Gy. András
Iker Muniain: Többet érdemeltünk volna
Iker Muniain:
„Úgy gondolom, hogy többet érdemeltünk volna, legalább egy döntetlent. Jól kezeltük a meccset, a védelmünk egységes volt, tudtuk tartani azt a tempót, amit az előző meccseinken, különösen a Valencia ellen mutattunk. Több tiszta helyzetünk is volt az első játékrészben. Igaz, hogy a másodikban hiányzott a játékunkból a góllövéshez szükséges mélység. Mindenesetre felemelt fejjel kell továbbmennünk, ez nem veheti el a kedvünket.”

„Nem láttam a visszajátszást Marcelo eseténél, de a pályán úgy éreztem, hogy nem volt elég tiszta ahhoz, hogy megadható legyen. Dani olyan helyzetben volt, hogy tovább tudott volna menni a labdával, de a VAR úgy döntött, hogy jeleznie kell a kontaktot. Néhány perccel később aztán Raúl lábára léptek rá a Madrid tizenhatosán belül, de azt még meg sem nézték. Raúl elmondta nekünk, hogy megtaposták. Nagyon elégedett vagyok a csapat által végzett munkával, most a következő meccsünkre kell gondolnunk, ami már a nyakunkon van. Minden egyes pont, amit az európai szereplésért folytatott harcban szerzünk, kincset ér.”
„Láthattuk az elmúlt hetek eseményeit, hogy melyik csapatoknak kedveznek a döntések. Mindenki levonhatja a következtetéseket.”
„Modriccsal egyszerűen csak összeütköztünk. Semmi több. Eltaláltam őt, de ennyi történt.”
Iñigo Martínez:
„Nagy kár, hogy betaláltak, mivel úgy éreztük, hogy legalább egy pontot megszerezhetünk. Az olyan csapatok ellen, mint a Madrid, nagyon nehéz bekapott gól nélkül lehozni egy meccset, ez teljesen kifullasztja az embert. Az első félidőben egyik helyzetünket sem tudtuk értékesíteni, a másodikban pedig a nagy erőfeszítéseink miatt elfáradtunk, de nagyon jó munkát végeztünk.”
„Még sok pont forog kockán a hátralévő meccseken. A célunk elérése rajtunk múlik, a végsőkig fogunk küzdeni.”

Dani García (Twitter):
„Nem mondhatod, hogy az egyik szándékos, a másik pedig nem az! Szerintem nyert helyzetben voltam, és szerencsétlenségemre ráléptem a lábára. Egy pillanatra sem éreztem, hogy előttem érhet oda a labdához. Ha az egyiket megadod, akkor a másikat is meg kell. A VAR átveszi az irányítást a futball felett!”
Iñaki Williams és Unai Lopez posztolt még a találkozó után a közösségi médiában, ők csupán néhány emojival reagáltak arra a képre, amelyen az látható, ahogy Sergio Ramos épp rálép Raúl Garcia lábára.
Garitano: A VAR-nak még sok mindenben javulnia kell
„Az első 10-15 percben jobbak voltak, de ezt követően egészen a félidő lezárásáig jól játszott a csapatunk, nagy intenzitással. Úgy gondolom, hogy jobbak voltunk náluk. A második játékrészben lényegében alig történt valami a két kapu közelében. Többet birtokolták a labdát, de nem jelentettek veszélyt. A mérkőzés nagyon szoros volt, és tudtuk, hogy ha így haladnak a dolgok, valamilyen apró részlet fogja eldönteni a meccset valamelyik csapat javára. És azzal a tizenegyessel elveszítettük az összecsapást.”

„Mi is kaphattunk volna tizenegyest. A VAR-nak sok mindenben javulnia kell. Mindig azt mondtam, hogy a VAR segít, de ha ellened hoz döntést, akkor az idegesítő. Mindig azt mondtam, hogy kedvelem ezt a rendszert, szóval ma sem fogok mást mondani. Ha én panaszkodom, az semmin nem változtat. A mérkőzésnek vége, és most össze kell kapnunk magunkat, mert jön a következő.”
„Sajnálatos, hogy a játékosok által végzett kemény munka ellenére nem tudtunk kihozni semmit a mérkőzésből. Hihetetlen mértékű erőfeszítést igényelt az, hogy a 70. percig megakadályozzuk a Real Madridot abban, hogy helyzeteket dolgozzon ki, ezért is lassultunk le valamennyire a mérkőzés utolsó perceire. De számítottunk rá, hogy teljesen kifulladunk a végére. Most regenerálódniuk kell a srácoknak, hiszen kihajtották magukat, és készen kell állniuk a Sevilla elleni meccsre. Pontokat kell szereznünk. Jól teljesítettünk az elmúlt hetekben, de sok pontot kell begyűjtenünk az utolsó négy meccsünkön.”
Zidane: Nagyon fárasztanak már a bírókkal kapcsolatos kérdések
„Ez a csapat ennyire megbízható. Erről szól ez az egész. Amit mutatunk, az az erő és az egyensúly. Ha elveszítjük a labdát, mind védekezünk, és ez nagyon jól megy az elmúlt időszakban. Egy kis szikra hiányzott támadásban, és még javulhatunk, ezt is fogjuk tenni. A legfontosabb most az, hogy védekezésben nagyon erősek vagyunk, amit ma ismét megmutattunk.”
„Csak arra kell gondolnunk, amit mi teszünk. Nem hallgathatunk a kívülről érkező hangokra, mivel a LaLiga a végsőkig nyitott lesz, ahogy mindig az. Azokra a meccsekre koncentrálunk, amelyek előttünk állnak. Most gratulálnunk kell a játékosainknak azért, amit véghez vittek, mivel hét meccsből hetet nyertek. De még semmit nem nyertünk meg.”

„Nagyon fáraszt, hogy mindig ugyanarról beszélnek. Azt sugallják, hogy a bíróknak köszönhetően nyerünk meccseket, pedig ez nem igaz. Ott vagyunk a pályán, harcolunk, és mindenkinek tisztelnie kell a Real Madridot, a játékosokat. Ez nem fog változni. Harcoltunk, ahogy mindig, a bíró pedig megvizsgálta a helyzetet, majd tizenegyest ítélt, mivel az volt.”
„A célunk az, hogy megmaradjon a maximális koncentráció, és úgy játsszunk tovább, ahogy eddig tettük. Sergióval és Marcelóval sem beszéltem a két esetről. Ők a munkájukat végzik, ezt pedig nektek tiszteletben kell tartanotok. Folytatni fogjuk, amit csinálunk. A futballra koncentrálunk, semmi másra.”
„Ramos és Cristiano is megbízható tizenegyesrúgó. Sergio a végrehajtás specialistája, edzések után gyakran marad gyakorolni.”
„Büszke vagyok az elvégzett munkánkra. Nem egyszerű sorozatban hét meccset nyerni. Elől volt egy kis problémánk, de nem panaszkodhatunk, mivel nyertünk. A legfontosabb az, hogy a védekezésünk kiválónak tűnik. Tudjuk, hogy ha jól védekezünk, akkor lesznek lehetőségeink elől. Az előző meccsen Carvajal harcolt ki büntetőt, most Marcelo. Ez is jól mutatja, hogy a szélső védőink kiveszik a részüket a támadásokból.”
„Egy kicsit mindenre hatással van az, hogy háromnaponta meccsünk van, de fizikálisan biztos, hogy meglesz ennek a böjtje. A következő héten pénteken fogunk játszani, de aztán három meccsünk lesz egy héten belül a befejezésig. Ez nem csak nekünk probléma, mindegyik csapat attól, hogy helyzeteket alakítson ki. Fontos az erőnlét, de legalább mind ugyanabban a csónakban evezünk, minden csapat számára nehéz ez a helyzet. Például nagy a különbség az első és az utolsó 20 perc játékában.”
„Militão nem játszott sokat mostanában. Nagyszerű teljesítményt nyújtott ma, a minap pedig kiválóan szállt be a Getafe elleni meccsen is. Elégedett vagyok vele. Minden játékosom koncentrál, ha pedig játszaniuk kell, akkor próbálkoznak és a legjobbjukat nyújtják. Ő is ezt tette ma.”
„James személyes okokra hivatkozva kérte, hogy távol maradhasson. Ezek a dolgok köztünk maradnak. Kérdezhettek róla, én válaszolok, de többet nem szeretnék róla beszélni. Ami Bale-t illeti, meg kellett hoznom döntéseket, ő pedig az elmúlt két meccsen nem játszott. 25 játékosom van, mindenkivel dolgoznom kell.”
Ramos: Nem a bíróknak kell gratulálnunk azért, mert elsők vagyunk
Ramos:
A győzelem: „Ez hihetetlenül fontos három pont. Tudtuk, hogy ez lesz az egyik legfontosabb mérkőzés, ami hátravan a bajnoki hajrából. Bilbaóban mindig olyan ellenféllel találjuk szembe magunkat, amelyik nagyon szereti megnehezíteni a dolgunkat. 11 döntő várt minket a folytatás után, lépésről lépésre kellett haladnunk, és meg kellett próbálnunk három pontot szerezni minden egyes meccsen.”
Három pont: „Újra megmutattuk, hogy fizikálisan nagyszerű formában vagyunk, a csapat készen állt. Szerencsére a saját kezünkben van a sorsunk, és meg akarjuk nyerni a bajnokságot. Az első perctől kezdve látható volt a győzelem iránti vágy, de nem lehet minden meccset 3-0-ra nyerni. Ez is egy döntő volt.”

Mentalitás: „A lezárás után is azt mondtuk, hogy az a csapat fogja megteremteni a különbséget a bajnokságban, amelyik a legkevesebb hibát követi el, amelyik a legtöbbször kerüli el a bekapott gólt. Mondhatjuk, hogy védekezésben remek formában vagyunk, ez pedig megadja az egyensúlyt a csapatnak, és motiválja a támadóinkat. Amikor dicsérjük a csapatot, akkor azokra is gondolnunk kell, akik védekeznek, nem csak azokra, akik a gólokat szerzik.”
Bírók: „Nem a bíróknak köszönhetően fogjuk megnyerni a bajnokságot, de nem is miattuk fogjuk elveszíteni. Bárki, aki hibázott, és nem olyan eredményeket ért el, amilyeneket szeretett volna, nézzen körbe a saját háza táján, és hibáztassa a saját játékosait. Nem a bíróknak kell gratulálnunk azért, mert a Real Madrid az első helyen van.”
Mentális erő a büntetőknél: „Csak a három pont megszerzése jár a fejemben a büntetőrúgásoknál. Jól érzem magam ezekben a pillanatokban, amikor nagy a bizonytalanság és a feszültség. Szerintem én vagyok a megfelelő ember a felelősségvállalásra, az eredmények pedig magukért beszélnek. Továbbra is én fogom lőni őket, ha pedig ezzel hozzájárulhatok a csapat győzelméhez, az csak még jobb.”
„Az egyéni statisztikák igazából másodlagosak, de fontosak. Nem számít, hogy ki lövi a gólt, a legfontosabb a bajnokság megnyerése, és az arra való törekvés. Fontos, hogy mindig megszerezzük a három pontot, és a tabella élén maradjunk. Az egyéni díjak kielégítőek, de ha ezekre vágynék, akkor teniszezőnek mentem volna.”
Kérdéses helyzet: „Igaz, hogy ráléptem Raúl lábára, de mögöttem volt, és nem láttam őt. Ez nem egy kritikus pillanat, a labda nem volt gólhelyzetben, nem gondolom, hogy érdemes erről többet beszélni.”
Valverde:
„Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk. Ez a csapat minden labdáért keményen megharcol, mintha ez lenne az utolsó esélyük. Nagyon jó érzés, hogy megvan a három pont. Az első félidőben nem tudtuk, hogy miként reagáljunk arra, amit csinálnak, vagyis arra, hogy a lepattanókat mindig ők szerezték meg. Ezen javítanunk kellett, és a második félidőre ezt is tettük. Az edző elmondta, hogy mit javítsunk ki, és hogy játszunk feljebb.”

„Az utolsó szakaszba erősen, boldogan és motiváltan kell érkeznünk. A szurkolóink támogatásával úgy, hogy ők nem lehetnek velünk. De az üzeneteik nagy motivációt jelentenek nekünk, köszönjük nekik a bíztatást. Ha megnyerjük ezt a trófeát, azt értük tesszük.”
„Mi, középpályások próbáljuk segíteni a védőket, kivesszük a részünket a védekező munkából. Én személy szerint nagyon elégedett vagyok az elvégzett munkámmal.”
Beszámoló: Athletic Bilbao – Real Madrid (0-1): Sorozatban a negyedik kapott gól nélküli győzelem
A Real Madrid továbbra is rendkívül megbízható játékkal hozta a három pontot, így ideiglenesen tovább növelte előnyét a bajnokságban. A bajnoki szünet után kemény feladatnak tűnt a hátralévő 11 mérkőzés megnyerése, de Zidane fiai összeszorított foggal küzdenek, és úgy tűnik, hogy képesek lehetnek erre a feladatra. A San Mamésben, a LaLiga egyik legnehezebb pályáján a blancók megszerezték sorozatban hetedik győzelmüket, köszönhetően egy Marcelo ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt, és Ramos által értékesített büntetőnek.
Az első félidő gól nélkül zárult, de próbálkozásokban nem volt hiány. A vendég együttesnek három nagy helyzete volt, és ezek mindegyikének főszereplője volt Asensio. Először egy távoli szabadrúgását hárított Unai Simón, amely után a kipattanót sem sikerült gólra váltani, majd két baloldali beadása érkezett remekül középre, amelyeket Rodrygo és Benzema sem tudott fejjel gólra váltani. Az Athletic is próbára tette Courtois-t, aki a 17. percben hárította Raúl García próbálkozását.

A meccs képe a szünet után sem változott. Nem igazán volt különbség a két csapat teljesítménye között, és mindkét tizenhatoshoz csak ritkán jutottak el a játékosok. Aztán jött Dani García szabálytalansága. A hazaiak játékosa rátaposott a labdával kapura törő Marcelo lábfejére, a bíró pedig a videófelvételek megtekintése után büntetőt ítélt. A VAR hívta fel González González figyelmét az esetre, aki a helyzet egyértelműsége miatt a felvételek megtekintése után egy pillanatig sem hezitált. A büntetőt aztán Sergio Ramos értékesítette a tőle megszokott higgadtsággal, így a blancók kapitánya elmondhatja magáról, hogy sorozatban 20. büntetőjét váltotta gólra.
A gólszerzést követően aztán a Real Madrid megmutatta, hogy miért ez a csapat kapta a legkevesebb gólt a bajnokságban. Az Athletic lényegében nem jutott el helyzetekig. A blancók még növelhették volna előnyüket a 88. percben, egy Benzema – Kroos összjátéknak köszönhetően, azonban a hazaiak kapusa remek mozdulattal hárította a francia lövését. Ez volt a Real Madrid negyedik kapott gól nélküli mérkőzése sorozatban úgy, hogy az LaLiga folytatása óta lejátszott 7 meccsen mindössze kétszer találtak be az ellenfelek a blancók hálójába. Már csak 4 döntő van hátra.
Garitano: A liga legjobbját fogadjuk most
„A liga legjobbja ellen játszunk egy nagyon nehéz mérkőzést, egy olyan csapat ellen, amely a legjobb kerettel rendelkezik, és a pályán a legszervezettebb. Az, hogy esélyünk lehet a legjobbat megverni, nagyszerű kihívás.”
„Nem hagyhatod nekik, hogy a tudásukat gyakorlatba is átültessék. Mély, minőségi keretük van. Keményen kell védekeznünk, és ki kell használnunk a lehetőségeinket. Optimista vagyok azzal kapcsolatban, hogy ki tudjuk harcolni a győzelmet.”
„Igazán kár, hogy a szurkolóink nem csatlakozhatnak hozzánk. Úgy lenne az igazi, ha ők is ott lennének, de még úgy is érezzük a jelenlétüket, hogy valójában nincsenek a stadionban.”

„Igaz, hogy a szünet óta sokkal kiegyenlítettebbek a mérkőzések, de készen kell állnunk, hiszen a Real Madrid az összes mérkőzését megnyerte az újraindítás óta.”
„Hátul emellett nagyon egységesek, alig kaptak gólt, de ha ki tudjuk használni az adódó lehetőségeinket, akkor okozhatunk nekik problémákat.”
„Sajnálatos módon vannak kétséges szereplői a mérkőzésnek, de az elmúlt hetekben mindenki keményen, felelősségteljesen edzett.”
„Minden meccs egy döntő. Tudjuk, hogy két kemény munka vár még ránk, egyszerre egy meccsel foglalkozunk. Most az aktuális találkozó a legfontosabb, amit megpróbálunk sikerrel venni. Ha jól szerepelünk, közelebb kerülünk Európához.”
„Nem mi vagyunk a favoritok az európai kupaszereplést jelentő helyre. A Real Sociedad nagyon jónak tűnik, a Valencia pedig úgy tűnik, hogy kilábal a megingásából, mindenesetre harcolunk. Most a hátralévő öt mérkőzésre kell koncentrálnunk, a tabellára ráérünk a végén ránézni.”
Hivatalos közlemény: Női szekció
A Real Madrid C.F. hivatalos közleményben tudatja, hogy elküldte a Spanyol Labdarúgó-szövetség számára a szükséges dokumentumokat annak érdekében, hogy hatékonyan megvalósulhasson az egyesülés a Club Deportivo Tacónnal, egy női futballklubbal, megfelelően a Real Madrid 2019. szeptember 15-én tartott közgyűlésén a tagok által elfogadottaknak.
A szövetség informálta a Real Madridot arról, hogy a dokumentáció hiánytalan és hibátlan, így az egyesülés a 2019-2020-as idény lezárása után megtörténhet.
A Real Madrid a 2020-2021-es idénytől kezdve vesz részt a női futballsorozatokban, a női csapat számára pedig a Real Madrid City ad otthont mind az edzések, mind a mérkőzések tekintetében.
A női szekció felnőtt, U16-os és U19-es csapatból áll majd. Az utánpótlás részleg biztosítja, hogy a klub hű maradjon saját filozófiájához, ami a fiatal tehetségek megtalálását, képzését, fejlesztését illeti. A csapatok a 2020-2021-es idénytől a megfelelő kategóriában fognak szerepelni.
A Real Madrid nagyon várja ezt az új kihívást, elkötelezetten támogatva a női labdarúgást, hozzájárulva annak fejlődéséhez és növekedéséhez a társadalomban.
Beharangozó: Real Madrid – Getafe: Előre a négypontos előnyért
A Real Madrid a LaLiga visszatérése óta remekül teljesít, és elmondhatja magáról, hogy már csak ő az egyetlen csapat, amely mind az öt bajnokiját megnyerte. A listavezető számára a következő kihívás a Getafe lesz az Alfredo Di Stéfano Stadionban, ahol a csapat célja az lesz, hogy négypontosra növelje előnyét az Atlético Madrid ellen ismét botló Barcelonával szemben.

A blancók egyik erőssége a védekezésben rejlik, hiszen 32 meccsükből 16 alkalommal, tehát a bajnoki meccsek felén érintetlen maradt a kapujuk. A két csapat őszi találkozásakor a Real Madrid 3-0-s győzelmet aratott az Alfonso Pérezben.
A találkozó jelentősége a bajnokság ezen szakaszában megkérdőjelezhetetlen. Zidane a találkozó előtt felhívta a figyelmet arra, hogy a Getafe ellen is mindent bele kell adnia a csapatnak, mivel komoly nehézségekkel néznek majd szembe. A francia szakember 24 játékosát hívta be a keretbe, visszatért Jović, Lucas, Modrić és Mendy is.
A Getafe úgy érkezik meg a Di Stéfanóba, hogy épp történetének egyik legjobb idényét futja. A csapat még harmadik helyen is állt a tabellán. 52 ponttal, az ötödik helyen várják a fordulót úgy, hogy a BL-álmaik is életben vannak még.