Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Lucas Vázquez 2024!

Lucas Vázquez úgy döntött, marad a Real Madridban. A galíciai szélső 2024 júniusáig hosszabbította meg szerződését, három évet hozzáadva a jelenlegi kontraktusához. A tárgyalások egy ideje már zajlottak a felek között, ám a megegyezés azt követően született meg, hogy a Madrid javított eredeti ajánlatán, egyfajta elismerésként Lucas előző idényben mutatott teljesítményéért, hiszen a spanyol szélső Zinédine Zidane csapatának egyik alappillére volt, egészen addig, amíg egy csúnya Busquets-belépő során meg nem sérült az El Clásicón.

Volt néhány feszült pillanat a tárgyalások során a játékos ügynöke és a klub között. A Madrid eredetileg 3 éves szerződést ajánlott, változatlan fizetéssel (3 millió euró), amelyet 10%-kal lecsökkentettek volna, ahogy minden játékos esetében is tették ezt a világjárvány miatt. Lucas előző idényben mutatott remek teljesítménye arra sarkallta a klubot, hogy emeljen az ajánlatán, és megpróbálja megtartani játékosát, így évi nettó 5 millió eurót ajánlottak neki, amelyből még természetesen ideiglenesen levonásra kerül a mindenkinél alkalmazott 10%.

A klub értékelte Lucas szándékát, miszerint mielőbb szerette volna rövidre zárni az ügyet, és azt is, ahogy a mögöttünk álló nehéz idény során igyekezett. Nagyszerűen helyt tudott állni a védelem jobb oldalán, amikor Zidane-nak itt volt szüksége rá a védőket sújtó sérüléshullám miatt.

Mindig a szerződés meghosszabbítása volt Lucas első számú opciója. Komoly érdeklődést mutatott iránta számos nagy klub, így a PSG, a Bayern és a Napoli is, ám mindenkinek egyértelmű választ adott. Csak akkor hajlandó tárgyalni, ha a Madrid nem szándékozik meghosszabbítani a szerződését.

Lucas július 1-jén lesz 30 éves, így épp a 33. születésnapja előtt jár majd le az új szerződése.

Tovább

Hivatalos közlemény: David Alaba

A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy mindenben megállapodott David Alabával, így a játékos a következő öt idényben a klub futballistája lesz.

A játékos hivatalos bemutatására az Európa-bajnokság után kerül sor.

Tovább

Lucas Vázquez: Nyugodt vagyok a jövőmet illetően

Szerződéshosszabbítás: „Nyugodt vagyok. Ki ne akarna továbbra is a világ legjobb klubjában játszani? Hamarosan kiderül, hogy mi lesz, de az életemet nem tudom elképzelni futball nélkül. Továbbra is érzem a szurkolók szeretetét, ami nagy örömmel tölt el.”

Ramos, Ronaldo: „Sergio a vezérünk, Ronaldo pedig egy világklasszis játékos. Mindketten a legjobbjukat adják minden egyes edzésen. Az olyan játékosok, mint Ramos, Cristiano vagy Modric arra ösztönöznek, hogy még jobban játssz. Tanulsz tőlük, és minden egyes nappal egyre jobbá válsz.”

A játék átalakulása: „Támadó szélsőből sima szélsővé váltam. A futball alapvetően megváltozott, fejlődött, és a szélsők lényegében az ellenfél térfelén tükörszélsőként játszanak, manapság nehéz olyan szélsőket találni, mint amilyen én is vagyok. Eddig az idényig nem éreztem jól magam jobb oldali védőként, furcsa érzés volt.”

Lucas

Sérülés: „Mindig megpróbálom a legjobbamat nyújtani, amikor pályára lépek. Először azt hittem, hogy csak egy rúgást kaptam, majd amikor láttam a vizsgálatok eredményét, nagyot sóhajtottam, mert ennél sokkal komolyabb is lehetett volna a baj. Hat hét alatt újra a régi lehetek, most nincs időkorlát a visszatérésem kapcsán, nem kell kapkodnom.”

Zidane (Az interjút még a szakember távozása előtt vették fel – a szerk. kieg.): „Benítez hozott a csapathoz, de Zidane-nál kezdett el fontos szerepem lenni. Minden nap beszélget veled, önbizalmat ad. Mindig megkapod tőle azt az ölelést, vagy kedves, szeretetteljes gesztust, amivel mosolyt csal az arcodra, és eléri, hogy jó hangulatban menj edzésre. Nincs játékos, aki azt mondhatná, hogy Zidane nem beszélget vele.”

Lemaradt az Eb-ről a sérülése miatt: „Az, ha valaki a hazáját képviselheti, egy magasabb szint.”

Tovább

Tomás Roncero: Ezért távozott Zidane

Január óta teljesen kiábrándította őt a sajtó irányából, de leginkább a klubon belülről érkező kritika. Belső emberek kezdték el kiszivárogtatni a lehetséges utódai nevét, amennyiben távozna az Alcoyano elleni 2-1-es vereség, vagy a Levante elleni 2-1-es bajnoki fiaskó után. Ez utóbbi volt az az eredmény, amely 10 pontnyi távolságba taszította a csapatot az Atlético Madrid mögé, ez pedig akkor ledolgozhatatlan hátránynak tűnt.Bár az igaz, hogy a klub legmagasabb szintjén ülők azt hangoztatták, hogy ők soha nem nyúlnának Zidane-hoz, a francia szakember büszkeségét már megsértették. Zidane pozitív koronavírus-tesztet produkált, és tíz napot töltött gondolkodással, mielőtt parázs hangulatú sajtótájékoztatót tartott az Huesca elleni találkozót megelőzően. „Ez a csapat tavaly megnyerte a La Ligát. Nem 10 évvel ezelőtt, hanem tavaly, éppen ezért megérdemelnek egy kis tiszteletet. Végezzétek ti is a munkátokat, de közben tiszteljétek is meg az itt dolgozó embereket.”

Zidane

Telt-múlt az idő, a csapat csodás módon vágott vissza a kritikusoknak, mind a BL-ben (egy nagyszerű, Liverpool elleni párharccal), mind pedig a bajnokságban a közvetlen riválisai ellen (döntetlen az Atlético ellen a Wandában, győzelem a Barcelona ellen a Di Stéfanóban), egyértelművé téve, hogy még messze nem dobták be a törölközőt.

Aztán elérkezett a Chelsea elleni elődöntő, jelen esetben a fontosabb a londoni visszavágó. Zizou három olyan játékost is pályára küldött, akiknek a fizikai állapota kétséges volt. A kiesés általános frusztrációhoz vezetett a szurkolók között, amelyet a médián és a klub berkein belüli, Zidane-nal szembeni kritika csak megerősített. Ez volt az a pillanat, amely az utolsó szeg volt ebben a koporsóban.

Ahogy a Jugones arról beszámolt, Zidane és Florentino Pérez személyesen is találkoztak szerda este, nagyjából két órán át beszélgettek. Pérez, Zidane klubon belüli legnagyobb támogatója szerette volna meggyőzni a franciát arról, hogy maradjon, de Zidane már meghozta a döntését, függetlenül attól, hogy mi történt a bajnokság utolsó fordulójában. „Távozom.” A Jugones szerint Zidane legnagyobb problémája az volt, hogy nem érezte a klub támogatását. És itt nem Florentino Pérezre gondolt.

Zidane

Azóta az AS is megerősítette ezt az információt, de hozzá is tud tenni valamit. Órákkal a londoni BL-elődöntő után tudta meg Zidane, hogy milyen kritikus hangok vannak vele szemben a klubon belül, és ez vezetett odáig, hogy a hozzá legközelebb állóknak elmondja, most lett elege.

Hogy megkímélje a játékosait, és elkerülje a negatív hangulatot, ami kihathat a játékra, az idény végéig kizárólag családja, és az edzői stáb legbizalmasabb tagjai tudtak arról, hogy mi fog következni. A klubvezetők sejthették, ám szerdán délutánig nem tudták biztosan, hogy a francia távozni fog.

Zidane még mindig érzi a szurkolók szeretetét, de úgy hiszi, hogy a klub nem kelt a védelmére, amikor a dolgok rosszul alakultak, különösen a BL-kiesést követően. És ez volt Zidane második gyors távozásának kezdete. A történelem megismételte önmagát…

Tovább

Luka Modrić: Nincs jobb annál, mint a Real Madridban játszani

„Nincs annál jobb dolog, mint a Real Madridban játszani, és nincs annál jobb érzés, mint a Bernabéuban pályára lépni. Mindenki a Real Madrid játékosa akar lenni, én pedig vagyok olyan szerencsés, hogy sikerült ezt elérnem, ráadásul a tizedik évembe lépek itt, és nincs jobb annál, mint ezt a nagyszerű klubot képviselni. Kilenc évnyi álom, remélhetőleg a tizedik is különleges lesz.”

„Sokat jelent számomra a szerződéshosszabbítás. Nagyon büszkévé tesz, és azt jelenti, hogy közel tíz évet tölthetek el itt. Ez csodálatos dolog, valami, amire nem számítottam. Amikor ide igazoltam, már majdnem 27 éves voltam, és az utolsó dolog, amire gondoltam, az az volt, hogy ilyen sokáig itt lehetek ennél a nagyszerű klubnál, amely olyan komoly elvárásokat támaszt, és ahol mindig a legjobbadat kell nyújtanod annak érdekében, hogy kiérdemeld, hogy itt maradhatsz. Nagyon boldog és büszke vagyok amiatt, hogy itt lehetek még egy évet.”

Modric

„A lehető legjobban figyelek magamra minden egyes nap, mivel tudom, hogy egy futballistának a karrierje során, még akkor is, ha ez ilyen hosszú, folyamatosan fókuszálnia kell, jól kell edzenie, figyelnie kell a regenerálódásra, megfelelően kell étkeznie, és ki kell pihennie magát. Úgy gondolom, hogy emiatt vagyok még mindig képes azon a szinten játszani, mint ebben az idényben. Ez a klub megköveteli, hogy a legjobbadat nyújtsd, én pedig mindent bele fogok adni addig, amíg itt leszek.”

„Ez a klub és ez a mez megtanít arra, hogy soha ne add fel. Voltak olyan pillanataink, amikor nagyon keményen küzdöttünk, soha nem adtuk fel, és végül meccseket, címeket nyertünk meg az utolsó pillanatokban. Ez a legfontosabb. Hinned kell magadban, és soha nem szabad feladni.”

„Az Aranylabda egy csodálatos eredmény. Ha elképzeled, hogy mit szeretnél megnyerni a karriered során, ez a hab a tortán. Csodálatos, különleges és felejthetetlen érzés volt megnyerni egy olyan időszakban, amikor mindig Cristiano Ronaldo, Messi és más nagyszerű játékosok nyerték meg. Ez egy olyan emlék, amelyet soha nem fogok elfelejteni. Tartom a trófeát a Bernabéuban, és látom, ahogy a szurkolók tapsolnak és a nevemet skandálják. Már attól is elérzékenyülök, hogy beszélek róla.”

„El sem tudom képzelni, hogy édesapám milyen büszke volt. A helyébe képzelve magam, és látva magam előtt a könnyes szemeit, elérzékenyülök. Tudom, hogy már az első pillanattól kezdve mögöttem áll, edzésekre hordott minden egyes nap, edzések után pedig elmentünk egy, a lakóhelyünkhöz közel lévő hotel parkolójába, és együtt gyakoroltunk. Minden nap ott volt velem, néha a húgaim is eljöttek megnézni minket. Látni, hogy mennyire izgatott, nagyon különleges volt, boldog vagyok, hogy átélhette ezt velem. Hatalmas köszönet jár neki azért, amit elértem, hiszen ő a legnagyobb rajongóm, aki az első pillanattól kezdve támogatott. Az, hogy láttam, mennyire izgatott, nagyon, nagyon különleges érzés volt.”

Modric és Pérez

„Nehéz kiválasztani egyetlen pillanatot az itteni karrieremből, mivel olyan sok volt. Nem szeretnék egyet kiválasztani, de megnyerni a Tizediket, és duplázni abban az idényben a Király-kupa elhódításával, vagy a 2016/2017-es idény duplázása, amikor a bajnokságot és a BL-t is megnyertük… Éveken át nagyon jól játszottunk, nagyon magabiztos voltam, élveztem a játékot. 2018 lenyűgöző év volt számomra mind egyénileg, mind pedig csapatszinten. Amit az elmúlt kilenc évben elértünk, elképesztő. Szinte megismételhetetlen, és hogy őszinte legyek, el sem tudtam volna képzelni, hogy megnyerhetek négy Bajnokok Ligáját.”

„A Tizedik különleges volt, mivel 12 évet vártunk rá. Az, ahogy megnyertük, hogy az utolsó pillanatig nem adtuk fel, és hittünk a győzelemben… Igazán hittünk magunkban, a gól pedig, amit az utolsó pillanatban szereztünk, különleges volt. Ez egy lenyűgöző győzelem volt.”

„Amikor a tizenegyediket nyertük meg, úgy gondolom, hogy előbb is lezárhattuk volna a meccset. Sok helyzetet hagytunk ki, de végül nyugodtak tudtunk maradni a büntetőknél, és elhódítottuk a trófeát. A tizenkettedik volt a legjobb teljesítményünk a BL-döntőkben. Ezen a meccsen élveztem a legjobban a játékot.”

„A tizenharmadik is különleges volt, mivel az edző videókat mutatott nekünk a meccs előtt nagy sportsikerekről. Olyan kosárlabda csapatokról, amerikai futball csapatokról, amelyek két-három nagy trófeát is elhódítottak sorozatban. Mi is be akartunk kerülni közéjük, és meg akartuk nyerni a BL-t harmadszor is. Mindig azt mondtuk, hogy ha van csapat, amely képes sorozatban kétszer vagy akár többször megnyerni a BL-t, akkor az a Real Madrid. A Real Madridnak kellett lennie az elsőnek, akinek ez sikerül.”

„A Madridba való megérkezésem egy álom valóra válása volt. A sok szenvedés és harc, ami megelőzte az érkezésemet, még ott volt a fejemben, de csak arra tudtam gondolni, hogy itt sikeres leszek, és tudtam, hogy mindent bele fogok adni ennek érdekében. Soha nem akartam feladni, még akkor sem, amikor nem mentek jól a dolgok, tudtam, hogy keményen dolgozva sikeres leszek itt. Így álltam hozzá, sikeres akartam lenni.”

„A bemutatásom napja különleges volt, nagyon izgultam, mivel már két hónapja vártam, hogy aláírhassak a Real Madridhoz. Nagyon ideges voltam, és amikor leszállt a gépem, és aláírtam a szerződésemet, minden nagyon gyorsan történt. Megmutatták a trófeákat, ami különleges pillanat volt.”

Modric

„A feleségem az első pillanattól kezdve mellettem volt. 18 vagy 19 éves korom óta együtt vagyunk, ő a legnagyobb szurkolóm, különösen a nehéz pillanatokban, mivel mindenkinek szüksége van valakire, aki mindig mellette van, aki látja a nehézségeket és a szenvedés időszakait. És ott vannak a gyerekeim, a szüleim, a húgaim és a gyerekkori barátaim. Ők mind olyan emberek, akik feltétel nélkül mögöttem álltak, én pedig mindig hálás leszek nekik a támogatásukért.”

„A Tizedik megnyerése után egy évig sérült voltam. Több mint 20 meccsen át voltunk veretlenek, és ebben az időszakban sérült voltam, és négy hónapot töltöttem partvonalon kívül regenerálódással.”

Tovább

Zidane: Az én felelősségem, hogy nem nyertünk semmit

„Először is köszönetet szeretnék mondani a szurkolóknak, amiért ilyen messziről is a csapat mögött álltak. Nem jöhettek ebben az idényben a stadionokba, de mindenki büszke lehet a csapatra, mivel a játékosok mindent kiadtak magukból az utolsó pillanatig. Ma ismét nyertünk. Nem volt könnyű, mivel eleinte voltak problémáink, de végül jobbak lettünk. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Ez az a nap, amikor gratulálni kell a keretnek.”

„Gratulálnunk kell az Atlético Madridnak is, mivel megérdemelten nyertek, hiszen az a csapat a megérdemelt győztes, amely végül odaér az első helyre. Nagyszerű idény van mögöttük, mást nem is lehet mondani. Nem én vagyok itt a legfontosabb, arról szól ez az egész, hogy a játékosok mit vittek véghez az idény során. Ezért kell először arra koncentrálnunk, hogy mi történt az idény során, majd amikor eljön az ideje, akkor nyugodtan beszélünk, aztán meglátjuk, hogy mi történik. Nyugodt beszélgetést fogok lefolytatni a klubbal, de nem most. A mai nap a játékosoké, gratulálnunk kell nekik.”

Zidane

„Én úgy értékelem ezt az idényt, hogy mindent beleadtunk a pályán. Nem nyertünk semmit, a játékosok pedig nyerni akarnak. Én vagyok a felelős mindenért. Vannak dolgok, amelyek tőlem függenek, ezt pedig ki fogjuk értékelni. Szeretnék gratulálni a játékosaimnak, de amit ők igazán akarnak, az a győzelem.”

„Tudjátok, hogy milyen év van mögöttünk. Egész idényben erről beszéltetek. Végül nem nyertünk, ez van. A Real Madridnál tudjuk, hogy hol vagyunk, hogy mit kell elérnünk, de nyugodtnak és türelmesnek kell lennünk. Ezt mondom a játékosaimnak és a szurkolóknak is, hiszen ők a legfontosabbak. Büszkének kell lenniük arra, amit elértek. Rengeteg nehézség hátráltatott minket ebben az évben, de mindent beleadtunk a pályán, és ez a legfontosabb.”

„A mai mérkőzés után nyugodtnak és elégedettnek kell lennünk. A következő napokban beszélni fogok a klubbal, azokkal, akikkel beszélnem kell, ennyi. Hamarosan kiderül, hogy mi fog történni a következő idényben, de nem csak velem, hanem a Real Madriddal.”

„Hogy hogyan érzem magam? Edzőként nehéz most, hiszen nem nyertük meg a ligát. Ennyit tudok elmondani.”
 

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Villarreal (2-1)

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Villarreal)

Balázs szerint:

Courtois – Odriozola, Nacho, Militão, Miguel – Modrić, Casemiro, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.

Csabi szerint:

Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Miguel – Casemiro, Modrić, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Kristóf szerint:

Courtois – Odriozola, Nacho, Militão – Marcelo, Casemiro, Modrić, Blanco, Valverde – Benzema, Vini Jr.

Szoki szerint:

Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Miguel – Casemiro, Modrić, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vinícius

umek szerint:

Courtois – Nacho, Militão, Ramos, Miguel – Casemiro, Modrić, Valverde – Asensio, Benzema, Vinícius

Vik szerint:

Courtois – Odriozola, Nacho, Militao, Miguel – Casemiro, Valverde, Modric – Asensio, Benzema, Hazard

Balázs szerint:

2-1 Benzema, Rodrygo

Csabi szerint:

2-1 Benzema, Rodrygo

Kristóf szerint:

2-1 Valverde, Vini Jr.

Szoki szerint:

3-1 Benzema (3)

umek szerint:

2-0 Benzema (2)

Vik szerint:

1-0 Miguel

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Villarreal: Eldől a bajnokság

Eljött az igazság pillanata. A Real Madrid ma este a bajnoki idény utolsó meccsén azzal a céllal lép pályára, hogy megragadja az esélyt a bajnokság megnyerésére. A blancók a Villarreal együttesét fogadják az Alfredo Di Stéfano Stadionban, tudva azt, hogy mindenképp meg kell nyerniük a mérkőzést ahhoz, hogy esélyük legyen a bajnoki cím begyűjtésére. Ha a 3 pontot begyűjtik Zidane fiai, akkor abban kell reménykedniük, hogy a Valladolid pontot szerez az Atlético Madrid ellen a José Zorrilla Stadionban, ahol a hazai együttes az első osztályban maradásért fog harcolni. Ha az Atléti győz, akkor biztosan bajnok lesz, de ha döntetlent játszik vagy veszít, akkor a Villarreal legyőzésével a Real Madrid lesz a bajnok.

Ramos és Benzema

A Real Madrid bízik abban, hogy folytathatja jó sorozatát a bajnokságban, hiszen az elmúlt 17 mérkőzésen nem talált legyőzőre, ráadásul az előző idény utolsó előtti fordulójában hasonló szituációban sikerült elsüllyesztenie a sárga tengeralattjárót, aminek köszönhetően megnyerte a bajnokságot.

„A legmagasabb szinten fogunk teljesíteni annak érdekében, hogy megnyerjük a bajnokságot” – mondta Zidane a találkozó előtt. A francia mester keretébe nem került be Toni Kroos, Lucas Vázquez, Dani Carvajal, Eden Hazard és Ferland Mendy sem, de a keret már nagyon sokszor bizonyította ebben az idényben, hogy képes legyőzni a legnehezebb kihívásokat is. A védelemben ismét bevethető Sergio Ramos és Varane is, így a védelem közepén nem lesz hiány variációs lehetőségekből az idény legfontosabb mérkőzésén.

A Villarreal már biztosította helyét az európai indulást jelentő pozíciók egyikén, a Real Sociedad és a Betis mellett, de az még kérdéses, hogy ötödik, hatodik vagy hetedik helyen végeznek a tabellán. A sárga tengeralattjáró történetének legfontosabb mérkőzése azonban nem a ma esti lesz, hanem a szerdai, amelyet a Manchester United ellen vívnak meg az Európa-liga döntőjében.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Athletic Bilbao – Real Madrid (0-1)