Gy. András
Vicente Moreno: Vitázhatnánk a helyzetekről, de úgysem értenénk egyet
A mérkőzésről: „Jó meccset játszottunk, ami aggaszt, mivel fáj a csapatnak, hogy nem tudtuk megnyerni a meccset. Nagyon nehéz volt nullán tartani a bekapott gólok számát, de most nem ez aggaszt a leginkább. Most a csapat miatt aggódom, akik ma mindent kiadtak magukból a pályán fizikálisan.”
A csapatok: „Sok különbség van a két csapat között, de több esetben is jobbak voltunk. Elvettük tőlük a labdát, bátrak voltunk, de az utolsó néhány méteren jobbak voltak.”

Vitás helyzetek: „Úgy gondolom, ha elkezdenénk beszélgetni a két gól előtti akciókról, sokáig vitáznánk, de ennek nincs értelme, úgysem értenénk egyet.”
A játék: „A mai napon mutatott játékunk a norma. A játékok nem gépek, mindig nehéz megtalálni a legjobb formát. A csapat mindent jól csinált, nyugodtan gratulálhatunk nekik.”
Luka Romero: „Meg kell próbálni megnyugtatni őt. Ő egy 15 éves srác. A legfontosabb, hogy azért van itt, mert megérdemli. Mielőtt pályára lépett, a mellkasára tettem a kezem, és majd kiugrott a szíve a helyéről. Remekül teljesített, nagyon agresszív volt. Ha megfelelően ösztönözzük, biztos vagyok benne, hogy nagy fejlődésen fog átmenni.”
Ramos: Az, hogy itt vagyunk, a kemény munkánk eredménye
Ramos:
300. bajnoki győzelem a Madrid mezében: „A labdarúgás csapatjáték, én pedig örülök, ha címeket nyerünk. Egyéni szinten a statisztikák és az egyéni eredmények nagyon motiválóak tudnak lenni, és büszkévé teszik az embert. Ez most hosszú évek kemény és folyamatos munkájának az eredménye.”
A játék: „Javulnunk kell, mivel voltak olyan pillanatok a meccsen, amikor stagnált a játékunk, de ez is segít a regenerálódásban és abban, hogy a következő meccsre tudjunk koncentrálni. A csapat érzi a sűrű beosztás miatti fáradtságot, hiszen kevés idő van a regenerálódásra. Azon dolgozunk, hogy egyre jobbak legyünk, a célunk most az volt, hogy megszerezzük a három pontot és a tabella élén maradjunk.”

Hajrá: „Tudjuk, hogy minden hátralévő meccs egy döntővel ér fel, és mindent bele fogunk adni annak érdekében, hogy megnyerjük a bajnokságot. Nagyon szeretnénk nyerni, ami a koronavírus okozta zavaró helyzetben és azután is befektetett munkánk jutalma lenne. Nagyon kemény edzésekkel tarkított heteken vagyunk túl, aminek érezzük a pozitív hatását.”
Bírók: „Minden bírókkal kapcsolatos zajt azért generálnak, mert vezetjük a bajnokságot. Amikor nem az első helyen voltunk, akkor nem beszéltek erről. A bírók végzik a dolgukat, a VAR pedig azért van, hogy segítsen. Néha számunkra kedvező döntés születik, néha nem, ugyanúgy, ahogy mások esetében is. Minden ilyen zajkeltést figyelmen kívül hagyunk, mert ezek alapján úgy tűnik, hogy a bíróknak kellene megköszönnünk, hogy első helyen vagyunk. A csapat remekül dolgozik, aminek ez az eredménye.”
Vinícius Jr.:
A meccs: „Nagyon elégedett vagyok a mai meccsel. Nagyon keményen dolgoztunk a szünetben azért, hogy a lehető legjobb formában térjünk vissza. Ami engem illet, szerintem ott folytatom, ahol a szünet előtt abbahagytam, de igaz, hogy kőkeményen dolgoztam otthon azért, hogy fizikálisan rendben legyek.”

Cél: „Ez most olyan mint a világbajnokság, kevés meccs van, és az első perctől koncentrálnunk kell. Mindig arra törekszem, hogy jobbá váljak. Az edzői stáb segít nekem ebben, én pedig szeretnék a Real Madridban fejlődni. Könnyű Hazard-ral játszani, mivel csodás játékos, ma pedig először rakott fel minket együtt a pályára Zidane. Fantasztikus volt.”
Bajnokság: „Mindannyian készen állunk a pályára lépésre, ha Zidane számít ránk, és a legjobbunkat adjuk a pályán. A legjobb játékosok nálunk vannak. Mindent bele fogunk adni a hét hátralévő meccsen. Nyertünk már négy meccset, és a bajnoki címért harcolunk.”
Viták: „Mindig beszélni fognak egyik-másik csapatról. Nekünk csak nyugodtnak kell maradnunk, és úgy kell játszanunk, ahogy eddig is tettük.”
Vicente Moreno: Győznünk kell
Vicente Moreno:
„Komoly kihívás a Real Madrid ellen játszani. Mindig nehéz ellenfél a Madrid, teljesen függetlenül a körülményektől, az adott helyzettől. Ez tetszik nekem. A világ legjobb játékosairól beszélünk, így ez egy nagyon izgalmas kihívás, erre gondolva várjuk a meccset.”

„Győznünk kell, és mindent meg fogunk tenni ennek érdekében Madridban, még akkor is, ha tudjuk, nagyon nehéz lesz. A legjobbunkat fogjuk nyújtani, ha ez sikerül, akkor lesz esélyünk a győzelemre.”
„Mindent jól kell csinálnunk. Elkötelezettnek, bátornak és nagyon ügyesnek kell lennünk. Ez most nem a reménykedés ideje. Ha vége lesz a meccsnek, akkor elmondhatjuk majd, hogy minden tőlünk telhetőt megtettünk a győzelemért.”
Iddrisu Baba:
„Nem lesz könnyű mérkőzés, ahogy a többi sem az. Szerintem ők is a három pontot akarják majd megszerezni, de mi most olyan helyzetben vagyunk, amikor nem engedhetjük meg magunknak, hogy egyetlen pontot is veszni hagyjunk. Az őszi meccsen megvertük őket a saját stadionunkban, szóval biztosan le akarnak majd győzni minket, de az alapján, amit látok, jól felkészültünk az összecsapásra.”

„Kiválóan felkészültünk, de ettől még jól is kell teljesíteni. Amikor elkezdődik a mérkőzés, mindenki tudni fogja, hogy milyen mentalitásra lesz szükségünk. Kemény meccs lesz, de mi is felkészültünk. Muszáj lesz elérnünk valamit, reméljük, hogy sikerül jól teljesítenünk.”
„Úgy gondolom, hogy nem csak a mi csapatunk van nehéz helyzetben. Vannak mások is, akik ugyanezen mennek át, de szerintem még meg tudjuk változtatni a dolgokat. Fókuszálnunk kell, és azt kell csinálnunk, amit eddig.”
„Úgy gondolom, hogy minden rendben lesz, hiszen nem csak mi vagyunk azok, akik szenvednek. Vannak klubok, akik csak minimálisan vannak előttünk, a helyzetük pedig ugyanilyen. Ez most a mentalitásról szól, hogy milyen hozzáállással játsszuk a meccseinket. Minden rendben lesz.”
Beharangozó: Real Madrid – Mallorca: Megtartani az első helyet
Karim Benzema és Sergio Ramos a szünet után is megmutatta, hogy miért ők vannak a házi góllövőlista élén. A francia háromszor talált be a legutóbbi két meccsen, a csapat első számú kapitánya pedig az Eibar és a Real Sociedad ellen is eredményes tudott lenni. Úgy tűnik, hogy a Madrid megtalálta a formulát, ami ahhoz kell, hogy az idény végén a blancók örülhessenek a bajnoki címnek. Mindenesetre a páros megkapja a kellő támogatást a csapattársaktól, akiket Zidane megfelelő hatékonysággal rotál.

A francia mester 23 fős keretében ismét helyet kapott Isco, de hiányzik az eltiltását töltő Casemiro, a sérült Naco, Lucas Vázquez és Luka Jović. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatójában Zidane kiemelte, hogy a külső körülményekkel nem foglalkozik a csapat, mindenki kizárólag a közös célra koncentrál.
Ami a mai estén a Madrid számára nehézséget okozhat, az a tény, hogy egy olyan csapat ellen kell helytállni, amely a kiesés elkerülésének szándékával küzd a pontokért. A Mallorca a visszatérés óta nem volt képes győzni, eddig a Barcelona, a Villarreal és a Leganés ellen játszottak. Jelenleg a 18. helyen állnak, három pontnyira a kiesést jelentő helytől és az Eibartól.
Zidane: Senki nem veheti el tőlünk azt, amit a pályán teszünk
A mérkőzésről: „Egy olyan csapat ellen fogunk játszani, amely a három pont megszerzésének céljával érkezik Madridba. Bármikor képesek gondot okozni nekünk a pályán, ahogy a játékosaik ezt már megmutatták akkor is, amikor utoljára találkoztunk velük. Kizárólag a meccsre koncentrálunk, azt csináljuk, amit eddig, megpróbáljuk megnyerni a meccseinket, ezért harcolunk az első pillanattól az utolsóig.”
Pletykák, viták: „A Real Madrid egy fontos klub, az emberek állandóan beszélnek róla, arról, hogy mi történhet vele. Mindenkinek megvan a saját véleménye. Ez a ti munkátok. Nem avatkozom bele akkor sem, ha jól mennek a dolgok, és akkor sem, ha rosszul. Mindenkinek megvan a saját munkája, és minden munka nehéz. Én a felkészülésre gondolok, ahogy a játékosaim is, hiszen ez az, ami érdekel minket. Rengeteg dolgot mondanak, írnak, de én csak a munkámra akarok koncentrálni. Senki nem veszi el tőlünk azt, amit a pályán teszünk.”

A beosztás: „Ebbe sem akarok belemenni. Egyszer a beosztás, másszor a bírók… Mindig van valami. Én a munkámat végzem, kizárólag a holnapi meccs érdekel. Ez is egy döntő számunkra, 8 van még hátra, ez foglalkoztat. Értem, hogy másoknak is van véleménye, de nekem is megvan a magamé.”
A párharcok: „Ezek adottak. Nekünk játékosként, edzőként, stábként, a szervezetben dolgozó emberként nem kell foglalkoznunk ezzel, hiszen a mérkőzések megvannak. 11 meccset kell játszanunk rövid idő alatt, és természetesen azzal kell foglalkoznunk, hogy az apró részletek, mint a regenerálódás, rendben menjenek.”
Isco: „Jó, hogy Isco újra velünk van. Kevésbé komoly a sérülése, mint gondoltuk, ez pedig nagyszerű hír. Holnap ott lesz velünk.”
Hazard és Vinícius együtt játszik? „Ez nem lehetetlen. Megpróbálom elérni, hogy a játékosaim a lehető legjobban érezzék magukat a pályán, Vinícius Jr. és Eden pedig ugyanott érzi magát a legjobban. De ez semmit nem jelent. Szeretem, ha a számukra legjobb pozícióban vannak a játékosaim, de tudnának együtt játszani, efelől nincs kétségem.”
Carvajal és Nacho: „Nacho még nem áll készen, de jó úton halad, és remélhetőleg hamarosan visszatér. Ami Carvajalt illeti, tudjuk, hogy mély keretünk van. Volt, hogy Nacho játszott a helyén, de volt, hogy Militão. Sok lehetőségünk van. Jelenleg ő játszik, és jól van. Vannak posztok, ahol sok bevethető játékosunk van, és vannak olyan posztok, ahol kevesebb.”
Casemiro hiánya: „Nem fog játszani holnap, akár aggódom emiatt, akár nem. Most másképp kell csinálnunk valamit, és ezt is fogjuk tenni.”
Bale játszik? „Holnap nagy meccs vár ránk, mindannyian ott leszünk, Gareth is.”
Vinícius Jr.: „19 éves, még sokat kell tanulnia, amivel tisztában is van. Taktikai szempontból rengeteget kell tanulnia. Ő egy olyan srác, aki keményen akar dolgozni, és ezt is teszi. Remekül teljesít mind támadásban, mind védekezésben. A jelen és a jövő nagyszerű játékosa ő a Real Madrid számára.”
Kubo: „Folyamatosan játszik, és pontosan ezt szerette volna. Kiváló játékos, ő is a jelen és a jövő egyik játékosa. A legjobbakat kívánom neki, és remélem, hogy így fogja folytatni. Később fogunk dönteni arról, hogy mi legyen vele.”
Quique Setién: Mindenki látta, hogy mi történt tegnap este
„Vannak dolgok, amiket nem irányíthatunk. Ezek nem rajtunk múlnak. Nekünk csak nyernünk kell.”
„A tegnapi meccsről csak annyit, hogy mindenki látta, mi történt, mindenki levonhatja a saját következtetését.” (Mi le is vontuk – a szerz. kieg.)
„Igaz, hogy az egymás elleni eredmény miatt mögöttük vagyunk, de még mindig ugyanannyi pontunk van, mint a Real Madridnak. Ők sem hibázhatnak.”
„Sok bajnoki cím dőlt már el az utolsó meccseken. Semmi nem változott. Hátrányban vagyunk, de még van nyolc meccs, amelyeket ugyanúgy meg akarunk nyerni, mint eddig, és ugyanúgy ott akarunk lenni az első helyen a legutolsó meccs után. Tudom, hogy hozzájuk hasonlóan nekünk is mindent meg kellett volna nyernünk.”

„Csak magunkra koncentrálok.”
„A VAR egy lehetőség, egy eszköz, amitől jobbá válhatunk. De használnunk kell, és általa egyértelműbb rálátásunknak kell lennie a valóságra. Jogos a kérdés, hogy miért vannak bizonyos helyzetek, amiket újra megnéznek, és miért vannak olyanok, amelyeket nem. Felmerül, hogy esetleg nem megfelelően használják.” (Azt muszáj hozzátennem, hogy ha csak az elmúlt két Real Madrid mérkőzést nézem, akkor két büntető maradt el pontosan emiatt (Ramos – Valencia, Marcelo – Sociedad), azokat senki sem nézte vissza, de érdekes módon senki nem is teszi szóvá – a szerz. kieg.)
„Nem gondolom, hogy túl nagy különbségek lennének a beosztás tekintetében a Real Madridhoz képest. Nekik is nehéz és kemény ellenfelekkel kell játszaniuk.” (Azt már csak félve teszem hozzá, hogy konkrétan a Barcelonának napokkal több pihenőideje van az ellenfeleihez képest, mint a Real Madridnak (vagy bárki másnak). Ezügyben a klub már hivatalos panaszt is tett az illetékes szervnél. Tehát ha az ellenfelek egyformán erősek is, a beosztás nagyon nem igazságos egy ilyen tempó mellett, ahol heti két meccset kell játszani, ennyi kihagyást követően – a szerz. kieg.)
„Tegnap nyertek, de játszhattak volna döntetlent is, ahogy mi a Sevillával. Bármi megtörténhet minden egyes meccsen. Mindig vannak pillanatok, amikor az ellenfelek árthatnak neked. Mindenkinek lehet nehéz időszaka. Minden bizonytalan.”
Jogos tizenegyes, szabálytalan hazai gól, jogosan megadott vendég találat
A tizenegyes: Szabályos!
Xavier Estrada Fernández a büntetőpontra mutatott, miután Diego Llorente szabálytalankodott a kapura lőni szándékozó Vinícius Júniorral szemben.
A szakértő ítélete: „Egyértelmű tizenegyes volt, megvolt a kontakt. Mivel volt kontakt, a VAR akkor sem változtatja meg a bírói döntést, ha ehhez hasonló kontaktot többször is láthatunk egy meccsen.”

Januzaj gólja: Szabálytalan!
A Real Sociedad Adnan Januzaj találatának köszönhetően egyenlített. A hazai játékos a tizenhatos vonaláról eresztett meg életerős lövést, ami akadálytalanul jutott el Courtois kapujába. A találatot les címén érvénytelenítette a játékvezető, a VAR segítségével, tekintettel arra, hogy az egyik támadó játékba avatkozott azzal, hogy takarta a kapus elől a kilátást.
A szakértő ítélete: „Mikel Merino a lövés útjában állt, ezért nem szabadott megadni a találatot.”

Benzema gólja: Szabályos!
Nem sokkal a meg nem adott gól után érkezett Benzema, aki egy nagyszerű egyéni megmozdulást követően növelte a vendég előnyt. A VAR kezezés gyanúja miatt visszanézte az akciót.
A szakértő ítélete: „Szabályos gól született, nem történt kezezés a labdalevételkor.”
Beharangozó: Real Sociead – Real Madrid: Előre!
A Real Madrid ma este a bajnoki címért folytatott harc újabb állomásához érkezik. Már csak kilenc mérkőzés van hátra a spanyol pontvadászatból, és azok után, hogy a szünet utáni első két meccsét a Di Stéfanóban játszotta le a csapat, a blancók most San Sebastiánba utaznak, hogy megküzdjenek a Real Sociedaddal a Reale Arenában, ahol nem kisebb a tét, mint a bajnoki tabella első helyére ugrás.
Ahhoz, hogy ez sikerüljön Zidane fiainak, meg kell verniük a BL-indulást jelentő helyért harcoló Real Sociedadot. Ezzel a blancók 65 pontosak lennének a tabellán, mint a Barcelona, de az egymás elleni eredményeknek köszönhetően (döntetlen a Nou Campban és győzelem a Bernabéuban) a Real Madrid lenne előnyben.

Zidane 23 fős keretében nincs túl sok változás a Valencia elleni kerethez képest, Mariano azonban már bevethető. A francia szakember továbbra sem számíthat a sérült Nacho, Isco, Lucas Vázquez és Jović játékára, a mérkőzés előtti nyilatkozatában pedig felhívta a figyelmet arra, hogy nehéz mérkőzés vár a csapatra. „Tudjuk, hogy ez lesz az első idegenbeli megmérettetésünk, és egy nagyon jó együttes ellen játszunk majd, akik csodálatos munkát végeznek” – mondta a vezetőedző.
A Real Sociedad külön küzdelmet folytat a tabella BL-indulást jelentő helyéért. Hatodik helyen állnak, mindössze egy ponttal lemaradva az ötödik Getafe mögött, és 5 pontnyira a harmadik és negyedik helyezett Atlético és Sevilla mögött. Meglehetősen erősek hazai pályán, ahol az utolsó négy meccsükön nem találtak legyőzőre (4 győzelem és 1 döntetlen). A Real Madrid viszont legutóbbi 6 itt lejátszott mérkőzéséből 4-et megnyert, így biztosan izgalmas este előtt állunk.