Gy. András
Emilio Butragueño: Az új Bernabéu a világ legjobb stadionja lesz
„A Santiago Bernabéu Stadion a jövő Real Madridjának alapvető eleme lesz, ahogy ezt Santiago Bernabéu 1947-ben gondolta. Egy új korszak kezdődik majd a klub életében. A stadion egy stratégiai helyszín lesz, a város egyik ikonja.”
„Arra törekszünk majd, hogy a stadion segítségével domináljuk a világ futballját. Az év minden napján nyitva áll majd. A szurkolók folyamatosan kiélvezhetik majd az előnyeit, nem csak az évi 30 mérkőzés alkalmával.”
„Az akarjuk, hogy mi legyünk a legjobbak, ehhez a legjobb játékosokra lesz szükségünk, a stadion pedig egy fontos stratégiai elem lesz.”

„A Bernabéu a madridisták számára hatalmas büszkeség, hiszen megannyi történetet mesél el a Real Madrid történelméből, megannyi felejthetetlen éjszakáról tanúskodik, és jól mutatja azt is, hogy mi ma a Real Madrid. Ez az otthonunk, ahol a madridista család találkozik, és ahol mindannyian izgatottak leszünk.”
„A stadionnak alkalmazkodnia kell a változásokhoz, a jövőhöz. Sokakat meg fog lepni, amikor elkészül. A világ legjobb stadionja lesz, ami hatalmas büszkeséggel tölti majd el a Real Madrid szurkolóit.”
„Következetesnek kell lennünk, ezért is adtunk el és adtunk kölcsön játékosokat. Ez volt az a lépés, amire a klubnak szüksége volt. A Real Madrid mindig rendkívül aktív volt az átigazolási piacon, de most okosan kellett cselekednünk, ez most felelősségteljességről és következetességről szólt.”
„A helyzet még mindig ugyanaz. November van, meg kell vizsgálnunk, hogy miként alakulnak a dolgok. Remélhetőleg hamarosan újra úgy élvezhetjük a futballt, ahogy megszokhattuk.”
Kroos: Zidane meg fogja találni a megoldást a problémáinkra
Mivel érte el a Real Madrid, hogy ennyire azonosulni tudj velük?
Amikor megérkeztem, az egész klub – nem csak az edzőm és a társaim – és a szurkolók is boldogság érzését közvetítették felém, amiért ide jöttem. Ez nem normális. Németországban először jól kell játszanod ahhoz, hogy örüljenek neked. De a Real Madridnál úgy éreztem, hogy már amiatt is boldogok, hogy megérkeztem, függetlenül attól, hogy hogyan játszom. Ez jó érzéssel töltött el, és nagy önbizalmat adott ahhoz, hogy már az első pillanattól kezdve jól játszak.
Carlo Ancelotti telefonhívása volt a döntő faktor?
2014-ben megnyerték a BL-t, szóval képzelheted. Ancelotti felhív, és elmondja, hogy a klubnál akar engem látni, hogy erősítsem a csapatát. Ők voltak a BL címvédői. Teljes mértékben bízott bennem, ez volt a kulcsa annak, hogy jól tudtam kezdeni, és nem éreztem a nyomást. Úgy gondoltam, hogy a bizalom már eleve megvan, ez pedig az első pillanattól kezdve sokat segített. Így telje el az első idényem. Trófeák nélkül, de mégis nagyon jól.
És mi van a klubvilágbajnoksággal?
Ja, hogy azt nagy trófeaként tartják számon? Hát… (nevet)

A német játékosok mindig sikeresek voltak a Real Madridban, szóval a szurkolókban felmerül a kérdés, hogy miért nem igazolnak több németet?
Ezt a kérdést nem nekem kell címezni. Az én időszakom játékosai, mint például Sami Khedira, remekül teljesítettek a Real Madridban. Günter Netzerrel is beszélgettem, aki korábban játszott a Real Madridban, ő is azt mondta, hogy remek hely volt akkoriban is, nem csak a játék, hanem a magánélet szempontjából is. Csak jót hallottam Madridról és a Real Madridról. Hogy miért nincs itt több német? Ezt nem nekem kell megválaszolnom. (nevet)
Az érkezésed óta remekül beilleszkedtél a városba. Mit adott neked Madrid?
Igen, ez igaz. A város nagyon fontos, de ez inkább arról szól, hogy kikkel élsz, kikkel vagy nap mint nap otthon, a munkában. Ez az, ami lehetővé teszi, hogy otthon érezd magad. Ha ez az érzés megvan, jól érzed magad. Nem számít, hogy hol vagy. Persze az igaz, hogy Madrid az Madrid. Az időjárás is sokat számít. Nagyon más, mint Németországban. Nem a városközpontban élek. Ott nagyon sokan vannak. Az embernek van családja, akikkel természetesen kimozdulsz, és mindenki felismer. Én szeretem, ha felismernek a szurkolók, mivel nagyon pozitívak és hatalmas madridisták, de néha az ember szeret egyedül kimozdulni.
Érzed a szurkolók tiszteletét?
Nagyon. Mindig. Autogramokat és közös fotókat kérnek. Ez jó, hiszen ez annak a jele, hogy szeretnek. Néha persze egyszerűen csak ki akarsz mozdulni, olyankor egy kicsit nehéz. Ezért sem a központban élünk. Szeretem a nyugalmat, ilyen a természetem. Nagyon boldogok vagyunk Madridban.
Mostanra sokkal jobban beszélünk spanyolul, így minden sokkal könnyebb. A feleségem az első néhány évben nem beszélt, így sok dolog nehezebb volt. Ha nem beszéled a nyelvet, alig vannak ismerőseid… 24 évesen elhagyod a hazádat, ez nagy kihívás, de mi jól teljesítettük. Ha a munkában jól mennek a dolgaid, az sokat segít, és végül ezt viszed haza.
És itt Antonio vagy…
Igen. Nem fogom elfelejteni az igazi nevemet, együtt tudok élni az Antonióval.
Miért hiányzik ebből a Real Madridból az állandóság?
Nos, valami hiányzik, ez nem titok, mindenki láthatja. De nem sok. Állandóságot kell biztosítanunk. Ha az eredményeket nézed, akkor két jó, egy rossz, két jó, egy rossz sorrendben váltják egymást. Ennél jobb kell. Megnézel néhány meccset, és látod, hogy tehetnél sokkal többet. A Barcelona ellen, az Inter elleni első félidőben…
Természetesen tudunk javulni, de hiányzik az állandóság. Ha a Barcelona ellen jók voltunk, akkor a Cádiz és a Sahtar ellen is jónak kellett volna lennünk hazai pályán. Itt nagy különbségek vannak. Néha nagyon jól megy, néha pedig nagyon rosszul. Ha nyerni akarunk valamit, akkor sokat kell javulnunk.
Mi hiányzik?
A jelenlegi helyzet mindenki számára furcsa. Három naponta játszunk, alig van időnk pihenni, az előző idényt nagyon későn tudtuk befejezni, nem tudtunk igazolni senkit a nyáron… Most itt vannak a sérülések, néhány játékos a COVID miatt esik ki, de nem akarok kifogásokat keresni. Minden meccsen ki tudunk állni egy olyan kezdővel, amely bárkit képes megverni.
Nincsenek kétségeim efelől. Hogy miért nem verünk meg mindenkit? Meg kell találnunk a megoldást arra, hogy jobbá váljunk. Ez nem általánosságban értendő, hanem bizonyos dolgokra, helyzetekre a különböző meccseken. Ezért kell megfelelően reagálnunk. Igazság szerint csapatként kell javulnunk, ha nyerni akarunk valamit. Azt pedig már láttuk, hogy mennyire jók tudunk lenni.

A szurkolók reménykedhetnek abban, hogy megfordul a szerencsétek?
Ha megnézed, hogy ilyen jól tudunk játszani, akkor természetesen. Néha veszíthetsz, rossz játékkal. Ez előfordul. De többször is megtörténik, mint szeretnénk, és ezt nem engedhetjük meg.
Játékosként megérted a rotáció szükségességét? Akkor is elfogadod, ha te nem játszol épp?
Igazából soha nem lehetsz elégedett, ha nem játszol egy meccsen. És nyugodtan mondhatom, hogy minden játékos így gondolja. Megértem az edzőt, mivel három naponta játszunk. Nem állunk le, ebben az idényben pedig ez még inkább igaz. És ez nem a lezárás után i 2-3 hónapban van így, hanem az Eb végéig is így lesz. Értem, hogy az edzőnek rotálnia kell. Játékosként ezt el kell fogadni, ha pedig rajtad a sor, hogy pályára lépj, a legjobbadat kell nyújtanod. Amikor fizikálisan és mentálisan is jó állapotban vagy, játszani akarsz, de a rotációt el kell fogadnod.
Megérted, hogy miért kérdőjelezik meg Zidane-t?
Mindenki tudja, hogy ha nem jönnek a jó eredmények, akkor nem teljesítetted azokat az elvárásokat, amelyeket a Real Madridnál támasztanak veled szemben. Ilyenkor jönnek a kérdések. Ezért vagyunk ennél a klubnál. Itt ez a normális. Zidane-nal már voltak ilyen időszakaink, de mindig kijöttünk belőlük. Néhány héttel ezelőtt a Cádiz és a Sahtar elleni vesztes meccsek után Barcelonába utaztunk, és csodálatosan játszottunk. Átvészeltük, az edzőnél jobban pedig senki nem tudja, hogy mi történik ennél a klubnál, ha nem jönnek az eredmények. Nekünk csak meg kell próbálnunk javulni, és meccseket nyerni. Az edző meg fogja találni a megoldást.
Most a válogatottnál vagy. Gondolod, hogy a Bayern München a többi európai csapat előtt áll, és a Real Madrid szenvedni fog ebben az idényben Európában?
Mondhatjuk, hiszen nem fér kétség hozzá, hogy a Bayern az elmúlt hónapok legjobb csapata. A Real Madrid is ilyen volt néhány évig, és tudjuk, hogy ez milyen nehéz. Lehetetlen 10 éven át mindent megnyerni. A Real Madrid két-három évig a világ legjobbja volt.
Most a Bayern az, de ez nem vet ránk rossz fényt. Ha megnézed, hogy hogyan játszottak az elmúlt hónapokban… Nincs olyan meccs, amit ne nyertek volna meg négy góllal. A BL-t is megnyerték, és számomra bárki is nyerje, aktuálisan ő a világ legjobbja, mivel ez a legnehezebb sorozat. Jobbak, mint mi, de ez nem gond, mivel nem az ő bajnokságukban vagyunk, és nem játszunk ellenük a BL-ben sem, legalább is egyelőre.
Gyorsabbak?
A játékuknak megvan a ritmusa, kiváló a letámadásuk. El kell fogadnunk, hogy jelenleg jobbak nálunk.
Spanyolország és Németország játszik egymás ellen a jövő héten. Mit gondolsz, melyik csapat a jobb?
Szerintem nagyjából egy szinten vagyunk jelenleg. A két legutóbbi egymás elleni meccsünk 1-1-re végződött. Mindkét csapat változott egy kicsit az elmúlt hónapokban. Mi a 2018-as vb után változtattunk, legalább is többet, mint mások. Mindkét csapatnak vannak gondjai.
A két csapat visszatér a csúcsra?
Két olyan projektről beszélünk, amely rengeteg tehetségre épül, és biztos vagyok benne, hogy jól fognak alakulni. Nem tudom, hogy a következő évben, az Eb-n, vagy később, de biztos vagyok abban, hogy hosszú távra szól. Nagyon sok a tehetséges játékos. Németországban teljesen biztos vagyok, és amikor látom a spanyol játékosokat a LaLigában, bennük sem kételkedem.
Ez a két ország a csúcson lesz, és nem azért mondom, mert az egyik a hazám, a másikban pedig élek. Azért mondom, mert kedvelem azokat a csapatokat, amelyek jó futballt akarnak játszani. Nem olyanok, mint akik csak beállnak védekezni és kontrákra rendezkednek be. Ha nem játszom, akkor követem azokat a csapatokat, amelyek játszani akarják a focit, ezért is gondolom, hogy ennek a két csapatnak fényes jövője van.
Toni Kroos törődik a körülötte lévők dolgokkal, ezért is van saját alapítványa. Nem igaz?
Már öt éve van meg az alapítványom Németországban, amely beteg gyerekek megsegítését szolgálja. Van esélyem segíteni abban, hogy megvalósuljanak az álmaik, amelyeket egyedül nem tudnának elérni. A szülőknek is vannak nehéz pillanataik, ezt apaként mondom. Az élet nehéz, és ha nincs pénzed, akkor még nehezebb.
Ha segíthetek, hogy megváltozzanak bizonyos dolgok az életükben, vagy megvalósulhasson a gyermekük álma, akkor megteszem. Ilyenkor az ember olyan érzelmeket él át, amelyeket nehéz megmagyarázni. Amikor elmondod nekik, hogy segítséget fognak kapni, rájössz, hogy ez sokkal fontosabb, mint a futball. Soha nem fogom ezt abbahagyni. Egyszer abbahagyom a focit, de a segítségnyújtást nem.

Tisztába tennéd a múltkori szavaidat az Európai Szuperliga kapcsán?
Azt akartam elmondani, hogy biztosan vannak pozitív dolgok ebben az egészben. Sok magas szintű meccset láthatunk majd, olyanokat, amelyeket csak BL-elődöntőkben láthatnánk. És mindannyian szeretjük ezeket a meccseket. Nagyon érdekes lesz ez azoknak a szurkolóknak, akik bizonyos csapatoknak drukkolnak, vagy semleges szurkolók. Mindenki szereti a csúcsfutballt. De a kisebb klubokkal is törődnünk kell. Mindenki nagyon versenyképes. A Szuperliga egy külön történet. Sokkal inkább aggaszt a többi dolog.
Mire gondolsz?
Az, hogy egyre több sorozat lesz. Két vagy három hetünk van, amikor nincsenek meccsek, én pedig biztos vagyok abban, hogy az UEFA és a FIFA találni fog újabb versenysorozatokat. A játékosok egészsége aggaszt leginkább. Három naponta játszani azt jelenti, hogy fáradtan játszol, és a meccsek nem tudnak olyan szinten lezajlani, ahogy szeretnénk. Ez olyan, mint egy 20 csapatos klubvilágbajnokság. Szerintem teljesen felesleges. Már nem lehet kisajtolni belőlünk többet. A játékosok nem fogják ezt szeretni.
És végül… A Real Madridból fogsz visszavonulni?
Megpróbálok. Fizikálisan még mindig nagyon jól vagyok. Két évvel ezelőtt volt egy nehéz idényem. Most kicsit jobban vagyok, és egy kicsit még maradok. (nevet)
Javi Gracia: Győztes mentalitással megyünk ki a pályára a Real Madrid ellen
Fontos meccs: „Ha nem nyersz meccseket, akkor a következő mindig egy lehetőség a változtatásra. Az ellenfél kiléte teljesen mindegy. Ez is egy esély. Tisztában vagyunk a mérkőzéssel kapcsolatos elvárásokkal, de szerintem mi most úgy érkezünk ide, hogy néhány meccsen rosszabb eredményt értünk el, mint amit érdemeltünk volna. Mindenki részéről kiváló hozzáállást látok, és szeretném megköszönni a nagyköveteknek is, hogy ezen a héten a játékosok közelében voltak. Nagyra értékeljük ezt, szeretnénk pozitív hangulatot és egységet teremteni, és megpróbáljuk ezt fenntartani, és ha lehet, jó eredményekkel fűszerezni.”
Egy új Valencia: „Ezen a héten már rendelkezésünkre álltak azok a játékosok, akikkel biztosan számolhatunk. Az elmúlt hetekben volt némi bizonytalanság. Ez egy megfelelő alap, amire lehet építeni. Számomra az idény az első napon kezdődött, rengeteget dolgoztunk az előszezon óta, sok mindent kipróbáltunk, voltak persze nehézségek. Megpróbáltunk a munkánkkal alkalmazkodni a helyzethez. Koronavírus-problémákkal, stábtag-cserékkel küzdöttünk. Voltak olyan körülmények, amelyek miatt nem volt meg az a stabilitás, ami most már megvan, ez persze nem lehet kifogás, ezt szeretném kiemelni. Most arra kell törekednünk, hogy a stabilitással a hátunk mögött megpróbáljunk még jobban dolgozni, hogy aztán a csapat még jobban játsszon és még jobb eredményeket érjen el.”
Játék a Real Madrid ellen: „A Real Madrid sok meccset játszik. Szerintem nem könnyű az európai meccsekkel a naptárban, emiatt fontos a rotáció. Nagyon nehéz minden meccsen ugyanazt a szintet hozni. Veszítettek pontokat, megpróbáljuk kielemezni, hogy hogyan és miért történt ez velük. Rendezett védelemmel és remek támadásokkal képesek lehetünk ártani nekik, de fontos lesz a labdatartás, illetve a rögzített helyzetek és a kontrák kihasználása is. Mindenképp úgy megyünk ki a pályára, hogy megpróbálunk nyerni a Real Madrid ellen.”
Javi Gracia ha comparecido este sábado en la rueda de prensa previa al encuentro #ValenciaRealMadrid
El técnico valencianista ha analizado los aspectos claves de un partido en el que buscará reforzar su buena línea con una victoria#AMUNTValencia@caixabank
— Valencia CF(@valenciacf) November 7, 2020
A Getafe ellen nagyon jól ment a kontra, most is ezt alkalmazzák majd? „Szeretnénk kihasználni ezeket a képességeinket, hiszen az ellenfél egyik erőssége a labdatartás, így ez az egyik legjobb lehetőségünk. Meg kell próbálnunk kihasználni az adódó területeket, és gyorsan kell átfordulnunk. A rögzített szituációk is fontosak lehetnek, de remek támadásokat tudunk építeni. A Getafe ellen jól játszottunk, amíg ugyanannyian voltunk a pályán, aztán rákényszerültünk a kontrázásra. Kedvelem a kontrajátékot, de a mérkőzés bizonyos szakaszaiban más fronton is dominálnunk kell.”
Casemiro és Hazard hiánya: „Az, hogy ők nem lesznek, arra sarkallja azokat, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, hogy pótolják a hiányukat. Mindannyian nagyszerű, válogatott szintű játékosok, és lehet, hogy nem lesz ott Casemiro a pályán, hogy elvégezze az egyensúlyteremtéssel kapcsolatos feladatokat, de majd más át fogja venni ezt a szerepet. Bárki is vegye át a helyét, nagyon magas szintű játékos lesz, és benne lesz a ritmusban. Lehet, hogy más lesz a csapat egyensúlya, de más dolgokban előnyt élveznek majd. Az biztos, hogy nagyon erősek lesznek, és a legjobbunkat kell hoznunk ellenük.”
Védekezés javítása: „Védekezésben javulnunk kell, de dolgozunk ezen, és a támadásainkon is. Ezen a héten is folytattuk a megkezdett munkát, kifejezetten erre a mérkőzésre készülve, amelyet egy sok gólt szerző csapat ellen fogunk játszani. A Real Madrid erősségeit ismerjük, felkészítettük a játékosokat.”
Yunus Musah: „Stabilitást és állandóságot ad, remek teljesítményt nyújt, ez pedig a kemény munkájának eredménye. De az állandóság nem csak rajta múlik, vagy a vele kapcsolatos elképzeléseimen, hanem a többieken is. Sok fiatal van a keretünkben, ezt látni kel. Yunus múlt héten betalált, és ezt kell várnunk tőle, de azt is látnunk kell, hogy sok fiatal játékosunk van, a fiatalságot pedig az állandóság hiányával azonosítják.”
Cillessen: „A tegnapi edzésen problémái adódtak, és ma nem tudott velünk dolgozni. Nem tudok többet mondani egyelőre, vizsgálják az orvosok. Később tudjuk majd meg, hogy mennyire komoly dologról van szó. Most várnunk kell.”
Miért nem játszott eddig Cillessen? „Semmi más nem számít a kiválasztáskor, mint a sportszakmai okok. Azt nézem, hogy mi a legjobb a csapatnak, nem a rekordokat vagy egyebeket. Én mindig megpróbálom az adott mérkőzéshez igazodva a legjobb döntéseket meghozni, igyekszem objektív és igazságos lenni mindenkivel szemben.”
Guedes és Kang In nem játszanak együtt: „Tudnak játszani. A szezon elején Guedes több lehetőséget kapott a bal szélen mint elől, hiszen oda több opciónk van, és ő az egyik. Tudnak egyszerre játszani, viszont nekünk meg kell találnunk a csapat egyensúlyát. Amikor Guedes második csatár volt, akkor Kang In nem játszott, pedig ez számára az ideális poszt. Képesek együtt játszani, de a csapategyensúly a legfontosabb a védekezés és támadás tekintetében.”
>>>Zidane nyilatkozatát ide kattintva elolvashatod!<<<
Thierry Correia hiánya: „Nincs túl sok opciónk a védelem jobb oldalára, ha azt nézzük, hogy ez a poszt milyen tulajdonságokkal rendelkező játékost kíván meg. És bár vannak lehetőségeink, gondolom megértitek, hogy az utolsó pillanatig szeretném ezzel bizonytalanságban tartani az ellenfelet.”
Kondogbia távozása, téli átigazolási piac: „Értem, hogy ez érdekes téma, de nem akarok ismét erről beszélni. Nem gondolom, hogy jó lenne nekem vagy a csapatnak, ha olyan játékosról beszélnék, aki már nincs itt. Nem akarok egyetlen másodpercet sem áldozni arra, hogy olyan játékosról beszéljek, aki nem az én játékosom, inkább beszélnék azokról, akik a következő meccsen bevehetők. A téli átigazolásokra jelenleg nem gondolunk, hiszen az én munkám az, hogy kihozzam a lehető legtöbbet abból, amim van. A lehető legkevesebb zavaró tényezőt szeretném. A csapatra kell koncentrálnom, és jó teljesítményt kell kihoznom belőlük.”
Alagútrendszer az új Bernabéu alatt
Az építkezést beutató képek között már fellelhetőek annak az alagútnak az építési munkálatairól szóló fotók is, amely a stadion alatt húzódik majd, ám a képeken az is látható, hogy bár már meglehetősen előrehaladott állapotban van az alagútépítés, még bőven van hátra feladat.
A madridi városvezetés egyik feltétele az építkezés engedélyezése kapcsán az volt, hogy létre kell hozni egy áruszállítást és karbantartást lehetővé tevő területet.

Minden olyan áru, termék, nyersanyag, eszköz, amelyet a stadionba szállítanak, ezen a parkoló melletti alagúton keresztül jut majd be úgy, hogy a pályához is közvetlen bejárattal rendelkezik, ennek érdekében készült egy mozgatható nézőtér-részleg.
A meccsnapokon kevésbé lesz zavaró a teherautók, buszok, televíziós egységek kavalkádja, mivel ezek a járművek az új parkolórészen tudnak majd leparkolni.
A csapatbuszok eddig a Padre Damian utca felől érkeztek a stadionba, de a jövőben már a Concha Espina felől, a Plaza de los Sagrados Corazones mellől közelítik meg az új bejáratot. A buszoknak közvetlen bejárata lesz a földalatti parkolón keresztül.
A Real Madrid terve Ramos szerződésének meghosszabbítására
Sergio Ramos szerződéshosszabbítása sokkal kevésbé tűnik bonyolultnak, mint eddig. Már csak 55 nap van hátra addig, amikor a Real Madrid kapitánya szabadon tárgyalhat bármely klubbal, ám a hírek szerint még egy darabig a blancók játékosa marad.
Ramos hosszabbít
A dolgok jelenlegi állása szerint abban az esetben, ha Ramos nem hosszabbít a spanyol gigásszal 2021. január 1-ig, szabadon tárgyalhat más klubokkal arról az idény végén bekövetkező esetleges távozásáról. De a védő utóbbi időben mutatott teljesítménye, a folyamatosan megdöntött újabb és újabb rekordok nem arra utalnak, hogy megvalósulna egy ilyen forgatókönyv.

Az El Larguero szerint két éves szerződéshosszabbítást fog ajánlani a klub a játékosnak, amely nem fog tartalmazni fizetésemelésre vonatkozó kiegészítést. Innentől kezdve Ramos dönti el, hogy mit válaszol az ajánlatra, a klub pedig tiszteletben fogja tartani a játékos döntését.
A helyzet a klubnál elég egyértelmű. A 2020-as év történései, és a koronavírus-járvány következményei miatt a klub szeretne megegyezésre jutni a keret tagjaival egy általános fizetéscsökkentésről. Ez nagyban hozzájárulna a 190 millió eurós kieséssel járó negatív hatások csökkentéséhez, társulva a már korábban bevezetett 10%-os fizetéscsökkenéshez, és a győzelmi bónuszok elengedéséhez. A klub terve az, hogy 15-20%-ra növelné a fizetéscsökkentést.
Amint ez megoldódik, a klub szeretné lezárni Ramos szerződéshosszabbítását is, és még az idén be szeretné jelenteni a szurkolóknak a jó hírt. A kapitány tisztában van a helyzettel, és teljesen nyugodtnak tűnik, különböző interjúkban pedig számtalan alkalommal kifejezte már maradási szándékát. Nagyon szeretne további rekordokat megdönteni a blancók játékosaként, és az új Bernabéu Stadionból vonulna majd vissza.
VIDEÓ – Válogatás a 100 gólos Sergio Ramos legszebb találataiból
Ashley Young: Csalódottak vagyunk, mert nyerhettünk volna
Ashley Young:
„Nagy a csalódottság az öltözőben, mivel kétgólos hátrányból sikerült felállnunk. Sikerült visszajönnünk a meccsbe, voltak lehetőségeink a győztes gól megszerzésére, hogy lezárjuk a meccset. Természetese, hogy csalódottak vagyunk, de a pozitívumokat kell megtartanunk ebből a meccsből, és meg kell próbálnunk a hazai mérkőzésen jobban teljesíteni.”
„Jó úton haladunk, ez egyértelmű. Nincs okunk másképp gondolni. Nem lesz könnyű dolgunk, de képesek vagyunk felállni, és megszerezni a továbbjutáshoz szükséges pontokat.”
„Most egy nehéz mérkőzés vár ránk az Atalanta ellen. Mindent meg akarunk tenni a három pontért, hogy újra visszatérjünk a győztes útra. Aztán jön a válogatott szünet, amely alatt remélhetőleg fel tudunk töltődni.”
| DICHIARAZIONI
"Siamo delusi ma possiamo superare il girone"
Così @youngy18 al termine di #RealInter #UCL #FORZAINTER https://t.co/WtYxB63Gem
— Inter (@Inter) November 3, 2020
Lautaro:
„Kár, hogy nem nyertünk, mivel mindent megtettünk. Nem sikerült úgy játszanunk, ahogy szerettünk volna. Nyerhettünk volna, sok helyzetünk is volt, de nem sikerült győznünk. Felemelt fejjel kell dolgoznunk tovább.”
„Hogy mi hiányzott? Az apró részletekben rejlett a különbség. Jobban kell figyelnünk a mérkőzés utolsó pillanatáig. Kritikák? Az Interért és a csapattársaimért dolgozom. Néha jól megy, néha kevésbé. De az biztos, hogy mindig, mindent beleadok, és nyugodt vagyok.”
„Most csak az Atalanta elleni meccsre kell gondolnunk, ami egy nehéz összecsapás lesz. Aztán jön egy szünet, és újabb fontos meccsek.”
| DICHIARAZIONI
Gol, assist e grande prestazione personale per #Lautaro Martinez, che commenta così #RealInter #UCL #FORZAINTER https://t.co/nyrMLmAyAt
— Inter (@Inter) November 3, 2020
Handanović:
„Visszajöttünk a meccsbe, meg is nyerhettük volna. A pályán, a kapuból nézve úgy éreztem, hogy volt két nagy helyzetünk, de nem használtuk ki őket. Egyéni villanások jelentették a különbséget, jobbak és kíméletlenebbek voltak a büntetőterületen belül. Találhatunk pozitív dolgokat a meccsben, de sokkal pontosabbnak kell lennünk, mivel nem ez az első alkalom, hogy megszerezhettük volna a győzelmet, de valami hiányzott.”
„A továbbjutás kérdése még mindig nyitott a csoportban, de persze tisztában vagyunk azzal, hogy sokkal több pontot kell szereznünk a hátralévő meccseken.”