Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Ødegaard: Jó érzés, hogy debütálhattam, de nem nyertünk, így nem vagyok boldog

Ødegaard:
„Jó érzés, hogy debütálhattam, de nem nyertünk, így nem vagyok boldog. Jó volt a Real Madridban játszani. Egy hullámhosszon vagyok a többiekkel, de minden kezdet nehéz. Csodás játékosok, ami megkönnyíti a dolgomat.”

„Különleges meccs volt ez barátok és jó emberek ellen. Zidane azt akarja, hogy segítsek a csapatnak a helyzetek kidolgozásával, gólszerzéssel, és a vonalak átjátszásával, amikor támadunk.”

Odegaard

Courtois:
„Nem sok helyzetet dolgoztak ki, kivéve az egyetlen jó védésemet, és egyet, ami pedig mellé ment végül. Nem volt nekünk sem túl sok, mivel az az utolsó passz nem talált embert. Sok gondot okoztunk nekik, de nem sikerült befejeznünk a támadásainkat.”

„Úgy érezzük, hogy bár jó fizikai állapotban voltunk, a Real Sociedad többet edzett nálunk. Jó iramban játszottunk, csináltunk szép dolgokat, különösen az első félidőben. A szünet után nem tudtuk megtartani a labdát. Jól teljesítettünk, az utolsó 25 perc kivételével.”

„Ha nem lövünk sok gólt, akkor rendezettnek kell maradnunk, és nem szabad kapnunk sem. Vannak kiváló kvalitásokkal rendelkező játékosaink, mint Karim, aki egy igazi befejező. Mindig megvannak a lehetőségeink a gólszerzésre, és fontos, hogy elkerüljük a bekapott gólt is. A kényszerszünet után sok meccset nyertünk 1-0-ra, meg kell próbálnunk ezt visszahozni. Nincs kétségem afelől, hogy megvannak bennünk a gólok, és jönni fognak.”
 

Tovább

Zidane: Összességében jól teljesítettünk

„Elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel. Összességében jól teljesítettünk. Az egyetlen dolog, ami hiányzott, az a gól volt, és egy kis gyilkos ösztön elől, lényegében akkor, amikor jöttek a lehetőségek. Az első 40 percben jól játszottunk, aztán a második játékrészben nem sikerült helyzeteket kialakítani, de összességében elégedettek lehetünk a teljesítménnyel.”

„Mindig győzni akarunk, úgyhogy ebben az értelemben eldobtunk két pontot, de a helyzetek kialakításával voltak gondjaink, különösen a második félidőben. Az első játékrészben három ziccerünk is volt, de hiányzott a gyilkos ösztön.”

Zidane

„Nem változtattuk meg a játékrendszert. Ez nehéz, mivel lehozhatod a csatárodat, de ha kettő másikat pályára küldesz, akkor változtatsz a rendszereden, én pedig ezt most nem akartam. A szélekre kellett felküldenünk játékosokat, ezt is tettük. Az elejétől irányítottuk a meccset. Két vagy három nagy helyzetünk is volt, nem gondolom, hogy gond lett volna az erőnléttel. Casemiro nem kezdett, ez egy egyszeri eset volt, ennyi.”

„Védekezésben nem hibáztunk, ami fontos. Erre építve próbáltunk előretörni, de nem sikerült. Tudjuk, hogy javulnunk kell ebben. Tudjuk, hogy a játékosaink tisztában vannak azzal, hogy hogyan védekezzenek, és mindenki jól is teljesített ebben ma este. Ha jól védekezünk, az azért van, mert mindenki odatette magát. Most megpróbálunk majd támadásban is jobbak lenni.”

„Örülök, hogy Martin debütálhatott, ahogy ő is. Lépésről lépésre kell haladni. Nem volt gond a térdével, ami a legfontosabb. Az első meccsünk volt ez, három hetünk volt felkészülni erre az idényre, és egyetlen barátságos mérkőzést játszottunk. Egyre jobbak leszünk majd. Nem tudtunk gólt lőni, de ezen tudunk dolgozni.”

„Van egy keretünk, amelyből ki kell választanom azokat, akik játszanak. Ma is ez történt. A következő meccsre fogunk koncentrálni, de nincs gondom egyik játékosommal sem. Ahogy mondtam korábban, nem akartam változtatni a terven, Karimnak játszania kellett, én pedig nem akartam lecserélni, mivel jól teljesített.”
 

Tovább

Beharangozó: Real Sociedad – Real Madrid: A bajnok megkezdi menetelést

A Real Madrid, a spanyol bajnokság címvédője ma este megkezdi a bajnoki menetelést. A regnáló bajnok a Real Sociedad ellen lép pályára 21:00-kor a Reale Arenában. Zidane és a játékosai tudják, hogy a bajnoki cím eléréséhez meg kell ismételniük a tavalyi hajrában látott remek menetelést, melynek során 10 győzelmet értek el sorozatban, hogy végül már az utolsó előtti fordulóban bebiztosítsák az első helyet a tabellán.

A blancók a második fordulóval szállnak be a küzdelembe, miután a Real Madrid – Getafe összecsapást a csapat európai szereplése miatt elhalasztották. A csapat Valdebebasban intenzív előszezont csinált végig.

Benzema

„A csapat nagyon jól felkészült. Ahogy az előző szezonban, úgy most is az a célunk, hogy megnyerjük a bajnokságot” – mondta Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. Az edző 22 fős keretében meglehetősen sok a hiányzó, azonban ott van Ødegaard, Mayoral és Odriozola is, akik friss visszatérőként kaphatnak lehetőséget. A csapat célja az, hogy továbbvigye jó sorozatát, hiszen a legutóbbi 11 bajnoki nyitómeccsén nem talált legyőzőre (8 győzelem, 3 döntetlen).

Nem ez az első alkalom, hogy a Real Madrid a Real Sociedad otthonában kezdi meg a bajnokságot. A 2016/2017-es kiírásban, amikor Zidane első bajnoki címét nyerte edzőként, az 1981/1982-es, továbbá az 1941/1942-es kiírásban volt még erre példa. Az Imanol Alguacil által irányított ellenfél hatodik helyen zárta az előző idényt, és egy Valladolid elleni döntetlennel kezdte meg az aktuális szezont.
 

Tovább

Bale: Jó újra itt lenni

„Jó újra itt lenni! Ez a klub nagyon különleges számomra. Itt alapoztam meg a hírnevem. Csodálatos klub, csodálatos szurkolókkal, egyszerűen elképesztő, hogy visszatértem. Remélhetőleg most majd meccsben leszek, segíthetek a csapatnak és trófeákat nyerünk.”

„Amikor eligazoltam innen, úgy gondoltam, hogy egyszer nagyon szívesen visszatérnék majd, a lehetőség pedig most megérkezett. Úgy gondolom, hogy ez pont ideális, jókor jött számomra, sikeréhes és motivált vagyok, jól akarok teljesíteni, és alig várom, hogy kezdhessek.”

„Úgy gondolom, hogy azzal, hogy elmentem Madridba, trófeákat nyertem, és a nemzeti csapattal is sokáig eljutottam, megvan bennem a győztes mentalitás, tudom, hogy hogyan kell trófeákat nyerni.”

„Amíg nem vagy ott, ezekben a helyzetekben, döntőkben, nem tudod, hogy ez milyen. Az ilyen helyzeteket, az idegességet, a nyomást tapasztalattal tudod kezelni.”

„Remélem, hogy ezt behozhatom az öltözőbe, a hitet, hogy képesek vagyunk trófeákat nyerni. És ennek ebben az idényben van itt az ideje. És nem csak egy trófeáért, hanem minden lehetséges címért harcolnunk kell. Ezt a mentalitás akarom visszahozni a Tottenhambe. És persze érezzük is jól magunkat ezen az úton.”

„Beszéltem az elnökkel, beszéltünk a múltról, hogy korábban hogyan juttattuk el a klubot egy következő szintre. Amióta elmentem, a klub csak tovább építkezett, fejlődött. A stadion csodálatos, az edzőközpont még jobb lett. Ez egy izgalmas időszak mindenki számára a klubnál. Folyamatos a fejlődés, én pedig szeretnék ennek ismét a részese lenni.” 

„Jó lenne még egy szintet lépni, ami egy trófea megnyerése lenne. Tudom, hogy mindig ezt hajtogatom, de tudom, hogy milyen fontos ennek a klubnak az, hogy trófeát nyerjen. Mi, játékosok is mind ezt akarjuk. Trófeákat nyerni a karrierünk során. Az, hogy ezt most a Tottenhammel tehetem, egy valóra vált álom.”

„Reguilón egy izgalmas fiatal játékos. Madridban játszottunk együtt, tavaly pedig kiváló idénye volt a Sevillával, megnyerte Európa-ligát. Ő egy nagyon energikus balhátvéd, aki szeret támadni, jól járatja a labdát, szóval remek igazolás, jó erősítés a keretnek, és biztos vagyok benne, hogy élvezni fogjuk a játékát.”
 

Tovább

Reguilón: Bale példakép volt számomra

„Nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek. Nagyon tetszik a klub filozófiája, kedvelem az edzőt. Tetszik a projekt, alig várom, hogy fejlődni tudjak játékosként. A Tottenham világklasszis játékosokkal és világklasszis edzővel rendelkezik, alig várom, hogy együtt dolgozzunk.”

„Úgy gondolom, hogy a világ legjobb és legnehezebb bajnokságába érkeztem. Nagyon izgatott vagyok emiatt az új kaland miatt. Szerintem örömöt és energiát tudok hozni a stílusommal a csapatba. Az edző ismeri a játékomat, az erősségeimet, gyengeségeimet, ezért is hozott ide. Boldog vagyok, és érzem a felelősségét annak, hogy visszafizessem a Tottenham, az edző és Mr. Levy belém fektetett bizalmát.”

„A Spanyolországban lejátszott meccseim megadták a kellő tapasztalatot ahhoz, hogy egy olyan klub futballistája lehessek, mint a Tottenham, de úgy gondolom, hogy ez teljesen más élmény lesz, mint amiket eddig átéltem. Persze végül is futballról van szó, de a meccsek sokkal fizikálisabbak, gyorsabbak lesznek, úgyhogy ehhez hozzá kell szoknom, alkalmazkodnom kell. Tudok jó dolgokat adni a csapatnak, és remélem, hogy ezt mielőbb meg is tehetem.”

„Az edzőközpont hihetetlen. Igazából el sem tudom hinni, hogy mennyire nagyszerű. Minden tökéletes. Játszottam itt még 16 évesen, és már akkor is sokkolt az edzőpálya, a létesítmények minősége, összehasonlítva más európai helyszínekkel. Emlékszem, hogy meséltem a szüleimnek az itteni állapotokról.”

„Eddig még csak fotón láttam a stadiont, de az is őrületes, csodálatos! És bár már nagyon szeretnék ott játszani, azt még inkább várom, hogy a szurkolók visszatérhessenek a stadionba, hogy előttük léphessek pályára, hiszen tudjuk, hogy az ő támogatásukra is szükségünk van ahhoz, hogy nagy dolgokat nyerjünk.”

„Bale példakép volt számomra azóta a bizonyos Inter elleni meccs óta. Azután a BL-meccs után elkezdtem követni a pályafutását, néztem róla videókat, és nagy szurkolója lettem. Megvettem a mezeit, a könyveit, mindent, ami vele kapcsolatos volt. Most pedig itt lehetek vele, a klubnál, amely kinevelte őt. Megmutattam neki a repülőn idefelé azokat a twíteket, amelyeket neki írtam, és az őt ábrázoló képeimet, nagyon tetszett neki! Elmondta, hogy a Tottenham egy top klub. Elmondta, hogy itt minden top. A játékosok, az edzőközpont, minden. Nem mondott egyetlen negatívumot sem, én pedig úgy gondoltam, hogy ez nagyszerű. Nagyszerű itt lenni vele ennél a klubnál, és nagy dolgok elérésére törekedni.”

Tovább

Zidane túl sokat nyert, ez hiba volt

Zinédine Zidane túl sokat nyert, ez hiba volt.

Ilyet nem csinálhatsz.
    
Valami hasonló történt Pablo Lasóval a Real Madrid kosárlabdacsapatának élén, aki mindent megnyert, a taktikáját és döntéseit viszont folyamatosan megkérdőjelezik.

Azt mondják, mindenen változtatni kell. Akárkik is legyenek ezek.

A legutóbb Reguilón (vagy Mendy, esetleg Marcelo, attól függ, honnan nézzük) ügye borzolta fel a kedélyeket.

Az emberek kedvelik Reguilónt, úgy gondolják, hogy remek éve volt a Sevillánál, és hogy nagyszerű TikTok-videókat készít a barátnőjével, Marta Díazzal.

De nem volt helye a keretben, így elengedték.

Zidane mondjon le!

Érdekes megfigyelni, hogy miként fogadják más edzők döntéseit. Amikor Diego Simeone Atlético Madridja nyer (mindegy, hogy milyen játékkal), akkor senkiben nem merül fel egy szemernyi kétség sem, hogy kié az érdem. És ha kikapnak? Ilyen a futball.

De ő itt Zidane, ez pedig a Real Madrid.

És mi van akkor, ha Zidane egyszerűen csak többre tartja Mendy-t? Neki nem bocsátják meg ezt. Mi van azzal, hogy a srác az edző kifejezett kérésére érkezett, és nagy szerepet játszott abban, hogy Thibaut Courtois végül megkapta a Zamora-díjat, a Real Madrid pedig bajnoki címet ünnepelhetett.

És mi a helyzet Marcelo tapasztalatával, és az öltözőre gyakorolt hatásával?

Reguilón ráadásul 30 millió eurót is hoz a konyhára, de erről nem beszélünk.

Zidane egy győztes, döntő fontosságú szerepe van. De minden siker ellenére, a sorozatban megnyert három BL-cím ellenére az emberek csak arra fogják emlékeztetni őt, amikor csak döntetlent játszott Albacetében.

Tovább

Orvosi jelentés: Mariano

A játékosunkat, Mariano Díazt a Real Madrid orvosi stábjának felügyelete mellett mandulagyulladás miatt megműtötték. A játékos felépülését a stáb nyomon követi.

Tovább

Mourinho: A Real Madridban megpróbáltam leigazolni Bale-t

„Gareth Bale a Real Madrid játékosa, én pedig nem kommentálok másik klub játékosával kapcsolatos kérdéseket” – mondta a portugál szakember a Tottenham következő Európa-liga-mérkőzését megelőző sajtótájékoztatón.

„Nem az én munkám része, hogy ügynökökkel tartsam a kapcsolatot, de hogy őszinte legyek, nem is akarok erről beszélni. Főleg, mert más klubok játékosairól van szó.”

„Nem kommentálok hipotetikus dolgokat. Ismétlem, nem fogok Gareth Bale-ről beszélni. Ő a Real Madrid játékosa, nekem pedig tiszteletben kell tartanom ezt.”

„Megpróbáltam leigazolni őt a Real Madridba, ami az én ott töltött időszakom alatt nem volt lehetséges” – emlékezett vissza.

„De az elnök hallgatott az ösztönömre, a tudásomra, és a távozásom után leigazolta Gareth-et a Real Madridba. Ez nem titok. Talán még Gareth is tudja. De nem fogok erről beszélni a továbbiakban.”

A portugál egyébként a Manchester United edzőjeként is megpróbálta megszerezni a walesi szélsőt. 2017-ben egy barátságos meccset megelőzően az öltözőfolyosón a következőt mondta neki: „Nem tudlak leigazolni, ha nem beszélsz velem.”

A hírek szerint a két fél hamarosan együtt dolgozhat, ezúttal a Tottenham sikeréért.

Tovább

Reguilón már holnap a Tottenham játékosa lehet

A MARCA értesülései szerint a Tottenham és a Real Madrid már mindenben megegyezett egymással Sergio Reguilón ügyében, így a fiatal spanyol védő a következő idényt már a londoni együttesnél kezdi meg.

A hírek szerint már csak egy orvosi vizsgálat van hátra, mielőtt hivatalossá válik a 30 millió eurós üzlet. Ha minden a terv szerint halad, akkor már csütörtökön megtörténik a bejelentés.

A Manchester United közel állt ahhoz, hogy megszerezze a spanyol válogatott játékost, de a vörösök nem akarták elfogadni a visszavásárlási opció szerződésbe foglalását.

A Tottenham mindenesetre örömmel elfogadta a 35-40 millió euró közé tehető visszavásárlási opciót. Ha a blancók például Marcelo szerződésének lejártakor, 2022-ben szeretnék érvényesíteni ezt az opciót, akkor nyugodtan megtehetik. Jelenleg Marcelo és Mendy jelenléte miatt van szükség arra, hogy Reguilón máshol próbáljon szerencsét.

Könnyen lehet, hogy a fiatal spanyol végül csapattársával, Gareth Bale-lel együtt érkezik majd a londoniakhoz, hiszen a walesi is tárgyalásban áll a Tottenhammel.

Tovább

Varane: Ha hibázol, gyorsan tovább kell lépni, ilyen a topfutball

Arról, hogy ha Sergio Ramos egyszer visszavonul, ő is lehet a csapatkapitány: 
„Nagyon nehéz a jövőt tervezni a jelenlegi helyzetben. A Real Madrid egy óriási klub, nagyszerű játékosokkal. A legfontosabb, hogy mindenki végzi a feladatát a csapatban. Amikor sorozatban nyertük a BL-címeket, akkor tizenegy vezér volt a pályán minden alkalommal. Sergio egy legenda Madridban. Jelenleg nem foglalkozom a jövővel, de az biztos, hogy ő egy nagyon fontos játékos számunkra.” 

„Ami biztos, az az, hogy remekül kiegészítjük egymást a játékunkkal. Vannak kvalitásaink, amelyekkel tökéletesen kiegészítjük a másikat. Hosszú évek óta játszunk már egymás mellett, úgyhogy nagyon jól ismerjük egymást. A védelem párokban működik, nagyon fontos egymás megértése. A jövőre nézve nehéz magadat elképzelni úgy, hogy ő már visszavonult. A magam módján én is vezér vagyok. A csapattársaimmal sokat beszélek a meccsek előtt taktikáról és helyezkedésről. Mindenkinek megvan a saját módszere.”

A Manchester City ellen elkövetett hibákról: „Biztos vagyok benne, hogy ez nem lesz valami szép emlék a karrieremben. Nagyon nehéz mérkőzés volt számomra ez a kiesés. A meccs után azonnal vállalni akartam a felelősséget. Hibáztam, és ez a győzelembe került. Meg kell emészteni a történteket, és figyelni kellett arra, hogy mi történik épp. A legmagasabb szinten nincs idő gondolkodni azon, hogy mi történt, csak a következő meccsekre szabad koncentrálni. Az első néhány nap nehéz volt, ezt bevallom, de a legmagasabb szinten muszáj gyorsan továbblépned.”