Egyértelmű, hogy soha nem játszanék a Barcelonában. Ez egy akkora nem, mint az új Bernabéu mérete. Mindenki megnyugodhat, soha nem fogjátok Sergio Ramost a Barcelona mezében látni.”

Mi jár most a fejedben?
„Mindenki eszembe jutott, nem akarok a családomról beszélni, mert elérzékenyülök. Gyerekként, a szüleim és testvéreim támogatását élvezve csatlakoztam a klubhoz. Mostanra elmondhatom, hogy ez volt életem legnagyszerűbb utazása, lett egy nagyszerű családom, feleségem, Pilar és négy gyermekem, emellett pedig nyertem 22 trófeát. Büszkén mondhatom, hogy a családommal jöttem ide, és velük is távozom. Nem számít, hogy hová megyünk, mindig együtt leszünk. Ők az én támaszaim. A feleségem, a gyerekeim, a testvéreim és a szüleim.”

Érzések az elmúlt hat hónapról:
„Nehéz volt. Teljes boldogsággal megyek ki a pályára, és ha az embernek szembe kell néznie egy olyan időszakkal, amikor folyamatosan sérült, három hónapot visszaesik, az nem könnyű, és kétségeket ébreszt benne. De nyugodtan mondhatom, hogy szerencsés vagyok, mert szinte már teljesen felépültem. Szerettem volna még néhány évet eltölteni itt, a szerződésem nyújtotta biztonságban, de ha visszanézek az elmúlt 16 évre, újra leszerződnék. 6 kemény hónap volt, előtte pedig 15 és fél év boldogság és győzelem. A Madrid az otthonom, a családom, az iskolám, hiszen itt váltam felnőtté és profivá. Ez nem egy végleges búcsú, Ramos vissza fog térni, efelől senkinek ne legyenek kétségei.”

A kommunikáció hiánya?
„Mindent elmondtam, amit kellett, kifejtettem a javaslataimat. Nem tehettem többet, de nem akarok ezzel foglalkozni, vagy arra gondolni, hogy lejárt az időm. Arra koncentrálnék, amit együtt átéltünk, amit együtt ünnepeltünk, hogy Florentino volt az, aki ide hozott engem Madridba, ahol megélhettem egy olyan álmot, melynek részeként mindent megnyertem, és mindarra a sok trófeára, ami itt van a vitrinünkben.”

Ramos

Eltérő igények:
„A klub és az én igényeim között egyetlen eltérés volt. 1 év vagy 2. A klub 1 évet ajánlott, én 2 évet szerettem volna. Az elmúlt néhány hétben végül úgy döntöttünk, hogy elfogadom a néhány hónappal ezelőtti ajánlatot, ami 1 évre szólt, csökkentett fizetéssel. Elfogadtam, de az ajánlat már nem élt, lejárt a határideje.”

„Sok minden történt. Szeretném tisztázni, hogy sosem akartam távozni, mindig itt akartam maradni. Ez volt a célom. A legutóbbi bajnoki címünk után a klub megadta a lehetőséget a hosszabbításra, de a COVID miatt ez a dolog háttérbe szorult. Aztán a klub egy 1 évre szóló szerződést ajánlott fizetéscsökkentéssel. Az anyagiakkal kapcsolatban nem volt probléma. 2 évet szerettem volna, hogy én és a családom is biztonságban érezzük magunkat. Az utolsó egyeztetésen, amikor már elfogadtam volna az ajánlatot, tájékoztattak, hogy az már nem él, volt egy lejárati ideje, amiről nem tudtam. Büszkén távozom, amiatt, amit az elmúlt 16 évben elértünk. Rengeteget nyertünk együtt, ezekkel az emlékekkel távozom.”

Megbántál valamit a tárgyalások kapcsán?
„Aki megveszi a márkámat, akkor azt az erősségeivel és gyengeségeivel együtt veszi meg. Én mindig szerettem önmagam lenni, az elnökkel remek volt a kapcsolatunk. Mint apa és fia, sport szempontból. Mindig hálás leszek neki, így fogok rá emlékezni. Családon belül is vannak nézeteltérések, de én szeretettel távozom, az utolsó öleléssel, amit kaptam tőle a búcsúzáskor. Lehetővé tette, hogy átéljem ezt az időszakot, azt akarom, hogy így emlékezzenek erre. Nem akarok semmilyen konfliktust, de szeretem elmondani az igazságot, és mindig a tiszta Sergio Ramos maradok.”

Megbántad, hogy nem fogadtad el előbb az ajánlatot?
„A világjárvány miatt megváltoztak a körülmények, kellett hoznom egy döntést, de sosem voltam tisztában azzal, hogy van lejárati idő. Amikor elfogadtam, azt mondták, hogy már késő. Ezt tiszteletben tartom, de meglepett, hogy az ajánlat már nem volt érvényes.”

Miért nem volt az?
„Nem tudom. Erre a kérdésre nem tudok válaszolni, mivel nem ismerem a mögöttes okokat, nem tudtam, hogy van lejárati idő. A tárgyalások barátilag zajlottak, privát, személyes beszélgetések voltak, nem akarom elárulni a részleteket. Egy hete szólt az ügynököm, meglepett a dolog. Soha nem adtak ultimátumot, azt hittem, a tárgyalásoknak nincs vége. Azt gondoltam, hogy elfogadhatom az ajánlatot, de túl késő volt. Nem neheztelek. Amit magammal viszek, az a családom. Hamarosan újra találkozunk. Mindig a szívemben lesztek.”

Az ajánlat kezelése:
„Nem tudom, hogy mit gondol az elnök. Ezt neki kellene megmondania. A dolgok így működnek. Megkaptam a válaszokat a kérdésedre, de ezt megtartanám magamnak. Nagyon büszke vagyok a búcsúeseményre, ami rendkívül érzelmes volt. Nagyon élveztem.”

Úgy érzed, mint Zidane, hogy nem értékeltek?
„Nem tudok más nevében nyilatkozni. Ha engem kérdezel, akkor a 16 évet emelném ki, és azt, hogy büszke vagyok arra, amit elértem. Mindig a Real Madridban akartam maradni, de azt mondtam, hogy tervezzék nélkülem a jövőt, mert egyetlen játékos sem fontosabb a klubnál. A tárgyalások azonban a tervezéstől függetlenül zajlottak.”

Jövő:
„Nem tudom, hogy hova visz az utam, de nem most van ideje erről beszélni. A legfontosabb nem az, hogy hová, hanem hogy kivel. A családom mindig mellettem volt. A célunk mindig az volt, hogy együtt maradjunk, ezen nem akarunk változtatni. Az egységesség az egyik nagy erősségem, a boldogságomat nekik köszönhetem. Hosszú évek óta itt vagyok már, van bennem egy kis csalódottság, de csodálatos éveket töltöttem el itt, és biztos vagyok benne, hogy újra találkozunk majd.”

Ancelotti, Zidane, Luis Enrique:
„Ancelottival nagyon jó barátságot ápolok, a szakmai kapcsolatunkon túl mindig jó barátok voltunk. Felhívtam, amikor visszatért, gratuláltam neki, de ennyi. Nagyon kedvelem őt az együtt töltött időszak miatt. Zidane kiérdemelte, hogy a világ valaha volt legjobb edzője legyen, karrierem egyik legjobbja is volt. Nagyra tartom őt, ő az egyik legnagyobb, úgy szeretem, mintha a családom tagja lenne. Luis Enrique döntését teljes mértékben megértem, de nem szeretnék véleményt mondani. Megpróbálom a legjobbamat nyújtani, hogy visszatérhessek a válogatottba, ez nagyon fontos számomra. Harcolni fogok, hogy visszanyerjem a helyem.”
 

Tovább

Sergio Ramos: Még visszatérek

A Real Madrid City adott otthont a klublegenda Sergio Ramos búcsúztatójának. A spanyol védő 671 tétmeccs és 101 lőtt gól után hagyta el a Real Madridot. A ceremónia, amelyen a klub igazgatótanácsának tagjai is részt vettek, egy érzelmes videó vetítésével kezdődött, amely Ramos madridi karrierjét mutatta be. Ezt követően Florentino Pérez mondott beszédet, mely során dicsérő szavakkal illette a búcsúzó játékost.

„Klubunk történetének egyik legnagyszerűbb karrierje van mögötted. Hosszú éveken át voltál példakép a szurkolóink számára, és kétségkívül a Real Madrid egyik legnagyobb legendája vagy. Köszönünk mindent, amit ezért a klubért tettél, és köszönjük, hogy küzdöttél ezért a címerért, hogy szívedet és lelkedet is kitetted a pályára minden egyes meccsen, és mindig a végsőkig harcoltál.”

„Játékosként jobbá váltál az itt töltött időszakod alatt, éveken át voltál ikonikus kapitány ezeken a pályákon, ahol minden futballszerető ember tiszteletét és szeretetét kiérdemelted. A madridista szívekben örökké lesz helyed. A szurkolóink mindig úgy fognak emlékezni rád, mint aki soha nem adja fel.”

Pérez

„Nagyon nehéz elérni azt, amit te elértél a Real Madridban: 4 BL-cím (sorozatban 3), 4 klubvilágbajnokság, 3 UEFA-Szuperkupa, 5 bajnoki cím, 2 Király-kupa és 4 Spanyol Szuperkupa. Ez a 22 trófea azt jelenti, hogy tiszteletbeli elnökünk, Gento után csapattársaddal, Marcelóval minden idők legtöbb címmel rendelkező madridistái vagytok.”

„A madridisták számára a világ minden táján az az ember maradsz, aki megnyerte nekünk a Tizediket. Amit a lisszaboni mérkőzés 93. percében tettél, az mindig ikonikus pillanat marad. A statisztikákon túl minidig egy leszel a nagyszerű kapitányaink közül, és nem kérdés, hogy az egyik legkedveltebb. Mindent köszönünk neked, amit képviseltél, amit a klubunk örökségéhez hozzátettél, és hogy te is kivetted a részed abból, hogy a Real Madrid nevét még inkább szeretet övezze a világ minden táján.”

„A mai egy nem könnyű nap, mivel ezen időszak alatt igazán különleges voltál számomra, és mert te és én együtt szenvedtünk, harcoltunk, örültünk és együtt éltük át klubunk történetének legutóbbi sikeres időszakát. Mindenekelőtt szeretném, ha boldog lennél a szeretteid körében, függetlenül attól, hogy merre visz az utad, és tudnod kell, hogy ez mindig az otthonod lesz. Biztosak vagyunk benne, hogy egy olyan legenda mint te, mindig nagyszerű nagykövete lesz a Real Madridnak.”

Sergio Ramos:
„Testvéreim és szüleim támogatása mellett, 19 évesen csatlakoztam a klubhoz. Még csak gyerek voltam, és Istennek hála mostanra lett egy csodálatos családom, a feleségemmel és négy gyermekemmel. Szerencsés vagyok, hogy elmondhatom, hogy egy igazán összetartó család voltunk, amikor megérkeztem, és most egy olyan nagyszerű családdal távozom, akik mindig támogattak és ott voltak nekem.”

„Egy ilyen dologra nem lehet felkészülni, de most eljött az ideje, hogy elbúcsúzzak a Real Madridtól. Mindenkinek köszönöm a megértést és a tiszteletet: a klubnak, az elnöknek a szeretetét, az egész stábnak, akik olyanok nekem, mint egy család, az edzőknek… Lehetetlen nem elérzékenyülni, hiszen hosszú éveket töltöttem el itt.”

Sergio Ramos

„A szurkolóknak is szeretnék köszönetet mondani, hiszen azóta mögöttem állnak, hogy csatlakoztam a klubhoz. Szerettem volna elköszönni tőlük a stadionban. Köszönöm a Real Madridnak. Mindig a szívemben hordozlak benneteket. Ez egy kivételes és csodálatos időszak vége, és nem hiszem, hogy bármi hasonlót meg fogok tapasztalni, mint amit itt megtapasztalhattam. Ez nem egy búcsú, hanem inkább egy viszlát, hiszen előbb vagy utóbb, de visszatérek.”

Az esemény végén Florentino Pérez elnök megajándékozta Sergio Ramost a klub arany és gyémánt kitűzőjével, majd következett a fotózás a Ramos nevéhez köthető 22 trófea társaságában.