Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Butragueño: Vinícius elbizonytalanítja és idegesíti az ellenfelek védelmét, játszania kell

„Ahogy mindig mondom, Viníciusnak játszania kell ebben a stadionban, játszania kell a Barcelona ellen, és még fiatalon. Komoly bizonytalanságot okoz az ellenfelek védelmében, idegesíti őket. Remélem, hogy a gólja felszabadító hatással lesz rá. Minden meccsen folyamatosan helyzeteket dolgoz ki, ez pedig nem könnyű feladat.”

Vinícius

„Nagyszerű futballt játszottunk, voltak lehetőségeink, Vinícius góljáig pedig Ter Stegen tartotta őket meccsben. Mariano pedig először ért a labdába… Fenomenális ez tőle, nekünk pedig nagyszerű érzés. Zidane elmondta, hogy mindenki fontos a keretben, ma pedig Mariano betalált.”

„A keretben mindenki készen áll a játékra. Zidane választ. Nagyszerű hír, hogy Mariano betalált, mivel mindenkire szükségünk van. Mostantól minden meccs egy döntővel ér fel, az idény kritikus szakaszában vagyunk. Mindenkinek segítenie kell a csapatot, Mariano is ezt teszi. Örülök a játékosoknak. Az elmúlt hetekben értünk el olyan eredményeket, amelyek nem voltak megérdemeltek. Az utolsó pillanatig egységesnek kell maradnunk.”

„A Barcelona nagyon veszélyes csapat, a pálya utolsó harmadában begyorsítanak. Courtois többször is remekül avatkozott közbe. Fontos megemlíteni, hogy a második félidőben alig volt dolga, ami sokat elmond a csapatról.”

Tovább

Setién: Gratulálnunk kell az ellenfelünknek

„Most egy ponttal előttünk vannak, de hosszú, kanyarokkal és elágazásokkal teli út áll előttünk a bajnokságban.”

„Az első félidőben irányítottuk a meccset, leszámítva néhány pontatlanságot és labdavesztést. Az első félidő a miénk volt, jól játszottunk, voltak helyzeteink (ahogy a második játékrészben a góljuk előtt is), de nem így volt megírva, úgyhogy csak gratulálhatunk az ellenfelünknek.”

Setién és Zidane

„Sok hibába futottunk bele a második félidőben, ami megteremtette számukra a javulás lehetőségét, a mi esetünkben pedig önbizalomvesztéssel járt. Vannak fázisai egy mérkőzésnek, ahol az egyik, és vannak, ahol a másik csapat kerekedik felül. Minden a pontosságon múlik. Ha náluk ez megvan és betalálnak, akkor ott a kulcs a meccs megnyeréséhez.”

„Nem lehetünk Leo megszállottjai, annak ellenére sem, hogy milyen hatalmas értéket képvisel. Vannak más játékosaink is. Ma sem ő, sem más nem tudta kihasználni a helyzeteket.”

„Néha elbuksz, ez normális. Ők nagyon felpörögtek és nyomás alatt tartottak minket. Megpróbáltuk gyorsan járatni a labdát, hogy csökkentsük a nyomást, de ilyen játékosok ellen ezt nem könnyű megtenni.”
 

Tovább

Piqué: Ez volt az egyik leggyengébb Madrid, amivel találkoztam

Piqué:

„Dühösek vagyunk. Azt gondoltuk, hogy jó eredményt érhetünk el itt, mivel a Madrid rossz formában érkezett a mérkőzésre. Az első félidőben látott Madrid volt az egyik eddigi leggyengébb, amellyel a Bernabéuban találkoztam.”

„Ezt nem azért mondom, hogy kritizáljam őket. Mindannyiunknak vannak problémái. Mi sem vagyunk olyan jók. De elszalasztottunk egy lehetőséget. Irányítottuk a meccset, és ha néhány helyzetünkből előnyt tudtunk volna kovácsolni, akkor nagyon nehéz dolguk lett volna.”

Piqué

„Nem éltünk a lehetőséggel, hogy megsebezzük őket. Jobban kell játszanunk, mint a második félidőben. Sok labdát veszítettünk, megnőtt az önbizalmuk, és a kapunkhoz szögeztek minket. Ez most olyan, mint egy elhalasztott lehetőség, különösen az első félidő miatt. Ott lezárhattuk volna a meccset.”

„Egyértelmű, hogy az eredmény megerősíti őket. Ez egy morális löket. Minket megsebeztek, de még nincs veszve semmi. Még mindig megnyerhetjük a bajnokságot, ha az idény végéig mindent jól csinálunk. Javítanunk kell a második félidős játékunkon, de még mindig hosszú az út.”

Sergio Ramos reagált Piqué csapattal kapcsolatos kijelentésére: "Mindenkinek joga van a véleményéhez. Én örömmel venném, ha megnyernénk minden El Clásicót úgy, hogy olyan rosszul játszunk, ahogy szerinte az első félidőben."

Busquets:
„Még hosszú az út a bajnokság végéig, a pozitív dolgokra kell koncentrálnunk és mennünk kell tovább. Kihagytunk egy remek lehetőséget arra, hogy növeljük az előnyünket a Madriddal szemben, miután remek első félidőt játszottunk, ahol megszerezhettük volna a vezetést. A második félidőben minden megváltozott, mivel sok labdát veszítettünk és sajnos ők szereztek gólt. Nem voltunk elég jók, amikor nyomás alá helyeztek minket. Tudjuk, hogy lehet labdát veszíteni, de ez nem a fizikai állapotunk miatt történt. Ha nagy csapatok ellen játszott meccseken nincs nálad a labda, akkor szenvedni fogsz.”
 

Tovább

VIDEÓ – Néhány érzelmes pillanat a tegnap esti győztes El Clásicóról

Marcelo szerelése és reakciója:

Cristiano ünneplése Vinícius góljánál:

Mariano gólöröme és az ünneplés:

Casemiro az első gól után:

Tovább

Ramos: Ha a Barcelona ellen játszol, nem szabad félned

Sergio Ramos:
„Jó dolog megnyerni egy El Clásicót. Az elmúlt időszak eredményei után, amelyek közül néhány nem volt a legjobb, és amelyek miatt leszorultunk a tabella éléről, szükségünk volt arra, hogy a szurkolóinkért megverjünk egy olyan riválist, mint a Barcelona. Remek esély volt ez arra, hogy visszavegyük az irányítást, és kapott gól nélkül érjünk el jó eredményt. Ez most három nagyon fontos pont. Még sok van hátra az idényből, szóval meg kell tartanunk a fókuszt. A lehető legtöbb pontot kell megszereznünk.”

„Nagyszerű győzelem ez. Először hagytuk, hogy többet legyen a Barcelonánál a labda. Úgy döntöttünk, hogy visszaállunk. Nem tudom, hogy ez volt-e a legjobb döntés, de ezt hoztuk meg. Náluk volt a labda, de igazi helyzeteket nem igazán dolgoztak ki. Ha a Barcelona ellen játszol, nem szabad félned. Igen, nagyon tiszteljük őket, de tudtuk, hogy hogyan menjünk ki a pályára, és hogyan döntsük el a meccset.”

„Ha nem jönnek az eredmények, úgy érzed, hogy tartozol a szurkolóknak a támogatásukért, szeretetükért. Ha a Bernabéu fokozza a nyomást, az nagy segítség, ma is segített a győzelemben. Nyerni akartunk. Most tovább kell haladnunk előre, és nem csak meccseket, hanem trófeákat kell nyernünk.”

„A második félidőben feljebb kapcsoltunk. Magasabban akartunk rájuk nyomást gyakorolni, az ő térfelükre akartuk juttatni a labdát, és ennek meg is lett az eredménye. Helyzeteket dolgoztunk ki, és meglett a gól. Ezután végleg lezártuk a meccset.”

Ramos

„Ezek a találkozó különböző fázisai. Az alapján hozzuk meg a döntéseinket, hogy felmértük az ellenfelet és a saját csapatunk állapotát. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre jobban éreztük magunkat. Nem tudjuk, hogy a legjobb módszert választottuk-e, de megcsináltuk. Teljesen el vagyunk ragadtatva az eredményről, újra a tabella élén állunk. Most fenn kell tartanunk a fókuszt.”

„A hibákból tanulni kell. Ez fog segíteni nekünk a fejlődésben. Ennél a klubnál nagyon fontos az önreflexió, mi most ezt tettük. A fejlődés a szerénység eredménye.”

„Messi a valaha volt egyik legnagyobb játékos. Folyamatos veszélyt jelent, nagyon figyelnünk kell rá. Ő a csapata legjobbja, de Marcelo, Casemiro és én is rajta voltunk, és kizártuk a játékból. A védekező munka ma nagyon magas szinten volt, ez segített megnyugtatni a csapatot.”

Casemiro:
„Nagyon elégedett vagyok a csapattal, és azzal, amit véghez vittünk. Három nagyon fontos pontot szereztünk ma. A végén biztosra mentünk, lezártuk a meccset. Megmutattuk, hogy mennyire erősek vagyunk, fontos, hogy az emberek higgyenek bennünk. Még hosszú út áll előttünk a bajnokságban, sok mérkőzéssel.”

„Köszönjük a Bernabéunak, hogy a végsőkig mellettünk álltak. Együtt címeket nyerhetünk, ma nagy szükségünk volt rájuk. Vinícius megérdemelte a gólt. Őszinte szívvel ünnepeltünk. A szünetben az edzőnk azt kérte, hogy menjünk előre. Ha Karim jobb helyzetben lett volna, talán passzol, de inkább ellőtte a labdát. Ezt később meg is beszéltük. Nagyszerű meccset játszott.”

Vinícius

Vinícius:
„Ez volt a legjobb estém a Real Madrid játékosaként. Mindig keményen dolgozom, és tudtam, hogy el fog jönni egy ilyen pillanat. Kroos passzolt nekem, mindig ezt csináljuk edzéseken is, ma összejött, és betaláltam. A lövésem kapura ment.”

„Dolgozunk tovább, ahogy mindig. Zidane a legjobbat várja el tőlünk, remekül játszottunk ma, és nyertünk. A csapattársaim gratuláltak a gólomhoz. Most folytatnunk kell a munkát magunkért és a szurkolóinkért. Saját magunkért kell játszanunk. A címerre mutattam az ünnepléskor, mivel a világ legjobb csapatában játszom, és boldoggá akarom tenni a szurkolóinkat.”

Courtois:
„Az első félidőben 0-0-nál nagyon fontos volt, hogy ne kapjunk gólt. Amikor rám került a sor, jó védéseket mutattam be Arthur és Messi lövésénél is. Aztán a második félidőben nagyot javultunk, és megteremtettük a különbséget.”

„A legutóbbi eredményeink után is jól dolgoztunk tovább. Úgy gondolom, hogy jobban játszottunk azokon a meccseken, mint az ellenfeleink, de nem nyertünk. A labdarúgás az apró részletekről szól. Ma megszereztük a győzelmet, a szurkolóink segítségével, ami kulcsfontosságú volt. Csodásak voltak ma.”

„A Barcelona ellen kétféleképp játszhatsz. Beállsz védekezni, vagy nyomás alá helyezed őket és kockáztatsz. Mi az utóbbit alkalmaztuk, és remekül sikerült. A Clásico megnyerése mindig jó dolog. Most vezetünk, de nem felejthetjük el, hogy 12 meccsünk van még hátra. A jövő héten a Betishez látogatunk, ha pedig meg akarjuk nyerni a bajnokságot, ott is nyernünk kell.”

Courtois

Valverde:
„Nagyon boldogok vagyunk. Az erőfeszítéseinknek meglett az eredménye. Szeretném megköszönni a csapattársaimnak a ma estét, a szurkolóknak pedig a támogatást. Ez közös siker, mindannyian ugyanazt akarjuk. Sikerült felállnunk a héten elszenvedett vereség után. Ez egy remek lehetőség volt a változtatásra.”

„Zidane elmondta, hogy menjünk előre, de ehhez az kellett, hogy mindenki keményen harcoljon, és ne adjuk el a labdákat. Szerintem a legjobbunkat hoztuk a pályán. A Real Madrid játékosaként minden trófeát meg kell próbálnod megnyerni. Ma megvolt az esélyünk, hogy megmutassuk a világnak, hogy miről is szól a Real Madrid.”

Tovább

Isco 300!

Isco újabb mérföldkőhöz érkezett a Real Madridban. A középpályás kezdőként lépett pályára az El Clásicón, amely a 300. tétmeccse volt a blancók szerelésében (és egyébkénr 200. bajnokija is egyben). Isco a hetedik idényében érte el ezt a számot úgy, hogy közben 211 mérkőzésen győzelemnek örülhetett, 51 alkalommal pedig gólt is szerzett. A Barcelona elleni mérkőzés után Florentino Pérez egy 300-as számot ábrázoló mezt ajándékozott Iscónak az öltözőben.

Isco és Pérez

A spanyol középpályás 2013 augusztus 18-án debütált egy Betis elleni meccsen a Bernabéuban (2-1), amikor gólt is szerzett. Isco 15 trófeát hódított el a Real Madriddal: Bajnokok Ligája (4), klubvilágbajnokság (4), UEFA-szuperkupa (3), Spanyol Szuperkupa (2), bajnokság (1), Király-kupa (1).

A játékos 300 mérkőzése 6 versenysorozatból jön össze: bajnokság (200), BL (59), Király-kupa (27), klubvilágbajnokság (6), UEFA-szuperkupa (4), Spanyol Szuperkupa (4). Egy idényben belül legtöbbször 53 alkalommal lépett pályára, erre kétszer került sor: a 2013-14-es és a 2014-15-ös idényben. Az aktuális szezonban eddig 23 alkalommal futott ki a gyepre, és betalált a Valencia, az Osasuna és a Manchester City ellen.

Tovább

VIDEÓ – Benzema 500!

A Real Madridnál töltött 11. idényében Karim Benzema eljutott az ötszázadik tétmeccsig a klub színeiben. A francia támadó a Barcelona ellen ért el ehhez a nagyszerű mérföldkőhöz, de ez a mérkőzés azt is jelentette, hogy az Atlético Madrid mellett a Barcelona ellen lépett pályára legtöbbször, szám szerint 34 alkalommal. Florentino Pérez egy 500-as számmal ellátott mezzel ajándékozta meg a játékost a találkozó után.

Florentino Pérez és Karim Benzema

A játékos számai lenyűgözőek. 240 alkalommal talált be az ellenfelek hálójába, amelynek köszönhetően a klub egyik legendájává vált, és jelenleg a klub történetének hatodik legeredményesebb játékosa. Cristiano Ronaldo (451), Raúl (323), Di Stéfano (308), Santillana (290) és Puskás Ferenc (242) előzi meg. Raúl és Santillana után ő a harmadik legtöbbször pályára lépett csatár a Real Madridban.

2009 augusztus 29-én kezdődött az útja, amikor egy Deportivo La Coruña elleni meccsen debütálhatott. Két nappal később megszerezte első találatát is, amelyre a Santiago Bernabéuban, a Xérez ellen került sor. Benzema minden olyan sorozatban pályára lépett, ahol csak lehetett. Az ötszáz mérkőzése az alábbiakból áll össze: bajnokság (337), Bajnokok Ligája (100), Király-kupa (43), klubvilágbajnokság (8), Spanyol Szuperkupa (8), UEFA-szuperkupa (4).

Benzema számos trófeát nyert a klubnál töltött időszakában, ezek közül a legjelentősebb természetesen a Bajnokok Ligája, amelyből négyet is elhódított úgy, hogy mind a négy döntőben kezdőként lépett pályára, a Liverpool elleni fináléban pedig ő szerezte a mérkőzés első találatát. Nyert még 4 klubvilágbajnoki címet, 3 UEFA-szuperkupát, 2 bajnoki címet, 2 Király-kupát és 3 Spanyol Szuperkupát, vagyis összesen 18 trófeát.
 

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Barcelona (2-0): Győztes Clásicóval a tabella élére!

Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. Először a Real Madrid veszélyeztetett a hatodik percben, de Benzema kapáslövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. Griezmann válaszolt a 21. percben, ám az ő próbálkozása sem talált kaput. A blancók magasan támadtak le, ez nem ízlett a vendégeknek, akik próbálták labdatartással, és kivárással ellensúlyozni a nyomást. Arthurnak sikerült a 34. percben üres területet találnia, de Courtois remekül jött ki a kapujából, és védeni tudott. A félidő utolsó veszélyes megmozdulása nem sokkal ezután következett. Busquets passzolt a védők mögé, labdája Messit találta meg, aki centikkel megelőzte Varane-t, de az argentin lövését Courtois bravúrral védte.

Real Madrid - Barcelona 2-0

A második félidőben a Real Madrid dominált. A mérkőzés addigi legnagyobb lehetősége az 56. percben adódott a hazaiak előtt. Isco kapta meg a labdát a tizenhatos vonalánál, majd a hosszú sarok felé csavart, ám lövését Ter Stegen csodálatos mozdulattal tolta szögletre. Ezek voltak a hazaiak legjobb percei. A vendégeket a kapujuk elé szegezték, folyamatosan veszélyeztettek. Carvajal keresztezett a 61. percben, ismét Isco előtt adódott lehetőség, a spanyol pedig kapura fejelte a labdát, meg is verte Ter Stegent, de Piqué a gólvonalról még menteni tudott. Három perccel később jobb oldalról veszélyeztettek a blancók, ám Benzema kapáslövése centikkel fölé ment.

Ahogy haladtunk előre az időben, a Real Madrid egyre közelebb került a gólhoz. Braithwaite állt be a vendégekhez, majd szinte első labdaérintésével tesztelte is Courtois-t. Néhány perc múlva azonban a madridiak megszerezték első találatukat. Kroos vette észre remekül, hogy Vinícius le tud válni az emberéről, ki is ugratta a brazilt, aki Piqué asszisztálása mellett a kapuba tekert. A helyzetek ezután is érkeztek a hazaiak részéről, egészen az utolsó pillanatig, amikor is Mariano állt be az utolsó percre. A 92. percben aztán ő állította be a végeredményt, miután első labdaérintése gólt eredményezett. Carvajal labdájára csapott le a dominikai, majd Ter Stegen mellett a kapuba helyezte a játékszert. A végeredmény 2-0, a Real Madrid pedig ismét a spanyol bajnoki tabella élére került.

Tovább

Faubert: A Barcelona nem azért igazolta Martint, hogy öltözőt takarítson

Braithwaite: „Az emberek azt mondanak, amit csak akarnak. A futball legfontosabb játékosairól beszélünk, a legszervezettebb klubokról, ahol hatalmasak az elvárások az igazolások és a játékstílus tekintetében. Ha a semmiből jöttél, de leigazoltak, akkor okkal tették ezt, nem pedig azért, mert jó szamaritánusok, vagy hogy gazdaggá tegyenek néhány embert. Erre bőven megvannak a módszereik. Ha leigazlonak, akkor azt azért teszik, mert követték a játékodat, mert tisztában vannak a kvalitásaiddal. Persze, az emberek kinevethetnek, de a legtöbben közülük még életükben nem rúgtak labdába sem, akik pedig igen, azok csak irigykednek. A pozitív dolgokra kell koncentrálnod, nem szabad odafigyelned a negatívumokra. Mást nem tehetsz. Én azt szoktam mondani, hogy nem azért igazoltak le, hogy az öltözőt takarítsd.”

Faubert

A Real Madridnál töltött idő: „Vicc lett belőle. Nagyon kevés francia mondhatja el magáról, hogy a Real Madrid játékosa volt. Sokat tanultam ott. Azután kerültem oda, hogy Angliában nagyon magas szinten játszottam. A Madrid minden futballista számára maga a Szent Grál. Olyanoktól tanulhattam, mint Sergio Ramos, Raúl és Guti. Gyorsan tanultam, mivel volt olyan szerencsém, hogy Lassana és Mahamadou Diarra voltak mellettem. Remekül kijöttem Marcelóval és Salgadóval is. A nehézséget a játék gyorsasága jelentette. Megtanultam, hogy hogyan lássam már a megoldást akkor, amikor még nálam sincs a labda. Hihetetlenül gyorsan játszanak, kis területen.”

Visszavonulás: „Ez egy nagyon erős szó. Készülök arra, hogy edző legyek. Mindig is focizni szerettem volna, de úgy érzem, hogy most jött el az ideje. A futballkarrieremből a West Ham és a Bordeaux mindig a szívemben lesz.”
 

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Barcelona: Sokkal több, mint három pont

Elérkezett 2020 első Clásicója. A Real Madrid és a Barcelona a Santiago Bernabéu Stadionban feszül egymásnak a spanyol bajnokság aktuális fordulójában úgy, hogy két pont van a csapatok között, az idényből pedig csupán 13 találkozó van hátra. A blancóknak mindenképp győzniük kell, ha vissza akarják venni vezető helyüket a bajnoki tabellán.

Benzema, Ramos, Vinícius

A mérkőzés fontossága, hogy mi forog kockán, és hogy mit jelent ez a meccs a játékosoknak, leírhatatlan. Sergo Ramos elmondta, hogy „ez a meccs nem hasonlítható máshoz”. A kapitány szerint „kemény harcra számíthatunk, hiszen csak néhány pont van a két csapat között”. A Bernabéu szurkolói tudják ezt, és mindent megtesznek majd, hogy győzelemhez segítsék a csapatukat.

„Szükségünk van a szurkolóinkra az első perctől az utolsóig. Egy Clásicón ott kell lennünk fejben, szükségünk van szívre és arra, hogy egységesek legyünk” mondta Zidane a találkozó előtt. A francia mester keretéből ezúttal James, Brahim, Jović és Nacho maradt ki egy olyan meccsen, ahol meg kell mutatnia a csapatnak, hogy miért kapták ők a legkevesebb gólt a bajnokságban, és miért veretlenek hazai pályán.

A Barcelona úgy érkezik a Bernabéuba, hogy utolsó három bajnokiját megnyerte, és abban reménykedik, hogy továbbra is a tabella élén marad. A Nou Camptól távol Setién csapatának öt győzelme, három döntetlenje és négy veresége van. A katalánok legeredményesebb játékosa a 18 gólos Messi.